Наш Клуб‎ > ‎

Новини



Фензін «Підвал» оголосив набір горор-оповідань до збірки «Ліс»

опубліковано 20 жовт. 2017 р., 17:19 Ия Новицкая   [ оновлено 20 жовт. 2017 р., 17:20 ]

Основна умова до тематики – в горор-оповіданні повинен фігурувати ліс.

До участі приймаються раніше не опубліковані тексти українською мовою обсягом до 20 000 знаків (не більше одного оповідання від автора).

Дедлайн – 29 липня 2018 року, отже час ще є. Організатори пропонують надсилати листа з інформацією про автора на скриньку . Очікується, що збірка оповідань-переможців вийде у друкованому варіанті.

За більш детальною інформацією можна звертатися на сторінку фензину «Підвал» на фейсбуці.

Розгорнутий репортаж із «Львівського Форуму видавців - 2017»

опубліковано 20 жовт. 2017 р., 13:08 Ия Новицкая   [ оновлено 20 жовт. 2017 р., 13:12 ]

    У вересні пройшов наймасштабніший книжковий фестиваль України – «Львівський Форум видавців». Ми вже робили невеличкий огляд, в якому зазначили, що фестиваль потроху набуває рис конвенту з фантастики. Цього разу ми більш детально зупинимося на заходах, які нам пощастило відвідати, та розповімо про цікаві дискусії і презентації .

Отже, У ПЕРШІЙ ЧАСТИНІ огляду читайте про дискусії з фантастики, що відбулися у рамках «Форуму видавців».

З ДРУГОЇ ЧАСТИНИ огляду ви дізнаєтесь про новинки україномовних коміксів та подальші плани творців всесвіту «ВОЛІ» та видавництва «Рідна мова», що опікується адаптацією коміксів «DC».

У ТРЕТІЙ ЧАСТИНІ огляду йтиметься про презентації новинок україномовної фантастики (як вітчизняної, так і перекладної), з яких можна отримати додаткову інформацію про книжки, значно ширшу ніж та, що наводиться в анотації.

Розклад фестивалів та конвентів із фантастики на осінь 2017

опубліковано 4 жовт. 2017 р., 21:26 Ия Новицкая   [ оновлено 4 жовт. 2017 р., 22:11 ]

    Осінь – пора чудових фестивалів та конвентів із фантастики. Цього року їх особливо багато, і деякі проводяться вперше. Аби зорієнтувати фенів, ми склали такий собі путівничок тематичних заходів, і пропонуємо його вам.

1.       KyivSteamComфестиваль стимпанку – 7 жовтня (м. Київ), пр. Перемоги, 37/6. (КПІ)

Деталі та програма

2.       Київський фестиваль коміксів – 15 жовтня (м. Київ), вул. Набережна-Лугова, 8 («IZONE»)

Деталі та програма

3.       Запорізька книжкова толока – 27-29 жовтня (м. Запоріжжя), вул. Перемоги, 70Б («Kozak-Palats»)

Сайт фестивалю

4.       Фестиваль фентезі «Брама» - 27-28 жовтня (м. Івано-Франківськ), різні локації у центрі.

    Деталі та програма

5.       Космікс фест – фестиваль коміксів – 28 жовтня (м. Київ), вул. Попудренка, 1А

Деталі та програма

6.       Фестиваль фантастики та уявних світів «LiTerraCon» - 10-12 листопада - (м. Київ), вул. Б. Хмельницького, 7 (музей історії Києва)

Сайт фестивалю

Фейсбук-спільнота



Анонс новинок фантастики видавництва "Навчальна книга - Богдан"

опубліковано 28 вер. 2017 р., 07:14 Святослав Чирук   [ оновлено 28 вер. 2017 р., 07:14 ]


Фантастичний мінікон на львівському "Форумі видавців"

опубліковано 23 вер. 2017 р., 21:27 Святослав Чирук   [ оновлено 23 вер. 2017 р., 21:30 ]

Ось і пройшла одна з найочікуваніших книжкових подій року - львівський "Форум видавців". Фени не пасли задніх і представили цілу низку заходів, які не обмежувалися автограф-сесіями та презентаціями, а включали також дискусії і майстер-класи. Можна сказати, що в рамках "Форуму" відбувся такий-собі конвент у мініатюрі. Про те, як це було, читайте у нашому репортажі.

Оголошено прийом текстів до четвертого випуску альманаху «Das ist fantastisch! Alter Ego»

опубліковано 29 серп. 2017 р., 09:58 Святослав Чирук   [ оновлено 29 серп. 2017 р., 10:03 ]

Друзі, розправляємо вітрила і рушаємо далі відкривати фантастичні світи! Альманах "Das ist fantastisch!" оголошує набір творів до четвертої тематичної збірки, яка вийде під кодовою назвою "Alter Ego". Цього разу темою номеру стане альтернативна історія. Як завжди ми закликаємо авторів подивитися на проблему широкими очима (головне, пам'ятайте, що історія буває не тільки політичною ;), хоча від неї повністю нікуди подітися). Існує історія науки і техніки, історія культури, еволюційна історія, історія медицини і багато іншого. Дайте волю своїй уяві. Чим більш різноманітними будуть твори, тим краще.

 

До розгляду приймаються прозові твори українською мовою. В разі якщо твір раніше публікувався (у тому числі - в інтернеті), обов'язково вкажіть, де і коли. Проте, бажано, щоби твори були раніше неопублікованими. Кінцевий строк подання творів - 10 грудня 2017 р. Максимальний обсяг - до 40 тис. знаків із пробілами. Альманах виходить як e-zine (в електронній формі). З минулими випусками можна ознайомитися ТУТ.

 

Оповідання надсилайте на скриньку: [email protected]

 

В темі листа зазначте "Alter Ego". Приймаються файли у форматах doc та docx.

Увага! Перед твором ОБОВ'ЯЗКОВО зазначте ім'я автора та, за бажанням, ім'я (псевдонім), під яким ви хочете опублікувати твір. Редакція не рецензує твори та не веде листування з авторами. Пам'ятайте, якщо ви надіслали твір, він обов'язково буде розглянутий.

 

Окрім оповідань ми також зацікавленні у статтях, оглядах та рецензіях. Якщо ви маєте бажання підготувати такий матеріал, прохання спочатку обговорити тематику з редакцією. Будемо раді також іншим варіантам співпраці. Контактна скринька: [email protected]. У темі листа вкажіть "Alter Ego. Співпраця".

 

Ми неприбуткове видання, а отже - не виплачуємо гонорарів. Випуск заплановано на початок 2018 р.

 

Творчіх вам успіхів та натхнення!

 

Альманах україномовної фантастики "Das ist fantastisch!"

Найдорожчі фантастичні книги 2017 року (на актуальний момент)

опубліковано 29 серп. 2017 р., 09:50 Святослав Чирук   [ оновлено 29 серп. 2017 р., 09:52 ]


Фантастичних книжок українською з кожним роком більшає, проте коли очі розбігаються, читачі все частіше звертають увагу на ціну. Напередодні «Львівського Форуму Видавців» ми вирішили проаналізувати, які фантастичні книги, з тих, що виходили протягом року, виявились найдорожчими. Пошукавши на сайтах видавництв, ми склали такий собі топ-10, який, хоча, й не претендує на абсолютну достовірність, але дає змогу побачити певні тенденції. Перелік актуальний на даний момент, бо до кінця року очікується вихід іще кількох дорогих видань (п’ятий том «П’ятикнижжя Лемового», колекційний третій том «Гаррі Поттера» тощо). Зауважимо, що ціни на книжки взяті з сайтів видавництв (окрім «Тибету»), у мережах книгарень ці ж книжки будуть дорожчими на 20-30%.

У випадку коли кілька книжок мали однакову ціну, їм присвоювалося однакове місце в рейтингу (різниця в ціні в 1 грн. також зараховувалася як однакова вартість). Отже, до нашого переліку потрапило 14 книжок (із яких 3 від вітчизняних авторів, решта, цілком логічно, – переклади).

10. Станіслав Лем "П’ятикнижжя Лемове. Кн.3. "Із зоряних щоденників Ійона Тихого" та ін. Вид-во "Навчальна книга - Богдан". ЦІНА: 209 грн. Книжка має 608 сторінок, багато читачів відзначають приємне оформлення.
- Наталя Савчук «Літописи Семисвіття: Діти переступу». Вид-во "Навчальна книга - Богдан". ЦІНА: 209 грн. Перевидання першого тому матріархального фентезі, яке високо оцінили у фендомі. До речі, перше видання у м’якій обкладинці коштувало 53 грн.

9. Дара Корній "Чарівні істоти українського міфу". Вид-во "Vivat". ЦІНА: 219 грн. Популярний довідник оформлений як подарункове видання, має безліч кольорових ілюстрацій, чим, можливо, й пояснюється ціна.
- Бернар Вербер "Танатонавти". Вид-во "Terra Incognita". ЦІНА: 220 грн. Книжка належить до «езотеричної» фантастики, тому орієнтована не тільки на любителів жанру.

8. Стівен Кінг "Воно" (кінообкладинка) Вид-во "КСД". ЦІНА: 225 грн. Книжка має 1344 сторінки, випускається під вихід екранізації.

7. Станіслав Лем "Лемові Леми. Розмова зі С. Бересем". Вид-во "Навчальна книга - Богдан". ЦІНА: 239 грн. Перша книга майбутньої пентології вийшла досить об’ємною: 736 сторінок.

6. Станіслав Лем "П’ятикнижжя Лемове. Кн.4. "Футорологічний конгрес" та ін. Вид-во "Навчальна книга - Богдан". ЦІНА: 249 грн. Книжка також достатньо об’ємна: 880 сторінок.
- Ніл Гейман "Американські боги". Вид-во "КМ-БУкс". ЦІНА: 250 грн. Найвідоміший роман популярного автора випустили під вихід екранізації.
- Джо Гілл "Пожежник". Вид-во "КМ-Букс". ЦІНА: 250 грн. Роман від сина Стівена Кінга, що пише під псевдонімом Джо Гілл дуже тепло сприйнявся американцями та навіть отримав літературні відзнаки.

5. Френк Герберт "Дюна". Вид-во "КСД". ЦІНА: 293 грн. В книзі використане оформлення з колекційного видання до 50-річчя «Дюни» від «Folio Society».

4. Марк Гендрікс "Тибет" (графічний роман). Вид-во "Кальварія". ЦІНА: 300 грн. Чорно-біла графічна історія з елементами соціальної сатири у твердій обкладинці, об’ємом 392 сторінки.

3. Володимир Винниченко «Сонячна машина». Вид-во «Центр навчальної літератури». ЦІНА: 322 грн. Книжка позиціонується як видання для позакласного читання школярів. Обкладинка м’яка, якість відповідна, формат А5. Звідки така ціна? – Загадка.

2. Джеф Леб, Джим Лі, Скотт Вілльямс "Бетмен. Цить". Вид-во: "Рідна мова". ОРІЄНТОВНА ЦІНА: 400 грн. Видавці пояснюють ціну тим, що комікс має багато сторінок.

1. Вільям Гібсон "Нейромант". Вид-во "Видавництво". ЦІНА: 600 грн. Видавець анонсував колекційне видання із голографічною обкладинкою-переливачною, якісним папером та залученням наукового редактора.

Програма заходів із фантастики на «Львівському Форумі Видавців – 2017» (ОНОВЛЕНО)

опубліковано 26 серп. 2017 р., 12:05 Святослав Чирук   [ оновлено 13 вер. 2017 р., 12:54 ]

Вже традиційно у Львові проходитиме масштабний літературний фестиваль – «Форум Видавців». Цього року – з 13 по 17 вересня. Серед безлічі заходів «КЛУФ» відшукав майже сотню подій, пов’язаних із фантастикою. Аби зекономити ваш час від перегляду програми «Форуму», ми зібрали всі фантастичні заходи в одній таблиці. Тож дивіться та обирайте презентації, які хотіли б відвідати, та книжки, що бажаєте придбати. Зведену програму заходів із фантастики можна переглянути ТУТ.

Повна програма фестивалю доступна на сайті «Львівського Форуму Видавців».

Коронація слова 2017. Інтерв'ю з експертом

опубліковано 23 лип. 2017 р., 13:15 Святослав Чирук   [ оновлено 23 лип. 2017 р., 13:31 ]

Конкурс рукописів та кіносценаріїв "Коронація слова" у товаристві українських письменників по праву вважається найбільшою подією року. За 17 років свого існування він здобув великий авторитет як серед читачів, так і серед видавців. Останні приймають дієву участь в роботі журі, оскільки це шанс знайти молодого і талановитого автора і, до того ж, розмістити на обкладиці книги лого конкурсу, яке засвідчує, що це дійсно якісний роман вартий вашої уваги. Орієнтуючись на масову літературу, конкурс не обходить увагою і сучасну українську фантастику, що, звісно, не може не тішити. 2017 р. став особливо плідним для фантастів, що засвідчує зацікавлення фантастикою на українському книжковому ринку. Нам вдалось поспілкуватися з одним із експертів, які приймали участь у відборі фантастичних творів на цьогорічному конкурсі та поговорити про загальні враження і те, на що варто звертати увагу авторам, коли вони подають свої твори на конкурс.

Більш докладно почитати про ці та інші питання можна в нашому матеріалі "Коронована фантастика 2017. Погляд зсередини". Сподіваємося, що він стане вам при нагоді та надихне надіслати свої твори на конкурс.

Фантастика на літературному конкурсі «Коронація слова – 2017»

опубліковано 17 черв. 2017 р., 08:25 Святослав Чирук   [ оновлено 17 черв. 2017 р., 08:25 ]

    Найбільший літературний конкурс країни підбив підсумки: оголошено кращі твори, вручено премії, спецвідзнаки та дипломи. Цього року серед розмаїття жанрів яскравою зіркою спалахнула фантастика, особливо піджанр «фентезі», зібравши майже десяток нагород. Наступний етап – це пошук видавців для переможців, щоб їхні твори могли почитати якнайбільше людей. Про те, чим запам’яталася цьогорічна «Коронація» читайте ТУТ.

71-80 of 222