Статті‎ > ‎

Новинки фантастики початку 2017

Новинки фантастики у перекладі

 1


Френк Герберт

Дюна

 

Найпопулярніший у світі науково-фантастичний роман! Саме «Дюна» зробила Френка Герберта відомим на весь світ і виборола престижні літературні нагороди, обігнавши у рейтингах навіть «Володаря перснів»: премію Г’юґо і премію Неб’юла в категорії «Найкращий роман», премію SFinks як «Книга року», неодноразове визнання від журналу «Локус» у категорії «Найкращий роман усіх часів». Книжка стала культовою серед поціновувачів фантастики.

 

Харків : КСД, 2017. – 656 с. ISBN 978-617-12-2554-1

 2


Говард Лавкрафт

Повне зібрання творів у 3 томах. Том 2

 

Другий том повного зібрання прозових творів Г. Ф. Лавкрафта охоплює період з 1926 по 1928 роки, і містить такі його відомі твори, як «Поклик Ктулху», «Сомнабулічний пошук незвіданого Кадата», «Справа Чарльза Декстера Ворда», «Барва з позамежжя світу» та «Жахіття Данвіча».

 

Київ : Видавництво Жупанського, 2017. – 480 с. ISBN 978-966-2355-82-6

 3


Анджей Сапковський

Володарка озера

 

Зеленоока Цірі продовжує пошуки Ґеральта і Йеннефер, вона стрибає поміж світами в пошуках відповідних часу й місця. Усі світи різні — безпроблемні, де можна перепочити, і проблемні, де її то наздоганяють ельфи, то замахуються на життя аборигени. У рідному світі Цірі, далеко в майбутньому, є ті, які прагнуть допомогти їй виконати призначене. Німуе — Володарка Озера — залучає силу снячих, щоб з’ясувати суперечливі моменти легенди про відьмака й відьмачку та спрямувати Призначення у правильному напрямку.

 

Х.: КСД, 2017. – 576 с. ISBN: 978-617-12-3114-6

 4


Герберт Велз

Люди як боги

 

Втомлений робочими буднями, сім`єю і безпросвітною нудьгою містер Барнстейпл вирішує відпочити в самотній подорожі, але несподівано потрапляє куди далі, ніж в сусіднє містечко. Може, у сусідню країну? На сусідню планету? У сусідній вимір? В минуле чи у майбутнє? У своє чи в чуже?
Британський класик Герберт Велз показує героям роману і його читачам Утопію – фантастичне і футуристичне місце – з усіма його технологіями, досягненнями, мораллю, устроєм і…людьми?

 

Мендорлі, 2017.

 5

Філіп Дік

Людина у високому замку

 

Один із найвідоміших творів Філіпа Діка, роман «Людина у високому замку» (1963) пропонує читачеві зануритись у страхітливий альтернативний світ, де союзники зазнали поразки у Другій світовій війні. У цій кошмарній антиутопії нацисти захопили Нью-Йорк, японці контролюють Каліфорнію та все західне узбережжя колишніх Сполучених Штатів, а африканський континент піддано жахливим експериментам і практично стерто з лиця землі. У нейтральній буферній зоні, яка ділить нові конкуруючі наддержави, живе автор підпільного бестселера, знаний як «Людина у високому замку». Його книга пропонує нове бачення реальності – альтернативу світової історії, в якій держави Осі було переможено, даруючи надію мільйонам зневірених. Але який із двох різновидів «реальності» справжній? І чи не є світ, описаний у цій книжці, просто одним із багатьох можливих?

 

Київ : Комубук, 2017. – 320 с.

 6


Дон ДеЛілло

Зеро К

 

Головний герой нового роману Дона Делілло мільярдер Росс Лок­гарт — основний інвестор віддаленого і таємничого поселення, де смерть вишукано контролюють, а тіла консервують до майбутніх часів. Здоров’я його дружини Артис стрімко занепадає. Син Росса Джефф приєднується до Росса й Артис у поселенні, щоб попрощатися з нею, коли відмовить її тіло.
Росс теж відчуває глибоку потребу увійти в інший вимір і прокинутися в новому світі. Натомість його син прагне жити й відчувати «мішанину подивів нашого часу тут, на землі».
Чудовий, щирий роман одного з найвидатніших письменників нашого часу. «Зеро К» — справжня ода мові й людяності, роздум про смерть та обійми життя.

 

Харків : Фабула, 2017. — 304 с. ISBN 978-617-09-3306-5

 7


Джинні Раян

Нерв

 

"Нерв" - приголомшливий молодіжний трилер про актуальні проблеми сучасності та нашого з вами майбутнього. У цьому захоплюючому динамічному романі межа між віртуальним світом та реальністю дуже тонка.
Бажаючи знайти гроші на навчання, Ві стає учасницею популярної онлайн-гри під назвою "Нерв", яка транслюється в прямому ефірі. Учасники цього реаліті-шоу мають виконувати різноманітні завдання, які придумують для них інші користувачі. У разі успіху гравці отримують приз у вигляді грошової винагороди. І чим складніші та небезпечніше завдання, тим більша нагорода. Проте ставки ростуть, і те, що почалося для Ві як весела та хвилююча забава поступово перетворюється на справжню небезпеку для життя, де наступне завдання може стати останнім...
Що можна дізнатись про людину в інтернеті? І для чого може бути використана ця інформація? Ві не задумувалась над цим. А дарма…

 

К.: КМ-Букс, 2017. – 320 с. ISBN: 978-617-7489-59-6

 8


Джо Гілл

Пожежник

 

Джо Гілл, дворазовий володар премії Брема Стокера, підготував для читачів моторошну історію про всесвітню пандемію спонтанних самозаймань, здатну винищити цивілізацію до ноги, про гурт несподіваних звитяжців, які борються за порятунок людства, і про загадкового чоловіка на прізвисько Пожежник. Серед хаосу жахливої пошесті колишня медсестра Гарпер Ґрейсон, підхопивши хворобу, бореться не за власне життя, а за життя своєї майбутньої дитини: відомі випадки, коли хворі матері народжували цілком здорових дітей.
От тільки чи встигне Гарпер виносити дитину, ховаючись від кремаційних загонів, які знищують усіх носіїв вірусу самозаймання?

 

К.: КМ-Букс, 2017. – 704 с. ISBN: 978-617-7489-78-7

 9


Блейк Крауч

Темна матерія

 

«Чи задоволений ти своїм життям?»  — це останні слова, які чує Джейсон Дессен, перш ніж втратити свідомість від удару викрадача у масці. Перш ніж прийти до тями прив’язаним до каталки в оточенні незнайомців у захисних костюмах. Перш ніж чоловік, якого Джейсон ніколи не бачив, усміхнеться йому й скаже: «З поверненням, друже». У цьому світі в Джейсона зовсім інше життя. Його дружина — це не його дружина. І в нього ніколи не було сина. А сам Джейсон — не звичайний професор фізики в коледжі, а прославлений геній, який зробив щось визначне. Щось неможливе. Який із світів є сном, цей чи інший? І якщо навіть дім, який він пам’ятає, реальний, як Джейсон зможе повернутися до сім’ї, яку любить?

 

К.: КМ-Букс, 2017. – 416 с. ISBN: 978-617-7489-81-7

 10


Блейк Крауч

Облуда

 

Друга книга трилогії. Ніхто з жителів міста не знає, чому застряг в Облудних Соснах. За них вирішують, де працювати, як жити і з ким одружуватися. Дехто вірить, що потрапив у потойбіччя; деякі дійшли висновку, що стали примусовими учасниками незрозумілого експерименту. Усі потай мріють про втечу, але на тих небагатьох, хто насмілюються це зробити, чатує моторошна несподіванка.

 

К.: КМ-Букс, 2017. – 320 с. ISBN: 978-617-7489-05-3

 11


Блейк Крауч

Останнє місто

 

Третя книга трилогії. Що краще: жити у раю, але не мати жодного права на висловлення власної думки, або нарешті зруйнувати цей чортів паркан і довідатися, що за ним? Ітан Берк, колишній агент секретної служби США, вже знає відповіді на всі питання, але від того йому аж ніяк не легше. Людська цивілізація під загрозою зникнення.

 

К.: КМ-Букс, 2017. – 240 с. ISBN: 978-617-7489-18-3

 12


Стівен Кінг

Протистояння. Книга 1

 

Одного дня в колонку автозаправної станції містечка Арнетт врізається старий «шевроле», у салоні якого лежать тіла молодої сім’ї. Чарлі з дружиною та крихіткою-донькою тікали якнайдалі від лабораторії, де внаслідок збігу обставин на свободу вирвався небезпечний вірус. Так смертоносний Капітан Трипс почав свій вояж Америкою й світом, безжально забираючи життя людей. Тільки шестеро на тисячу залишаться живими.

 

Х.: КСД, 2017. – 576 с. ISBN: 978-617-12-2462-9

 13


Стівен Кінг, Пітер Страуб

Чорний дім

 

Містечко у Вісконсині нажахане викраденнями дітей, чиї знайдені тіла змушують згадати вбивцю-канібала на прізвисько Рибак. Колишній детектив Джек Сойєр одразу зрозумів: не людина доклала до них руки. Діти знаходили свою смерть у Чорному домі — місці, де зникають тіні, де лише страх та відчай. Але останній із викрадених — Тайлер Маршал — ще живий. І це погана новина. Це означає, що мисливці Багряного короля нарешті знайшли того, кого шукали, — особливу дитину. Щоб врятувати хлопця від долі, що страшніша за смерть, Джек Сойєр мусить пригадати своє призначення. Але ні Джек, ні той, хто випустив Рибака на полювання, навіть не здогадуються, наскільки він особливий — цей десятирічний син ув’язненої у божевільні Джуді Маршал…

 

Х.: КСД, 2017. – 800 . ISBN: 978-617-12-2302-8

 14


Стівен Кінг

Крістіна

 

Для того, щоб Королю жахів знайти натхнення для свого чергового роману, потрібно небагато: щоб на лічильнику миль у його автомобілі одного дня рядок дев’яток змінився нулями. Так Стівен Кінг 1983 року задумав горор про машину-вбивцю, що відновлюється. І тепер її ім’я — Крістіна — відоме чи не більше за ім’я письменника…

Арні лузер. Хирляве посміховисько в окулярах у сталевій оправі й розсипом прищів на обличчі. У кожній школі є такий хлопець, якого дівчата наче не бачать. Арні жив собі таким, допоки не побачив Крістіну і не закохався в неї. І це геть не смішно від самого початку, хоч Крістіна — машина. А потім буде страшно…

 

Х.: КСД, 2017. – 576 с. ISBN: 978-617-12-2479-7

 15


Френсіс Скотт Фіцджеральд

Загадкова історія Бенджаміна Баттона

 

Історія про хлопчика, що народився з дивною хворобою – він виглядав як старий дідусь. Але з віком виявилося, що він все молодшає.

 

К.: КМ-Букс, 2017. – 448 с. ISBN: 978-617-7489-34-3

 16


Курт Воннеґут

Ґалапаґос

В наслідок економічної кризи, війни та пандемії, останнім оплотом людства, його колискою, стає острів Санта-Росалія посеред Тихого океану. Але історія ця починається раніше на мільйон років, коли люди ще ходили на двох ногах, їх мозок був більше, а мислили вони зовсім іншими категоріями...

Але чи були вони щасливі так само, як мешканці Галапагоських островів? Або все ж всі біди людства були лише через надто великий мозок?..

Книги ХХІ, 2017. – 224 с.  ISBN: 9786176141594

 17


Енді Вейр

Марсіянин

 

Усі вважають астронавта Марка Вотні мертвим, адже вся команда бачила, як його проштрикнула антена, яку зірвало піщаною бурею на шостий день після висадки «Ареса-3» на Марс. Потрапивши в бурю, команда «Ареса-3» змушена вакуюватися, покинувши тіло Марка. От тільки ніхто не міг і припустити, що Марк виживе й тепер опиниться на Марсі в пастці, сам-один, без зв’язку з Землею, без достатнього запасу харчів і води, щоб протриматися до прибуття аступної місії — «Ареса-4». Хто врятує Марка Вотні? Чи йому доведеться покладатися тільки на власну винахідливість?

 

(перевидання) К.: КМ-Букс, 2017. – 448 с.

ISBN: 978-617-7489-19-0

 18


Дуґлас Адамс

Життя, Всесвіт і все інше

 

Галактика у небезпеці, друзі! Може, й навіть увесь Всесвіт. Якщо підступні плани ворогів здійсняться, можемо забути про нього, а також про Життя, і Все таке Інше. Та завдяки Заркіонові дідуган Слартібартфаст тримає руку на пульсі Всесвіту. Отже, наша п’ятірка антигероїв знову в сідлі!

 

Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 224 с. — (Серія «Горизонти фантастики»).
ISBN: 978-966-10-4723-4

Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 224 с. — Серія диван) ISBN: 978-966-10-4804-0

Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. – 304 с. – (Серія «Маєстат слова»). ІSBN 978-966-10-4805-7

 19


Станіслав Лем

Повернення із зірок

 

«Повернення з зірок» — науково-фантастичний роман Станіслава Лема.
Роман оповідає історію астронавта Халя Брега. Він повернувся з космічної експедиції на Фомальгаут, котра через релятивістське уповільнення часу тривала близько 10 років. А на Землі за цей час минуло 127 років.
Халь виявляє, що поки він подорожував на Землі склалось утопічне, незвичне для астронавта з минулого суспільство, без насильства і воєн.
Незабаром Халь дізнається, що в основі нової цивілізації лежить процедура бетризації, яка нейтралізує всі агресивні імпульси в мозку людини й підсилює інстинкт самозбереження. Однак у цієї процедури є і побічні ефекти, принаймні з точки зору Халя. Людство не схильне до ризику, зокрема, космічні польоти розглядаються як невиправданий авантюризм. Він та інші космонавти стають для суспільства чужими і навіть небезпечними, оскільки не були бетризовані. Перед головним героєм постає вибір: прийняти цінності нового суспільства чи стати вигнанцем…

 

Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. – 400 с. – (Серія «Маєстат слова»). ІSBN 978-966-10-4763-0 Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 264 с. — (Серія «Горизонти фантастики»).
ISBN: 978-966-10-4764-7

Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 264 с. — Серія диван) ISBN: 978-966-10-4765-4

 20


Станіслав Лем

Соляріс

 

«Соляріс» — найвідоміший роман письменника-фантаста Станіслава Лема.
Роман присвячено пошуку контакту з мислячим Океаном екзопланети Соляріс. У ньому порушуються філософсько-етичні проблеми пізнання світу, антропоцентризму, людяності та, власне, відповідальності за все, що робить людина — як на Землі, так і за її межами.
Дія роману «Соляріс» відбувається в далекому майбутньому. Розповідь ведеться від першої особи — доктора Кріса Кельвіна, який прибув на планету для розв’язання проблем із психологічним станом членів експедиції. У романі представлено дві сюжетні лінії: перебування Кельвіна на дослідницькій станції «Соляріс» і документальне викладення історії відкриття та дослідження планети в формі знайомства Кельвіна з науковою бібліотекою на борту станції.

 

Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. – 352 с. – (Серія «Маєстат слова»). ІSBN 978-966-10-4760-9

Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. — 224 с. — (Серія «Горизонти фантастики»). ISBN 978-966-10-4761-

6

Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. — 224 с. — (Серія «Диван»). ISBN: 978-966-10-4762-3

 21


Станіслав Лем

Едем

 

«Едем» — науково-фантастичний роман Станіслава Лема.  Екіпаж космічного корабля, що складається з шести осіб, зазнає аварії на недослідженій планеті. Після того, як членам екіпажу вдається вибратися з ракети, вони роблять спроби відновити пошкоджений корабель та одночасно починають досліджувати Едем. Повернувшись із вилазки, земляни виявляють, що якась істота залізла в ракету і незрозумілим чином запустила один із силових агрегатів.  Впродовж подальших досліджень та контактів із представниками місцевої цивілізації земляни виявлять, що на планеті є влада, яка заперечує власне існування. Влада забороняє вивчення теорії інформації поза спеціальних установ, а вся громадська інформація виходить від диктатора і правлячих кіл, яких «не існує»…

 

Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. – 448 с. – (Серія «Маєстат слова»). ISBN 978-966-10-4766-1

Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. — 296 с. — (Серія «Горизонти фантастики»). ISBN: 978-966-10-4768-5

Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. —  296 с. — (Серія «Диван»). ISBN: 978-966-10-4767-8

 22


Станіслав Лем

Непереможний

 

«Непереможний» — науково-фантастичний роман Станіслава Лема. На пустельну й нежилу планету Регіс-III здійснив посадку Крейсер другого класу «Непереможний». Незадовго до цього на цій планеті зник інший земний корабель — «Кондор», відправивши перед цим всього два повідомлення. У першому йшлося про успішну посадку на поверхню планети Регіс-III, а в другому — про якісь «мушки».
Екіпаж «Непереможного» отримав завдання знайти сліди зниклої експедиції «Кондора» і з’ясувати причину її зникнення. У біолога Лауди виникає припущення: на планеті відбувається еволюція механізмів, що залишилися від позаземної цивілізації, яка прибула десь із сузір’я Ліри (Лірян).

Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. – 288 с. – (Серія «Маєстат слова»).  ІSBN 978-966-10-4769-2

Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. — 180 с. — (Серія «Горизонти фантастики»). ISBN: 978-966-10-4770-8

Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. —  180 с. — (Серія «Диван»). ISBN: 978-966-10-4771-5

 23


Станіслав Лем

Казки роботів

 

Написані й опубліковані у 1964 році, «Казки роботів» видатного польського фантаста Станіслава Лема вже давно стали класикою НФ. За своїми жанрово-стильовими особливостями – це потішна мішанка традиційної казки і фантастичної літератури. Йдеться тут про мудрий і впорядкований світ роботів, у який прийшли жадібні, жорстокі і владні королі. Так само як і в нас, там також живуть-поживають наївні спасителі світу, котрі переконані в тому, що можна самими лише помислами вибавити людство від зла. У світі оботів із тих благих помислів нічого не виходить. Як лукаво зауважує письменник, «подібне було би і в нас, оскільки зло, як і (на щастя) добро, не хоче викорінюватися зі світу». Тому людство завжди втішатиметься казками. Навіть якщо це казки роботів, а не людей.

 

Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, (Серія «Маєстат слова»).  На момент складання каталогу відсутня

Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. — 136 с. — (Серія «Горизонти фантастики»). ISBN: 978-966-10-4776-0

Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. —  136 с. — (Серія «Диван»). ISBN: 978-966-10-4777-7

 24


Станіслав Лем

Кіберіада

 

Цикл фантастичних оповідань знаменитого поляка Станіслава Лема, дотепно названий «Кіберіадою», був написаний ще у далеких 60-х роках минулого століття, проте свого чару він не втратив і досі. Всесвіт «Кіберіади» — казковий, часів царя Гороха, якщо послуговуватися людською мовою. І хоча там є королівства, лицарі і принцеси (трапляються навіть дракони), але населяють його роботи, які навдивовижу схожі на людей. Вони також люблять і ненавидять, втішаються і горюють, а деякі з них навіть умирають. З-поміж того населеного роботами всесвіту на особливий пошанівок заслуговують Трурль і Кляпавцій — геніальні конструктори і винахідники, які, намагаючись перевершити один одного, можуть створити все — від машини для сповнення бажань до Демона Другого Порядку. На жаль, найчастіше ті винаходи викликають лише усмішку. Чому? На це питання, як сказав один із Лемових мудреців, кожен повинен відповісти особисто.

 

Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, (Серія «Маєстат слова»).  На момент складання каталогу відсутня

Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. — 456 с. — (Серія «Горизонти фантастики»). ISBN: 978-966-10-4781-4

Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. —  456 с. — (Серія «Диван»). ISBN: 978-966-10-4782-1

 25


Станіслав Лем

Із зоряних щоденників Ійона Тихого. Зі спогадів Ійона Тихого. Мир на Землі

 

Третя книга «П’ятикнижжя Лемового» присвячена пригодам астронавта і дослідника космосу Ійона Тихого. Написані з характерним для Лема гумором, часто гротескним, іноді — з переходом у гірку іронію, вони містять елементи пародії на штампи фантастики, але при цьому зачіпають серйозні питання науки, соціології та філософії.

 

Тернопіль : Богдан, 2017. — 608 с. — (Серія «П’ятикнижжя Лемове»). ІSBN 978-966-10-4536-0

 26


Станіслав Бересь

Лемові Леми

 

Книга-інтерв’ю зі С. Лемом.

«Колотнечі з приводу всесвітнього тяжіння» — це спогади Томаша Лема про свого батька, Станіслава Лема. Любов і захоплення тут поєднуються зі стриманою відвертістю, завдяки чому портрет Станіслава Лема виявляється таким живим, чарівливим і різнобарвним. «Так казав Лем» — це перероблене і доповнене видання «Розмов зі Станіславом Лемом» Станіслава Береся, що тривали у 1981–1982 рр. та через двадцять років, у вересні-грудні 2001 р. Тут ви знайдете унікальні спогади та роздуми видатного філософа і письменника про науку, мистецтво, життя і пам’ять, близьких і далеких.

 

Тернопіль : Богдан, 2017. — 736 с. ISBN: 978-966-10-4829-3

 27


Станіслав Лем

Зі спогадів Ійона Тихого

 

Головний герой циклу «Зі спогадів Ійона Тихого» польського письменника-фантаста С. Лема — капітан міжзоряного корабля, космічний вовк, а водночас знаний вчений і відомий дослідник. В Ійона Тихого напрочуд цікаве і сповнене пригод життя. Він добре знайомий із низкою геніальних винахідників, зокрема із Коркораном, котрий змоделював на комп’ютері цілий світ, Декантором, котрому вдалося вивільнити свідомість людини, прирікши її на болісне безсмертя, і Зазулем — першим винахідником машини часу. Ійон Тихий гостює у психіатричній клініці для роботів. Він стає свідком бунту штучного розуму, який намагається вивільнитися від впливу людини. Зрештою, пригод на космічних трасах вистачає, а герой цього циклу, здається, притягує їх, наче магніт.

 

Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 192 с. — (Серія «Горизонти фантастики»).
ISBN: 978-966-10-4882-8

Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 192 с. — Серія диван) ISBN: 978-966-10-4765-4

 28


Станіслав Лем

Із зоряних щоденників Ійона Тихого

 

«Із зоряних щоденників Ійона Тихого» — один із беззаперечних шедеврів С. Лема, визнаного майстра наукової фантастики. У цьому циклі є все те, за що поціновувачі такого виду літератури люблять Лема: іскрометний гумор, і дивоглядні ідеї, і тонка іронія, і подиву гідна мудрість. Такої ж любові читача заслуговує і заголовний герой — зоряний капітан і невтомний дослідник космосу Ійон Тихий, який знай мандрує собі світами. І що з того, що ті світи зазвичай холодні й чужі?! Зате там не відають про нудьгу і не дають собі спокою. А це вже немало.

 

Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 368 с. — (Серія «Горизонти фантастики»).
ISBN: 978-966-10-4784-5

Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2017. — 368  с. — Серія диван) ISBN: 978-966-10-4785-2

 29


Рей Бредбері

Відьомські двері

 

Збірник оповідань. До книги увійшли 9 оповідань Рея Бредбері: «Пам’ятаєш Сашу?», «Вітер», «Коротка подорож», «Благословіть мене, грішного, отче!», «Відьомські двері», «Людина-картинка», «Мрець», «Фіннеґан», «Східним експресом» на північ».

 

Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. – 208 с. – (Серія «Маєстат слова»). ІSBN 978-966-10-4740-1

 30


Рей Бредбері

Холодний і теплий вітри

 

Збірник оповідань. До книги увійшли 13 оповідань Рея Бредбері: «Жебрак на мосту», «О’Коннелла», «Перша ніч Великого посту», «Банші», «П’єм за лорда дорогого,ну а решта – стременного!», «Шалена ніч у Ґолуей», «Холодний і теплий вітри», «Страшна аварія минулого понеділка», «Переклала», «Пережити якось неділю», «Смерть і Діва», «Дракон», «Літун».

 

Тернопіль : Навчальна книга ― Богдан, 2017. – 240 с. – (Серія «Маєстат слова»). ІSBN 978-966-10-4739-5

 31


Рей Бредбері

Прощавай, «Лафаєт»!

 

Збірник оповідань. До книги увійшли 11 оповідань Рея Бредбері : «Барабанник із Шайло», «Прощавай, «Лафаєт»!», «Вітер із Ґеттісберґа», «Любий Адольф», «Бах! І ти – мертвий!», «Doktor із підводного човна», «Молодший», «Збирач сміття», «Першокласне гоління», «Наглядачі», «Богатир».

Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. – 272 с. – (Серія «Маєстат слова»). ІSBN 978-966-10-4742-5

 32


Рей Бредбері

Майже кінець світу

 

Збірник оповідань. До книги увійшли 15 оповідань Рея Бредбері: «І закричало каміння», «Генріх ІХ», «Дж. Б. Ш. – Модель V», «Травинка», «Час у твоєму леті», «Підмінок», «Пішохід», «Яскравий фенікс», «Майже кінець світу», «Вірші», «Година вторгнення», «Ракета», «Соборування», «Конвектор Тойнбі», «Про блукання вічні та про Землю».

 

Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. – 352 с. – (Серія «Маєстат слова»). ІSBN 978-966-10-4738-8

 33


Рей Бредбері

Машинерія радості

 

Збірник оповідань. До книги увійшли 14 оповідань Рея Бредбері: «Все місто спить», «Пора невір’я»,  «Все літо наче ніч одна», «Лорел і Гарді: історія кохання», «Новин нема, хіба що псу амінь.Машинерія радості», «Друг Ніколаса Ніклбі – мій друг», «Справжня саморобна єгипетська», «Мумія полковника Стоунстіла», «Вночі, червневої пори», «Відлуння квапливого літа», «Трамвай», «Дива Джеймі», «Пумпернікель», «Пильна покерна фішка роботи А. Матісса».

 

Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. – 352 с. – (Серія «Маєстат слова»). ІSBN 978-966-10-4736-4

 34


Рей Бредбері

Мандрівка до Кіліманджаро

 

Збірник оповідань. До книги увійшли 13 оповідань Рея Бредбері: «Класи», «Повернувсь моряк додому», «Баґ», «Луки», «Мандрівка до Кіліманджаро», «Чоловік у сорочці Роршаха», «Лебідь», «Ще раз, легато», «Дивовижна смерть Дадлі Стоуна», «Роби – раз, роби – два!», «Далека гітара», «Карлик», «Побачимося ніколи».

 

Тернопіль : Навчальна книга – Богдан,2017. – 304 с. – (Серія «Маєстат слова»). ІSBN 978-966-10-4737-1

 35


Рей Бредбері

Месія

 

Збірник оповідань. До книги увійшли 12 оповідань Рея Бредбері: «Прибулець», «Чоловік», «Месія», «Вигнанці», «Лютий 1999: Ілла», «Червень 2001: «Не плеснуть весла в синій тиші!..»», «Самотні», «Червень 2003: Дорогою вгору, у височінь», «Квітень 2005: Ашер II», «Білі ворони», «Квітень 2026: Довгі роки», «Ікар Монґольф’є Райт».

 

Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. – 320 с. – (Серія «Маєстат слова»). ІSBN 978-966-10-4743-2

 36


Рей Бредбері

Пограймося в отруту!

 

Збірник оповідань. До книги увійшли 13 оповідань Рея Бредбері: «Ягода на дні чаші», «Пограймося в отруту!», «Ляда на горище», «Морська мушля», «Водостік», «Бажання», «Сортувальник», «Жінка на галявині», «Остання робота Хуана Діаза», «Переклав», «Усміхнені люди»,  «Охоплений полум’ям», «Ще один прекрасний безлад».

 

Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. – 240 с. – (Серія «Маєстат слова»). ІSBN 978-966-10-4741-8

 37


Роджер Желязни

Дев’ять принців Амбера

 

«Дев’ять принців Амбера» — перша книга циклу романів «Хроніки Амбера» американського письменника-фантаста Роджера Желязни. У приватній лікарні після автокатастрофи до головного героя роману — Корвіна, повернулась свідомість. Але він не пам’ятає, хто він. Від лікаря йому вдається дізнатися, що у нього є сестра Евелін. Корвін тікає з лікарні і приходить до неї додому. В домі сестри він натрапив на шокуючу знахідку — колоду карт Таро, на яких зображений він та члени його сім’ї… У нього попереду безліч пригод та небезпек. Чи подолає він їх?

 

Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. – 400 с. – (Серія «Маєстат слова»). ІSBN 978-966-10-4721-0

 38


Роджер Желязни

Рушниці Авалону

 

«Рушниці Авалону» — друга книга циклу романів «Хроніки Амбера» американського письменника-фантаста Роджера Желязни. Прокляття Принца Амбера, сказане у гніві, скріплене стражданнями й кров’ю, завжди збувається. Вирвавшись з ув’язнення, Корвін виявляє, що темні сили загрожують неминучою загибеллю не лише його ворогам, але і йому та всьому, що для нього важливе. І тепер Принц Корвін повинен зробити вибір між помстою та благополуччям Амбера.

 

Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. –  416 с. – (Серія «Маєстат слова»). ІSBN 978-966-10-4718-0

 39


Роджер Желязни

Знак Єдинорога

 

«Знак Єдинорога» — третя книга циклу романів «Хроніки Амбера» американського письменника-фантаста Роджера Желязни. Захопити трон короля Амбера Корвіну стало так легко, але чи потрібен він йому тепер? Вперше за багато років принци та принцеси Справжнього міста збираються разом, щоб боротись із темними силами, але серед них є зрадник… Та й чи один? А водночас перед Корвіном з’являється Єдиноріг…

 

Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. – 336 с. – (Серія «Маєстат слова»). ІSBN 978-966-10-4719-7

 40


Роджер Желяни

Рука Оберона

 

«Рука Оберона» — четверта книга циклу романів «Хроніки Амбера» американського письменника-фантаста Роджера Желязни. Великий Лабіринт Амбера пошкоджено, темні сили загрожують неминучою загибеллю усьому живому… Дворкін розповідає про створення Амбера та його долю. Судний Камінь знову палахкотить, але хто тепер його володар? А в гру повертається той, кого вважали давно мертвим.

 

Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. – 320 с. – (Серія «Маєстат слова»). ІSBN 978-966-10-4720-3

 41


Артур Кларк

Космічна одіссея 2001

 

Три мільярди років тому, світанок людства…Біля печер напівголодного племені австралопітеків однієї ночі з’явився дивний об’єкт. Прозора стела, схожа на лід… Якби напівмавпи могли мислити, вони б зацікавились загадковим прибульцем. Але це він зацікавився ними. І вклав до рук Задивленого на Місяць першу зброю, а у мозок — перші думки… У 2001-му люди у місячному кратері Тіхо знайшли величезний чорний моноліт ідеальної форми і вражаючого віку. Зроблений нелюдськими руками, він прокинувся під світлом Сонця… Услід за його сигналом до кілець Сатурну вирушає космічний корабель «Діскавері» з капітаном Девідом Боуменом і бортовим комп’ютером — штучним інтелектом, що змушений брехати людям…

 

Х.: КСД, 2017. – 224 с. ISBN: 978-617-12-1658-7

 42


Машаду де Ассіс

Посмертні записки Браса Кубаса

 

«Посмертні записки Браса Кубаса» — це життєві пригоди, іронія й критичне осмислення людської природи. За сюжетом, Брас Кубас, багатий одинак, наважується після смерті написати оповідь про своє життя. Таким чином започатковується критичний діалог із реалістичною естетикою. Він викладає своє бачення, незважаючи на те, що про нього скажуть чи подумають живі. Такі поняття як правда, наука, доводи виглядають дискусійними і, на думку Браса Кубаса, є відносними. Автор дивиться на світ скептично і зневажливо, спрямовує свій критичний погляд на людський рід, та й самого читача перетворює на одну із жертв іронії своєї книги.
Роман відкриває першу сторінку бразильського реалізму.

 

Львів : Кальварія, 2017. — 240 с. ISBN 978-966-663-368-5

 43


Едгар Аллан По

Вбивство на волиці Морг

 

Едгар Аллан По (1809—1849) — видатний американський письменник, поет, літературний критик і редактор, представник романтизму. Відо­мий насамперед як автор загадкових і “­страшних” оповідань, вважається також засновником де­тек­тивного жанру, а окремі його новели містять озна­ки наукової фантасти­ки, історій жахів та “фентезі”. Психологічний аналіз і вміння передават­и глибинну правду через фантасма­горію вдало по­єд­­нуються в його творчому стилі, що характеризу­ється стислістю і яскравістю образів та стрункі­стю композиції. До пропонованої увазі чита­чів збірки увійшли найвідоміші новели письменника.

 

Київ : Знання, 2017. — 206 с. — (American Library). ISBN 978-617-07-0439-9

 44


Брюс Кемерон

Життя і мета собаки

 

Цей пес народився вперше, щоб навчитися стерегтися людей і відчиняти двері. Однак хіба таке може бути призначенням? Юний Тобі піде, щоб повернутися золотистим ретривером Бейлі та зустріти свого хлопчика. У дивному світі людей на них чекають життєві уроки і безліч пригод. Але колись і це життя пса добіжить кінця, щоб… початися знову! Рятуючи, розшукуючи, втішаючи інших, собака знатиме, що колись знайде старого друга. І коли це станеться, зрозуміє: призначення пса — просто бути поряд…

 

Х.: КСД, 2017. – 240 с. ISBN: 978-617-12-2467-4

 45


Салман Рушді

Два роки, вісім місяців і двадцять вісім ночей

 

Новий роман Салмана Рушді — це просякнута магією оповідь про великого філософа Ібн Рушда і його незвичайних нащадків, про незакінчену філософську дискусію й нескінченну боротьбу доб­ра і зла. Це натхненна легендами «Тисячі й однієї ночі» й сучасною поп-культурою казка для дорослих про зіткнення двох світів — людського й надприродного, світу смертних людей і майже безсмертних джинів. Це роман-притча про кохання через віки і про неспроможність любити, що перетворює мудрість на схоластику, а віру на фанатизм. Це утопія навпаки: історія, писана від імені наших далеких і таємничих нащадків, про нашу епоху — звихнутий час, час дивовиж. Це також — як у Рушді ведеться — розповідь про саме ткання розповіді, про насолоду розповіді, про торжество розповідання.

 

Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 336 с. — ISBN 978-617-679-368-7

 46


Джеф Вандермеєр

Знищення

 

Нуль-зона десятиліттями була відрізана від решти континенту. Природа поглинула останні залишки людської цивілізації. Перша експедиція відзвітувала про незайманий райський пейзаж, друга - завершилася масовим самогубством, учасники третьої - перестріляли одне одного.
Учасники одинадцятої експедиції повернулися тінями колишніх себе й невдовзі померли від раку.
У «Знищенні», першій частині трилогії «Південний Округ» Джефа Вандермейєра, ми долучаємося до дванадцятої експедиції. Група складається з чотирьох жінок: антрополога, психолога (фактичного лідера), топографа й біолога — оповідача. Їхнє завдання — складати карту території, записувати всі спостереження за середовищем і, найголовніше, уникнути впливу Нуль-зони. Вони приходять, чекаючи неочікуваного, й Нуль-зона не розчаровує: вони знаходять величезну топографічну аномалію та форми життя, які перевершують людське розуміння. Але найбільш вражаючі секрети вони пронесли з собою із-за межі, і те, що вони приховують одна від одної, змінює все.

 

К.: КМ-Букс, 2017. – 192 с. ISBN: 978-617-7489-42-8

 47


Майкл Крайтон

Парк Юрського періоду

 

Вчені винайшли унікальну технологію відновлення та клонування ДНК динозаврів. Нарешті здійснилися найбентежніші фантазії людства. Чудові й таємничі створіння, вимерлі вічність тому, знов заселили Парк юрського періоду, і незабаром подивитися на них матиме змогу будь-хто на світі. Аж тут відбувається неочікуваний збій...
У  романі «Парк юрського періоду» Майкл Крайтон поєднує свій заворожливий талант і науковий підхід, щоб створити один з найцікавіших технотрилерів.

 

К.: КМ-Букс, 2017. – 544 с. ISBN: 978-617-7489-74-9

 48


Ніл Ґейман

Небудь-де

 

Ричард Мейг'ю - молодий "білий комірець" із добрим серцем та нудною роботою. Коли одного дня він зупиняється допомогти дівчині, що стікає кров'ю на лондонському хіднику, його життя змінюється назавжди. Маленький добрий вчинок затягує його до світу, існування якого він не припускав навіть уві сні, до паралельної дійсності, що існує в підземному лабіринті каналізаційних тунелів і покинутих станцій метро під містом. Він провалюється крізь розколини дійсності й потрапляє до іншого місця, і це місце - Небудь-де. Якщо він хоче коли-небудь повернутися до Лондона, який знав раніше, Ричард мусить навчитися виживати в цьому місті тіней і темряви, чудовиськ і святих, убивць і ангелів.

 

К.: КМ-Букс, 2017. – 432 с. ISBN: 978-617-7489-54-1

 49


Ніл Ґейман

Обережно, тригери!

 

Збірка «Обережно, тригери!» містить опубліковані раніше короткі твори автора — оповідання, вірші і по-справжньому особливу історію про Доктора Хто, написану до п'ятдесятої річниці відомого телесеріалу в 2013 році — а також нове оповідання «Чорний пес», яке повертає читача у світ «Американських богів», написане спеціально для цієї збірки. Вона торкається теми масок, за якими ховається наше справжнє «я», щоб показати наші вразливі сторони і виявити, ким ми є насправді.
Це пишне поєднання історій жахів та привидів, наукової фантастики і казок, магічного реалізму та поезії, що відкривають перед нами царство вражень та емоцій.

 

К.: КМ-Букс, 2017. – 368 с. ISBN: 978-617-7489-25-1

 50


Ніл Ґейман

Книга кладовища

 

Однієї жахливої ночі немовля дивом рятується від безжального вбивці. Малий виповзає з будинку і потрапляє на старе кладовище, де знаходить надійний прихисток. Мешканці кладовища дають хлопчикові ім’я, виховують і опікуються ним. Тут він навчається і потрапляє у вир неймовірних пригод, які допоможуть хлопцеві подорослішати та полюбити світ живих — небезпечний, хвилюючий та звабливий.

 

К.: КМ-Букс, 2017. – 352 с. ISBN: 978-617-7489-24-4

 51


Урсула ле Гуїн

Земномор’я. Гробниці Атуану

 

Коли Тенар обрали верховною жрицею прадавніх безіменних Сил Землі, її позбавили всього, що в неї було: дому, родини, майна, навіть імені. Зараз вона — просто З’їдена, Арха. Один із її обов’язків — охороняти Атуанські Гробниці, де покояться сили Темряви.
Аж от на острові з’являється чарівник Ґед на прізвисько Яструб, він хоче вкрасти найбільший скарб гробниць — Кільце Ерет-Акбе. Тенар не може допустити цього, але Ґед — носій світлої магії, а крім того, він повідає Тенар про краї, в яких вона ніколи не була і навіть не чула про їхнє існування. Чи вистачить їй духу порвати з силами пітьми та ступити назустріч незвіданому?

 

К.: КМ-Букс, 2017. – 232 с. ISBN: 978-617-7409-82-2

 52


Клайв Льюїс

Небіж чаклуна

 

Книга 1. Двійко дітлахів, Поллі та Дігорі, через підступ лихого чаклуна потрапили до дивовижного місця, звідки можна мандрувати іншими світами. Пригоди починаються, а це означає, що на читача чекає одвічна боротьба добра зі злом, мандрівка дивовижними світами, в існування яких віриш, знайомство з цікавими персонажами, котрі запам’ятаються на все життя. Це початок дивовижної серії книжок, відомих в усьому світі під назвою «Хроніки Нарнії».

 

К.: КМ-Букс, 2017. – 208 с. ISBN: 978-617-7409-73-0

 53


Клайв Льюїс

Лев, Біла Відьма і шафа

 

Друга книга циклу. Пітера, Сьюзан, Едмунда і Люсі відправили жити до літнього професора, який мешкає у старовинному будинку. Одного дня, коли діти бавилися у хованки, через шафу Люсі випадково потрапляє до іншої країни, Нарнії. І саме з тієї миті великі пригоди починаються…

 

К.: КМ-Букс, 2017. – 176 с. ISBN: 978-617-7409-83-9

 54


Клайв Льюїс

Кінь та його хлопчик

 

Третя книга циклу. Шаста — дуже хороший хлопчик, та йому не пощастило з названим батьком. Жорстокий рибалка використовує малого як раба й геть нічому не здатен навчити. Не дивно, що хлопець тікає за першої ж нагоди, а спільником його стає кінь, що вміє розмовляти. Пригоди у казковій країні Нарнії тривають!

 

К.: КМ-Букс, 2017. – 208 с. ISBN: 978-617-7409-97-6

 55


Клайв Льюїс

Хроніки Нарнії

 

Всі книги циклу під однією обкладинкою.

 

Х.: КСД, 2017. – 912 с. ISBN: 978-617-12-2448-3

 56


Льюїс Керрол

Алісіні пригоди в Дивокраї. Аліса в Задзеркаллі

 

Славетні казки відомого англійського письменника і вченого-математика Льюїса Керрола (1832—1898) “Алісині пригоди у Дивокраї” та “Аліса у Задзеркаллі” виникли як історії, котрі автор розповідав своїй маленькій знайомій — семирічній дівчинці Алісі. Імпровізації виявилися шедевром, а ім’я Керрола назавжди ввійшло в історію світової літератури.
На сторінках цієї книги на головну героїню чекають неймовірні пригоди в дивовижних країнах, населених химерними істотами. Разом із допитливою і непосидючою Алісою читач подорожуватиме лабіринтами фантазії, повірить у диво і навчиться цінувати прості радощі життя та незабутні миті дитинства.

 

Київ : Знання, 2017. — 270 с. — (English Library). ISBN 978-617-07-0150-3 ISBN 978-617-07-0443-6

 57


Льюїс Керрол

Алісіні пригоди в Країні Див. Аліса в Задзеркаллі

 

Перевидання класичної казки.

 

Х.: КСД, 2017.

 58


Льюїс Керрол

Алісіні пригоди в Дивокраї

 

Перевидання історії про пригоди дівчинки Аліси.

 

Т.: Навчальна книга – Богдан, 2017.

 59


Антуан де Сент-Екзюпері

Маленький принц

 

Повість-казка французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц» є дивовижною історією про хлопчика із золотавим волоссям, який дзвінко сміявся до зірок.

Повість вперше була видана у 1943 році у Нью-Йорку, США. Книга майже одразу отримала світове визнання. Наразі вона перекладена майже на три сотні мов. «Маленький принц» об’єднує різні культури. Це видання повісті-казки проілюстроване азійським художником з Китаю – Аке. Тому цікаво побачити, яким уявив Маленького принца представник східної культури.

Київ: Nebo BookLab Publishing, 2017. – 132 с. ISBN 978-966-97555-9-9

 60


Антуан де Сент-Екзюпері

Маленький принц

 

"Я нічого не казатиму про книжки Сент-Екзюпері. Їм властива ясність шедеврів",- написав Леон Верт, "найкращий у світі друг", якому Антуан де Сент-Екзюпері, присвятив свого "Маленького принца". Що можна до цього додати? Книжку, яку ви тримаєте в руках, варто читати серцем, адже "очима головного не побачиш".
А ця книжка про Головне.

 

К.: КМ-Букс, 2017. – 112 с. ISBN: 978-617-7409-44-0

 61


Антуан де Сент-Екзюпері

Зібрання творів. Том 4

 

До четвертого і заключного тому зібрань творів Антуана де Сент-Екзюпері в чотирьох томах увійшли його, мабуть, найвідоміші і найкласичніші твори – «Нічний політ» та «Планета людей» у перекладі Анатоля Перепаді, «Військовий Льотчик» у перекладі Анатолія Жаловського, «Маленький принц» у перекладі Олега Жупанського, а також «Південний поштовий», який до цього не перекладався українською і тепер виходить у перекладі Петра Таращука. Видання також містить передмову Анатоля Перепаді, який в ній розмірковує над феноменом актуальності творчого спадку однієї з найлегендарніших і, водночас, однієї з найтрагічніших постатей французької літератури.

 

Київ : Видавництво Жупанського, 2014. Т. ІV. – 2017. – 448 с. ISBN 978-966-2355-81-9  

 62


Лорен Олівер

Поки я не впала. Матриця часу

 

Саманта Кінгстон має все: красу, популярність, ідеального хлопця. П’ятниця, 12 лютого, мала б стати просто черговим днем у її чудовому житті. Але натомість стає її останнім днем.
Однак наступного ранку Саманта знову прокидається. Сім разів проживає вона свій останній день протягом одного чарівного тижня, щоб розгадати таємницю своєї смерті — і зрозуміти справжню вартість того, що вона от-от втратить.

 

К.: КМ-Букс, 2017. – 384 с. ISBN: 978-617-7489-44-2

 63


Ерін Гантер

Коти-вояки. Здіймається буря

 

Четверта книга циклу. Вогнесерд став воєводою, але далеко не всі коти у захваті від цього. У Клані вже починають ходити чутки про те, що його воєводство стане передвісником жахливих подій. Як тут не позбутися віри у власні сили? До того ж, Вогнесерд залишився без підтримки найкращого друга, без порад мудрого вчителя, а власний учень зрадив його і зник у світі Двоногів. Але найбільше випробування ще попереду: у диких лісових хащах зачаївся давній ворог, який палає жагою помсти.

 

АССА, 2017. – 336 с. ISBN 978-617-7312-93-1

 64


Ерін Гантер

Коти-вояки. Небезпечний шлях

 

На момент складання катологу анонсована лише обкладинка.

Комікси, розмальовки, графічні романи

65


Марк Гендрікс

Тибет (графічний роман)

 

Злий демон вселився в Мушу, доньку м’ясника. Місцевий правитель дає їй дозвіл на поїздку до монастиря в Дбу Лі відвідати ламу-цілителя. В супроводі свого сусіда Лхасо Муша вирушає на пошуки монастиря; їхній шлях — це епічна подорож через роздроблені землі. На шляху до монастиря їй допомагатимуть демони гір, священні знаки, езотеричні мапи, просвітлені вчителі, сни і хмари. Гендрікс висміює пристрасть Заходу до езотеричної сторони буддизму й жадобу до влади серед буддійської еліти. Ченці в Тибеті далекі від миролюбного, вічно усміхненого Далай-лами. Як правителі, вони демонструють дратівливу нездатність діяти, їхнє єдине вирішення наявних соціальних проблем, — скандувати Ом Мані Падме Хум ще кілька сотень разів. Гендрікс також висміює сексизм серед тибетських буддистів, деякі з яких досить агресивні до жінок.

 

Львів: Кальварія, 2017. — 388 с. ISBN 978-966-663-367-8

 66


DC Comics: офіційна розмальовка

 

Вдихніть життя у Супермена, Чудо-Жінку і Зеленого Ліхтаря за допомогою знакових кольорів — червоного, синього і смарагдового. Для цього вам стануть у пригоді повнокольорові обкладинки класичних коміксів DC Comics.
Нехай ця книжка-розмальовка надихне вас на створення власних супергероїв, і ви отримаєте можливість ще раз зануритись у дивовижні пригоди зі своїми улюбленими персонажами.

 

К.: КМ-Букс, 2017. – 96 с. ISBN: 978-617-7489-71-8

 67


Вячеслав Бугайов, Денис Фадєєв, Олександр Филипович, Олексій Бондаренко

ВОЛЯ (стімпанк комікс)

«Воля» – унікальний проект! Насичений, яскравий, український фантастичний комікс, виконаний у жанрі альтернативної історії. Події переносять нас в далекі 1917-1920-ті роки, у розпал боротьби за правду і волю, де лунають постріли та наступають вороги. Саме тут ми зустрінемо гетьмана Павла Скоропадського, «батька» Нестора Махна, першого президента Михайла Грушевського, але чи впізнаєте Ви їх тепер? Під цупкою палітуркою розмістились три різні особливі історії, котрі дбайливо змальовані у трьох авторських художніх стилях, тож давайте поринемо у інший вимір разом.

К.: Asgardian Comics, Ugar Production, 2017. – 56 с.

 

 68


Олександр Корешков

Серед овець (комікс)

Щось клацнуло у світовому порядку і ви маєте шанс подивитись на речі, що нас оточують під іншим кутом. Шо таке “страх бути людиною”? Як це “бачити кривду і мовчати”? Коли ми перетворюємось на наши катів? Таких складних питань цураєшся до останнього . То, може, краще буде їз розгянути на прикладі одного пса що живе у світі тотального страху, брехні і жадібності? Живе немов вівця серед овець…

Vovkulaka, 2017. – 32 с.

Фантастика від вітчизняних авторів

 69


Олексій Жупанський

Благослови Тебе Боже! Чорний Генсек

 

«Благослови Тебе Боже! Чорний Генсек» – це примарна хроніка містичних пошуків, які починаються для героя у вугільній житниці на сході країни, продовжуються у його власному дитинстві, що виявляється зовсім не таким, яким він його завжди вважав, і закінчуються у столиці зловісним крещендо потойбічної гри, ставки в якій доволі заплутані і невизначені, але однозначно – найвищі.

І герої одразу опиняються у вирі надзвичайно заплутаних подій. Вони домовляються і зраджують, проводять темні корупційні ритуали і дістають дефіцит, шантажують і вбивають, оживляють Нікодімова і проводять сесію Верховної ради, внаслідок якої у депутатів вилучають м’яке ірраціональне, а решту – просто вбивають. Вони потрапляють у таємничий Червоний колектор, а потім – у сховище Бібліотеки Вернадського, де вивчають секретні архіви Скрижалів Влади, а отже – отримують ключі від останніх дверей, за якими, можливо, на них чекає головний приз, про який ніхто нічого толком не знає, окрім того, що він для всіх є найжаданішим.

 

К.: Вид-во Жупанського, 2017. – (Альтернатива). – 392 с. ISBN 978-966-2355-79-6

 70


Андрій Крижевський

Евотон. 180

 

Третя частина серії «Лабіринти Евотона», в якій перед тим вийшли книжкт «Евотон: початок» і «Евотон: трансформація». За допомогою колабораціоністів, котрі піддалися могутньому впливу абсідеумів, Земля переходить під тотальний контроль невідомих агресивних істот. Єдиний шанс землян на спасіння — вихід за межі Всесвіту та проникнення в його код. Але тут розпочинається нова галактична війна і все несподівано повертається на сто вісімдесят градусів!..

 

Київ : Кальварія, 2017. — 128 с. ISBN 978-966- 2973-16- 7

 71


Олександр Завара

Песиголовець

 

Письменник Юрко Побиван, чия популярність стрімко йде на спад, у пошуках нового приголомшливого сюжету навідується з родиною на Прикарпаття до таємничої Галявини вічної роси, де колись було поселення наших предків полян – там і досі побутують міфи про таємничих людей із головами псів. Одного з таких Юрко пам’ятає з дитячих років – це ікона Святого Христофора із зображенням чоловіка-песиголовця, бачена ним колись у храмі на Франківщині. Чим не сюжет для майбутнього бестселера? Утім, з творчої відпустки Побиван привозить не лише фотографії й нотатки для нової книги…

Київ : Видавництво Жупанського, 2017. – (Альтернатива). – 248 с. ISBN 978-966-2355-80-2

 72


Атом у запрязі

(антологія української фантастики 20 рр.)

 

До нової антології популярної літератури 20-х років увійшло
три фантастичні повісті, з яких можна довідатися, куди прагнули вийти з довколишньої реальності й про яку альтернативну історію думали тодішні автори-фантасти. Читачі знайдуть тут і сюжет про Тунгуський метеорит, і про атомні перетворення на службі людства, і про керованих роботів (хоч і після Чапека, зате свої). Все найсмачніше – під однією обкладинкою.

 

Темпора, 2017.

 73


Ірина Червінська

Світи і лабіринти

 

В далекому майбутньому після видалення мозкової пухлини інноваційним методом пацієнт втрачає пам’ять і дружина приводить чоловіка у спеціальний медичний центр, щоб відновити йому спогади. Що б ви думали, якби відчували, що зі світом навколо вас щось не так? Що б ви робили, якби згадували минуле, якого ніколи не було?

 

Чернівці : Книги – ХХІ, 2017. – 224 с.
ISBN 978-617-614-156-3

 74


Катерина Калитко

Земля загублених

 

Земля Загублених щодня дрейфує морями альтернативної географії строго паралельно із нашою щоденною, звичною географією. Земля Загублених виникла для того, щоб надто інші люди, витіснені з «нормального» світу, мали куди піти. Виросла з потреби в укритті та оперті. Вона перероджується і розростається щоразу, коли черговий інакший переживає свою відкинутість, і тому постійно оточена водою, як ембріон. Тому й усі неймовірно різні люди цього малого світу — так чи інакше родичі, так чи інакше повторюють долі одне одного. Ця книжка в ритмі дихання — про них. Кожна історія — як міст через воду, щоб пройти і навчитися дихати в унісон з іншими.

 

Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 224 с. — ISBN 978-617-679-267-3

 75


Назарій Вівчарик

П’ятеро як один

 

Це розповідь про п’ятьох друзів. Головний герой, Олексій, – один із них. Випадково він опиняється поруч із кожним своїм другом саме у той момент, коли на того чатує смертельна небезпека, і намагається його врятувати. Чи вдасться Олексієві протистояти фатуму та як відплатять йому за вірність товариші? За словами автора, книга написана у жанрі бойовик-містика.

 

Т.: Мандрівець, 2017.

 76


Олександр Ірванець

Харків 1938

 

Альтернативна історія, точна дата виходу книжки відсутня. Дія шпигунського трилера в головній ролі з полковником СБУ Коцюбою, який будь-що має відвернути загрозу молодій державі від якогось таємничого диверсанта розгортається навесні "альтернативного" 1938 року.

 

Laurus, 2017.

 77


Дара Корній

Місячне насіння

 

«Місячне насіння» — це перша окрема збірка оповідань сучасної української письменниці Дари Корній, котра є автором десяти романів та двох книжок для дітей. Раніше деякі її оповідання виходили друком лише у збірках поруч із творами інших авторів, але при цьому дуже полюбилися читачам. Попри те, що авторку цієї збірки читачі вже давно і небезпідставно вважають метром українського сучасного фентезі, її оповідання теж мають багато прихильників. Адже вони про нас із вами, про життя, про любов і зраду, мудрість і марнославство, про високе і нице, тобто — про важливе у будь-які часи…
А ще вони про Майдан, про мир та війну, про кохання, яке інколи є довшим за життя.

 

К.: КМ-Букс, 2017. – 296 с. ISBN: 978-617-7489-62-6

 78


Макс Кідрук

Твердиня

 

Багато поколінь намагалися розгадати загадку загубленого міста інків Паїтіті. Згідно з легендами, саме в ньому заховане золото. П’ятеро друзів вирушають на пошуки таємничого міста і, як не дивно, знаходять його. Але з цих місць ніхто не повертався живим…

 

(перевидання) Х.: КСД, 2017. - 560 с. ISBN: 978-617-12-2446-9

 79


Алла Рогашко

Її сукня

 

Нілу цілком захопила робота над романом. Це не був роман про кохання, швидше, про жінку, що опинилась на межі світів — між сном та реальністю. Та її вигадана для Ліни реальність почала оживати поряд: якогось ранку на тумбочці біля ліжка опинилась мармурова статуетка красуні Гекати — богині пристрасті та володарки нічних примар з вигаданої історії. Чи не вигаданої? Бо у снах до Ніли приходить дивна жінка в атласній темно-синій сукні — чиясь заблукала душа, яка чи то шукає допомоги, чи то сама прийшла врятувати Нілу. Бо з фінальною крапкою у її романі може скінчитися щось важливе…

Щоб подолати прокляття Гекати, Ніла мусить знайти старовинну сукню своєї прародички і стати перед трьома зачиненими дверима. Та коли ноги самі розпочнуть древній танок, а вишиті золотом на синьому чарівні птахи злетять у повітря, все нарешті стане так, як має бути…

 

Х.: КСД, 2017. – 192 с. ISBN: 978-617-12-2474-2

 80


Володимир Єрмоленко

Ловець океану

 

Одіссей, воїн і мандрівник, повертається на Ітаку після двадцяти років блукань. Але вдома не знаходить ані своєї дружини Пенелопи, ані свого сина Телемаха. Він розуміє, що став на хибний шлях і тепер мусить виправити свої помилки. Одіссей здійснить свою подорож у зворотному напрямку, від Ітаки до Трої. Він знову зустрінеться з Сиренами, знову відвідає землю Навсикаї, знову буде на островах Каліпсо та Цирцеї, знову спуститься в царство Аїда. Крок за кроком він дедалі краще розумітиме головні сили, які скеровують його життя: кохання, смерть, провину, красу і втрату.

 

Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 216 с.  ISBN 978-617-679-371-7

 81


Маргарита Сурженко

Квартира Київських гріхів

 

Вони живуть у самому серці столиці, але ніхто їх не помічає. Вони приходять до вас, але ви цього не бачите. Вони щодня зваблюють вас. А вибір — піддатися спокусі чи залишитися вірному собі — завжди за вами. Вони — сім київських гріхів, прекрасні містичні панни, які не дають місту нудьгувати. Одного разу піддавшись спокусі, головний герой потрапляє в їхнє помешкання. Чи вдасться йому пройти випробування всіма гріхами? Адже в кінці шляху на нього чекає найкраще, що може подарувати доля…

 

Дискурс, 2017. – 256 с. ISBN: 9786177236909

 82


Олександр Гаврош

Казки і казкарі

 

Постійно видозмінюючись, казка з прадавніх часів існує донині. Нас усіх зріднюють казки, читані чи слухані в дитинстві. Це ґрунтовне дослідження зацікавить і філологів, і фольклористів, і етнографів, і широку читацьку аудиторію — усіх поціновувачів усної народної творчості.

 

Тернопіль: Навчальна книга — Богдан, 2017. — 120 с. — (Серія «Ім’я на обкладинці». Випуск ІV). ІSBN 978–966–10–4789-0

 83


Ярослав Яріш

Судний день

 

Письменника заявлено як автора у жанрах історичної та бойової фантастики. Зі шкільної парти ми пам'ятаємо, як Шевченко у своїй безсмертній поемі "Гайдамаки" "скликав" у Холодний Яр відважне гайдамацтво, а ми з хвилюванням слідкували за долями Гонти, Залізняка і Яреми Галайди. Та чи було все саме так, як описував Великий Кобзар? Як зараз нам ставитися до кривавих подій Коліївщини? Що це було: стихійне повстання українського селянства, спланована війна за відновлення незалежності Української Держави чи "багатоходівка" Російської імперії? На це питання дає відповідь новий роман Ярослава Яріша "Судний день". Його сюжет заводить нас у жорстоке XVIII століття, де поміж темних пущ Холодного Яру та глибоких байраків запорозького степу кувалися свячені ножі, у той час як у замках і палацах жирувало знавісніле від безкарності панство. Ось-ось "заспівають треті півні", впаде іскра у порох і велике пожарище затопить всю Україну, спом'янувши горді часи Хмельницького і Палія. Усе ніби й просто... Але була ще й третя сила...

 

Х.: Фоліо, 2017. 304 с. ISBN 978-966-03-7513-0, 978-966-03-5144-8

Дитяча та підліткова література

 84


Наталія Щерба

Лунастри. Політ крізь камені

 

У другій книзі циклу «Лунастри» читачі знову поринуть у таємниці крилатих лунатів, спритних стрибунів астрів і загадкових лунастрів. На героїв чекає шалена гра у «фісташки», подорожі дахами Праги та Венеції, зустріч із містичним драконом, захопливі відкриття та небезпечні пригоди... А ще їм доведеться багато що здолати, бо насувається Година Затемнення — унікальна мить, коли вирішиться доля дволикого світу. Чи зможуть юна лунастра Селестина та астр Тім опиратися ворожим силам і обрати власний шлях у протистоянні дволиких?

 

Школа, 2017. – 352 с. ISBN код: 978-966-429-447-5

 85


Ярослав Яріш

Самійло

 

Історична пригодницька повість з елементами фентезі описує події, які відбуваються в часи, коли кочівники чинили набіги на українські землі, щоб грабувати та полонити людей, які потім ставали дуже хорошим товаром на ринку рабів. Звичайний сільський підліток Самійло вирушає у небезпечну мандрівку через таврійський степ до Криму, прагнучи звільнити свою молодшу сестричку, поневолену загарбниками. Книжка розповідає про славетне козацтво, про козаків-характерників, про честь, звитягу, готовність на самопожертву заради святої мети, друга чи побратима по зброї, про свободу, волю, любов до Бога, Вітчизни і людей, про здатність прощати і вірити.  

 

Час майстрів, 2017. – 200 с.

 86


Джоан Робінсон

Коли Марні булла поруч

 

Анна — сирота і живе в названих батьків. Серед однокласників щирих друзів у неї немає… Та коли дівчинка опиняється в Літл-Овертоні, селищі на узбережжі, усе змінюється. Там вона знайомиться з Марні, яка живе в загадковому Домі на болоті. З новою подружкою можна ділитися секретами, з нею весело гратися в дюнах і ходити по гриби… Проте іноді Анні здається, що Марні несправжня…  Та й чи справжня сама Анна?

 

Київ : РІДНА МОВА, 2017. — 240 с. — Серія «Світовий бестселер рідною мовою». ISBN 978–966–917–111–5 

 87


Ерін Моргенштерн

Нічний цирк

 

Цирк приїжджає без попередження. Жодні оголошення не віщували його появи. Він просто з’явився там, де ще вчора його не було. Усередині смугастих чорно-білих наметів на вас чекають надзвичайні враження і дива, від яких перехоплює подих. Цирк називається Le Cirque des Rêves. Він відчиняє свої двері тільки вночі.
Але за лаштунками триває запекле змагання: дуель двох юних чарівників, Селії та Марко, котрих норовливі наставники з дитинства готували спеціально для цієї битви. Суперники не знають, що це гра, з якої живим вийде лише один, а цирк — усього лише арена для видатного протистояння волі й уяви. Та, попри все, стається так, що Селія і Марко втрачають голову від кохання — глибокого, сповненого чар почуття, від якого блимає світло і в кімнаті стає спекотніше, варто їм лише торкнутися одне одного.

Харків : Віват, 2017. —  480 с. ISBN978-617-690-803-6

 88


Керстін Гір

Timeless. Рубінова книга

 

Перша книга із знаменитої трилогії «Таймлес» (Timeless) – Рубінова книга надзвичайно популярної сучасної німецької авторки Керстін Гір, яка вперше видається українською мовою. Фантастичні подорожі у часі разом із 16-річною дівчинкою Гвен (Гвендолін) Шеффер, яка наділена надзвичайною рисою – геном мандрівника у часі, який не завжди поводиться передбачувано. І замість дивовижного майбутнього ти потрапляєш у якесь чудернацьке минуле, де чекають випробування, пригоди, купа загадок та таємне товариство Купа Двадцяти. А ще Гвен ніяк не може запам’ятати, що закохуватися у часових подорожах зовсім не варто, адже це призводить до нових труднощів та проблем. Книга відрізняється гарним подарунковим оформленням та помірною ціною для подібного видання. Для дітей 9-16 років та всіх, хто цікавиться сучасною пригодницькою фантастикою.

 

Школа, 2017. – 304 с. ISBN 978-966-429-443-7

 89


Міхаель Енде

Пунш бажань

 

Хто ж із нас не загадував бажання напередодні Нового року. От і злий чаклун Вельзевул Домовикус та його жадібна тітка Тиранія зварили Диявольськигеніальноалкогольний пунш, що може виконати будь-яке бажання! Чи встигнуть сміливі посланці Високої Ради тварин — ворон Якоб Кракель та кіт Мауріціо ді Мауро — запобігти великому лиху?

 

Харків : Віват, 2017. — 192 с. ISBN 978-617-690-838-8

 90


Анджела Найнетті

Чоловік, який вирощував комети

 

Мало хто вміє зазирнути в душу дитини так глибоко, як це робить Анджела Нанетті: недарма італійська літературна критика охрестила її «поетесою дитячих душ». У цій книжці, головний герой якої, Арно, живе з мамою на ім’я Міріам і молодшим братом Бруно у хатині поблизу невеликого гірського села, дійсність дивовижно й дуже органічно переплелася з казкою. Це розповідь про велику втрату — і про віднайдення, а ще про те, як важливо попри все зберігати вірність своїм мріям, адже тоді вони неодмінно збуваються, хоч іноді це стається не зовсім так, як ми сподівалися.

 

Л.: ВСЛ, 2017. – 152 с. ISBN:978-617-679-279-6

 91


Крессида Ковелл

Як приручити дракона

 

… Ви, може, не знаєте, та колись кожен вікінг мав власного дракона. Інші народи приручали собак, коней, буйволів… А вікінги — драконів. Однак юний вікінг спершу мусив упіймати собі дракона. Це було непросто. Потім — приручити його, а це ще складніше… Коли Гиккус, син вождя племені патлатих розбишак з острова Лобур і геть не кремезний юнак, вирушив на лови свого дракона, він не сподівався, що пройти випробування буде легко. Проте, він навіть не підозрював, що їм із дракончиком Беззубком судилося стати героями!

 

Київ: РІДНА МОВА, 2017. — 224 с. —  ISBN: 978-966-917-117-7 

 92


Лаймен Френк Баум

Американські казки

 

На сторінках цієї збірки казок американського письменника Лаймена Френка Баума (1856—1919) живуть грізні грабіжники, добрі і злі чаклуни, ведмеді, бегемоти, оживлений манекен, юний король, Батько Час, хлопчики і дівчатка та багато інших персонажів, з якими відбуваються неймовірні пригоди. Приваблюють доступність для розуміння і доброзичливість наведених історій. Книга вчить людяності, хоробрості, вірності дружбі, багатьох інших чеснот, які допомагають нам жити. Особливу колоритність наведеним історіям надають ілюстрації художника Костянтина Лавра.

 

Київ : Знання, 2017. — 159 с. ISBN 978-617-07-0419-1

 93


Мері Нортон

Роздобудьки у гніві

 

П'ята книга серії «Роздобудьки» всесвітньо відомої британської письменниці Мері Нортон до уваги читачів у якісному сучасному перекладі українською мовою!
Після всіх пригод доля закидає Пода, Хомілі та їхню доньку Аріетті у Стару садибу — чудовий затишний будиночок, де повно всіляких дрібничок для роздобутку. Там вони знайомляться із гостинним господарем Каміноприкраском та відшукують загублену рідню. Здавалося, удача нарешті посміхається їм…
Але їхні вороги, подружжя Плеттерів, не сплять. Злодюжки прагнуть повернути крихітних людей та вистежують їх на новому місці. Жадібні руки ось-ось схоплять маленьких сміливців, проте не так сталося, як гадалося…
Для дітей молодшого та середнього шкільного віку.

 

Школа, 2017. – 240 с. ISBN: 978-966-429-388-1

 94


Марія Жученко

Абетка монстрів

 

Для дошкільного та молодшого шкільного віку. Якщо ваш малюк любить пустувати й зовсім не бажає вчитися, запропонуйте йому пограти з веселими монстриками. Він і не помітить, як вивчить усі букви і цифри!

З «Абеткою монстрів» вчитися не страшно!

Харків : Віват, 2017. — 48с. ISBN 978-617-690-922-4

 95


Ганс Крістіан Андерсен

Кресало. Стійкий олов’яний солдатик

 

Казки Г. К. Андерсена відомі в усьому світі. Ϊх перекладено на безліч мов, їх знають і люблять як діти, так і дорослі. Ця чудово ілюстрована книжка познайомить вашу дитину з хоробрим і кмітливим солдатом, власником чарівного кресала, і з мужнім стійким олов’яним солдатиком, закоханим у прекрасну танцівницю.

 

Харків : Ранок, 2017.  – 48с. ISBN 978-617-09-2910-5

 96


Ганс Хрістіан Андерсен

Вибрані казки (у 2 варіантах обкладинки)

 

Казки видатного данського письменника Ганса Християна Андерсена знають і люблять в усьому світі. Ці твори мають глибокий внутрішній смисл, психологічно довершені, вирізняються своєрідною побудовою сюжету, а їхня мова — жива й емоційна. Світ казок Андерсена — це світ прекрасної мрії про справедливість, любов, добро та злагоду. У виданні використані малюнки данського художника Вільгельма Педерсена (1820–1859) — першого ілюстратора казок Андерсена.

 

Тернопіль, Навчальна книга – Богдан, 2017. – 384 с. (серія Богданова шкільна наука) ISBN: 978-966-10-4506-3

Тернопіль, Навчальна книга – Богдан, 2017. – 384 с. (серія Світовид) ISBN: 978-966-10-4614-5

 97


Всеволод Нестайко

В країні сонячних зайчиків

 

Щасливу країну Ластовинію загарбали лихі мешканці Хуліганії. Усі діти Ластовинії змушені переховуватися у дрімучому тропічному лісі. Сміливий дев’ятирічний хлопчик Веснянка раптом потрапляє у дивну країну Сонячних Зайчиків

 

Харків : Ранок, 2017. – 208 с. ISBN 978-617-09-3157-3

 98


Олександр Волков

Таємниця покинутого замку

 
Заключна частина циклу «Чарівник Смарагдового міста». Це остання повість про неймовірні пригоди хороброї дівчинки Енні та її незвичайних вірних друзів Страшила, Дроворуба та Лева, які мешкають в далекій красивій Чарівній країні. Цього разу Чарівній країні загрожує несподівана небезпека із космосу – могутні інопланетяни із планети Рамерія захопили країну і прагнуть підкорити всю Землю та перетворити на рабів все людство, й Енні доведеться боротися за звільнення Чарівної країни від прибульців із космосу разом зі своїм старшим братом Альфредом.

 
Школа. 2017. – 224 с. ISBN 9789664293997

 99


Йон Колфер

Артеміс Фаул. Парадокс часу

 

Шоста книга циклу. Після череди випробувань Артеміс Фаул намагається розпочати нове життя, в якому не буде місця для афер і шахрайства. Та раптом з'ясовується, що його мати смертельно хвора і жити їй залишилось кілька днів. Артеміс вирушає у найнеймовірнішу у своєму житті подорож - подорож часом. Там, у минулому, йому доведеться віднайти протиотруту для матері та протистояти неочікуваному ворогу - самому собі, тільки молодшому.

 

Ранок, 2017. – 448 с. ISBN 978-6-170-92916-7

 100


Йон Колфер

Артеміс Фаул. Поклик Атлантиди

 

Сьома книга циклу. Здається, нема у світі ворога, якого не міг би здолати юний Артеміс Фаул. Та що робити, коли ворог сидить у середині нього самого? Як здолати своє alter ego, а ще врятувати Атлантиду і допомогти друзям? Адже все це потребує надлюдських зусиль. Будьте певні, Фаул Другий упорається. На то він і геній.

 

Ранок, 2017. – 416 с. ISBN 978-6-170-92917-4

 101


Йон Колфер

Артеміс Фаул. Останній хранитель

 

Восьма книга циклу. Здається, зовсім нещодавно Артеміс Фаул був генієм злочинного світу. Хитромудрі схеми не витримували натиску його холодного розуму. Маленький комбінатор блискуче прораховував наперед усі ходи

 

Ранок, 2017. – 368 с. ISBN 978-6-170-92918-1

 102


Марія Конопницька

Про краснолюдків і сирітку Марисю

 

Повість-казка відомої польської письменниці і поетеси Марії Конопницької (1842—1910) “Про краснолюдків і сирітку Марисю” — один із кращих творів для дітей у світовій літературі. Поєднуючи фантастичний сюжет з реалістичними мотивами, жартівливий і серйозний тон, проте уникаючи нав’язливих повчань, письменниця звертається до загальнолюдських цінностей: книга сповнена любові, доброти, милосердя, виховує повагу до праці, небайдужість і віру у справедливість. Саме тому цей чудовий твір залишається улюбленим для багатьох поколінь юних читачів.

 

Київ : Знання, 2017. — 191 с. ISBN 978-617-07-0454-2

 103


Магріт Ауер

Школа чарівних тварин

 

У книзі «Школа чарівних тварин» розповідається про звичайнісіньку школу та її учнів. Але це тільки на перший погляд звичайну, насправді ж у цій школі ховається таємниця: той, кому пощастить, знайде найкращого друга у світі – чарівну тварину. Тварину, яка вміє розмовляти. Але тільки з тобою… У серії вийде 4 книги

 

Харків : Ранок, 2017. – 160 с. ISBN: 978-617-09-3177-1 

 104


Елвін Брукс Вайт

Сурма лебедя

 

Лебедь-сурмач Луї народився безголосим. Що ж робити? Доведеться навчитися читати й писати, і в цьому йому допоможе його друг Сем. Але як без голосу позалицяєшся до прекрасної Серени? І тоді татові спадає на думку геніальне рішення, яке приведе Луї просто у вир неймовірних пригод.
Чудова й життєствердна книжка відомого американського письменника Е. Б. Вайта розвеселить, зачарує й розважить дітлахів будь-якого віку.

 

К.: КМ-Букс, 2017. – 192 с. ISBN: 978-617-7409-92-6

 105


Георгій Почепцов

Снігова принцеса

 

Чули останні новини з Магічного світу? Ні? Тоді слухайте. Снігова принцеса нарешті прийняла правильне рішення щодо своєї матері. Дівчинка подорослішала, а отже, здатна за себе постояти.
Звісно, у нелегкій боротьбі зі злом їй допоможуть друзі. Якщо ви вважаєте, що бути принцесою — щастя, то зазирніть до Ачхинії та поспілкуйтеся з принцесою Ачхинькою — вона вам складе докладний звіт про зовнішніх і внутрішніх ворогів. А що там відбувається в Гуртожитку чарівників? О, чарівники-пенсіонери ще доведуть, що здатні боротися з будь-яким ворогом! Коротше кажучи, в Магічному світі клопотів не бракує, однак наші героїні й  герої обов’язково з усім упораються, адже добро в казках завжди перемагає зло.
Для молодшого і середнього і шкільного віку.

 

К.: КМ-Букс, 2017. – 352 с. ISBN: 978-617-7489-13-8

 106


Оскар Уальд

Портрет Доріана Грея

 

Доріан Грей, чарівної краси юнак, бажаючи лишатися вічно молодим і не загубити своєї вроди, платить дуже високу ціну. Він продає свою душу. Портрет, написаний талановитим художником, бере на себе всі вади і гріхи свого власника. Твір примушує замислитися як над життям взагалі, так і життям окремої людини, у романі багато філософських висновків та афоризмів.
Для старшого шкільного віку.

 

К.: КМ-Букс, 2017. – 288 с. ISBN: 978-617-7489-69-5

 107


Анатолій Дімаров

Друга планета

 

Фантастична книга відомого українського письменника про дітей двадцять п’ятого століття. Прагнучи пригод, школярі потрапляють у безмежжя минулого і майбутнього, на них чекають неймовірні випробування й несподівані небезпеки. Уже кілька поколінь юних читачів захоплюються пригодницькими подіями, змальованими в повістях «Друга планета» і «Три грані часу».
Для молодшого і середнього і шкільного віку.

 

К.: КМ-Букс, 2017. – 272 с. ISBN: 978-617-7489-53-4

 108


Потапова Алла

Молочний зуб дракона Тишка

 

…легенько штовхнули скрипучі двері і зробили обережний крок… ще один… ще один.

…двері позаду зачинилися! Назад шляху немає…

Славко і Оксанка ще не знають, що на них чекають маленький, але справжній дракончик Тишко, блакитний вітер із чарівним капелюхом, а також звичайний незвичайний паркан, який і бурчить, і лається, але заради друзів готовий ставати плотом, мостом та навіть літальним апаратом. Жодна небезпека не зупинить дітей, бо дракончика попри все потрібно повернути його мамі.

 

Час майстрів, 2017. – 152 с. ISBN: 9789669151742

 109


Олег Чаклун

Піраміда Синтії

 

Синтія, звісно, принцеса — але ж вона дочка Геніального Короля! Вибухова, ефектна, непередбачувана, цікава до всього нового й незвичного, лише вона здатна розгадати та­ємницю старовинного замку, запустити світловий комп’ютер, відкрити старанно замас­кований портал і розплутати ще чимало загадок — щоб, зрештою, врятувати від нещастя цілий світ, заснований на дивовижних надновітніх технологіях. А допоможуть їй у цьому незвичні друзі — таємничий Дворецький і кумедні роботи Тік і Так.

 

Київ : Фон­тан казок, 2017. — 60 с., іл. (Серія «Добра фантастика»). ISBN 978-617-7262-47-2

 110


Сашко Дерманський

День народження привида

 

У День народження до привида Сашуки Писуки прийдуть у гості всі його друзі-привиди – і Зловісна Марта, і Гарнюня Гапуня, і Балухатий Блюм, і Рудий Зуб, і Май Онес, і навіть Зелепонь Квартальна… І в кож­ного буде своя історія – химерна, розбишацька, страшненька, повчаль­на, добра – і неодмінно весела! Адже ці цікавущі казки розказав для вас найвеселіший український дитячий письменник, справжній улюбле­нець малюків Сашко Дерманський. А намалювала їх в оригінальній техніці акварелі по тонкому шовку найрадісніша українська дитяча художниця Любка Франко. А ще серед гостей-привидів буде хтось маленький, з голови до ніг за­горнутий у простирадло, хто дуже любить смакувати ірисками. Ціка­во, хто це?..

Київ : Фонтан казок, 2017. — 48 с., іл. ISBN 978-617-7262-41-0

 111


Штефані Далє

Міла, маленька повітряна піратка

 

Книга про маленьку піратку Мілу, яка мріяла про пригоди. Раптом біля її оселі з’явився справжнісінький повітряний корабель. І, о диво! Команді саме бракувало сміливого капітана. Як не скористатися такою нагодою! Але спочатку піратка має отримати посвідчення капітана й виконати задля цього три складних завдання. Чи вдасться їй це? Отже, назустріч пригодам! У серії представлені також книги: «Матільда, маленька принцеса русалонька», «Фріда, маленька лісова чаклунка», «Лілія, маленька принцеса ельфів»

 

Харків : Ранок, 2017. – 32с. ISBN: 978-617-09-3244-0

 112


Анджей Малешка

Магічне дерево. Чарівний стілець

Перша частина циклу “Магічне Дерево”. Буря звалила величезного старого дуба. То було Магічне Дерево, з якого люди виготовили сотні предметів, і кожен з них зберіг частинку магічної сили. Серед них був і червоний стілець. Неймовірні пригоди, небезпека й магія… Світляний міст і велетенська хвиля цунамі. Летючий будинок, здоровенний лев і сотня чарівних собак! Фантастична розповідь про дітей, які знайшли стілець, що виконує бажання. І добрі, і погані…

Л.: Урбіно, 2017. – 480 с. ISBN: 9789662647396

 113


Крюс Джеймс

Тім Талер або проданий сміх

 

Світовий бестселер про підлітка Тіма Талера, який жив у бідності і скруті, але вмів радіти і сміятися так щиро, що захоплювались усі навколо. Щирий, дзвінкий, наче срібний, сміх був його справжнім скарбом. Та малий навіть не здогадувався про це, бо мріяв мати самокат на гумових колесах та наїстися вдосталь тістечок ― і ось одного разу... проміняв свій безцінний сміх на можливість бути багатим. Та чого варті гроші, коли ти не можеш порадіти своєму багатству чи просто посміхнутися? І Тім вирішує повернути собі проданий сміх за будь-яку ціну, хоч це майже неможливо, бо тепер ним володіє сам барон Троч. 

Час майстрів, 2017. – 304 с. ISBN: 9789669151698

 114


Валерія Піккола

Мій друг – Єдиноріг

 

Ця книга про одного чудового хлопчика на ім’я Іван, в якого дуже вірить його мама. Спочатку все було буденно. Але з появою в Івановій кімнаті єдинорога в його житті починають відбуватися дива. А міфічний єдиноріг ділиться секретами того, як стати справжнім чарівником, не тільки з Іваном, але і з читачем!

 

Київ : Самміт-Книга, 2017. – 56 с. ISBN 978-617-7434-99-2

 115


Лариса Ніцой

Незламні мурашки

 

Жив собі на світі мурашиний народ. Жив і горя не знав. Працював. Та якось на нього напали сусідні мурахи, які клялися в братній любові, які казали, ми такі мурашки, як і ви. Напали й зруйнували мурашник і щасливе життя. Проте мурашиний народ збереться на силі й вижене ворога з рідної землі. Є в казці і втрати, і подвиг, і кохання, і щасливий кінець.

 

К.: Самміт-Книга, 2017. – 47 с. ISBN 978-617-7504-01-5

 116


Ірен Вітуш

Сар-Мати. Змова ери Водолія

 

П'ята людська цивілізація на межі знищення. Інопланетні виплодки – Чужоземці (Кащеї) захопили планету Земля і, як ракова пухлина, метастазами зради, воєн, епідемій, голоду і ненависті оплутали її народи.

Нащадки дітей гордої і волелюбної цариці сарматок Аргімпас і величного воїна Олександра Македонського – Тетяна і Максим, спадкоємна жриця Маґура-Анастасія є Воїнами Світла, які очолили боротьбу  проти сил Тьми, всякої Нелюді і Нечисті.

За підтримки савроматів-творців, що прилетіли з далекого космосу, з сузір'я Андромеди – вони руйнують підлу змову української влади і світового уряду Нечисті щодо перетворення України на ідеологічну платформу знищення людської популяції планети Земля.

 

Mаxima, 2017

Доповнення

 117

 

 

Ніка Ініна

Вартові добра

 

(підліткова література) Друга частина фантастичної повісті« Хрангели». Після нищівної поразки темнони прагнуть реваншу. За допомогою підступного обману вони дізнаються, як послабити хрангелів. І ось вже хрангели стрімко втрачають енергію, а беззахисні дитячі душі їхніх підопічних стають як ніколи уразливими. Війна Світла і Темряви спалахує знову, і хрангели самовіддано кидаються у бій. Вони знов переможуть, тому що на стороні хрангелів — Добро і Любов.

 

Харків : Ранок. – 272 с. ; ISBN 978-617-09-2479-7

 118

 

 

Ростислав Попський, Іван Малкович

Куди відлітають риби

 

(молодший шкільний вік) У казковій історії, яку створив для тебе один із найталановитіших молодих українських ілюстраторів Ростислав Попський, розповідається про маленьку Дівчинку, яка влітку приїхала до свого Дідуся. Там вона знайомиться з чудернацькими Іржавчиками і стає свідком казкової Ночі Великого Вітру, коли відбуваються нечувані дива...

 

Львів: Абабагаламага, 2017. – 32 с. ISBN 978-617-585-114-2

 119

 

 

Ніл Ґейман

Скандинавська міфологя

 

(перекладна фантастика) Для створення фантастичного царства у своїх романах Ніл Ґейман неодноразово звертався до давньої міфології. Та тепер він звертається до самого витоку своєї творчості, представляючи нам неймовірну версію величних північних казок. Автор залишається вірним міфам та пантеону скандинавських богів: Одін, головний бог, розумний, сміливий і хитрий; Тор, син Одіна, неймовірно сильний та не наймудріший з богів; Локі — син велетнів — кровний брат Одіна, ошуканець і неперевершений маніпулятор. Історія розпочинається з генезису легендарних дев’яти світів, занурюючи нас у подвиги божеств, карликів і велетнів. Для того, щоб повернути собі викрадений славнозвісний молот, Тору необхідно замаскуватися у жінку, що дуже важко зробити, беручи до уваги його бороду і величезний апетит. Гірка доля спіткає Квазіра — найпрозорливішого з богів — кров якого перетворюється в мед. Врешті все завершується Рагнароком, сутінками богів і відродженням нового часу та людей.

Київ :Видавнича група КМ-Букс, 2017. —  230 с. ISBN: 978-617-7489-97-8

 120


121
122

  

Ярина Каторож

Стожар. Книга перша

 

(вітчизняна фантастика) Читач цього роману-фентезі потрапить до світу Патрії – держави, якої давно вже не існує. Але на землях якої переплелись давньоукраїнські імена, вишивані сорочки та холодна зброя з прихованими механізмами, що готові от-от показати свою міць. Тут панують нещадні белати, а в далеких лісах Дикого краю сплять скелі з обличчями велетнів. Це роман про злість, жорстокість і любов. Це книга-клубок з історій, справжній палімпсест з прихованими рядками, в якому однієї миті видається, що знаєш про персонажа або ситуацію геть усе, а в наступну – ставиш собі питання: а чи довго ще до наступного розділу – можливо, там буде трохи більш відхилено завісу сюжету? Для широкого кола читачів.

 

К. : Вид. група KM-БУКС, 2017. — 492 с. ISBN 978-617-7489-89-3

Христина Деракач

Закляття на придане

 

(вітчизняна фантастика) Русава — непомітна в селі дівка, напівсирота, що нездатна і мухи скривдити, та й кроку б не ступила без батькового схвалення. Хлопець, якого вона покохала, ніколи б не сподобав собі таку. Та до яких тільки чародійств не вдасться дівчина, котра прагне любові понад усе. В одну незвичайну ніч Русава чинить магічний обряд, який з’єднує її долю і долю її обранця наміцно. Але хіба ж так виборюють щастя? Дівчина гірко розплачуватиметься за скоєне в цьому житті і потойбічному.

 

Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2017. – ISBN 978-966-668-410-6


Михайло Коцюбинський

Тіні забутих предків

 

(класика української літератури) До видання ввійшли повісті «Тіні забутих предків» і «Fata Morgana» класика української літератури.

 

К.: КМ-Букс, 2017. – 192 с. ISBN: 978-617-7489-75-6

123124

 
 

Олександр Михед

Транзишн

 

(збірка оповідань, частково горор) «Транзишн» Олександра Михеда — це перевірка на міцність оболонки реальності, спроба зазирнути за межу людського, зняти з нього шкаралупу й залишити найважливіше. Що там, усередині? Хіть? Ненависть? Страх? Старі рани, які болять усе життя?

 

Харків : Віват, 2017. 224 с. ISBN978-617-690-939-2Наталя Савчук

Діти переступу. Книга 1

 

(українське фентезі) Десь у глибинах пам’яті роду на тебе тисячоліттями чекав твій першосвіт, твоє Семисвіття. У ті часи на праукраїнських теренах чоловік мало що важив для богів, людськими громадами верховодили чуйні берегині та загонисті лярви, а в Дикому Степу панували птаховичі зі змієвичами та Вражеві діти, котрі зналися перевертями та лютим мервям. Але якось берегиня з любові до чоловіка замість доньки, котра мала успадкувати всю її силу, народила двійню, вділивши чулості синові. Так у Семисвіття ввійшли «діти переступу» — напівчулі напівмужні берегиничі Врода та Волошко. Рівновагу порушено. Котиться Семисвіття з теплої долоні Великої Ма як та писанка в безвість. Чи хто спинить? Чи хтось спиниться? Наталі Савчук вдалося зазирнути у неймовірну глибочінь українського міфу й донести його до читача живим і багатобарвним, духмяним. Світ Семисвіття захопить і прихильників Дж. Р. Р. Толкіна, і шанувальників Джорджа Мартіна. Стане він також відкриттям для читачів, залюблених у живу смаковиту українську мову та міфопоетику.

 

(перевидання) Т.: Навчальна книга – Богдан, 2017. – 416 с. ISBN: 978-966-10-5026-5

 125126

 
 

Бернар Вербер

Танатонавти

 

(сюжетна езотерика з фантастичним елементом) Що чекає людські душі на «тому» світі? Що говорять про потойбіччя прадавні вчення? Що знає про нього новітня наука? Що ховається за маскою смерті? Роман розповідає про відкриття територій по той бік смерті. Це глибоко філософська й водночас захоплива історія про дослідників Terra incognita потойбічного світу – танатонавтів, про їхні неймовірні, сповнені відкриттів та небезпек польоти на незвідані терени континенту мертвих та пошуки Раю.

 

Terra Incognita, 2017Бернар Вербер

Імперія ангелів

 

(сюжетна езотерика з фантастичним елементом) У чому полягає робота ангела? Чи можна вплинути на людський вибір? Чи можна зробити людину щасливою? Чи є межа на шляху пізнання? У другому романі циклу «Ангели» Вербер захопливо і з легким гумором, перемежовуючи сюжетні перипетії з езотеричними знаннями та науковими даними, описує світ ангелів. Тут Мікаелю Пенсону, знайомому читачам з першого роману циклу — «Танатонавти», доведеться випробувати на собі роль ангела-охоронця, що, втім, не завадить йому продовжити справу дослідника духовних світів, розпочату ще в земному житті.

 

Terra Incognita, 2017

 127

 

 

Ренсом Ріґґз

Казки про дивних

 

(перекладна фантастика) Для фанатів трилогії «Дім дивних дітей».

 

Х.: КСД, 2017. – 192 с. ISBN: 978-617-12-3179-5

 128

 

 

Юджин Овідіу Кіровіц

Книга дзеркал

 

(перекладна література, жахи, детектив) Напередодні Різдва 1987 року улюбленця студентів Принстону було жорстоко вбито в його будинку. Нова книжка харизматичного й геніального професора Вайдера мала змінити уявлення людства про можливості мозку, а натомість безслідно зникла. Убивця так і залишився невідомим. Двадцять сім років по тому до видавця Пітера Каца потрапляє уривок мемуарів учасника тих подій. Чому колишній студент Принстону взявся це написати? Через пізнє каяття? Або щось, усвідомлене тільки зараз? Пітер ризикує ніколи не дізнатися про це, бо автор мемуарів помирає, а продовження рукопису зникає. Вже друга книга у цій химерній, загадковій історії. Тепер Пітер, журналіст Джон Келлер і колишній детектив Рой Фріман будь-що хочуть дізнатися, чому всі причетні суперечать один одному. Тим часом чиїсь спогади, у яких заховано ключ до правди, виявляться смертельно небезпечними.

 

Х.: КСД, 2017. – 256 с. ISBN: 978-617-12-2277-9

 129

 

 

Світлана Талан

Замкнене коло

 

(вітчизняна жіноча проза з фантастичним елементом) Ще дитиною Мирослава втратила дім і бабусю — єдину рідну людину — та опинилася в дитячому будинку. Біда й людська жорстокість — усе звалилося зненацька на дівчинку, яку не навчили боронитися від зла… І лише пам’ять про бабусину любов давала сили жити. Мирослава виросла, стала дружиною й матір’ю, і заприсяглася — її родина ніколи не зазнає горя та нестатків. Але не вміла відрізнити невдачі від справжньої біди… Усе йде не так, як мріялося Мирославі. І одного дня вона вирішує послухатися поради примарної бабусі — продати свої нещастя…

 

Х.: КСД, 2017. – 320 с. ISBN: 978-617-12-2273-1

 130

 

 

Венді Вокер

Всього не забудеш

 

(перекладна література, жахи, детектив) Відколи на неї напали під час звичайної вечірки, Дженні Крамер не може пригадати, що трапилося: лікарі стерли її спогади про зґвалтування. Її мати не вберегла доньку від того кошмару, що чекав на неї в лісі, але робить все можливе, щоб та подія не зруйнувала життя Дженні. Тепер єдине, що хвилює дівчину — шрам на спині, якого неможливо не торкатися… Але якщо Дженні не пригадає свого кривдника, його ніколи не спіймають. Ним може виявитися будь-хто. Наприклад, той, із ким вона щойно зустрілась очима. І він не забув…

 

Х.: КСД, 2017. – 304 с. ISBN: 978-617-12-2553-4

 131

 

 

Валентина Мастєрова

На тому боці

 

(сучасна українська проза з фантастичними елементами) Ця збірка сповнена глибиною й легкістю короткої прози. Здається, ніби кожен герой сів і написав про себе руками мисткині, відкрив душу. Дзвенить теплим словом родинний затишок, стугонить біль змарнованого життя, розливається м’який спогад про родичів, зринають давні перекази, легенди й спогади. Магічні події міцно вплетені в повсякдення сільського життя, як воно завжди ведеться на Поліссі. На перший погляд, розповіді містять лише події, але за кожним випадком — цілий оберемок переживань і тривожних роздумів. Їх не треба описувати словами — їх можна лише відчути, прочитавши збірку.

 

Х.: КСД, 2017. – 224 с. ISBN: 978-617-12-2556-5

 132

 

 

Стівен Кінг

Протистояння (том 2)

 

(перекладна фантастика) 1974 року почалася незрівнянна літературна кар’єра вчителя англійської мови Стівена Кінга, нині відомого мільйонам читачів Короля горору. За понад сорок років його творчої діяльності світ побачили безліч романів, наклади яких давно перетнули межу в третину мільярда примірників. Кінгу вже не потрібно доводити своє право називатися справжнім письменником, і доказ цьому — величезна армія фанатів і престижні літературні нагороди. «Протистояння» — одна з найкращих та найвідоміших книжок автора.

 

Х.: КСД, 2017. – 604 с. ISBN: 978-617-12-2540-4

 133

 

 

Тесс Ґеррітсен

Асистент

 

(перекладна література, жахи) Минув рік з того дня як детектив Джейн Ріццолі відправила за грати серійного убивцю Уоррена Хойта на прізвисько Хірург. Тоді Джейн дивом врятувалася від його скальпеля. І ось через рік на вулицях міста з’явився новий убивця. Він так само, як і Хойт, залишає на місці злочину акуратно складену нічну сорочку. Джейн розуміє — у Хірурга з’явився асистент. А незабаром приходить звістка: Хойт втік з в’язниці. Злочинці об’єдналися. Джейн розуміє, що наступною жертвою має стати вона…

 

Х.: КСД, 2017. – 368 с. ISBN: 978-617-12-3184-9

 134

 

 

Кліффорд Сімак

Резервація гоблінів

 

(фантастика у перекладі) У романному часі «Резервації гоблінів», відомому творі американського фантаста Кліффорда Сімака, Галактикою можна мандрувати за допомогою перетворювача матерії, подорожі у часі — звична річ, а містичні створіння і раси на кшталт гоблінів чи тролів живуть у спеціальних резерваціях — і це добре! Погано лише те, що десь на задвірках цивілізованого Всесвіту панують колещарі, про те «панування» яких долітають лише моторошні чутки, але з якими рано чи пізно доведеться зіткнутися не на життя, а на смерть. У цій очевидності переконаний професор Пітер Максвел, який поза власною волею побував на таємничій Кришталевій планеті-«бібліотеці», де на атомарному рівні зберігаються знання двох Всесвітів. Переконаний він і в тому, що хто стане власником цієї планети, той і вийде переможцем.

 

(у двох варіантах обкладинки)

(горизонти фантастики) Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. — 224 с. —ISBN 978-966-10-5081-4

(диван) Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. — 224 с. —ISBN 978-966-10-5073-9

 135

  

Роджер Желязни

Двори Хаосу

 

(фантастика  перекладі) «Двори Хаосу» — п’ята книга циклу фентезі-романів «Хроніки Амбера» американського письменника-фантаста Роджера Желязни та остання книга п’ятикнижжя про принца Корвіна.

 

(у двох варіантах обкладинки)

(горизонти фантастики) Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. – 176 с. –ISBN 978-966-10-4952-8

(диван) Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. – 176 с. –ISBN 978-966-10-5071-5

 136

 

 

Станіслав Лем

Футурологічний конгрес. Розповіді про пілота Піркса. Голем XIV. Фіаско

 

(фантастика у перекладі) У четверту книгу «П’ятикнижжя Лемового» увійшли такі знакові твори польського фантаста, як романи «Футурологічний конгрес», «Голем XIV» і «Фіаско», а також цикл «Розповіді про пілота Піркса». Незалежно від того, чи письменник розповідає про наше з вами «галюциногенне» майбутнє («роман-гротеск «Футурологічний конгрес»), чи передоручає суперкомп’ютеру розтлумачити походження, сутність і майбутнє людини (роман-лекція «Голем XIV»), чи посилає зореліт «Евридіку» для контакту із цивілізацією системи Дзета Гарпії (філософський роман «Фіаско»), – його прогнози про майбутнє людського поступу невтішні. Дещо осібно поміж цього ряду стоять «Розповіді про пілота Піркса» – вибавлений від будь-якої зоряної романтики, але сповнений мовчазної мужності цикл про окремі моменти із життя знаменитого астронавігатора Піркса, улюбленого героя С. Лема.

 

Тернопіль : Богдан, 2017. — 880 с. — ІSBN  978-966-10-4537-7

 137

 

 

Володимир Рафєєнко

Довгі часи

 

(українська література) «Довгі часи» — міська балада, казка для дорослих про життя і смерть в часи війни, де фантасмагоричне та ірреальне перемежовується з дійсністю, правдою нашого буття. Роман складається з двох частин. Перша — це моторошна казка, де на околиці Z у триповерховій лазні «П’ятий Рим» без сліду зникають окупанти і щоранку лунає гімн України, де колорадські жуки з ногами-кинджалами перетворюють роздачу гуманітарної допомоги на бійню, де, врешті, аби потрапити у Київ, потрібно прийняти смерть. Друга частина — новели, написані у реалістичній манері та вплетені у тло казки. Новели про людей, які живуть і виживають у Донецьку. Реальні долі, реальні історії, від яких стискається серце.

 

Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 272 с.  ISBN 978-617-679-387-8

 138

 

 

Ніл Ґейман

Зоряний пил

 

(фантастика у перекладі) Трістран пообіцяв повернути зірку, що впала з неба. Він вирушає у подорож, щоб здійснити бажання коханої, прекрасної Вікторії Форестер — і опиняється у зачарованому світі, що лежить за муром простого англійського селища.
"Зоряний пил" — безмір пригод і магії, прекрасна казка майстра художнього слова Ніла Ґеймана, що полюбилася багатьом читачам. За мотивами книжки відзнято легендарну кінострічку.

 

КМ-Букс, 2017. – 240 с. ISBN: 978-617-7498-01-7

 139

140141

 
 

Торбен Кульман

Армстронґ. Мишеня, що літало на місяць

 

(дитяча література) Відважне Мишеня захотіло довести усім мишам, що Місяць — то зовсім не сир. Проте його відкриття нікому не були цікаві. Що ж, Мишеня так просто не здається. Воно вирішує збудувати собі космічний корабель та стати першим Мишеням, яке висадиться на Місяці. Та чи вдасться це йому?..

 

Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. —128 с.  ISBN 78-617-679-382-3

Люсі Ґокінг, Стівен Ґокінг

Джордж і великий вибух

 

(дитяча література) У твоїх руках, любий читачу, третя книга про Джорджа та його приятелів, які й далі мандрують космосом і відкривають його таємниці. Наші герої дорослішають, переходять до нових шкіл, у них з’являються нові члени сім’ї, нові залицяльники і, звісно, нові… вороги. Тож пригоди тільки набирають обертів. Цього разу друзі мандрують на Місяць, шукають планети, схожі на Землю, блукають у глибинах адронного колайдера, намагаються викрити антинаукову організацію ТУПАКів, вибратися з таємничої пастки і навіть… урятувати людство від колосального вибуху! Отож ти поринеш у таку неймовірну круговерть, що не встигнеш дочитати цю історію до кінця, як знову чекатимеш на наступні космічні пригоди!

 

Львів : Видавництво Старого Лева,2017. — 336 с.  ISBN 978-617-679-379-3

Стівен Кінг

Чарлі Чух-чух

 

(дитяча література, фендом) Надзвичайно зворушлива історія від Беріл Еванс (псевдонім відомого американського письменника Стівена Кінга) з чудовими ілюстраціями на основі оригінальних малюнків Неда Деймерона.
Найкращий машиніст Залізничної Компанії Боб Брукс має таємницю, яку нікому й ніколи не розповідав: його старенький локомотив Чарлі… живий і вміє розмовляти! Боб і Чарлі часто бесідували собі про се й про те, поки були в дорозі та стали найкращими друзями. Їм дуже подобалося подорожувати і працювати разом. Але одного дня хтось вирішив розлучити їх…
Історія про справжню дружбу, вірність та щиру відданість роботі розтопить і дитячі, і дорослі серця.

 

Х.: КСД, 2017. – 24 с. ISBN: 978-617-12-3144-3

 142
143

 
 

Олег Шинкаренко

Череп

(постмодерн із елементами фантастики) Роман Олега Шинкаренка «Череп» досліджує ірраціональне коріння так званого «Русского мира», який призвів до росту агресії та мілітаризації сучасного російського суспільства. Персонажі роману — архетипова трійця билинних богатирів, сатирично трансформована сучасною російською дійсністю — подорожують із крайнього сходу Російської Федерації до України на танку Т-34, розфарбованому під гжель, щоб побороти міфічних бандерівців, придуманих піарниками московських медіахолдингів. В дорозі вони потрапляють у казкову реальність, яка пручається всім законам фізики, логіки та здорового глузду. Поступово герої втрачають всі гуманістичні орієнтири та зберігають єдину здатність — підкорятися гіпнозу пропаганди, який пестить монстра їхнього ресентименту. 

Люта справа, 2017. – 200 с.


Володимир Рутківський

Сторожова застава

 

(вітчизняне підліткове фентезі) Повість неперевершеного майстра українського дитячого історичного роману Володимира Рутківського присвячена героїчним і маловідомим сторінкам нашого прадавнього минулого. П'ятикласник Вітько Бубненко якимось дивом потрапляє у 1097-й рік, де разом зі славетними праукраїнськими богатирями Іллею Муровцем, Олешком Поповичем та Добринею захищає рубежі нашої землі, тобто землі Руської.

 

(перевидання у кіно обкладинці) Л.: Абабагаламага, 2017.

 144

 

 

Дара Корній

Чарівні істоти українського міфу. Духи природи

 

(довідник із української міфології) У віруваннях праукраїнців світ не мав чіткого поділу на видимий, природний, та невидимий, позаприродний. Люди поклонялися богам, намагаючись здобути їхню прихильність, і водночас спілкувалася з істотами нижчого порядку. Наші давні предки вшановували дерева і трави, джерела та ріки, гори і степи, ліси та поля, населяли їх химерними чарівними істотами, яких називали духами. Прадавні українці персоніфікували вітри, буревії, дощі, снігопади, пори року й інші атмосферні та природні явища.

 

Vivat, 2017.

 145
146

147


148

 


 

Алан Мур

Бетмен: убивчий жарт

 

(комікс у перекладі) «УБИВЧИЙ ЖАРТ» — один із найкращих творів про Джокера в історії жанру і одна із найкращих робіт Алана Мура за всю його зіркову кар’єру. Навіть якщо ви вже читали це — візьміть і перечитайте. Задоволення гарантовано!

 

Рідна мова, 2017. – 72 с.

Френк Міллер

Бетмен. Рік перший

 

(комікс у перекладі) До цього видання входить повний графічний роман, новий вступ від Френка Міллера та нова ілюстрована післямова від художника Девіда Маццуккеллі. Це зібрання доповнюють понад 40 сторінок не публікованих раніше матеріалів — ескізи героїв і малюнків, зразки сторінок сценарію, зарисовки та інше, що дає змогу зазирнути в те, як створювалася ця сучасна класика.

 

Рідна мова, 2017. – 152 с.

Адам Гласс

Загін самогубців. Копняк у зуби. Книга 1

 

(комікс у перекладі) Сценарій Джеффа Джонса та малюнки Джима Лі затягують читача — і головних героїв — у вир подій із перших сторінок і не відпускають до кінця. Надзвичайно талановита команда DC створила привабливий світ для тих, хто тільки знайомиться з коміксами.

 

Рідна мова, 2017. – 160 с.

Джефф Джонс

Ліга справедливості. Книга 1

 

(комікс у перекладі) Сценарій Джеффа Джонса та малюнки Джима Лі затягують читача — і головних героїв — у вир подій із перших сторінок і не відпускають до кінця. Надзвичайно талановита команда DC створила привабливий світ для тих, хто тільки знайомиться з коміксами

 

Рідна мова, 2017. – 192 с.

 149
150151


 

 

Пейо

Смурфики. Загублене містечко

 

(дитячий комікс у перекладі) Цей комікс виходить разом з однойменним мультфільмом від Sony Pictures і розповідає про новий світ, який відкрили смурфики!

 

Ірбіс-комікс, 2017. – 48 с. ISBN: 978-966-97498-7-1


Галина Микитчак, Тарас Микитчак

Джмеленя і Канікульне озеро

 

(дитяча фантастика) А почалося все з протікального сантехніка. Хто ж знав, що він ніякий не шпигун? І Хто ж знав, що доведеться рятувати Канікульне озеро? Та й не лише озеро, а усеньке місто.

 

Теза, 2017. – 256 с. ISBN 978-966-421-254

Галина Микитчак, Тарас Микитчак

Джмеленя і володарка злиднів

 

(дитяча фантастика) Будинок №7 по вулиці Кленовій обсіли злидні. Їй же бо, Марена, сусідка з підвальної квартири, підкинула злидня в кожне помешкання. Шкода, що дорослі того не помічають. Ну що ж, доведеться Джмеленяті і Дмитрикові брати все в свої руки…

 

Теза, 2017. – 260 с. ISBN 978-966-421-253-0

 152
153

154
155

 


 

Earthborn. Моторошне пробудження (випуск 1)

 

(підлітковий комікс вітчизняного виробництва) У цій науково-фантастичній історії, великий колоніальний корабель залишає Землю і відправляється в космос, сподіваючись знайти нове місце, котре можна буде назвати домом. Раса інопланетян помічає корабель, але бачить лише цінний метал. Вони відправляють на корабель зонд, що вбиває десятки колоністів, корті сплять в гібернаційних капсулах.

 

Fireclaw, 2017. – 44 с.

Nohalia. Дотик мани (випуск 1)

 

(комікс вітчизняного виробництва) З усіх небезпек Нохалії, демони становлять найбільшу загрозу. Вони безперервно шукають необачних жителів, проникають в їхню свідомість і змушують чинити жахливі злочини й криваві ритуали. Єдиний захист від них – це магія. Але лише обрані, синелекти, володіють силою. Еоду, сину фермера, судилося стати обраним. Чим буде для нього цей дар – прокляттям, чи благословенням?

 

Fireclaw, 2017. – 44 с.

Orlando. Ронсевальська ущелина (випуск 1)

 

(комікс вітчизняного виробництва) Жанр фентезі, яким ми знаємо його сьогодні, з’явився завдяки трьом поемам, написаним в період між раннім середньовіччям та епохою Відродження.Саме вони надихнули нас на створення цього коміксу. Пригоди Орландо не втратили свого величчя і в сучасному трактуванні. Тут є смерть і порятунок, кохання втрачене, і знайдене знову, зрада і вірність, магічна зброя і подарунки богів, і вчинки, гідні нагород та прославлянь.

 

Fireclaw, 2017. – 44 с.

Call Me Kate. Ромео і Джульєтта: Повернення кохання (випуск 1)

 

(комікс вітчизняного виробництва) Ця серія диких пригод переносить нас в альтернативну Вікторіанську епоху, сповнену зомбі, перевертнів та злих духів. Тут мисливці на вампірів, на своїх парових автомобілях, переслідують зловісні тіні, вистежують безіменні жахіття та легендарних монстрів. В цьому світі “або ти, або тебе”, туманні вулиці Лондона 19-го століття і доля, гірше самої смерті, чекає на тих, хто наважиться кинути виклик ночі.

 

Fireclaw, 2017. – 44 с.

 156


157

 
 

Мішель Фейбер

Книга дивних нових речей

 

(фантастика у перекладі) Покинувши рідну домівку й кохану дружину Беа, священик Пітер Лі за завданням таємничої корпорації АМІК подається до планети Оаза. Місія чоловіка — налагодити контакт із тубільцями, що понад усе прагнуть пізнавати Біблію, яку називають «Книга дивних нових речей». Допоки чоловік освоюватиметься в новому світі, Земля потроху — спершу повільно, а з кожним днем дедалі стрімкіше — скочуватиметься до свого кінця. Герой поступово усвідомить, навіщо він насправді прибув на Оазу й у чому саме полягала його місія. Він повинен обрати між своєю вірою і любов’ю, і від цього рішення залежить його життя…

 

Харків : Віват, 2017. — 640 с.


Серній Карюк

Кременецький звір

 

(детектив, трилер від вітчизняного автора) Стародавній Кременець 1767 рік. Місто у паніці — на його вулицях і по околицях безслідно зникають люди. Мандрівний ліценціат Болонського університету Голота береться розгадати таємницю, адже один із зниклих — його друг. Та щоб знайти вбивцю, йому доведеться блукати заплутаними стежками Кременецьких гір. Які, як упевнені місцеві, можуть вести до самого пекла.

 

Гамазин, 2017. – 256 с. ISBN 978-966-279-058-0

 158

 

 

Марина та Сергій Дяченки

Страта

 

(фантастика від українських авторів) Письменниця потрапляє у лабіринт світів, створених таємним Модулятором – її колишнім чоловіком та геніальним винахідником. Вона розуміє, що треба звідти вибиратися якнайшвидше, бо творіння непідвладне автору.

 

Х.: Фоліо, 2017. – 349 с. ISBN 978-966-03-7736-3