Статті‎ > ‎

Фантастика на літературному конкурсі «Коронація слова – 2017»

Ія Новицька


Фантастика на літературному конкурсі «Коронація слова – 2017»


У четвер, 15 червня відбулася сімнадцята церемонія нагородження літературного конкурсу «Коронація слова». Дуже приємно, що серед переможців було багато творів у жанрах фантастики та фентезі.

У залі Київської міської ради зібралися десятки призерів, зі вступними привітальними словами до них зверталися міністри та замміністри, нагороди вручали зірки естради та відомі політики, а у перервах гостей розважали піснями й танцями.

Не обійшлося й без скандалів. Наприклад, Андрій Кокотюха під час вручення своєї спец відзнаки «Золотий пістоль» розповів, що її ніколи не отримає Оксана Забужко, «бо твори бувають двох видів – читабельні і написані Забужко». І на довісок зробив ще пару випадів у бік відсутньої в залі пані Забужко. Після виступу Кокотюхи ведучі попросили не допускати подібних висловів про жінок, і тему начебто вичерпали.

Першу премію конкурсу отримав нефантастичний роман Віктора Михайлова «Останній бій Урус-шайтана». До речі, цей же роман отримав «Золотий пістоль» від Кокотюхи та спецвідзнаку від Всеукраїнської Асоціації «Альраід», ставши рекордсменом вечора за кількістю нагород. Та повернімося до переможців-фантастів.


Другу головну премію «Коронації» взяла молода львівська письменниця Наталія Матолінець за фентезійний підлітковий роман «Гессі». Сподіваймося, що незабаром він знайде свого видавця.


Спеціальну відзнаку у номінації «сучасне українське фентезі», започатковану Дарою Корній, отримала вже досвідчена львівська письменниця Любов Відута за роман «Ловці думок». За словами Дари Корній, пані Любов добре знайома своїми дитячими творами, але цього разу їй вдалося написати дорослий роман. Слід зазначити, що окрім диплому, за кращий роман у номінації «фентезі» вперше нагороджували й унікальною статуеткою, виготовленою для конкурсу в єдиному екземплярі.


Спеціальні відзнаки та премії отримало багато письменників, що, зазвичай, працюють у жанрах фантастики. Так, Віктор Андрієнко та Олена Шульга (що написала сценарій до мультфільму «Микита Кожум’яка») взяли приз за кращий сценарій для дітей («Козак і мольфар»), нагороди отримали також: Ярослав Яріш (за сценарій до анімаційного фільму «Чугайстер»), Едуард Барташов та Василь Шкляр (за кіносценарій «Характерник»), Тимур та Олена Литовченки, Ольга Мігель та інші. Дехто примудрився навіть перемогти у різних номінаціях та підіймався на сцену кілька разів.

Якщо хтось і далі вважає, що у фантастики на «Коронації слова» немає перспектив, він глибоко помиляється.