Статті‎ > ‎

До України приїде Пітер Воттс – автор фантастичних романів «Ехопраксія» та «Сліпобачення»

Святослав Чирук

Канадський фантаст Пітер Воттс

приїде в Україну


У соцмережах почали поширюватися чутки про те, що в Україну приїде відомий канадський фантаст - Пітер Воттс (Peter Watts), автор романів "Ехопраксія" та "Сліпобачення". Так ось, це правда! Інформацію про приїзд письменника підтвердив видавець Олексій Жупанський. Візит планується в рамках презентації українського перекладу його роману "Blindsight" (робоча назва перекладу - "Сліпобачення") на Львівському форумі видавців восени.

Олексій Жупанський також повідомив деякі деталі щодо того, як відбувалися перемовини з письменником з приводу його візиту в Україну. Наводимо текст повністю:

"Перекладачі "Blindsight" (остаточний варіант українського перекладу назви ще будемо обговорювати), Катя Грицайчук та Анатолій Пітик, зважаючи на складність тексту та його насиченість багатьма науковими термінами та концепціями, зв'язалися з Пітером Воттсом для уточнення деяких складних місць у книжці і почали з ним листуватися. Тут варто зазначити, що пан Воттс дуже відкритий до спілкування, а надто, якщо це стосується його книжок. До цього ми із Софією Челяк з Форума видавців думали, кого із цікавих письменників можна було б запросити на цьогорічний форум і от подумали, що було б чудово, якби погодився приїхати Пітер Воттс, оскільки на сьогодні це зірка наукової фантастики, він зараз страшенно популярний у світі і в нашому видавництві до Форуму має вийти його найвідоміший твір. Але, водночас, зважаючи на всі ці фактори, ми не дуже сподівалися, що пан Воттс погодиться, оскільки чудово розуміємо, що життя таких людей розписано по годинах – лекції, презентації, відвідини багатьох світових конвентів фантастів, різних літературних подій та ще й, власне, літературна діяльність. З іншого боку, коли Катя й Анатолій передали запрошення Пітеру Воттсу, він страшенно здивувався і довгий час вагався, мотивуючи це тим, що він мабуть в Україні нікому не відомий і нікому не буде цікавим. Ми всі його переконували у протилежному. Врешті натякнули, що Львів просто чудове місто, де є куди піти і що подивитися, а Форум видавців – колосальна літературна подія, яка майже на тиждень занурює Львів у вир літератури і всього, що з нею пов'язане. Останньою краплею стала інформація, що саме у Львові народився і деякий час жив Станіслав Лем, якого Воттс страшенно шанує – отож тоді вже нарешті все було вирішено і Пітер Воттс радо погодився стати цьогорічним гостем Форуму видавців. Так що схрестимо пальці і сподіватимемося, що у нас всіх все вийде і на Форумі ми зможемо зустрітися і поспілкуватися з одним із найвпливовіших та найцікавіших фантастів світу."

Тож чекаємо на пана Воттса в Україні і не розчаровуймо його та вже зараз починаємо думати над тим, що нам потрібно придбати книгу і поїхати до Львова на зустріч із зіркою!