Статті‎ > ‎

Каталог україномовної фантастики 2005

Каталог україномовної фантастики 2005

1


Тимур Литовченко

Приречений жити

 

Сьома Альдебарана... Далека планета, де немає чужого болю і скорботи, чужої радості і щастя, де усе підпорядковане мудрим порадам електронного Моралізатора, базоване на біблійних засадах та витримане в ідеях інтернаціоналізму. І якщо з’являється ворог - він не лише твій, він - ворог народу. А майбутнє народу - це повна жертовність...

 

Панорама, 2005. – 256 с. ISBN:  966-8084-56-Х

2


Тимур Литовченко

Останній із струльдбругів

 

Збірка фантастичних повістей та оповідань, написаних у першій половині 1990-х років.

 

Кий, 2005.

3


Тимур Литовченко

Апокаліпсис по-київськи

 

До збірки увійшли романи "До комунізму залишалось років п'ятнадцять-двадцять" та "Повість про чотири квітки"

 

Кий, 2005.

4


Радій Радутний

Три тисячі смертей

 

Ми живемо у жорстокий час чужих ігор на виживання, в яких все вирішують великі гроші, влучний снайперський постріл та військова вправність. Про усе це - у новозапочаткованій пригодницькій серії “Дізфайндер” відомого українського автора Радія Радутного.

 

Панорама, 2005. – 144 с. ISBN:  966-8084-58-6

5


Яна Дубинянська

Сходовий майданчик

 

«Сходовий майданчик» — перший роман Яни Дубинянської. До і протягом його написання письменниця встигла: народитися в Криму, закінчити там художнє училище, вступити на журналістику у Львові, перебратися до Києва, попрацювати на телебаченні, видати збірку новел «Три дні у Сиренополі», вийти заміж. Наступного ж дня після закінчення роману народила сина. А тоді: почала працювати в газеті «Дзеркало тижня», народила доньку, написала й видала книжки «Финал новогодней пьесы», «За горизонтом сна», «Проект „Миссури“», «Козли» (остання — у видавництві «Факт», 2004)

 

Факт, 2005.

6


Генрі Лайон Олді

Обитель героїв

 

Як завжди у відомих майстрів фантастичного жанру: на початку все дуже таємниче й навіть лиховісне, далі - низка карколомних пригод команди молодих і завзятих героїв, серед яких і некроманти, й маги, й просто перевертні; у фіналі - кілька етапів неймовірних перетворень і несподівана розв'язка.

 

Зелений пес, 2005.

7


Марина та Сергій Дяченки

Ключ від королівства

 

Потрапити в Королівство легко. Піти мандрувати дорогами, захищаючи себе й супутників від небезпек, – просто. Повернутися додому – лише один крок.
Часом лише один крок відокремлює зраду від помилки, вірність від боягузтва, стриманість від байдужості, а сумнів від заздрості. Один крок до трону.
Який крок зробиш ти?

 

Зелений пес, 2005.

8


Марина та Сергій Дяченки

Королівська обіцянка

 

Така собі пересічна справа: п’ятьом принцесам знайти п’ять принців. Хіба що одна дещиця: Королівство – це новий світ у безмірі невідомого, і тут немає чужоземних принців. Просто немає.
Отже, виконати королівську обіцянку неможливо, а не виконати її – втратити Королівство. Чим і ким пожертвує маг дороги заради виконання королівської обіцянки?
Чим і ким пожертвує король Оберон – і заради чого, власне, ця жертва?
Чим і ким можеш пожертвувати ти?

 

Зелений пес, 2005.

9


Марина та Сергій Дяченки

Брамник

 

За все в житті доводиться платити, в тому числі - за нерозсудливі юнацькі жарти. І ціна буває зависокою навіть для чарівника. Руал Ільмарранен - талановитий та честолюбний маг – покараний за гордощі. Спочатку перетворений на звичайнісінький вішак, а потім, позбавлений магічного дару, приречений на вічні мандри. А тим часом біля дверей цього світу чатує невідома, але небезпечна Третя сила, впустити яку може лише загадковий Брамник… Перша книга тетералогії "Скитальці" від зірок сучасної фантастики.

 

Зелений пес, 2005.

10


Юрій Винничук

Місце для дракона

 

«Місце для Дракона» - друга книга із серії «Твори» Юрія Винничука. Сюди ввійшли повість-притча про доброго Дракона, фантасмагорія про тоталітарне місто щурів та інші фантастичні і моторошні твори.

 

Піраміда, 2005. ISBN: 9789664410769

11


Прокляте болото (казки)

 

На сторінках цієї книжки на вас чекає захоплююча зустріч з відьмами і чарівниками, ви дізнаєтеся про хлопця, який повернув людям сонце, місяць і зорі, про таємницю скляної гори, про чарівний перстень і ще багато цікавого і дивовижного про мешканців Проклятого болота.

 

Фоліо, 2005. ISBN: 9660327978

12


Русалчин тиждень (казки)

 

Відкривши цю книжку, ви дізнаєтеся про те, як бабуся болотяника перехитрувала, як легінь шукав підземну царівну, про чоловіка, що перебував у морського півня, познайомитеся з мешканцями водяного царства - добрими і злими, веселими і сумними, правдивими і підступними - та відчуєте чарівну красу і поезію рідної мови.

 

Фоліо, 2005. ISBN: 9660330448

13


Мертве царство (казки)

 

Відкривши цю книжку, ви потрапите у Мертве царство, познайомитеся з його жахливими мешканцями, побуваєте в гостях у мерця, дізнаєтеся про царя, що був під землею, про царівну-опирицю, про привида і перевертня, про життя і смерть і ще багато страшних історій, від яких захоплює подих.

 

Фоліо, 2005. ISBN: 9660328516

14


Правда і кривда (казви)

 

Ця збірка розкриє малятам чарівний світ українських народних казок, де на них чекає зустріч з веселими, розумними, сміливими героями, які вчать робити добро, виступають проти зла, борються за справедливість, бо ж Правда завжди перемагає Кривду.

 

Фоліо, 2005. ISBN: 9660327374

15


Чортів млин (казки)

 

Відкривши цю книжку, ви потрапите у чарівний світ казки, дізнаєтеся, звідки взявся хромий чорт, як Климко спровадив дідича у пекло, як чорт старого парубка женив і ще багато дивовижного і незвичайного. В казці напрочуд гармонійно поєднуються реальне і вигадане, зачаровуючи малюка на все життя красою народного слова, сповненого мудрості, добра й оптимізму.

 

Фоліо, 2005. ISBN: 9660328052

16


Казки і легенди часів Київської та Галицької Русі

 

Легенди, перекази та казки що увійшли до збірки, переносять у часи Київської та Галицької Русі. В них читач знайде цікаві історичні відомості, дізнається про тогочасні народні уявлення щодо створення світу, виникнення міст, сіл, річок тощо, відчує чарівну красу і поезію рідної мови.

 

Фоліо, 2005. ISBN: 9660328389

17


Коли звірі розмовляли (казки)

 

Чому живуть і не вмирають народні казки? – Тому що в них живе і не вмирає сам народ, його мудрість, віра і незгасаюче працелюбство, його джерельна совість та іскрометний жарт, бо вони упродовж віків були і залишаються чарівними проповідниками доброти й милосердя, яких сьогодні так болісно не вистачає в людських взаєминах. До збірки увійшли найпопулярніші народні казки про тварин, в яких розкривається дивовижний світ українського фольклору.

 

Фоліо, 2005. ISBN: 9660325584

18


Розбійницькі скарби (казки)

 

Казки і легенди про розбійників належать до найулюбленішої тематики у фольклорі народів Європи та Азії. Фактично всюди, де були гори і густі ліси, обов’язково з’являлися розбійники. Багатьох із них народна уява перетворила на легендарні постаті, наділивши казковими рисами витязів та непереможних богатирів.
До книги увійшли найпопулярніші казки і легенди про розбійників, які прославляють народну мудрість, кмітливість, доброту, вчать боротися за справедливість.

 

Фоліо, 2005. ISBN: 9660327986

19


Володимир Васильєв

Технік великого Києва

 

Ви знаєте, що таке Великий Київ? Це місто, вулицями якого їздять здичавілі вантажівки та мотоцикли. То може візьметеся їх приручити? А можливо, ви до того ж знаєте формулу для відкривання капризних замків? Чи володієте бойовим мистецтвом приборкання лома? Якщо ні – негайно читайте цю книжку. Неперевершений майстер міської фентезі Володимир Васильєв не тільки не залишить вас без допомоги, але й примусить замислитися. Бо попри карколомні погоні та неймовірні пригоди у вигаданих світах, завжди незмінними залишаються кохання, дружба, прагнення до поступу.

 

Зелений пес, 2005.

20


Генрі Лайон Олді

Пасербки восьмої заповіді

 

Не варто грати у піддавки з Дияволом, коли на кону стоїть твоя душа. Ой, не варто! Бо Нечистий не пробачає боргів... Вони – злодії і діти злодія. Але злодії незвичні. Їхня мета – не коштовності й гроші, вони крадуть думки та сподівання людські. Й усе, здавалося б, нічого. Та трагічне кохання молодшої, Марти, спонукає її на відчайдушний вчинок. В останню мить вихоплює вона з-під самого носа Великого Здрайци вже продану душу коханого. І тепер тікає, мчить від дияволових поплічників, і немає їй ніде спокою... Чи ж буде колись?

 

Зелений пес, 2005.

21


Марина Соколян

Ковдра для сновиди

 

Авторка цієї книжки, як і кожен з нас, любить гарно відпочити. Її взірцева відпустка — це можливість влаштуватися під пальмою на теплому узбережжі, гортаючи мудрі книжки про міфи, сни та прадавні часи. «Ковдра сновиди» містить у собі всі складові такого дозвілля: майже міфологічна оповідь про пошуки Міста Снів, етнографічні роздуми про те, куди зникла магія, а також мудрі бесіди за келишком «Чайчиного молока» над червоними стріхами узбережного курорту. Ця книга — «кишенькова відпустка» для всіх, хто сумує за сонцем та чарівними казками.

 

Факт, 2005.

22


Марія Соколян

Балада для кривавої варги

 

Пасіонарність – це виклик, талант – це провокація. Байдуже – в мистецтві, науці чи особистому житті. Ті, хто опиняється поряд з пасіонарієм, захоплюються, обожнюють, заздрять, ненавидять… Талант нестерпний, він вимагає поклоніння або знищення. Тому генії гинуть від рук заздрісників, а іноді – від рук прихильників. Це третя книга молодої письменниці. Раніше вийшли збірка оповідань "Цурпалки" (2003) та повість "Кодло" (2003).

 

Нора-Друк, 2005.

23


Ольга Маріуц

Ланцюги для Гіменея

 

Герої вирішили розлучатись, натомість їм запропоновано дуже оригінальний спосіб збереження шлюбу на деякий час . В результаті експерименту пара переживає цілу низку екстремальних пригод, мало не гине, але... Чи розлучаться ці двоє - стане відомо в фіналі.

 

Зелений пес, 2005. ISBN: 9663650389

24


Андрій Бєлянін

Джек на Сході

 

Божевілля, як відомо, не грип, повітряно-дихальним шляхом не передається. Отож, людина при здоровому глузді не стане кидатись у вир незнайомого ворожого світу без знання мови та носовичка в кишені або піднімати мотлох з-під ніг, особливо якщо цей мотлох – перстень іфрита, і не верзтиме нісенітниць перед падишахом, не лякатиме джинів, не кусатиме фурій, не… Якщо ви вже знайомі з книжками відомого російського письменника Андрія Бєляніна “Джек – Божевільний Король” та “Джек і таємниця стародавнього замку”, то, звичайно, здогадалися, про кого йде мова. А якщо ні – ви нічого не втрачаєте, бо Джек та компанія завжди раді вітати вас – тепер вже українською!

 

Зелений пес, 2005. – 192 с. ISBN 9789663650074

25


Сергій Холоденко

В іншому вимірі

 

Кожна людина хоч раз у житті хотіла потрапити у казку, в інший світ, де все не так, як у звичайному житті. Кожен мріє про пригоди і подвиги, битви й перемоги, які дозволили б виявити власну силу, мужність і мудрість. І коли раптом опиняєшся у такому незнайомому і неймовірному світі…
Тепер все залежить саме від тебе. Ким ти станеш – героєм і переможцем чи зрадником і відступником?
Сергій Холоденко знає відповідь. А ти?

 

Зелений пес, 2005. – 192 с. ISBN 9789663650159

26


Сергій Холоденко

Щоб ніхто не здогадався

 

Як вижити у світі, зовсім не пристосованому для існування людини?
Це не так уже й складно. Потрібно лише, аби ніхто не здогадався, що саме ти утнеш кожної наступної миті. Тоді нападники, якими сильними вони не були б, ніколи не зможуть передбачити твої дії і в тебе з’явиться шанс на порятунок. Отже, все залежить від тебе.
Якщо ти живеш тихо і спокійно і ніколи не потрапляв у неприємності, більші за догану на уроці й зауваження у щоденнику, все одно будь певен – навіть ти здатен на несподіваний вчинок.
Не віриш?
Зазирни під обкладинку і переконайся.

 

Зелений пес, 2005. – 192 с.

27


Юрій Ячейкін

Війна троянд

 

Ще за сотні років до народження Генріха на королівську родину впало прокляття… Так починаються казки. А в реальному королівському житті змови, інтриги й заколоти чатують на кожному кроці, зрада дихає в спину і гострить мечі. Тут уже не до старовинних пророцтв. Однак прокляття теж не спить, прокляття має власну волю і терпляче очікує слушної нагоди… Роман Юрія Ячейкіна “Війна Троянд” є продовженням історії з книжки “Друге бажання королеви”. Тепер перед молодою королевою постає складне питання: як втримати корону, державу й саме життя? Юрій Ячейкін знає відповідь. А ти?

 

Зелений пес, 2005. – 192 с. ISBN 9789663650067

28


Аліна Болото

Вдова узурпатора

 

Як стати королем? Якщо ви принц, то немає проблем, дочекайтеся свого часу і – з Богом. А якщо ні? Невже все так безнадійно? Є один спосіб. Треба знайти собі прекрасну принцесу, у якої помер батько, а брат-спадкоємець іще неповнолітній,скористатися складною ситуацією в державі, яка змушує бідолашну дівчину поневірятися по чужих краях, познайомитися, закохати її в себе – і готово. Ти вже король. Ти переміг. А підступні вороги кусають собі лікті. Тільки що це за дивна усмішка блукає вустами твоєї королеви? Відповідь знайдеш під обкладинкою.

 

Зелений пес, 2005. – 192 с. ISBN 9789663650227

29


Аліна Болото

Твоя марія… і Кіб

 

Звичайний день, звичайна щоденна робота. Все йде як завжди… аж поки не починаються пригоди. По-перше, виявляється, що робот-помічник тобі трапився з характером і не вважає за потрібне його приховувати.
По-друге, маленький хижак з невідомої планети чомусь вирішив взяти тебе за маму з відповідними наслідками. І по-третє, під час виконання звичайнісінького завдання – доставити одному з мешканців невеличкої планетки прилад для відео-зв’язку – керівництво починає чинити перешкоди, наче ти, як мінімум, міжгалактичний терорист, а не рядовий патрульний. Щоб це означало? Довідайся про це сам.

 

Зелений пес, 2005. – 192 с. 9789663650425

30


Володимир Арєнєв

Дикі володарі

 

Біороботи, ельфи, дикуни й інопланетяни. Насправді вони живуть поруч. Вони завжди поруч, навіть якщо ми не підозрюємо про їхнє існування або вважаємо все це порожніми забобонами. Вони такі самі, як ми, – але зовсім не такі, бо у них є те, чого ми не маємо. І саме вони – справжні господарі Землі.
Вони-то знають, хто вони. А ким є ти?
Фантастика Володимира Арєнєва – це не просто фантастика. Це низка несподіваних запитань та неочікуваних відповідей не лише для героїв збірки, а й для її читачів.

 

Зелений пес, 2005. – 192 с. ISBN 9789663650210

31


Сергій Вдовенко

Помилка Безсмертного

 

Кожен знає: без пригод жити не цікаво. Отже, якщо ти втомився від щоденних уроків та домашніх завдань, а на вулиці періщить дощ чи лютує завірюха, сміливо перегортай обкладинку – не пошкодуєш.
Тут все, як у казці, – Кощій Безсмертний (він так вважає!), невдаха-чаклун (мріє про всесвітнє панування), відьма (люта, аж отрутою капле). І звісно, ВЕЛИКА ПРИГОДА. Адже Кощій уже готує своє військо. Він полонив гномів та річкових зябрів і тепер лісовиків ніщо не врятує, навіть їхній дух-охоронець, бо він заснув.
Щоправда, є дрібна перешкода – один малий лісовик може розбудити духа. Тож лиходії посилають злодія викрасти хлопчиська…
І це тільки початок. А справжні пригоди – під обкладинкою!

 

Зелений пес, 2005. – 368 с. ISBN  9789663650500

32


Ірина Бойко

Цукерки для людожера

 

Гадаєте, всі на світі люблять цукерки? А раптом далеко в океані, на невідомому острівці, де немає вчителів, математики і правопису, живе ціле плем’я – ні, не людей, а людожерів. Цукерок вони не люблять, це точно… чи не точно? Наукою не встановлено. Тому хоробрий мураш Тивол-Сивол вирішив перевірити, чи справді існують на світі істоти, які не люблять солодощів, морозива, цукерок та медяників. А щоб не було сумно, захопив із собою веселу компанію. Ото вже буде подарунок для людожерів!

 

Зелений пес, 2005. – 112 с. ISBN 9789663650296

33


Павло Солодька

Четверта революція

 

Херсонський суднобудівник, прикарпатський інженер, київський викладач, полтавський студент і козак Мамай... Саме їм випаде очолити революцію проти четвертого президента Київської Русі. Спершу було маленьке повстання, а потім — велика війна й великий мир. І ні Президентська Гвардія, ні Державна Варта, ні Америка-Європа чи Росія не завадять повалити харизматичного тирана й сколихнути весь світ.

 

Факт, 2005.

34


Володимир Винниченко

Сонячна машина

 

Сакцент плюс. -  200. - 640 с. ISBN: 966-8583-21-3

35


Леся Романчук

Гравітація. Книга 4

 

Нова книга Лесі Романчук "Граvitaція. Гра 4. Гра 5" сповнена вигадки та ... життєвості. Хитросплетіння долі, кохання і зрада, гріх і покута, гармонія та дисгармонія — все переплелося в калейдоскопі подій, простору і часу. Перед нами містичні та цілком реальні герої, минуле і теперішнє, реалізм і романтизм, приземленість і символічність.

 

НК-Богдан, 2005. – 224 с. ISBN: 966-692-480-3

36


Марина Гримич

Мак червоний в росі

 

Це роман про покоління «світлого смутку і обережної радості» – людей, народжених в 1960-х роках, в очах яких “тепле літо цвіло” і водночас у чиїх грудях «зяяла діра». Дія відбувається у колі сучасних інтелектуалів, яких об’єднують заплутані особисті стосунки, спогади про дитинство та юність у радянському Києві. Друзі здійснюють подорож до місць “хронотопних зламів”, і в Чорнобильській зоні їм вдається позбутися того, що їх давно мордувало.

Оповідь ведеться під супровід ностальгійних «мельодій» 1960-х, до речі, рядки з пісні «На долині туман», дали назву роману.

 

Дуліби, 2005. – 192 с. ISBN 978-966-8910-74-4

37


Валентин Чемериз

В сузірї Дракона

 

Ірина Савенко, у шлюбі - Печеніг (р. н. 2052-й, Україна) - випускниця Інституту Далекого Космосу, основна пеціальність - екзобіологія (галузь науки, що вивчає
позаземні форми життя), астронавт першого класу Міжгалактичної науково-дослідної служби Українських космічних ліній.
У складі спецбригад Земля здійснювала науково-дослідні та патрульні рейди в сузір’ї Дракона. Року 2075-го...

 

Пороги, 2005. – 546 с. ISBN: 966-525-569-X

38


Борис Левандовський

Бабай

 

Чи не було такого, що засинаючи у темній кімнаті у своєму теплому ліжку ви раптом чули підозрілі шорохи, рухи або звуки? Згадайте своє дитинство. Напевно, ви дуже боялися страшного і злого бабая і були абсолютно впевнені в його існуванні. І жодні пояснення батьків про те, що його не існує, вас не могли переконати в іншому. Борис Левандовський стверджує: ви мали рацію. Бабай існує і він насправді набагато страшніший, ніж ви могли собі уявити. Читайте чергові твори дослідника паранормальних явищ Бориса Левандовського і ви остаточно переконаєтесь у цьому.

 

Зелений пес, 2005. ISBN: 9786323600004

39


Іван Малкович

Ліза та її сни

 

Казково-пізнавальна історія про дівчинку, яка завдяки крилам, що їх винайшов Леонардо да Вінчі, побувала в майстернях найяскравіших постатей світового малярства - від Ботічеллі до Далі. Ілюстрації виконала Євгенія Гапчинська - одна з найпопулярніших українських живописців, випускниця Харківського художнього інституту, стажувальниця Нюрнберзької академії живопису, її роботи зберігаються в європейських музеях та приватних колекціях багатьох поціновувачів та діячів мистецтва: від Лучано Паваротті - до ...

 

Абабагаламага, 2005. ISBN: 9667047245

40


Геннадій Прашкевич

Школа геніїв

 

Книжки Геннадія Прашевича знайомі читачам Росії, США, Англії, Німеччини, Польщі, Югославії, Румунії, Литви, Узбекистану, Казахстану та інших країн. Сьогодні він вперше виходить українською. Збірку «Школа геніїв» складено переважно із нових творів, більшість із яких навіть на батьківщині автора друкувалися виключно в періодиці. Тому в українського читача сьогодні є певний ексклюзив на сибірського письменника — погодьтеся, сам по собі цей факт вже схожий на фантастику. Геннадій Прашкевич — незвичайний фантаст.

 

Зелений пес, 2005.

41


Лемоні Снікет

Лихо та й годі. Книга 1

 

Ця невесела повість про трьох дуже невдачливих діток-сиріток Бодлерів, яким "таланить" потрапляти із однієї халепи у ще гіршу. Вона недарма називається "Поганий початок", а втім, кінець у неї ще гірший. Лихо та й годі!

 

НК-Богдан, 2005. – 176 с. ISBN: 966-692-619-9

42


Лемоні Снікет

Зміїна зала. Книга 2

 

"Зміїна зала" — друга книга всесвітньо відомого циклу "Лихо та й годі" американського письменника Лемоні Снікета. В ній ми знову зустрічаємо трьох сиріток Бодлерів, котрим страшенно не таланить.

 

НК-Богдан, 2005. – 192 с. ISBN: 966-692-701-2

43


Роальд Дал

Чарлі і шоколадна фабрика

 

Чарлі і шоколадна фабрика» — найпопулярніша книга Роальда Дала, одного з літературних батьків Джоан Ролінґ — авторки «Гаррі Поттера»... Жив собі бідний хлопчик, якому раз на рік — на його день народження — дарували єдиний дарунок — маленький шоколадний батончик. Але хлопчик мав добре серце, і тому з ним трапляється неймовірна пригода, яка не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих. Можливо, це найзворушливіша повість нашого часу. «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» стверджує, що «Чарлі й шоколадна фабрика» — одна з тих справжніх і захоплюючих книжок, які необхідно прочитати кожній дитині.

 

Абабагаламага, 2005. – 240 с. ISBN 978-966-7047-47-4

44


Михайло Булгаков

Майстер і Маргарита

 

Роман "Майстер і Марґарита” Михайло Булгаков почав, писати 1928 чи 1929 року. Серед дійових осіб у першій редакції не було ані Майстра, ані Марґарити. На початку 1930 року Булгаков свій незакінчений роман спалив. Восени 1932-го письменник повертається до роботи над головним твором свого життя. Авторська правка роману триває з перервами до останніх днів. Роман став класикою світової літератури, витримав багатомільйонні тиражі у нас і за кордоном. Його перекладено багатьма мовами Європи. Америки, Азії, неодноразово інсценовано і екранізовано.

 

Фоліо, 2005. ISBN: 9660329652 ISBN: 9660329660

45


Роберт Говард

Конан, варвар із Кімерії

 

Це гостросюжетний лицарський роман з елементами містики, динамічним сюжетом і позитивним супергероєм, що в нерівних сутичках б'ється з силами зла.

 

Школа, 2005. ISBN: 9668182375

46


Джоан Ролінг

Гаррі Поттер і напівкровний принц

 

Це шоста книга про Гаррі Поттера. Як швидко плине час! Із кожною новою книжкою про Гаррі Поттера сотні мільйонів читачів у світі дорослішають разом з головним героєм. Наш Гаррі, здається, закохався... А тим часом темні сили на чолі з лордом Волдемортом отримують могутню підмогу...

 

Абабагаламага, 2005. ISBN: 9789667047290

47


Станіслав Лем

Соляріс

 

Соляріс - найвідоміший роман Станіслава Лема. Саме з нього почалася світова слава письменника. "Соляріс" вважається класикою science fiction, його перекладено безліччю мов і двічі екранізовано режисерами зі світовими іменами. Інтелектуальна та емоційна сила історії випробування Людських почуттів у драмі пізнання Нелюдського є такою, що її перекладали і ще перекладатимуть, видавали і ще видаватимуть, екранізували і ще екранізуватимуть...

 

Кальварія, 2005. ISBN: 9666631547

48


Стюарт П., Рідел К.

Північ над Санктафраксом. Книга 3

 

Один із найгрізніших штормів загрожує знищити летюче місто Санктафракс. Єдиний, хто знає про страшну небезпеку, — юний капітан повітряних піратів Живчик. Але його корабель "Позасвітній гарцівник", потрапивши у саме серце Матері Бур, розлетівся на друзки, членів екіпажу розкидало по Темнолісі, а сам капітан втратив пам’ять. Здавалося, що порятунку сподіватися нізвідки і чудовий Санктафракс, як і весь Світокрай, приречений на загибель...

 

НК-Богдан, 2005. – 320 с. ISBN: 966-692-379-3

49


Стюарт П., Рідел К.

Останній із небесних піратів

 

Світокрай переживає не найкращі часи. Зникло летюче місто Санктафракс, а нову летючу скелю ушкодила "кам’яна хвороба", що знищила усі літай-камені. Відтепер спілчанські кораблі втратили летючість і разом зі своїми командами опинилися на землі. Тимчасом у Темнолісі узурпатор Вокс Верлікс вигнав із Нового Санктафракса Найвищого Академіка і захопив владу. Тепер він за допомогою страхітливих сорокух і Сторожів Ночі утримує у страху і покорі народи Світокраю.
У книзі "Останній із небесних піратів" ми знову зустрічаємося із капітаном Живчиком і дізнаємося про його трагічну загибель.

 

НК-Богдан, 2005. – 336 с. ISBN: 966-692-588-5

50


Стюарт П., Рідел К.

Темнолесникове прокляття

 

Найвищий Академік летючого міста Санктафракса Лініус Паллітакс заприсягся для загального добра об’єднати небознавців і давнішніх вигнанців-землезнавців. Для цього йому негайно потрібен помічник для владнання надзвичайно важливого і таємного доручення. Проте Найвищий Академік навіть не здогадується, що його справа може вартувати життя не лише йому, а й його дочці Маріс і Квінту — синові його найкращого приятеля.

 

НК-Богдан, 2005. – 336 с. ISBN: 966-692-568-0

51


Франц Кафка

Процес

 

Франц Кафка (–1924) – видатний австрійський письменник, автор творів, що вразили літературний світ ХХ сторіччя. Роман-притча «Процес» є центральний твором літературної спадщини письменника. Час може йти, а політичні режими – мінятися. Однак незмінною залишається дивна і страшна історія «Процесу» – історія, що починається з безглуздості і закінчується смертю.

 

Фоліо, 2005. ISBN: 9789660337886

52


Урсула Ле Гуїн

Чарівник Земноморя. Книга 1

 

“Чарівник Земномор’я” — перша книга всесвітньо відомої однойменної тетралогії У. Ле Ґуїн, класика жанру фентезі. Це розповідь про становлення хлопчика Геда у світі людей і чаклунів, відьом і драконів, а також про його навчання у Школі чародіїв і нелегку боротьбу із Тінню.

 

НК-Богдан, 2005. – 280 с. ISBN: 966-692-525-7

 

 

53


Урсула Ле Гуїн

Гробниці Атуану. Книга 2

 

“Гробниці Атуану” — друга книга всесвітньо відомого циклу про Земномор’я класика жанру фентезі У. Ле Ґуїн. Головний герой роману — чарівник Гед здійснює смертельно небезпечну мандрівку у землю карґів, до Гробниць Атуану, щоби віднайти там половинку каблучки Ерет-Акбе.

 

НК-Богдан, 2005. – 280 с. ISBN: 966-692-528-1

 

54


Урсула Ле Гуїн

Останній берег. Книга 3

 

“Останній берег” — третя книга всесвітньо відомого циклу про Земномор’я класика жанру фентезі У. Ле Ґуїн. Це розповідь про те, як чарівник Гед вступає у боротьбу з чорним магом Кобом в ім’я перемоги Добра над Злом і порятунку всього Земномор’я.

 

НК-Богдан, 2005. – 400 с. ISBN: 966-692-636-9

55


Урсула Ле Гуїн

Техану. Книга 4

 

“Техану” — остання книга всесвітньо відомого циклу про Земномор’я класика жанру фентезі У. Ле Ґуїн. Через багато років розлуки Гед і Тенар зустрічаються знову — і між ними спалахує кохання. Проте їм ще багато доведеться зазнати випробувань, щоби вибороти право на щастя.

 

НК-Богдан, 2005. – 400 с. ISBN: 966-692-638-5

 

 

Для доповнень

 56

 

Олекса Палійчук

На дорогах Всесвіту

 

До збірника увійшли науково-фантастичні твори автора, які образно розкривають психологію та світоглядні переконання його героїв. Вірність обов’язку і дружбі, міра особистої порядності і честі - всі ті людські риси найкраще випробовуються й отримують об’єктивну оцінку в екстремальних умовах безмежного Всесвіту.

 

Боривітер, 2005. – 231 с.

 57

 

Галина Пагутяк

Королівство

 

Мама саме була у відрядженні, коли почались усі ті дива. Спершу з’явився хлопець, який перекидався лисом, а був Принцом. Тоді наш кіт Фелікс заговорив. Зрештою відьми і все товариство Книголюбів намагались викрасти книжку, яка виявилась чарівною.

 

Джура, 2005. – 288 с.

58

 

Наталя Околітенко

Політ на вогненних крилах (збірка оповідань)

 

Варта, 2005. – 192 с.

 59

 

Олег Авраменко

Принц Галії

 

Чи доводилося вам читати історичні любовні романи, написані чоловіками? Погодьтеся, це явище унікальне. Тим більш приємно представити на ваш розсуд роман братів Авраменків “Принц Галлії”. Здається, цей письменницький дует, широко відомий своїми фантастичними романами, достатньо комфортно почувається у новому для себе жанрі, зберігаючи найкращі свої якості – майстерно виписаний сюжет, витончену мову, віртуозно змальовані характери. Отже, перед вами спроба чоловіків зазирнути у жіночу душу і підібрати до неї свою мелодію. Що почуває принц, зваблюючи чергову красуню, що собі думає проста дівчина, зазіхаючи на шляхетного пана – про все це та про історію зародження справжнього почуття у суворому чоловічому серці ви прочитаєте у цьому романі. Адже кохати, а отже, і писати про кохання, вміють не тільки жінки!

 

Зелений пес, 2005. – 512 с.

 60

 

Юрій Ячейкін

Канікули серед пірамід

 

Уявіть-но собі найкращі канікули. Уявили? Мабуть, десь на Багамах чи в Діснейленді? Та хіба ж це канікули! А хочете побувати в далекому космосі, спіймати за хвіст комету, познайомитися з прибульцями, котрі літають на справжнісіньких єгипетських пірамідах? Такі пригоди вам і не снилися, бо все це відбувається не уві сні, а в книжці відомого письменника Юрія Ячейкіна «Канікули серед пірамід».
Отож мерщій перегортайте сторінку!

 

Зелений пес, 2005. – 112 с. ISBN 966-365-010-9

 61

 

Потойбічне: Українська готична проза ХХ ст.

Укл. Ю. Винничук

 

Збірка, до якої увійшли твори І. Франка, Б. Лепкого, В. Стефаника та ін..

 

Піраміда, 2005. – 464 с. ISBN 966-8522-50-8

 62

 

М. Шеллі, Р. Стівенсон та ін.

Франкенштейн, Доктор Джекіль і Містер Хайд, Портрет Доріана Грея

 

У серії "Бібліотека пригод" виходять друком кращі твори світової пригодницької літератури. Але це не просто книжки про пригоди. Це також книжки про хоробрість та честь, кмітливість та працелюбність, наполегливість та волю до перемоги, книжки про щиру дружбу та справжнє кохання. Але насамперед ці книжки - про людей, які змогли піднестись над іншими, стати найкращими, "першими серед рівних". Стати лідерами.

 

Школа», 2005. – 492 с

 63

 

Дмитро Білий

Козацький оберіг


   
Читачі роману отримають можливість познайомитись з маловідомою добою, коли в Україні починало набирати силу козацтво, дізнаються про козацьких ватажків – Богдана Петрика, Дмитра Вишневецького.

 

ПП «ЦСО», 2005. – 352 с. ISBN 966-96444-2-9

 64

 


Володимир Арєнєв, Юрій Нікітинський

Книгоїд

 

Літо – це канікули, а канікули – це класні пригоди, розваги, ігри, а ще – подорожі, нові знайомства й несподівані зустрічі. І жодних домашніх завдань, жодних записів у щоденнику, жодних зауважень від вчителів чи батьків. Можна не вчити уроки, можна гайнути в ліс чи на озеро, закинути якомога далі книжки… Стоп. А ось книжками розкидатися не варто, адже ніколи не знаєш, що в них тільки вигадка, а що – ні. Зокрема, Емка теж вважав книжкові пригоди несправжніми, аж поки сам у них не потрапив.

Ти впевнений, що все це тобі до смаку? Тоді хапай мерщій цю книжку. Задоволення гарантоване!

 

Зелений пес, 2005. – 224 с.

 65

 

Юрій Нікітінський

Петрик і Чорна рука

 

Усі школярі знають: якщо не слухатися тата з мамою, дідуся з бабусею, братів та сестер, вчителів та міліціонерів, то прийде Чорна рука і скаже: "Віддай мені своє серце!" Власне одного разу вона прийшла до такого собі хлопчика Петрика...
Шановні діти! Не бігайте на перервах. Не ходіть по газонах. Не стріляйте з рогаток і не перебігайте дорогу у непризначених для цьго місцях! А краще мерщій хапайте цю книжку і тікайте у темний-темний ліс, залазьте у чорну-пречорну печеру, запалюйте чорне-чорнісіньке вогнище і читайте, що ж далі трапилося з Петриком. Бо наші дитячі страшилки - найсправжніші, найжахливіші і... найсмішніші!

 

Зелений пес, 2005.

 66

 

Юрій Тарабанчук

Ховайся, хто може!

 

Ховайся, хто може: на тиху Боброву Затоку напало плем'я хижих мавп! Вони величезні, жорстокі й нахабні, вони не роблять ранкову зарядку, не поважають старших і не чистять свої страшні жовті зуби. Авжеж, бо вони – справжнісінькі пірати! Вони наводять жах на усіх від Фортеці Доброї Надії до Мерехтливої річки. Їх не боїться лише Серж Люка, адже він – розвідник загону бойових собак. Люка впевнений: він обов'язково знайде спосіб подолати піратів і визволити невинних бобрів. Але який? Юрій Тарабанчук, автор цієї книжки, знає. А ти?

 

Зелений пес, 2005. – 112 с.

 67

 

Алла Потапова

Марійка і Чирлик

 

Що робити, коли батьки залишили тебе вдома самого? Та що завгодно! Наприклад, запросити в гості доброго чарівника, пригостити компотом страшну Чорну Хустку, а потім усією відчайдушною компанією податися просто в підземелля до жорстокого мага Злобса. А далі…

Про те, що може статися далі, краще не розповідати. Про це краще прочитати у веселій книжці Алли Потапової “Марійка та Чирлик” – задоволення гарантовано!

 

Зелений пес, 2005. – 112 с.

68

 

Алла Потапова

Зуар Безстрашний

 

Чи варто водитися з духами? Кожна розумна людина знає: не варто. Особливо з духами злими, адже від них завжди можна чекати якогось підступу.
Зуар, молодий воїн племені ліасів, і не гадки не мав, що прийде час, коли йому доведеться просити про допомогу не в людей, а в духів. Що злий дух Грієн врятує хлопця – в обмін на обіцянку принести чародійну воду зі священного джерела, дістатися до котрого може лише людина. Отже, залишається подолати страшний шлях, знайти чарівну воду і віднести її новому господарю.
Але ж духи нічого не роблять просто так. І ані сміливий хлопчак, ані мудрі старійшини племені не могли уявити, яку плату вимагатиме дух за свою допомогу.
Чи витримає герой останнє випробування? Відповідь під обкладинкою.

 

Зелений пес, 2005. – 192 с.

 69

 

Аліна Болото

Краще сидіти вдома

 

Насправді ніхто цього не хоче. Про подвиги та пригоди добре мріяти, зручно вмостившись у м'якому фотелі попід вікном з книжечкою на колінах і плиткою шоколаду в руці, однак лізти кудись у невідомий льох чи кидатись під дощ, аби врятувати світ, та ще й не пообідавши, – це вже нема дурних. Жодна розумна людина не стане добровільно накликати на себе цілу купу неприємностей, не знаючи напевне, що все скінчиться добре. А якщо вже накликав – не варто кричати «я не хотів!» Адже кожен отримує саме те, чого хоче, чи не так?

 

Зелений пес, 2005. – 192 с.

 70

 

Світлана та Юрій Ходоси

Плуторановий зашморг

 

Фантастична пригодницька повість про юних і набагато старших жителів планети Астер, життя яких не набагато відрізняється від нашого, земного. То хто ж вони, ті астеряни, що не зуміли вберегти свою планету від катастрофи? Наші нащадки?.. Чи наші предки?.. Хтозна, адже у тій катастрофі загинули не всі… У всякому разі автори потурбувалися про те, щоб їхній читач не дуже розслаблявся, узявшись за цю гостросюжетну книжку.

 

Видавець Вадим Карпенко, 2005. – 148 с. ISBN: 966-8387-24-4

 71

 

Євген Велтистов

Пригоди Електроніка

 

Вашій увазі пропонується фантастична повість про пригоди хлопчика, якого звуть Електронік.

 

Школа, 2005. – 380 с. ISBN 966-339-065-4

 72

 

Євген Велтистов

Нові пригоди Електроніка

 

У книгу увійшли дві фантастичні повісті: «Переможець неможливого» і «Нові пригоди Електроніка».

 

Школа, 2005. – 304 с. ISBN 966-661-358-1

 73

 

Марина Павленко

Русалонька із 7-В та прокляття роду Кулаківських

 

Гадаєш, казки — то тільки дитячі баєчки і чудес на світі не буває? Але якщо над красенем однокласником висить родове прокляття, якщо тебе домучили нічні жахіття сусідської квартири, якщо тітоньку треба рятувати від її ж власного весілля, а старовинна шафа перетворюється на машину часу, і про все це навіть не здогадуються такі розумні батьки, — ти ніде інде, як у казці. Справжнісінькій сучасній казці, щасливий кінець якої мусиш дописати самостійно.

 

Теза, 2005. – 224 с.

 74

 

Ліман Френк Баум

Озма з країни Оз

 

Повість-казка популярного американського письменника Л. Ф. Баума розповідає про нові пригоди дівчинки Дороті та її щирих друзів — Страхопуда і Залізного Дроворуба; Лева-Боягуза і Голодного Тигра.
Цього разу Дороті й принцеса Озма звільняють королеву країни Ев. яка перебуває в ув'язненні в підземному царстві помів.
Українською мовою видається вперше.

 

Школа, 2005. – 176 с. ISBN: 966-661-482-0

 75

 

Степан Васильченко

Олив’яний перстень

 

До збірки класика української літератури Степана Васильченка увійшли його найкращі оповідання, новели, казки та легенди, а також дві відомі повісті — «В бур'янах» та «Олив'яний перстень». Усіх їх пронизує любов до рідної землі й рідного слова, вболівання за долю українського народу. Деякі з цих творів з політичних міркувань тривалий час не публікувалися, як-от новели «Ось та Ась», «Московський ґедзь» та ін.

Школа, 2005. – 384 с. ISBN 966-339-136-7

 76

 

Туве Янсон

Країна Мумі-тролів. Кн. 2

 

Серія «Країна Мумі-тролів» — найповніше зібрання творів фінської казкарки Туве Янсон про симпатичних мешканців Долини Мумі в перекладі українською мовою.У «Видавництві Старого Лева» вже побачили світ повісті «Маленькі тролі і велика повінь», «Комета прилітає» та «Капелюх Чарівника». У Книзі другій ви знову зустрінетеся з Мумі-тролем, Хропсею, Чмихом, Нюхмумриком, Мумі-мамою та Мумі-татом, а також їхніми старими і новими друзями, помандруєте з ними у світ веселих пригод та великих випробувань.

 

ВСЛ, 2005.

 77

 

Туве Янсон

Країна Мумі-тролів. Кн. 3

 

Ви тримаєте в руках останню, третю, книгу із серії «Країна Мумі-тролів», у якій уже побачили світ повісті «Маленькі тролі і велика повінь», «Комета прилітає», «Капелюх Чарівника», «Мемуари Тата Мумі-троля», «Небезпечне літо» та «Зима-чарівниця».
Книга третя — це нові неповторні зустрічі з милим сімейством Мумі-тролів та їхніми багатьма друзями.
Маленькі герої книжки підросли настільки ж, наскільки подорослішали читачі «Країни Мумі-тролів». Тепер їм доводиться замислюватися над важливими речами, якими сповнений світ, — такими, як сенс життя, самопізнання і самоствердження, любов, взаємоповага, щедрість душі. І тому ми щиро радимо почитати цю книжку батькам — якщо вони хочуть більше дізнатися про себе та своїх дітей і дбають про гармонію в родині.

 

ВСЛ, 2005. ISBN: 966-8476-03-4

 78

 

Наталя Девятко

Три кроки до світанку

 

Збірка віршів та оповідань.

 

Гамалія, 2005. – 112 с. ISBN: 966-8589-36-Х

 79

 

Микола Руденко

Формула Сонця

 

Джура, 2005.