Різне‎ > ‎

Фестивальний місяць

опубліковано 31 лип. 2014 р., 08:58 Святослав Чирук   [ оновлено 31 лип. 2014 р., 10:22 ]

    Кінець липня - серпень 2014 р. відзначились справжнім сплеском різноманітних фантастичних фестивалів. 24-27 липня в Сан Дієго відбувся традиційний (і наймасштабніший) Комікон Ітернешнл - найбільший світовий Комікон, який відбувається починаючи з 1970 р. Фестиваль, як завжди, був доволі представницьким. Тут вам і Деніел Редкліф, який презентував новий фантастичний фільм зі своєю участю - "Роги",і Бенедикт Камбербетч (Шерлок), який розповів про свій досвід озвучки "Пінгвінів Мадагаскару", а також поділився творчими планами. 


І, звичайно ж, повний акторський склад "Гри престолів" на чолі з автором романів Дж. Мартіном та ще багато і багато цікавих зустрічей та відкриттів. А загалом 19 кімнат у Конференц-Центрі, кожна з яких розрахована на кількість гостей від 168 до 6500 (!). 

Відео YouTube


Офіційний сайт фестивалю

    Після цього естафету в Сан Дієго перебрав Лондон, де одразу стартувало аж два фестивалі - багаторічний Ворлдкон, знаменитий тим, що в рамках саме цього фестивалю вручається всесвітньо відома фантастична премія Хьюго, а також зовсім молодий, але достатньо європейський та демократичний фестиваль "Дев'ять світів" (8-10 серпня 2014 р.), який проходить усього лише вдруге. Попри молодість фестивалю він викликав неабиякий ажіотаж серед англійців, тому слід сказати кілька слів про концепцію фестивалю, яка, власне, і "підкупила" більшість його любителів та відвідувачів. Організатори "Дев'яти світів" вважають, що за фантастикою закріпилося уявлення, що це розвага для білого чоловіка середнього віку та середніх статків. Цей образ їм не доснаги, тому вони вирішили зробити фестиваль, який би прибрав сексизм та расизм із лав фантастики та вікові обмеження. Підкреслюючи свою демократичність, організатори заявили, що сприятимуть просуванню жіночої фантастики, а також сприятимуть толерантному ставленню до ЛГБТ-спільноти у фантастичних лавах. Багатьом англійцям сподобався такий підхід і чимало лондонських фенів вже заявило, що вони принципово не відвідуватимуть Ворлдкон, але підуть на "Дев'ять світів", які вони вже встигли оцінити минулоріч. В рамках фестивалю "Дев'ять світів" передбачені касплеї, автографсесії, фанфік на серіал "Доктор Хто" та багато іншого.Офіційний сайт фестивалю.

    Фестиваль Ворлдкон (Лонкон 3), пройде у Лондоні 14-18 серпня. Столиця Великобританії прийматиме широкомасштабний фантастичний фестиваль вже втретє. Загалом же фестиваль проходитиме вже 72-й раз (!). Програма налючує близько 1000 (!) пунктів, які стосуються найрізноманітніших напрямків: літератури, фільмів, коміксів, науки, касплеїв, музики тощо. В рамках фестивалю "препаруватимуться" окремі літературні твори, розмірковуватимуть про зв'язок фентезі із монархією, як змінився образ Лондону у фантастичній літературі за останні десять років, прочитають лекцію про Герберта Уелса та його творчість, гратимуть в РПГ та настільні ігри (для чого передбачено спеціальний критий павільон), пройдуть кінопокази, музикальні концерти, семінари та зустрічі з письменниками, виставки та багато іншого. Мабуть, орієнтуючись на фестиваль "Дев'ять світів", організатори Ворлдкону вирішили наголосити на тому, що вони нікого не утискають за расовою, віковою чи статевою ознакою, а також нормально ставляться до ЛГБТ-спільноти...

Відео YouTubeОфіційний сайт фестивалю. 

При підготовці статті використано матеріали:

The guardian
www.britishboys.ru
www.nineworlds.co.uk
www.loncon3.org
www.comic-con.org