Статті‎ > ‎

Каталог україномовної фантастики 2006

Каталог україномовної фантастики 2006


1


Радій Радутний

Метолом об метал

 

Його покликання – філологія, його переконання – упевненість і рішучість, його доля – найманий вояк невідомої армії. Він один змушений вистояти проти неперевершеної сили людського творіння надсучасного танка. Силою супроти сили, кулею супроти броні, із вірою в єдиний шанс.

 

Панорама, 2006. – 150 с.

 

2


Огняний змій

(укл. Ю. Винниченко)

 

Огненний змій: антологія української фантастики XIX століття»

 

 «Огняний змій» вміщує чималий масив української готичної прози XIX ст. Ця книжка - неймовірно захоплююча, бо таки вперше зібрала чудові зразки української романтичної фантастики. Окрім відомих імен (Григорій Квітка-Основ’яненко, Микола Гоголь, Микола Костомаров, Пантелеймон Куліш), тут вміщено чимало таких, з якими він познайомиться вперше (Іван Бороздна, Хома Купрієнко, Григорій Данилевський, Іван Гавришкевич, Григорій Мачтет, Омелян Партацький та ін.), яких було несправедливо забуто й з літератури викинуто. Настав час відроджувати і ці імена, і їхні чудові твори, серед яких не один справжній шедевр.

 

Піраміда, 2006. – 520 с.

 

3


Генрі Лайон Олід

Де батько твій, Адаме?

 

Для великого числа шанувальників письменника Генрі Лайона Олді давно вже не секрет, що це — псевдонім харківського письменницького тандему, Олега Ладиженського і Дмитра Громова, добре відомого серед шанувальників фантастики. Закони жанру дають фантастам пріоритет ставити будь-які філософські питання, аж до апокаліптичних, але зобов’язують убирати це в барвисту й захопливу форму. Метри блискуче використовують переваги й не менш вдало грають сюжетами, образами й стилем.

 

Факт, 2006. – 336 с. ISBN: 966-359-118-8, 966-8408-87-X (серия)

 

4


Марина і Сергій Дяченки

Олена і Аспірин

 

Олена падає на Аспірина, як сніг на голову. Він намагається здихатись її, позбутись обов'язків, що заклопочуть його безтурботне життя, позбутись Олениного іграшкового ведмедика, який розриває на друзки тих, хто погрожує хазяйці.
Олена шукає брата. Зустрітися їм допоможе музика — одна-єдина мелодія-заклик, мелодія, що триває 173 хвилини і відкриває щілину між світами. Якщо Олена вивчиться віртуозно грати на скрипці. Якщо збереже чарівні струни. Якщо порятується від спецслужб, які полюють на неї й на Мишка. Якщо Олена без жодної помилочки, вклавши всю душу, заграє мелодію переходу. Якщо Аспірин не буде глухим до неї. Якщо...

 

Теза, 2006. - 352 с.

 

5


Марина і Сергій Дяченки

Ритуал


Перше кохання і перша зрада. Як зрозуміти, де добро, а де зло, якщо добро викликає жах, а зло приваблює красою?

«Ритуал» — один з найперших, найсильніших і найпопулярніших творів знаменого подружжя Марини та Сергія Дяченків, визнаних найкращими фантастами Європи.

Абабагаламага, 2006. – 240 с. ISBN 966-7047-58-X

 

6


Марина і Сергій Дяченки

Дика енергія. Лана

 

Один із кращих романів подружжя, в якому зображено світ людей які вважають себе щасливими, і людей, що реально сприймають оточуючий світ... Захоплюючий світ фентезі де все, крім почуттів, перевернулось з ніг на нолову.

 

Теза, 2006. – 414 с. ISBN 966-8317-77-7

Теза, 2006. – 350 с.

ISBN

966-8317-83-1

 

7


Марина і Сергій Дяченки

Шрам (Блукачі. Кн. 2)

 

Життя - примхлива штука. Сьогодні ти - блискучий офіцер Егерт Солль, улюбленець долі, відчайдух та красень-коханець, тебе обожнюють і тобі заздрять. Здається, так триватиме вічно. Але один хибний крок - і твоє життя стає твоїм же прокляттям. Тепер ти вигнанець, боягуз, зрадник та нікчема. Хто ж той Мандрівець, який спотворив твоє обличчя жахливим шрамом, а життя перетворив на пекло? Де шукати його і як вимолити прощення?

Зелений пес, 2006. - ISBN: 966-365-088-5

Зелений пес, 2006. ISBN: 966-365-088-5

 

8


 

 

Марина і Сергій Дяченки

Спадкоємець (Блукачі. Кн. 3)

 

Всі сім'ї щасливі однаково, зате нещастя у кожного своє. Здавалося б, у родині Егерта Солля усі нещастя залишилися позаду: завдяки шраму, що довгий час спотворював вродливе обличчя, він знайшов себе справжнього, здобув любов красуні-дружини, виховав сина та доньку, відсунув примари минулого в забуття.
Але одного вечора аматорська вистава мандрівного театру руйнує сімейне благополуччя, вибудуване роками. І за якусь мить рідний син виявляється виплодком смертельного ворога. А юнак, який ще хвилину тому вважав себе нащадком аристократичного роду, сином славного полковника Солля, опиняється на вулиці, затаврований прокляттям, яке заслужив його справжній батько, служитель темного ордену Лаша. Тепер у хлопця є шанс дізнатися, що становило сенс життя його батька та що означала його смерть.

 

Зелений пес, 2006. – 368 с. ISBN: 966-2938-01-х

 

9


Сергій Батурин

Меч королів

 

«Леґенди іншої Тери» будуть цікавими для читачів будь-якого віку. Це не просто історія морського королівства народу прангів, які живуть на величезних вулканах, пасуть кіз, ловлять рибу, промишляють морським розбоєм і вміють по-справжньому кохати. Леґенда провіщає, що вони прийшли з неба…

 

Кальварія, 2006. – 160 с. ISBN: 966-663-207-1

 

10


Олесь Бердник

Вогнесміх

 

Збірка творів у 8 томах

 

Тріада-А, 2006. – 560 с. ISBN: 5-966-8290-14-3

 

11


Василь Кожелянко

Срібний павук

 

Роман творця жанру "українська альтернативна історія" здивує поціновувачів його прози цікавим поєднанням іронічного ставлення до найменших подробиць життя Чернівців 1939 року з несподіваними візіями культур інших країн та народів, віднайденими автором у маловідомих книжках. Ретро-детектив густо приперчений своєрідним гумором, присмачений соковитою буковинською говіркою та ароматизований стосунками у любовному трикутнику. В оформленні книжки використані світлини довоєнних Чернівців, сповнені ностальгії за своєрідним "букетом культур", згадувати який і приємно, і щемко водночас.

 

(перевидання) КСД, 2006.

 

12


Володимир Єшкілєв

Інше гроно проникнень і свідчень

 

Збірка оповідань

 

Лілея НВ-2006. – 128 с. ISBN: 966-668-129-3

 

13


Ганна Ручай

Відьмине кохання

 

Сучасного юнака з волі потойбічних сил перенесено на 400 років у минуле, де він стає учасником реальних історичних подій, знаходить своє кохання і намагається перенести його в сучасне життя. З волі коханої герой виявляється втягнутим у боротьбу містичних сил - світлих і темних - за владу над свідомістю людей міста. Хепіенд відсутній, але фінал твору - оптимістичний, бо все для героїв вирішує Любов, яка є Бог.

 

Зелений пес, 2006. - 320 с. ISBN 966-365-082-6

 

14


Ганна Ручай

Моя кохана відьма

 

Сучасного юнака з волі потойбічних сил перенесено на 400 років у минуле, де він стає учасником реальних історичних подій, знаходить своє кохання і намагається перенести його в сучасне життя. З волі коханої герой виявляється втягнутим у боротьбу містичних сил - світлих і темних - за владу над свідомістю людей міста.

Зелений пес, 2006.

 

15


Наталія Коробко

Серенада сумного дощу

 

Героїня мимоволі виявляється втягнутою в неприємну історію, але це допомагає їй знайти своє кохання. Дія відбувається в двох планах: реальному світі та світі фантазії героїні, яка перебуває під владою чаклуна-гіпнотизера. Проте реалістичність зображення допомагає читачеві пережити почуття, дуже близькі кожному нашому сучасникові, адже тема твору - любов і зрада.

 

Зелений пес, 2006. – 224 с.

 

16


Ірина Хомин

Сакрал

 

У світ живих із мороку прийшла давня могутня сила, здатна відтворитися через людську особу. Багато століть назад цю силу не зміг зупинити єгипетський жрець, хоч і знав про неї все. У теперішнім часі заради клятви покійній дружині проти цієї сили бореться хранитель древніх знань, але апостолом демона виявляється талановита дівчина, яка може стати видатною художницею...

Ірина Хомин — молода авторка зі Львова. Літературою цікавиться змалку, пише прозу, вірші, і для неї це не хобі, це — як крила для птаха. Ірина — дипломант літературного конкурсу «Коронація слова» 2004 року і лауреат цього ж конкурсу 2005 року.

 

Фоліо, 2006. – 256 с. ISBN: 966-03-3342-0

 

17


Тарас Завітайло

Зброя вогню

 

Наші далекі предки вірили, що окрім того світу, в якому живемо ми, люди, існує ще й світ інший. У тому, іншому світі, живуть боги, духи, демони, русалки, вовкулаки й інші загадкові створіння. В міфах і переказах, казках і легендах дожили вони до наших днів. Наші пращури вірили, що світ чарів і магії не десь далеко, на небі чи під землею... Ні, він поряд. Часто перемежовується зі світом нашим, являючи свою іноді смішну, а часом страшну сутність. А можливо, він не зникнув, той старий, дивний світ? Можливо, ми просто забули, як воно — відчувати його, бачити його, чути?.. Можливо, саме тому, фентезі став таким популярним жанром у всьому світі, і сучасна людина, обтяжена техногенною цивілізацією, намагається побачити іншу, втрачену нею грань буття. Забуті знання і таємниці? Хто знає...

 

Наш час, 2006 – 144 с.

 

18


Наталя Лапіна, Світлана Горбань

Якщо подолаєш прокляття

 

Людство скучило за казками. Мабуть, тому, що у нашій буденності стерлася межа між добром і злом, усі фарби злилися в один сірий колір, а справжні почуття ховаються за машкарою байдужості. Але варто відкрити фентезі – і в душі оживає романтизм, а серце сповнюється любов’ю.

Ця історія заглиблюється в невіддільні від людської природи вічні й суперечливі проблеми етичного вибору. Зловісний світ небезпечних і густих туманів, де пристрасні обійми закоханих несподівано змінюються, руйнуючи усталеного жанру меча й чаклунства. Це історія містичного, незбагненного кохання, в якому напрочуд цікаво переплітається земне й вічне, побутове та піднесене. Роман захоплює динамічним сюжетом, прозорою легкістю викладу, тонким ліризмом та психологізмом в кращих традиціях фантастичного жанру.

 

Зелений пес, 2006.

 

19


Володимир Васильєв та ін.

Миколаївське небо

 

У міста є душа. Її відчуваєш у нічних вулицях, у геометрії скверів і монолітах багатоповерховиків. У оповіданнях збірки - душа Миколаєва. так її відчули кращі фантасти, що живуть у цьому місті. Вони бачать незвичайне місто: в ньому, наприклад, облаштувалися інопланетяни, схожі на нас. У ньому відбувається перша в світі антирекламна революція. Минуле й сьогодення вступили вступили в сутичку за право володіння світом, а сталкери влаштовують пікнік на узбіччі Намиву. Все це - сюжети фантастичних оповідань, які ввійшли до збірки.

 

Зелений пес, 2006. – 228 с.

 

20


Володимир Васильєв

Відьмак великого Києва

 

Він мутант. Нечисть. Утілення байдужості до всього, крім роботи та грошей. Він Відьмак. Його фах - рятувати місто від збожеволілих механізмів. Бо поруч живуть ні в чому не винні люди, ельфи, хольфінги, вирги, гноми й навіть гобліни. Ну як, страшно? От і нам страшно. Страшно цікаво! Бо цей світ вигаданий неперевершеним майстром урбаністичної фентезі Володимиром Васильєвим. А це гарантія не просто якісної літератури, але задоволення від прочитання захопливої книжки. Тож читайте, насолоджуйтесь і ... міркуйте!!!

 

Зелений пес, 2006. – 512 с.

 

21


Олександр Зорич

Бойова машина кохання

 

Дивна штука – життя. Сьогодні ти маєш владу та купаєшся у славі, а завтра тебе залишають на узбіччі. Хай би навіть і з почестями – але все одно Звод Рівноваги надалі обійдеться без тебе. Та все одно колишнього арума, а тепер безробітного офіцера магічної безпеки Егіна, не звабити спокійним життям. Тим паче, коли вже нема чого втрачати, коли до смерті набридло таїтися, коли нема шеляга за душею, й крім того, Шилоле всіх забирай, у державі кояться дивні речі.

А тут ще й давнє кохання ятрить душу незагоєною раною... Любов – це завжди війна. Цікаво, які військові хитрощі та бойові машини застосує Егін цього разу, аби здобути своє кохання. Що переможе: особисте благо чи загальне добро? Докладно про нові пригоди офіцера магічної безпеки Егіна ви зможете дізнатися в романі О.Зорича “Бойова машина кохання”. Залишилось тільки перегорнути сторінку...

 

Зелений пес, 2006. – 512 с.

 

22


Олесандр Зорич

Світлий час ночі

 

Людство скучило за казками. Мабуть, тому, що у нашій буденності стерлася межа між добром і злом, усі фарби злилися в один сірий колір, а справжні почуття ховаються за машкарою байдужості. Але варто відкрити фентезі – і в душі оживає романтизм, а серце сповнюється любов'ю. Ця історія заглиблюється в невіддільні від людської природи вічні й суперечливі проблеми етичного вибору. Зловісний світ небезпечних і густих туманів, де пристрасні обійми закоханих несподівано змінюються, руйнуючи усталеного жанру меча й чаклунства.

Це історія містичного, незбагненного кохання, в якому напрочуд цікаво переплітається земне й вічне, побутове та піднесене. Роман захоплює динамічним сюжетом, прозорою легкістю викладу, тонким ліризмом та психологізмом в кращих традиціях фантастичного жанру.

 

Зелений пес, 2006. – 512 с.

 

23


Генрі Лайон Олді

Шмагія

 

Є на світі маги, а є - "шмаги", тобто люди, які чомусь вирішили, що природа їх наділила магічними здібностями. З них не варто сміятися - краще пожаліти, бо через свої спроби "чаклувати" вони часом потрапляють у такі складні ситуації, з яких без допомоги справжнього мага виплутатися не зможуть. Про пригоди мага, який зіткнувся з явищем шмагії, і розповідається у романі відомих майстрів жанру фантастики.

 

Зелений пес, 2006.

 

24


Тетяна Винокурова-Садиченко

Жарт

 

Все дуже просто. Дівчина чекає на янгола. Янгол шукає дівчинку. Вона не знає, що їй потрібен янгол, вона носить у кишені зламане люстерко, товаришує зі своїм другим «Я», виховує гремліна та вчить теорію відносності. Все дуже складно: янгол не може вийти з психіатричної лікарні, бо його крила зламані. Все дуже заплутано: психіатричною лікарнею подорожують привиди, а лікар і сам не відмовився б навідати психіатра.

Кальварія, 2006. – 192 с. ISBN 966-663-191-1#966-663-192-Х

 

 

25


Юрій Сичук

Вовки

 

Гротеск, який притаманний усій творчості прозаїка, чи не найяскравіше втілився на сторінках нового роману «Вовки». Жорстока тваринна суть, здебільшого захована далеко у підсвідомості людини, за сприятливих обставин може проявитися зовні страшною машкарою, яка спроможна перевершити у своїй потворній жорстокості найстрашнішого звіра.

 

ПФ «Смарагд», 2006. – 120 с.

 

26


Світлана Поваляєва

Сімург

 

…Казка — вампір, Марк — художник снігу, Арсен — загиблий журналіст, Мара навіть серед примар собі не знаходить місця, Терренс Маккена виявляється Чорним П’єро, а Ленні Ріффенштайль — клепсидрою… Всі неприкаяні привиди збираються у старому бюветі, й пробуджена артезіанська вода перетворює їх на Сімурґ… Словом, це готичний роман, або роман-хорор, хоча й софт, бо в кінці на вас чекає який не який, а гепі-енд.
У тексті збережено особливості авторського письма.

 

Фоліо, 2006. – 256 с. ISBN: 966-03-3356-0

 

27


Світлана Поваляєва, Вікторія Наріжка

Каміфляж в помаді. Безсмертя в місті N

 

До цієї книжки увійшли твори молодих талановитих письменниць — Світлани Поваляєвої та Вікторії Наріжної. Про свої «дітища» вони говорять самі. С. Поваляєва. «Камуфляж в помаді»: «Ці вірші писалися дуже довго — протягом 10 років. Зрозуміти звучання і сенс вірша можна, тільки коли дуже часто читаєш його вголос, але з тим все далі і далі він віддаляється і стає незрозумілим. Тому я вирішила ці «стіхи», як я їх називаю, розбавити трьома кумедними оповіданнячками. Що з того вийшло — судити читачеві». В. Наріжна. «Безсмертя в місті N»: «Як бути молодій та самотній жінці, якщо за неї не на жарт узявся майже всесильний демон краси? Демон у несподіваному й тендітному тілі... Чи можна побувати між молотом Бажання та ковадлом Недосяжності й вийти з цієї містичної інтриги собою? Замисліться над цим і собі — кожному одного прекрасного дня може згодитися...»

 

Фоліо, 2006. – 189 с. ISBN: 978-966-03-3581-3

 

28


Олена Захарченко

Вишивані гарбузи

 

Дивний, незвичний світ предковічних вірувань і забобонів насправді існує, однак не зовсім там, де ми чекали його побачити. Але принаймні ненудну компанію із відьом, русалок, упирів та мар точно можна знайти у захоплюючій повісті Олени Захарченко. Разом із чарівною героїнею ви блукатимете непевними стежками, які б і не уявили собі ніколи, аби не Доля і не кохання. Можливо, і вам життя між цих поетичних істот допоможе розібратися із власними химерами людського світу.

 

Факт, 2006. – 212 с.

 

29


Ксенія Харченко

Історія

 

"Історія" Ксені Харченко - це сон, міф, прадавні корені та сучасні бажання. У цій книжці виписані бажання і думки, аби вони втілилися, справдилися.Бо авторку до цього спокусила любов.Але кожен побачить в цій "Історії" те, чого йому особливо бракує....

 

Кальварія, 2006. – 96 с. ISBN: 966-663-218-7

 

30


Анатолій Дімаров

Друга планета

 

У своїх дитячих творах Анатолій Дімаров дуже схожий на самого себе — він і дивовижно вигадливий, творячи одну за одною комічні чи драматичні ситуації, і ліричний, коли розповідає про великі-великі дитячі таємниці, про сподівання та мрії юних героїв і про одвічні тайни життя.
Письменників син Сергій підростав і цікавився технікою, іншими планетами й можливими цивілізаціями. І тепер він вимагав од батька творів фантастичного жанру. Так і з’явилися в раніше дуже реалістичного письменника Анатолія Дімарова фантастичні повісті «Друга планета» й «Три грані часу», в яких його обдаровання відкрилося з несподіваного боку.

 

Школа, 2006. – 304 с. ISBN: 966-661-524-Х

 

31


Іван Ющук

Троє на місяці

 

Повість про захоплюючі пригоди школярів на Місяці, про те, як вони, опановуючи основи космонавтики, розширюють свій світогляд, загальноосвітній рівень, у тому числі й культуру рідної мови.

 

Просвіта, 2006. – 272 с. ISBN 966-8547-61-6

 

 

32


Галина Пагутяк

Слуга з Добромиля

 

В окрузі старовинного галицького містечка Добромиль у часи середньовіччя у вдови, що вважається відьмою, народжується син. "Байстрюк!" - зневажливо називають односельці хлопчика поміж собою, однак насправді він є дхампіром

(сином мертвого опиря і відьми), істотою іншої раси з особливими магічними властивостями. Саме йому протягом 800 років у різні історичні епохи доведеться стати для добромильської землі опікуном і захисником.

Дуліби, 2006. – 336 с. ISBN: 966-8910-20-6

 

33


Галина Пагутяк

Втеча звірів

 

Ч ому звірі покидають людей і відпливають на чарівному кораблі? Адже наша Земля така велика... Одна з найталановитіших сучасних українських письменниць Галина Пагутяк намагається зупинити їх у казковій пригодницькій повісті. Цю книгу можуть читати і дорослі, і діти. Можна спробувати її прочитати також звірятам.

 

Абабагаламага, 2006. – 240 с. ISBN 978-617-585-052-7

 

34


Сашко Дерманський

Чудове чудовисько

 

У новій захоплюючій повісті Сашка Дерманського розповідається про незвичайне знайомство дівчинки Соні з чудовиськом Чу. За кілька місяців Чу мусить заробити сім подяк від людей, бо інакше його закинуть у Країну жаховиськ. Безліч пригод і небезпек спіткає героїв, але справжня дружба творить справжні дива...

 

Абабагаламага, 2006. – 272 с. ISBN 978-966-7047-63-6

 

35


Аттила Могильний

Мавка і мурашиний князь

 

Сучасна гостросюжетна повістинка про маленьку чаклунку Мавку, яка разом з відважним мурашиним загоном потрапляє на нашу планету, до Києва. Разом з хлопчиком Ясиком, лицарем Туром та іншими героями вони вступають у рішучий бій з кровожерливим Гіп-Гопом...

Скурпульозно-вигадливі ілюстрації молодого талановитого художника Віктора Гаркуші, вишукана мова і талант оповідача Аттили Могильного допоможуть читачеві глибше зануритися в казково-лицарський світ Києва...

Абабагаламага, 2006. – 32 с. ISBN 978-966-7047-83-2

 

36


Микола Гоголь

Ніч перед Різдвом


Ч итаючи «Ніч перед Різдвом» у неперевершеному перекладі Рильського, охоче віриш давній легенді, за якою перші свої твори Гоголь писав по-українськи. У «Ночі...» нечиста сила ще легко вміщається в козацькій кишені.

Ілюстрації блискуче виконав визначний майстер сучасної української книжкової графіки Кость Лавро (1961), дитинство якого пройшло на одному з «гоголівських» хуторів біля Диканьки. Книжками з ілюстраціями Костя Лавра зачитуються «малята від 2 до 102» в багатьох країнах світу.

Абабагаламага, 2006. – 28 с. ISBN 978-617-585-061-9

 

37


Яна Дубинянська

Фінал новорічної п’єси

 

Якщо хтось узявся здійснити абсолютно всі мрії людини – починаючи з дитинства – ця людина отримує зовсім іншу долю. Красива й самотня журналістка маленької газети прокидається кінозіркою і дружиною ідеального чоловіка-продюсера. А пересічний менеджер, який після весілля лишив позаду донжуанську молодість, стає морським офіцером, чарівним, хвацьким і, зрозуміло, неодруженим. Чи захочуть вони повернути змінені долі назад? Чи є в житті щось більш важливе й цінне за здійснені мрії? А тим часом троє драматургів-співавторів пишуть п’єсу – це заради неї перевернуті чужі долі. Адже творчість фантастична сама по собі – але тільки життя здатне підказати, яким буде фінал.

Факт, 2006. – 346 с.

 

38


Яна Дубинянська

Проект «Міссурі»

 

У ВНЗ проводять грандіозний експеримент, мета якого – змінити світ…

 

Нора-Друк, 2006. – 424 с.

 

39


Яна Дубинянська

Корабель жінок

 

Збірка малої прози, різної за жанром і стилістикою.

 

Нора-Друк, 2006. – 296 с.

 

40


Олександр Ірванець

Рівне-Ровно (Стіна)

 

Альтернативна історія поо стіну, що розділила Україну на Схід і Захід.

 

Факт, 2006. – 156 с.

 

41


Брати Капранови

Розмір має значення

 

Теми, яких ми торкаємося, є досить болючими. Національні табу і комплекси, мораль, єврейське, російське, польське питання... Спробуйте говорити про це всерйоз - вас одразу закидають філософським камінням. А якщо хтось за стьобом не помітить інтелектуальних глибин? Тоді нехай просто отримає задоволення від веселого і небанального тексту. До речі, рекомендуємо прочитати роман двічі. Перший раз - просто для задоволення, другий - для глибшого сприйняття. А кому "Розмір..." протипоказаний? Феміністкам. Міністерство попереджає - гендерно стурбованим особам читати наш новий роман небезпечно. Це може призвести до отруєння власною їддю.

 

Зелений пес, 2006.

 

42


Ніна Воскресенська

Останнє бажання короля

 

Є: трон Королівства Мрій і купа претендентів: відьма, відьмин небіж, дід Бабай, дракони та ще якась невідома зловмисна Тінь.

Треба: розшукати старого гнома Грюка та його надсекретну зброю, перемогти драконів та звільнити Королівство.

Чого не вистачає? Тільки хороброї команди відчайдухів, які попри всі застереження ризикнуть полізти хоч дракону в лапи.

Хочешь взяти участь у карколомній мандрівці? Зазирни під обкладинку!

 

Зелений пес, 2006. – 224 с.

 

43


Сінкен Гопп

Диво-крейда

 

Стоїть у бухті Тімбук-Ту Садиба Сари Барабу. Сара Барабу, Сара Барабу Трима корівоньку рябу… Здається, всі дорослі і всі діти у всьому світі знають цю веселу пісеньку. Але не всім відомо, що вигадала її норвезька письменниця Сінкен Гопп і разом з іншими віршиками та піснями подарувала своїм героям з книжки “Диво-крейда”. Пісенька вмить отримала прихильників у безлічі країн, так само, як і головні герої книжки – хлопчик Юн та його друг Софус.

А хіба ти сам не став би світовою знаменитістю, якби знайшов на дорозі диво-крейду, якби намалював собі друга – такого, як непосидючий Софус, – і якби той друг втягнув тебе в карколомні пригоди? Тепер Юн із Софусом прийшли і до українських читачів – дітей та дорослих, бо цю книжку найкраще читати гуртом, усією родиною, з мамою і татом, з бабусею та дідусем, співаючи пісеньки і декламуючи веселі віршики разом з героями. Смачного читання!

 

Зелений пес, 2006. – 123 с.

 

44


Алла Потапова

Молочний зуб дракона Тишка

 

Чи мріяв ти колись познайомитись зі справжнім драконом? Це дуже просто - береш собі в компанію маленького драконенятка і заходиш у гості до його батьків. На каву, скажімо. Тільки от халепа, дракончик загубився і дістатися додому сам він не може, адже дорога лежить через царства залізних нітичів, зажерливих колобків, а ще... Та про "ще" я тобі, звичайно, не розповідатиму. Бо все це вже написано - у неймовірній книжці Алли Потапової "Молочний зуб дракона Тишка" Не боїшся? То мерщій перегортай сторінку - пригоди чекають на тебе!

 

Зелений пес, 2006. – 224 с.

 

45


Владислав Крапивін

Повернення кліпера «Кречет»

 

Гадаєш, у небі здатні літати лише птахи, повітряні кулі та літаки? Владислав Крапивін - один з найвідоміших дитячих письменників світу - впевнений, що це не так. Якщо ти маленький та легкий і ваги в тобі, як у маковому зернятку, то сильний вітер заввиграшки підніме тебе в повітря. Все місто з його будинками, вулицями, синіми бухтами опиниться під тобою, наче на долоні, а душу опанує неймовірне відчуття - наче ти усім володієш і все на світі до снаги… І залишається тільки довести, що справді здатен перевернути світ Не боїшся вітру, пригод і несподіванок? Тоді перегортай сторінку.

 

Зелений пес, 2006. – 192 с.

 

46


Ігор Бойко

Золотий меч троля

 

Меч – зброя серйозна. Принаймні саме так вважають дорослі, а вони завжди найкраще знають, якою має бути зброя і що з нею робити, а також яких правил безпеки слід при цьому дотримуватись. І звичайно, вони впевнені, що зброя – не іграшки для малят. Для малят, можливо, і не іграшки. А для нахабних тролів викрасти золотий меч і покинути напризволяще посеред дороги – це просто жарт. Хочеш знати, що трапиться з тим, хто підніме золотий меч? Тоді мершій перегортай сторінку!

 

Зелений пес, 2006. – 112 с.

 

47


Юрій Тарабанчук

Хто не заховається

 

Ховайся, хто може – пірати готуються напасти на Фортецю Доброї Надії! Ціла армада жорстоких, безжалісних та хижих мавп, тих самих, що їх не добив розвідник Люка у книжці «Ховайся, хто може!» Вороги нечемні та невиховані. Вони наводять жах на кожного, і лише неприступна фортеця Доброї Надії протистоїть негідникам. Захопити укріплену фортецю – годі й думати. Проте у ватажка піратів, здається, виник неймовірний і несподіваний план. Він неодмінно вдасться, адже місто не очікує такого нахабства. Ніхто не зможе зупинити піратів. І хто не заховався – Юрій Тарабанчук не винуватий! Кожен нарікає на себе.

 

Зелений пес, 2006. – 224 с.

 

48


Наталя Паняєва

Тут баба ворожила

 

Пам'ятаєте дитячу лічилку: “Тут баба ворожила, кусень сала положила, тут воно є”? Гадаєте, що ворожба – дитяча забавка чи то захоплення стареньких бабусь? А що скажете, якщо вам запропонують поворожити на смерть із гарантією? Тобто фірма гаратнує, що той, на кого ви ворожите, обов'язково захворіє й помре впродовж кількох місяців. І все законно – контракт, штрафні санкції, оплата. Герої нового роману Наталі Паняєвої “Тут баба ворожила” протрапили саме в таку історію. І їм залишається вибір – або кликати на захист іншу ворожку, або... Містика в нашому житті межує з реальністю. І кожен сам собі вибирає місце відносно цієї межі. Головне – щоб усе закінчилося щасливо.

 

Зелений пес, 2006. – 256 с.

 

49


Сергій Вдовенко

Острів неприємностей

 

Влада вабить людей. Спочатку ти стаєш володарем свого міста. Потім – країни. А потім хочеш володарювати світом, і ніяк не менше.

Але на далекому і страшному острові Альдері є художник Марко, який вміє змалювати душу будь-якої людини. І без нього тобі не обійтися. Отака-от проблема постала перед великим чорним чаклуном Гез-зіром, що ховався у горах Зартагалю. Полчища бісів та легіони демонів б’ють копитами та ратицями. Чарівне зілля пахкотить з казанів. Усе готове, війська чекають на команду. А чаклун чекає, поки повернеться його найкращий агент, посланий на страшний острів Альдера, аби викрасти художника Марка. Хочеш дізнатися, що буде далі? Відповідь під обкладинкою.

 

Зелений пес, 2006. – 368 с.

 

50


Ілля Новак

Сонячна магія

 

Жив собі старий король. І були у короля добра відьма, заздрісний міністр і лихий чарівник, які гралися у високу політику. Запитання: яким буде кінець у цієї казки, якщо до гри дорослих вмішаються діти? Скажімо, одне дівчисько – вихованка бродячого цирку та один хлопчак – взагалі міський безпритульний. Задача з багатьма невідомими, адже ні дівчина, ні хлопець ніколи не мали справ із магією, проте організована великомасштабна гонитва на них чомусь не дає результатів. Чи довго звичайні діти зможуть ховатися від політиків-професіоналів? І хто, зрештою, переможе в цій грі?
Ілля Новак, визнаний одним з найкращих молодих фантастів України на Евроконі-20005, не боїться експериментувати. Ти з ним? Тоді перегортай сторінку.

 

Зелений пес, 2006.

 

51


Олександр Єсаулов

Антивірус

 

Як виграти у комп’ютера, якщо це неможливо? Сергійко не перший день грає в такі ігри, зазвичай вони не становлять для нього труднощів, але ця – немов зачарована. Скільки не намагався хлопець подолати комп’ютер, все марно. Королівство не дається до рук, за рогом чигає зрада, державу струшують бунти, а степовики приходять несподівано, як сніг на Різдво. Ось якби можна було опинитися всередині гри, він би одразу розібрався, що до чого, там би йому ніхто не завадив!..
Час від часу бажання здійснюються. Сергійко справді став королем Глюкландії, і тепер він мусить виграти – щоб залишитися живим, врятувати друзів і повернутися додому.
Не боїшся разом із Сергійком потрапити до комп’ютерного світу і зійтися у двобої із самим Макровіром? Тоді перегортай сторінку.

 

Зелений пес, 2006.  – 384 с.

 

52


Олександр Єсаулов

Game over

 

Якщо ти хоча б раз грав у комп'ютерні ігри, то напевне мріяв стати таким, як комп'ютерний герой - швидким, спритним, невразливим, непереможним. Тільки що то воно - мишкою водити, от якби усе, що бачиш на екрані, відбувалося насправді! Аби можна було потрапити всередину гри і помірятися силами зі справжніми ворогами!! Ось і Петрик так думав, і раптом сталося диво - він потрапиввсередину комп'ютера, ставши нездоланним заекранним воїном. Та от лихо - систему атакував вірус і тому боротися доводиться на дві фронти. Ну, і головне правило: на переможеного чекає повний GAME OVER - знаєш, що воно таке? Отже, перегортай сторінку і приєднуйся до Петрикової боротьби. Разом ви обов'язково переможете.

 

Зелений пес, 2006. – 192 с.

 

53


Анатолій Птіцин , Ігор Ільєнко

Гноми на дорогах

 

Як ти гадаєш, де живуть чарівні створіння? У вирії, у лісі, у казкових країнах. А ще – на звичайних дорогах. На тих, де щодня їздять звичайні авто.

Виявляється, світ доріг населений так само, як і світ людей. І живуть у цьому світі не лише машини, а дуже-дуже багато казкових істот – дорожні гноми, шляховички, дівчатка-веї на роликах, доо, бігоні... всіх не згадаєш. І скажу тобі по секрету, всі ці дорожні створіння над усе полюбляють веселитися, жартувати, стрибати, бігати, шукати таємниці й розв’язувати загадки. А ще вони вірять в дивовижі. Так сильно вірять, що дива з ними стаються насправді.

Хочеш потрапити в чарівний світ доріг, дорожніх гномів? Тоді перегортай сторінку.

 

Зелений пес, 2006. – 112 с.

 

54


Анатолій Птіцин , Ігор Ільєнко

Не гальмуй!

 

Як ти гадаєшь, кого можна зустрити на дорозі? Звісно, чарівних істот – дорожніх гномів, шляховичків, дівчаток-вей на роликах, восьминіжок, роуді та бігоней. А ще на дорозі можна впіймати таємницю, тільки треба спритно вхопити її за хвіст – і купа надзвичайних пригод гарантована. Наш старий знайомий дорожній гном Гролик (ти зустричався з ним у книжці «Гноми на дорогах»)ніколи ґав не ловив, тому пригоди завжди чекали на нього там, де він очікував їх побачити. І не тільки Гролика, а й усіх його друзів.

Хочеш дізнатися, що чекає Гролика та компанію? Тоді не гальмуй – перегортай сторінку!

 

Зелений пес, 2006. – 208 с.

 

55


Кока Чекарський

Ти можеш придбати транс

 

Транс - це перша збірка оповідань Коки Черкаського, проте він не є новачком у сучасній українській літературі. Презентацію книги у Києві можна вважати „Перші гаківські читання (Пергач)”, де за участі письменників та поетів Гоголівської академії і було прочитано оповідання „На тому кінці дроту”.

 

Павляк І.Й., 2006. — 172 с.

 

56


Джон Твелф Гоукс

Мандрівник

 

За лаштунками звичайного суспільства відбувається тривала боротьба ДОБРА і ЗЛА... Битва не на життя, а на смерть, битва, якої ми ніколи не побачимо, битва між тими, хто хоче контролювати хід історії, і тими, хто ризикує життям заради свободи й просвітлення...
# ЛОС-АНДЖЕЛЕС. Характер братів Ґабрієла та Майкла Корріган формувався під впливом історій про навколишній світ, що їх розповідав батько – таємничий чоловік з незвичайними здібностями та інтуїцією. Після того як батька вбили, сини почали жити поза Мережею, тобто залишаючись невидимими для заплутаного павутиння приладів стеження, що контролюють наше життя в сучасному світі
# ЛОНДОН. Майя, різка й жорстока молода жінка, живе звичайним життям пересічної громадянки. Але її виховували зовсім для іншого
# ПРАГА. Натан Бун, дисциплінований і безпринципний найманець. Діставши завдання спіймати братів Корріґан, він стежить за Майєю, яка розшукує братів для здійснення останньої волі батька. Майя летить до Каліфорнії, щоб знайти їх.
Починається надзвичайна погоня, останній бій, який викриє таємну історію нашого часу...

 

КСД, 2006. – 480 с.

 

57


Кір Буличов

Селище

 

Фантастичний роман відомого російського письменника Кіра Буличова "Селище" перенесе юних читачів у небезпечний світ інопланетних мандрів. Під час космічного перельоту дослідницький корабель "Полюс" зазнав аварії, і групка людей, яким вдалося врятуватися, створила на чужій, дикій планеті невеличке поселення – селище. Жителі селища намагаються вижити серед хижих лісів і лютих тварюк – і попри те залишитися Людьми. Через 20 років на планету прилітає інший дослідницький корабель, який не здогадується про існування тут землян. Юні жителі селища – Дік, Казик, Мар’яна і Олег шукають прибульців, аби повернутися на Землю. Роман Кіра Буличова зацікавить читачів поєднанням фантастики і реалізму та допоможе зазирнути у цікавий світ космічних пригод. Для середнього та старшого шкільного віку.

 

НК-Богдан, 2006. – 304 с. ISBN: 966-692-876-0

 

58


Дж. Р. Р. Толкін

Володар перснів

 

«Володаря Перстенів» не можна описати кількома словами. Величний твір Дж. Р. Р. Толкіна має в собі щось від героїчної романтики і класичної наукової фантастики. Але таке означення все ж не передає сучасному читачеві всі особливості книги, весь спектр її значень. Почергово то комічна й домашня, то епічна, а подекуди навіть страхітлива оповідь переходить через нескінченні зміни сцен і характерів у цьому фантастичному світі, кожен елемент якого виглядає цілком реалістично. Толкін створив нову міфологію вигаданого світу – світу із власним часом і простором.

 

Астролябія, 2006. – 1088 с. ISBN: 966-8657-18-7

 

59


Стівен Кінг

Зона покриття

 

Якщо хтось і здатний написати Великий Містичний Роман-Катастрофу, то це – Стівен Кінг, найуспішніший автор бестселерів. За його творами було знято декілька фільмів, у тому числі й «Людина, що біжить» з Арнольдом Шварценеґером у головній ролі. Твори Стівена Кінга неодноразово здобували літературні премії: Bram Stoker Awards, Horror Guild, Horror Writers Association, Hugo Awards, Locus Awards, National Book Foundation, Nebula, O. Henry Award, World Fantasy Awards.

 

КСД, 2006. – 432 с.

 

60


Джонатан Свіфт

Мандри Гуллівера

 

Ім’я Джонатана Свіфта (1667—1745), англійського письменника, політичного діяча, автора роману «Мандри Гуллівера», відомо в усьому світі. Він з тих мислителів, які прагнули поставити широкі філософські питання людського існування, людської природи, саморозкриття особистості. «Мандри Гуллівера» (1726) складаються з чотирьох частин, що зображують подорож героя до Ліліпутії, країни велетнів Бробдінгнег, держави з летючим островом Лапути і до країни розумних коней-гуїгнгнмів, але за зовнішньою фантастичністю сюжету читачі впізнають їдку сатиру на політичне життя Англії першої третини ХVІІІ століття.

 

Махаон, 2006. – 144 с.

 

61


Отфрід Пройслер

Крабат

 

Крабат, підліток-сирота, волею магічної сили стає учнем чаклунської школи-млина, у якій працюють і навчаються дванадцятеро мірошниченків. Кожної новорічної ночі господар школи — Майстер-мірошник продовжує собі життя… ціною смерті.
«Крабат» — кращий твір Отфріда Пройслера — одного із найпопулярніших сучасних німецьких письменників.

 

Кальварія, 2006. – 142 с. ISBN: 966-663-196-2

 

62


Льюїс Керрол

Аліса в країні чудес

 

(інформація про видання уточнюється)

 

63


Герберт Веллс

Невидимець

 

Герберт Джордж Веллс(1866-1946) - класик наукової фантастики. Перейнявши традицію свого попередника Жуля Верна і часто перегукуючись із ним, він продовжив захоплюючу розвідку майбутнього. У романі "Невидимець"(1897) вчений Гріффін, після тривалих Наукових досліджень, відкрив таємницю перетворення людини в невидимця. Ставши невидимим, герой отримує необмежену владу над людьми, що він і намагається використати лише для своїх інтересів. Непомітно для себе він перетворюється на злочинця, а водночас і на жертву, яка мусить боротися за своє виживання.

Піраміда, 2006. – 224 с. ISBN 966-8522-88-5

 

64


Робер Шеклі

Остання збірка

 

Майстер гумористичної та сатиричної фантастики, засновник наукової фантастики, письменник, оригінальний стиль якого яскраво вирізняється на фоні творів його сучасників – Роберт Шеклі зумів поєднати непоєдуване. Репутацію успішного фантаста американському письменнику принесли оповідання, написані, в основному, наприкінці 1950-х. Тут серйозну тематику поєднано з веселими та добрими начерками з життя. Збірка таких оповідань і пропонується вашій увазі.

 

Зелений пес, 2006. – 464 с.

 

65


Анджей Сапковський

Вежа блазнів

 

Анджей Сапковський (Andrzej Sapkowski) — відомий польський фантаст, автор славнозвісного «Відьмака».
Нова трилогія цього модного нині автора переносить читача до Чехії часів гуситських воєн. Пригоди Рейневана з Беляви, лікаря, чарівника, палкого коханця та хороброго вояка, почалися у першому романі «Вежа блазнів».

Зелений пес: Гамазин, 2006. — 736 с.

 

66


Анджей Сапковський

Божі воїни


«Божі воїни» - друга книга трилогії.
Спекотного літа 1427 запах Крові стояв у Празі. Папська булла перетворилася на вогонь та меч для гуситів, які, назвавши себе божими воїнами, стали на криваву стежку війни. Релігійна війна в центрі Європи залишає по собі згарища й купи трупів. І звісно, не обминає Рейневана, сміливого воїна, але безталанного коханця. Майстер потрапляти в халепи та скрутні ситуації, Рейневан все-таки виходить сухим з води - волею провидіння та завдяки допомозі товаришів. Разом із Божими воїнами він веде боротьбу за істинну віру, метиться за кривди та несправедливість. І нарешті знаходить справжнє кохання...

 

Зелений пес: Гамазин, 2006. — 640 с. ISBN: 966-365-101-6

 

67


Олександр Беляєв

Голова професора Доуеля

 

«Голова професора Доуеля» - це перша повість Олександра Бєляєва, відомого російського письменника (1884-1942), автора великої кількості популярних творів в жанрі наукової фантастики: «Людина-амфібія», «Володар світу», «Острів затонулих кораблів» та інших. Їх цікаві, наповнені екзотикою, таємницями і романтикою сюжети привертають і читачів, і кінорежисерів: за мотивами декількох книг Олександра Бєляєва були зняті прекрасні фільми.

 

Школа, 2006. – 224 с.

 

68


Клайв Льюїс

Хроніки Нарнії. Книга 2. Лев, Біла Відьма та шафа

 

Чотирьох дітей — Пітера, Сьюзан, Едмунда та Люсі — через бомбардування Лондона під час війни відправляють до старенького Професора, який мешкає у самісінькій глибинці. Одного дощового дня, мандруючи величезним будинком дідуся, вони виявляють, що звичайна шафа у кімнаті для гостей — насправді двері у дивовижну країну Нарнію…

 

Проспект, 2006. – 208 с. ISBN 966-8345-38-X

 

69


Клайв Льюїс

Хроніки Нарнії. Книга 3. Кінь та його хлопчик

 

Нарнія... Там, де коні вміють розмовляти... Там, де назріває віроломство... Там, де вершиться доля. Вирушивши у відчайдушну подорож, двоє втікачів зустрічаються і з'єднують свої сили. Хоча вони всього лише намагаються втекти від скрутного й суворого життя, незабаром обоє опиняються у самому серці жахливої битви. Ця битва вирішить їхнє майбутнє та майбутнє самої Нарнії.

 

Проспект, 2006.

 

70


Урсула ле Гуїн

Чарівник Земномор'я

 

Перевидання класичного фентезійного твору у твердій обкладинці.

 

НК-Богдан, 2006. – 672 с. ISBN 978-966-692-809-4, 978-966-692-283-5

 

71


Крістофер Паоліні

Ерагон

 

Світовий бестселер американського письменника Крістофера Паоліні є першою частиною його тетралогії «Спадок». На сторінках цієї книги читач потрапляє у фантастичний світ магії, драконів, ельфів, гномів, щоб разом із головним героєм твору юнаком Ерагоном вирушити в мандрівку казковими пустелями, горами, підземеллями та містами, здолати силу-силенну перешкод, знайти собі вірних друзів, нажити лютих ворогів і врешті-решт здобути перемогу над силами зла.

 

Ранок, 2006. ISBN: 9660806620

 

72


Ентоні Берджес

Механічний апельсин

 

Після появи однойменного фільму відомого американського режисера Стенлі Кубріка, "Механічний апельсин" Ентоні Берджеса став світовим бестселером. Іронічний Берджес так прокоментував цю подію: "Тривалий час, протягом довгих років ця книжка не належала до бестселерів, але невідворотно стала моїм найвідомішим твором, і це мене дратує. З-поміж інших тридцяти книжок, які я написав, переважно знають тільки цю одну".

 

Кальварія, 2006. ISBN: 9666631938

 

73


Рендал Фрейкс, Вільям Вішер

Термінатор

 

Світові бестселери стають ближче до вітчизняного любителя фантастичної літератури. Увазі читачів пропонуються два найпопулярніших екшн-романи XX століття — «Термінатор» та Термінатор-2. Судний день» в українському перекладі. Завдяки багатоплановому динамічному сюжету, яскравим персонажам, глибокому філософському змісту ці романи посідають почесне місце в сучасних книжкових рейтингах.
Видання розраховане на широкий читацький загал.

 

Видавничий дім «БАО», 2006. ISBN: 9663382600

 

74


Вельш Ренате

Вампірятко

 

Твір Ренате Вельш «Вампірятко» - добра до дітей і повчальна для дорослих казка. Тема вампірів у сучасній підлітковій літературі – не менш популярна, ніж навчання чарівництву. Але герой Ренате Вельш замість крові випиває у людей жовч із жовчного міхура. Люди відразу стають добрими. Вампірятка вигодувала молоком 67-річна пані Ліцці. Вона знайшла його у павутинні у кутку своєї квартири. Вирішила залишити, незважаючи на пораду сусідки: «. викиньте його на сміття, якщо у вас аж таке м’яке серце. Але покваптеся. Бо скоро приїдуть сміттярі. А я б не радила вкидати його в порожній бак для сміття. Ніколи не можна знати напевно: а раптом він видряпається нагору?» Доброта пані Ліцці стала у нагоді мешканцям усього будинку – Вампірятко ссе жовч, і сусіди припиняють гарчати одне на одного. Коли ж він переходить на водіїв і допомагає їм у подоланні дорожньої пробки, з’являється легке відчуття заздрості до тих, хто володіє домашніми вампірами. Місцевий професор навіть забирає Вампірятка для дослідів. Власне, ця неприємна пригода і є головним сюжетним ядром цієї безтурботної книги.

 

Кальварія, 2006. — 96 c.

 

75


Пол Стюарт, Кріс Рідел

Вокс

 

Дивні часи настали у Санктафраксі. Страшна посуха і кам’яна пошесть прикували до землі повітряні кораблі. У підземеллях Нижнього міста орудує молотоголовий гоблін Титуґґ. І хоча небо ще патрулюють Бібліотекарські Лицарі, жителі Санктафракса передчувають катастрофу. Лише спілчанського голову і Найвищого санктафракського Академіка Вокса це не лякає. Усіма забутий і задурманений забудь-зіллям, він будує хитромудрі плани на майбутнє, і важлива роль у них відведена Руку Човноводу, колишньому повітряному пірату.

 

НК-Богдан, 2006. ISBN: 9666926075

 

 

 

Для доповнень

 

 76

 

Валерій Поляков

Щоденники дракона

 

«Щоденники дракона» містять дві частини — «Подорож до школи» та «Від учня до вчителя» — що так нагадують шлях більшості з нас. Тож і проблеми, які постають перед героями, є актуальними для багатьох — зокрема, для читачів юного віку. Не меншу насолоду, ніж від динаміки сюжету, викликає тонка пейзажна лірика автора, яскраві візуальні образи екзотичних ландшафтів фантастичної планети. Як і має бути під час знайомства із фентезійним твором, читач зустріне не менш екзотичні топоніми, які, щоправда, дуже швидко стануть звичними та майже рідними — завдяки майстерності, з якою автор виписав деталі.

 

Наш формат, 2006 – 168 с.

ISBN

966-7833-80-1

 

 77

 

О. Кузьменко

Як повітрулі під водою клопоту завдавали (комікс)

 

 Звик дивитися мультфільми на екранах телевізору, кінотеатру чи комп’ютера? А чи знаєш ти, як вони туди потрапляють? Часто їх просто малюють звичайними фарбами і пензликом! Саме такі мультфільми презентує серія нашого видавництва «Мультстудія «Грані-Т». Майстерно створені малюнки та влучні репліки не залишать тебе байдужим. Спробуй і ти створити власний мультфільм.

Грані-Т, 2006. – 96 с. ISBN 978-966-465-036-3#978-966-465-042-4

 

 78

 

В. Тюраєв, Ф. Добрин

Йеті легенда про чорну діру (комікс)

 

Звик дивитися мультфільми на екранах телевізору, кінотеатру чи комп’ютера? А чи знаєш ти, як вони туди потрапляють? Часто їх просто малюють звичайними фарбами і пензликом! Саме такі мультфільми презентує серія нашого видавництва «Мультстудія «Грані-Т». Майстерно створені малюнки та влучні репліки не залишать тебе байдужим. Спробуй і ти створити власний мультфільм.

Грані-Т, 2006. – 64 с. ISBN 978-966-465-036-3#978-966-465-040-0

 

 79

 

Олекса Стороженко

Закоханий чорт

 

До збірки творів українського письменника Олекси Стороженка ввійшли історико-фантастична повість «Марко Проклятий» та оповідання, основною темою яких є побут, звичаї, повір’я українського селянства, героїчні сторінки козацької вольниці, пов’язані з останнім періодом існування Запорозької січі, з рухом Коліївщина.

 

(перевидання) Дніпро, 2006. - ISBN: 966-578-044-1

 

 80

 

Зачароване місце

Укладач Ю. Винничук

 

Антологія, що відкрила серію «Піраміда казок».

 

Піраміда, 2006.

 

 81

 

Марія Кореллі

Спокута Сатани

 

Коли диявол спокушає смертних, він прибирає людської подоби. Чи може людина свідомо обирати між Добром і Злом? Чи є у нашому реальному світі місце для духовності? Чи буває жінка геніально обдарованою, чи, може, «іскра Божа» — привілей чоловіків?..
Шукати відповідей на ці запитання змушений молодий письменник Джеффрі Темпест — головний герой захопливого роману Марії Кореллі.

 

КСД, 2006. ISBN: 966-343-416-3

 

82


 

Йон Колфер

Артеміс Фаул

 

Сім'я Фаулів є великою династією, яка керує злочинним синдикатом і проводить махінації по всьому світу. Їм уже декілька століть служать представники династії Лаккеїв. Можливо, від їхнього прізвища і з'явилося слово «лакей». Садиба Фаулів розташовується у передмісті Дубліна. Останній член цієї династії, незважаючи на молодий вік (12 років у першій книзі серії), а його геніальність дозволила не тільки дізнатися про існування чарівного світу, а й отримати від ельфів значну кількість золота.

 

Ранок, 2006.

 

 83

 

Йон Колфер

Артеміс Фаул. Місія в Арктику

 

Роман «Місія в Арктику» — друга книжка ірландця Йоуна Колфера про юного генія-авантюриста Артеміса Фаула. Цього разу заклятий ворог Чарівного Народу сам опинився в халепі: російська мафія вимагає викуп за його батька. Лише чудо може врятувати Фаула-старшого. Але хто допоможе хлопцеві? Хіба що чарівні істоти…

 

Ранок, 2006.

 

 84

 

О. Кузьменко

Як повітрулі під водою клопоту завдавали (Комікс)

 

Звик дивитися мультфільми на екранах телевізору, кінотеатру чи комп’ютера? А чи знаєш ти, як вони туди потрапляють? Часто їх просто малюють звичайними фарбами і пензликом! Саме такі мультфільми презентує серія нашого видавництва «Мультстудія «Грані-Т». Майстерно створені малюнки та влучні репліки не залишать тебе байдужим. Спробуй і ти створити власний мультфільм.

Грані-Т, 2006. – 96 с. ISBN 978-966-465-036-3#978-966-465-042-4

 

 85

 

Ліман Френк Баум

Чарівник крани Оз

 

Уже не одне століття народна творчість — міфи, легенди та казки — є неодмінним су­пут­­­­ником дитинства. Кожна нормальна дитина відчуває природний, нехай не завжди свідомий, потяг до вигаданих, чарівних історій, які не мають нічого спільного з реальністю. А крилаті феї, породжені уявою братів Грімм та Ганса Крістіана Андерсена, подарували дитячим серцям більше радості, ніж будь-які людські персонажі. Та вже сьогодні оті старожитні казки, на яких зросло не одне покоління людей, варто було б да­вати до дитячої бібліотеки з познач­кою “історичні”. Настав час новітніх “чарівних історій”, у яких ви вже не знайдете ані заяложених джинів, ані гномів, ані фей; не по­бачите ви там і страхітливих пригод, від яких у жилах холоне кров і мета яких — донес­ти до читача певну мораль або по-служити йому засторогою.

ВСЛ, 2006. ISBN 966-2909-07-9

 

 86

 

Ліман Френк Бакм

Чари країни Оз

 

Хорошій людині хочеться зробити особливий подарунок. Дороті з друзями, поміркувавши, вирішили подарувати принцесі Озмі чарівну квітку.

 

Школа, 2006. – 144 с. ISBN 966-339-358-0#966-661-541-Х

 

87

 

Ліман Френк Баум

Озма з країни Оз

 

Повість-казка популярного американського письменника Л. Ф. Баума розповідає про нові пригоди дівчинки Дороті та її щирих друзів — Страхопуда і Залізного Дроворуба; Лева-Боягуза і Голодного Тигра. Цього разу Дороті й принцеса Озма звільняють королеву країни Ев, яка перебуває в ув'язненні в підземному царстві номів. Українською мовою видається вперше.

Школа, 2006. – 176 с. ISBN 966-661-482-0

 

 88

 

Джоель Гарріс

Казки дядечка Рімуса

 

«Казки дядечка Рімуса» американського письменника Джоеля Чандлера Гарріса (1848-1908) – цевеселі, кумедні, повчальні історії про братика Кролика, братика Лиса, братика Вовчика та інших звірів, які говорять, як люди. Ці казки-байки потрапили в Америку з Африки разом з тими, хто їх придумав і любив переповідати.

 

Школа, 2006. – 144 с. ISBN: 966-661-555-х, 966-339-388-2

 

89

 

Зірка Мензатюк

Таємниця козацької шаблі

 

Усе почалося з того, що в сімейства Руснаків з`явилася Машка - пошарпаний, але все ж нічогенький автомобільчик. А далі... привид повідомив, що старовинна реліквія у небезпеці, - і почалися шалені перегони, небезпечна, сповнена містики і захвату мандрівка замками України у пошуках козацької шаблі... Ця пригодницька повість Зірки Мензатюк рекомендується для читання у шкільній програмі з української літератури учнями п`ятих класів.


ВСЛ, 2006. – 160 с.

 

90

 

Громовиця Бердник

Знаки Карпатської магії

 

Карпатської магії не існує. Саме такий вирок підписали їй мастодонти від науки, оголосивши мольфарів — карпатських чарівників, шаманів та знахарів — шарлатанами, а їхню практику, обряди та ритуали — пережитком. І хоча сьогодні мольфарам не потрібно ховатися від влади, як за радянських часів, для офіційної науки їх ніби й не існує. Попри такі негативні висновки, як доводить у своєму розслідуванні Громовиця Бердник, мольфарство є не просто своєрідним етнографічним забобоном, а частиною світової шаманської культури, у чому доскіпливий читач має змогу пересвідчитися особисто, уважно перечитавши цю книжку

 

Зелений пес, 2006. – 368 с.

 

 91

 

Артур Конан Дойл

Загублений світ

 

Пригодницько-фантастична повість славетного Артура Конан Дойла (1859 - 1930) "Загублений світ" (1912) уже давно стали класикою. Ось уже майже сторіччя "Загублений світ" манить читача екзотикою таємничих країв, захоплюючим сюжетом і насиченим змістом. Пригоди експедиції професора Челенджера, що потрапляє у доісторичні світи, тримають читача в напрузі від першої до останньої сторінки.

Піраміда, 2006. ISBN: 966-8522-84-2