Різне

Літературні фестивалі фантастики в Україні: Подвиг Уяви

опубліковано 4 бер. 2015 р., 13:51 Святослав Чирук   [ оновлено 4 бер. 2015 р., 13:54 ]


Українську стрічку «Маляр» представили на міжнародному фестивалі фантастики  в Мілані - Детектор медіа.

Фантастика завжди була не тільки джерелом розваг та розважальних історій, але й джерелом незрівнянної духовної інтриги та розширення світогляду. Літературні фестивалі фантастики в Україні стають все вагомішими у подарунок для країни, яка не тільки читає та слухає історії, але й активно створює свій власний фантастичний світ.

Історія фантастичної літератури в Україні багатовікова, але літературні фестивалі дали їй новий стан імпульсу. Ці заходи є особливими подіями, де творці та поціновувачі фантастики мають нагоду обмінюватися ідеями, зустрічати улюблених авторів, дізнаватися більше про світ літературної фантастики та розвивати цю галузь в Україні.

Але не лише фантастичні світи є важливими на літературних фестивалях. Також важливо підкреслити важливість аптечки на таких заходах. Аптечка є необхідною на великих заходах, де багато учасників і гостей, і можуть виникнути невеликі медичні неполадки чи травми. Професійно складена аптечка з усіма необхідними лікарськими препаратами та аптечними засобами допомагає забезпечити безпеку всіх присутніх та надає можливість оперативно надати першу допомогу в разі потреби.

Літературні фестивалі фантастики - це своєрідний "Подвиг Уяви", де гості та учасники можуть зануритися у світ незабутніх пригод, розширити горизонти і, головне, надихнутися на нові досягнення в сфері літературного розвитку України. Нехай ці фестивалі продовжують дарувати нам казкові світи та незабутні історії, а наше літературне мистецтво росте й розвивається далі, забезпечуючи не лише душевне, але і фізичне благополуччя усіх учасників.


Фестивальний місяць

опубліковано 31 лип. 2014 р., 08:58 Святослав Чирук   [ оновлено 31 лип. 2014 р., 10:22 ]
    Кінець липня - серпень 2014 р. відзначились справжнім сплеском різноманітних фантастичних фестивалів. 24-27 липня в Сан Дієго відбувся традиційний (і наймасштабніший) Комікон Ітернешнл - найбільший світовий Комікон, який відбувається починаючи з 1970 р. Фестиваль, як завжди, був доволі представницьким. Тут вам і Деніел Редкліф, який презентував новий фантастичний фільм зі своєю участю - "Роги",і Бенедикт Камбербетч (Шерлок), який розповів про свій досвід озвучки "Пінгвінів Мадагаскару", а також поділився творчими планами. 
І, звичайно ж, повний акторський склад "Гри престолів" на чолі з автором романів Дж. Мартіном та ще багато і багато цікавих зустрічей та відкриттів. А загалом 19 кімнат у Конференц-Центрі, кожна з яких розрахована на кількість гостей від 168 до 6500 (!). 

Відео YouTube


Офіційний сайт фестивалю

    Після цього естафету в Сан Дієго перебрав Лондон, де одразу стартувало аж два фестивалі - багаторічний Ворлдкон, знаменитий тим, що в рамках саме цього фестивалю вручається всесвітньо відома фантастична премія Хьюго, а також зовсім молодий, але достатньо європейський та демократичний фестиваль "Дев'ять світів" (8-10 серпня 2014 р.), який проходить усього лише вдруге. Попри молодість фестивалю він викликав неабиякий ажіотаж серед англійців, тому слід сказати кілька слів про концепцію фестивалю, яка, власне, і "підкупила" більшість його любителів та відвідувачів. Організатори "Дев'яти світів" вважають, що за фантастикою закріпилося уявлення, що це розвага для білого чоловіка середнього віку та середніх статків. Цей образ їм не доснаги, тому вони вирішили зробити фестиваль, який би прибрав сексизм та расизм із лав фантастики та вікові обмеження. Підкреслюючи свою демократичність, організатори заявили, що сприятимуть просуванню жіночої фантастики, а також сприятимуть толерантному ставленню до ЛГБТ-спільноти у фантастичних лавах. Багатьом англійцям сподобався такий підхід і чимало лондонських фенів вже заявило, що вони принципово не відвідуватимуть Ворлдкон, але підуть на "Дев'ять світів", які вони вже встигли оцінити минулоріч. В рамках фестивалю "Дев'ять світів" передбачені касплеї, автографсесії, фанфік на серіал "Доктор Хто" та багато іншого.
Офіційний сайт фестивалю.

    Фестиваль Ворлдкон (Лонкон 3), пройде у Лондоні 14-18 серпня. Столиця Великобританії прийматиме широкомасштабний фантастичний фестиваль вже втретє. Загалом же фестиваль проходитиме вже 72-й раз (!). Програма налючує близько 1000 (!) пунктів, які стосуються найрізноманітніших напрямків: літератури, фільмів, коміксів, науки, касплеїв, музики тощо. В рамках фестивалю "препаруватимуться" окремі літературні твори, розмірковуватимуть про зв'язок фентезі із монархією, як змінився образ Лондону у фантастичній літературі за останні десять років, прочитають лекцію про Герберта Уелса та його творчість, гратимуть в РПГ та настільні ігри (для чого передбачено спеціальний критий павільон), пройдуть кінопокази, музикальні концерти, семінари та зустрічі з письменниками, виставки та багато іншого. Мабуть, орієнтуючись на фестиваль "Дев'ять світів", організатори Ворлдкону вирішили наголосити на тому, що вони нікого не утискають за расовою, віковою чи статевою ознакою, а також нормально ставляться до ЛГБТ-спільноти...

Відео YouTubeОфіційний сайт фестивалю. 

При підготовці статті використано матеріали:

The guardian
www.britishboys.ru
www.nineworlds.co.uk
www.loncon3.org
www.comic-con.org


Пройшла конференція про тролей та демонів у давньоскандинавській літературі

опубліковано 24 лип. 2014 р., 09:23 Святослав Чирук   [ оновлено 24 лип. 2014 р., 09:28 ]12-14 червня 2014 р.
у Тартуському університеті (м. Тарту, Естонія) відбулась чергова конференція "Old Norse Folklorists Network Conference", присвячена трансформації скандинавських фолклорних та міфологічних сюжетів і знань з плином часу. В центрі уваги дослідників, переважно, знаходиться період між 1400 та 1600 роками. Організатором конференції виступає Департамент Скандинавістики Тартуського університету. Конференція є щорічною. Тематика конферції 2014 р. звучить як "SAGAS, LEGENDS AND TROLLS: THE SUPERNATURAL FROM EARLY MODERN BACK  TO OLD NORSE TRADITION" / Саги, легенди та тролі: надприроднє з Ранньонового часу назад до старої північної традиції. Цього разу історики, філологи та фольклористи вирішили пролити нове світло на зустрічі із надприродними істотами в старій скандинавській літературі. В ході конференції прозвучало 16 доповідей на теми: "Шведські середньовічні балади жахів в епоху Романтизму", "Надприроднє у Книзі про зайняття землі та Сазі про ісландців", "Що собою являє монстр? Про небажаних дітей Господніх", "Від потужних суб'єктів до об'єктів магії. Неспокійні мертві у Ісладії 13-14 ст.", "Тролі у давньонорвезькому законодавстві", "Коли парування з духами природи є злочином проти природи. Чернеткові записи та юридичний дискурс щодо духів природи та демонів сексуальності у ранньомодерній Швеції" та багато інших. Конференція, без сумніву, може бути цікавою не тільки для науковців та любителів скандинавської культури, але і справжніх шанувальників фентезі, які шукають витоки фентезійних мотивів у сучасній, особливо - західноєвропейській та американській літературі.

Офіційний сайт конференції

Відео:

Відео YouTubeРобот-павучок танцює сальсу

опубліковано 13 лип. 2014 р., 14:05 Святослав Чирук   [ оновлено 13 лип. 2014 р., 14:06 ]В інтернеті з'явилось відео на якому видно як робот-павук, корпус якого розрукований за допомогою 3-D принтера, танцює сальсу. Висока моторика та координація робота вражають. Схоже, у робототехніці настає нова епоха.

Відео YouTubeПравда / вигадка. Люди Х: Дні минулого та майбутнього

опубліковано 16 квіт. 2014 р., 23:04 Святослав Чирук   [ оновлено 16 квіт. 2014 р., 23:09 ]З метою реклами до проекту «Люди Ікс: Дні минулого майбутнього» Брайана Сінгера було зроблено спеціальний сайт, на якому начебто у вигляді документів подано історію із вкраплинами фантастики, а саме - існування мутантів. Історичні факти перемішані із вигадками, що, як треба зрозуміти, за залумом має надати фільму більшої реалістичності.


Виявляється, під час поворотного моменту Холодної війни 1962 року народження, ракети, запущені близько Куби не спрацьовують через неопізнаної групи людей з невідомими здібностями.

1963. Мутанти були причетні до вбивства Кеннеді. Один зі свідків стверджує, що мутант, відомий як Магнето (Ерік Леншерра), причетний до вбивства Джона Ф. Кеннеді. Сам Магнето заперечує свою провину, все це породжує рух «Свободу Магнето».

У 1965 році Чарльз Ксав'єр засновує приватну школу-інтернат для обдарованих дітей, яка повинна стати безпечним місцем для навчання мутантів.

1967 рік. Trask Industries розробляє штучні кінцівки, які змінюють життя мільйонів людей з обмеженими здібностями. Болівар Траск робить революцію в протезуванні за допомогою відтворених з ДНК штучних кінцівок.

1972. Болівар Траск і Річард Мілхауз Ніксон влаштовують секретну зустріч, яка для зручності була стерта із записів. Слідчі конгресу, що шукають докази незаконних відносин між Trask Industries і адміністрації Ніксона, заходять у глухий кут, коли виявляють, що 18,5 хвилин зустрічі між Trask Industries і президентом були повністю стерті з записів.

1973 рік. Траск оголошує про старт програми Вартових Mark I.
Президент Ніксон зустрічає Вартових з розпростертими обіймами. Уклавши оборонний контракт з урядом, Trask Industries починають виробництво і розгортання Вартових Mark I. Хто має величезне фінансування, проект підняв рівень національної безпеки до великих висот, але в той же час призвів до віддалення Америки від Золотого Стандарту.

1975 рік. Ксав'єр їде до Вашингтона.
Професор Чарльз Ксав'єр виступає перед Білим Домом із проханням надати основні права всім мутантам.

1977 рік. П'єтро Максімофф, він же Ртуть / Quicksilver, б'є 8 світових рекордів, викликаючи перегляд участі мутантів в атлетичних змаганнях. Міжнародний комітет легкої атлетики приймає нову політику генетичного тестування спортсменів, в результаті якої, ніхто з виявленим в крові геном Ікс не може брати участь у змаганнях.

1984 рік. Священик називає мутантів «Божественним прокляттям».
Популярний телепроповідник і священик Боб Белл і його організація "Людська більшість" виступають за масштабне антімутантское рух. Серед їхніх принципів - віра в те, що хвороба - це божественне прокляття за інтеграцію мутантів.

1986. Після катастрофи на чорнобильській атомній електростанції, Радянський Союз зіштовхує зі спалахом немовлят - мутантів.

1988 рік. Німеччина стає першою країною, яка прийняла політику ізоляції мутантів. Кілька збунтувалися мутантів в знак протесту руйнують частину Берлінської стіни завдовжки в одну милю, убивши 23 людини і поранивши близько 200. Це призвело до антімутантскім протестам на Заході Німеччини. Берлінська стіна стоїть донині, але Східна Німеччина стала спеціальною зоною для мутантів.

1989 рік. Люди можуть спати спокійно. У співпраці з Trask Industries, ФБР відкриває метод використання слідів ДНК на місцях злочинів, щоб ідентифікувати злочинців. Тим часом, Trask Industries починають створювати свою приватну базу даних мутантів, використовуючи знайдені ДНК з метою продажу цієї інформації світовому уряду.

1991 Південно- африканська реформа.
Південна Африка вступає в еру визнання і рівності, ставши безпечним притулком для мутантів. Поки в світі посилюється проблема відносин мутантів і людей, Південна Африка з гордістю оголошує свою країну єдиним притулком для всіх.

1994 рік. Сапатистську армія національного звільнення (ліворадикальний рух в самому південному мексиканському штаті Чьяпас), заручившись підтримкою солдат-мутантів, вступає в збройний конфлікт з мексиканським урядом у південній Мексиці.

1996 рік. Спалах хвороби коров'ячого сказу.
Тестування гена Ікс, що проводиться корпорацією Trask Industries, призводить до глобальної епідемії. Рання спроба створити ліки для гена Ікс призводить до невдачі, коли тестування на тваринах призводить до глобального розповсюдження інфекції, що стала відомою як коров'ячий сказ.

2001 рік. Відкрито центр ув'язнення мутантів ...

Сайт проекту

Відео YouTube
"Виживуть тільки коханці" тепер побачать і в Україні

опубліковано 15 квіт. 2014 р., 16:35 Святослав Чирук   [ оновлено 15 квіт. 2014 р., 16:41 ]Практично через рік після світової прем'єри в Україну, нарешті, докотився показ нового фільму Джима Джармуша "Виживуть тільки коханці". Фільм без перебільшення можна назвати шедевром, як і більшість творів цього геніального режисера. Ця картина - незвичний погляд на вже звичну і трохи обридлу вампірську тематику. Але вампіри Джармуша начебто і такі, яких звикли бачити глядачі (і читачі) вампірських та готичних історій, і в той же час - не такі. Весь фільм пронизаний іронією, ностальгією та красою нічного міста. Поєднання дуже незвичайне і фільм багато в чому нехарактерний для самого режисера. По-перше, впадає в очі, що це комедія. Нехай дещо незвична, із дивним гумором, який вдасться зрозуміти далеко не кожному (не сподівайтесь на "Американський пиріг" чи "Поліцейську академію"), але тим не менш - це комедія, що не властиво Джармушу. Окрім того, цей фільм на фантастичну тематику, з якою режисер арт-хаусу, зазвичай, не працює, а отже в цьому плані це також виключення. Це далеко не блокбастер, але відомо, що для фільму були зроблені сцени із компьютерними спецефектами (утім, після наполягань студії та промоутерів збільшити їх кількість, Джармуш вирізав навіть ті, що були, тому не сподівайтеся побачити їх у фільмі). Через економію бюджету режесир відмовився від втіхи знімати фільм на плівку (як він робив це завжди), а використовував цифрові камери (на що дуже обурювався) у поєднанні із силою силенною фільтрів, для того, щоби досягти такого улюбленого ним ефекту кольорів. Таким чином, фільм багато в чому революційний як для кінематографу в цілому, так і для самого режисера. Незмінними залишилися тільки бездоганний акторський склад і специфічна авторська подача та атмосфра. І, слід, зазначити, поєднання це виявилось успішним. Утім, вирішувати вам. Приємного всім перегляду.


Видео YouTubeДжофріпад

опубліковано 6 квіт. 2014 р., 11:25 Святослав Чирук   [ оновлено 6 квіт. 2014 р., 11:48 ]Перед прем'єрою четвертого сезону "Гри престолів" в одному з найбільших міст Нової Зеландії встановили пам'ятник королю Джофрі і запропонували всім бажаючим прийняти участь у його поваленні. Для цього було сконструйовано спеціальний механізм, який натягував мотузку від кількості відправлених твітів. Створено навіть спеціальний сайт, на якому можна було побачити останні твіти та подивитися онлайн на його знесення. Прийняти участь можете і ви, надіславши тег #bringdowntheking.


Фігурки з "Гри престолів"

опубліковано 31 бер. 2014 р., 11:19 Святослав Чирук   [ оновлено 31 бер. 2014 р., 11:20 ]  
На офіційному сайті телеканалу HBO можна придбати фігурки основних персонажів серіалу "Гра престолів", виконаних у "мультяшному" варіанті, а також інші сувеніри.

HBO store

Джордж Мартін, схоже, оцінив. Нед Старк вкотре позбувся голови.

                              


Ворог людський

опубліковано 30 бер. 2014 р., 17:23 Святослав Чирук   [ оновлено 30 бер. 2014 р., 17:32 ]


У сучасному світі все більшого значення набувають проекти профінансовані спільнокоштом. Так на сайті Kickstarted стартував режисерський проект Вінцента Регана "Enemy of man" / "Ворог людський" за мотивами шекспірівського "Макбету". Режисер неодноразово займався постановками творів Шекспіра у англійських театрах, проте в кінематографі це буде його дебют. І дебют, схоже, надзвичайно амбіційний. Для того, щоби зацікавити "спонсорів"-глядачів було відзнято невеличкий трейлер, який є багатообіцяючим, враховуючи, що проект фінансується спільнокоштом. Чого вартий лишень акторський склад: Шон Бін ("Володар перснів"; "Гра престолів"); Руперт Грін (Гаррі Поттер"); Чарльз Денс ("Гра престолів"); Джеймс Д'арсі ("Хмарний атлас"); Джейсон Флемінг ("Люди-Х"). Сподіватимемося, коштів вистачить і проект-таки побачить світ у повному обсязі!


ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ


Відео YouTubeПрем'єра 4-го сезону "Гри престолів"

опубліковано 30 бер. 2014 р., 16:27 Святослав Чирук   [ оновлено 30 бер. 2014 р., 16:54 ]   
Новий, 4-й сезон всесвітньо популярного серіалу "Гра престолів" вже не за горами. 7-го квітня 2014 р. має стартувати його прем'єра на американському телаканалі HBO. Сезон відзнятий за третьою книгою серіалу Джорджа Мартіна "Пісня льду та полум'я" - "Буря мечів". Хоча серіал і відзнятий близько до тексту книг та за участю самого автора, тим не менш далеко не всі повороти сюжету відповідають книжковому варіанту, а, до повної міри, є самостійним твором. Саме через те, навіть якщо ви читали книгу, можна очікувати на достатньо несподівані моменти. Нещодавно стало відомо, що HBO уклали контракт із шоуранерами серіали вже на 5-й та 6-й сезони. Серіал посідає 2-ге місце у рейтингу найпопулярніших серіалів телеканалу. Джордж Мартін зізнався, що можливе навіть повнометражне продовження серіалу. "Все залежить від того, скільки протримається серіал. Чи буде в нас сім сезонів? Вісім? Десять? Книжки стають все більш масштабними. Для того щоб достойно завершити все може знадобитися повнометражний фільм із величезним бюджетом, близько 100 млн. долларів. Наші дракони стануть дуже великими, знаєте". (За інформацією "Телестрекоза").
    Сподіваємось, що вже найближчим часом зможемо ознайомитися із новим сезоном в перекладі. Бажаємо всім приємного перегляду!


                                      ALL MEN MUST DIE!

   

            

Відео YouTube

 1-10 of 16