Статті‎ > ‎

Каталог україномовної фантастики 2000

Каталог україномовної фантастики 2000 р.


1


Марина та Сергій Дяченки

Оскол

 

Невеличкий «Оскол» — візитівка Дяченків. Ця маленька повість схожа на кубик Рубіка: кілька основних понять-інстинктів — «Я», «Свобода», «Любов» — несподівано-примхливо поєднуються у складніші категорії — «Щастя», «Втрата», «Смерть», «Вічність», «Божевілля». ...

 

Кальварія, 2000. – 15 с.

2


Марина та Сергій Дяченки

Відьомська доба

 

"Відьомська доба" - одна з найкращих книжок Дяченків.
Втім, це можна сказати чи не про все, що виходить з-під Їхнього пера, чи то пак - пер. Чи вилазить з їхнього принтера.
Читачі, що на дух не переносять фантастики, можуть спокійно братися до читання - якість гарантована. За позірною легкістю, за прозорістю письма - темний жах одвічних питань. Це - теж про кохання. Про Любов, яка ламає стереотипи, традиції, змиває тавро рабства з душі, підіймає людину до рівня Бога. Саме вона, така всесильна, рятує світ від рутини, що тягне у болото немічності й самознищення.

 

Кальварія, 2000. ISBN: 9667092577

3


Тимур Литовченко

Двоє в чужому домі

 

До збірки увійшли іронічний роман жахів "Двоє в чужому домі", відзначений на І Всеукраїнському літературному конкурсі гостросюжетного роману "Золотий Бабай", та повість "Диверсія", що належить до гротескової соціальної фантастики.

 

Факт, 2000. — 137 с.

4


Тимур Литовченко

Дульцінея

 

В повісті "Дульцінея" (відзначеній Міжнародною україно-німецькою літературною премією ім. Олеся Гончара) немає позитивних героїв. Але вона вчить не залишатись байдужим до чужого горя - інакше можна закінчити життя, як головна героїня: живим трупом...

 

Видавничий центр Кухарука, 2000. — 18 с. — (Серія: Метелик від Центру).

5


Фен Світ. Том 1

 

Видання Київського КЛФ "Чумацький шлях". Наступні номери виходили російською.Модерна фантастика, 2000. – 88 с.

6


Василь Кожелянко

Дефіліада

 

Найбіліше літературне відкриття останнього десятиліття.Найпарадоксальніший український письменник - вперше у книжковому форматі. Розкішна інтелектуальна забава для тих, хто має чуття гумору.
Основою сюжету стала альтернативна історія про перемогу військ Вермахту і Української повстанської армії як найбільш боєздатної частини цих військ під час Другої світової війни. Червону армію відкинули за Урал; Гітлер і Бандера приймають парад на Червоній площі в Москві...

 

Кальварія, 2000

7


Василь Кожелянко

Дефіліада в Москві

 

Основою сюжету стала альтернативна історія про перемогу військ Вермахту і Української повстанської армії як найбільш боєздатної частини цих військ під час Другої світової війни. Червону армію відкинули за Урал, Гітлер і Бандера приймають парад на Червоній площі в Москві.

 

Кальварія, 2000

8


Василь Кожелянко

Лженострадамус

 

У фантастичному романі популярного українського письменника Василя Кожелянка динамічно і з гумором поєднані шпигунські і передвиборчі пристрасті, пошуки крізь час і простір, сучасність і минувщина, Київ і Париж, Стамбул і Москва. Пригоди стикають героїв із земними і неземними силами. Персонажі роману — Князь Байда Вишневецький, цар Іван Ґрозний, князь Острозький, султан Сулейман, Нострадамус, інші історичні та вигадані особи.

 

Факт, 2000. ISBN: 9667274675

9


Олександр Ірванець

Рівне-Ровно

 

«Рівне/Ровно» — антиутопія, події котрої можуть зробитись реальністю за кілька років. Принаймні, відгодований астролог Павло Глоба, який 12 років тому передбачив теракти в Америці, вже нині провістив поділ України на Західну і Східну. Але цей роман про те, як ностальгія за дитячими забавами в провінційному парку може стати «архімедовим важелем» і його ж таки точкою опертя, коли йдеться про об’єднання силоміць роз’єднаних майже берлінською стіною двох частин рідного для Ірванця міста.
Чи наважиться на цей чин Шлойма Ецірван?..

 

Кальварія, 2000. ISBN: 966663029X

10


Марина Гримич

Ти чуєш, Марго?

 

Книжка лауреата конкурсу "Коронація слова" Марини Гримич - це роман жінки для жінки. Звичайна жінка, мати 3 дітей, у сорок років почала життя спочатку. Події реального і паралельного світів переплітаються, створюючи динамічну інтригу, в якій є все: кохання, чорна та біла магія, іронічний гумор, детектив, карколомні пригоди.

 

Аверс, 2000. ISBN: 9667466477

11


Г. Х. Андерсон

Снігова Королева

 

Ця казка з такою холодною назвою уже майже 200 років зігріває мільйони дитячих сердець у всьому світі. Її автор — геніальний данський казкар Ганс Християн Андерсен (1805—1875). «Снігова Королева» — своєрідна візитна карточка «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГИ» у міжнародному книжковому світі.

 

Абабагаламага, 2000. ISBN: 9667047326

 

 

Для доповнень

12

 

Антологія українського жаху (збірка)

 

Збірка оповідань, до якої увійшли твори М. Гоголя, П. Куліша, М. Костомарова, Ю. Винничука, Т. Литовченка, Г. Л. Олді та ін.

 

Асоціація підтримки української популярної літератури, 2000. – 800 с. ISBN 966-7686-02-7

13

 

Георгій Химич

Песик та його місячні друзі

 

Чому Песик ночами скавулить на місяць?.. Можливо, відповідь на це запитання дасть наша історія про чотирьох друзів — Песика, Котика, Кролика та Півника. Одного разу вони збудували космічний зореліт і сміливо полетіли до Місяця. Проте не всі...

 

Абабагаламага, 2000. ISBN 966-7047-17-2

 14

 

Леся Українка

Лісова пісня

 

Текст драми-феєрії видатної української письменниці Лесі Українки подається за виданням: «Українка Леся. Зібрання творів у 12 томах». Дана публікація уперше подає весь ілюстрований цикл, що став лебединою піснею художниці Софії Караффи-Корбут, яка щедро віддала свій талант книжковій графіці.

Місіонер, 2000. – 134 с.

 15

 

Микола Носов

Незнайко на Місяці

 

Заключна частина казки.

 

Школа, 2000. ISBN: 966-7657-53-1