Статті‎ > ‎

Топ-10 фільмів 2015 р. за версією Клубу любителів україномовної фантастики

Ія Новицька
Топ-10 фільмів 2015 р. за версією Клубу любителів україномовної фантастики

Кінець року – гарний час, щоб підбити підсумки. КЛУФ пропонує свій рейтинг кращих фантастичних фільмів, що вийшли на екрани цього року. 


10

Месники: Ера Альтрона


Фільм є продовженням великого кросоверу супергероїв від Марвел. Цього разу команді супергероїв потрібно перемогти робота, якого вони самі створили – Альтрона. У фільму красива картинка, динамічний сюжет, але абсолютно порожні діалоги та невдалий монтаж. Герої ввесь час б’ються один з одним, за 2 години екранного часу це набридає. Тому остання позиція у рейтингу.

9

Голодні ігри: Сойка-переспівниця - 2


Остання частина культової підліткової антиутопії вийшла достатньо масштабною та епічною. Кітніс Евертін з друзями виступає проти Каптолію, щоб зламати звичний порядок життя дистриктів. У фільмі багато екшену, переслідувань, пострілів, є навіть драматичні моменти. Фанатам жанру має бути довподоби.

8

Людина-мураха

Чергова екранізація коміксу. На цей раз фільм про колишнього крадія, який заради доньки вчиться бути героєм, що вміє зменшуватись до розміру комахи. У фільмі присутні: гарна картинка, дотепний гумор, штампований злодій та зворушливі мурахи.

7

Чаппі: історія робота


Робот зі штучним інтелектом, якого назвали Чаппі, розвивається, мов дитина. Але ця дитина потрапляє до поганої кампанії гангстерів, що хочуть використовувати його для пограбувань. Робот сприймає гангстерів, як Тата та Маму. У цей же час винахідник, якого Чаппі сприймає як Творця, намагається повернути робота на шлях добра. Сюжет фільму багато в чому алегоричний і заслуговує на увагу.

6

Думками навиворіт


Ідея про персоніфіковані емоції, що живуть у голові людини та керують її життям, не нова. Але студії Піксар вдалося показати її оригінально та зворушливо на прикладі дорослішання дівчинки Райлі. Поряд з основним сюжетом вдало і доступно обігруються функції мислення, уяви та підсвідомих страхів.

5

Екс-машина


Камерний неквапливий сюжет розповідає про програміста, якому випала можливість дослідити штучний інтелект у жіночому тілі – Аву. Фільм тримає глядача у напрузі аж до самого фіналу.

4

Світ юрського періоду


Повернення на екрани улюбленої з дитинства історії, в якій існує острів-атракціон, населений справжніми динозаврами. Цього разу науковці вирішують створити новий генномодифікований вид рептилій, якому вдається втекти з вольєру. Хоча у цьому фільмі динозаври виглядають більш комп’ютерними, ніж у перших фільмах, вони й досі величні та небезпечні, а від панорамних зйомок перехоплює подих.

3

Зоряні війни: пробудження сили


Нова частина Саги відверто спекулює на почуттях фанатів, дістаючи з рукава знайомих героїв та сюжетні ходи, але все одна за атмосферою – це ті самі старі «Зоряні війни», хоч і на новий лад. Фільм навряд чи сподобається тим, хто має надвисокі очікування. Але коли хвиля ажіотажу спаде, він впевнено увійде до канону улюбленої мільйонами історії.

2

Шалений Макс: Дорога Гніву


Фільм-перегони з динамічним сюжетом, шипастими автівками, яскравими кольорами і гарними жінками. Знятий, в першу чергу, заради атмосфери. А вона там, безперечно, є: у змальованому світі всі трохи божевільні, особливо гітарист. Весь час герої кудись їдуть, але не зважаючи не одноманітністю дії, дивитися фільм не набридає. І в цьому його феномен.

1

Марсіанин


Напружена, гостросюжетна, місцями дотепна історія астронавта, якого випадково покинули на Марсі, причаровує від самого початку. Фільм фактично є театром одного актора, за яким цікаво спостерігати всі дві години екранного часу. У фільмі знайшлося місце драмі, гумору і оригінальним сюжетним ходам. КЛУФ рекомендує до перегляду.