Статті‎ > ‎

Каталог україномовної фантастики 2002

Каталог україномовної фантастики 2002


 1


Сергій Батурин

Охоронець

 

Дія роману «Охоронець» відбувається у Київській Русі X століття. Молодий охоронець київських князів Тур, хоробрий і вмілий воїн, знаходить загадкові дошки, списані стародавніми письменами. Що це за письмена, як вони вплинули на подальшу долю Тура й куди поділися - про це історичний роман Сергія Батурина.

 

Кальварія, 2002. – 160 с. ISBN: 966-663-043-5

 2


Людмила Баграт

Зло

 

Містична мелодрама, героїня якої отримує подарунок долі – справжнє ідеальне кохання, але лише у снах… У світі ж реальному вона підпадає під владу людини, яка сіє зло, не зупиняючись перед убивством власних дітей.

 

Кальварія, 2002. ISBN: 966-663-048-6, 966-663-034-6

 

 3


Андрій Кокотюха

Нейтральна територія

 

Містичний трилер, героям якого доводиться робити непростий вибір — змиритись з Дияволом, який збирається ожити в їх тілі, або свідомо прийняти смерть на Нейтральній території

Кальварія, 2002. ISBN: 966-663-049-4

 4


Петро Яценко

Йогуртовий Бог

 

Україна недалекого майбутнього, осінь, вибори. Для того, щоб "промити мізки" електоратові та висунути зручного їй кандидата, влада вигадує епідемію страшного грипу. Події розвиваються надзвичайно швидко. Звичайний голова колгоспу раптом стає претендентом на найвищу в країні посаду, а молодий заробітчанин опиняється у спорожнілому через карантин місті. Однак, вирішують усе не вони, а таємничий Йогуртовий бог, бо для того, щоб зруйнувати трухляву систему, часом досить крихітного поштовху.

 

КСД, 2002. ISBN: 9668007670

 5


Володимир Єшкілєв

Пафос

 

«Пафос» — другий роман письменника, філософа і культуролога Володимира Єшкілєва. Гостра критика реалій сьогочасної України і пригодницька фабула поєднані в ньому із стилістичними пошуками нової вітчизняної прози. Дія роману відбувається навесні 2000 року у Станіславі, Єрусалимі та Тверії. Герої «Пафосу» намагаються знайти власні відповіді на виклики постмодерної доби

 

Кальварія, 2002.

 6


Олександр Ірванець

Рівне-Ровно

 

«Рівне/Ровно» — антиутопія, події котрої можуть зробитись реальністю за кілька років. Принаймні, відгодований астролог Павло Глоба, який 12 років тому передбачив теракти в Америці, вже нині провістив поділ України на Західну і Східну. Але цей роман про те, як ностальгія за дитячими забавами в провінційному парку може стати «архімедовим важелем» і його ж таки точкою опертя, коли йдеться про об’єднання силоміць роз’єднаних майже берлінською стіною двох частин рідного для Ірванця міста.
Чи наважиться на цей чин Шлойма Ецірван?..

 

(перевидання) Кальварія, 2002. — 192 с. ISBN 966-663-029-Х

 7


Василь Шкляр

Ключ

 

Цей детективний трилер фахівці охрестили окультним, еротичним, містичним, філософським і навіть магічним. Йдеться про маґію незбагненної таємниці, розгадка якої однаковою мірою хвилює героя роману, читача і самого автора. "Ключ" перекладено кількома мовами, його вивчають за університетськими програмами, обсяг публікацій про нього в пресі уже давно перевищив формат самого роману. І це, здається, тільки початок. Гран-прі конкурсу "Золотий Бабай". Премія журналу "Сучасність". Премія журналу "Олігарх". Лауреат міжнародного конвенту фантастів "Спіраль століть"

 

(перевидання) Кальварія, 2002. ISBN: 9666630788

 8


Станіслав Лем

Голем ХІV

 

"Голем XIV" – це цикл лекцій і зустрічей з людьми найрозумнішого та найпотужнішого комп’ютера, сконструйованого людиною. Це історія зародження "комп’ютерних почуттів" "Голема XIV" та "Чесної Ані", їхня "комп’ютерна мораль". Але зрозуміло, що книга фантаста Станіслава Лема не стільки про комп’ютери, скільки про нас, людей.

 

Літопис, 2002. ISBN: 9667007574

 9


Станіслав Лем

Апокрифи

 

Всесвітньо відомого письменника-фантаста (народився 1921 р. у Львові) представляти не треба. До книги входять твори, які автор написав у вісімдесяті роки ХХ ст. Вони сповнені іронії та автоіронії, сарказму та ґротеску. Станіслав Лем, як завжди, – несподіваний: від макрокосмосу він переходить до психологічних глибин мікрокосмосу, від спроби реконструювати історію виникнення земної цивілізації до ще свіжих спогадів часів Другої світової війни. Це філологічні забави та жонґлювання світовою літературою поряд із глибокими філософськими роздумами про людину на Землі, про крихкість самої планети.

 

Літопис, 2002. ISBN: 9667007566

 10


Джоан Ролінг

Гаррі Поттер і філософський камінь

 

Це перша книга про Гаррі Поттера. Відірвавшись від комп'ютерів і телеекранів, сотні мільйонів дітей та дорослих у всьому світі ЗНОВУ ЧИТАЮТЬ! Такого успіху не знала жодна художня книга. Казка про хлопчика-чарівника Гаррі Поттера зачарувала всю планету...

 

Абабагаламага, 2002. ISBN: 9789667047399

 11


Джоан Ролінг

Гаррі Поттер і Таємна кімната

 

Це друга книга про пригоди Гаррі Поттера. Він знову вступає у відчайдушну сутичку зі злом. Проте цього разу ворог такий сильний, що надії на перемогу майже немає...

 

Абабагаламага, 2002. ISBN: 9789667047344

 12


Джоан Ролінг

Гаррі Поттер і вязень Азкабану

 

Пригоди Гаррі Поттера тривають. Разом з Роном і Герміоною, своїми найкращими друзями, він уже третій рік навчається у Ґогвортській школі чарівників. На Гаррі насувається страшенна небезпека; усі про це знають, але ніхто не в змозі допомогти...

 

Абабагаламага, 2002. ISBN: 9789667047368

 13


Дж. Р. Р. Толкін

Володар Перснів. Перстень з Мордору

 

Перша частина захопливої трилогії "Володар Перснів" у переказі українською адаптованому для дітей.

 

Школа, 2002.

 14


Дж. Р. Р. Толкін

Володар Перснів. Дві твердині

 

«Дні твердині» — друга книжка трилогії відомого англійського письменника Джона Толкіна, першу частину якої ти вже, напевно, з задоволенням прочитав. І тобі, мабуть, буде цікаво довідатися про нові пригоди членів Загону Хранителів Персня, знову зустрітися з Головним Хранителем Персня Фродо, а також порадіти, що твій давній знайомець, чарівник Ґандальф не загинув у Морії, а став іще мудріший та дужчий... Отож щасливої тобі подорожі казковими світами, невтомний шукачу пригод!

 

Школа, 2002. ISBN: 9666610647

 

 15


Дж. Р. Р. Толкін

Володар Перснів. Повернення короля

 

Прочитавши книжки «Перстень із Мордору» і «Дві твердині» (початок і продовження славетної трилогії), тобі, любий читачу, напевно вже кортить довідатися, чим же врешті-решт завершиться тривала й запекла Війна за Перстень Всевлади?.. А розповісти тобі про це зможе книжка, яку ти тримаєш в руках — «Повернення короля» — третя й остання частина цього визначного твору. Тут зустрінеться тобі славна четвірка друзів-гобітів: Фродо, Щир, Мері та Піпін, а ще Арагорн, що став королем Ґондору, — і ти знов поринеш разом із ними у стрімкий вир нових, неймовірних пригод!

 

Школа, 2002. ISBN: 9666610817

 

 16


Єжи Януш Фонфара

День, коли мала зупинитися Земля

 

Чи знаєте Ви, що земну вісь треба змащувати — інакше Земля зупиниться? Історію цього «фундаментального» відкриття та багато інших історій розповідає поки що незнаний в Україні польський письменник Єжи Януш Фонфара.
А що історії розповідаються у барі «Під вішальником», то поговорити можна про все і про всіх, особливо якщо є гарний оповідач, хороша компанія та трохи вільного часу. Слово чіпляєтеся за слово — і спогади про минуле різних людей стають химерною історією одного невеличкого містечка. А що розмова тече за чаркою та тарілкою журу, то гумор, яким насичена кожна, навіть трагічна, історія переслідуватиме Вас не лише по «тексту», а й у «післясмакуванні» його.

 

Кальварія, 2002. – 168 с. ISBN: 966-663-068-0

 17


Брем Стокер

Дракула

 

Мало хто з читачів зможе коли-небудь забути кошмарну атмосферу зловісного замку Графа Дракули, що в Трансільванії, блудіння НеМертвих, та напруженість кульмінації роману Брема Стокера.

 

Панорама, 2002. ISBN: 9668084160

 18


Клайв Льюїс

Хроніки Нарнії. Книга 2. Лев, чаклунка і стара шафа

 

Друга книга «Хронік Нарнії» (цього своєрідного протоєвангелія англійського письменника і філософа-мораліста Клайва Стейплза Люїса) розповідає, що трапилося із чотирма дітьми — Пітером, Сюзан, Едмундом та Люсі, — коли їх на якийсь час було відіслано з Лондона.
Будинок старого професора, у якому діти зупинилися, виявився дуже цікавим і навіть чарівним. Бо, як з'ясувалось, через стареньку шафу у порожній кімнаті можна потрапити до дивовижної країни Нарнії. І там діти пережили багато розмаїтих пригод, у яких мали нагоду ліпше пізнати себе, щоденно роблячи вибір поміж добром і злом.

 

Свічадо, 2002.

 19


Рудольф Распе

Пригоди барона Мюнхгаузена

 

Тільки зі славнозвісною книжкою «Пригоди барона Мюнхгаузена» всесвітньо відомого німецького письменника Рудольфа Еріха Распе юний читач має нагоду звідати незвичайних мисливських пригод, зустрітися з усілякими дивовижними істотами, поплавати морями-океанами, а також... підготуватися до уроку зарубіжної літератури.

 

Школа, 2002. ISBN: 9666610701

 

 

Для доповнень

 20

 

Микола Руденко

Син Сонця – Фаетон

 

На мільйони світлових років у всі кінці Всесвіту немає нічого дивовижнішого за невеликі осередки матерії, яка внаслідок ще не осягнених людським розумом умов одержала можливість створити розумний світ. Розум, пізнаючи матерію, сприяє її безконечним перетворенням і, пізнавши її закони, стає в ній провідною силою. Як же ми маємо ставитись до такого вражаючого явища в житті Всесвіту, як діяльний розум людини? Яку велику відповідальність за долю матеріального світу зобов'язані відчувати!

 

Джура, 2002. – 340 с. ISBN 966-8017-09-9

 21

 

Дмитро Білий

Басаврюк ХХ

Твір, який пропонується зараз до вашої уваги, виник внаслідок збігу досить несподіваних обставин, першою з яких стала знахідка рукопису невідомого автора зі середовища українських політичних емігрантів покоління УНР. Рукопис зберігався в архіві журналу "Вольное казачество — Вільне козацтво", і належав до періоду 20-30-х рр. Автор, працюючи над науковим дослідженням про національну революцію 1917–1921 рр., не звернув спочатку увагу на цей белетристичний твір, але декілька нових документів (обставини, за яких автор зміг з ними познайомитися, поки не можуть бути розголошені) довели, що він зіткнувся з дивовижною історією, котра навряд чи може бути охарактеризована як белетристика. Єдиною заслугою автора можна вважати обробку документів у напрямі осучаснення їх мови і об'єднання в певній логічній послідовності.
Від автора.

Роман «Басаврюк XX», присвячений подіям ХХ століття, з його виразною гоголівською алюзією є однією з найвдаліших спроб авантюрно-містичного характеру в сучасній українській літературі.


Київ: Смолоскип, 2002, 188 с. ISBN 966-7332-71-3

 22

 

Жорж Бернанос

Під сонцем Сатани. Том 1

 

Жорж Бернанос (1888 — 1948) — один із найбільших французьких прозаїків XX стторіччя. В романах «Під сонцем сатани» та «Щоденник сільського кюре», які пропонуються увазі читачів, у цьому першому томі першого українського видання творів письменника з великою художньою силою розповідається про боротьбу сил добра і зла за душу людини, боротьбу, яку автор оцінює з позиції християнського гуманізму.

 

Видавництво Жупанського, 2002. – 544 с.

 23

24

 
Брати Капранови

Кобзар 2000. Софт

 

Тільки жінка знає, що таке справжня любов. Життя мертве, якщо воно не зігріте вогнем кохання. Що може звести розкішний палац у пустелі самотньої душі? Тільки любов. Крім права жити, ожна жінка має ще одне важливе право - право на любов. Воно закріплене у романі братів Капранових "Кобзар 2000 soft". І горе тим, хто зазіхне на це віковічне право.

 

Зелений пес, 2002. – 352 с.

Брати Капранови

Кобзар 2000. Хард

 

Світ жорстокий, тому кожен чоловік народжується воїном.Він носить свою смерть при боці і завжди готовий до битви. Для воїна не існує мирних часів. Саме про це роман братів Капранових "Кобзар 2000 hard" - про помсту, про мужність і зраду, про війну, що тримає тут і тепер. З'їж серце ворога, і ти станеш сильнішим. Випий його очі, і ти прозрієш. Прочитай цей роман, і ти помудрішаєш.

 

Зелений пес, 2002. – 351 с.

 25

 

Андрій Пехник

Хроніки

 

Книга фантастичних оповідань “Хроніки” львівського прозаїка Андрія Пехника є досить вдалою спробою поєднання міфологізової давнини із захоплюючими мандрівками безмежним Всесвітом; авантюрно-романтичних пригод із реаліями сучасного життя.

 

Смолоскип, 2002. – 270 с.

 26

 

Юрій Бедзик

Любов, Президент і парадигма космосу

В новому філософсько-фантастичному романі відомого українського письменника Юрія Бедзика «Любов, Президент і парадигма космосу» події відбуваються в Криму. Нечуваний планетарний катаклізм переносить екіпаж одного з севастопольських бойових кораблів з повоєнного травня 1945 року в перші десятиліття XXI віку. Перед ним — вільна Україна. Все начебто як раніше і водночас тяжче, болісніше і прекрасніше. Надто для головного героя, капітан-лейтенаита Сікори, який, виборюючи своє щастя, страждає через зрадливість дружини, через жорстокість кримінальних людців і через «своїх» бюрократів у штабах. І все ж таки вірить у прийдешнє. Бо на його життєвому шляху йому зустрічається Президент, сивочолий філософ, проста, сердечна людина. Ця зустріч і обдаровує його найбільшою мудрістю. Він розуміє, що відтак житиме по-новому, без печалі, як частка всесвіту і сам як всесвіт, де діє лише невичерпний закон добра, гармонії і справедливості.


Астарта, 2002. – 400 с. ISBN: 966-523-175-8

 27

 

Юрій Винничук

Місце для дракона

 

«Місце для Дракона» - друга книга із серії «Твори» Юрія Винничука. Сюди ввійшли повість-притча про доброго Дракона, фантасмагорія про тоталітарне місто щурів та інші фантастичні і моторошні твори.

 

Піраміда, 2002. – 256 с.

 28

 

Олександр Волков

Вогняний бог Марранів


У цій книжці відомого російського письменника Олександра Волкова ти, любий читачу, знайдеш продовження пригод, розпочатих ще у книжках «Чарівник смарагдового міста» і «Семеро підземних королів».
Разом із героями повісті «Вогняний бог Марранів» ти маєш блискучу нагоду вирушити ген-ген далеко — до Чарівної країни й довідатися про те, як Урфінові Джюсу вдалося стати вогняним богом племені Марранів і що з того вийшло...

 

Школа, 2002. – 223 с. ISBN: 966-661-099-х

 29

 

Олександр Волков

Семеро підземних королів

 

У повісті відомого російського письменника Олександра Волкова «Семеро підземних королів» ти, любий читачу, знайдеш продовження незвичайних пригод дівчинки Еллі та її друзів, розпочатих ще у книжці «Чарівник Смарагдового міста».
Разом із її героями, що тобі, сподіваємось, уже припали до душі, а також із новими знайомцями ти потрапиш до Підземної країни, поринеш у дивовижний світ казки, в якому добро неодмінно перемагає зло, а друзі ніколи не полишають одне одного в біді!

 

Школа, 2002. – 205 с. ISBN: 966-661-061-2

 30

 

Олександр Волков

Таємниця покинутого замку

 

Ця книжка — радісна та довгождана зустріч із твоїми давніми друзями, з якими ти познайомився в казкових повістях відомого російського письменника Олександра Волкова — «Чарівник Смарагдового міста», «Урфін Джюс і його дерев'яні солдати», «Семеро підземних королів», «Вогняний бог Марранів» та «Жовтий туман».
Нині ж, любий читачу, ти маєш щасливу нагоду продовжити це приємне спілкування з уже відомими героями і зустрітися з новими персонажами — на сторінках повісті «Таємниця покинутого замку», що завершує казковий цикл, над яким автор працював понад двадцять років.

 

Школа, 2002. - ISBN: 966-661-098-1

 31

 

Олександр Волков

Чарівник Смарагдового міста

 

Улюблена казка дитинства.

 

Школа, 2002.

 32

 

Олександр Волков

Жовтий туман

 

Надумавши захопити Чарівну країну та її мешканців, зла чаклунка Арахна напускає на них Жовтий туман. А чи вдасться Страшилу, Залізному Рицареві, Еллі, Тому й морякові Чарлі Блеку здолати чари й визволити свою країну?.. На це питання, любий друже читачу, відповість книжка, яку ти тримаєш у руках — нова повість відомого російського письменника Олександра Волкова «Жовтий туман». Це продовження казкових історій, знайомих тобі з попередніх книжок цього письменника: «Чарівник Смарагдового міста», «Урфін Джюс і його дерев'яні солдати», «Семеро підземних королів» та «Вогняний бог Марранів».

Школа, 2002. ISBN: 966-661-060-4

 33

 

Джон Р. Р. Толкін

Гобіт

 

Повість-казка класика англійської дитячої літератури оповідає про небезпечні, але цікаві пригоди химерної істоти - гобіта, який допоміг гномам повернути скарб, захоплений у них жорстоким драконом. У казковій формі тут відображене реальне життя, споконвічна боротьба добра зі злом. Книжка вчить читачів бути добрими, дружними, сміливими, безкорисними.

Школа, 2002.