Статті‎ > ‎

Каталог україномовної фантастики 2001

Каталог україномовної фантастики 2001 р.


1


Василь Кожелянко

Лженострадамус

 

Серія "Дефіляди". Лауреат "Форуму видавців у Львові". Лауреат всеукраїнської акції рейтингового опитування "Книжка року".

 

Кальварія, 2001. ISBN: 9666630052

2


Василь Кожелянко

Дефіліада

 

Найбіліше літературне відкриття останнього десятиліття.Найпарадоксальніший український письменник - вперше у книжковому форматі. Розкішна інтелектуальна забава для тих, хто має чуття гумору.
Основою сюжету стала альтернативна історія про перемогу військ Вермахту і Української повстанської армії як найбільш боєздатної частини цих військ під час Другої світової війни. Червону армію відкинули за Урал; Гітлер і Бандера приймають парад на Червоній площі в Москві...

 

Кальварія, 2001. ISBN: 9667092992

3


Василь Кожелянко

Конотоп

 

"Конотоп" - "роман" про Конотопську битву 1659року, коли гетьман Виговський потрощив 100-тисячне московське військо і дістав на вибір кілька вигідних для України історичних альтернатив. Але не скористався жодною. Та "упущена вигода" і по нині є драстичною темою дискусій поміж шовіністів, шароварників і пофігістів.
Сюжет "Конотопа": сучасний журналюга Автовізій Самійленко дістає з похмілля пропозицію пана Чортенка, власника газети "Ніч", змотатися у відрядження не по горизонталі, а по вертикалі: на триста років у глиб. Далі - репортажі з місця бойових дій для видань різного ідеологічного штибу.

 

Кальварія, 2001. ISBN: 9667092984

4


Василь Кожелянко

Котигорошко

 

Серія "Дефіляди". Лауреат "Форуму видавців у Львові". Лауреат всеукраїнської акції рейтингового опитування "Книжка року".

 

Кальварія, 2001. ISBN: 9666630060

5


Василь Кожелянко

Людинець

 

Серія "Дефіляди". Лауреат "Форуму видавців у Львові". Лауреат всеукраїнської акції рейтингового опитування "Книжка року".

 

Кальварія, 2001. ISBN: 9666630001

6


Борис Левандовський

Байки проти ночі

 

Перші літературні спроби людини-загадки Бориса Левандовського припадають ще на шкільні роки. Тоді його коньком були страшилки. Відтоді минуло чимало часу, він став визнаним письменником, та об’єкт його пристрасті – не змінився. З-під пера львівського літератора виходять настільки мистецьки виписані романи-жахи, що мимоволі радієш, що усе це відбувається не з тобою. Не вірите? Тоді миттю перегортайте сторінку і поринайте в глибини людської психіки, але стережіться читати проти ночі. Бо найважче долати демонів, народжених вашою уявою. Про це доконечно знає майстер національного містичного трилера Борис Левандовський, а тепер дізнаєтесь і ви.

 

Зелений пес, 2001. ISBN: 9789662938050

7


Василь Шкляр

Ключ

 

Роман «Ключ» називають окультним, еротичним, містичним і навіть магічним, хоча філософія твору сягає далеко за межі цих звабливих означень. Головний герой прагне розкрити таємницю зникнення чоловіка, який залишив йому ключ від квартири №13, і стає на шлях смертельно небезпечної гри...
Успіх цього роману феноменальний — він перевидається практично
щороку в Україні та за її межами. «Ключ» вивчають за університетськими програмами, кінорежисери мріють зняти за цим твором фільм, а обсяг публікацій про нього уже давно перевищив формат самого роману.

Кальварія, 2001. ISBN: 966709295

8


Льюїс Керрол

Аліса в Країні Див. Аліса в Задзеркаллі

 

До видання увійшли обидві прославлені книги Льюїса Керрола — «Аліса в Країні Див» та «Аліса в Задзеркаллі». Доречні і вишукані ілюстрації Владислава Єрка, як завжди, вражають.

 

Абабагаламага, 2001. ISBN: 9667047199

9


Клайв Льюїс

Хроніки Нарнії. Книга 1. Небіж Чорнокнижника

 

Дивовижний світ «Хронік Нарнії», створений силою уяви відомого англійського письменника і філософа-мораліста Клайва Стейплза Люїса, населяють речисті звірі і крилаті коні, чарівна яблуня і маєстатичний лев. З цієї історії допитливого хлопчика та його маленької сусідки, що завдяки магії дядька-чорнокнижника опинилися у невідомому світі і разом пережили багато цікавого і повчального, Ви довідаєтесь, як була створена благословенна земля Нарнія і як, ще до її народження до неї проникло зло. Це дуже важлива історія, бо з неї видно, як пов'язалися між нашим світом та світом Нарнії всі теперішні та майбутні події. Для широкого кола читачів.

 

Свічадо, 2001.

 

 

Для доповнень

 10

 

Леонід Кононович

Кінець світу призначено на завтра

 

На майдані біля церкви... призначено кінець світу. Ловці душ тепер ходять у білих шатах та іменують себе живими богами. В ім'я нового пророка діти полишають рідний дім, віддають майно і навіть душу. Але чиї ікла видніються під білим каптуром? Це і з'ясовує детектив для особливих доручень оскар, знайомий читачеві з романів Л. Кононовича "Я, зомбі" та "Довга ніч на дСунжею"

 

Зелений пес, 2001. – 288 с.

 11

 

 Брати Капранови

«Кобзар 2000. Soft»


Тільки жінка знає, що таке справжня любов. Життя мертве, якщо воно не зігріте вогнем кохання.
Що може звести розкішний палац у пустелі душі? Тільки любов. Крім права жити, кожна жінка має ще одне важливе право — право на любов. Воно закріплене у цьому романі.

«Кобзар 2000. Hard»
Світ жорстокий, тому кожен чоловік народжується воїном. Він носить свою смерть при боці і завжди готовий до битви. Для воїна не існує мирних часів. Це роман про помсту, про мужність і зраду, про війну, що триває тут і тепер. З`їж серце ворога, і ти станеш сильнішим. Випий його очі, і ти прозрієш. Прочитай цей роман, і ти помудрішаєш.

 

Зелений пес, 2001. – 424 с.

 12

 

Іван Буряк

Вищий розум

 

Збірка фантастичних творів.

 

Книгодрук, 2001.

 13

 

Моторошні оповіді. Нічний гість

під. ред. Ю. Винничука

 

«Відьми й чорти, привиди і змори, марева і сновиди — всф вони заселяють книгу моторошної прози. Нічний гість стукає у Ваші двері. Галицькі письменники, давні і сучасні, інколи полюбляли пірнати в таємниці незнаного. Що там шелестить за шторою? Це Нічний Гість!.»

 

Піраміда, 2001. ISBN: 966-7188-36-1

 14

 

Святослав Яворський

Хелтур. Пісня скіфського меча

 

 

Афіша, 2001. – 240 с.

 15

 

Юрій Винничук

Вікна застиглого часу

 

Вікна застиглого часу» — це магічний реалізм по-українськи, замішаний на легендах, фольклорі, романтиці спогадів, приправлений справжнім балаком, яким вміє писати лише Юрій Винничук. Легка і барвиста українська мова плюс використання етнічної галицької моделі спілкування – ось рецепт авторського стилю по-винничуківськи. Одна з найкращих книг Юрія Винничука «Вікна застиглого часу» має надзвичайнощасливу долю: вона користується великою популярністю серед читачів, зазнала декількох перевидань в Україні і перекладена англійською мовою.

 

Піраміда, 2001. – 256 с.

16

 

Олекса Стороженко

Закоханий чорт

 

До збірки творів українського письменника Олекси Стороженка ввійшли історико-фантастична повість «Марко Проклятий» та оповідання, основною темою яких є побут, звичаї, повір’я українського селянства, героїчні сторінки козацької вольниці, пов’язані з останнім періодом існування Запорозької січі, з рухом Коліївщина.

 

Дніпро, 2001. – 336 с. ISBN: 966-578-044-1

 17

 

Володимир Яворський

Напівсонні листи з Діамантової імперії та Королівства Північної Землі

 

Події книги переносять читача в дивовижний світ між реальністю і фантазією. У детально, аж до найтонших відтінків виписаних «листах» діють імператори й принцеси, леґіонери й поети, розбійники й відлюдники. Неповторного шарму надає твору реальність характерів і таке, цілком як в житті, сплетіння любові й жорстокості, вірності й зради.

 

Факт, 2001.