Статті‎ > ‎

Каталог україномовної фантастики 2011

Каталог україномовної фантастики 2011

Фантастика від українських авторів

1


Тарас Антипович

Хронос

 

«Хронос» — футурологічний роман з винятково ефектним сюжетом і прискіпливо-болісним поглядом на світ найновіших технологій та одвічних людських спокус. Події роману беруть початок 2040 року, коли новий науковий винахід кардинально змінює долі людей. За образом космополітичного суспільства у новій книзі цього надзвичайно обдарованого молодого письменника проступає віртуозна проекція на сучасну Україну.

 

Абабагаламага, 2011. – 200 с. ISBN 978-617-585-009-1

2


Володимир Єшкілєв

Побачити Алькор

 

У новому романі Володимира Єшкілєва детективний сюжет поєднано з широкою панорамою життя таємних орденів сучасної України. Ложі «вільних мулярів» і наймані олігархами чаклуни, «машини проклять» і ритуали найвищих масонських градусів — усе це захоплюючі реалії того закритого для непосвячених світу, у якому визрівають невидимі зерна майбутніх глобальних зрушень. Історія про тих, кому випало побачити Алькор, починається з того, що на розташований у лісовомумасиві під Києвом масонський Храм нападають невідомі зловмисники...

 

Фоліо, 2011. – 316 с. ISBN: 978-966-03-5603-0

3


Володимир Єшкілєв

Імператор повені

 

Роман «Імператор повені» є однією з найперших спроб нового естетичного прочитання нашого минулого. Автор пропонує не гуманістичний, вільний від штампів народництва і буржуазного сентименталізму, погляд на історичні події XVII ст. Цей задум не заважає присутності в романі пригод у стилі «фентезі», язичницької метафізики і невблаганної самобутності українського народу.

 

Тіповіт, 2011

4


Володимир Єшкілєв

Тінь попередника

 

Провести читача по межі — улюблений прийом майстра Володимира Єшкілєва. Саме на межі між наукою і фантастикою тримає своїх прихильників автор. Здається, один непевний крок — і ти потрапиш в тенета суцільної науки. Але — ні, письменник тебе не пускає, захоплюючи, заворожуючи фантастичністю сюжету, в якому є все, на всі смаки, на всі бажання автора і його читача.

Роман «Тінь попередника» В.Єшкілєва — перший з трилогії «Фаренго», що виходить в серії інтелектуальних романів «Червоне та чорне», є прикладом абсолютної позажанрової інтеграції почуттів, відчуттів і вчинків. Бо що є реальністю, а що фантастикою — на це навряд чи хтось зможе відповісти.

 

Ярославів Вал, 2011. – 400 с. ISBN 978-617-605-009-4

5


Марина та Сергій Дяченки

Мігрант

 

Андрій Строганов раптом опиняється на іншій планеті — він мігрував з Землі. Два останні роки його4 життя вилучено в якості сплати за візу, тому Андрій не пам’ятає, чому вирішив поїхати. Що сталось на Землі, і чи є вороття? Тим часом на затишний світ Раа, в який потрапйв Андрій, наповзає тінь...
Роман «Мігрант, або Brevi Finietur» Марини та Сергія Дяченків продовжує цикл «Метаморфози», але при цьому являє самостійний твір. Також до книги увійшли повість «Електрик» і оповідання «Самум».

 

Фоліо, 2011. – 348 с. ISBN: 978-966-03-5524-8

6


Марина та Сергій Дяченки

Мідний король

 

Якщо ти річ і тебе кидають за борт як непотріб – що робити? Змиритися та піти на дно? Абож все-таки виплисти, вижити, пройти крізь безліч випробувань та небезпечних пригод? Чи можна пізнати цей світ, чи можна знайти в ньому друзів та кохання? Чи допоможе тобі в цьому книга, написана чоловіком на ім'я Варан (ті, хто добре знайомі з творчістю Дяченків, одразу здогадаються, про кого йде мова)? І головне – яку ціну варто заплатити Мідному королю, щоб самому стати володарем? Новий роман-фентезі Марини та Сергія Дяченків «Мідний король» - це нова грань їхньої творчості, епічна сага, сповнена битв, блукань і, головне, пошуків сенсу життя. Зауважимо, що роман спочатку виходить друком українською мовою.

(перевидання) Фоліо, 2011. – 476 с. ISBN 978-966-03-4131-9

7


Марина та Сергій Дяченки

Варан

 

Дивовижний світ зі своїми законами. Маги, які творять дива і знають наперед думки простих людей. Захоплюючі пригоди, неймовірні тварини, живі поля і ліси — у романі М. та С. Дяченків «Варан» є все, що потрібне «справжньому» фентезі. Але є і те, що відрізняє прозу Дяченків від інших — філософський зміст, одвічні питання, на які, можливо, немає відповіді, але які повинна задати собі кожна людина...

 

(перевидання) Фоліо, 2011. – 316 с. ISBN: 978-966-03-4111-1

8


Марина та Сергій Дяченки

Самум

 

Вона — сучасна відьма-авантюристка, ворожить і знімає причину та вроки, проте вірить тільки в гроші. Він — демон, що вселився в неї.
Вона одержима. Він — жорстокий хазяїн.
Двоє ненавидять одне одного і пов’язані спільною місією. Варто хоч раз помилитися, спізнитися, схибити —- і відьма, і демон опиняться в пеклі. Однак у такій важкій справі помилка - це тільки справа часу...
До нової книжки Марини та Сергія Дяченків, крім роману «Одержима», увійшли нові повісті та оповідання: «Електрик», «Самум», «Хрущ».

 

(перевидання) Фоліо, 2011. – 316 с. ISBN: 978-966-03-5776-1

9


Олена Чернінька, Юля Чернінька

Вілла «Райські пташки»

 

«Немає нічого ціннішого за життя. Бо справжній рай і справжня містерія – тут, а там – пусте провалля, пшик…» – вважав усе життя один з героїв роману. Та чи це так? Потойбічні господарі вілли «Райські пташки» готові посперечатися щодо такого висновку. Адже речі не такі, якими вони видаються… Події роману відбуваються у Львові в 1939-1940 роках і в наші дні.

 

Піраміда, 2011. – 180 с.

10


Ярослав Яріш

Із сьомого дна

 

Диявол ніколи не спить! От і послав він трьох чортів в Україну, щоб сіяли ненависть і розбрат між козаками Богдана Хмельницького, які ще вчора воювали разом проти татарів і поляків. У фантастичному обрамленні реальні історичні особи оживають для боротьби із потойбіччям. Одні падають на сьоме дно пекла, інші ж підіймаються на сьоме небо. Битва за України триває... «Із сьомого дна» – переможець «Коронації слова» 2010 року в номінації «Роман».

КСД, 2011. – 400 с. ISBN 978-966-14-1036-6

11


Сергій Батурин

Легенда

 

Як жити, якщо все життя тобі тлумачили, що ти - обраний, а виявляється - звичайнісінький вигнанець? Якщо з’ясовується, що ті, кого твій народ тисячоліттями вважав ворогами, шляхетніші, ніж кревні родичі? І що вибрати: обов’язок чи кохання? Ці та інші проблеми вирішують герої книги принц Зульфікар, браконьєр Баррі Арчо, капітан Кер Гирей на далекій планеті, загубленій у Всесвіті. І для того, аби знайти відповіді на свої запитання, вони змушені пережити чимало пригод.

 

Тренат, 2011. – 311 с. (наклад 10 шт.)

12


Сергій Батурин

Польовий командир

 

«Польовий командир» - роман-візія українського письменника Сергія Батурина.

Хто справжній польовий командир: той, хто керує революцією на Майдані, чи той, хто веде свій загін на бій через тайгу? Що буде, коли ці двоє зустрінуться? Про це розповідає новий роман Сергія Батурина, написаний в жанрі політичної фантастики.

 

Треант, 2011. — 110 с. (Наклад 10 шт.)

13


Василь Кожелянко

Ефіопська січ

 

"Ефіопська січ" - твір багаторівневий. На першому плані - звична для Василя Кожелянка фантастична історія чи історична фантастика з елементами альтернативних версій. Далі - спроби через головного персонажа, козака Павла Лазаренка, відстежити два засадничі архетипи українства - "мати", в сенсі "володіти" і "зрадити". Крім того, це один із небагатьох у сучасній українській літературі християнських романів. А назагал, шлях головного героя, це - шлях людини від гріха до покаяння.

 

Лілея-НВ, 2011. – 192 с.

ISBN:

978-966-668-191-4


14


Наталя Тисовська

Три таємниці великого озера

 

Околиці Великого озера збурунилися від жахливої звістки: на водоспаді Какабека загинув парубок. І можна було би списати все на нещасний випадок, якби не виявилося, що парубок вів приватне розслідування, а по його смерті дивним чином зникла і його червоношкіра подруга. Невже вона теж загинула? А може, це вона причетна до вбивства? І чи не забагато таємниць на одне маленьке тихе містечко, де ніколи й нічого не ставалося? Саме це і збирається з’ясувати героїня нового роману Наталі Тисовської — володарки другої премії конкурсу «Коронація слова-2011».

 

Наш час, 2011. – 264 с. ISBN: 978-966-1530-53-8

15


Наталя Тисовська

Стрітення

 

«Дуже важко навіть визначити жанрову приналежність твору. Це мікс із магічних істот, елементів наукової фантастики і майже історично-достовірного світу другої половини сорокових років минулого століття. Чудове оповідання!»
Юрій Камаєв

 

Рукомесло, 2011. — 32 с.

16


Вікторія Гранецька

Мантра-омана

 

Єва зробила все, щоб стати закінченим стервом. Вона живе лише для власного задоволення. Єдине, що не вписується в стиль її життя — сни. Щоночі до неї приходить таємничий Ловець Снів і умовляє стрибнути з даху. Та сліди від його пальців залишаються і після пробудження Єви.
Тільки смерть і «воскресіння» дозволяють зрозуміти, чому її теперішнє життя стало беззмістовним — колись вона була іншою, палко кохала. Але рідна мати зробила все, щоб розлучити її з коханим. Він не пережив тієї втрати... Тепер Єва повинна спокутувати цей гріх.

 

КСД, 2011. – 240 с. ISBN: 978-966-14-1555-2

17


Валерій Верховський

Ера електрики

 

Дебютна книжка кримчанина Валерія Верховського – збірка з п’ятнадцяти авторських фантастичних історій. Читач знайде в ній і гумористичну фантастику, і саркастичний «сюр», і серйозні оповідання на тему біоетики, а також – космічні пригоди та стилізацію під вікторіанську фантастику.

 

Кий, 2011. – 292 с. ISBN 978-966-8825-55-2.

18


Міла Іванцова

Ключи від ліфта

 

…Що може статися, коли в будинку раптово припиняється подача електроенергії? Згасає світло, вимикаються холодильник, праска, телевізор, радіо. Але це ще нічого, якщо ти в межах своєї квартири. А якщо – в ліфті? Темрява і страх зненацька охоплюють тебе. І, здається, виходу немає.  В своєму новому романі Людмила Іванцова пропонує тим, хто потрапив в таку халепу, свій ключик до виходу з подібної ситуації. Саме через зупинку ліфта дивним чином переплітаються долі чотирьох різних героїв – двох колишніх однокласників Ігоря та Лева та двох молодих жінок Лізи та Олі. Перші двоє – звичайні сучасні чоловіки, мешканці Києва. Вони мало чим відрізняються від інших – в міру успішні, в міру заклопотанні буденним життям. Вони мають свої розваги та турботи, виборюють місце під сонцем і в поті чола заробляють собі на хліб насущний. Але серед усіх буденних потреб є одна, котра ніяк не піддається рішенню: відчути смак життя. А точніше – віднайти в ньому ту «чисту радість», яка була в дитинстві. На відміну від них, у Лізи та Ольги навіть немає часу замислитись над таким глобальним питанням. Адже у своєму житті вони не шукали шляху до складних істин. А тим більше – пригод. Долі цих молодих жінок несподіваним чином переплелися за межами батьківщини, куди вони вирушили на заробітки, мріючи повернутися додому і вирватись на інший рівень існування. Всі чотири долі несподівано переплітаються в мить, коли зупинилися ліфти…

 

КСД, 2011. – 288 с. ISBN: 978-966-14-2339-7

19


Юрій Сичук

Два життя

 

Юрій Сичук не є новачком чи новобранцем у літературі. Сьогодні він автор трьох книжок прози – «Час диявола», «Вовки» та «Услід за журавлем». Окрім того, в його активі редакторсько-видавнича діяльність, що виливається у збиранні талантів – прозаїків (а з недавнього часу і поетів) зі всієї України (і не тільки), яких оприлюднює на сторінках альманаху сучасної української літератури «Нова проза» (виходить з 2006 року). А найкращим і найцікавішим авторам (звісно, за відповідної наявності у них матеріалу на книжку) він віддає цілий номер – з окремо окнижкованих можна назвати львів’янку Олю Криворучко, полтавчанина Олександра Пащенка

 

«Смарагд», 2011. – 176 с.

20


Юрій Сичук

Камінь в океані

 

І от якогось дня – за вісім днів до свого тридцятиріччя – у вашу поштову скриньку вкидають блакитного конверта, в якому анкета від такого собі Центру планування життєвого простору. За фахом ви історик, а звати вас, наприклад, Джорджі-Дмитро Шевченко, іменний номер UA-595-378/2058 (щось на кшталт сучасного ідентифікаційного коду). Ви живете не сьогодні. І не завтра. Ви живете у далекому майбутньому. Це може бути, скажімо, 2152 рік. Чому саме цей. Ну тоді оберіть собі якийсь інший. Але, звісно, значно віддалений від 2011-го. Бо інакше…

 

Смарагд, 2011. – 180 с.

21


Юрій Сичук

Гості з-поза реальності

 

Новий твір письменника – роман «Гості з-поза реальності» – самою назвою одразу ж налаштовує читача на фантастичність дискурсу. Правда, під час ознайомлення з цією історією того ж таки читача не залишатиме відчуття, що це не зовсім фантастика, хоча в романі і йдеться про речі, що аж надто виломлюються з нашого матеріалістичного світогляду, та разом з тим ми з вами майже постійно перебуваємо на Землі, у калейдоскопі буденних реалій, поміж простих людей.

 

 «Смарагд», 2011. – 184 с.

22


Володимир Лис

Іван і Чорна Пантера

 

Відома супермодель Таумі Чорна Пантера Ремпбел, як годиться, веде бурхливе зіркове життя: гроші, скандали, коханці, коханки, — одне слово, богема. А для сільського дурника Йвана вона богиня! У своєму дитячому серці він побудував їй храм і навіть заходився вивчати сакральну англійську, аби вона почула його молитви. Насправді Таумі ніяке не божество, звичайна собі спадкова африканська жриця. І щойно вона про це дізналася, уже їй був час вирушати в далеку Україну на пошуки давнього поховання, із якого хоч-не-хоч, а треба вилучити череп могутньої чаклунки, бо інакше Пантерина слава закінчиться...

КСД, 2011. – 320 с. ISBN 978-966-14-2354-0

23


Валентин Чемерис

Пригоди богині Іштар

 

Фітосоціоцентр, 2011. – 428 с.

24


Валентин Чемерис

Пришельці з планети Земля

 

Фітосоціоцентр, 2011. – 456 с. ISBN: 978-966-306-155-1

25


Валентин Чемерис

Верхи на птеродактилі

 

Фітосоціоцентр, 2011. – 254 с. ISBN: 978-966-306-156-Х

26


Олесь Бердик

Вічне

 

Схід-Захід, 2011. – 288 с. ISBN: 978-966-2134-00-04

27


Леся Романчук

Місто карликів

 

Облудне так майстерно маскується під справжнє... Навіть соціальні здвиги чи політичні переміни не конче проявляють двоїстість чи багатоликість зла. У третій книзі інтригуючого й захоплюючого роману письменниці — події, що збурюють тихоплинність буття незвичайного, майже фантастичного міста. I людці, котрі вважають себе вершителями доль... і палахтюче око вулкана (Волькано), котрому от-от увірветься терпець!..
Усе це крізь призму почувань і одкровень головної героїні — лікаря Софії Зорич.

 

НК-Богдан, 2011. – 264 с. ISBN: 978-966-10-2457-0

28


Ірена Коваль

Балерина без пуантів

 

Назвати "Балерина без пуантів" твором для дітей не точно, бо хоч у творі є багато привабливого для дитини, його не можна зарахувати лише до дитячої літератури. Назвати твір казкою також не правильно, бо хоч він сповнений фантастики, це не тільки казка.

Дуліби, 2011. – 56 с. ISBN 978-966-8910-47-0

 

 

29


Костянтин Матвієнко

Добрий шлях

 

Аскольдові зі старими та новими друзями знову випадає боронити Землю від навів, які вже заходилися здійснювати план її поневолення. Федерати не полишають лиходійства в давній українській історії, задля чого викрадають одного принца. Найпопулярніший з архангелів мандрує Чумацьким шляхом, і той шлях приводить його до Києва. Одному хакерові доводиться метикувати, як вкласти чотири із половиною мільярди років до флешки. Домовик з демоном, як зазвичай, стають у пригоді креативному товариству людей та сутностей, а заразом - нашому світові. До речі, про пригоди: їх у цій книжці — «хоч греблю гати».

 

Теза, 2011. – 315 с. ISBN: 978-966-421-083-3

30


Костянтин Матвієнко

Час настав

 

.. .студент третього курсу істфаку Київського університету (саме того, «справжнього», «червоного») Аскольд Четвертинський стає учасником визначного археологічного відкриття в Лаврських печерах. ...А далі навколо студента закручується вир подій: він стає об'єктом зацікавлення двох потужних закордонних розвідок, а заодно й слабенької вітчизняної Служби. Йому судилося впродовж кількох днів закохатися і втратити кохану... викрадену невідомими.
«Україна молода»

 

(перевидання) Теза, 2011. – 319 с. ISBN: 978-966-421-081-9

31


Юрій Щербак

Час Смертохристів

 

Політичний трилер, антиутопія, події якого розгортаються на тлі Четвертої Глобальної війни. Автор часто вживає прийом цитування секретних документів, щоби продемонструвати жорстокість світового закулісся.

 

Ярославів Вал, 2011. – 412 с. ISBN 978-617-605-013-1

32


Алєкса Вольських

Міла Рудик і Чаша Місячного Світла

 

13 років тому Міла і ще кілька дітей були викрадені таємною організацією. Тепер вони, чарівники по крові, мають повернутися додому до Тролльбурга, але разом із ними до міста повернеться Чорна Мітка.

 

Віват, 2011. – 544 с. ISBN 978-966-180-118-8

33


Алєкса Вольських

Міла Рудик і загадка сфінкса

 

Закінчуються літні канікули і Мала має знуву повернутися до Тлоллінбургу. Але на за нею шпигує незнайомець, чиє обличчя ховається в тіні.

 

Віват, 2011. – 400 с. ISBN 978-966-180-279-6

34


Віталій Климчук

Рутенія

 

...Вона мало не втратила себе у холодних водах Джерела Забуття, на неї чатують жахливі небезпеки, перед нею – довгий шлях до величної мети... Але вірні друзі та її власна внутрішня Сила допоможуть, вона не дозволить Темному Володареві занапастити цілий світ, сповнений краси та дивовиж: величні ліси, заселені добрими чугайстрами, полісунами й мавками, високі гори, де живуть мудрі мольфари, міста, де людей оберігають могутні відьмаки. Вона подужає, вона сильна, вона – відьма Рутенія!

Теза, 2011. – 382 с. ISBN 978-966-421-107-6

 

35


Олеся Чертова

Дана і дракон

 

До книги ввійшли дві казкові повісті Олесі Чертової "Дана і дракон" та "Дана і русалка" про звичайну дівчинку Дану, з якою трапляються зовсім не звичайні історії, коли межа між світом реальним і дивовижним стає дуже тонкою - і маленький кажан виявляється драконом, вона сама - принцесою Діаною, дівчинка на березі моря - русалкою, а Срібний Лицар... Ну але не варто відкривати всі таємниці наперед.

ВСЛ, 2011. – 176 с. ISBN 978-966-2909-68-5

36


Леся Вороніна

Планета смугастих равликів

 

Чи бували ви на планеті Смугастих Равликів? А може, ви б хотіли проїхатися верхи на Забудькуватому Драконі? Чи розгадати таємницю печери Хижих Кокосів і перемогти підступних космопацюків? Якщо вам цікаво взяти участь в усіх цих неймовірних і дуже небезпечних (але шалено веселих!) пригодах, радимо негайно прочитати фантастичну повість "Планета Смугастих Равликів"!

Прудкий равлик, 2011. – 84 с. ISBN 978-966-1645-50-8

 

37


Марина Павленко

Русалонька із 7-В. про русалоньки з Білокрилівського лісу.  Кн. 3.

 

І знову — суперниця! Весь клас ахнув! Струнка й тоненька, мов очеретинка. Очі — два бездонні озерця. Коси — до колін, як у ляльки Барбі з вітрини найдорожчого магазину... Милувалися нею всі: школярі, вчителі, технічки. А на перервах під кабінетом, у якому перебував її, Софійчин 7-В, ніби випадково збиралися старшокласники. На Кулаківського можна махнути рукою: пропав остаточно! Але ж Сашко?!. Тепер Софійка сама, сама проти однокласників і старшокласників, сама проти баби Валі, проти мами й тата, навіть проти тітоньки Сніжани — сама проти цілого світу. І проти... русалоньки з Білокрилівського лісу. Для середнього шкільного віку.
Цю книжку виготовлено на якісному книжковому папері, який знижує контрастність і полегшує читання

 

Теза, 2011. ISBN: 978-966-421-135-9

38


Марина Павленко

Русалонька із 7-В. В тенетах лабіринту. Кн. 4.

 

І що то за доля в Софійки така - нерозділене кохання? от і цього разу закохалася - подумати тільки! - у чоловіка рідної тітоньки. Добре хоч бачитися можуть часто: мають спільну справу. Так, спільну справу, бо Софійка розшукує зниклі з музею полотна.
Що ж, у неї завжди так: кохання і розшук переплітаються так щільно, що й гадки не маєш, як усьому дати раду...

 

Теза, 2011. – 283 с. ISBN: 978-966-421-136-6

39
Сергій Гридін

Федько, прибулець з інтернету

 

Герої цієї історії – звичайні хлопці Сашко та Петрик – з волі зовсім не звичайного інтернетного віруса потрапляють у віртуальний світ, де їм доведеться зустрітися з жорстокими піратами, дикими людожерами, голодними крокодилами та потворними чудовиськами. Побачити таких ворогів на екрані – далеко не те саме, що зіткнутися з ними віч-на-віч. Отож, чи зможуть хлопці подолати усі перешкоди і повернутися додому, а головне – чи зуміють вони зберегти свою дружбу в таких непростих випробуваннях?

 

ВСЛ, 2011. – 160 с. ISBN:978-966-2909-61-6

40


Сергій Гридін

Федько у віртуальному місті

 

Зовсім не підступний, а кумедний і дуже милий комп'ютерний вірус Федько – в небезпеці. Щоб визволити його з віртуального полону, друзям Сашкові, Петрикові та Марічці Петренко доведеться блукати віртуальним містом та поквитатись із наймогутнішим комп'ютерним вірусом у світі...

 

ВЛС, 2011. – 208 с. ISBN:978-966-2909-69-2

41


Марія Раді

Пригоди Петрика на Марсі

 

Що таке фантастика? Невже це щось нереальне, нездійснене? Зовсім ні, якщо уважно прочитати оповідання у книжці Марії Раді "Пригоди Петрика на Марсі"
Автор цієї книжки разом з головним героєм подорожують Всесвітом, знаходять вірних друзів, які дарують їм частинку свого недосяжного Космосу.
Оригінальні ілюстрації до текстів не лише збагатять уяву юних читачів, а й змусять поринути у безмежність з малими та великими планетами.

 

КП"Ужгородська міська друкарня", 2011. — 160 с. ISBN: 978-966-2921-68-7

42


Андрій Бачинський

Канікули Остапа і Даринки

 

Татові Остапа й Даринки – письменникові Андрію Бачинському – нічого не лишалося, як написати про них ще одну книгу. На це в нього були надзвичайно вагомі причини. Найперше – непосидючі допитливі близнята, які мешкають у Львові, навчаються у 6 класі й не люблять нудьгувати. Цього літа вони знайшли собі не менш захоплюючі пригоди – у Криму та в Галичині. Друга причина – Остап і Даринка стали справдешніми героями нашого часу. Тепер про них знають дітлахи всієї України! Адже вони вже прочитали книгу «Пригоди Остапа і Даринки». І під час кожної зустрічі з письменником вимагають написати продовження. А наполегливі читачі завжди отримують те, чого прагнуть! Ось, маєте! Як і раніше, близнята іноді сваряться, однак ніколи не залишають одне одного в біді. Нові леґенди й перекази, нові чарівні предмети й герої. Нові пригоди, здавалося б, там, де їх не може бути. Нові знання й нові друзі. І люблячий тато, якого надихають дитячі витівки.

Грані-Т, 2011. – 176 с. ISBN 978-966-465-363-0

43


Ірина Потаніна

Відьма-недоучка

 

У будь-якому класі двієчник – звична річ. І нічого дивного, не всім же бути відмінниками. І навіть те, що нездарою, ледащом і недоучкою цього разу виявилося уперте дівчисько – таке теж трапляється. А що школа не звичайна загальноосвітня, а чарівна, і вчать у ній на магів і відьом – нічого страшного, помилки школярів здебільшого такі незначні, що наставники завжди встигають їх виправити. Але якщо таке уперте недолуге дівчисько згадується в Пророчій Відьмацькій Книзі як проводир повстанців, які скинуть чарівний уряд, аби захопити владу й заволодіти світом, – це вже не іграшки. Чи може, хтось думає інакше?

(перевидання) Зелений пес, 2011. – 408 с. ISBN 978-966-2938-86-9

44


Леся Українка

Лісова пісня

 

"Лісова пісня" - нетьмяніюча перлина української та світової культури. Народжена з туги за рідним краєм, опромінена душевною красою її творця, вона відкрила дивоцвіти зрілого письменницького таланту Лесі Українки. Видання адресоване шанувальникам творчості славетної письменниці.

(перевидання) Волинська обласна друкарня, 2011. – 120 с. ISBN 978-966-361-577-6, 978-966-361-136-5

45


Маряна Савка

Казка про Старого Лева

 

Старий Лев, втомившись володарювати, оселяється у славному Львові, у чудовій мансарді з вікнами на площу Ринок. Одного разу під час дощу стеля його помешкання починає текти – без ремонту не обійтися, і Старий Лев просить допомоги у своїх найближчих друзів – Крокодила, Слона та Жирафи. Щойно друзі прибувають до Львова, з ними стаються дивовижні історії... Ця віршована казка –справжня візитка міста Львова, де ледь не щодень стаються дива.

 

ВСЛ, 2011. – 40 с. ISBN:978-966-2909-75-3

Фантастика від зарубіжних авторів

46


Стівен Кінг

Сяйво

 

Із шикарного готелю взимку виїздять всі, окрім привидів і найстрашніших кошмарів.

 

Фоліо, 2011. – 635 с. ISBN 978-966-03-4523-2

47


Стівен Кінг

Темна вежа – 7

 

Настають останні дні подорожі Стрільця і його друзів. Темна Вежа вже зовсім близько.

 

КСД, 2011. – 880 с. ISBN 978-966-14-1164-6, 978-1-880418-62-2

 

48


Стівен Кінг

Під куполом

 

Роман про те, як люди поводяться, відрізані від суспільства, в якому звикли жити.

 

КСД, 2011. – 1024 с. ISBN 978-966-14-1025-0

49


Стівен Кінг

Повна темрява без зірок

 

Усередині кожного з нас живе незнайомець! Мирний фермер підмовляє, дитину вбити дружину... Авторка детективів відчайдушно хоче помститися своєму ґвалтівникові, і її помста буде страшнішою за його злочин... Смертельно хворому чоловіку пропонують 15 років життя... Жінка дізнається, що її коханий — маніяк і вбивця. Вони живуть поруч із нами, і ми самі можемо стати ними!

 

КСД, 2011. – 480 с. ISBN: 978-966-14-1372-5

50


К. Льюїс

Мерзенна сила

 

Як і в перших двох романах, перед читачем розгортається майстерно зображене протистояння сил добра і зла.

Свічадо, 2011. – 432 с. ISBN 978-966-395-414-1

 

 

51


Карел Чапек

Війна з саламандрами

 

В антифашистському романі "Війна з саламандрами" відомого чеського письменника К. Чапека узагальнено особливості тоталітарної ідеології й проаналізовано ті соціальні передумови, що створюють умови для виникнення подібної форми суспільної свідомості. Початий, як авантюрний роман, з опису екзотичних пригод капітана ван Тоха, який відкрив на невідомих нікому островах великих саламандр, здатних виконувати нескладні роботи, навчатися людській мові й користуватися примітивними знаряддями, роман поступово набуває філософічності, наповнюючись роздумами над людською природою. Тут містяться прямі натяки на факти міжнародного життя середини 30-х років, на окремих політичних, суспільних і культурних діячів.

Національний книжковий проект, 2011. – 256 с. ISBN 978-663-339-587-6

52


Мішель Турньє

Вільшаний король

 

Один із найвизначніших сучасних французьких письменників, член «Ґонкурівського комітету». Мішель Турньє не лише входить до першої п’ятірки французьких прозаїків, але і впродовж останніх тридцяти років є одним із найпопулярніших сучасних авторів світової літератури — живим класиком. За роман «Вільшаний король» був удостоєний Ґонкурівськой премії. У 1996 році роман було екранізовано, головну роль у фільмі зіграв Джон Малковіч.

 

Видавництво Жупанського, 2011. – 394 с.

53


Рей Бредбері

451 за Фаренгейтом

 

   Роман-антиутопія в жанрі наукової фантастики. Вперше побачив світ 1953 року. Розповідає про споживацьке суспільство майбутнього, у якому панує майже цілковитий контроль над людьми. Державні органи намагаються підпорядкувати собі навіть думки людей. Книги заборонено, незаконним вважають читання і переховування будь-якої літератури, за порядком мають слідкувати пожежники. 451° за Фаренгейтом (233° за Цельсієм) — температура, при якій загоряється папір. Пожежники не гасять вогонь, вони його розпалюють, палять книжки. Тому що пожежники — опора режиму, запорука того, що люди не читатимуть книжок, адже книги спонукають думати і аналізувати. Проте у цьому пекельному царстві темряви залишилися невеличкі духовні острівці, що зберігають рештки інтелектуального надбання людства. Це люди-книги, люди, що вивчають напам’ять зміст друкованих видань і тримають їх у своїй свідомості. 

   Піднімаючи у «451° за Фаренгейтом» тему глобального безкультур’я та тотального відходу від дійсності суспільства, Бредбері намагається донести до читачів важливість зберігати тисячолітні культурні набутки, охороняти віковічні пласти мудрості, що були і є запорукою цивілізації. 

 

Нк-Богдан, 2011. – 208 с. ISBN: 978-966-10-1266-9

54


Рей Бредбері

Кульбабине вино

 

Події повісті Рея Бредбері «Кульбабове вино» розгортаються влітку 1928 року у вигаданому містечку Грін-Тауні штату Іллінойс. Прототипом населеного пункту роману стало рідне містечко автора – Уокіган. У романі зображено вигадану реальність, яка, однак, має реальне підґрунття: спогади письменника про власне дитинство. На сторінках «Кульбабового вина» читача захоплює все: і чисті відкриті герої, і оповідання про мешканців Грін-Тауна, і ліричність викладення, і сюжет, в якому автор веде умовну хроніку, фіксуючи події з життя мешканців Грін-Тауна, що назавжди закарбувалися у його серці.
   Цікаво, що 2006 року майже 50 років поспіль Рей Бредбері повернувся до теми, розгорнутої у «Кульбабовому вині», і написав продовження, що вийшло під назвою «Прощавай літо». В цій книзі письменник знову повертає читача у Грін-Таун і продовжує докладну хроніку мешканців цього чудового містечка, що навіяне спогадами про дитинство.

 

НК-Богдан, 2011. – 328 с. ISBN: 978-966-10-1267-6

55


Рей Бредбері

Марсіанські хроніки

 

«Марсіанські хроніки» – науково-фантастичний роман, що розповідає про майбутню колонізацію людьми Марса. Прибульці прилетіли на червону планету зі спустошеної ядерною війною Землі й взялися її колонізувати. Звичайно ж, за своїм образом і подобою. Почалося все з витіснення корінного населення, марсіан, яке зрештою загинуло... А самі люди почали засмічувати незайманий світ старим мотлохом своїх земних уявлень та уподобань... У «Марсіанських хроніках» Р. Бредбері відобразив основні проблеми, що турбували американське суспільство на початку 50-х років ХХ сторіччя. Таких, як загроза ядерної війни, реакція проти цензури, природний потяг до звичайного життя тощо. Українською мовою роман перекладений Олександром Терехом.

 

НК-Богдан, 2011. – 296 с. ISBN: 978-966-10-1265-2

56

image description

Аркадій і Борис Стругацькі

Малюк

 

Науково-фантастична повість. Належить до циклу про Світ Полудня. У творі земляни досліджують безлюдну планету Ковчег, щоб переселити на неї мешканців планети Панта, над якою нависла загроза знищення. У процесі дослідження вони виявляють, що ця планета заселена негуманоїдною цивілізацією. Крім того, на Ковчезі дослідники знаходять розбитий земний корабель і хлопчика-підлітка, який зміг вижити у катастрофі, що зазнав зореліт його батьків багато років тому. Як з’ясувалося, негуманоїди Ковчега налагодили з ним контакт і допомогли пристосуватися до життя на планеті. Такий гуманізм негуманоїдної раси у творі братів Стругацьких показує наскільки багатогранним може бути існування розумних форм життя в межах всесвіту.

 

НК-Богдан, 2011. – 212 с. ISBN: 978-966-10-1394-9

57

image description

Аркадій і Борис Стругацькі

Понеділок починається в суботу

 

Фантастична гумористична повість братів Стругацьких, що є однією з найоригінальніших втілень радянської утопії 1960-х років. Твір є своєрідною художньою реалізацією мрії авторів про можливості для сучасної талановитої людини пізнати таємниці Всесвіту та зробити наукові відкриття. Крім того, у повісті яскраво прочитується гостра сатира, що висміює пристосуванців, бюрократів та пройдисвітів від науки. Дія твору відбувається в Науково-дослідному інституті Чародійства і Чарівництва (рос. НИИЧАВО). Звичайно ж, що в стінах цього інституту відбуваються неймовірні й не зовсім зрозумілі події, які викликають у звичайних людей не тільки захват, а й здивування.

 

НК-Богдан, 2011. – 312 с. ISBN: 978-966-10-1397-0

58

image description

Аркадій і Борис Стругацькі

Хлопець із пекла

 

Головний персонаж твору юнак на ім’я Гаг. Він навчається в елітній військовій школі, що готує Бійцівських Котів – досконалих солдат, котрі здатні віддати своє життя за Герцога Алайского на планеті Гігінді. Бійці впевнені, що вміння вбивати допоможуть їхнім народам здобути мир і злагоду на планеті. Гаг один із тих, хто вірить у досконалість і вирішення конфліктів силовими методами. Він відданий, сміливий, відчайдушний... Однак під час першого ж бою Гага смертельно поранено. Тоді один із земних дослідників, що нелегально спостерігають за подіями на Гіганді, вирішує врятувати хлопцеві життя. Він переносить тіло Гага на мирну Землю ХХІІ сторіччя і поселяє у себе вдома. Гаг думає, що потрапив у полон і супротивник випробовує його та наводить ману. Хлопець не може повірити, що у всесвіті є місця, де немає війни та панує мирне безтурботне життя. Зрештою Гаг дізнається правду і вирішує повернутися на власну планету, щоб там продовжувати боротися за справедливість. Повернувшись, він бачить обози з біженцями і всі ті недолі, що принесла війна його батьківщині. У Гага прокидаються людяність та чуйність, він просто допомагає витягти з болота вантажівку, що везе медикаменти у заражене місто. Ось така історія про інопланетного хлопця з майбутнього, котрого готували бути машиною для вбивства і котрий зміг віднайти у своїй душі непереборні людські почуття для того, щоб відчути себе людиною.

 

НК-Богдан, 2011. – 144 с. ISBN: 978-966-10-1396-3

59

image description

Аркадій і Борис Стругацькі

Пікнік на узбіччі

 

Події твору відбуваються в альтернативній реальності 13 років після «Візиту» прибульців невідомої інопланетної цивілізації на Землю, що залишила по собі непоправні сліди. Дія проходить у робочому містечку Хармонт. Головний герой – Редрік Шухарт, відчайдушний паливода та шибай-голова, що вийшов родом із нетрищ висоток та загубив свою долю в пошуках «легкого хліба» чи, краще сказати, сумнівного зарібку з відшукування артефактів, які принесли на Землю безкебетні прибульці, що одного разу вирішили влаштувати розбитний пікнік на узбіччі галактичних доріг.
У творі ми бачимо Шухрата впродовж декількох років: з його 23 літ, коли він був співробітником Інституту позаземних культур і ходив у Зону на легальних засадах, до 31, коли він уже став запеклим сталкером-злочинцем, котрий приходить у зону потаємно. Приходить не задля грошей чи винагород, що обіцяють йому надзвичайні знахідки, а пробирається туди, щоб вкотре відчути магічний потяг та чаруюче відчуття небезпеки, яке йому дарує Зона. Єдина донька Шухрата – Мавпочка (Марія) – не є нормальною дитиною, вона поступово втрачає людську подобу. Бо саме такі діти народжуються у сталкерів, діти, що не мають людських ознак, вони наділені іншими інстинктами, скорше тваринними: гострий нюх, слух, зір... Однак навіть такі наслідки власних діянь не зупиняють Шухрата від незаконних проникнень у З

 

НК-Богдан, 2011. – 240 с. ISBN: 978-966-10-1395-6

60


Ґустав Майрінг

Ґолем

 

Ще за життя автора твір здобув широку популярність і був двічі екранізований у Франції та Німеччині. Сюжет цієї філософсько-поетичної притчі побудований на леґенді про юдейського рабина, який створив живу істоту під назвою Ґолем із глини та оживив її за допомогою каббалістичного закляття. Вперше українською мовою роман «Ґолем» переклав у 30-х рр. ХХ ст. Василь Софронів-Левицький, але давно вже назріла потреба нової версії перекладу цього світового шедевру, що і здійснила з високою майстерністю Наталя Іваничук.

Піраміда, 2011. – 200 с. ISBN 978-966-441-250-3

61

 

Сюзанна Коллінз

Голодні ігри. У вогні

 

Хай як неймовірно, та в Голодних іграх Катніс Евердін і її приятель-трибут з Округу 12 Піта Мелларк дивом перемогли. Катніс нарешті повернулася додому, до родини та свого давнього друга Гейла. Проте вдома все перекинулося догори дриґом: Гейл тримається оддалік, Піта зовсім її відцурався. До всього поширюється чутка, що перемога Катніс і Піти збурила повстанський рух у Панемі. Капітолій розлючений. Капітолій вимагає реваншу. І проти кого буде спрямована його помста? Звісно, проти головної підбурювачки — Катніс Евердін! Під загрозою і її родина, і друг Гейл, і всі мешканці Округу 12.

 

КМ-Букс, 2011. – 368 с.

62


Дж. Р. Р. Толкін

Гоббіт або Туди і Звідти

 

Оповідає про подорож домувальника Більбо в компанії гномів та чарівника Ґандальфа до гори Еребор. Дорогою вони потрапляють у різні пригоди, щоб врешті перемогти дракона Смоґа, котрий прогнав гномів з батьківщини, і повернути привласнені ним скарби.

 

Астолябія, 2011.

63


Стефані Маєр

Господиня

 

Всесвітньовідома авторка «Сутінкової саги» виступила у новому амплуа: науково-фантастичний трилер «Господиня» не залишить байдужими ні прихильників фантастики, ні любителів мелодрами. Землю окупували прибульці – не з метою знищити людство, а навпаки – позбавити його воєн, хвороб, нещасть. Оселяючись у головах землян, прибульці змінюють світ. От тільки чомусь частина людства, а з нею – і Мелані Страйдер, воліє повернути собі стару добру землю з усіма її тягарями й неприємностями. І коли в голові Мелані оселяється чужопланетна істота на ім’я Вандрівниця, ще не відомо, хто переможе в боротьбі двох душ...

КМ-Букс, 2011. – 592 с. ISBN 978-617-538-050-5

64


Стефані Маєр

Пекельні бали

 

Кожна дівчина чекає на шкільний бал з нетерпінням і острахом. А що як ніхто не запросить? А що як запросить не той? А що як на балу станеться таке, чого тобі не могло наснитися навіть у найстрашнішому нічному кошмарі? От раптом під час танцю ти виявиш, що кружляєш зі справжнісіньким янголом смерті — і він тут з’явився зовсім не для того, щоб тобі освідчитися... П’ятеро найвідоміших письменниць — Меґ Кебот, Лорен Міракл, Кім Гаррісон, Мішель Джаффі та, звісно ж, авторка "Сутінкової саги" Стефені Маєр — представляють збірку паранормальних оповідань, де сплелися в одне містика й кохання.

КМ-Букс, 2011. – 256 с. ISBN 978-617-538-072-7

65


Ольга Токарчук

Веди свій плуг понад костями мертвих

 

Героїня роману – звичайнісінька жінка, яку багато хто вважає трохи несповна розуму. Яніна Душейко, пенсіонерка, у минулому інженер, а зараз навчає дітей англійської в сільській школі й сторожує дачні будиночки. Вона захоплюється астрологією, любить тварин, а у вільний час разом з колишнім учнем перекладає вірші Вільяма Блейка. Коли в околиці починають знаходити вбитих, пані Душейко щиро намагається допомогти поліції й переконує її, що це тварини мстяться браконьєрам і мисливцям. Ніхто не вірить химерній пенсіонерці, уважаючи її за божевільну...

Урбіно, 2011. – 236 с. ISBN 978-966-2486-04-9

66


Маґдалена Туллі

Сни й камені

 

"Сни й камені" - це метафорична історія розвитку великого міста (в якому впізнавані абриси Варшави), антиутопія, розповідь про невдалу спробу витворити досконалий світ. За словами Авторки, "ця книжка - не про місто, вона - про життя і смерть". У плетиві реалістичних деталей та алегорій у "Снах і каменях" відкривається не якесь одне місто, а всі міста, і водночас, ще далі та ще глибше - бачення того, як створюються, змінюються та втрачаються світи. Це - синтез метафори та історії, притчі та анекдоту, оповіді й поеми. Тут немає героїв, проте є камені, в яких люди намагаються відтворити свій ідеал гармонії, і сни, в яких намагаються сховатися від навколишнього хаосу.

Кальварія, 2010(2011). – 112 с. ISBN 978-966-663-319-7

67


Корнелія Функе

Відчайдух. Кам’яне тіло

 

В один із днів 12-ти річний хлопець зайшов до кабінету свого батька, що пропав. І знайшов записку про те, як відкрити дзеркало. Так він потрапив до задзеркалля, немов Аліса.

 

Махаон-Україна, 2011. – 384 с. ISBN 978-617-526-302-0#978-5-389-01146-5

 

 

68


Корнелія Функе

Іграїна Безстрашна

 

Усі мешканці замку Бобернель уміють чарувати: сер Ламорак, його дружина красуня Мелісанда, їхній син Альберт. А ось десятирічний Іграїні хотілося б стати лицаркою. Вона мріє про перемоги на королівських турнірах і про драконів, яких треба рятувати... І коли Іграїнині батько й мати саме на її день народження припускаються невеличкої помилки в чаруванні й випадково обертаються на двох свиней, лицарські чесноти дівчинки стають усім у пригоді. Замку загрожує небезпека: його бере в облогу підлий чаклун Гільгалад Ненатлий. Іграїнині мрії, схоже, починають здійснюватись.

 

Теза, 2011. – 256 с.

ISBN

978-966-8317-88-0

69


Кірстен Бойє

Скогландія

 

Як на зло, нерішуча Ярвен виходить у другий тур кастингу. Остаточне рішення щодо головної ролі у фільмі має бути прийнято в Скогландії. Але там на Ярвен чекає несподіванка: невдовзі дівчинка дізнається, що вона є пішаком у карколомному плані. Чи вдасться Ярвен допомогти принцесі Малені та її другові Йоансу зруйнувати таємну змову? І що на них чекає: життя чи смерть?

Теза, 2011. – 448 с. ISBN 978-966-421-027-7#978-966-10-1792-3

70


Вольфганг Хольбайн, Гайке Хольбайн

Казковий місяць

 

Головний герой роману — тринадцятилітній Кім Ларсен із Дюссельдорфа. Одного разу він вирушає в надзвичайно небезпечну подорож до чарівної країни, щоб урятувати свою сестру Бекі. По той бік Гір-тіней хлопець зустрічає Короля калюжі, родину бобрів Таків, велетня Горга, ведмедя Келгіма, Степового принца Прівіна. Разом із новими друзями, долаючи найвищі гори та найглибші провалля, вигравши безліч битв, він перемагає військо чорних лицарів із Царства Тіней. Йому вдається не лише знайти свою сестру, але й повернути мир і спокій жителям «Казкового Місяця». Вольфґанґ і Гайке Гольбайни запропонували своїм читачам захоплюючий сюжет, цікаві характери героїв, а також свій погляд на одвічні проблеми протистояння війни і миру, добра і зла.

Теза, 2011. – 384 с. ISBN 978-966-421-068-0, 978-966-421-109-0

71


Бренар Сара Різ

Лексикон демона. Кн. 1

 

Нік та його брат, Алан, усе життя криються від магії. Маги та демони вбили їхнього батька та довели матір до божевілля. Маги полюють на сім’ю Райвзів через амулет, який украла Нікова мати — амулет, що підтримує її життя — і потрібен він їм настільки, що лиходії не погребують новим убивством.
   Ситуація тільки загострюється, коли до Райвзів за допомогою звертаються брат і сестра. На хлопцеві мітка демона, смертельне тавро, яке майже неможливо стерти... і коли в Алана також з’являється мітка, Нік розпачливо намагається його врятувати. Єдиний можливий спосіб — убити одного з магів, від яких вони так довго ховалися...

 

НК-Богдан, 2011. – 236 с. ISBN: 978-966-10-1581-3

72


Лізі Гаррісон

Школа монстрів

 

Френкі Штайн усього п’ятнадцять днів, і народилася вона в лабораторії. А ще в неї зелена шкіра і роз’єми на шиї, крізь які вона має щодня підзаряджатися. Прикольно? А тепер уяви, як вона почувається серед звичайних п’ятнадцятирічних підлітків, які вважають її монстром! Але Френкі так легко не здасться: вона доведе однокласникам, що монстром бути круто! І більше ні їй, ні її товаришкам Дракулорі, Клодін Вовк, Лагуні Блакитній та Клео де Ніл не доведеться ховатися. Ласкаво просимо до Школи монстрів!

КМ-Букс, 2011. – 256 с. ISBN 978-617-538-079-6

 

73


Джонатан Свіфт

Мандри Гуллівера

 

Захоплива книга про пригодии Гуллівера стала класикою.

 

КСД, 2011. – 240 с. ISBN 978-966-14-1117-2

74


Герберт Веллс

Машина часу

 

«Машина часу» - перший науково-фантастичний твір Г. Веллса.

 

КСД, 2011. – 240 с. ISBN 978-966-14-1116-5

75


Антуан де Сент-Екзюпері

Маленький принц

 

Найвідоміший твір Антуана де Сент-Екзюпері з авторськими малюнками. Мудра і "людяна" казка-притча, в якій просто й проникливо йдеться про найважливіше: про дружбу і кохання, про борг і вірності, про красу і нетерпимості до зла. "Всі ми родом з дитинства", - нагадує великий француз і знайомить нас з найбільш загадковим і зворушливим героєм світової літератури.

Махаон, 2011.

 

76


Льюїс Керрол

Аліса в країні чудес

 

Унікальне видання з ілюстраціями відомої французької художниці Ребеки Дотремер.

 

Рідна мова, 2011. – 136 с. ISBN 978-617-526-412-6#978-5-389-02244-7#978-2-01-393376-6

77


Януш Корчак

Пригоди короля Мацюся

 

Незвичайні і дивовижні пригоди малолітнього короля Мацюся. Малий Мацюсь ще не вмів ні читати, ні писати, коли після смерті батька йому довелося сісти на трон. Якби не Фелек, простий кмітливий хлопець, Мацюсь так ніколи й не довідався б, що багато дітей його королівства живуть дуже бідно. Щоб поліпшити їхнє життя, Мацюсь створив дитячий парламент. Король-реформатор Мацюсь вирішив припинити всі війни, і це, звісно, не сподобалося іншим королям... Повість «Пригоди короля Мацюся» — один із найважливіших творів світової літератури ХХ століття. Трагічна смерть самого Януша Корчака стала символом найвищої відданості ідеалам людяності й гідності: разом з вихованцями свого сирітського притулку він пішов у фашистську газову камеру, відмовившись від особистої можливості уникнути смерті.

Абабагаламага, 2011. – 536 с. ISBN 978-617-585-010-7

78


Чарльз Діккенс

Різдвяна історія

 

Внутрішній «Поштовх» дав англійцям Чарльз Діккенс своєю «Різдвяною піснею» – саме вона внесла у святкування потужний животворний дух морального й духовного очищення, доброчинності та єднання всіх людей у любові до Спасителя. Своєю повістю Діккенс заклав основи своєрідної «різдвяної філософії», яка культивується відтоді не лише в Англії, а й у всьому Західному світі.

 

ВСЛ, 2011. – 160 с.

79


Олександр Волков

Вогняний бог Маранів

 

Книга продовжує розповідає про пригоди у чарівній країні.

 

Махаон-Україна, 2011. – 288 с. ISBN 978-617-526-337-2#978-5-389-01635-4

80


Олександр Волков

Таємниця покинутого замку

 

Заключна казкова повість із циклу «Чарівник Смарагдового міста».

 

Махаон-Україна, 2011. – 256 с. ISBN 978-617-526-338-9#978-5-389-01638-5

81


Француа Рабле

Ґарґантюа і Пантаґрюель

 

Сатиричний роман "Ґарґантюа і Пантаґрюель" був створений французським письменником Француа Рабле в XVI сторіччі. Проте ця книжка не старіє, бо нікуди не зникають людські вади. Втім, так само вічними є доброта і щирість. Тож веселі історії про мудрих великодушних велетнів Ґарґантюа та Пантаґрюеля, які перемагають дурисвітів, ненажер і кривдників, потішають юного читача.

Махаон-Україна, 2011. – 96 с. ISBN 978-817-526-396-9

82


Француа Рабле

Ґарґантюа і Пантаґрюель

 

Сатиричний роман "Ґарґантюа і Пантаґрюель" був створений французським письменником Француа Рабле в XVI сторіччі. Проте ця книжка не старіє, бо нікуди не зникають людські вади. Втім, так само вічними є доброта і щирість. Тож веселі історії про мудрих великодушних велетнів Ґарґантюа та Пантаґрюеля, які перемагають дурисвітів, ненажер і кривдників, потішають юного читача.

Фоліо, 2011. – 634 с. ISBN 978-966-03-5287-2

 

83


Гауф Вільгельм

Карлик Ніс

 

Казки Гауфа цікаві не лише дітям, а й дорослим. Адже його казкові персонажі часом такі схожі на нас самих, наших друзів і недоброзичливців, тут споконвічна боротьба добра і зла – перш за все у площині людських стосунків. Тому вони житимутьі далі –століття за століттями. Бо змінюються часи, а казки залишаються у вічності.

 

ВСЛ, 2011. – 72 с. ISBN:978-966-2909-76-0

Комікси, манґа

84


Кейдзі Накадзава

Босоногий Ген. Т. 2

 

Автору було 6 років, коли на його рідне місто скинули атомну бомбу. Після цього він опублікував більше 50 серій мальованих історій про цю подію.

 

Зелений пес, 2011. – 256 с.

Періодика, збірки

85


УФО №1 (15)

 

Літературний журнал сучасної української фантастики.

 

Панорама, 2011. – 96 с.

86


УФО №2 (16)

 

Літературний журнал сучасної української фантастики.

 

Панорама, 2011. – 96 с.

87


УФО №3 (17)

 

Літературний журнал сучасної української фантастики.

 

Панорама, 2011. – 96 с.

88


УФО №4 (18)

 

Літературний журнал сучасної української фантастики.

 

Панорама, 2011.

89


Мантикора. Вип. 1

 

Альманах фантастики.
Автори: Г.Л.Олді, В.Єшкілєв, Н.Щерба, О.Деркачова та ін.

 

Кварт, 2011. – 420 с. ISBN: 9789668792700

90


Фантастика UA

 

Чи існують паралельні світи? Як там живеться людям? Про це та не тільки у новій збірці від молодих українських авторів фантастики.

 

Медіа Максимум, 2011. – 384 с. ISBN 978-966-2629-00-2

 

91


Нова фантастична проза. Т. 21

 

Випуск альманаху «Нова проза», присвячений фантастиці.

 

Смарагд, 2011. – 200 с.

Для доповнень

 

 

Едуард Клочко, Крістал Камрюбі

Чарівний світ Толкіна

 

У твоїх руках унікальна книжка, яка відкриє перед тобою світ, сповнений чарів і казкових істот. Ти потрапиш у Середзем’я — країну, вигадану великим англійським письменником Дж. Р. Р. Толкіном, родоначальником жанру фентезі. Ти дізнаєшся, як гобіт Смеагол перетворився на жахливого Голлума. Познайомишся з королем ельфів Елрондом і людиною-ведмедем Беорном. Разом із гномами і чарівником Гендальфом вирушиш у небезпечну подорож за скарбами, що охороняються лютим драконом. Не гай часу — розгорни книжку і прочитай про захопливі пригоди в чарівному світі Толкіна.

 

Махаон-Україна, 2011. – 32 с.