Статті‎ > ‎

Відгук на комікс "Княжа воля"

Святослав Чирук


Відгук на комікс "Княжа воля"


    Від нещодавна можна придбати комікс «Княжа Воля», дія якого розгортається із хом’ячками в сеттінгу Київської Русі. Книжка вийшла із друкарні наприкінці травня.

    Комікс вирізняє приємна мальовка, цілісний сценарій та сюжет із квестом, притаманний фентезі. Історія відкривається віршем, ритміка якого нагадує «Вересковий мед». На жаль, без невеликих спойлерів не обійтись. Початок дуже нагадує «Гоббіта». Мужні хом’ячки борються зі злими павуками та шукають завітний сувій. Є певні відсилки до сучасної історії (проявляються у вигляді алюзій), наприклад, регента звуть Хом’якович і окремі факти його біографії перегукуються з історією біглого президента.


    Історія цивілізації хом’яків подається у вигляді ілюмінованого літопису на кшталт Радзивілівського (а враховуючи те, що автори десь рік тому дуже ним цікавились, у мене це не викликає сумнівів). На разі у коміксі подано лише зав’язку до квесту, але зав’язку багатообіцяючу. Загальна атмосфера мені сподобалась, гадаю, ще це саме те, що треба.

    Під кінець книги подаються цікаві факти про Київську Русь, які випадково стали відомі хом’ячкам. Дуже прикольний та невимушений спосіб донести їх дітям. Загальні враження якнайкращі.