Статті‎ > ‎

Каталог україномовної фантастики 2016

Новинки фантастики від українських авторів

1


Радій Радутний

Темна синя вода. Джерело

Це перший роман із серії подорожей в минуле України, присвячений пригодам головного героя, нашого співвітчизника, в Києві початку XX і кінця XVIII століття. Уявіть собі, що ви опинилися в ситуації, з якої немає виходу. Якщо вам загрожує смерть, і її неможливо уникнути. Що на вас чекає не найманий вбивця, від якого можна втекти або захиститись, а дещо грізне та невідворотне — сама доля. Уявіть собі, що хтось таки запропонував спосіб урятуватися, але він мало чим відрізняється від самої смерті. Уявіть собі, що ви йдете до мети, прориваєтеся з погонями та боями, мандруючи в часі та просторі, бачите світ таким, яким він був задовго до вашого народження, спілкуєтесь з людьми, що померли десятки і сотні років тому. Так, це перший український роман про втечу у минуле, причому не з метою подивитись — а з метою дещо змінити. Так, на читача очікує ціла серія неймовірних пригод. Так, не обійдеться без романтики, інтриг, зради і розчарування. Але якби вам запропонували таку подорож, то невже б ви відмовилися?

 

Х.: Фоліо, 2016. – 288 с. ISBN: 978-966-03-7635-9

2


Валентин Терлецький

Кілька років зими

 

Роман, який писався 20 років. Роман-притча про сумний світ, де фантазувати заборонено. Де казкарство карається, а бути письменником — це не тільки безглузде, але й небезпечне для життя заняття. Де непокірних засилають в страшну «Зону Мороку» або катують перед загадковим «Сірим екраном»…

 

Л.: Кальварія, 2016. — 216 с. ISBN 978-966-663-358-6

 

3


Ярослав Мельник

Маша або постфашизм

 

Четверте тисячоліття. Журналіст «Голосу Рейху» несподівано закохується в самку стора - одну з істот, які мають людське тіло, але яких не вважають за людей - і стає на шлях боротьби за право сторів називатися людьми. Але чи вдасться герою і його соратникам врятуватися від постфашистів? Вони втікають від переслідування в гори, де на них чекають страшні та романтичні пригоди і вічна туга за людською рівністю та свободою.

 

Л.: Вид-во Старого Лева, 2016. – 288 с. ISBN 978-617-679-216-1

4


С. Жадан, М. Кідрук, Фоззі, І. Карпа, Ю. Винничук, А. Кокотюха, В. Рафєєнко

ДНК

 

У не дуже віддаленому майбутньому звичайний український студент Андрій Чумак стає піддослідним у науковому експерименті: розшифровка генетичного коду дасть йому змогу особисто пережити найяскравіші моменти з життя предків. Сім історій у книжці – сім спогадів, які дивним чином зберігалися десь у структурі ДНК нащадка протягом 150 років. Ще чотири секретні складові – і науково-фантастичний роман неочікувано перетворюється на правдиву розповідь про батьків і Батьківщину: про пошуки справедливості й гіркі розчарування, перемоги й поразки.

 

Х.: КСД, 2016. – 240 с. ISBN: 978-617-12-1460-6

5


Марія Крзиренко

Жуйка

 

Ця повість є одночасно алегорією сучасного світу, майбутнього та витоків першого й другого. У повісті-антиутопії «Жуйка» не лише передбачено суспільні катаклізми — від війни на Донбасі до сумних наслідків революції високих технологій. Але й є відповідь на питання «як подолати то все конкретній людині».

Повість /Ілюстрації Автора, Львів: Кальварія, 2016. — 120 с. ISBN: 978-966-663-356-2

 

6


Богдан Коломійчук

Візит доктора Фройда

 

"Візит доктора Фройда" - черговий роман з циклу пригод львівського комісара Адама Вістовича. У 1904 році у Відні, а згодом і у Львові стається серія жорстоких і зухвалих убивств. Розслідування комісара Вістовича перетворюється на безкомпромісну дуель між ним та вбивцею, якого преса нарекла Віденським Упирем. Несподівано свою допомогу комісарові пропонує вже славетний на той час віденський психоаналітик Зиґмунд Фройд. Однак для нього Упир – це передусім об'єкт для наукового дослідження, а вже потім злочинець...

 

Х.: Фоліо, 2016. ISBN: 978-966-03-7371-6

7


Ігор Сілівра

Край

 

Друга частина дилогії. Після подій, описаних у книзі "Цепелін до Києва", минуло 10 років. У домівках засяяли електричні вогні, на вулицях з’явилися електромобілі, проте в небі так само панують велети-цепеліни. Світ змінився, безліч порталів веде в неосвоєні землі, де виростають нові й нові колонії. Хто саме контролює історію — досі таємниця. Дослідники знаходять заселені планети, але людство на них знищила невідома катастрофа. Побоюючись, що їх чекає така сама доля, герої мусять дізнатися, чому вимерли альтернативи Землі та хто й навіщо втручається в історію світів.

 

К.: Темпора, 2016. - 340 с. ISBN: 978-617-569-293-6

8


Андрій Крижевський

Евотон: початок

 

Це гостросюжетний фантастичний роман про боротьбу трьох космічних цивілізацій: землян, абсідеумів та патрійців. Між ними точиться безкомпромісна та жорстока війна за енергоресурс, який генерує людина — евотон. Це протистояння може перетворити людей на рабів абсідеумів, але водночас дає землянам шанс вирватись за межі земної гравітації й відкрити наступним поколінням нові можливості та зовсім іншу реальність буття. Але чи вдасться людству скористатись цим шансом?

 

Л.: Кальварія, 2016. — 256 c. ISBN: 978-966-2973-12-9

 

9


Андрій Крижевський

Евотон: трансформація

Друга книга з трилогії «Лабіринти Евотона».

На тлі безперервних терористичних актів консерваторів, конфлікту світоглядів старого і нового Покоління, на Землю насувається загроза повторного вторгнення абсідеумів. Але Земля непомітно опиняється ще перед однією фатальною загрозою, яка, однак, дає ключ до розуміння таємниці походження земної цивілізації.

Л.: Кальварія, 2016 — 304 c. ISBN 978-966-2973-14-3

10


Дара Корній

Зворотний бік сутіні

 

3 книга з циклу «Зворотний бік». Здавна між Темними та Світлими немає миру. Стриб покинув рід свого батька, володаря Тьми, заради Світлої жінки. Та вона пішла й заборонила шукати себе. А ось його доньку, Мальву, полюбила як рідну. Минули роки. Разом зі своїм батьком Мальва перейшла до світу темних. Вона повинна сама зробити вибір, на чиєму боці їй залишитися. Сили дівчини зростають...  Та світ міняється. Заклопотані боги не одразу помічають постать у сірому каптурі. Чи зможуть Світло і Пітьма здолати сіре павутиння Сутінок?

 

Х.: КСД, 2016. – 288 с. ISBN: 978-617-12-0492-8

11


Дара Корній

Зворотний бік світів

 

4 книга з циклу «Зворотний бік». Усе на світі має свій зворотний бік, свою протилежність, свою опору… Палке кохання і жагуча ненависть, запальна юність і мудра старість, крижана зима і буйне літо, світ і темрява, добро і зло. Але занадто довго хтось талановито смикав за мотузки почуттів безсмертних. І тепер не завжди друг – друг, а ворог – ворог. Світлі боги підступно зраджуватимуть, а темні будуть жертвувати собою заради порятунку світів, які зупинились над прірвою Хаосу. І, засліплені, готові зробити ще один крок…

 

Х.: КСД, 2016. – 320 с. ISBN: 978-617-12-1505-4

12


Макс Кідрук

Зазирни у мої сни


У дворічного Тео під час нескладної операції раптово зупинилося серце. Упродовж тридцяти шести секунд малюк тримався на межі між світом мертвих і живих. А тоді повернувся. Але щось прийшло разом із Тео: учепилося і прослизнуло у свідомість, поки хлопчак перебував по той бік лінії, яку більшість із нас перетинає лиш один раз. У відчайдушних намаганнях урятувати сина Мирон виїжджає до Америки, де найновіші досягнення нейротехнологій дають змогу зазирнути в людський сон. Найгірше почнеться, коли той, хто оселився у снах  Тео, збагне, що за ним спостерігають.

 

Х.: КСД, 2016. – 528 с. ISBN: 978-617-12-1504-7

13


Іван Семесюк

Фаршрутка

 

Аграрно-містичні пригоди мавпоукраїнця Томаса Яковича Сироти продовжуються, і він  опиняється в центрі спецоперації з порятунку людства в цілому та української державності зокрема. На читача, як і на мавпу, чекають пригоди, а також стихійні лекції з культурної антропології у виконанні Кривавого Пастора, краєзнавця та спеціаліста з індоарійської магії Остапа Вішну, генератора сенсів Репостислава Вакарчука, а також інших, не менш опуклих персонажів, висмикнутих за хвіст з вітчизняних реалій. Книжка насичена актуальними культурними мемами, їхнім метафізичним аналізом та рішучою препарацією нашого з вами життя.

 

К.: Люта Справа, 2016. – 192 с. ISBN: 978-617-7420-05-6

14


Ганна Лупинос та Олена Красносельська

 «Теорія Дикого Поля. Софія»

 

Роман у новелах, написаний у стилі поетичної прози, повністю відповідає сучасному  вектору розвитку світової літератури. Йому властиві невід'ємність художнього феномену від філософських, культурологічних, психологічних ідей часу з їх багатовимірністю, нелінійністю, плюралізмом, фрагментарністю. У романі визрівають елементи нової естетичної якості, розширюються рамки реалізму завдяки умовності, науковій фантастиці.

 

Дике поле, 2016. ISBN - 978-966-2752-99-1

15


Боісіда

Дивовиддя про святих русалок

«Дивовиддя про святих русалок» – дебютна книга авторки. У ній мало людей й багато фентезійних персонажів. Тут навіть подушка, підлога та дерево мають своїх покровителів. Головні герої оповідань шукають відповіді на важливі запитання аби зрозуміти як вижити у жорстокому світі людей. Іноді міфічним істотам доводиться проявляти нелюдську витривалість аби зрозуміти своє життєве призначення. 
К.: «Альтепрес», 2016. - 216 с.

16


Володимир Єшкілєв

Місто термітів

 

За словами Єшкілєва, у книжку увійшли оповідання різних жанрів, зокрема, і фантастика, що писалися у період з 1992 по 2016 рр.. Головною родзинкою є уривки з книги «Гойдалка», яка входить до науково-фантастичного циклу «Фаренго» і наразі ще не надрукована. Окрім уривків із «Гойдалки» у збірнику є принаймні два оповідання, що раніше ніде не друкувалися. Решта текстів взята з різних антологій, періодичних видань, збірок від уже не існуючих видавництв, які вийшли малим накладом, тощо.

 

Харків: Фабула, 2016 - 352 с. ISBN: 978-617-09-2928-0

17


Марія Галіна

Автохтони

 

До безіменного міфічного міста, яке багатьом, однак, видасться знайомим, прибуває такий самий безіменний герой. Взагалі, він начебто мистецтвознавець, який приїхав, щоб написати статтю про постановку безмаль столітньої давнини опери «Смерть Петронія». Оперна співачка, вбита просто на сцені ревнивим коханцем, відроджується у власній напівбожевільній праонуці; офіціантка в місцевому кафе працює тут, за її власними словами, з кінця XVIII століття, а всюдисущий старигань, якого головний герой винаймає як консультанта, схоже, і зовсім вічний. Усі разом вони формують дивну і відмерлу расу стародавніх мешканців цього міста — похмурих і загадкових автохтонів…

 

Харків : Фоліо, 2016. – 352 с. ISBN 978-966-03-7453-9

18


Фоззі

Гупало Василь. П’ять з половиною пригод

 

Усі ми з дитинства навчені вірити, що добро перемагає зло. Для тих, хто з певних причин розчарувався чи засумнівався в цьому постулаті — книжка напівпритчевих оповідок від Фоззі. Тут добро уособлює простий собі чоловік — Гупало Василь. Але простий він до пори до часу. Коли ж настає інша пора, інший час і добру людей починає щось загрожувати, Гупало Василь фізично проявляє метафізичну здатність добра рости, збільшуватись у розмірах і таки перемагати...

 

Л.: Вид-во Старого Лева, 2016. – 64 с. ISBN:978-617-679-266-6

19


Яна Дубинянська

Свій час

 

Роман  має кілька захопливих сюжетних ліній, дії його відбуваються у різних часових та просторових площинах. У кожної людини є оболонка, у межах якої вона може контролювати час. Уважні поціновувачі літератури з задоволенням помітять у ньому цілком упізнаваних персонажів літературної тусовки, вгадають найулюбленішу книжкову подію країни і, звісно ж, старовинне і таємниче місто, що його охороняють кам’яні леви.

 

Л.: Вид-во Старого Лева,  2016. - 464 с. ІSBN: 978-617-679-238-3

20


Сергій Комберянов

Крадії пам’яті

 

Уявіть собі, що одного дня вас позбавили пам’яті. У вас є лише ваше тіло і ваша мова – чи достатньо цього, щоб бути повноцінною людиною? Як дізнатися хто ви, скільки вам років, чи є у вас рідні? Головні герої цієї повісті за допомогою лікарів та слідчих шукають відповідь на ці питання, але найбільше їх турбує інше: хто з ними це зробив і чому? Цей напружений трилер захоплює тим, що змушує замислитися — чи насправді нас теперішніх визначаємо ми у минулому, ким би ми були без цього багажу знань?

 

К.: Смолоскип, 2016. — 216 с. ISBN 978-617-7173-50-1

21


Дзвінка Торохтушко

Масік

 

Як зазначає авторка, “Масік” – роман, важкий в емоційному сенсі, оскільки сюжет дуже близький до хорору. У тексті закладено історію заможної жінки, але, передовсім, йдеться про пошук себе, правди, душі. Ця книга — спроба зрозуміти причини і наслідки людських вчинків. Відтак у сюджеті реальність переплітається з містикою. Героїня роману, опинившись перед обличчям смерті, аналізує власне життя, роздумує над питаннями любові, добра і зла, пробує щось змінити.

 

Київ: Алатон, 2016. – 176 с. ISBN: 978-966-2663-44-0

22


Олександр Михед

Мороки

 

До арт-буку ввійшла повість, два оповідання та численні картини, написані акрилом. Поєднання тексту від автора психотрилера «Астра» (2015) та збірки оповідань «Понтиїзм» (2014) Олександра Михеда із темними і фактурними картинами художниці-аніматора Софії Мельник створює цілісну об’ємну та моторошну історію.

 

К.: Люта справа, 2016. – 120 с. ISBN: 978-617-7420-04-9

23


Наталка Ліщинська

Нова людина

 

2117 рік. Поруч із звичайними людьми, дітьми природи, так званими діпрами, з’являються нові люди, генетично вдосконалені, або геники. Згодом поміж двома гілками людства виникає конфлікт. Розумні, сильні, гарні, однак безжальні геники вирішують позбутися діпрів, які заважають їм розвиватися, вдосконалюватися.  І коли начеб уже перемагають сильніші, загнавши дітей переможених в огидні концтабори та  перетворивши їх на рабів, а дорослих ворогів майже повністю винищивши, втручається третя сила…

 

К. : КМ-БУКС, 2016. — 256 с. ISBN 978-617-7409-03-7

24


Оксана Радушинська

Коли сонце було стозрячим. Амулет волхва

 

Лише за один рік – від дня весняного сонцестояння до дня весняного сонцестояння – юній Любаві належить зрости від звичайної дівчинки-знайди, котру принесла стрімка ріка, до воїтельки, означеної долею на спасіння рідної землі. Протистояння чорній чаклунській силі та людській злобі, сумніви і страхи, зради і заборони, зневіра, втрати, відкриття й полон… І все це – аби об’єднати людей на боротьбу із заво­йовниками, знайти свій рід і пізнати кохання.

 

Луцьк: Твердиня, 2016. – 452 с.. ISBN: 9786175172360

25


Андрій Процайло

Вірус справедливості

 

Герой твору академік Адам Габа без вагань відповість, що так, є! І це щось – покаяння! Учений за крок до сенсації – він знаходить формулу, за допомогою якої можна внести зміни до програми душі. Ще трошки, запрацює його «вірус покаяння», – і світ стане кращим… Проте, як завше, на все готове з’являються «борці за справедливість», які хочуть використати здобутки науки задля свого збагачення і влади. З того моменту все летить шкереберть. Людство опиняється під загрозою знищення – дивовижна формула Габи може працювати як на добро, так і на зло... Що вийшло з благих намірів ученого і чому втрутилось у «вірусну» аферу Небо – розповість ця неймовірна історія!

 

Луцьк: Твердиня, 2016. – 268 с. ISВN 978-617-517-243-8

26


Марина Смагіна

Волковиці

 

Молода авторка у своєму дебютному романі в жанрі фентезі не йде шляхом копіювання зарубіжних зразків, а звертається до бездонної криниці української міфології. У «Волковицях» оживає давня карпатська магія з її ірреальними історіями, часовими вирвами, непрощеними прокляттями, які пролежали на денці гірської ріки Дзвінки майже сто літ і раптом вирвалися на волю. Хто воскресив їх і навіщо? Адже Волковиці — це не звичайне гуцульське село, і воно просто так не відпускає того, хто опинився у ньому. Бо у Волковиці випадково не можна потрапити. Село, якого не знайдеш на жодній мапі. Село, яке народилося … завдяки чарам.

 

К. : KM-БУКС, 2016. — 224 с. ISBN 978-617-7409-39-6

27


Артур Закордонець

Таємниці багряних велетнів

 

Продовження «Відунського сокола». Війна не закінчиться, доки є люди, котрі понад усе прагнуть владарювати над іншими. Не лише землі та багатства приваблюють владолюбців. Недоступні їм чужі здібності та вміння вони прагнуть обернути на свою користь. Відунська сила Грана росте, але зростає і темне вміння, котре лякає його самого. В Долину приходять незвані гості зі слизькими словами і злими намірами, а Гран ледве не гине в боротьбі за кохання. В ковальському місті Кержемі юний Галдан роздмухує прагнення до волі в серцях краян, пізнає таємниці підземного світу і перше кохання.

 

Луцьк: Твердиня, 2016. ISBN: 9786175172445

28


Олег Шинкаренко

Перші українські роботи

 

Події роману розгортаються в Україні через сто років після наших часів. Гібридна війна з Росією все ще триває, але дві ворогуючі країни домовилися, аби уникнути людських жертв, відправляти на лінію зіткнення лише роботів. Поступово роботи витісняють людей із їхніх звичних сфер життя, відбирають робочі місця, але не всі готові із цим змиритися. Таємнича терористична організація «Рух проти заліза» розпочинає анархічну війну проти кіборгів. Сюжет роздвоюється, розтроюється і починає пародіювати сам себе і всі відомі твори на цю ж тему: від «Казок роботів» Станіслава Лема до «Чи сняться андроїдам електровівці?» Філіпа Діка.

 

К.: Люта Справа, 2016. – 224 с. ISBN: 978-617-7420-06-3

29


Марія Зоря

Гра з вогнем

 

В Україні гримить літературний конкурс романів, де головним персонажем має бути переконливо позитивний... Диявол. За його перебігом не лише пильно стежить уся країна - конкурс спричинив справжній розкол у письменницькому середовищі. Одні вважають його творчим викликом і благом для розвитку літератури та відкрито беруть участь у ньому. Інші ж публічно називають конкурс святотатством, але також надсилають на нього свої романи... під псевдонімами. Адже приз занадто спокусливий. Та чи вдасться винахідливим письменникам обдурити Князя світу цього?

 

Л.: Кальварія, 2016. – 176 с. ISBN: 9789666633517

30


Тарас Антипович

Помирана

 

Антиутопія про замкнене варварське суспільство. За словами автора, в романі об’єднана сатира, фантастика і навіть елементи жахів. Герої, чиє існування кероване міфами, ворожі до Іншого і безжальні одне до одного, але водночас не позбавлені надії. У закіптюженій порожнечі їхніх днів раз по раз проблискує те, чого вони бояться найбільше: шанс на краще життя. Шанс позбутись ненависті до тих, хто «по інший бік». Шанс вирватися за «колючку» власноруч виплеканого пекла.

 

Л.: Абабагаламага, 2016. – 224 с.  ISBN 978-617-585-106-7

31

доп.


Владислав Івченко

Третій фронт

 

Що робити, коли у війні з Росією замало двох фронтів – воєнного і медійного? Правильно – відкривати третій. Третім фронтом, фронтом монстрів і чудовиськ, командує з нашого боку єдиний пристойний фахівець – Владюша Бар-Кончалаба. Йому доведеться багато чого пройти й багато кого здолати, адже цей фронт іще напруженіший, іще моторошніший за інші.

 

К.: Темпора, 2016.


Андрій Горбунов

Ctrl+Alt+F11. Робот - не вовк

 

Недалеке майбутнє. Український програміст Богдан Кіт виїжджає на роботу до США за запрошенням свого двоюрідного брата-американця Лайонела Нельсона, спеціаліста в галузі авторських прав. Основний проект, на який мітить Богдан, зривається, але натомість його команда вирішує створити власний продукт, для якого Нельсон залучає інвестора. Почавшись, як комп'ютерна гра, проект переростає в Симуляцію — деталізовану віртуальну реальність із функцією прогнозування економічних та соціальних процесів. Щобільше даних завантажується в сервери Симуляції, тим точнішими стають прогнози, і тим дужче віртуальна реальність починає нагадувати світ, що нас оточує...

 

Гамазин, 2016. – 352 с.   ISBN: 978-966-279-052-8

32

доп.

Володимир Галайчук

Українська міфологія

 

На сторінках цієї книжки постають легенди про потерчат і мавок, чортів і русалок, вовкулаків і чугайстрів, упирів та відьом, домовиків і лісовиків – демонологічних істот світу наших пращурів. Українці населяли дивними істотами хату і хлів, подвір’я, поле і ліс. У такий спосіб наші предки складали уявлення про Всесвіт і визначали місце людини в ньому. Джерельну основу видання здебільшого склали етнографічні матеріали автора з Полісся, Волині, Бойківщини, Гуцульщини та Покуття. Залучено також записи студентів та аспірантів кафедри етнології історичного факультету ЛНУ ім. І.Франка, й опубліковані матеріали П.Чубинського, В. Гнатюка, В. Шухевича, та ін.

 

Х.: КСД, 2016. – 288 с. ISBN: 978-617-12-1055-4

Леонід Кононович

Чигиринський сотник

 

Це гостросюжетна оповідь про маленького козака, що немов зринув із надр стародавньої легенди, безтурботного мандрівника в нетрях язичеської демонології, і в той самий час - теперішній лицарський роман, «козацьке фентезі», де національна традиція перегукується із чужоземними містичними практиками, а чудове багатство мови сполучається з бойовою динамікою історичної саги. Це по-справжньому екстремальне читання, несподіваний і гострий погляд на наше минуле й «український мир».


Фабула, 2016. – 528 с. ISBN 978-617-09-2927-3

33


доп.


Юрій Щербак

Зброя судного дня

 

Дія нового документально-фантастичного роману Юрія Щербака «Зброя Судного Дня» відбувається в 2014-2015 роках, коли вирішується доля України: щоб зупинити російську агресію, група українських патріотів намагається таємно створити ядерну зброю – бомбу для Путіна.

 

К.: Ярославів Вал, 2016. — 360 с. ISBN: 9786176050148Олег Бондар, Світлана Томашевська

Марево


Жахи, горор. Раніше Славко шукав родинні таємниці лише в архівах. Та тепер все змінилося. Його допомоги потребує колишній однокласник: якась чортівня коїться в його родинному маєтку, відбудованому на старовинних руїнах. Теща шукає родові скарби, за куховарку править сільська відьма, господаря навідує привид, а жахливі крики ночами зводять на ноги весь будинок… Бо під цим дахом зібрались нащадки двох жінок, які загинули через марево багатства. І привид однієї з них досі не заспокоївся. Славко шукатиме відгадки, але загадок тільки більшатиме. І, здається, не всім судилося дожити до розв’язки…


Х.: КСД, 2016. – 352 с. ISBN: 978-617-12-1679-2

34доп.


Дмитро Піскорський

Лінія шквалу

 

Горор. Лише один телефонний дзвінок може змінити ціле життя. Тимофій Віренко навіть не підозрював, що жага помсти заведе його настільки далеко. Питання спливають у його свідомості в той час, як небезпека ховається за кожним закутком. Чи можливо розрізнити божевілля з реальністю, якщо межа поміж ними змивається хвилями зливи? Кого несуть із собою нічні блискавки, що нависли над містом? І що чекає на Тимофія в кінці найдовшого жахіття в його житті?

 

(самвидав), 2016. – 176 с.


Маркіян Камиш

Київ-86

 

Після аварії на ЧАЕС у 1986 році тотальне відселення мешканців Києва – столиці України і міста-мільйонника, було цілком реальним сценарієм. Як в цьому випадку могли розвиватися події, автор уявив у романі «Київ-86». Через 30 років після аварії провідник-«сталкер» веде японських туристів до заповітної мети – покинутого Києва, який мріють побачити всі мандрівники на планеті, але наважуються лише одиниці. Ця книга – гарячий поцілунок літа в місті, яке ми могли втратити.

 

Нора-Друк, 2016. – 154 с. ISBN 978-966-8659-79-9

35


Михайло Яцків

Чорні крила

 

Живучи в добу Івана Франка, Василя Стефаника, Ольги Кобилянської, "Молодої Музи" й "Української хати", Михайло Яцків зумів витворити своє самобутнє силове поле в українській прозі початку ХХ століття й підняти її до світового рівня. Йому вдалося синтезувати та переосмислити глибинні фольклорні пласти, набутки рідного письменства й новітні західноєвропейські віяння. У ритмах слова та глибинах значень трьох вершинних збірок малої прози - "Казка про перстень" (1907), "Чорні крила" (1909) й "Adagio consolante" (1912) - львівський характерник, чиї тексти не старіють, як полотна давніх майстрів.

 

Піраміда, 2016. – 280 с. ISBN 978-966-441-436-1

36


Богдан Нижанківській

Вулиця

 

Сюрреалізм у літературі. Львівська вулиця 30-40-х років ХХ ст. - батяри, злодії, коханці, бандити й підпільники - саме такою є стихія урбаністичної прози Богдана Нижанківського з характеристичною мовою міського дна. Водночас його твори заворожують ностальгічними настроями: у сюрреалістичній повісті "Я вернувся до мого міста" письменник підняв "Львів спогаду" (за висловом Б. Рубчака) до якоїсь не те що поетичної, але майже містичної апофеози.

 

Піраміда, 2016. – 236 с. ISBN 978-966-441-433-0

37


Галина Пагутяк

Захід сонця в урожі

 

Збірка творів автора, що полюбляє гратися з містичними та філософськими сюжетами. До вершинної книги лауреата Шевченківської премії Галини Пагутяк увійшли знакові її твори - романи і повісті "Захід сонця в Урожі", "Кіт з потонулого будинку", "Книга снів і пробуджень", "Спалене листя", "Радісна пустеля" та "Записки Білого Пташка" і кращі новели й оповідання, які по праву складають золотий фонд української прози, створеної поколінням вісімдесятників.Відкриває книгу відома Галинина "Автобіографія без дат і майже без фактів" (доповнена).

 

Піраміда, 2016. – 280 с. ISBN: 978-966-441-435-4

38


Галина Пагутяк

Пан у чорному костюмі з блискучими ґудзиками

 

До книги лауреата Шевченківської премії Галини Пагутяк "Пан у чорному костюмі з блискучими ґудзиками" увійшли найкращі зразки ґотичної прози знаної української письменниці - однойменна повість, роман "Урізька ґотика" та міфологічний есей "Уріж та його духи".

 

Піраміда, 2016. – 280 с. ISBN: 978-966-441-432-3

39

доп.

Галина Пагутяк

Гіркі землі

 

Автор характеризує роман як «містерію». Судячи з анотації у досить нефантастичному сюжеті можна простежити паралелі з міфологічними мотивами. Бог створив її жінкою згідно зі своїм планом, жінкою в Бориславі, місті, куди вона змушена повертатись, бо більше немає куди, і навіть вважати це за щастя — повернутись додому, де за її гроші купили братові диплом, зробили євроремонт і далі потребують її грошей. Ліля дасть, Ліля купить, Ліля заплатить борг. Ліля — багата. Ліля — каріатида, яка тримає разом з іншими каріатидами небо над Бориславом.

 

Теза, 2016. – 224 с. ІSВN 978-966-421-228-
8Максим Гах


                      

П’ятий парк


Дебютний роман вітчизняного автора. в якому поєднано елементи жанрової та високої літератури, антиутопії та філософії. Роман багатошаровий, поліфонічний, неоднозначний, тому потребує кілька прочитань.


Брустури: Дискурсус, 2016. - 278 с.
ISBN: 978-617-7236-76-3


40

доп.

доп.

доп.доп.


Остап Соколюк

Ені

 

В одному прекрасному місті України перехрещуються долі кількох людей: загадкової дівчини Ені, котра живе сама, мандруючи із міста у місто; Натана — професійного покерного гравця; Сави — розробника комп’ютерних ігор; дівчинки Аліси із синдромом Мьобіуса і квантового містика Марка, котрий опинився на грані божевілля. Всіх їх поєднує загадкова куля із надприродними фізичними властивостями, квартири, що розташовані одна навпроти одної і, звичайно, кохання. Книга написана динамічно, із гумором та пізнавальними моментами, що стосуються деяких наукових фактів. Центральна тема — кохання.

 

К.: КМ-БУКС, 2016. — 224 с. ISBN 978-966-923-119-2


Дмитро Білий

Таємниця щита Таргітая


Перша книга з запланованого 6 книжжя. Серія: Дивовижні пригоди скіфа Атея.


Книжкова база «Альфа», 2016. – 62 с. (з іл.) ISBN 978-966-97580-0-2
Дмитро Білий

Подорож до міста мерців

 

Друга книга з запланованого 6 книжжя. Серія: Дивовижні пригоди скіфа Атея.

 

Книжкова база «Альфа», 2016. – 47 с. (з іл.) ISBN 978-966-97580-1-9
Ігор Павлюк

Вирощування алмазів

 

Природа творить алмази мільйони років. Людина навчилася їх вирощувати штучно… А хто, що і як вирощує і шліфує алмази людських душ?.. Філософські, психологічні, ідеологічні проблеми вибору між органічним і хімічним, честю і вигодою, зовнішнім та внутрішнім космосом турбують екстремальних персонажів філософсько-фантастичного роману відомого письменника Ігоря Павлюка і його самого.

 

Л.: Апріорі, 2016. – 216 с. ISBN 978-617-629-336-1


Володимир Тараненко

До того берега ріки. Оповідання, вірші, фото

 

До збірки творів Володимира Тараненка ввійшли фантастичні оповідання, вірші та фотографії різних періодів життя.

 

Ніка-центр, 2016. – 160 с. ISBN 978-966-521-685-8

Новинки фантастики у перекладі

41


Буалем Сансаль

2084: Кінець світу

 

У романі, який можна сприймати, зокрема, як і діалог Сансаля з епохальним орвеллівським «1984», оповідається про небезпеку ісламської релігійної диктатури, яка насувається на нашу цивілізацію. У своєму інтерв’ю для «Дойче Велле» Буалем Сансаль так описує власне бачення сьогоднішнього становища нашої цивілізації: «Свободи більше немає. Ми стали в’язнями надто жорстко організованих держав. Глобалізація нав’язує нам закони ринку. Реклама і маркетинг зумовлюють наші дії. Присутній скрізь всемогутній закон обмежує свободу громадян.

 

К.: Вид-во Жупанського, 2016. – 216 с. ISBN 9789662355680

 

42


Карін Боє

Каллокаїн

 

«Каллокаїн» з’явився 1940 року, за рік до смерті письменниці, і став важливим учасником літературного діалогу тогочасних антиутопій – «Мы» Євгена Зам’ятіна, «Прекрасний новий світ» Олдоса Хакслі та епохального «1984» Джорджа Орвелла, що вийшов через дев’ять років після «Каллокаїну» і який за своєю стилістикою та проблематикою чи не найближчий до magnum opus шведської письменниці. Бо в обох романах постає похмуре пророцтво майбутнього світової цивілізації, де величезні конгломерати-держави безкінечно ведуть між собою то «холодні», то «гарячі» війни, які насправді є лише однією війною за владу над власним народом.

 

К.: Вид-во Жупанського, 2016. – 184 с. ISBN 978-966-2355-71-0

43


Олдос Гакслі

Який чудесний світ новий!

 

У своєму шедеврі «Який чудесний світ новий!» Олдос Гакслі представив похмуру сатиричну візію утопічного майбутнього, в якому людей генетично продукують, фармацевтично анестезують і ретельно контролюють для пасивного служіння панівному ладу і «всезагальному благу». Книга, яка захоплювала і жахала не одне покоління читачів, залишається й дотепер на диво актуальною своїми застереженнями і пророцтвами, що збуваються і стають життєвими реаліями сучасного світу.

 

Л.: Вид-во Старого Лева, 2016. – 368 с. ISBN: 978-617-679-333-5

44


Вільям С. Берроуз

Голий ланч

 

Це моторошна антиутопія, дія якої відбуваються в невизначеному майбутньому в інфернальному світі, виверненому навспак, під назвою Інтерзона. Роман створено своєрідною експериментальною технікою колажу, тому тут немає сюжету у звичному значенні цього слова. «Голий ланч» – це схоже на нічний кошмар провокативне плетиво безпідставного насильства, непристойних гомоеротичних фантазій, чорного гумору та мовних вибриків, мотивованих схибленою викривленою логікою, зрозумілою лише «героям» цього блискуче-обурливого морально-літературного експерименту.

 

К.: Комубук, 2016. – 336 с. ISBN  978-966-97490-3-1

45


Євгеній Замятін

Ми

 

Після руйнівної двохсотрічної війни гине мало не все населення Землі. Ті, кому все ж таки вдалося вижити, жертвуючи своєю особистою свободою, створюють Єдину державу – оплот порядку та рівності. Засновники Єдиної держави підкорили голод – нафтовою їжею, а кохання – рожевими талонами. Все у цьому місті раціональне і математично вивірене. Місто майбутнього обнесене Зеленою стіною, яка захищає його мешканців від хаосу навколишнього ірраціонального світу, а будинки у місті нагадують матриці зі скла, де кожен у своїй комірчині постійно знаходиться під наглядом усіх.

Головний герой роману, інженер Д-503, щасливий жити посеред цього досконалого математичного світу. Він починає свій щоденник як оду величі Єдиній державі, однак його наміри швидко сходять нанівець.

 

К.: Комубук, 2016. – 232 с. ISBN  978-966-97480-9-3

46


Ішіґуро Кадзуо

Не відпускай мене

 

Це роман з елементами наукової фантастики та антиутопії, розповідь про пошук відповідей, любов, дружбу, пам'ять, надію і безвихідь. Кеті, головна героїня книжки, намагається зрозуміти та прийняти своє дитинство і юність у привілейованій школі-інтернаті Гейлшем та поза нею, свою інакшість від людей та обране для самої Кеті та її найближчих друзів призначення бути донором. Це довга дорога зі спогадів, відчуттів, одкровень, які поволі вибудовують для героїв нову картину світу.

 

Л.: Вид-во Старого Лева, 2016. – 336 с. ISBN:978-617-679-295-6

47


Курд Ласвіц

На двох планетах

 

Коли повітроплавна експедиція вирушає підкорювати Північний полюс, ніхто з її членів не може й уявити, що насправді чекає на них самих і на Землю. Троє сміливих науковців стануть посередниками між двома цивілізаціями, які змушені будуть порозумітися заради спільного розвитку. Та чи не надто велика різниця між марсіанами та землянами для теплих стосунків?

 

Л.: Мендорлі, 2016. – 592 с. ISBN  978-966-97552-1-6

48


Рей Бредбері

Все літо наче ніч одна (у двох томах. Т.1)

 

До книги увійшли 50 відібраних самим автором оповідань. Українською мовою абсолютна більшість з-поміж них друкується вперше. Значний інтерес для любителів фантастики становитимуть передмова Рея Бредбері, у якій він розповідає про причини «появи» того чи іншого твору, а також ґрунтовні примітки та «паспорти» кожного оповідання.

Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 544 с. ISBN: 978-966-10-4528-5

49


Рей Бредбері

Все літо наче ніч одна (у двох томах. Т.2)

 

Друга частина також складається з 50 оповідань, приміток до них та «паспортів».

 

Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 480 с. ISBN: 978-966-10-4608-4

50


Рей Бредбері

Екзорцизм

 

Збірка вибраних оповідань славетного Рея Бредбері демонструє різнобічність талантів цього непересічного письменника. Більшість уміщених в ній творів належить до реалістичного жанру, проте витончені психологічні сюжети впритул наближаються до межі, де буденне зустрічається з незбагненним.

 

Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 528 с. ISBN: 978-966-10-4458-5

51


Рей Бредбері

Жовтнева гра

 

На сторінках цієї книжки Бредбері підкорює жанри ґорору та містики, вишукано поєднуючи сюжетну майстерність з характерним ліризмом та особливим поетичним баченням світу, що стало прикметною рисою творчості цього славетного американського письменника.

 

Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 432 с. ISBN: 978-966-10-4457-8

52


Рей Бредбері

Прийми вітання і прощай

 

Оповідання цієї збірки якнайкраще розкривають дивовижну багатовимірність таланту Рея Бредбері, одного з найвизначніших майстрів короткої прози ХХ століття. Реалістичні твори сусідять тут з відверто фантастичними візіями, та всі вони різними словами оповідають про одне й те саме: радість буття, щастя незначних повсякденних відкриттів, які зрештою впритул наближають людину до межі, за якою казка стає реальною.

 

Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 336 с. ISBN:  978-966-10-4454-7

53


Рей Бредбері

Усмішка

 

У книзі зібрано вибрані фантастичні оповідання видатного Рея Бредбері.

 

Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 368 с. ISBN: 978-966-10-4450-9

54


Рей Бредбері

День повернення додому

 

До збірки увійшли вибрані оповідання славетного американського письменника-фантастик Рея Бредбері, серед яких "День повернення додому", "Дядько Ейнар", "Квітневе чаклунство" та ін., написані у жанрі, близькому до "магічного реалізму".

 

Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 224 с. ISBN: 978-966-10-4451-6

55


Рей Бредбері

Лід і вогонь

 

Всесвітньої слави Рей Бредбері зажив саме як автор фантастичних оповідань, багато з яких виходять далеко за межі жанрової прози, стаючи надбанням золотого фонду літературної спадщини усього людства. Під обкладинкою цієї книжки читач знайде такі класичні твори як "Калейдоскоп", "Ні дня, ні ночі", "Вічний дощ", "Все літо наче день один", "Лід і вогонь" та інші.

 

Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 288 с. ISBN: 978-966-10-4453-0

56


Рей Бредбері

Ніч перед кінцем світу

 

У книзі зібрано вибрані фантастичні оповідання видатного Рея Бредбері, деякі з яких вже знайомі українському читачеві, а деякі представлені вперше.

 

Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 176 с. ISBN: 978-966-10-4455-4

57


Рей Бредбері

Третя експедиція

 

У книзі зібрано вибрані фантастичні оповідання видатного Рея Бредбері.

 

Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 336 с. ISBN: 978-966-10-4452-3

58


Рей Бредбері

Машинерія радості

 

У книзі зібрано вибрані фантастичні оповідання видатного Рея Бредбері.

 

59


Рей Бредбері

Мандрівка до Кіліманджаро

 

У книзі зібрано вибрані фантастичні оповідання видатного Рея Бредбері.

 

60


Рей Бредбері

Майже кінець світу

 

У книзі зібрано вибрані фантастичні оповідання видатного Рея Бредбері.

 

61


Рей Бредбері

Холодний і теплий вітри

 

У книзі зібрано вибрані фантастичні оповідання видатного Рея Бредбері.

 

62


Рей Бредбері

Відьомські двері

 

У книзі зібрано вибрані фантастичні оповідання видатного Рея Бредбері.

 

63


Рей Бредбері

Пограймося в отруту!

 

У книзі зібрано вибрані фантастичні оповідання видатного Рея Бредбері.

 

64


Рей Бредбері

Прощавай, Лафаєт!

 

У книзі зібрано вибрані фантастичні оповідання видатного Рея Бредбері.

 

65


Рей Бредбері

Месія

 

У книзі зібрано вибрані фантастичні оповідання видатного Рея Бредбері.

 

66


Рей Бредбері

Кульбабове вино (перевидання у серії «Чумацький шлях»)

 

У центрі сюжету — брати Сполдінг: Дуглас (12 років) і Том (10 років). Повість складається з низки історій, що відбулися в маленькому містечку за три літніх місяці з братами, їх родичами, сусідами, друзями, знайомими.

 

Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 192 с. ISBN: 978-966-10-4272-7

67


Рей Бредбері

Марсіанські хроніки (перевидання у серії «Чумацький шлях»)

 

Марсіанські хроніки — цикл пов'язаних фантастичних оповідань Рея Бредбері, які висвітлюють майбутню колонізацію Марса людьми, що прилетіли зі спустошеної Землі, а також боротьбу марсіанських аборигенів з колоністами.

 

Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 192 с.
ISBN: 978-966-10-4273-4

68


Роджер Желязни

Дев’ять принців Амбера (перевидання в обкладинці у без дивану)


У приватній лікарні після автокатастрофи до головного героя роману — Корвіна, повернулась свідомість. Але він не пам’ятає, хто він. Від лікаря йому вдається дізнатися, що у нього є сестра Евелін. Корвін тікає з лікарні і приходить до неї додому. В домі сестри він натрапив на шокуючу знахідку — колоду карт Таро, на яких зображений він та члени його сім’ї… У нього попереду безліч пригод та небезпек. Чи подолає він їх?

 

Серія «Горизонти фантастики» Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016.

Серія «Диван» Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2015. – 280 с. ISBN: 978-966-10-4280-2

69


Роджер Желязни

Рушниці Авалону (перевидання в обкладинці у без дивану)

 

Вирвавшись з ув'язнення, Корвін виявляє, що темні сили загрожують неминучою загибеллю не лише його ворогам, але і йому та всьому, що для нього важливе. І тепер Принц Корвін повинен зробити вибір між помстою та благополуччям Амбера

 

Серія «Горизонти фантастики» Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016.

Серія «Диван» Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2015. – 304 с. ISBN: 978-966-10-4281-9

70


Роджер Желязни

Знак Єдинорога (у двох варіантах обкладинки)

 

Третя книга з циклу «Хроніки Амбера»

 

Серія «Горизонти фантастики» Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 240 с. ISBN: 978-966-10-4649-7

Серія «Диван» Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 240 с. ISBN: ISBN: 978-966-10-4673-2

71


Роджер Желязни

Рука Оберона (у двох варіантах обкладинки)

 

Четверта книга з циклу «Хроніки Амбера»

 

Серія «Горизонти фантастики» Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 240 с. ISBN: 978-966-10-4650-3

Серія «Диван» Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 240 с. ISBN: 978-966-10-4676-3

72


Дуґлас Адамс

Ресторан «Кінець світу» (у двох варіантах обкладинки)

 

Друга з п’яти книг циклу ідіотичної фантастики про пошуки сенсу життя. Книга навчить читача: — як правильно заварювати чай, щоб не порушити системи керування космічного корабля; — як викликати духів предків, щоб ті не капали вам на мозок; — як визначати своє мізерне місце в нескінченності Всесвіту й залишитись сповна розуму; — як позбутися непродуктивної частини людства і зажити щасливим життям; — а також що можна скуштувати в наймоднішому ресторані усіх часів і народів — Міллівейз, ресторані «Кінець Світу».

 

Серія «Горизонти фантастики» Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016.

Серія «Диван» Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 240 с. ISBN: 978-966-10-4677-0

73


Дуґлас Адамс

Путівник по галактиці для космотуристів

 

Сюжет роману обертається довкола землянина Артура Дента, Форда Префекта, походженням з маленької планети неподалік Бетельгейзе, його напівдвоюрідного брата Зафод Бібльброкс, землянки Тріції Макміллан (Тріліан), а також депресивного робота Марвіна.

 

Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 320 с. ISBN: 978-966-10-4396-0

74


Тесс Ґеррітсен

Хірург

 

Жахи, горор. Томас Мур та Джейн Ріццолі розслідують серію страшенних вбивств. Злочинець наслідує почерк серійного маніяка, якого було вбито два роки тому. Він копією навіть такі дрібні деталі, про які мало кому відомо. Остання з жертв загиблого маніяка Кетрін Корделл, вбила його, та саме через це стає метою нового вбивці. Із кожною наступною жертвою невідомий наближається до Кетрін. Саме Томасу та Джейн доведеться зупинити геніального вбивцю, чого б це не коштувало.

 

Х.: КСД, 2016. – 352 с. ISBN: 978-617-12-1462-0

75


Дж. Р. Толкін

Сказання з небезпечного королівства

 

Це найповніше зібрання знаменитих коротких оповідей Дж. Р. Р. Толкіна. П’ять історій, написаних так само майстерно та вишукано, як і улюблений багатьма «Гобіт», витворюють дивовижний світ, який не хочеться покидати: іграшковий песик Роверандом, подорожуючи на Місяць та в морські глибини, знаходить нових друзів і вчиться не ображати чарівників; Фермер Джайлз із Гема, ненароком прогнавши лихого велетня, змушений удавати зі себе героя і ставати до бою з драконом; у Пригодах Тома Бомбадила йдеться про фантастичні мандри старого веселуна та про знайомства з гобітами, принцесами, ґномами і тролями; Ковалю з Великого Вуттона випало проковтнути чарівну зірку, яка стає його перепусткою у Дивокрай; а Листок пана Дрібнички — це все, що залишилося у цьому світі від досконалого дерева маленького художника, котрого, як і всіх нас, чекала довга неуникненна подорож. Ці історії доповнено есеєм «Про чарівні історії», де викладено теоретичні засади творчості славетного автора «Володаря Перснів»

 

Л.: Астролябія, 2016. – 384 с. ISBN: 978-617-664-084-4

76


доп.

доп.
доп.Дж. Р. Р. Толкін

Падіння Артура

 

«Падіння Артура», єдиний літературний екскурс Дж. Р. Р. Толкіна у світ легенд про бриттського короля Артура, цілком може вважатися його найрафінованішим і наймайстернішим здобутком давньоанглійського алітераційного вірша. Та, на жаль, «Падіння Артура» належить до тих кількох великих епічних поем, яких Толкін свого часу не закінчив, і її вперше опублікував його син, вірний хранитель спадку великого майстра, Крістофер Толкін. Він і супроводжує поему трьома есеями, в яких веде мову про артурівську літературну традицію, еволюцію «Падіння Артура», відображену в батькових чернетках, а також про зв’язки поеми зі світом Середзем’я.

 

Л.: Астролябія, 2016. – 256 с. ISBN: 978-617-664-093-6


Дж. Р. Р. Толкін

Володар перснів. Братство персня

 

Це захопливий пригодницький роман і, водночас, сповнена глибокої мудрості книга. Почергово то комічна й домашня, то епічна, а подекуди навіть страхітлива оповідь переходить через нескінченні зміни чудово описаних сцен і характерів.

 

(перевидання) Астролябія, 2016. – 704 с. ISBN: 978-617-664-100-1


Дж. Р. Р. Толкін

Володар перснів. Дві вежі

 

Основою цієї історії є боротьба за Перстень Влади, що випадково потрапив до рук гобіта Більбо Торбина. Саме цього Персня бракує Темному Володареві для того, щоби завоювати увесь світ.

 

(перевидання) Астролябія, 2016. – 576 с. ISBN: 978-617-664-102-5


Дж. Р. Р. Толкін

Володар перснів. Повернення короля

 

Небезпечні пригоди випадають на долю Фродо Торбина, бо йому довірено цей Перстень. Він мусить залишити свій дім і вирушити у небезпечну мандрівку просторами Середзем’я аж до Судної Гори, що розташована в осерді володінь Темного Володаря. Саме там він має знищити Перстень і завадити втіленню лихого задуму.

 

(перевидання) Астролябія, 2016. – 704 с. ISBN: 978-617-664-103-2

77


Одрі Ніффенеґґер

Дружина мандрівника в часі

 

Де бере початок їх кохання — юної студентки художнього коледжу і 28-річного бібліотекаря? Бо ще з дитинства Клер знала, що їй судився саме цей чоловік, відколи вперше побачила його — сорокатрирічним. Бо з дитинства знала його таємницю: Генрі — мандрівник у часі… Усе їх кохання буде зустрічами і розлуками, щастям і болем. Раз за разом Генрі зникатиме з її життя, закинутий у минуле… Пронизлива історія про кохання, що заблукало у часі, і життя з відчуттям нескінченності, що перемагає смерть.

 

Х.: КСД, 2016. – 592 с. ISBN: 978-617-12-1526-9

78


Курт Воннеґут

Колиска для кішки

 

Коли людству дійсно загрожуватиме кінець, саме ця книга зникне з усіх книгарень! Чи може істина бути сенсом життя? Чи може солодка брехня пророка-самозванця зробити людей щасливими? Геніальний схиблений вчений, який робить приголомшливе відкриття, не переймаючись майбутнім свого творіння… Святий вигнанець Бокон – шахрай, який перетворився на філософа… Лід-дев’ять – винахід, страшніший за атомну бомбу. Одна його крихта здатна вбити все живе… І три людини, які отримали цю смертоносну речовину і використали її на свій розсуд.

 

Х.: КСД, 2016. – 240 с. ISBN: 978-617-12-1518-4

79


Алессандро Барікко

Море-океан

 

Море-океан — Багатогранний твір – водночас пригодницький роман, поема в прозі, філософська притча і навіть трилер. Найкрасивіший роман сучасної італійської літератури. Морське узбережжя – не земля і не море, місце, якого ніби не існує… Самотній готель на березі моря-океану, де господарюють лише діти… Хто вони – красуня Діра з постарілими очима, Дуд, Дітц, Дол, які навіюють сни? Яких втомлених, зачудованих гостей покличе доля сюди? Те, що трапиться, буде жахіттям, та поки – двоє у пітьмі й поцілунки…

 

Х.: КСД, 2016. – 320 с. ISBN: 978-617-12-1506-1

80


Філіп Дік

Чи мріють андроїди про електричних овець?

 

Коли Рік Декард, мисливець за головами, отримує завдання ліквідувати групу андроїдів «Нексус-6», що нелегально проникли на планету Земля, він сприймає це як подарунок долі, як свій шанс врешті-решт втілити заповітну мрію свого життя – стати власником справжньої живої тварини. Однак у цьому похмурому постапокаліптичному світі ніщо не є настільки простим, як видається, і місія Декарда швидко перетворюється на кошмарний заплутаний калейдоскоп подвійної гри та обману, де мисливець, сам того не помічаючи, поступово перетворюється на здобич…

 

К.: Комубук, 2016. — 336с. ISBN 978-966974901-7

81


Філіп Дік

Затьмарення

 

Дія відбувається в Каліфорнії 90-х років. Фантастичного колориту надають кілька технологій, на зразок голосканерів та шифрувальних костюмів, завдяки яким роман зажив слави предтечі кіберпанку. "Затьмарення" — це постмодерний роман із подвійним дном. З одного боку, захопливий детективний сюжет (наркотичні субкультури, агент поліції, що працює під прикриттям), який тримає читача в напрузі, з іншого ж — філософська розповідь про трагічне роздвоєння людини та пошуки власної ідентичності. Де межі людського "я"? Чи справді я є тим, ким себе вважаю? І які неприємні таємниці відкриє стеження за... самим собою?

 

К.: Комубук, 2016. — 336с. ISBN 9789669749017

82


М. Ру

Притулок

 

Старий будинок, загадкові фотографії, нічні жахіття. Той, хто потрапляв сюди, залишався тут назавжди. Але Ден цього не знав. Він приїхав на літні курси для обдарованих підлітків і набагато пізніше дізнався, що колись ця будівля була лікарнею для дивних людей. Що відбувалося тут? Чому деякі коридори і підвал замуровані? Хтось потайки стежить за ним. В бібліотеці коледжу Ден з друзями знаходить загадкові фотографії. Ден повинен розгадати таємницю притулку, інакше він сам опиниться в небезпеці…

 

Х.: КСД, 2016. – 288 с. ISBN: 978-617-12-1455-2

83


М. Ру

Повернення у притулок

 

Це місце сниться їм у кошмарах… Ден і його друзі мріють забути про те, що трапилося з ними торік у коледжі. Але жахливі події не залишають у спокої, і пам’ять повертається вночі у вигляді страшних снів. Якось друзі отримують розірвані чорно-білі фотографії, на яких нашкрябано лише кілька слів: «З тобою не покінчено». Вони розуміють, що розгадку таємниці треба шукати в подіях минулого літа. Та для цього їм необхідно повернутися туди, де вони дізналися, що таке справжній страх…

 

Х.: КСД, 2016. – 304 с. ISBN: 978-617-12-1454-5

84


Стівен Кінг

Сяйво

 

У цього шикарного готелю в горах — лиха слава. Колись там сталася страшна трагедія. Тому взимку в його стінах лишаються тільки привиди... Але цього разу опинитися тут не пощастило одній звичайній родині — батько Денні найнявся доглядачем пансіонату. Саме в готелі п`ятирічний Денні дізнався, що він «сяє»: хлопчик може бачити справжніх його мешканців і знає, що ховається за дверима кожного із сотні порожніх номерів... Але йому відкриваються не тільки жахливі події, які сталися тут у минулому. Він може передбачити, яка страшна небезпека чекає на його близьких...

 

Х.: КСД, 2016. (ел.) ISBN: 9789661465694

85


Стівен Кінг

Кінець зміни

 

Закінчення містичної трилогії «Містер Мерседес» і «Що впало, те пропало». Один за одним здійснюють самогубство люди, що дивом вижили у натовпі, роздавленому божевільним «Мерседесом», та врятовані детективом Ходжесом на дитячому концерті. Але ж вбивця містер «Мерседес» знаходиться у психіатричній лікарні в стані напівовоча… Чий таємничий голос нашіптує страшні слова, після яких жити несила? Білл Ходжес шукає відповідь на це питання, а наввипередки з ним іде невблаганна смерть…

 

Х.: КСД, 2016. – 448 с. ISBN: 978-617-12-1515-3

86


Стівен Кінг, Пітер Страуб

Талісман

 

Території — містичне місце, де кожна людина має Двійника. Саме туди прямує Джек, хлопчисько, який прагне знайти загадковий Талісман, щоб зберегти життя власної матері. Проте на Територіях вона є могутньою Королевою, про що хлопець тим часом не знає. Неймовірні пригоди, жахи, небезпека, магія перевтілення — усе це трапиться в нього на шляху. Але що ж коїтиметься в реальному світі, доки хлопчина виконуватиме своє завдання? Чи встигне він врятувати матір і чи не втратить себе при цьому?

 

Х.: КСД, 2016. (ел.) ISBN: 978-617-12-1399-9

87


Стівен Кінг

Ловець снів

 

Укотре збираючись на традиційне спільне полювання, четверо друзів навіть і не здогадувались, що для декого з них воно буде останнім у житті. Бо тепер здобиччю стали вони: на них полює інопланетна сутність, якій потрібні люди-носії, щоб захопити ще одну планету.
Єдиним шансом на порятунок стають незвичайні здібності. Багато років тому друзів наділив ними хлопчик, якого вони врятували. Але чи вистачить цього, щоб перемогти інопланетного супротивника?

 

Х.: КСД, 2016. – 672 с. ISBN: 978-617-12-0500-0

88


Стівен Кінг

Ярмарок нічних жахіть

 

Не завжди навіть абсолютне зло можна вчасно розпізнати, бо інколи воно має вигляд звичайнісінького хлопчика в шапочці з пластиковим пропелером. Але коли воно стає настільки звичним і буденним, що ми більше не звертаємо на нього уваги, зло виходить на полювання... Двадцять оповідань від Короля жахів (деякі вперше бачать світ саме на сторінках цієї збірки) гарантують, що ваша спина візьметься сиротами, і запрошують зазирнути у прочинені двері до потойбічного світу.

 

Х.: КСД, 2016. – 448 с. ISBN: 978-617-12-0080-7

89


Стівен Кінг

Куджо

 

Маленька безвідповідальність жінки, що необачно обрала коханця… Маленька безвідповідальність чоловіка, що вчасно не відремонтував авто… Маленька безвідповідальність господарів, що не зробили щеплення псу… А Куджо, добрий слинявій велетень-сенбернар, лише, граючись, погнався за летючою мишею. Мікроскопічний вірус сказу перетворив гіганта на страшного монстра, що в нестямі буде вбивати всіх, хто опиниться на його шляху. Капканом під палючим сонцем стане поламана машина для Донни Трентон і її маленького сина. Хто переможе у двобої скаженої люті тварини і матері, що рятуватиме від смерті своє дитя?

 

Х.: КСД, 2016. – 352 с. ISBN: 978-617-12-1516-0

90


Стівен Кінг

Четверта після півночі

 

Найстрашніша збірка новел від маестро хоррору Стівена Кінга, де він гратиме на ваших фобіях, доторкаючись до найпотаємніших струн підсвідомого… У цій збірці, нагородженій 1990 року премією Брема Стокера, маленькі містечка знову стануть наче копією людства в мініатюрі, а герої опиняться поряд з потойбічним та жахаючим, поза нашою здатністю в це повірити. Це буде справді моторошно, і коли здаватиметься, що ранок близько, виявиться, що «Сонце» — це лише модель вбивчого фотоапарату, якого так важко позбутися…

 

Х.: КСД, 2016(2017). – 928 с. ISBN: 978-617-12-1662-4

91


Артур Кларк

2001 Космічна одіссея

 

Три мільярди років тому, світанок людства…Біля печер напівголодного племені австралопітеків однієї ночі з’явився дивний об’єкт. Прозора стела, схожа на лід… Якби напівмавпи могли мислити, вони б зацікавились загадковим прибульцем. Але це він зацікавився ними. І вклав до рук Задивленого на Місяць першу зброю, а у мозок — перші думки… У 2001-му люди у місячному кратері Тіхо знайшли величезний чорний моноліт ідеальної форми і вражаючого віку. Зроблений нелюдськими руками, він прокинувся під світлом Сонця… Услід за його сигналом до кілець Сатурну вирушає космічний корабель «Діскавері» з капітаном Девідом Боуменом і бортовим комп’ютером — штучним інтелектом, що змушений брехати людям…

 

Х.: КСД, 2016(2017). – 224 с. ISBN: 978-617-12-1658-7

92


Річард Метісон

Я – легенда

 

Він міг стати легендою для людей. Якби люди існували. Він був єдиний, на кого не подіяв страшний вірус, хто не перетворився на вампіра. Зі свого будинку, що нагадує неприступну фортецю, він виходить, тільки щоб убивати. Тих, через кого втратив кохану дружину й улюблену донечку – усе своє життя. Він пізно розуміє, що сонце вже давно сходить над іншим світом…

 

Х.: КСД, 2016. – 224 с. ISBN: 978-617-12-0836-0

93


Колір зла (антологія, горор)

 

19 творів від майстрів горору під однією обкладинкою!
Усе життя вона провела на маленькому острові, зберігаючи моторошну таємницю. Вона нікуди не їздила, однак мала все, що забажає. Та яку ціну заплатила за це? Які дивні гості приходять до неї вночі? (С. Кінг «Плесо»). Беті стала випадковим свідком страшного вбивства. Вона боялася поворухнутися, щоб убивця не помітив її у вікні. Невже саме вона – наступна жертва… (Г. Еллісон «Скавучання побитих собак»). Кінг, Лавкрафт, Бредбері, Кольєр, Готорн, Ейкман та інші майстри жанру розкажуть вам історії, від яких кров холоне в жилах. Ви будете читати їх, не відриваючись, а коли перегорнете останню сторінку – ще кілька днів будете боятися вимикати світло на ніч.

 

Х.: КСД, 2016. – 464 с. ISBN: 978-617-12-0478-2

94


Ренсом Ріґґз (у двох варіантах обкладинки)

Дім дивних дітей

 

Шістнадцятирічний Джейкоб з дитинства звик до казок свого діда про його юність на далекому уельському острові: про чудовиськ з потрійними язиками і про невидимих дітей з притулку для дивних дітей, які вміють літати. Єдиним побічним ефектом цих вигадок були нічні кошмари, що мучили підлітка. Але одного разу кошмар увірвався у його життя…

 

Х.: КСД.  - ISBN (ел.): 9789661444835

(перевидання у кінообкладинці) Х.: КСД, 2016. – 432 с. ISBN: ISBN: 978-617-12-1053-0

95


Ренсом Ріґґз

Бібліотекар душ

 

Третя книжка циклу «Дім дивних дітей» (друга вийшла у 2014, не включена до каталогу).  Абатон. Загадкове зникле місто, де в бібліотеці зберігаються душі великих дивних...
Старовинна легенда нагадає про себе, коли в пошуках викрадених дітей Джейкоб, Емма і вірний Едісон, сплутавши сліди переслідувачам у сучасному Лондоні, вирушать до вікторіанської Англії. У небезпечній подорожі в нетрі Диявольського Акра – петлі поза законом, де дуже легко приховати вкрадене, – їх супроводжують похмурий перевізник Харон, спокушений перспективами кар’єрного зростання, і приручена Джейкобом порожнеча.  Але тут, біля самого лігва потвор, на них уже багато років чекає той, хто вірить у повернення бібліотекаря...

 

Х.: КСД, 2016. – 480 с. ISBN: 978-617-12-0839-1

96


Гаррі Гаррісон

Народження сталевого щура

 

З дитинства Джеймс Болівар ді Ґріз розумів, що відрізняється від інших. Йому нудно жити на провінційній планеті та вирощувати свинобразів! Далекий космос та великі гроші – ось що вабить його. Почавши тренуватися на крадіжках цукерок у магазинах, він розробляє дедалі новіші способи пограбування банків. Але щоб іти далі, йому потрібно знайти справжнього наставника. Для цього хлопець вирушає… у тюрму. Дурний план, скажете ви? І будете праві! Але скоро вся галактика дізнається про невловного крадія на прізвисько Сталевий Щур!

 

Х.: КСД, 2016. – 288 с. ISBN: 978-617-12-0878-0

97


Анджей Сапковський

Відьмак. Кров ельфів

 

Третя книга циклу. Маленька Цірі — дитя-несподіванка — стала більшою несподіванкою, ніж видавалось спочатку. Жахливі сни про загибель Цінтри руйнують її душу, а чаклунський дар, що народжується, може зруйнувати тіло. Дати йому раду під силу лише могутній чарівниці Йеннефер. Тож Ґеральту не вдається довго переховувати Цірі у Відьмачому Оселищі. Попереду небезпечна подорож, бо для багатьох маленька княжна Цінтри — останній аргумент: для Ради Чародіїв, для чотирьох королів, для зловісних посланців Нільфгарду… І тільки Ґеральт оберігає сіроволосу дівчинку заради неї самої…

 

Х.: КСД, 2016. – 320 с. ISBN: 978-617-12-1037-0

98


Анджей Сапковський

Час погорди

 

Четверта книга циклу. Згідно з давнім ельфійським пророцтвом, Цірі, Дитя Старшої Крові, мала змінити долю світу. Але поки зеленоока спадкоємиця трону Цінтри прямує під захистом своїх названих батьків до чарівницького острову Танедд, світ уже невпізнавано змінився. Усюди, в усіх серцях війна, ненависть і погорда. Для відьмака Ґеральта настав час заради порятунку Цірі обирати, на чиєму він боці.

 

Х.: КСД, 2016. – 320 с. ISBN: 978-617-12-1038-7

99


Анджей Сапковський

Хрещення вогнем

 

П’ята книга циклу. Поки світ магів оговтується після катастрофи на Танедді, а королівства людей та ельфів готуються розпочати нову війну, відьмак Ґеральт, ледве одужавши від ран у Брокілоні, вирушає на порятунок Цірі. Однак де її шукати, якщо Вежа Чайки зруйнована вщент, а у снах про названу дочку відьмак бачить зовсім не те, що переповідають про її долю? Мандруючи в компанії поета Любистка, напівдріади Мільви, нільфгардця Кагіра та п’ятсотлітнього вампіра Реґіса Ґеральт зрозуміє: він не може більше миритися з ріками крові, що проливаються навкруги. Люди і ельфи тепер лютіші за створінь, з якими його навчено битись. Пройти хрещення вогнем і врятувати тільки Цірі відьмаку вже не досить…

 

Х.: КСД, 2016. – 384 с. ISBN: 978-617-12-1488-0

100


Анджей Сапковський

Вежа ластівки

 

Диво врятувало від смерті Цірі, коли на її очах гинула банда Щурів, що стали їй вірними друзями. Призначення привело її в болотяні нетрі до пустельника та вигнанця Висоготи, де мудрість Старого Ворона допомогла Ластівці-Цірі знову стати на крило. Тепер вона ступила на свій шлях, повернула магічну силу. Більше вона нікого не втратить і знайде містичну Вежу Ластівки, шлях до спасіння зі світу, що приречений загинути у війнах, зраді й безчесті. Так судилося… Проте відьмак не вірить у пророцтва. Втративши чарівний амулет, він став просто Ґеральтом з Рівії. Він мчить на порятунок Цірі — своєї названої доньки, на яку полюють імператор, королі й чарівники, хапаючись в останніх судомах, як за крихкий лід, за шанс врятуватися ціною Старшої Крові…

 

Х.: КСД, 2016. – 480 с. ISBN: 978-617-12-1656-3

101


Роберт Гайнлайн

Чужинець на чужій землі

 

Хлопчик Майк, народжений під час першої земної експедиції на Марс, залишився єдиною людиною на чужій планеті і виріс, не маючи найменшого уявлення про життя на рідній Землі. Вихований марсіанами, що не мають статі й ведуть духовне життя, цілком підвладне законам виживання роду, він повернувся на блакитну планету через двадцять довгих років. Повернувся найбагатшою і найвпливовішою людиною Землі та став для влади найнебезпечнішим. Майк тікає за допомогою друзів із закритої лікарні, аби в маєтку генія-сибарита Джубала Гаршоу дізнатися, що таке кохання і яку владу можуть дати гроші, аби бути шокованим людською мораллю й філософією. Проте у спадок з Марсу він привіз не тільки багатство і власну релігію, а й надзвичайні здібності, які зроблять його месією на недобрій рідній планеті…

 

Х.: КСД, 2016. – 720 с. ISBN: 978-617-12-1519-1

102

доп.

доп.Герберт Уеллс

Невидимець. Війна світів


Якось учені з астрономічної обсерваторії побачили дивні спалахи на Марсі — планеті, яка називається так за іменем бога війни, — і минуло небагато часу, як у тихому англійському містечку приземлилися перші кораблі. Люди зустріли їх з білим прапором переговорів, а натомість отримали пекло… («Війна світів»)
Під час лютневої заметілі до готелю «Карета й коні» завітав дивний пожилець, який ніколи не знімає одягу та ховає обличчя за бинтами й окулярами. Цей талановитий науковець розгадав секрет невидимості й сподівається стати вершителем доль світу. («Невидимець»)

 

Х.: КСД, 2016. – 320 с. ISBN: 978-617-12-1513-9


Герберт Джон Веллс

Невидимець

 

У романі «Невидимець», написаному в 1897 році англійським письменником-фантастом Гербертом Веллсом, йдеться про талановитого вченого-фізика Грифіна, котрий винайшов машину, здатну перетворити людину в невидимку.

 

КМ-Букс, 2016. – 192 с. ISBN: 978-966-923-144-4Едгар По

Золотий жук

 

Уже майже двісті років містичні оповідання Едгара По захоплюють читачів по всьому світу і змушують їх завмирати, перегортаючи сторінки книжки. До цього видання увійшли дванадцять найвідоміших оповідань американського письменника.

 

КМ-Букс, 2016. – 264 с. ISBN: 978-966-923-138-3

103


Ден Сіммонс

Гіперіон (3 варіанти обкладинки)

 

Мине якихось вісімсот років, і до загадкових Гробниць часу, що порушують закони Ньютона та загальну теорію відносності, на абсолютно провінційну планету Гіперіон вирушить дивна делегація дивного культу, який боготворить невблаганного монстра. Католицький священник, полковник військово-космічних сил, геніальний поет-лихослов, тамплієр, що водить зореліт-дерево, тихий філософ, приватний детектив та безіменний дипломат – кожен із них має заповітне бажання і потаємну ціль, від яких може залежати майбутнє не тільки кільканадцяти мільярдів людей на двох сотнях планет, а й штучних інтелектів та загадкової постлюдської раси Вигнанців.

 

Серія «Чумацький шлях» Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 448 с. ISBN: 978-966-10-4643-5

Серія «Горизонти фантастики» Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 608 с. ISBN: 978-966-10-4678-7

Серія «Диван» Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 608 с. ISBN: 978-966-10-4679-4

доп.
104
Assassins Creed

Розмальовка

 

Розповідь про одвічну боротьбу асасинів проти тамплiєрів бере початок від доби хрестових походів і Американської революції і переноситься у Золоте століття піратства, вікторіанський Лондон і далі, у наступні епохи. Ці сторінки багатовікової історії потребують дивовижних барв — від темно-синіх і малахітових для відтворення загадкових глибин Карибського моря до яскраво-червоних і помаранчевих для змалювання неймовірно прекрасної Індії. Тож дістаньте свій прихований клинок, озбройтеся кольоровими олівцями і вирушайте у світ Assassin’s Creed.

 

К.: КМ-Букс, 2016. – 96 с. ISBN 978-617-7489-17-6

Гра престолів. Офіційна розмальовка

 

Фантастична сага «Пісня льоду й полум’я» давно завоювала серця читачів у всьому світі, перекладена більш як на 20 мов і продається мільйонними накладами. Чудова розмальовка, яку п’ятеро відомих художників створили за мотивами Мартінового знаменитого твору, не залишить шанувальників байдужими.

 

К.: КМ-Букс, 2016. – 96 с. ISBN: 978-966-923-080-5

105


Джордж Мартін

Бенкет круків

 

Четверта книга циклу. Фантастична сага "Пісня льоду й полум’я" давно завоювала серця читачів у всьому світі, перекладена більш як на 20 мов і продається мільйонними накладами. «Бенкет круків» — це перший крок до примирення у роздертому чварами королівстві, з руїн якого постають нові хисткі союзи й альянси, та поки переможці плетуть небезпечні інтриги, їх може зненацька заскочити справжній ворог.

 

К.: КМ-Букс, 2016. – 832 с. ISBN: 978-617-7409-11-2

106


Діана Сеттерфілд

Тринадцята казка

 

Знаменита письменниця Віда Вінтер, а, точніше, жінка, що скривалася під цим псевдонімом, довгі роки залишалася загадкою для своїх шанувальників. Жодного достовірного факту біографії, жодного слова правди у численних інтерв’ю, жодного пояснення, чому у її найзнаменитішій книзі «Тринадцять казок» лише дванадцять розділів… Яким же було здивування скромної власниці букіністичної крамниці Маргарет Лі, коли іменита письменниця запропонувала їй написати свою біографію! Затишна бібліотека та старовинний маєток Енджелфілд, де таємниці за кожними дверима — Маргарет наче повернулася до дому, який колись залишила. Може тому, що у неї, як і у Віди Вінтер, була сестра-близнючка, трагічно втрачена? Крок за кроком, блукаючи лабіринтом старих родинних драм, загадкових зникнень та патологічної любові до свого другого «я», Маргарет наблизиться до фіналу останньої казки, щоб стати однією з її героїнь…

 

Х.: КСД, 2016. – 432 с. ISBN: 978-617-12-1529-0

107


Станіслав Лем

Казки роботів. Кіберіада. Маска

 

Збірка творів С. Лема із серії «П’ятикнижжя Лемове»

 

Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 528 с.
ISBN: 978-966-10-4532-2

108


Станіслав Лем

Едем. Соляріс. Повернення із зірок. Непереможний

 

Збірка творів С. Лема із серії «П’ятикнижжя Лемове»

 

Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 768 с.
ISBN: 978-966-10-4535-3

109


Говард Філіпс Лавкрафт

Зібрання творів у 3 томах. Том 1.

 

Перший том повного зібрання прозових творів видатного майстра літератури “загадкового та потойбічного” Г.Ф. Лавкрафта охоплює його прозу, написану у період з 1917 по 1926 роки, — від найперших спроб письменника на ниві містичного оповідання ” Склеп” і аж до таких відомих творів, як “Храм”, “Герберт Вест — Реаніматор”, “Зачаєний жах”, “Щури у стінах”, “Покинутий будинок” та “Жах Ред Гука”.

 

К.: Вид-во Жупанського, 2016. – 448 с. ISBN: 978-966-2355-69-7

 

110


Марек Вавжинський

Улісс

 

Один день з життя не-дублінця. І не-Блума. І не-Дубліна, і не-Джойса. Та, власне, й не один день...Спочатку був Краків і його мистецько-богемна атмосфера. А вже тоді – все інше, в т. ч. і автор класичного шедевра. Саме так, бо не було би Кракова і Джойса в ньому, то де би міг узятися справдешній «Улісс»?.. Про що би могла бути мова взагалі?.. Відповіді на ці хронічно-риторичні запитання якраз і шукають, не озвучуючи вголос (табу?!), герої цього, за ствердженням одного спостережливого авторитетного чоловіка, «повновартісного, мистецьки вивершеного твору, радше модерного, ніж постмодерного, написаного з відчуттям такту і почуттям гумору», який уповні вкладається в прокрустові жанрові рямці міні-епопеї.

 

Луцьк: ПВД «Твердиня», 2016. – 100 с.

111


Саллі Ґрін

Напівзагублений

 

Третя частина трилогії. Натан – незвичайний підліток, він не вписується в жодну систему – ні в систему простих людей, ні в систему магів, до яких належить увесь його рід. Адже в ньому перемішалася кров матері, Білої відьми, і кров батька – найжорстокішого Чорного чаклуна. Він ЧБ, він Напівкодовий, той, на долю якого випадають жорстокі катування, ув’язнення в клітці, переслідування з боку Ради Білих чаклунів. Чи зможе він отримати свої три Дари, чи навчиться їх контролювати. Врешті, чи зможе Натан відновити втрачений баланс сил у відьомському світі, і визначиться, який же він: добрий чи все-таки лихий?

 

Л.: Вид-во Старого Лева, 2015(2016). – 336 с. ISBN:978-617-679-276-5

112


Вероніка Рот

Дивергент. Віддана

 

Третя книга трилогії "Дивергент" - Allegiant. Віддана. Фракцій більше не існує, і Трис, отримавши шанс пізнати широкий світ за межами паркана, не вагається. Може, саме там на них з Тобіасом чекає нове життя, без брехні й зради. Але світ за парканом виявляється ще небезпечнішим, ніж місто їхнього дитинства . Довідавшись правду, Трис змушена буде зробити ще складніший вибір, і для цього від неї знадобиться вся її мужність, відданість, жертовність і любов.

 

К.: КМ-Букс, 2016. – 384 с. ISBN: 978-966-923-095-9

113
доп.
Ірвін А.

День незалежності (книга за фільмом)

 

Гібридні винищувачі поєднали в собі земні й інопланетні технології. На Марсі та Місяці встановлено величезні гармати. Об’єднані сили оборони підготували найкращих в історії військових. Два десятиліття було відомо, що противник повернеться. Завдяки міжнародній співпраці запущено загально планетну оборонну програму. Проте людство виявилося не готовим до масштабного нового нападу. Лише завдяки сміливості та майстерності кількох хоробрих чоловіків і жінок з’явилася надія на порятунок світу від знищення.

 

К.: КМ-Букс, 2016. – 304 с. ISBN: 978-617-7409-12-9


Майкл Маршалл

Непрохані

 

Для колишнього поліцейського Джека Вейлена все починається з візиту давнього шкільного приятеля-юриста, який просить Джекової допомоги. Приятель мав справу з відомим науковцем, та нещодавно родину науковця жорстоко вбили, а сам він зник без сліду. Однак у Джека є проблеми нагальніші: в нього самого щезла дружина, поїхавши у звичайнісіньке відрядження. Але в цьому клубку випадкових невипадковостей є ще одна зникла особа: дев'ятирічна дівчинка, яку начебто викрали. Кояться дуже дивні речі, і зрештою Джек змушений буде взятися за справу, та чи сподобаються йому таємниці, які він почне відкопувати?

 

К.: КМ-Букс, 2016. – 384 с. ISBN: 978-966-97554-0-7

114Рик Янсі

5 хвиля

 

Це війна двох світів, двох цивілізацій. Після першої хвилі чужопланетного вторгнення Земля поринула в морок. Друга хвиля — всесвітній потоп. Третя хвиля — жахлива пошесть, яку не пережило дев’яносто сім відсотків людства. А після четвертої хвилі працює єдине правило: не довіряй нікому. Шістнадцятирічна Кассі Салліван, сама-одна в пустельному ворожому світі, змушена тікати від істот, які зовні дуже схожі на людей, але мета яких — винищити останніх людей до ноги, щоб розчистити простір для себе. Як же Кассі вижити і як розшукати меншого братика — єдиного вцілілого з колись щасливої родини, якщо не можеш довіряти навіть людині, котра тебе врятувала,— загадковому хлопцю на ім’я Еван Вокер?

 

(у 2 варіантах обкладинки) К.: КМ-Букс, 2016. – 448 с. ISBN: 978-966-923-010-2

115


Джейн Остін, Сет Грем-Сміт

Гордість і упередження і зомбі


 Розширена версія роману Джейн Остін, до якого тепер увійшли цілковито нові епізоди — сцени безжальних зомбівських безчинств. І ще на початку ми дізнаємося, що тихі села Англії охопила загадкова моровиця, внаслідок якої мертві… почали оживати! Тепер у відважної Елізабет Беннет немає вибору: вона мусить порятувати батьківщину від нечисті. Та вже невдовзі від таких шляхетних намірів її відволікає гордовитий і бундючний містер Дарсі. З його появою на читача чекає розкішна комедія характерів, сповнена майстерних словесних поєдинків між двома закоханими, а також не менш брутальних реальних поєдинків на кривавому полі бою.

 

Х.: КСД, 2016. – 296 с. ISBN: 978-966-500-783-8

116

доп.

Жахослов (збірка жахів)

 

Під однією обкладинкою зібрані 12 гостроцікавих оповідань іменитих майстрів горору. Дж. Гарріс, К. Ньюман, М. Ґрей, Р. Кемпбелл та інші гарантують вам безсонну ніч в атмосфері таємничості й містики… Подейкують, що в паризькому Театрі Жаху влаштовують криваві вистави. Тридцятидвохрічна Кейт Рід підібралася надто близько до розгадки… («Гіньоль») Відомий актор Даррен Ловрі на піку популярності… був, аж доки не розгнівав відьму! («Забуття»)

 

Х.: КСД, 2016. – 416 с. ISBN: 978-617-12-1562-7


Блейк Крауч

Сосни

 

Перша книга трилогії. На перший погляд Облудні Сосни, що в штаті Айдахо, — звичайнісіньке американське містечко. Агент секретної служби Ітан Берк прибуває туди в пошуках двох зниклих колег, та невдовзі потрапляє в абсолютно непередбачену ситуацію. Опинившись у шпиталі після страшної аварії, Ітан приходить до тями без посвідчення і телефону. Медперсонал поводиться доволі чемно, але тут напевне щось... не так.

 

К.: КМ-Букс, 2016. – 288 с. ISBN 978-617-7409-32-7

117Джоан Ролінґ

Гаррі Поттер і філософський камінь

 

Колекційне багато ілюстроване видання першої книги серії. Історія про хлопчика, що потрапляє до світу чарівників і  разом з друзями має навчатися у спеціальній магічній школі.

 

(колекційне ілюстроване перевидання) Л.: Абабагаламага, 2016. – 248 с. ISBN 978-617-585-100-5

118


Джоан Ролінґ

Гаррі Поттер і таємна кімната

 

Джим Кей, кавалер медалі Кейт Ґрінвей, відтворює світ чарівників зі всіма його приголомшливими деталями у цьому ілюстрованому виданні другої книжки з класичної серії Дж. Ролінґ — чудовому дарунку і для вірних шанувальників, і для нових читачів.

 

(колекційне ілюстроване перевидання) Л.: Абабагаламага, 2016.

119доп.


доп.


доп.


доп.Джоан Ролінґ, Джон Тіффані, Джек Торн

Гаррі Поттер і прокляте дитя

 

Події в п’єсі розгортаються через дев’ятнадцять років після пере­можної битви за Гоґвортс, якою закінчується сьома, за­ключ­на, частина «поттеріани». Бути Гаррі Поттером нелегко, а надто тепер, коли він — працівник Міністерства магії, трудоголік, одружений батько трьох школяриків. Доки Гаррі Поттер бореться зі своїм мину­­лим, яке ніяк не хоче відпускати, його молодшому синові Албусові доводиться миритися з тягарем свого знаменитого роду, — спадком, якого він не обирав. У той час, як минуле зловісно змішалося з майбутнім, батько і син пізнають сумну істину: інколи темрява виходить звідти, де її ніхто не чекав.

 

Л.: Абабагаламага, 2016. – 352 с. ISBN 978-617-585-112-8


Сюзанна Коллінз

Голодні ігри. Переспівниця

 

Третій том із 3. "Хай везіння завжди буде на твоєму боці!" — побажали мешканці Округу 12 Катніс Евердін, коли вона вдруге вирушала на Голодні ігри. І їхнє побажання справдилося: Катніс дивом вижила. Але навіть вирвавшись із кількома іншими трибутами з кривавої арени, вона не може почуватися щас-ливою, адже Піта лишився в руках Капітолія, а Округ 12 зрівняли з землею. Панемом прокотилася хвиля повстань, і Катніс нарешті доведеться зробити вибір: померти в рабстві — чи загинути в боротьбі за свободу. Але вона ще навіть не уявляє, що вороги здатні вміло вдавати друзів, а друзі в небезпеці тільки через те, що знайомі з Катніс.

 

К.: КМ-Букс, 2016. – 384 с. ISBN  978-617-538-038-3

Жуль Верн

Подорож до центру Землі

 

Герої твору Жуля Верна, професор Ліденброк і його небіж, вирушають у незбагненну подорож до земних надр. На них чекає безліч дивовижних відкриттів і страшних небезпек. Але ж чи вдасться відважним мандрівцям досягти своєї мети, центру Землі, і повернутися щасливо додому?

 

Мендорлі, 2016. – 348 с. ISBN 978-966-97552-0-9


Крістоф Рансмайр

Хвороба Кітахари

 

Неоднозначність, багаторівневість месиджу - невід'ємна складова творчості видатного австрійця - відчуваються тут навіть гостріше, ніж у всесвітньо відомому "Останньому світі", даючи читачеві змогу по-справжньому заглибитись у пронизливу красу і своєрідну ліричність життя персонажів цього виразно кінематографічного тексту, який тільки на перший погляд може здаватися просто новим етапом авторської гри із жанром "альтернативної історії".

 

Вид-во Жупанського, 2016. – 328 с. ISBN:978-966-2355-70-3

Ґабріель Ґарсія Маркес

Кохання під час холери

 

Колись головна героїня роману Ферміна Даса знехтувала юнацькою любов’ю Флорентіно Аріси і стала дружиною поважного доктора. Але Флорентіно чекає свого часу — цілих 54 роки… Здається, у нього вже зовсім не залишилося часу, і все ж він домагається свого — і двоє літніх людей, які окремо прожили свої повноцінні життя, нарешті все ж з’єднується. Вони вирушають у круїз на кораблі, що належить Арісі, а щоб уникнути зайвих зупинок для митних перевірок і пересудів, вивішують прапор, який означає, що на судні — хвороба. Однак з таким прапором їх не пускають ні до одного порту. І вони пливуть і пливуть…

 

Фоліо, 2016. – 476 с. ISBN 978-966-03-7144-6

Українська фантастика для дітей та підлітків

120


Книжка заборон і таємниць (антологія)

 

«Книжка заборон і таємниць» — антологія сучасної літератури для підлітків. У ній зібрано різні за жанром та темами твори: про дружбу і зраду, кохання і смерть, про пошук себе справжнього і навіть про війну, яка точиться поряд.


Х.: Віват, 2016. – 368 с. ISBN: 978-617-690-705-3

121


Володимир Арєнєв

Місто 1000 дверей

 

Чарівний світ – зовсім поруч, потрібно лише знайти туди шлях. Хлопчик на ім’я Юхимко знайшов заповітні Двері, намальовані чарівним Пензлем, і потрапив до фантастичного міста Охи. Але грізному Поряднику не до вподоби яскраві фарби чудового світу, лиходій прагнув перефарбувати його в тьмяний сірий колір… Чи вдасться Юхимові врятувати жителів Охи?

 

(перевидання) Х.: Віват, 2016 (2017). – 224 с.  ISBN:978-617-690-656-8

122
доп.

image description


Сергій Бадей

Курс бойового мага

 

Шістнадцятилітній Микола Бутенко міг завше запросто підвищувати температуру долонь. От не захоче йти до школи, потримає термометр у руці… А за чотири дні до випускних іспитів, на лісовій галявині, начитавшись фентезі, несподівано утворив між долонями жовтожару палахтючу кульку й, злякавшись, відштовхнув від себе. А далі була інша реальність. Не чужа планета, а незвіданий фантасмагоричний світ, населений тролями, вампірами, орками, ельфами, кікіморами… і, звичайно ж, людьми. А ще була Школа магії…

 

Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 368 с. ISBN: 978-966-10-4550-6


Роман Росіцький

Королівство рафінованого сміху

 

«Королівство рафінованого сміху» — фантастичний шпигунський роман талановитого українського письменника Романа Росіцького. Автор обрав незвичайний для дитячої літератури жанр, але саме це дозволило йому відтворити загадкову атмо­сферу незвичайного світу Білонерії. Чорно-білі ілюстрації, створені в стилі зентанглу, органічно вплітаються в оповідь, надаючи їй особливого «шпигунського» колориту.

 

Х.: Віват, 2016. – 224 с.  ISBN: 978-617-690-658-2

123


Наталія Щерба

Чароділ. Чародільський браслет

 

Перша книга циклу. Усі чародійні події розгортаються в серці таємничих Карпатських гір. Головна героїня Тетяна Окрайчик отримує від прабабки-відьми загадковий спадок - срібний браслет-ящірку. І зненацька дівчина опиняється у вирі боротьби могутніх магів за панування в Карпатах і повернення втраченого чарівного світу - Чародолу.

Школа, 2015 (2016). – 400 с. ISBN: 978-966-429-372-0

 

124


Наталія Щерба

Чароділ. Чародільський князь

 

Друга книга циклу. Удосконаливши чарівничі знання в англійській приватній школі, Тетяна Окрайчик під новим магічним ім’ям Каве Лізард потрапляє до складу карпатської експедиції. Мета мандрівки - відшукати Двері в Скелі, які відкривають шлях до Чародільських земель. Отримавши від Великого Мольфара Ключ від таємного проходу, юна відьма змушена зробити вибір: чи то залишитись у рідних Карпатах, де на її життя зазіхають могутні чарівники, чи то, зачинивши за собою Двері в Скелі, податись у незвідані простори Чародолу?

 

Школа, 2015 (2016). – 400 с. ISBN: 978-966-429-373-7

125


Наталія Щерба

Чароділ. Чародільський град

 

Третя книга циклу. Пригоди Каве Лізард продовжуються в чарівному Чародолі. Як володарка Золотого ключа, за допомогою якого можна відкрити таємницю зниклого міста Златограда, дівчина мусить протистояти не лише запеклим карпатським ворогам, а й могутньому Чародільському Князю. Тільки участь і перемога у магічному турнірі Чаклуні гарантує їй недоторканність і надію врятувати рідний Карпатський світ від знищення. Чи переможе Каве у смертельному двобої, адже ворогів у неї значно більше, ніж друзів? Чи вдасться юній відьмі знайти зниклий Златоград?

 

Школа, 2015 (2016). – 400 с. ISBN: 9789664293744

 

126


Наталія Щерба

Лунастри. Стрибок над зорями

 

Перша книга циклу. Життя п'ятнадцятирічного Тіма Князєва йшло своїм плином: шкільний випускний, тренування у спортзалі й незвичайне хобі — карколомні стрибки по дахах... Але знайомство з Селестиною, дивною дівчиною з фіалковими очима, відкрило перед хлопцем не лише власні приховані здібності, а й дивовижний дволикий світ, у якому співіснують представники двох ворожих рас — астри й лунати, надзвичайні вміння яких пояснюються впливом зірок і місяця. І ось нове дволике життя готує Тімові не лише нові відкриття, а й випробування. 

 

Школа, 2016. – 416 с. ISBN: 9789664294062

127


Микола Бакума

Золотий маг. Книга 1. Зерно

 

Робота приводить звичайного столичного журналіста до таємничої  карпатської мольфарки. Він навіть і не підозрює, що ця зустріч зовсім скоро кардинально змінить його життя. Золоте Зерно приведе його на планету Фран у Магічну Школу, та до безлічі пригод. Незвичайні друзі та вороги, небезпечні пригоди та подорожі, магія та таємниці. Чи зможе з цим впоратися сучасна людина у магічному світі?

 

Самміт Книга, 2016. – 536 с. ISBN 978-617-7350-72-8

128


Антон Сіяніка

Микита Кожум’яка

 

Хто б міг подумати, що у славетного Кирила Кожум'яки з'явиться на світ синочок, Микитка, зовсім не схожий на свого відомого татка! Хоч наш Микитка і зростом не вийшов, і силу батьківську не успадкував, однак випала йому доля рятувати всенький світ. Для дітей молодшого і середнього шкільного віку. В жовтні 2016 року виходить мультфільм у 3D-форматі - кіноекранізація книги Антона Сіянки про Микиту Кожум'яку.

 

К.: КМ-Букс, 2016. – 304 с. ISBN: 978-617-7409-64-8

129


Сашко Дерманський

Стонодцять халеп Остапа Квіточки

 

Цього разу автор утнув іншу штуку: «Стонадцять халеп Остапа Квіточки» — книжка, написана нібито для старшої читацької аудиторії, але ж… Немає жодних сумнівів, що чудернацькі та смішні пригоди молодого вчителя Остапа й не менш чудернацькі та смішні походеньки недодідька Вельзепера припадуть до смаку не лише старшим, а й молодшим школярам.

 

Л.: Абабагаламага, 2016. – 192 с. ISBN 978-617-585-109-8

130


Сашко Дерманський

Володар Макуци, або пригоди вужа Ониська

 

Що робити, коли сонце падає прямісінько на твою повітку? Як покататися на міжгалактичному макуцольоті? Чи легко врятуватися від метеоритного дощу? Як уберегти корову від зоопарку?
Не знаєш? Тоді хутчій познайомся з вужем Ониськом, і він тобі про все розповість!

 

(перевидання) В.: Теза, 2016. – 158 с. ISBN: 978-966-421-214-1

131


Володимир Рутківський

Гості на мітлі

 

Стара відьма разом зі своїм слугою, чаклунським котом Аристархом, отримала відрядження з Лисої гори. Вона має прилетіти до рідного села, де ще малою зазнала безліч принижень та образ, і викрасти якусь дівчинку для того, щоб зробити її своєю ученицею. Спочатку страшні посланці навіть перевиконують план...

 

Л.: Вид-во Старого Лева, 2016. – 240 с. ISBN:978-617-679-290-1

132


Еліна Заржицька

Легенди про козаків (серія «Читаю сам»)

 

Її герої - хоробрі козаки, брава козачка Стеша, звитяжні січовики - стають до бою зі злом і долають смертельну небезпеку. Пропонуємо тобі, маленький читачу, зануритися у світ читання й зустрітися з дивовижними героями цієї книги.

 

Харків: Юнісофт, 2016. – 64 с.

133

доп.

доп.

Еліна Заржицька

Як козак у морського царя служив (серія «Читаю сам»)

 

Хоробрим запорожцям доведеться очолити походи морського царя й зібрати народ до війська Богдана Хмельницького. Чи впораються вони? Чи зможе музика Звенигор вибратися з потойбічного острова й визволити свою кохану, а рибалка Василько порятувати русалку?.. 
Чудова читанка з тестами, цікавезною криптограмою та цінним призом вже чекає на своїх читачів!

 

Харків: Талант, 2016. - 64 с.

Георгій Почепцов

Невидимі замки

 

Нумо до світу чарівників! І яких тільки див не трапляється з героями книжки! Тут звичайний хлопчик має змогу навчатися на чарівника, а гриб моховик збирає підписи проти вирубування лісу, чарівники замовляють екскурсії на справжні гладіаторські бої, а ще у звичайнісіньких жерстяних бляшанках ви можете придбати мишок-прибиральниць. Фантастичний світ пригод, в який віриш і поринаєш з головою! Для молодшого і середнього шкільного віку.

 

К.: КМ-Букс, 2016. – 448 с. ISBN 978-966-823-038-6

Надія Марчук

Спадкоємець та донька повітрулі

 

Для дітей від 6 до 12 років. Уже багато років люди живуть у повній гармонії з природою. Та раптом якимось темним силам вдається все зруйнувати і знову починаються смерчі, урагани, повені... Хто врятує людей? Можливо, незвичайні діти із села Зеленого - хлопчик Данилко, за яким від самого народження чомусь полює нечиста сила, та дівчинка Дзвінка - хоробра донька повітрулі. На дітей та їхніх батьків чекає багато захоплюючих пригод...

 

Л.: Апріорі, 2016. – 272 с. ISBN 978-617-629-270-8

134


Марія Чумарна

Пригоди Лумпумчика. Книга 1. Прибулець із Сатурна (2 варіанти обкладинок)

 

«Пригоди Лумпумчика» — пригодницько-фантастична повість, що розповідає про неймовірні історії з життя різних планет, маленького сатурнівця Лумпумчика і його друзів-землян Василька, Юрчика, Cашка та інших. «Прибулець із Сатурна» — перша частина повісті. У ній читачі познайомляться з Лумпумчиком — маленьким мудрим посланцем Семи Священних Планет Всесвіту, який прилетів на Землю.

 

Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 96 с.
ISBN: 978-966-10-4618-3

Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 96 с.
ISBN: 978-966-10-3535-4

135Марія Чумарна

Пригоди Лумпумчика. Книга 2. Посланець всесвіту (2 варіанти обкладинок)

 

«Пригоди Лумпумчика» — пригодницько-фантастична повість, що розповідає про неймовірні історії з життя різних планет, маленького сатурнівця Лумпумчика і його друзів-землян Василька, Юрчика, Сашка, Іринки та інших. «Посланець Всесвіту» — друга частина повісті. У ній ви разом із Васильком Ігнатенком здійсните дивовижну подорож у прадавні часи, коли тільки зароджувалося життя на Землі.

 

Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 96 с.
ISBN: 978-966-10-4619-0

Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 96 с.
ISBN: 978-966-10-3536-1

136


Марія Чумарна

Пригоди Лумпумчика. Книга 3. Планета рожевого світанку (2 варіанти обкладинок)

 

Пригодницько-фантастична повість, що розповідає про неймовірні історії з життя різних планет, маленького сатурнівця Лумпумчика і його друзів-землян Василька, Юрчика, Сашка, Іринки та інших. «Планета Рожевого Світанку» — третя частина повісті. У ній ви разом з Юрчиком визволите з полону незвичайну дівчинку Уту, побуваєте на дивовижній Планеті Дитинства та познайомитесь із Васильковим молодшим братиком, який іще не народився…

 

Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 96 с.
ISBN: 978-966-10-4620-6

Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 96 с.
ISBN: 978-966-10-3339-8

137


Марія Чумарна

Пригоди Лумпумчика. Книга 4. Меч Ягіла (2 варіанти обкладинок)

 

«Меч Ягіла» — четверта книжка із серії книг «Пригоди Лумпумчика». Читаючи, ви матимете нагоду побувати в далекому минулому нашого краю, зустрітися з легендарним героєм Троянської війни Ахіллом, який називає себе іменем давньоукраїнського бога сонця — Ягілом. Карколомні пригоди чекають Василька та Юрчика в Криму... А які — прочитаєте в цій захопливій книзі.

 

Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 96 с.
ISBN: 978-966-10-4621-3

Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 96 с.
ISBN: 978-966-10-3537-8

138доп.
доп.
доп.Дара Корній

Петрусь химородник

 

У найчарівнішу пору року, на Івана Купайла, коли сходить на землю Сила Сварожа, коли превеликої моці набувають духи, добрі й лихі, Петрусеві доведеться шукати чарівну квітку папороті. І під час того іспиту від його мужності залежатиме доля не тільки людей, а навіть самих богів. Проти нього постане лихе воїнство підступної Мари. І пропав би Петрусь, згинув би… але ж серед його друзів – Домовик Дрім і Лісовик Пугач, Віла Жива й сестра її Стрига. Але ж так хочеться повернутися додому, та він не простий дванадцятирічний хлопчик, він — химородник.

 

Теза, 2015 (2016). – 256 с. ІSВN 978-966-421-158-8

Всеволод Нестайко

Чарівні окуляри

 

Для дітей від 6 до 12 років. У новій правдиво-фантастичній повісті лауреата літературної премії імені Лесі Українки, славного українського казкаря Всеволода Нестайка розповідається про веселі пригоди київських школярів.

 

Навчальна книга – Богдан, 2016. – 136 с. ISBN 978-966-10-4435-6

Олена Хрустальова, Катя Матюшкіна

Лісова сторожа

 

Для дітей 9-12 років. У цій суперзагадковій історії герої потрапляють у небезпечні ситуації і розгадують загадкові таємниці! У Таємничому лісі сталося лихо! Хто вирушить до Зачаклованого замку? Хто врятує лісових мешканців від страшної напасті? До справи взялася хоробра команда «Лісова сторожа» — мишка-літун Мишустик, бабчик Жужик і жабка Гріна!

Махаон, 2016. – 160 с. ISBN 978-966-917-036-1

Марина Рибалко

Марічка і Червоний Король

 

Будьте обережнішими зі своїми бажаннями! Адже коли дуже-дуже захотіти, можна потрапити поза межі Реальності! А там… поруч зі звичайними людьми живуть дракони, розбійники, королі природних стихій, котрим притаманні людські почуття. Повернення можливе тільки тоді, коли сила дружби здолає всі випробування і з’єднає в єдине ціле амулет «Скіфське сонце».

 

Л.: ВСЛ, 2016. – 272 с. ISBN 978-617-679-213-0

139


Галина Пагутяк

Королівство

 

Мама саме була у відрядженні, коли почались усі ті дива. Спершу з’явився хлопець, який перекидався лисом, а був Принцом. Тоді наш кіт Фелікс заговорив. Зрештою відьми і все товариство Книголюбів намагались викрасти книжку, яка виявилась чарівною. А далі… далі з’ясувалось, що це тільки початок пригод і що від мене залежить доля Королівства.

 

(перевидання) Теза, 2016. – 384 с. ISBN: 978-966-421-192-2

140доп.
доп.доп.
Галина Пагутяк

Книгоноші з королівства

 

Нікому не показуй цю книжку. І не розказуй, що читаєш її. Бо на неї і на тих, хто її читає, полюють крутиголовці. Так-так, і в Серединному світі, і, звісно ж, в Імперії. Чи, може, не на неї, а на іншу — з такою ж назвою?.. У будь-якому разі, будь обережний. І ще одне: кажуть, королева Олімпія скликає всіх книгонош до Королівства. Що б це могло означати?

 

(перевидання) Теза, 2016. – 288 с. ISBN 978-966-421-088-8

 Мія Марченко

Місто тіней

 

Янгол, вирізаний зі слонової кістки, — єдине, що залишилося дванад­цятирічній Марті від матері. Її життя змінилося назавжди: переїзд, нова школа, чуже місто і заклопотаний батько, якого вона майже не знає. Чи зможуть вони порозумітися? Чи зустріне Марта нових друзів, особли­во коли на єдину її цінну річ тепер полюють одразу дві магічні істоти: золотоокий сажотрус і таємничий залізний птах? І чи зможе зневірена дівчинка віднайти в душі ту силу, яка перетворить скуте кригою Місто Тіней на Королівство Золотих Веж?

Фонтан казок, 2016. – 360 с. ISBN 978-617-7262-37-3


Юрій Винничук

Місце для дракона

 

Що станеться, коли народові буде замало смерті змія, бо зло ним не вичерпалось? Що буде, коли він кинеться шукати й інші джерела зла? Одного дракона на всю державу замало. Де взяти ще стільки драконів, аби кожен мав кого розіп’ясти? Де взяти стільки юд, аби мали на кого перекласти провину? Коли народ не має кого проклинати – сили його підупадають. Боже! Пошли нам драконів!

 

Чорні вівці, 2016. – 96 с. ISBN 978-617-614-154-9


Олег Чаклун

Мікробот

 

Для дітей 6-8 років. У цій книжці ви знову зустрінетеся з маленьким суперроботом Мікроботом – справжнім героєм сучасних українських дітей. Цього разу на нього чекає надзвичайна пригода в пустелі, де лютує страшний Кам’яний дракон, від якого потерпають не лише люди, а й гноми, і навіть Лю­динолис. І лише справжні друзі можуть здолати всі труднощі й урятувати світ…

Фонтан казок, 2016. – 56 с. ISBN 978-617-7262-33-5

Фантастика у перекладі для дітей та підлітків

141


Роальд Дал

Відьми

 

Історія про відьом, що захотіли перетворити дітей на пацюків за допомогою проклятих солодощів. І про маленького хлопчика, що підслухав про їхні план, але сам перетворився на пацюка і тепер має щось із цим робити.

 

Л.: Абабагаламага, 2016. – 256 с. ISBN 978-617-585-118-0

142


Жаклін Сільвестр

Вундеркідз. Книга перша

 

Перша частина запланованої трилогії. У книзі є все те, за що цінується young-adult-література — перші любовні переживання, підліткові проблеми та динамічний сюжет. Критики порівнюють роман с «Домом дивних дітей» Ренсома Ріггза, та «Дивергентом» Вероніки Ротт. Ніка іде до нової школи, таємничої академії про яку ніхто не чув і яка не має навіть веб-сайту. Неочікувані пригоди, любовний трикутник - це лише верхівка айсберга проблем, з якими доведеться зустрітися Ніці. Виявляється, що респектабельна Вілдвудська Академія зовсім не той учбовий заклад, яким він їй видався на початку.

 

К.: Сім Кольорів, 2016 (2017). – 480 с. ISBN: 978-966-2054-42-2

143


Йон Кофлер

Артеміс Фаул

 

Артеміс Фаул - хлопець-вундеркінд з Ірландії, який присвятив свій геніальний мозок кримінальним справам. Коли Артеміс дізнався, що під землею існує цивілізація міфічних істот, він одразу зрозумів, що перед ним відкрилася золота жила. Тепер його блискуча діяльність набуває зовсім інакшого кольору. Але Артеміс знає про міфічний народ не так багато, як йому здається. І те, чого він не знає, може йому дуже зашкодити...

 

Х.: Ранок, 2016. – 288 с. ISBN: 9786170927521

144


Йон Колфер

Артеміс Фаул. Випадок в Арктиці

 

Друга книга серії. Від одного звуку його імені вороги здригаються. І дійсно, Артеміс Фаул уміє справити незабутнє враження. Цей юний геній вирізняється неймовірною гостротою мислення, миттєвою реакцією і повною відсутністю страху. Декому він здається машиною. Але це не так. Незважаючи на всі свої досягнення і блискучі кримінальні операції, Артеміс залишається тринадцятирічним хлоп’ям, здатним на сильні почуття і готовим на все, щоб урятувати дорогу йому людину…

 

Х.: Ранок, 2016. – 320 с. ISBN 9786170927538

145


Йон Колфер

Артеміс Фаул. Код вічності

 

Третя книга циклу. Артеміс Фаул змалку був інтриганом, змовником, генератором підступних ідей. . Для нього не існувало нічого цікавішого, ніж утілення в життя ідеального плану. Але останнім часом Фаул Молодший майже не думає про гроші. Він навчився цінити дружбу і бути вдячним. Більше того, він відчуває потребу змінитися і зробити щось важливе. Невдовзі життя дає йому шанс стати справжнім героєм, та чи скористається ним малий геній?

 

Х.: Ранок, 2016. – 368 с. ISBN 978-617-09-2754-5

146


Артеміс Фаул

Зрада Опал

 

Четверта книга циклу. Після того як юному генію криміналу Артемісу Фаулу стерли пам’ять, він начебто повертається до старого. Малий авантюрист ретельно готує новий злочин і втілює в життя ще один блискучий план, адже він так любить пригоди. Та насправді гидкий хлопчисько уже геть інший. Артеміс згадає все і знову допоможе своїм давнім друзям-ельфам, бо він стає справжнім господарем своєї долі.

 

Х.: Ранок, 2016. – 368 с. ISBN: 978-617-09-2914-3

147


Йон Колфер

Артеміс Фаул. Втрачена колонія

 

П’ята книга серії. Здається, зовсім нещодавно Артеміс Фаул був генієм злочинного світу. Хитромудрі схеми не витримували натиску його холодного розуму. Маленький комбінатор блискуче прораховував наперед усі ходи будь-якого супротивника. Але тепер йому випало справжнє випробування — адже на кону саме існування людства. Артеміс приймає виклик долі та знов перемагає.

 

Х.: Ранок, 2016. – 416 с. ISBN: 978-617-09-2915-0

148


Ерін Гантер

Коти вояки. На волю!

 

Перша книга циклу. Сюжет розповідає про життя домашнього кошеняти, який втік від своїх господарів людей на волю в дикий і небезпечний ліс. У хащах незайманого лісу дикі племена котів відчайдушно змагаються за свою територію і за право вижити. Що станеться з рудим хатнім котиком, який опинився в самісінькому центрі цих котячих війн? Тут його точно ніхто не погладить по загривку і не нагодує смачною їжею. У нього є вибір: або повернутися назад і бути живою іграшкою, або випустити на волю свої дикі інстинкти і стати справжнім вояком Клану…

 

Х.: Асса, 2016. – 320 с. ISBN: 978-617-7312-45-0

 


Ерін Гантер

Коти вояки. Вогонь і крига

 

Друга книга циклу. Продовження історії хатнього котика Рудька. Він залишив тепле і затишне життя домашньої кицюні. Тепер він — Вогнесерд, вояк Громового Клану диких котів. Полювання у лісових хащах, запеклі бійки з ворогами, ночівля під зоряним небом і повна свобода, яку ніхто не обмежує… Про що ще можна мріяти? Та чомусь Вогнесерд все частіше згадує своє минуле. Там були любов, тепло, ласка, а зараз навколо нього — холодна байдужість, нерозуміння і навіть неприхована ненависть. Чи стане він врешті своїм для Клану, за який ладен віддати власне життя? 

 

Х.: Асса, 2016. – 336 с. ISBN: 978-617-7312-61-0

149


Ерін Гантер

Коти вояки. Ліс таємниць

 

Третя книга серії світового бестселеру «Коти-вояки».

Продовження історії хатнього котика Рудька.

Крок за кроком Вогнесерд та його друзі намагаються викрити жахливі таємниці воєводи Громового Клану. Розгадка, здається, так близько — за декілька мишачих хвостів. Але доля знову збиває їх зі сліду та готує несподівані повороти подій. Можливо, і не варто сувати носа в чужі таємниці… Адже ніхто напевне не знає, чим обернеться для котів правда, яку приховує цей темний прадавній ліс.

 

Х.: Асса, 2016. – 336 с. ISBN: 978-617-7312-75-7

150


Корнелія Функе

Мисливці за привидами. На крижаному шляху

 

Перша книга циклу. Страшний привид оселився в підвалі будинку, де мешкає Том! Побачивши його, хлопчик відчуває тільки одне бажання - втекти подалі… Досвідчена мисливиця за привидами Гедвіґа Сіктмина пропонує Тому свою допомогу. Однак, познайомившись із привидом на ім’я Хуго ближче і дізнавшись його історію, хлопчик проймається до нього симпа­тією. Відтепер Том, Гедвіґа Сіктмина і Хуго - чудова команда мисливців за привидами. Але чи вдасться їм упоратися з жахливим крижаним привидом?

 

Х.: Ранок, 2016. – 144 с. ISBN 978-617-09-2773-6

151


Корнелія Функе

Мисливці за привидами. У полум’ї

 

Друга книга циклу. Густий дим піднімається над шикарним готелем «Приморська перлина»: злісні вогненні привиди загрожують відпочивальниками! Але мисливці за привидами вже на місці. Завдяки винахідливості Гедвіґи Сіктмини і розробленим нею антипривидним засобам експерти з жахів прориваються крізь задушливий дим. Але тут їх підстерігає нова небезпека...

 

Х.: Ранок, 2016. – 144 с. ISBN 978-617-09-2769-9

152


Корнелія Функе

Мисливці за привидами. В замку жахів

 

Третя книга циклу. Теодор Хробак у розпачі: щойно він переїхав у замок Пітьмаберг, як відразу ж зіткнувся із загадковими і небезпечними речами. Куди звернутися по допомогу? Тільки до кращих у світі мисливців за привидами! Том Томскі, Гедвіґа Сіктмина і привид Хуго починають розслідування і незабаром познайомляться із Кривавою Баронесою...

 

Х.: Ранок, 2016. – 128 с. ISBN 978-617-09-2771-2

153


Корнелія Функе

Мисливці за привидами. У небезпеці

 

Четверта книга циклу. Відомий експерт із жахів і привидів Том Томскі в небезпеці! Схоже, що ані Гедвіґа Сіктмина, ані привид Хуго не в силах йому допомогти. У непримітному селищі Велика Твань, куди мисливці приїхали для виконання завдання, коїться казна-що! Будинки повільно занурюються в багнюку, запах гнилі отруює повітря, несамовиті крики пронизують туман, а привиди зовсім розгулялися...

 

Х.: Ранок, 2016. – 176 с. ISBN 978-617-09-2767-5

154


Марлізе Арольд

Фатальне закляття

 

Перша з 12 книг циклу дівочого фентезі. Аристократична родина чаклунів, що складається з подружжя (в якому чоловік перетворений на ігуану), трійки їхніх дітей, тещі та подруги середньої доньки, відправляються у подорож до світу людей, аби вивчити їхні звички.

 

Х.: Юнісофт, 2016. – 168 с.

155


Марлізе Арольд

Магічний амулет

 

Друга з 12 книг циклу дівочого фентезі. Продовження пригод дівчинки-підлітка з чаклунської родини, що переїхала до світу немагів.

 

Х.: Юнісофт, 2016.

156
доп.доп.

Маруяма Чіхіро

П’єр і місто лабіринтів. У пошуках викраденого Каменя

 

Щось середнє між книжкою і настільною грою. П’єр, детектив лабіринтів, отримав нову справу. Містер Ікс викрав Камінь Лабіринту, який має силу перетворювати все в Опера-Сіті на лабіринти. Допоможи П’єру та його подрузі Кармен віднайти шлях у лабіринтах і зупинити Містера Ікс, доки не пізно. У цій прекрасно ілюстрованій книзі-квесті тобі потрібно знайти шлях у кожному фантастичному лабіринті, розпізнати ключі, що ведуть до розгадки, та вирішити спеціальні завдання, щоби стати героєм дня!

 

Л.: Вид-во Старого Лева, 2016. – 36 с. ISBN:978-617-679-220-8

Олена Лань

Бурдебач

 

Для дітей 6-12 років. Бурдебач - це казка про пригоди звичайного маленького хлопчика серед мавок і нявок, чугайстерів і перевертнів, русалок і домовиків, польовиків і блудів... Загалом, усіх тих, в кого вірили стародавні слов’яни. І усіх тих, хто досі спокійнісінько живе поруч з нами.

 

Л.: Апріорі, 2016. – 156 с. ISBN 978-617-629-049-0

Оуен Барфільд

Срібна сурма

Вперше українською. Автор цієї казки Оуен Барфільд - філолог та антропософ, один з «Інклінгів», оксфордської літературної групи, до якої входили також знамениті К.С. Льюїс та Дж. Р.Р. Толкін. «Срібна сурма» була написана у 1925 р., задовго до появи Нарнії та Середзем’я, проте в її іскристій, як срібло, ясності та одночасно загадковості вже виразно проступає характерний, дивовижний стиль пізнішої англомовної фентезійної літератури, аж до найтонших відтінків, що споріднюють її, наприклад, із сучасним «Гаррі Поттером». Свого часу у дітей Толкіна ця казка викликала захват. Цікаво, як сприймуть її сучасні діти.

Наири, 2016. – 132 с. ISBN 978-966-8838-97-2

157


доп.
доп.
Лі Бардуго

Шістка воронів

 

Шість небезпечних покидьків. Одна неможлива крадіжка. Казова команда – можливо, єдине, що залишилося між світом і його руйнацією – якщо вони, звісно, не повбивають одне одного раніше.

 

Х.: Віват, 2016. – 544 с. ISBN: 978-617-690-717-6
Дорота Тераковська

Дочка чарівниці

 

Цю книгу можна назвати романом-казкою, бо вона охоплює велику частку життя головної героїні, що постає перед нами Дитям, Дівчинкою і Панянкою. Дорослішаючи, вона змінюється, вивчає себе і навколишній світ, у якому панують зло, насилля, зневага, бундючність Загарбників. Колись славне Велике Королівство завоювали степові ординці і накинули на нього зашморг, а він душить народ, що, здавалось би, втратив будь-які сподівання, втратив мужність і хоробрість опору. Під опікою Чарівниць Дитя-Дівчинка-Панянка виростає й пізнає свій народ, щоб здійснилося пророцтво Пісні Єдиної…

 

Рідна мова, 2016. – 424 с. ISBN 978-617-679-274-1

Дорджія Бінг

Моллі Мун

 

Дівчинку Моллі Мун знайшли в картонній коробці й віддали до сиротинцю. Десять жахливих років прожила Моллі в притулку. Директорка всіляко принижувала дівчинку, учителі сварили, а інші діти насміхалися. Тим часом Моллі мріє про прекрасне життя. І ось одного дня до рук дівчинки потрапляє книга про гіпноз — і все неймовірно змінюється! І далі на неї чекають карколомні пригоди, блискуче життя... Проте на такий талант накинув оком злодій, який хоче скористатися здібностями Моллі для здійснення своїх чорних задумів...

 

К.: Школа, 2016. – 304 с. ISBN 978-966-429-375-1

158доп.
доп.
доп.

доп.

Клайв Баркер

Викрадач вічності

 

Дім свят пана Гуда охоче приймає маленьких гостей і тішить їх нечуваними дивами. Дітлахи, стомлені від сірої буденності й надокучливих батьків, можуть тут відпочивати й розважатися донесхочу. Однак десятирічний Гарві Свік, трохи погостювавши в чарівному Домі, помічає, що не все так безхмарно. Шукаючи правду, хлопчик виявляє лихе обличчя Дому й дізнається, що за гостинність пана Гуда діти мусять розплачуватися найдорожчим, що в них є...

 

Л.: Вид-во старого Лева, 2016. – 200 с. ISBN:978-617-679-273-4


К. С. Льюїс

Небіж чаклуна

 

Книга 1. Двійко дітлахів, Поллі та Дігорі, через підступ лихого чаклуна потрапили до дивовижного місця, звідки можна мандрувати іншими світами. Пригоди починаються, а це означає, що на читача чекає одвічна боротьба добра зі злом, мандрівка дивовижними світами, в існування яких віриш, знайомство з цікавими персонажами, котрі запам’ятаються на все життя.

 

К.: КМ-Букс, 2016. – 208 с. ISBN: 978-617-7409-73-0

К. С. Льюїс

Лев, Біла Відьма і шафа

 

Книга 2. Пітера, Сьюзан, Едмунда і Люсі відправили жити до літнього професора, який мешкає у старовинному будинку. Одного дня, коли діти бавилися у хованки, через шафу Люсі випадково потрапляє до іншої країни, Нарнії. І саме з тієї миті великі пригоди починаються…

 

К.: КМ-Букс, 2016. – 176 с. ISBN: 978-617-7409-83-9

Урсула Ле Ґуїн

Чарівник Земноморя

 

Ґед став найвидатнішим магом Земномор’я. А колись його звали Яструб, і він був безрозсудним юнаком, жадним до сили й знань, який, злегковаживши давньою таємницею, прикликав з потойбіччя жахну тінь. Це повість про його випробування, про те, як осягав він словеса потужних заклинань, як приборкав дракона, старого як світ, як він ходив до царства смерті, щоб відновити Рівновагу.

 

К.: КМ-Букс, 2016. – 256 с. ISBN  978-617-7409-33-4

Лариса Горліс-Горська

Козак із зірок

 

На відміну від багатьох книг, що описують нелегке життя вимушених емігрантів з України, ця книга описує дитинство, молоді роки та становлення дівчини з української сім’ї, яка не знаходить затишку в непростих сімейних обставинах і шукає собі розраду на вулиці, дуже часто серед безхатченків і врешті-решт опиняється в неформальному середовищі художників, музикантів, поетів і хіппі. Все своє життя, мандруючи з країни в країну, шукає справжньго кохання і простого людського щастя. Нарешті шлях привів її в Україну, звідки її мама, і де жив та боровся її батько, герой України, письменник Юрій Горліс-Горський. Тут вона знаходить сенс життя і продовжує, по-своєму, справу батька — утвердження справді незалежної України. Другою сюжетною лінією її життєвої повісті є розуміння життя на землі як одної з клітин всесвіту. Передові цивілізації космосу зібралися на міжпланетну раду, щоб допомогти світові та Україні вибрати правильний шлях розвитку. Вони посилають волонтерів, які перетворюються в землян, як її батько Юрій, ізсередини намагається поліпшити життя людей на Землі. «Козак із зірок» — це спроба авторки поєднати космічне життя і життя на Землі, як єдине ціле. Книга подається у двох версіях — українською і англійською мовами.

 

Л.: Апріорі, 2016. – 336 с. ISBN 978-617-629-342-2

159Джаклін Вілсон

Четверо дітей та ельф

Джаклін Вілсон – авторка бестселерів про Трейсі Бікер сама понад усе любить читати. І на почесному місці на її полиці стоїть книжка Едіт Несбіт «П’ятеро дітей та Ельф». Ще б пак – у ній усі найпотаємніші бажання героїв збуваються завдяки казковому, всемогутньому і небезпечному Псаммідові! Щоправда, діти з книжки Несбіт жили мало не сто років тому. А ось цікаво, а якби і наші сучасні бажання могли отак здійснитися? Що б з цього вийшло? Читайте – і ви дізнаєтеся, як воно – бути багатим і відомим, уміти літати чи виконувати карколомні акробатичні трюки. Можливо, ви навіть розгадаєте найпотаємніше бажання свого серця..!

 

Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016. – 352 с. ISBN: 978-966-10-4267-3

160


доп.


Конор Костик

Книга проклять, книга бажань

 

Алекс Цвік ніколи не чинив так, як йому веліли. Тож коли він знайшов чарівну книжку, то ніяк не міг перестати загадувати бажання. Навіть по тому, як ті бажання сповнювались по-лихому і навспак. Чи вдасться книжці перехитрувати Алекса і його подружку Емілі? Чи коли-небудь іще ця книжка зарегоче лихим переможним сміхом? Про Алекса Цвіка, дівчинку Емілі, бабусю-зомбі, велетенського отруйного павука, мстивих гномів, героїв класичної міфології та багато чого іншого читайте у захопливих повістинках Конора Костика.

 

(перевидання) В.: Теза, 2016. – 160 с. ISBN: 978-966-421-189-2


Юлія Ґаланіна

Літо як літо

 

Для дітей 9-12 років. Якщо у вас є знайомі Ньямагольці, то нехай подякують мурашкам. Еге ж, тим самим, що схрумали сходи в одній із акватиканських зі шкіл. Інакше б майбутні гінці Затичка, Смугастик і Живчик сиділи б собі на докучливих уроках. А якби вони сиділи на уроках, то від прекрасного Ньямагола, може, мало б що лишилося. Чому? Спитайте в пришелепуватого ньямагольського чародія. Лиш обережно: він такий огидний тип… До книжки увійшло дві повістинки: «Літо як літо» і «Гінці в Ньямаголі».

 

Теза, 2016. – 288 с. ISBN 978-966-421-141-0, 978-966-421-092-5


161доп.доп.
доп.
доп.

доп.

Пауль Маар

Що не день, то субота

 

Дорослий пан Пляшкер боїться геть усіх - свого шефа, господині будинку... Його треба терміново рятувати. Зарадити зможе лише Суботик — руде створіння у водолазному костюмі, яке грається у футбол сирними кулями, залюбки з'їдає коміри і віконні ручки і здійснює найнеймовірніші бажання. Цю книжку виготовлено на якісному книжковому папері, який знижує контрастність і полегшує читання.

 

(перевидання) В.: Теза, 2016. – 160 с. ISBN: 978-966-421-221-9


Шеннон Хейл

Чудний світ

 

Для дітей 6-12 років. Таємниче і страхітливе створіння з Країни Чудес отруює Школу казок дивними чарами, від чого усе в ній летить шкереберть. Ліззі Хартс, майбутня королева Країни Чудес, Сідар Вуд — донька Піноккіо і Медлін Хеттер — наступниця галантерейної чайнювальні Божевільного Капелюшника — тільки вони не втратили голову.

 

К.: КМ-Букс, 2016. – 304 с. ISBN 978-966-923-114-7

Шеннон Хейл

Чудний світ

 

Для дітей 6-12 років. Після Дня Наступності Рейвен Квін, лідерка бунтарів, змушена тісно спілкуватися із Епл Вайт, очільницею королевичів, адже в біду потрапила їхня подруга Медді.

 

К.: КМ-Букс, 2016. – 320 с. ISBN 978-966-923-114-7


Роузі Бенкс

Таємне королівство. Книга 3. Острів-хмара

 

Для дітей 6-12 років. У третій книжці Еллі, Саммер і Жасмин потрапили на Острів-хмару, що літає в небі над Таємним Королівством. Вони дізналися, що на пружких хмарах можна стрибати, як на батуті! Оце чудасія! Однак королева Злюча ненавидить радість і веселощі. Вона замислила знищити повітряний острів…

 

Рідна мова, 2016. – 96 с. ISBN 978-966-917-070-5

Роузі Бенкс

Таємне королівство. Книга 4. Ручалчин риф

 

Для дітей 6-12 років. У четвертій книжці чарівна скринька переносить дівчаток Еллі, Саммер і Жасмин просто на морське дно! Що очікує на них у Підводному царстві? Нові друзі — русалки та тритони, морський коник Роз і прекрасна чарівна Перлина бажань. А ще, звісно, підступна королева Злюча зі своїми посіпаками — грозовими духами.

 

Рідна мова, 2016. – 96 с. ISBN 978-966-917-071-2

Роузі Бенкс

Таємне королівство. Книга 5. Сяючий берег

 

Для дітей 6-12 років. Наближується свято літнього сонцестояння, найчарівніша ніч у році! Цієї ночі феї Таємного Королівства збираються на Сяючому березі, щоб відзначити свято поновлення чародійства. Підступна королева Злюча готова будь-що позбавити жителів Королівства їхніх казкових сил! Чи зуміють Еллі, Жасмин і Саммер знайти шосту грімницю до опівночі?

 

Рідна мова, 2016. – 96 с. ISBN 978-966-917-073-6

162


Мері Нортон

Роздобудьки

 

Уперше до уваги читачів усі п’ять книг відомої британської письменниці Мері Нортон українською мовою! «Роздобудьки» — це неймовірна історія про крихітних людей, які живуть поруч із нами та потихеньку «роздобувають», тобто позичають, різноманітні речі. Дивовижні пригоди симпатичних крадіїв починаються, коли маленьке роздобудько Аріетті порушує головне правило — уникати людей.

 

К.: Школа, 2016. – 160 с. ISBN: 978-966-429-386-7

163доп.доп.
доп.

доп.доп.Мері Нортон

Роздобудьки на річці

 

У третій книзі відомої британської письменниці Мері Нортон, уперше перекладеній українською мовою, крихітні роздобудьки знову покидають домівку й вирушають у небезпечні мандри швидкоплинною річкою. А наприкінці шляху на них чекає не запилений підпіл чи шафи людських будинків, а власна оселя. Це омріяне казкове місто, про яке вони багато чули, але жоден роздобудько не бачив на власні очі.

 

К.: Школа, 2016. – 160 с. ISBN: 978-966-429-386-7Ніл Гейман

Кораліна

 

Шукаючи цікавих розваг, Кораліна насмілилася пройти через таємничі двері у світ, який хоч і подібний до її власного, але прикро від нього відрізняється, і там їй доводиться кинути виклик моторошній істоті, яка називалася її «іншою мамою», щоб врятувати себе, своїх батьків і душі трьох інших дітей...

 

К. : КМ-БУКС, 2016. — 192 с. ISBN 978-966-923-109-3Олександр Волков

Жовтий туман

 

Чергова частина «Чарівника Смарагдового міста». Книга розповідає про злу чаклунку Арахну, яка наслала на Чарівну країну страшний Жовтий Туман, аби захопити її та скорити собі все живе. Рятувати країну вирушили сміливий хлопчик Тім, дівчинка Енні та моряк Чарлі Блек. Друзі створили залізного велетня Тіллі-Віллі, і весь хоробрий гурт кинувся на боротьбу з Жовтим Туманом та злою чаклункою.

 

К.: Школа, 2016. – 256 с. ISBN 978-966-429-398-0Тімоте де Фомбель

Тобі Лолнесс. На волосину від загибелі. Книга 1

 

Перша книга двотомника про людей-ліліпутів, чиїм домом є живе дерево. У детально продуманому фантастичному Всесвіті діти зможуть побачити аналогію з реальністю. Завдяки цьому для них стане "видимою" суть устрою сучасного суспільства, їм буде легше зрозуміти, де знаходиться наш світ і ми разом із ним. Вони вже не будуть дивитися на дерева, як раніше, а сприйматимуть їх як рівних. "Тобі Лолнесс" - унікальне фентезі, яке має відчутний вплив на екологічне виховання читачів. Ця книжка подібна до скрині з чарівним скарбом - якщо зможеш її відкрити і зрозуміти, то станеш по-справжньому багатим.

Час Майстрів, 2016. – 368 с. ISBN 978-966-915-155-1Тімоте де Фомбель

Тобі Лолнесс. Очі Еліші. Книга 2

Друга книга двотомника. Їхнє Дерево, наче наша планета, - цілий світ і живий організм, що може загинути, бо ці мініатюрні люди менш ніж два міліметри на зріст покірно приймають культуру і суспільний устрій, які порушують основні заповіді. Він мав лише тринадцять років, коли на його долю випало стільки випробувань, що витримає не кожен дорослий. І майже ніхто не підозрює і не вірить, що зовсім поряд існує інший світ з іншими порядками і кращим життям.

Час Майстрів, 2016. – 384 с. ISBN 978-966-915-156-8Катя Оковита

Мора-Мрукс

Похмуре й таємниче місто Вермонстр славиться школою Чудес і Чудовиськ — Мора-Мрукс. Проте потрапити до неї може не кожен! Передусім потрібно бути вампіром, привидом або іншою поцейбічною істотою. Окрім того, кожен учень має володіти якоюсь магічною силою. Щоб здобути знання, також доведеться постаратися. Адже вчителі в школі полюбляють прогулювати уроки, та й узагалі їх часом буває важко знайти. Тому в школі Мора-Мрукс зібралися найвидатніші та найталановитіші діти-монстри. Кіра, Олеся та Вероніка ніколи раніше не дружили. Однак після появи нової учениці в школі починають відбуватися дивні та неймовірні події. Отож тепер дівчата мають об’єднатися, щоб розгадати таємницю новенької та допомогти одна одній.

Рідна мова, 2016. – 80 с. ISBN 978-966-917-086-6

Журнали, альманахи та конкурсні збірки

164


Das ist fantastisch! Astra nostra (2), 2015 (2016)

 

Щорічний електронний альманах від «Клубу любителів україномовної фантастики» (КЛУФ). Виходить на початку року та присвячений літературним та навколо фантастичним подіям року минулого. Темою другого номеру стала наукова фантастика. У ньому ви можете почитати: про серце космічного будування України – місто Дніпро, ракетний та аерокосмічний музеї, аналітичні огляди польського стімпанку та розв’язку дилеми сингулярності у літературі, анонси та рецензії на фантастичні книжки, фільми та серіали, інтерв’ю, а також науково-фантастичні оповідання від українських авторів.

Ознайомитися з альманахом за посиланням:

https://issuu.com/gustavvasa/docs/das_ist_fantastisch___5_

165


Світ фентезі (10) 2016

 

Періодичний електронний фензин. У номері: розповідь Наталі Савчук про її фентезі "Діти переступу", розмова з доктором філософії Рафаелем Карріоном Аріасом про графічні романи, інтерв'ю з польською косплеєркою Александрою Торою. Велика стаття про супергероїнь у коміксах від Богдани Романцової. Майстер-клас із препарування жаху від перекладачів "Кладовища домашніх тварин" Анатолія Пітика й Катерини Грицайчук. Дві статті з порадами письменникам-початківцям від літредакторки Юлії Оскольської та психолога Андрія Новосьолова. Перша публікація уривків із фентезійного роману "Міф" Романа Костенка, лауреата "Коронації Слова".

Ознайомитися з журналом за посиланням: https://issuu.com/580709/docs/svitfantasy_10_2016

166


Світ фентезі (спецвипуск) (9) 2016

 

Електронний фензін. Номер присвячено перекладам, особливо на волонтерських засадах. У ньому ви знайдете статистику книговидання фантастики в Україні від Олега Сіліна, познайомитеся з людьми, які перекладають аніме, комікси, серіали та ігри, а також матимете змогу почитати переклади творів Абрагама Меррітта, Говарда Лавкрафта, Андре Моруа та Айзека Азімова. На завершення номеру в Читальні ви відшукаєте гумористичне оповідання Наталі Матолінець "Дванадцятий диявол", яке вийшло у фінал на 16 конкурсі "Зоряної фортеці".

Ознайомитися з журналом за посиланням:

https://issuu.com/580709/docs/sf_translation_09_2016

167


РБЖ Азимут (31) 2016

 

Збірка оповідань за результатами регулярного літературного конкурсу. Видається у двох варіантах: російською та українською мовами.

168


РБЖ Азимут (32) 2016

 

Збірка оповідань за результатами регулярного літературного конкурсу. Видається у двох варіантах: російською та українською мовами.

169


Підвал

 

Збірка горор-оповідань, відібраних укладачем на конкурсній основі.

 

(самвидав) О.: Айс Принт, 2016. - 204 с. ISBN: 978-137-022-662-7

170


Після опівночі

 

Збірка горор-оповідань за результатами літературного конкурсу, проведеного за підтримки літературного інтернет-журналу «СТОС».

 

(самвидав), О.: Айс Принт, 2016.

 

171


Позапростір. Ігри з темрявою, 2016

 

Спецвипуск «Позапростору» за результатами літературного конкурсу горору, проведеного за підтримки літературного журналу «СТОС».

 

Луцьк: Твердиня, 2016.

172


Крамничка жахіть

 

Збірка горор-оповідань, відібраних укладачем.

 

(самвидав), 2016. – 172 с.

Нові українські комікси

173


Максим Чебикін, Олексій Протасолов, Олег Колов

Даогопак. Книга 3: Таємниця карпатського мольфара

 

Третій том. «Даогопак» – 3-томний комікс-блокбастер про пригоди козаків-характерників із лицарського ордену магів і майстрів бойових мистецтв Запорізької Січі. Війна неминуча. Султана відсторонено від справ, фактично він став екзотичним фруктом у саду безмежних бажань Візира. Сам Візир знову намагається разом з асасинами і яничарами знищити спадкоємця, Аре-Сан та козаків. Дружина султана відправляється до підземної Січі на зустріч з Оракулом, щоб знайти свою дитину. Олесь Скворода і Казимир Жеромський несподівано зустрічаються у Києві, і за допомогою характерницької магії вирушають у Карпати, щоб взяти участь у міжнародному лицарському турнірі. Дорогою Олесь опиняється у чаріному світі мольфара, вартового карпатських таємниць…

 

Nebeskey, 2016. – 64 с.  ISBN:978-966-97358-2-9

174


Андрій Данкович

Саркофаг. Збірка коміксів

 

Збірка, намальована кольоровими олівцями, включає три новели, а також три бонусні ілюстрації. «Сон» Подорож в інші, химерні світи. Але що як виявиться, що дивний світ зі сну - світ, де саме тобі і місце, а не та, здавалось би правильна реальність, в якій ти перебуваєш? Саме це і сталось з головним героєм. «Cвіт 912» Хоча людство освоїло міжзоряні польоти відносно недавно, для досвідченого капітана космічного корабля Емертоса Норта ця справа вже перетворилася в рутину. Не чекав він нічого особливого і тим більше не планував робити ніяких історичних відкриттів... «Саркофаг» Зла гора. Відома як згубне місце з часів, коли перші люди поселились в тій місцевосці. Тільки примарні чутки доходять про неї. Звідти ніхто не повертається. Можливо є шанс дізнатись, що там відбувається, якщо піти за посланцями богів. Але кажуть, що й боги безсилі перед тим, що ховається всередині гори.

 

Space Cossacks, 2016. – 72 с. ISBN: 978-966-1517-41-6

175


Вадим Назаров

Патріот. Ренегат (книга 2)

 

Після повернення на Землю, сержант Відірвенко вже володіє обладунком Патріота, і міг би з легкістю розбити будь-якого ворога, якби ворог був звичайного земного походження. Але є одне але, за звичними, на перший погляд, бойовиками стоїть дещо могутніша сила, яка діє підступно та неквапливо. Її ціль знищити наше майбутнє та захопити планету!

 

(самвидав), 2016. – 24 с.

176


Денис Самовол

3/9 Царство (№1)

 

Дитячий щомісячний журнал коміксів про пригоди у казковому тридев’ятому царстві.

 

(самвидав), 2016. – 36 с.

 

 

177


Денис Самовол

3/9 Царство (№2)

 

Дитячий щомісячний журнал коміксів про пригоди у казковому тридев’ятому царстві.

 

(самвидав), 2016. – 36 с.

 

178


Денис Самовол

3/9 Царство (№3)

 

Дитячий щомісячний журнал коміксів про пригоди у казковому тридев’ятому царстві.

 

(самвидав), 2016. – 36 с.

 

179Денис Самовол

3/9 Царство (№4)

 

Дитячий щомісячний журнал коміксів про пригоди у казковому тридев’ятому царстві.

 

(самвидав), 2016. – 36 с.

 

Комікси у перекладі

180


Реуо

Чорні Смурфи

 

Безтурботне життя смурфиків опиняється під загрозою, коли серед них починається ширитися дивне захворювання. Чи вдасться Татові Смурфику знайти ліки від цієї хвороби, перш ніж усі вони, і він сам теж, захворіють?

 

Ірбіс-комікс, 2016. – 64 с. ISBN: 978-966-97498-5-7

181


Джеронімо Стілтон

Слідами Марко Поло

 

Четверта книга серії. Цього разу Терсілла, Котордон III та Бонзо вирушили у 1292 рік у Ханбалик — столицю Стародавнього Китаю. Вони придумали нову схему зміни історії, в яку збираються вплутати не кого іншого, як знаменитого італійського мандрівника Марко Поло! Чи зможуть Джеронімо, Патті, Бенджамін, Пандора та вічно голодний жартівник Трап покласти край злодійству котів?

 

Ірбіс-комікс, 2016. – 48 с. ISBN: 978-966-97498-3-3

 

 

182


Джеронімо Стілтон

Динозаври наступають

 

Це п'ята книга серії світового бестселеру про Джеронімо Стілтона. Коти-пірати нарешті збагнули, що лише завдяки допомозі професора Вольта Джеронімо Стілтонові щоразу вдається руйнувати їхні плани. Тож вони викрали професора й вислали його в минуле аж на 140 мільйонів років — у часи, коли Землю населяли динозаври. Тепер Джеронімо не зможе покладатися на його допомогу, щоб зупинити котів-піратів. І чи вдасться йому знайти професора Вольта в такому далекому минулому?

 

Ірбіс-комікс, 2016. – 48 с. ISBN: 978-966-97498-4-0

Електронний самвидав

183


Василь Тибель

Примари Пустомитського болота

 

Ми ніколи не задумуємося про те, що наш світ дуже крихкий. Можливо, десь із глибин Космосу до нас летить смертоносний уламок космічного льоду, який може стерти все живе на Землі. Про те, що вбивчий снаряд уже запущено, знає тільки древня цивілізація, яка живе у підземеллях й намагається зарадити лиху. Але орден «Чорних саламандр» прикладає неймовірних зусиль, аби ніхто не відвернув трагедії. Здається, сплановано все і планеті не минути катастрофи, але інколи долю людства змінюють діти. Чи зможуть двоє школярів уникнути смертельної загрози, яку несуть в собі жорстокі змовники? Чи вдасться Миколці і Васильку разом із товаришами змінити долю планети? А почалося все із розритої могили міфічного царя…

 

(самвидав, електронна книга), Мультимедийное Издательство Стрельбицкого, 2016.

184


Інгвар Ант

Два фото (16+)

 

Коли як не у дитинстві ми набуваємо своїх найпотаємніших страхів. Герої оповідань вже не діти - вони прості люди з різними характерами та мріями, але кожен зі своєю неповторною історією. Хто знає, що їх чекає за поворотом - здійснення бажань, мертве тіло, шепіт дерев, грати підземелля чи, може, сама Смерть? У збірку вміщено 13 оповідань літератури жахів (горрор, містика, триллер, антиутопія), де показані найтемніші сторони повсякденного життя, а теми дитинства, кохання, долі і смерті - у найнесподіваніших ситуаціях. Боятися неприємно, боятися - страшно, але гра тіней манить нас у цей світ. Світ темряви....

 

(самвидав, електронна книга), Мультимедийное Издательство Стрельбицкого, 2016.

185


Катерина Бібчук

Таємниця чарівної отруювачки

 

Дизайнер Анна Брінкмен завжди віддавала перевагу розуму над почуттями, але все змінюється після її приїзду до старого замку. Вирішивши одружити на собі багатого спадкоємця, вона й сама згодом закохується, але не в свого обранця, а в таємничого дворецького Кларенса. На тому проблеми Анни не закінчуються: їй доводиться взятися до розслідування жорстоких вбивств, що сталися в замку, відрізаному від світу. Все це якимсь чином пов’язане з давно померлою імператрицею Феофано – звабницею і отруювачкою, чию історію дізнається Анна. І коли врешті решт розкриваються всі таємниці, виявляється, що ці події деким умисно зрежисовані...

 

(самвидав, електронна книга), Мультимедийное Издательство Стрельбицкого, 2016.

186


Валерій Гаєвський

Петрусь-галдівничок і Нижній світ (12+)

 

Повість Валерія Гаєвського – перший у новітній українській літературі твір про похід козацького війська гетьмана Петра Сагайдачного на Московітію (1618). На тлі історичних реалій й батальних сцен динамічно розвивається детективна лінія повісті. Характерники з Генерального Військового куреня (служба, що відала у козаків розвідкою і контррозвідкою) протистоять таємній службі московітського Посольського приказу. Один з них, джура Петрусь Галдовничок у вирішальний момент перемагає сибірських шаманів, залучених до війни. Не дуже щастить і іншим вбивцям, як московітським, так і єзуїтським.

 

(самвидав, електронна книга), Мультимедийное Издательство Стрельбицкого, 2016.

187


Сергій Гридін

Таємниці Ходвартса (8+)

 

Закадичні друзі Соломка, Дмитрик та Циганчук зі своїми четвероногими друзями магічним образом опиняються в дивному місці. На перший погляд воно здається їм знайомим… Але це тільки на перший… Казкові пригоди чекають на героїв попереду, де вони пройдуть випробування на вірність, сміливість і доведуть, що вони гідні володіти чарівною паличкою.

 

(самвидав, електронна книга), Мультимедийное Издательство Стрельбицкого, 2016.

188


Володимир Худенко

Серпень

 

Складно визначити жанр цієї книги. Вона починається як своєрідний інформаційним калейдоскоп, стрічка новин, якщо так завгодно, де вже начебто присутні всі ознаки роману-катастрофи з елементами соціальної фантастики і навіть політичної сатири. І буквально через кілька сторінок стає зрозуміло: у нас в руках хоррор. Величезний плюс цього твору - атмосфера суцільної причетності до подій, яку майстерно створює автор. Тут не буде місця рятівній думці, яка завжди приходить на виручку при читанні перекладних творів цього напрямку, щось на кшталт «все одно це не у нас, боятися нема чого». Тепер є чого боятися - під прицілом цілої армії майже незламних вампірів, «женців», виявляється і весь світ взагалі, і Україна зокрема.

 

(самвидав, електронна книга), Мультимедийное Издательство Стрельбицкого, 2016.

 

189


Володимир Худенко

Могильник

 

Роман-притча, роман-застереження. Жорстока, але чесна антиутопія молодого українського автора. Людство занадто довго перебувало в полоні власного самообману про своє безумовне лідерство і панування на Землі. А що, коли люди, з усіма своїми науковими і технологічними досягненнями, з усіма своїми ідеями про прогрес і підкорення Космосу - всього лишень кормова база майбутніх прийдешніх Патріархів? Кормова база, яка чомусь почала вважати себе чимось більшим? І чого будуть коштувати всі досягнення людства, коли прийдуть справжні господарі? Чи зможе людина довести всім, і перш за все - самому собі, що він щось інше, щось більш значне? Щось значне чи навіть хтось значний?

 

(самвидав, електронна книга), Мультимедийное Издательство Стрельбицкого, 2016.

190


Володимир Худенко

Газават

 

Людство - далеко не перші жителі нашого світу, які створили власну цивілізацію і вважали себе єдиними господарями тут. Багато-багато років тому ... Краще так, дуже багато років тому тут, на нашій Землі вже існувала могутня цивілізація джинів і джиній. Але загордилися вони і стали вважати себе могутнішими за самого Аллаха. За що весь їхній світ був зруйнований і знищений. І лише деякі з наймогутніших джинів і джиній вціліли, але були заточені за свої гріхи навіки в містичні судини. Проте не чари, владу або вічне виконання бажання принесуть вони своїм визволителям. А тільки смерть. Жахливу, нелюдську смерть. Чи зупинить таке знання самозакоханих людей сучасності? І що може стати навіть гірше смерті для таких засліплених?

 

(самвидав, електронна книга), Мультимедийное Издательство Стрельбицкого, 2016.

191


Віталій Геник

Зіркоходи

 

Вони — зіркоходи. Першопрохідці міжзоряних шляхів. Першовідкривачі невідомих світів, химерних і незрозумілих людині. Вони першими стикаються з таємницями космосу й чужих планет. Намагаються розгадати заплутані загадки незнайомого життя. Віднайти в мертвих безкраях Галактики іскри іншого розуму. А десь там, за сотні парсеків, лине навколо Сонця Земля. Зелені ліси й жовті пустелі, блакитні льоди й смарагдові океанські простори, білі шапки гір та зелені обруси степів. Рідні й кохані люди. Дім. Батьківщина. Задля всього цього вони відходять у космічний холод і невідомість. Ця оповідь — скупа ілюстрація їхнього суворого повсякдення.

 

(самвидав, електронна книга), Мультимедийное Издательство Стрельбицкого, 2016.

192


Сергій Мисько

Людина без даху і дверей

 

Два різні світи… Дві, такі не схожі особистості, які мешкають у цих світах. Дві рідні душі, яких люди нагло розлучили. Але людська воля ніщо перед Її величністю Долею. Книга молодого талановитого українського автора Сергія Миська відкриє перед читачем світ, сповнений душевного болю і страждання, божевілля і раціоналізму, кохання і пристрасті. Це історія не лише про долю двох людей. Це історія, яка вчить не здаватися і не відступати перед труднощами і небезпекою.

 

(самвидав, електронна книга), Мультимедийное Издательство Стрельбицкого, 2016.

193


Гарфанг

Танець янгола над безоднею

 

Що буває, коли душа прагне світла, але життя безжально кидає її з небес на землю? Що буває, коли серце горить коханням, але у відповідь отримує насилля і зраду? Молода киянка Альбіна прагне всього лиш бути поряд з коханим, а опиняється у таємній організації, якою керує холоднокровний чорний маг. Їй потрібно переродитися, подолати свої слабкості, аби вижити у новій ролі – кривавої жриці. Вона по-своєму розуміє справедливість, але буде прагнути цієї справедливості за будь–яку ціну, навіть – власного життя.

 

(самвидав, електронна книга), Мультимедийное Издательство Стрельбицкого, 2016.

194


Володимир Коваленко

Чому люди більше не літають

 

Хто ми? Як живемо? Чому живемо саме так? Чому виникають саме такі проблеми? Якої думки оточення про нас? А якщо це оточення неживе, або, скажімо, умовно живе? Яка місія людства загалом та кожної людини окремо? Що таке добро і що таке зло? Що таке душа та чи є вона у тварин, рослин, речей? Автор певен, що всі питання, як і всі відповіді на них знаходяться в душі у кожного. Аби почути їх, треба зупинитись і прислухатись до тихої музики власної душі. Твори, які увійшли в збірку, теж пошук. Алегорично-містична сентенція думок і почуттів, образів, які оживають і занурюють у різні світи.

 

(самвидав, електронна книга), Мультимедийное Издательство Стрельбицкого, 2016.

195


Остап Соколюк

Вийти з кола

 

Прокинувшись вранці після балу, Король раптом дізнається, що один із герцогів зробив непристойну пропозицію його Королеві. Розлючений монарх негайно вирушає в дорогу і вбиває Герцога у його власному маєтку перед дзеркалом. Через якийсь час у Короля народжується перша дитина – дочка Діана. І водночас дзеркало, перед яким було скоєне убивство, повертається у королівський замок. У подарунок принцесі. По довгому вигорілому шляху серед прадавніх гір іде Блазень і в руках у нього — кинджал. Назустріч йому виходять звірі, щоб спинити, але майстерність убивці не викликає сумнівів. Куди і за ким прямує цей убивця з дороги? Королева зраджує Королю, Перший Радник — таємно спить із молодою принцесою, а у дзеркалі приховується якась незрозуміла сила. Історія досягає напруження, коли пророцтва принцеси Діани починають справджуватись і королівство опиняється під загрозою знищення.

 

(самвидав, електронна книга), Мультимедийное Издательство Стрельбицкого, 2016.

196


Віта Зайченко

Відьомські війни

 

«Відьомські війни» — це не звичайна історія кохання, в яку вплутана магія, це історія, в якій магія виходить на перший план. Головна героїня Меган і не думала про романтичні почуття, адже їй лише 17, і єдине бажання дівчини — виконати родинне магічне зобов’язання. Завершити так звану магічну перевірку на зрілість та силу. Перевірка полягає у віднайдені загадкової реліквії, яка може виявитись чим завгодно і знаходитися будь-де. Покидаючи домівку, Меган і не здогадувалася, що попереду чекають не лише магічні випробовування, але й вир справжньої людської пристрасті й чари кохання.

 

(самвидав, електронна книга), Мультимедийное Издательство Стрельбицкого, 2016.

197


Оксана Калина

Старі-старі казки

 

Кажуть: не бійся казки, бійсь брехні, а казка ніколи не обдурить. Саме в казці, буває, сховано велику мудрість, потрібно тільки її розгледіти… «Старі-старі казки» - збірник сучасних, чарівних, філософських, іронічних, гумористичних казок Оксани Калини про Принців, Принцес, Драконів, Жар-Птиць, в яких ми впізнаємо самі себе, любі дорослі хлопчики та дівчатка…

 

(самвидав, електронна книга), Мультимедийное Издательство Стрельбицкого, 2016.

198


Володимир Худенко

Хурделиця

 

Хурделиця, заметіль, сніг і холод — це не просто штучний антураж задля якоїсь додаткової реалістичності. Тут і своєрідні дійові особи, і навіть певні знаки-символи. Символи того, що відбувається в книжці, і тієї майбутньої долі, що уготована не тільки для мешканців невеличкого села в Сумській області, а й для усього людства. Письменник майстерно тримає інтригу, тож читачі перебуватимуть у постійній напрузі. А на додачу їх очікує подвійна несподіванка. Повірте, про таке ви навіть і не думали.

 

(самвидав, електронна книга), Мультимедийное Издательство Стрельбицкого, 2016.

199


Назарій Вівчарик

Ті, що живуть під землею

 

Віталік змушений був повертатися з заробітків у рідне село, що під Києвом, через трагічну звістку з дому. Намагаючись усамітнитися, він засиджується біля колодязя за хатою, куди необачно впускає перстень батька. Спустившись до колодязя у пошуках родинної реліквії, Віталік потрапляє у зовсім інший світ, де йому доведеться зібрати в кулак усю свою мужність, щоб вижити у двобої з істотами підземелля…

 

(самвидав, електронна книга), Мультимедийное Издательство Стрельбицкого, 2016.

200


Ліан Луа

Високі тіні

 

Лучезар і Власта Цион — брат та сестра. Закінчивши школу, Зар вступає до Чернівецького університету та полишає рідне місто — Кам’янець-Подільський. У цей час відбувається страшна трагедія — їхніх батьків жорстоко вбивають у власному домі. Артур Вольф — власник дитячого притулку «Вовчий дім», загубленого десь у Карпатських горах, забирає дітей під свою опіку. Артур вимагає взяти сестру як стажистку на розслідування вбивства. Під час розслідування з’ясовується, що вбивця — це та сама людина, яка вбила батьків Зара та Власти. Навіть більше, вони розуміють, що ця людина належить до таємної могутньої організації «Ліга Королів Світу», яка полює на людей із надможливостями, аби винищити їх.

 

(самвидав, електронна книга), Мультимедийное Издательство Стрельбицкого, 2016.

201


Сніжана Тимченко

Один проти убивць (12+)

 

В цій загадковій історії на долю хлопчика Сандаса, випадають дивні пригоди. Навчаючись в академії для лицарів при дворі короля, він і не підозрює, що таємниця підвалин замку чекає саме на нього. Випадково дізнавшись, що планується замах на короля, він вирішує зупинити вбивць. Сандас не знає, кому може довіритися і просити допомоги, окрім як у друга. Та коли настав вирішальний час, саме помилка друга, призводить до крутого повороту долі, який приведе юнака в інший світ.

 

(самвидав, електронна книга), Мультимедийное Издательство Стрельбицкого, 2016.

 

202


Сніжана Тимченко

Чарівниця та неврятовані (12+)

 

Для Сандаса почалося нове життя. Він навчається і звикає до нового навколишнього світу, мріє літати в далекий космос. Але… Його таємниче минуле, наздоганяє його і на Тиврі. Юнак дізнається про те, чому загинули його батьки і дізнається, що небезпека ще не минула. Для ворога немає неможливого, він не обмежений реальними світами. Зупинити потойбічну загрозу може чарівниця, яка ще ні разу не стикалася з таким могутнім ворогом.

 

(самвидав, електронна книга), Мультимедийное Издательство Стрельбицкого, 2016.

203


Сніжана Тимченко

Чорні зерна та нащадки

 

Повернення додому, на рідну планету, стає дуже болісним. Сандас нарешті розкриває людям його рідної планети Таракони, хто вони і звідки. Хлопчик ображений і зло користається цим, щоб роз’ятрити його давні рани і тугу, та налаштувати проти капітана та друзів. Настає час вирішальної битви і злий чаклун Церох думає, що передбачив усе. Він закликає чорні зерна, а чарівниця закликає зерна добра, але їй не вистачає одного «зернятка» — дракона на ім’я Гекатонхейр. Ідею обкладинки втілив у життя фотограф Юрій Евгенович Бурмістров та помічниця Анастасія Олександрівна Ковальова.

 

(самвидав, електронна книга), Мультимедийное Издательство Стрельбицкого, 2016.

204


Сніжана Тимченко

Я, тільки Я?

 

Ви потрапите до світу, де космічні подорожі така ж звичайна річ, як і переїзд з одного міста до іншого, а світів, населених людьми та іншими істотами — безліч. У людей майбутнього набагато більше можливостей, і, здається, їхнє життя повинно бути зовсім несхожим на наше. З одного боку так і є, а з іншого… Ви впізнаєте в героях знайомі характери, можливо навіть себе. І тоді запитайте себе, як би ви віднеслися до дива в технологічному світі, якби воно трапилося з вами? Це запитання довелося вирішувати багатьом в оповіданні «Я, тільки я?», і відповідь не така вже однозначна. В іншому оповіданні вам буде дана інструкція для виживання, і запитайте себе, чи скористаєтеся ви нею. В усіх оповіданнях цієї книги ви знайдете багато цікавого, кумедного

 

(самвидав, електронна книга), Мультимедийное Издательство Стрельбицкого, 2016.

205


Юлія Шеко

По той бік світла

 

Катя до нестями любить світ та усіх, хто його населяє. Вона має усе, що могло б забезпечити їй тихе, невагоме, але таке бажане для кожного щастя — тільки доля нахабно втручається у її плани. За місяць до весілля, Катя помирає від раптового серцевого нападу. Воно одразу ж потрапляє до місця, в якому вирішується майбутнє душі і дуже швидко розуміє, що не отримає доступ до раю, допоки не виконає найголовнішу свою місію — не знайде власного вбивцю… Маневруючи між незнайомцями та близькими, Катя вперше усвідомлює, що була занадто сліпа до оточуючих і дізнається неймовірні речі про власне життя, яке стало лише початком її довгого шляху до вічності.

 

(самвидав, електронна книга), Мультимедийное Издательство Стрельбицкого, 2016.

206


Василь Мороз

Рейд у безвість

 

Головний герой «Рейду в безвість» – вихованець «Академії універсальних мистецтв» («АУМ») – центру підготовки розвідників-інтелектуалів широкого профілю. Якось, рухаючись із певною метою в групі диверсантів нічними ангольськими джунглями, він зненацька опинився в цілковито іншій місцевості, причому й пітьма укліп ока обернулася передсвітанковою млою. Водномить кудись щезли його побратими. І не встиг боєць отямитися від таких перетворень, як на нього напали агресивні істоти… Паралельно розгортається й декілька суміжних сюжетних ліній. А то вже більш пізнавальні, ніж пригодницькі тексти, які її доповнюють. У цьому ключі читачі довідаються зокрема і про нинішню діяльність таємного «Ордену Змія», створеного ще шість тисячоліть тому, і про «Тан-Ра» – мистецтво усвідомленого кохання…

 

(самвидав, електронна книга), Мультимедийное Издательство Стрельбицкого, 2016.

207


Оля Зубаєва

Наші дракони вбивають нас

 

Якщо Ви не прочитаєте цю книжку за одну ніч, Ви навряд чи колись до неї повернетесь. Якщо ж Ви прочитає цю книжку за одну ніч, Ваш колишній світ зруйнується і на його уламках народиться дещо абсолютно нове. У Анемі (країні Драконів) точиться братовбивча війна, що є аналогією подій, які розгортаються у сучасному світі. Червоні Дракони хочуть винищити Жовтих, аби заволодіти усіма земними та неземними багатствами. Жовті Дракони з усіх сил намагаються вистояти, адже саме вони оберігають Гармонію Всесвіту. Без Жовтих Драконів люди знищать одне одного і розпочнеться Великий хаос. Тереза важко переживає смерть коханої бабусі, яка мала загадкове минуле. Дівчина випадково дізнається, що бабуся була причетна до дивного світу Драконів, і випадково сама туди потрапляє разом з подругою Олесею.

 

(самвидав, електронна книга), Мультимедийное Издательство Стрельбицкого, 2016.

208


Валерій Фурса

У сутінках часу

 

Віктор цілком випадково зустрічається з представником інопланетної цивілізації – факром на ім’я Бар. Між ними зав’язується міцна дружба. Повертаючись на свою планету, Бар зі звичайного телевізійного пульта робить для Віктора потужний генератор пси-поля, який дозволяє герою повісті мандрувати іншими світами. При цьому кожна подорож триває не більше п’яти хвилин у реальному, земному часі. Але ТАМ цей час розтягується на дні, тижні і навіть місяці…

 

(самвидав, електронна книга), Мультимедийное Издательство Стрельбицкого, 2016.

209


Валерій Фурса

Третя зірка

 

Гор – звичайний дикун із Племені, що проживає у Великій Долині. Але він – дуже допитливий дикун. Щодня він мандрує своєю Долиною, вивчаючи її і відкриваючи щось нове, цікаве чи просто необхідне для Племені. Гор любить дивитися на зірки у небі і мріє колись пройтись по Небесній дорозі Батька-Сонця. Але він не любить, коли з неба подають зірки. Падіння двох перших зірок Плем’я пережило з величезними втратами. А третьою зіркою виявився інопланетний корабель З його екіпажем Гор познайомився і подружився. З новими друзями він зміг облетіти всю свою планету, побувати у багатьох її місцях, а також вийти на Небесну дорогу Сонця. Побувавши на Торі – планеті прибульців, Гор повернувся у свою Велику Долину, де він чекає свою дружину та маленького Гора.

 

(самвидав, електронна книга), Мультимедийное Издательство Стрельбицкого, 2016.

210


Світлана Румянцева

В ніч на двадцять перше

 

Здійснюючи чергову наукову експедицію, Кессі випадково отримує сигнал SOS, який зафіксували прибори її корабля. Не вагаючись, вона вирішує прийти на допомогу, хоча усвідомлює велику небезпеку, яка їй загрожує, та наслідки, що можуть стати незворотними. І справді, щось пішло не так, і юна мандрівниця сама потрапляє в аварію, опинившись на самоті у відкритому штормовому морі. Важка боротьба зі стихією - це лише початок випробувань, що випали на долю Кессі. Вона потрапляє у невелике селище, де її радо приймають місцеві жителі. Визначивши географічні координати, Кессі знає «де» вона, але навіть не здогадується «коли». І лише зустріч з Енді розкриває їй очі й допомагає з’ясувати, що між отриманням сигналу про порятунок та романтичною розмовою на березі моря минуло ні декілька днів, а двадцять чотири роки.

 

(самвидав, електронна книга), Мультимедийное Издательство Стрельбицкого, 2016.

211


Михайло Нечитайло

Інтронізація

 

Зарахування до Університету космічних зрушень означає не лише приректи себе на довічне служіння людству, а й відректися від усього земного і стати Захисником. Історія про чотирьох товаришів, а можливо, суперників, які ось-ось закінчать університет. Але йтиметься не лише про дружбу, адже вона завжди таїть у собі зраду і кохання, суперництво і взаємовиручку. Це історія про те, як стають справжніми профі, для яких обов’язок на першому місці, а вже потім — решта.

 

(самвидав, електронна книга), Мультимедийное Издательство Стрельбицкого, 2016.

212


Юлія Шеко

Покарані

 

Невідомі інфекції, неочікувані стихійні лиха, голод та засуха — лише половина з того, що чекає на тих, хто байдуже використовував ресурси землі, не віддаючи їй нічого натомість. Олег — досвідчений лікар, але навіть він не може зрозуміти, яка саме епідемія почала так швидко скошувати його співвітчизників. Він дізнається, що країною поширюється новий вірус, від якого немає панацеї, і розуміє, що усі його плани на подальше щасливе майбутнє розбиваються вщент об стіну жорстокої реальності. За проханням професора медичних наук, Олег спішить урятувати населення Землі та знайти вакцину від таємничого захворювання, але спочатку він має за мету відшукати вагітну дружину, котра зникла у невідомому напрямку.

 

(самвидав, електронна книга), Мультимедийное Издательство Стрельбицкого, 2016.

213


Роман Онищенко

Зомбі-Україна (аудіокнига, 18+)

 

"Зомбі Україна" - це відбиток нашої країни в 2019 р., її паралельна реальність. Тут люди борються з "мертвяками", що беруться невідомо звідки, дивними істотами і постійно стикаються зі смертю. Все це відбувається на фоні великих подій, що сколихнули країну за останні три роки. Це і виграна війна проти СРСР, і відмежування Адеської області, і новітні технології, економіка відновлюється дуже повільно, а устрій більш нагадує напіванархічну суспільно-політичну систему.

 

(самвидав, аудіокнига), Український авторський портал, 2016. – 200 с.

214доп.
Олег Готко

Тотем ночі (18+)

 

Олена Кірш – нащадок індіанця чероке, що воював на стороні Наполеона при Бородіно. Крім неї, у цій книзі, дія якої розгортається упродовж трьох днів і ночей листопадової повні на межі ХХІ століття у невеличкому райцентрі на півночі України, фігурують ще кілька персонажів. Серед них і два товариша, які суто випадково потрапляють у халепу, в результаті чого стають об’єктом полювання цілої родини вервольфів. Тож читайте і переймайтесь!

 

(самвидав, електронна книга), Український авторський портал, 2016. – 200 с.


Олег Корнійчук

Почни з простих слів

Будь-яка дорога, далека чи близька, починається з невеликих кроків, а більшість історій — із простих фраз. Саме вони відносять нас у невідомі світи, примушують плакати і сміятися, розчулюють і сердять, роблять нас свідками та співучасниками подвигів і злочинів. Слова-цеглинки будують у нашій свідомості величезні уявні світи, які не хочеться полишати. Слова-ідеї відправляють простих героїв у надзвичайно далекі виміри. Слова-обставини заганяють головних героїв у глухий кут і примушують приймати непрості рішення. Слідуйте за простими словами — хто зна, куди це вас приведе. Оповідання, що увійшли в збірку, не пов’язані за змістом та різні за жанром. Читач зануриться в майбутнє, близьке і не дуже, а дивний гість нагонить на вас страху...

(електронна книга) Мультимедійне видавництво Стрельбицького, 2016.

215

доп.


Тетяна Апостолюк

Крила Яструба

 

Ти – молода дівчина відмінниця-студентка. А ще ти мрієш про військову кар’єру і водночас хочеш стати планетарним дослідником. А ось про що ти точно не бажаєш думати – це про політику. Але є одне але... В цьому світі все пов’язано, і зайва цікавість при виконанні дипломного проекту легко може призвести до біди. А особливо, якщо ти наступила на хвіст керівництву спецслужб, які, до того що наскрізь корумповані, ще й прогавили повзучу інтервенцію давно розбитого ворога. І ось на додачу до диплому в тебе – контракт, який мало чим відрізняється від рабства, та командир зліплений з того ж тіста, з якого в давнину ліпили Джона Моргана і Френсіса Дрейка! Біда та й годі…  Лише через деякий час ти починаєш розуміти, що саме це і є справжнє життя!..

 

(самвидав, елетронна книга), Український авторський портал, 2016. – 492 с.Радій Радутний

Час сіяти

(обкладинка відсутня)

 

Збірка оповідань вітчизняного письменника-фантаста.

 

(самвидав, елетронна книга), 2016.