Статті‎ > ‎

Каталог україномовної фантастики 2009

Каталог україномовної фантастики 2009


1


Олексій Кацай

Капітан космічного плавання

 

Капітан водної міліції Богдан Кременчук ловить браконьєрів на дніпровських островах. Ставши вночі свідком дивної бійки, він разом з юнаком Ігорем Норильцєвим (для друзів, любителів рольових ігор – Зоребор Сталева Десниця) та бомжихою на прізвисько Рибачка Соня (в миру – Софія Такаманохара), втрапляє на борт не менш дивного літального апарату. Внаслідок необережного поводження з приладдям, трійця землян опиняється у відкритому космосі, де їхній засіб пересування піддається атаці збоку таємничих нападників. Намагаючись відірватися від погоні, земляни випадково виходять за межі Сонячної системи і опиняються на планеті Пірр, яка дивним чином нагадує певний варіант розвитку світу, описаного Гаррі Гаррісоном в повісті «Неприборкана планета». Саме тут блукальців наздоганяють їхні переслідувачі, рятуючись від яких і водночас рятуючи піррянина Нксу, земляни втікають до іншої зірки. Але знову й знову затяті нападники відшукують їхній апарат. Тікаючи від них, випробуючи безліч пригод на різних планетах та остаточно заблукавши у Всесвіті, земляни, врешті решт, втрапляють до світу, біля якого Ігор Норильцєв гине, захищаючи своїх супутників, а бомжиха Рибачка Сонька виявляється не зовсім бомжихою…

 

Мост Паблішінг, 2009. – 627 с.

2


Володимир Єшкілєв

Богиня і консультант

 

У новому романі популярного автора поєднуються події сучасності й минувшини, а надто минувшини далекої — сивої давнини. Автор ніби піднімає завісу світу речей і відкриває читачеві багатий невидимий всесвіт — сни, видіння, передбачення майбутнього, читання думок… І крізь усе це червоним променем сяє Камінь Богині, на який упродовж століть, навіть епох полюють різні сили — українські гетьмани та сучасні політики, ордени й окремі люди, Обрані і найманці.

 

КСД, 2009. – 320 с. ISBN 978-966-14-0280-4

 

 

 

3


Костятин Матвієнко

Час настав

 

Чи насправді побував на місці, де стоїть нині Київ, перший апостол Андрей? Що шукають у нас співробітники Центру історичних корекцій Федерації — чекісти? Навіщо мільйонерові з Близького Сходу скіпетр царя Давида?
І, зрештою, чи варто легковажити байками про домовиків, ворожок, приворотне зілля, а також ігнорувати інші елементи народної езотерики?
Відповіді на ці запитання мимоволі отримує студент Університету Аскольд Четвертинський, його друг Лахудрик Пенатій та інші герої цієї книжки. Набуті ними знання можуть стати в нагоді усьому людству, але підступні й зловорожі технологи маніпуляцій та кримінальні елементи усіляко заважають у цих важливих і шляхетних справах.
То хто кого?
А тут іще й кохання...

 

Теза, 2009. – 448 с. ISBN: 978-966-421-061-1

4


Таня Малярчук

Божествена комедія

 

Таня Малярчук народилася 1983 р. у Івано-Франківську. Закінчила Прикарпатський університет ім. Василя Стефани-ка, філологічний факультет. Мешкає у Києві.
Чотири її книги — «Згори вниз», «Як я стала святою», «Говорити», «Звірослов» — вийшли друком у видавництві «Фоліо» і тепер вперше зібрані під однією обкладинкою. Жанр своєї прози сама авторка визначає як «щось середнє між сюром та реалізмом». В її текстах більш ніж досить і того, й другого: втеча і захоплення чужих помешкань і таємниць, зворушлива і неправдива історія любові, перевертні, чортівня, люди, що мовчать, і коти, що говорять. Герої пересуваються багатоповерхівками на каное, їхні серця розбиваються, як кокосові горіхи, а від падіння з вікна рятує борода Бога...

 

Фоліо, 2009. – 825 с. ISBN: 978-966-03-4911-7

5


Сергій Лобода

Шизофренія

 

Під час чергової вечірки дорослих зі звичними розвагами, алкоголем та хіттю хлопчик Максик отримує перший сексуальний досвід завдяки сусідці-тітці Марині. Після цього хлопчик починає чути голоси й передрікати те, що станеться. Невдовзі у власній квартирі знаходять труп тітки Марини з ножовими пораненнями, а слідом за цим починають справджуватись передрікання Максика: гине сусід, мама народжує мертву дитину... Після таких збігів хлопцеві діагностують шизофренію... Та це лише початок.
Для любителів фільмів Хічхока.

 

Кальварія, 2009. ISBN: 9789666632909

6


Назар Крук

Звірі

 

Він став Джокером. Першим у конвеєрі. Малолітнім вундеркіндом, з якого виростили вбивцю, позбавленого будь-яких емоцій, окрім хіба що собачої відданості шефові. Та коли Контора починає відшукувати непідвладних їй дітей із надзвичайними здібностями для того, щоб знищити їх, Джокер вирішує врятувати хоча б одну дитину. Не з великої любові до цих дітей-індиго і не тому, що бачить у них майбутнє. У Джокера є свої мотиви...

 

Кальварія, 2009. ISBN: 9789666632879

7


Брати Капранови

Зоряний вуйко

 

Чи можуть у майбутньому знову з’явитися чумаки? Так — відповідають брати Капранови. З кожним роком сонце все лютіше палить землю, і не виключено, що людям врешті-решт доведеться заховатися від нього у глибокі катакомби. Але і тоді знайдуться сміливці, які збиратимуться у валки і знову ходитимуть по сіль — через покинуті міста, висохлі річища та озера. І так само, як колись, подорожі їхні будуть повними пригод і небезпек… А може все буде зовсім інакше — людство навчиться жити у згоді з природою, засвоїть інші планети і галактики.

 

Гамазин, 2009.

8


Марина та Сергій Дяченки

Скрут

 

Для справжнього кохання немає перешкод. Та якщо на шляху закоханих постане смертельна загроза, а замість щастя на них чекатимуть важкі випробування, то це буде справжньою перевіркою почуттів... А може і підтвердженням того, що людська природа суперечлива і недосконала. Адже невипадково у старому лісі ховається від світу чудовисько – скрут. Кажуть, що він – втілення людської зради, яка перетворила колись безстрашного воїна на безжалісну потвору. Скрут вимагає помсти, а майбутні виконавці його волі вже самі прямують до небезпечного лігва.

 

Зелений пес, 2009.

9


Марина та Сергій Дяченки

Магам можна все

 

Уявіть, шановний читачу, що людина, ось, наприклад, ви — це такий собі будиночок із безліччю кімнат, у яких живуть їх мешканці. І ось комусь — сторонньому, в усякому разі, не вам, спадає на думку — а що буде, якщо відселити деяких мешканців, навіть не питаючи власника будинку? Що буде, якщо препарувати душу людини?.. Таємничий Препаратор почав свою справу. Разом з ним почав діяти і Хорт зі Табор — вроджений маг. Магам, як відомо, можна все, особливо коли в мага є Кореневе Заклинання Кари, проти якого безсилий будь-хто. Але...

 

Фоліо, 2009. ISBN: 9789660344761

10


Марина та Сергій Дяченки

Армагед-дом


Людство розвивається, освоює нові простори, але проходить приблизно 20 років і все... Настає мрига. Тобто апокаліпсис. Шанс вижити є — там, де багато людей, з’являються Ворота. Якщо встигнеш пройти через них — ти врятований. Якщо ні — вижити під час мриги неможливо. 
Час чергової мриги наближується. Коли і де відкриються Ворота — точно не знає ніхто. Боротьба за існування починається...

Фоліо, 2009.

11


Марина та Сергій Дяченки

Цифровий

 

Арсен Cніжицький, чотирнадцять років (скоро буде п’ятна­­дцять). Це в реалі. Але реальне життя його не дуже цікавить. Арсен — ґеймер, природжений ґеймер, для якого гра — і є життя. У грі він майже всемогутній Міністр, у якого є влада і гроші. Та влади і грошей завжди на всіх не вистачає, як в реалі, так і в грі. І Міністр програв, був страчений прилюдно на головній площі віртуального міста… Це кінець?.. Та ні, це тільки початок, початок нової гри. Максим — преферансист з нічного Інтернет-клубу. Максим може все, майже все. Причому в реальному житті. Чи все ж таки в грі?..

 

Фоліо, 2009. ISBN: 9789660347977

12


Іван Фальгаров

Чорна месниця

 

Пригодницька повість з елементами фантастики

 

Каменяр, 2009. – 178 с. ISBN: 9789666070633

13


Микола Руденко

Син Сонця – Фаетон

 

На мільйони світлових років у всі кінці Всесвіту немає нічого дивовижнішого за невеликі осередки матерії, яка внаслідок ще не осягнених людським розумом умов одержала можливість створити розумний світ. Розум, пізнаючи матерію, сприяє її безконечним перетворенням і стає провідною силою. В основі роману - доля загиблої планети Сонячної системи, котра, за підрахунками астрономів, знаходилася між орбітами Марса та Юпітера.

Ярославів Вал, 2009.

14


Володимир Рутківський

Джури козака Швайки

 

Усі ми знаємо імена Северина Наливайка, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи. А ким були найперші козаки? Звідкіля вони взялися? На ці запитання ти знайдеш відповідь у новому гостросюжетному історичному романі Володимира Рутківського — одного з найблискучіших сучасних українських дитячих письменників. Його дивовижні герої — Грицик та малий волхв Санько, юний богатир Демко Дурна Сила, його мама-велетка, невломий козак Швайка зі своїм вірним вовком Барвінком та їхні численні друзі — з честю виходять із найскладніших ситуацій. А небезпека чигає на кожному кроці, а надто, коли ти зважився підняти шаблю на могутню татарську орду, а за твоєю спиною — майже нікого…

 

Абабагаламага, 2009. – 430 с.

15


Володимир Рутківський

Джури-характерники

 

Джури-характерники» — друга книга захоплюючої історичної трилогії провідного сучасного українського письменника Володимира Рутківського. У новому гостро-сюжетному романі читачі зустрінуться зі своїми улюбленими героями з попереднього роману «Джури козака Швайки» — юним характерником Саньком та його вірним другом Грициком. Хлопці підросли, змужніли, і тепер нарівні з дорослими козаками беруть участь у військових виправах. У романі з’являється ще один відчайдушний герой — маленький характерник Телесик зі своєю дитячою ватагою. А небезпека й надалі чигає на кожному кроці...

 

Абабагаламага, 2009. – 448 с. ISBN 978-966-7047-93-1

16


М. Зінчук

Українські народні казки. Казки Гуцульщини

 

Упродовж цього часу вдалося записати понад 7 тисяч казок на території від західних кордонів України до Полтавщини й Чернігівщини включно.

У пропоновану книгу ввійшли казки самобутнього етнографічного району України — Гуцульщини, записані наприкінці XX — на початку XXI століття.

Букрек, 2009. -  440 с.

17


Казка про Сонце та його сина

(упорядник Ю. Винничук)

 

Відомий письменник Юрій Винничук вкотре подивував читачів новою книгою, що увібрала в себе зразки літературної казки ХІХ сторіччя – «Казка про Сонце та його сина». Ця книга стала другою у серії Літературної агенції «Піраміда» «Піраміда казок», упорядником якої є автор. Серед авторів у виданні представлено Леопольда фон Захера-Мазоха, який теж писав для наймолодших читачів.

«Казка про Сонце та його сина» містить 41 твір 26 авторів. Серед яких Леопольд фон Захер-Мазох, Сидір Воробкевич, Іван Нечуй-Левицький, Корнило Устиянович, Михайло Комарів, Стефан Ковалів, Панас Мирний, Трохим Зіньківський, Дніпрова Чайка, Іван Синюк, Федір Устенко-Гармаш, Федот Кудринський, Володимир Леонтович, Осип Маковей, Василь Корнієнко, Грицько Григоренко, Остап Василенко, Одарка Романова, Микола Чернявський, Григорій Коваленко, Леся Українка, Надія Кибальчич, Василь Пачовський, Іван Дем’янчук, Олелько Островський, Михайло Жук. Юрій Винничук повертає до життя у літературі несправедливо призабутих письменників та казкарів, твори яких публікували за їхнього життя в рідкісних українських журналах XIX сторіччя.

Піраміда, 2009. – 468 с.

ISBN

978-966-441-082-0

18


Валерій Войтович

Міфи та легенди давньої України

 

«Міфи та легенди давньої України» — захоплююча літературно-художня розповідь про дивовижний світ наших далеких пращурів, їхню високу духовність і єдність із Природою, рідною Землею. Пером і пензлем автор малює яскраві міфічні образи, які, незважаючи на усілякі перешкоди, пережили віки і дожили до наших днів. Це — Сварог, Перун, Дажбог, Лада, Купало, Коляда, Берегиня та інші, а ще — величезна кількість демонологічних персонажів.Пропонована книга — то набуток багаторічної праці, який пропонується усім, хто цікавиться українським народознавством, з вірою і надією, що його належно поцінують як широкий загал читачів, так і мистецтвознавці.

 

НК-Богдан, 2009. ISBN: 966-692-555-9

19


Валентин Чемерис

Феномен фенікса

 

Хто ми, люди з планети Земля, третьої планети Сонячної системи, що обертається — наша космічна адреса, — в рукаві Оріона галактики Молочний Шлях, і що таке Всесвіт у всьому його огромі, і яка його подальша доля; про Великий Вибух, що породив усе суще, про Бога-Творця і його пошуки, про кінечну, вельми сумну еволюцію Сонця, стискання Всесвіту, про трагічну долю, що чекає людство і білий світ і про нове відродження, в чому й криється незнищенність Всесвіту; про його циклічність від вибуху до вибуху, — про це і багато про що інше своєрідний роман-есе письменника Валентина Чемериса «Феномен Фенікса».
У книзі також вміщено низку фантастичних повістей та оповідань, серед яких «Особлива місія мадам Крижанівської», «Подорож після смерті», «Інтерв’ю на Чорториї», «Ліліт — птиця нічної грішної любові» (вперше так детально розповідається про біблійну попередницю Єви, першу дружину Адама) та інші пригодницькі, містичні речі, гостросюжетні, із своєрідним поглядом письменника на різні загадкові явища, про таємниці людської душі і світу, що нас оточує.

 

Фітосоціоцентр, 2009.

20


Маріана Малина

Фіолетові діти

 

Вони прилетіли не з Марсу. Вони з’явились у звичайній школі. Читання думок на відстані, левітація, телепортація... виявляється, ці фантастичні здібності цілком реальні! Хто ж вони — індиго? Нова генерація надлюдей — чи безжальні виродки, здатні на вбивство? Їх бояться, ними цікавляться, їх тримають під прицілом... Що ж діяти молодому шкільному психологу Дарині Миколаївні, яка після загадкової смерті колеги-вчительки опинилася поміж двох таборів? Ставати на бік старої системи, яка намагається втримати контроль, чи захищати дітей, яких цькують зусібіч?

КМ-Паблішинг, 2009. – 224 с. ISBN: 978-966-424-134-9

21


Михайло Рошко

Потойбічна суперниця

 

Події, описані в романі, відбуваються в Ужгороді. Надія, відома ведуча міського телебачення, знімає сюжет про монаха-екзорциста отця Методія. Під час телепередачі вона раптом усвідомлює, що в її життя втрутилися невідомі сили, які заважють бути щасливою з коханим чоловіком. Надія дізнається, що її чоловік приховує страшну таємницю. Щоб врятувати своє кохання, головна героїня роману наважується на небезпечний крок, який підказує їй отець Методій. Але ці випробування призводять до неочікуваного фіналу.

Нора-Друк, 2009. - ISBN: 978-966-2961-43-0

22


Богдан Жолдак

DD 08. Коли генії плачуть

 

Чого лише вартий порятунок цілої планети, коли ти вчишся у 5-му класі! Відважність, кмітливість і гумор – ось що веде до перемоги Захопливі подорожі, небезпечні злочинці, а ще велике кохання, яке здатне пройти випробування часом і простором… Усе це читайте в першому космічному детективі з цієї серії!

 

Грані-Т, 2009. – 280 с.

23


Олекса Росич

Отто, принц Львівський

 

Ніколи не бавтесь із годинником! Особливо зі старовинним годинником! Особливо, якщо живете у старому місті з давніми баштами, вежами та підземеллями.

 

ВСЛ, 2009. – 272 с.

24


Тарас Антипович

Лох

 

Повість «Лох» Тараса Антиповича відкриває несподіваний вимір одвічної боротьби «темних сил» та «армії світла»: поле бою – наше недорозвинуте споживацьке суспільство, зброя – метафізична енергія грошей. Водночас, книга поєднує елементи трилера, сльозогінний сентименталізм і дефіцитні, як на нинішній час, релігійні обертони.

 

Мост паблішинг, 2009. – 100 с.

25


Михайло Бриних

Шахмати для вибілів: цейтнот доктора Падлючча

 

Доктор Падлюччо та його учень Міша – герої книжки «Шахмати для дибілів», що стала однією з найяскравіших літературних подій минулого року, здобувши скандальний резонанс і премії конкурсів «Коронація слова» та «Книжка року Бі-Бі-Сі», – повертаються до читача у метафізичному детективі «Цейтнот доктора Падлючча». Серед героїв твору – Хосе Рауль Капабланка, Михайло Старицький, Микола Лисенко та інфернальний директор київського Палацу Піонерів.

Мост паблішинг, 2009.

26


Остап Кушнір

Поява Чародія

 

Герой першої книги «Поява чародія» із трилогії«Чарівна Марковіада» – звичайний 19-річний хлопець із Стрия – Марко Безрідний. Він мріє стати журналістом,  навчається у ЛНУ імені І.Франка. Проте лише йому випала нагода потрапити в інший світ, де немає несправедливості, політиків та грошей. У цьому світі Аріїв діють закони честі, засновані на мечі і чарах. Про пригоди Марка Безрідного у землях, пройнятих українською міфологією можна прочитати у трилогії «Чарівна Марковіада». Автор – Остап Кушнір  уже видав перший том – «Поява чародія»,  завершив другий та працює над третім томом.

 

Світозар, 2009. – 264 с.

27


Станіслав Стеценко

Сексодром

 

Канівське видавництво ”Склянка часу” випустило трилер черкаського письменника Станіслава Стеценка ”Сексодром”. У книжці йдеться про те, як на місто під Ч. опускається газова хмара і городян охоплює сексуальне безумство. Стеценко — автор роману ”Вся влада радам”, про розпусне життя парламентаріїв. За цю книжку Олександр Мороз погрожував подати на письменника до суду.

 

Склянка часу, 2009. – 86 с. ISBN: 966-306-118-4

28


Олександр Бригинець, Анатолій Птіцин

Принцеса Анжеліка. Нові історії

 

Хто знає, як виглядає казка?
А Юрчик та Іннуся знають, бо вони товаришують із принцесою Анжелікою. Одного разу принцеса об’явилася у їхній квартирі і заявила, що вона – їхня тітонька. Відтоді життя дітей змінилося: у них з’явився казковий друг, вони навчилися користуватися магічними речами і проникати в чарівні світи...
Хочеш, щоб ця чарівна тітонька прийшла й до тебе? Тоді відкривай книжку і знайомся з принцесою Анжелікою.
А що ще треба знати про чарівниць, розкаже попередня книжка Олександра Бригинця та Анатолія Птіцина “Анжеліка – принцеса Анру”

 

Зелений пес, 2009. – 224 с.

29


Олександр Есаулов

Таємниця Великого Сканера

 

Комп’ютерний світ знову потребує допомоги. На планеті Ц з’явився Великий Сканер, потім гаплик, невідомий вірус, заражені...Тут якась таємниця, хтось зазіхає на повну й безконтрольну владу...
Розгадати таємницю можуть реальні люди, тому й експедиція у складі знавців віртуальних ігор вирушила на порятунок. Приєднуйся: ти можеш врятувати Заекрання!
Про комп’ютерні пригоди також читай у книжках Олександра Есаулова: “Game over”, “Антивірус”, “Канікули для Інформи” та “Вихідний формат”

 

Зелений пес, 2009. – 192 с.

30


Володимир Арєнєв

Зобразіть мені рай

 

Один рух, один погляд – і світ готовий вивернутися й показати тобі всі таємниці життя… Якщо Ви готові до цього, тоді Вам варто прочитати книгу молодого (але вже досвідченого) письменника Володимира Арєнєва. Хтозна, – можливо, саме ця книга стане для Вас тією точкою відліку, після якої почи-нається неймовірне?..

 

Грані-Т, 2009. – 144 с.

31


Святослав Логінов

Билиця по казкового звіра

 

Відтепер фантастика Святослава Лоґінова доступна і українському читачеві. Невідоме чекає на тебе, досліднику світів! Дракони і єдинороги будуть ходити повз тебе; лицарі гримітимуть зброєю, а чаклуни робитимуть магічні паси в лічених сантиметрах від твого обличчя... Несподівані повороти сюжету, драматизм та розмірковування на вічну тему добра і зла не залишать байдужим найвимогливішого прихильника фентезійного жанру.

Грані-Т, 2009. ISBN: 978-966-465-225-1

 

32


Галина Пагутяк

Урізька готика

 

Дія роману відбувається наприкінці ХІХ століття в Урожі. Таємничі персонажі роману — опирі — живі люди, а не покійники. Вони становлять замкнену і нечисленну громаду селища Винники. Уріж й Винники розділяє Границя, що означає куток між двома селами, де в давнину був цвинтар. На Границі трапляються загадкові смерті, які приписують опирям. Найчастіше це стається з людьми, що опинилися у цій небезпечній місцевості вночі. Іноді вночі, йдучи селом, чоловік зустрічає людей, вітається з ними, але вони не відповідають. Це означає, що він зустрівся з небіжчиками, які не мають права говорити з живими людьми. Усі смерті пов'язані з водою: ріка, дощ, калюжа... Роман написаний за мотивами етнографічного нарису І. Франка.

 

Дуліби, 2009. – 352 с. ISBN 978-966-8910-29-6

33


Володимир Лис

Острів Сільвестра

 

Маємо: острів, людину та рушницю. У якийсь момент ці три обєкти об’єднуються у часі: людина припливає на острів, бере рушницю, наставляє її собі в груди і натискає на курок. Такий собі кінець життя і початок роману... Лунає постріл, людина падає, але там, у світі за межами острова, нічого не змінюється: є минуле, і є майбутнє. От тільки що минуле і майбутнє значать без людини?.. А ще на острові є зайці, їх звуть Понг і Пінга, вони можуть розмовляти з людьми (справді?) і врятувати людину від смерті... Новий роман волинського письменника Володимира Лиса для тих, хто любить сучасну українську прозу і вірить у неї.

 

Фоліо, 2009. – 224 с.

ISBN

978-966-03-4665-9

34


Станіслав Росовецький

Помста першодрукарів

 

Руйнування могили першодрукаря Івана Федоровича та ліквідація у перші роки незалежності його музею у Львові викликають до життя примару Першодрукаря, а з нею і цілу низку інших прикрих, а часом і комічних наслідків. Дія роману розвивається в наші дні та паралельно в далекому минулому. Автор пропонує белетристичну розгадку таємниці смерті Івана Федорова, створену за допомогою майстерного поєднання кількох різновидів гостросюжетної прози - в книзі вдало переплітаються детективний, історичний, пригодницький і містичний жанри, даруючи справжню насолоду аматорам інтелектуального читання.

 

Гамазин, 2009. – 240 с. ISBN: 978-966-1515-48-1

35


Микола Гоголь

Повісті

 

Найкращі українські переклади у 2-х томах За редакцією Івана Малковича Том 1

До двотомника увійшли найкращі переклади усіх «українських» повістей Гоголя. 1-й том — збірка повістей «Вечори на хуторі біля Диканьки», 2-й том — збірка повістей «Миргород».

 

Абабагаламага, 2009. ISBN: 978-966-7047-95-5

36


Людмила Таран

Дзеркало Єдинорога

 

Чого міфічний Єдиноріг опинився в… Чорнобильській зоні? Чи пов’язане перевтілення душ із «дітьми індиго»? Чому і жінки, й чоловіки бояться поглянути на себе в Дзеркало Єдинорога? На тлі інтимних історій членів однієї київської родини — метафізичний діалог нашої сучасниці із класиком української літератури про Жінку та межі приватного

 

Піраміда, 2009. – 176 с. ISBN: 978-966-441-123-0

37


Закоханий чорт

 

До збірника оповідань "Закоханий чорт" увійшли твори видатних українських письменників: Олекси Стороженка "Жонатий чорт", Миколи Гоголя "Вій", Пантелеймона Куліша "Огненний змій", Григорія Квітки-Основ'яненка "Конотопська відьма", Василя Короліва-Старого "Нечиста сила", Івана Франка "Терен у нозі", Миколи Костомарова "Дитяча могила", - які були написані за мотивами народних легенд та переказів.

 

Школа, 2009. – 240 с.

 38


Олег Андрес

Тут побували люди

 

Дебютна збірка оповідань київського журналіста та письменника-фантаста Олега Андроса.

Ельфи, що мужньо йдуть до мети, але перестрівають людське плем’я. Затиснуте в облозі місто початку ХХІ сторіччя і дівчина-привид, що зникає десь удалині за вікном…


Сатирична та соціальна проза, містика та фантастика під однією обкладинкою у дебютній збірці оповідань київського автора.

 

???, 2009.

39


Дж. Р. Р. Толкін

Сказання з небезпечного королівства

 

Це найбільш повне зібрання знаменитих коротких оповідей Дж.Р.Р.Толкіна. П’ять історій, написаних так само майстерно та вишукано, як і улюблений багатьма «Гобіт», витворюють дивовижний світ, який не хочеться покидати: іграшковий песик Роверандом, подорожуючи на Місяць та в морські глибини, знаходить нових друзів і вчиться не ображати чарівників; Фермер Джайлз із Гема, ненароком прогнавши лихого велетня, змушений удавати із себе героя і ставати до бою з драконом Хризофілаксом; у Пригодах Тома Бомбадила йдеться про фантастичні мандри старого веселуна й про знайомства з гобітами, принцесами, гномами та тролями; Ковалю з Великого Вуттона випало проковтнути чарівну зірку, яка стає його перепусткою у Дивокрай; а Листок пана Дрібнички — це все, що залишилося у цьому світі від досконалого дерева маленького художника, котрого, як і всіх нас, чекала довга неуникна подорож. Ці історії доповнено есеєм «Про чарівні історії», де викладено теоретичні засади творчості славетного автора «Володаря Перстенів» і «Сильмариліона», передмовою Тома Шиппі — письменника і дослідника літературного спадку Толкіна — та пречудовими ілюстраціями Алана Лі. Усе це підносить книгу до рівня непересічної події для всіх шанувальників справжнього мистецтва слова.

 

Астролябія, 2009. ISBN: 978-966-8657-41-2

40


Стівен Кінг

Коли впаде темрява

 

Найпотаємніші страхи, що іноді приходять до кожного! На вас чекають кіт-убивця, телефонні дзвінки з того світу, маніяки, дірки у часі і просторі та інші жахи, створені фантазією геніального автора. «Я написав ці оповідання, щоб передати те, що лякає мене», — каже Стівен Кінг.

 

КСД, 2009.

41


Герберт Веллс

Невидимець. Машина часу

 

Романи, що ввійшли до цього видання – «Машина Часу» та «Невидимець», – одні з найвідоміших у доробку знаменитого англійського письменника Герберта Веллса, чиї твори складають золотий фонд світової наукової фантастики.

Школа, 2009. – 304 с.

 

42


Герберт Веллс

Невидимець. Машина часу

 

Романи, що ввійшли до цього видання - «Машина Часу» та «Невидимець», — одні з найвідоміших у доробку знаменитого англійського письменника Герберта Веллса (1866-1946), чиї твори складають золотий фонд світової наукової фантастики.

 

Національний книжковий проект, 2009. – 304 с.

43


Аманда Квік

Третє коло

 

Події роману відбуваються в Англії вікторіанської доби. Переодягнена чоловіком молода ворожка відшукує в маєтку колекціонера старожитностей магічний камінь, що містить могутню енергію. Потрапивши до лихих рук, він стане джерелом небезпек і нещасть. На кристал також полює приватний детектив, потужний гіпнотизер і член Таємного товариства. Між шукачами — чоловіком і жінкою — виникає протистояння і воднораз спалахує шалена пристрасть. Проте магічний кристал потрібен іще декому... Тож, поширюючи жах, вулицями міста нишпорить найманець — чарівливий маніяк на прізвисько Нічна Потвора. А за всім стоїть зловісна тінь таємної змовницької організації Третє коло...

 

КСД, 2009. – 320 с. ISBN: 978-966-14-0352-8

44


Стефані Маєр

Сутінки

 

Сімнадцятирічна дівчина Белла переїжджає до батька в невелике місто Форкс. Вона закохується в загадкового однокласника, який, як виявилось, походить із сім'ї вампірів, які відмовилися від нападів на людей. Закохатися у вампіра. Це страшно? Це романтично, це прекрасно і болісно, але це не може закінчитись добром, особливо у вічному протистоянні вампірских кланів, де найменша відмінність від оточуючих вже перетворює вас на ворога...

 

КМ-Букс, 2009.

45


Стефані Маєр

Молодий місяць

 

Закохатися у вампіра — страшно і романтично. Але втратити коханого, який вирішив ціною розриву врятувати свою дівчину від ролі пішака у вічному протистоянні кланів «нічних мисливців», — це просто нестерпно. Белла Свон болісно переживає зникнення Едварда і безуспішно шукає забуття в дружбі з хлопчиськом-індіанцем Джейкобом Блеком. Вона навіть не підозрює, що її найкращий друг — породження ще одного «народу Темряви». Народу, куди більш жорстокого і небезпечного, ніж аристократи-вампіри...

 

КМ-Букс, 2009. – 414 с.

46


Стефані Маєр

Затемнення

 

Затемнення - третя книга з саги "Сутінки". В книзі Стефані Маєр "Затемнення", справжня любов не боїться небезпеки... В третій книзі, Белла Свон готова стати подругою свого коханого Едварда навіки. Адже життя вампіра триває вічно. В книзі "Затемнення" їй, можливо, доведеться зрадити найкращого друга — вервольфа Джейка і тим самим, можливо, заново розпалити стародавню ворожнечу між «нічними мисливцями» та їх споконвічними ворогами — вервульфами...

 

КМ-Букс, 2009.

47


Стефані Маєр

Світанок

 

Белла Свон нарешті зробила вибір: вона виходить заміж за Едварда Каллена. Чорна смуга в її житті минулася, попереду очікує щаслива нескінченність. Полотно колись сірого Беллиного життя забарвилося в яскраві кольори, адже вона отримала головне - вічну любов коханого Едварда. Проте невже Белла забула, що Едварда від початку оточують самі таємниці? Це тільки казки закінчуються весіллям принца і принцеси, які відтоді живуть довго і щасливо. А у світі вампірів справжні несподіванки і небезпеки по весіллі тільки починаються...

 

КМ-Букс, 2009.

48


Джон Свіфт

Мандри Гуллівера

 

Класика від видавництва «Абабагаламага».

 

Абабагаламага, 2009. – 384 с. ISBN 978-966-7047-43-6

 

 

49


Роальд Дал

Чарлі і шоколадка фабрика

 

Бідний хлопчик, що отримав на День народження лише шоколадний батончик потрапляє у захопливі пригоди.

 

Абабагаламага, 2009. – 240 с.

ISBN 966-7047-47-4

50


Джеремі Стронг

Вікінг у моєму ліжку

 

Туман, у якому поволі пересувався човен вікінгів, був таким густим, що ніхто не помітив, як у море вивалився бідолаха Сігурд. Уплав він ледве дістався берега і пішов навпростець. А коли туман розвіявся, вікінг Сігурд побачив, що опинився у якомусь дивному місті. Насправді у густому тумані відбувся зсув часів, і стародавній вікінг потрапив у сучасну Англію, у містечко Флотбі, де він надибав готель із такою рідною назвою «Вікінг». Щоправда, ні господарі готелю, ні його гості не були готові до зустрічі зі справжнім і доволі диким вікінгом, якому тепер доведеться ставати сучасною людиною, їсти ножем і виделкою і навіть одружитися…

 

ВСЛ, 2009. – 248 с.

51


Роальд Дал

Джеймс і гігантський персик

 

«Джеймс і гігантський персик» — одна з найвідоміших дитячих повістей Роальда Дала. ...Так сталося, що маленький Джеймс мусить жити разом зі своїми злющими тітоньками — тіткою Шкваркою і тіткою Шпичкою, які постійно коверзують і знущаються з нього. Проте одного дня стається щось надзвичайне, і життя Джеймса та його тітоньок докорінно змінюється... Як завжди, динамічна, тривожна й безмежно весела повість одного з найпопулярніших англійських письменників не залишає місця байдужості...

 

Абабагаламага, 2009. – 224 с. ISBN: 978-966-7047-91-7

52


Дж. Ролінг

Гаррі Поттер і напівкровний принц

 

Пропонуємо вашій увазі шосту книгу про Гаррі Поттера - «Гаррі Поттер і Напівкровний Принц»!

Після подій у Відділі таємниць, у Міністерства магії не залишилося сумнівів - Темний Лорд повернувся. Тепер він діє відкрито, викрадаючи чарівників і учиняючи терор по всій Британії.

Учні Школи Чарів та Чаклунства продовжують вчитися, дружити і закохуватися, але більше не відчувають себе в безпеці, як раніше. Альбус Дамблдор разом з Гаррі намагаються розгадати загадку горокраксів, в яких Волан-де-Морт помістив душу. Для цього директор запрошує на посаду вчителя зіллєваріння старого знайомого - професора Слізнорта, який розповів юному Тому Реддлу про страшний ритуал. Завдяки дивному підручнику якогось Напівкровного Принца, він стає кращим учнем і втирається в довіру вчителю.


Абабагаламага, 2009. – 576 с.

53


Томас Тімаєр

Місто заклиначів дощу

 

Це історія про людину на ім’я Карл Фрідріх Донхаузер, котрий називав себе сином великого натураліста Вільгельма фон Гумбольдта.
Разом зі своїми вірними супутниками він не раз навідувався до найвіддаленіших і найменш досліджених куточків Землі, стираючи одну за одною з карти «білі плями».
Він відкривав невідомі світові народи й племена, зав’язував дружбу з неймовірними істотами, відшукував фантастичні скарби і звідав при цьому просто-таки грандіозні пригоди.

 

Ранок, 2009. – 448 с.

54


Шел Сільверстейн

Лев, що не злякався мисливців

 

Доля закинула лева у місто людей. Він потроху навчився поводитися як вони: їздити на таксі, ходити до перукарні, купитися у ванні. Тепер він свійський лев, але чи зробило це його щасливим?

 

ВСЛ, 2009. – 112 с.

55


Кірстен Бойє

Медлевінгери

 

Йоганнес не вірить власним очам, коли помічає у дворі двох крихітних діточок, що ледве сягають йому... колін. Ніс і Моа - медлевінгери. Їхній народ 500 років тому переїхав мешкати під землю і відтоді перервав усі стосунки з людьми. І от зараз медлевінгери з'явились нагорі у пошуках Антака, хранителя історії, та Нісового батька Ведура. Йоганнес опиняється у вирі пригод із золотом, викраденням та втраченою коштовністю. Урешті-решт Йоганнес не знає, кому йняти віри...

 

Теза, 2009. – 445 с.

ISBN

978-966-421-046-8

56


Діанна Вінн Джонс

Повітряний замок

 

"На східному базарі торгує килимами юнак на ім’я Абдулла. Якось йому до рук потрапив справжній скарб – килим-самоліт, який переносить його до красуні-принцеси. Юнак закохується в принцесу, однак його кохану викрадає грізний див, а на самого Абдуллу починають полювання слуги султана. Карколомні пригоди Абдулли до останньої сторінки тримають у напрузі... А ще на читачів чекають приємні несподіванки і зустрічі з героями попередньої книги Діани Вінн Джонс «Мандрівний замок Хаула», зокрема із Софі, чарівником Хаулом і вогняним демоном Кальцифером."

 

ВСЛ, 2009. – 310 с.

57


Ліман Ф. Баум

Нові пригоди Соломяника та Бляшаного лісоруба

 

Чарівний порошок перетворює городнє опудало на вірного друга для хлопчика Чіпа. Разом вони мандрують до країни Оз, над правителем якої, мудрим Солом'яником, нависла небезпека…

 

ВСЛ, 2009. – 280 с. ISBN:978-966-2909-39-5

58


Корнелія Функе

Чорнильне серце

 

Меґі любить читати книжки. Любить читати книжки і її тато Мо, палітурник, “книжковий лікар” як називає його Меґі. Проте він не читав їй уголос ще відтоді, як загадково зникла її мама. Вони жили собі спокійним життям аж до тієї ночі, коли незнайомець прийшов із попередженням. Наступного дня Мо став пакувати валізи, не повідомивши Меґі причини. Вони мусять переховуватись. Але від чого і від кого?
Невдовзі таємницю Мо розкрито. Він, виявляється, має надзвичайний дар — втілювати в життя історії, оживлювати їхніх героїв. Чимало років назад він ви- . падково вичитав з книжки у наш світ бездушного злочинця. І от тепер цей злодій полює на Мо та його рідкісний талант.
Меґі поринає у карколомні пригоди, в яких уявне І переплітається зі справжнім. І тепер саме від неї залежить, як завершиться історія, що полонила їх усіх.

 

Теза, 2009. – 576 с. ISBN: 978-966-421-065-9, 978-3-7915-0465-0

Журнали

59


УФО №1(7)

 

Літературний журнал сучасної української фантастики та пригод

 

Панорама, 2009. – 72 с.

60


УФО №2(9)

 

Літературний журнал сучасної української фантастики та пригод

 

Панорама, 2009. – 96 с.

61


УФО №3(9)

 

Літературний журнал сучасної української фантастики та пригод

 

Панорама, 2009. – 96 с.

62


УФО №4(10)

 

Літературний журнал сучасної української фантастики та пригод

 

Панорама, 2009. – 96 с.

63


Позапростір (журнал)

 

Твердиня, 2009.

 

 

64


Позапростір (журнал)

 

Твердиня, 2009.

 

Комікси

65


Наталя Таробарова (худ.)

Москаль-Чарівник (за мотивами К. Карого)

 

Відтепер твори класиків української літератури набули нового і несподіваного вигляду: серія «Класні комікси» доводить, що шкільна програма може і повинна бути цікавою. Комікс за мотивами п’єси Івана Котляревського «Москаль-чарівник» справді класний, адже його можна з задоволенням читати всім класом. Веселі ілюстрації та влучні репліки здатні зацікавити і спонукати до прочитання твору в повному обсязі. Тож не зволікай! Саме час перегорнути сторінки коміксу і відкрити для себе класичну українську літературу в новому форматі.

Грані-Т, 2009. – 56 с.

66


Кейдзі Накадзава

Босоногий Ген. В 10 томах. Том 1

 

Автобіографічна манга людини, яка бачила на власні очі атомну бомбу. Коли автор був семирічним хлопчиком, вибух вщент зруйнував його рідне місто, вбивши десятки тисяч людей та тварин.

 

Зелений пес, 2009. – 240 с.

 

 

Для доповнень