Статті‎ > ‎

Каталог україномовної фантастики 2018: Вітчизняна фантастика, комікси, періодика, наук-поп

Каталог україномовної фантастики 2018

Вітчизняна фантастика, комікси, періодика, наук-поп


Фантастика від українських авторів

1

 

Світлана Тараторіна

Лазарус

 

1913 рік. У Києві вільно сусідять люди й нечисть — упирі, чорти, перевертні, лісовики, польовики й водяники. Століттями підтримується відносний лад. Люди керують Імперією, нечисть чекає на повернення свого легендарного царя — Змія. Але одного дня все змінюється. В очереті біля Труханового острова, де здавна мешкають людиноподібні, знаходять приймака водяників з розпоротим животом. Доктор-змієголовець непохитний: загиблий — людина. Щоб розкрити таємницю і завадити новій війні між людьми й нечистю, залучають досвідченого слідчого Олександра Петровича Тюрина, який опинився у Києві проїздом. Але чи зможе він побороти власних демонів і побачити те, у що довгі роки відмовлявся вірити?..

 

КМ-Букс, 2018. – 416 с. ISBN: 978-966-948-117-7

2

 

Наталка Ліщинська

Не люди, люди, нелюди

 

У романі Наталки Ліщинської "Не люди, люди, нелюди", як і личить жанру фентезі, на кону опиняється доля світів. Тут діють могутні герої: мара-смерть, яка обтинає людям ниточку життя; заморочник, який заповзявся знищити ненависну імперію; тридушний покруч - уособлення зла; пірат-щасливчик з незвичним хистом і багато інших. Усі вони націлені на перемогу, і поразки їх не зупинять. Однак лише у тих, кого підтримує ніжна сила кохання, начебто слабка, але насправді нездоланна, є шанс перемогти. Перемогти, заплативши жорстоко високу ціну.

 

КМ-Букс, 2018. – 224 с. ISBN: 978-966-948-127-6

3

 

Ярина Каторож

Альянс

 

Цикл «Палімпсест» Кн. 2. Волелюбне минуле зіштовхнулось з деспотичним сьогоденням. Стожар та дарвенхардка - закляті вороги...хай навіть ніколи не бачились раніше.
Просто не може бути по-іншому. Не в імперії, де знищується геть усе, що видається загрозливим для чинного порядку. І де Стожари та пам'ять про їх державу Патрію - найстрашніша з усіх загроз. Але коли опиняєшся віч-на-віч з людиною, що схожа на тебе, як дві краплі води, виникає питання: а чи все так однозначно? Анна, Ханна та їх друзі вирішують не йти визначеним іншим шляхом. Вони укладають альянс - кожна має, що запропонувати іншій. Кожна має, чого забажати на заміну. І так, тягнучи за ниточки обіцянок, герої книги вирушають у мандрівку Циркутою. В якій усякий матиме змогу показати своє справжнє обличчя. І ще ж не слід забувати, що палімпсест не може мати тільки один шар розповіді. І з-під ідеально припасованих одна до одної сталевих плит тиранічної держави от-от і проб'ються промені, що кинуть світло на багато таємниць минулого. На те, яким був Метейський край, коли ним не правили ще белати. На те, ким насправді були Стожари. І як же здолати нездоланних.

 

КМ-Букс, 2018. – 544 с. ISBN: 978-966-948-058-3

4

 

Марина Смагіна

Кімната

 

Те, що має статися — станеться. Навіть чистісінької води випадковості не такі вже й випадкові, а надто якщо в історії фігурують чорний кіт, кава з вельми небанальними смаками і міські диваки. Усе це змішалося у неперевершений коктейль з делікатним ароматом дитинства, спекотних літніх днів, втрачених та віднайдених спогадів, цікавих знайомств і ще чогось невловимого, яким щедро частує нас Марина Смагіна у своєму новому романі «Кімната». "Кімната" занурює читача у чарівний, трохи магічний, химерний світ. Яна, головна героїня роману, відкриває кімнату, вщент наповнену колись загубленими речами, і дізнається, що за кожною річчю ховаються чиїсь спогади та історії, і що ці речі більше - ніж просто старий запилений крам. Але вона ще не знає, що натрапила на кімнату не випадково і насправді знайде там набагато більше, ніж просто чужі спогади…

 

КМ-Букс, 2018. – 200 с. ISBN: 978-966-948-006-4

5

 

Радій Радутний

Темна синя вода. Потік. Кн. 3


Кілька мандрівників у часі, збірна команда з людей від ХІХ до ХХІІІ століття,  продовжили свій шлях у минуле. Над кожним з героїв роману висить прокляття: всі вони мають загинути. Галину хочуть повісити, звинувативши у відьмацтві. Юрій, наш із вами сучасник, двічі мало не потрапив під колеса возів. Ігор, нащадок когось із нас,  з ХХІІ століття, кілька разів мало не зловив кулю. Альберт, прибулець з іще більш далекого майбутнього, ризикує ще сильніше. Дотепер їм вдавалося ухилятися від ударів долі, але у ХVIIІ столітті багато вішали й довго не вагалися перед тим, як пустити кулю.

    Цей час багатий на небезпеки, але багатий ще й на цікаві зустрічі. Саме у ХVIIІ столітті живе один з найвідоміших українських філософів, і якраз його планують використати герої задля своєї мети, а мета досить амбітна – вони прагнуть внести зміни в  історію України, причому на самому її початку...

Фоліо, 2018. – 320 с. ISBN: 978-966-03-8225-1

6

 

Віталій Роман

Творці та їх творіння

 

Збірка, до якої увійшли 4 оповідання автора.

 

Перун, 2018. – 256 с. ISBN 978-966-569-321-5

7

 

Дара Корній

Сузір’я Дів

 

Є таке сузір’я, в якому кожна жінка від народження має свою зорю. Є така й у Василини — представниці давнього шляхетного роду Коморовських. Мабуть, ця зоря й оберігає дівчину в складні моменти. А може, її захист — то старовинний оберіг, подарований бабусею Терезою? Чи то сама бабуся, яка душею-зіркою-птахою прилинула до онучки, щоб уберегти її від чогось лихого? «Сузір’я Дів» — то плетиво жіночих доль, пов’язаних давнім амулетом, фатальним прокляттям і родинною історією, яка рясно скроплена моторошними таємницями, лукавими інтригами, безневинною кров’ю, підступними зрадами, безоглядною самопожертвою, справжнім коханням, що густим шлейфом тягнеться за Василиною від XVІІІ століття і до наших днів.

Віват, 2018. – 288 с. ISBN 978-966-942-569-0:

8

 

Дара Корній

Тому, що ти є

 

Перед лицем справжнього кохання навіть суворий поганський Числобог може перетворитися на такого собі Амура! Є жінка, життя якої добігає кінця. Є чоловік, для якого вона і є життя. І є кімната номер нескінченність, з якої їхнє життя почнеться спочатку, майже спочатку… Ніколи не рано закохатися. Сашко з дитсадка марив Оксаною, та вони прожили життя нарізно. Ніколи не пізно щось змінити. Особливо коли двома долями опікується володар часу Числобог! А отже, Оксана не стрибне з мосту Скупого кохання, так і не пізнавши справжнього почуття… Але яку дату обере Сашко, щоб виправити минуле: день її весілля чи єдину ніч, яку вони провели разом?

КСД, 2018. – 240 с. ISBN 978-617-12-4564-8

9

 

Василь Шкляр

Ключ

 

Журналіст Андрій Крайній — справжній ерудит, вільно володіє живими й мертвими мовами, але з матеріальними цінностями якось не склалося: доживши до віку Христа, не має даху над головою. Не йому, безхатченку, гребувати теплим помешканням — хай навіть заповітний ключ простягнув йому дивакуватий незнайомець, а номер квартири навіює забобонний страх. Що ж це було: манна небесна чи прикра помилка? Незабаром Крайньому знадобляться ще два ключі: до таємниці зникнення господаря квартири номер 13 і до серця фатальної жінки, до якого не так легко достукатися…

 

КСД, 2018. – 256 с. ISBN 978-617-12-5417-6

10

 

Сергій Заіка

Вісники. Історія 2. Новий світ

 

Він поспішав, поспішав із останніх сил, та розумів, що спізнився. Його не засмучувало те, що на цьому острові не лишилося жодної душі, кого б він любив чи поважав. Та попри все, він не бажав смерті зрадникам, яких колись дуже давно, вважав друзями… Змахнувши крилами, шугнув над гірськими пасмами й помчав до столиці. Надприродним чуттям Вісник відчував попереду тільки смерть і руйнування, та в’їдливе почуття людської надії не давало йому спокою. Він міг помилитися, можливо, ще не запізно… Озеро… Мури… Квартали… Й тіла. Безліч понівечених людських тіл. Розідрані воїни, селяни, дворяни. Одні лежали в багні, немов викинуті на смітник ляльки, інші в оточенні служок в будинках-палацах, бліді як мармурові статуї. Місто мерців. Небеса оплакували загибель невинних. Холодна злива омивала небіжчиків, вулицями текли червоні струмки, освітлені спалахами блискавиць.

Арт Економі, 2018. – 360 с. ISBN 978-617-7289-57-8

11

 

Діна Доброногова

Visum або фантазія

 

У житті трапляються дивні речі. Та коли поряд друг – можна пірнати у чудеса, й не забувати, що сни збуваються!

 

Самміт-книга, 2018. – 118 с. ISBN 978-617-7560-61-5

12

 

Елен Тен

Сила пристрасті

 

Тася кохала Ігоря з часів дитинства і ладна на все, щоб бути разом з ним. Яким же ударом для неї стало його весілля з дівчиною Вітою! Богдан, що був фотографом на святкуванні, прагне заспокоїти її роз’ятрену душу. Але дівчина і далі живе думками про Ігоря. Коли його спіткали неприємності в бізнесі, Тася вирішила застосувати свій магічний дар, успадкований від бабці-чарівниці. Та не розрахувала свою силу: кривдник Ігоря загинув у ДТП. І чари обернулися проти дівчини… Якою буде розплата?

 

КСД, 2018. – 192 с. ISBN 978-617-12-4565-5

13

 

Сімона Вілар

Чужинець

 

Підступи ворогів і зрадництво друзів, небезпеки і битви, боротьба за владу, лід і полум’я — хоробра слов’янська діва і холодний скандинавський воїн зійдуться в протистоянні і падуть, переможені любов’ю… Давня Русь, ІХ століття. Впевнено й жорстоко правлять варязькі князі Аскольд і Дир, але наближається епоха нових правителів. І ось уже сіє смуту серед племен на Дніпрі загадковий Торір, таємно засланий до стольного граду за велінням новгородського князя Олега, прозваного Віщим. Помічники Торіра — волхви Перуна — поливають брудом славні імена тутешніх владик, славлячи мудрість і велич князів новгородських. Суворий Торір не зупиниться ні перед чим, щоб виконати волю Олега й посадити на київський престол нового володаря. Несподівано шлях варягу заступає прекрасна й горда слов’янка Карина, яку він за іронією долі врятував від смерті…

 

КСД, 2018. – 512 с. ISBN  978-617-12-4335-4

14

 

Анатолій Шкарін

Ебола. Шалений квест

 

Йому ще не виповнилося вісімнадцять років. Його обличчя з пухкими губами зберегло м'які риси, майже дитячі, тендітні. В колишньому світі йому навіть не продали б цигарок у крамниці. Але на тлі нової жорстокої дійсності він має пройти пекельний квест на межі можливого... Мусить з хрестоподібною "м'ясорубкою" в руці проторувати стежку до порятунку!.. Крізь морок… Крізь мертві пустки та здичавілість залишків суспільства, що ніби збожеволіло та остаточно втратило людяність… Так, інколи чоловік мусить робити вибір. Та цього разу замість нього вибір зробила сама доля. Хтозна, може, рятуючи кілька беззахисних дитячих життів, він рятує весь світ?

Книгоноша, 2018. – 360 с. ISBN 978-617-7248-98-8

15

 

Христина Козловська

Ящірка та її хвіст

 

«Ящірка та її хвіст» – книжка казок для дорослих. Автоматизм щодення, пошук правди, шлях до мрії, страхи й стереотипи – неповний список проблем, які авторка підіймає у незвичний для сучасної літератури спосіб: наприклад, через образи тварин, які стають алегоріями різних чеснот і недоліків, – зовсім як у барокових творах. Проте казкові мандрівні сюжети, добре відомі всім з дитинства, наприклад, про золоту рибку й три бажання або про підземного мешканця, набувають тут нового, сучасного прочитання. Кожна казка – це насправді історія «для душі»: вона дає простір і для відпочинку від складніших творів, і для внутрішньої роботи.

Дискурус, 2018.

16

 

Останній Ейджевуд

 

Збірка української фантастики 20 рр. У новій антології фантастики 1920-х років читач побачить два романи двох «патріархів» української літератури ХХ століття. Юрій Смолич дав світові свій перший роман «Останній Ейджевуд» (1926) у двадцять шість. Ідеться в ньому про речі серйозні – усесвітній робітничий рух, страйки в Америці й у нас, єднання радянських комуністів із американськими, звісно, про смертельну загрозу людству, відвернути яку можуть лише головні герої, поєднані коханням. У романі Володимира Владка «Аероторпеди повертають назад» (1934) конфлікт так само глобальний – насувається й розгортається світова війна, у сторонах якої легко впізнати пронацистський і прорадянський блоки. Хто переможе – очевидно, але це далеко не найважливіше, як часто буває у фантастичних романах.

Темпора, 2018. – 464 с. ISBN: 978-617-569-347-6

17

 

Саша Камінська

Error

 

Головні герої роману молодої письменниці — землянин Патрик і септуміанка Рієн. Вони зустрілися випадково, вони такі різні, їм не судилося бути разом. Чи все це не випадково? Чи стане Патрик щасливим в ідеальному суспільстві, де головна цінність — людина, де насправді немає насилля, де кожен може реалізуватися? Чи  щаслива тут Рієн, яка має все, про що мріяла?

 

Рідна мова, 2018 (2019). – 224 с. ISBN: 978-966-917-315-7

18

 

Андрій Цаплієнко

Стіна

 

У фантастичному романі Андрія Цаплієнка перед читачем постають два постапокаліптичні суспільства, одне з яких упевнено торує прогресивний шлях розвитку, а інше - просто деградує. Автор переконаний, що ментальність і тяглість традицій дуже мало змінюються впродовж століть. Герої роману - українці та росіяни, носії яскравих національних рис - перебувають у постійному напруженому антагонізмі. Війна між ними йде відразу на кількох рівнях - від збройних сутичок до зіткнень душ та внутрішніх переконань. А Дикі Поля, які залишаються після великих і малих протистоянь, - це як незагойні рани, ракові пухлини: вони продовжують кровоточити, демонструючи людству, що війна породжує тільки війну.

ВСЛ, 2018. – 576 с. ISBN 978-617-679-529-2

19

 

Роман МТТ

Зомбі-Україна

 

В альтернативному світі йде 2019-й рік. Закінчилася Війна за незалежність, Україна вийшла зі складу СРСР (Союзу республік-сателітів Росії), в країні встановився режим анархо-демократії. Але наслідки війни виявилися гіршими, ніж здавалось на перший погляд. Під час бомбардувань було зруйновано Запорізьку атомну станцію, що призвело до появи нової зарази – зомбаків. Що лишається робити людям, коли загроза вже поруч, а держава тільки починає думати, що їй робити? Рахувати патрони і триматися разом.

 

UA Comics, 2018. ISBN: 9780463844793

20

 

Андрій Гулкевич

Служитель

 

Життя Олексія кардинально змінилося восени. Обставини змушують його залишити обласний центр та перебратися з сім’єю до провінційного містечка. Там на нього очікує батьківський спадок – просторий маєток зі старим будинком, де приховані таємниці Олексієвої сім’ї, до яких він ледь торкнувсь у дитинстві. Чи готовий Олексій зустрітися з минулим, оповитим темрявою та небезпекою? Чи готовий він стати на бік добра в майбутній боротьбі світла та мороку? Розгадка таємниці близька, однак чим вона стане — прокляттям чи благословенням?

 

НК-Богдан, 2018. – 312 с. ISBN: 978-966-10-5681-6

21

 

Макс Кідрук

Твердиня

 

Багато поколінь намагалися розгадати загадку загубленого міста інків Паїтіті. Згідно з легендами, саме в ньому старовинні племена заховали найбільші запаси золота. П’ятеро друзів вирушають на пошуки цього таємничого міста і, як не дивно, знаходять його. Та чи вони перші, хто доклав зусиль для того, щоб легко розбагатіти?

Вони ще не знають, що з цих місць ніхто не повертався живим…

 

(перевиданя) КСД, 2018. – 560 с. ISBN 978-617-12-5610-1

22

 

Юрій Винничук

Сестри крові


Події роману «Сестри крові» розвиваються в Ґданську, на українському корсарському кораблі «Стрибог», який полює на іспанські ґалеони, та, звичайно, у Львові. Діють в ньому  здебільшого ті самі герої, що й в романі «Аптекар», хоча з'явилися й нові. Однак якщо в «Аптекарі» головним героєм був лікар Лукаш Гулевич, то тут – Юліана, яка переодяглася на хлопця Лоренцо, щоб помститися вбивцям своєї сестри. З моменту, як у бернардинському монастирі виявлено «Біблію диявола», нею відразу зацікавилися і Папа Римський, і шведська королева Христина, і вони попри все намагаються отримати її. Інтриги до сюжету додає прибуття до Львова іспанського принца Хуана, який наймає козаків для здобуття трону, та поява таємничого ордену Сестер святої крові. Поєдинки, морські битви, замовлені вбивства… І все це на тлі відчайдушної оборони Львова від військ Богдана Хмельницького 1648 року. Цікаво ще й те, що вперше в літературі ці події описано не очима українців, полякків чи євреїв, а очима львів’ян.

Фоліо, 2018. – 384 с. ISBN: 978-966-03-8279-4

23

 

Олег Говда

Люлька, шабля – вся родина

 

У романі «Люлька, шабля – вся родина» Олег Говда звертається до теми, яка часто зустрічається в літературі й кіно і завжди цікава читачеві –  пригоди нашого сучасника в минулому. Студент Петро готується зіграти роль Тараса Бульби в аматорській виставі, а який козак без коня, шаблі та люльки? Тож для кращого входження в образ режисер дарує йому люльку, начебто самого Івана Сірка.  Легендарного кошового отамана. І ось, одного разу, вийшовши покурити на балкон, Петро опиняється... у ХVIІ столітті. Дике поле, степ, ніч, неподалік розбили табір татари-людолови, а він –  у чім мати породила, і тільки люлька куриться в руці... 

 

Фоліо, 2018. – 320 с. ISBN: 978-966-03-8403-3

24

 

Олег Говда

Кінь Перуна (правдива історія Заара Беркута)


Дія роману «Кінь Перуна» відбувається в 1241 році, під час нападу монголів Батия-хана на Русь і зокрема  – на Галич. Але це не переказ відомих подій: автор не обмежується історичними особами, а виводить на сцену фантастичних персонажів — вовкулаків, домовика, відьму, Давніх Богів. Нежить і нечисть з давніх-давен живуть поруч з людьми і допомагають або шкодять їм. Ну а боги, як їм і належить, змагаються за володіння світом і людськими душами. Не цураючись нічого.

    А ще фабула роману оригінально переплітається з повістю Івана Франка «Захар Беркут», бо одним із персонажів є не хто інший, як Захар. Молодий парубок, що подався за наукою в скит, але зустрів у дорозі богиню Морену і… став її учнем.

Фоліо, 2018. – 320 с. ISBN: 978-966-03-8404-0

25

 

Ілларіон Павлюк

Білий попіл


Приватному детективу Тарасу Білому замовляють розслідувати вбивство панночки. Обвинувачують такого собі семінариста Хому Брута, й справа ніби геть зрозуміла... Втім, хутір, де сталося вбивство, приховує таємницю. І ця таємниця — страшніша за всі оповідки про панночку, яка встала з гробу.

«Білий попіл» — це надзвичайно цікавий, атмосферний та водночас динамічний трилер у стилі нуар. У ньому повно загадок, що їх до останнього кортить розкрити. І, згідно з законами жанру, найменша деталь свого часу неодмінно отримує блискавичне пояснення. Але особливість роману в тому, що кожна таємниця врешті-решт матиме не одне, а відразу два трактування — логічне і містичне. Тому, залежно від світосприйняття читача, роман стає чи то детективним трилером, чи то містичним. А втім, саме про це і хочеться поміркувати наприкінці книжки...

ВСЛ, 2018. – 352 с. ISBN:978-617-679-526-1

26

 

Марія Галіна

Мала глуша

 

«Фантастична сага епохи застою» — саме так Марія Галіна, лауреатка багатьох літературних премій, визначає жанр цього роману, вперше перекладеного українською мовою. Неймовірні події розгортаються у портовому місті, що його легко впізнає досвідчений читач і куди з Канади приходить зерновоз, у паперах якого значиться загадкове «зараження третього ступеня об’єктом Д-8». Розгадати загадку вантажу мають не такі вже й прості радянські громадяни. Коли темрява опускається на місто, коли останній трамвай уже пішов у депо і на вулицях ані живої душі, на полювання виходить жах…

 

Фабула, 2018. – 496 с.

ISBN:

978-617-09-3912-8

27

 

І. Мендор

Ера Емілія

 

Дивні істоти з'являються на порозі дому Емілії, коли за кілька кілометрів від нього вибухає реактор Чорнобильської атомної станції. Вони залишаються у спорожнілому від радіації і страху місті, виховуючи маленьку дівчинку надлюдиною і відкривають їй знання, що мають назавжди змінити життя на Землі.
Та що буде, якщо істоти зникнуть так само раптово, як і з'явились? Що трапиться, якщо Земля відчайдушно захищатиме свої секрети? Чи стане Емілія будувати новий Вавилон? Коли апокаліпсис стане вчорашнім днем, коли релігія благословить грішників, а наука - мрійників, коли диво стане буденністю, народження - кінцем, а смерть - початком, настане нова ера. Ера Емілія..

 

(електронна книга) Мендорлі, 2018.

28

 

Роман Росіцький

Легенда


Як бути, коли загрозу для інших бачиш тільки ти, а більшість сприймає її як щось абстрактне? Як вчинити далі: сидіти склавши руки чи намагатися розібратися у проблемі і спробувати запобігти сотням смертей? Саме цей вибір належить зробити молодим кордесійським ученим Тарвісові Кратлу і Честі Аврідарі. А оскільки легких шляхів до перемоги не буває, то і головним героям доведеться виявити всі свої найкращі якості, змагаючись із людською тупістю, упередженістю і байдужістю.

 

Підручники і посібники, 2018. – 80 с. ISBN

9789660733428

29

 

Денис Овсяник

Уламки світів

 

Збірка фантастичних оповідань.

 

Видавець Роман Козлов, 2018. – 292 с. ISBN: 978-617-7643-23-3

30

 

Юлія Баткіліна, Марія Микицей

Чужі бажання

 

Історія про міських чарівників, що виконують заповітні бажання.

Каяла, 2018. – 152 с.
ISBN 978-617-7390-74-8

31

 

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Ігор Павлюк

Мезозой

 

Власне, боротьба із перехідним часом (мезозой – (від грец. μεσο – середній і ζωον – життя) – то справжнє завдання митця. Підкорити час – усвідомити своє людське минання, яке споріднює з усім живим у Всесвіті. Пристрасть до привласнення тілесної любові, слави і влади, грошей – ознаки сучасної епохи. Головний герой роману Андрій Наюк, віршами якого він інкрустований, переживає вражаюче велику кількість подій та змін у житті за невеликий відрізок часу, шукаючи Бога. На початку роману він юний, наприкінці – сивий, але ще молодий, «сивий хлопчик» називає його автор.

 

Золота Пектораль, 2018. – 288 с.

32

 

Петро Лущик

Орел проти Кентавра

 

Чи побували нацисти у космосі першими? Чи вдався «філадельфійський експеримент»? А якщо ці дві події взаємо­пов’язані? Якщо невдача однієї події стала поштовхом до успіху іншої?
Усе своє життя винахідник ракет Фау-2 Вернер фон Браун мріяв про політ у космос, а метою Альберта Ейн­штейна було довести, що різниці між простором і часом немає. Фон Брауну доповіли, що його космічний корабель просто зник; американці ж констатували, що експеримент «Райдуга» у Філадельфії провалився.
І тільки через 250 років з’ясувалося, що обидва експерименти пройшли успішно.

 

Твердиня, 2018. – 176 с. ISВN 978-617-517-291-9

33

 

Андрій Процайло

Наглядачі над думками

 

«Чому не помер смертельно хворий прокурор?» – мучило відомого нейрохірурга, доктора медичних наук, професора Якима Різака.  
Богові професор довіряв. Чорта теж не відкидав. Але своїм медичним фактам вірив беззаперечно. Тому поставив собі за мету кров з носа дізнатися правду.
Власні розслідування приводять Якима Різака до науково-дослідного інституту мозку, де його увагу привертає дивна посада – «наглядач за думками». Після знайомства з «наглядачами» професор у спілці зі своїм асистентом Іваном Здібним доколупується до страшної правди. З цієї миті смертельна загроза вже висить над ним і його друзями.
Яскраві герої, Сонце, Нейрон, Вовкодав, Пантера, смерть і кохання вміло вплетені в динамічний детективний сюжет на кар­коломному шляху до розгадки: як усе ж вижив прокурор, чиєю ціною і хто той «чарівник», що роздаровує життя наперекір планам Бога?

 

Твердиня, 2018. – 172 с. ISВN 978-617-517-294-0

34

 

Назарій Заноз

Книга дивностей

 

«Книга дивностей» — це майстерно виписана колекція різних звичних, банальних та повсякденних речей паралельного Всесвіту, зібрання ординарних подій та явищ, які на тлі нашого життя видаються дивними та ненормальними. Для нас це фонд чудасій, серпентарій ґанджів: з черева корови пробивається вишня, Мадонна перебирається до Теребовлі, а Біле братство розпродує французькі електрочайники. Насправді, нічого надзвичайного…

 

Лаурус, 2018. – 260 с. ISBN: 978-617-7313-24-2

35

 

Леся Українка

Лісова пісня

 

«Лісова пісня» — драма-феєрія в трьох діях. П'єсу, що стала шедевром української драматургії, написано в 1911 році. Уперше поставлено її на сцені 22 листопада 1918 року в Київському драматичному театрі. Твір є одним із перших прообразів фентезі в українській літературі. Це спеціальне видання присвяченес вітовому релізу повнометражного мультфільму «Мавка. Лісова пісня», запланованому на 2020 рік.

Київський Будинок Книги, 2018. – 256 с. ISBN 978-617-660-286-6

36

 

Роман Скляров

Рай 2070

 

"Рай 2070" - це антиутопія про суспільство споживання майбутнього, де транснаціональні корпорації через продажних політиків та ЗМІ перебудовують образ людини на свій лад. "Ідеальний гвинтик" тут вважає себе повністю вільним. Ідеологія споживацтва комерціалізує та вульгаризує навіть найбільш тендітні сфери життя: любов, родинне тепло, народження дітей (останніх тепер успішно друкує 3D-принтер) . А сама людина продовжує "еволюцію" через вживлення імплантів, "тюнінгуючи" своє тіло на хвилі трансгуманізму. Єдине, що заважає повному торжеству прогресу, - це смерть. Утім, новий глобальний проект світової влади, що має назву "Рай 2070", обіцяє вирішити і це питання - дати людям вічне молоде життя... На фоні цих подій життя молодого хлопця на ім'я Джеймі, який є типовим представником такого суспільства, отримує несподіваний поворот...

Зелений пес, 2018. – 268 с. ISBN 978-966-279-085-6

37

 

Мирослав Лаюк

Світ не створений

 

У романі, ніби в колючий дріт, з’єднано кілька історій. Він виводить з темного лабіринту, породженого питанням: «Усе — навіщо?» Серед розкиданих у часі ліній — і мистецький проект, який змушує здійснити одіссею від ромських таборів до чорнобильської зони й глибин пам’яті, образи та прощення. Тут і з’ява в Карпатах дивного світла, через яке скисає все молоко й наростає відчуття апокаліпсису. Тут і розмова з Махном про недостиглі волоські горіхи, а також її продовження біля руїн промзони в Лисичанську. Так само це історія кохання, що розпросторюється на Париж і Східну Європу — від революційного Києва до степів, наповнених вогнем, волею і смертю. Дехто з героїв добирається майже до кінця, доки через дріт не проходить струм і не відкидає у первісний хаос. Однак є й ті, хто знаходять своє осяяння, з якого постає новий світ. Читач може опинитися разом з першими чи другими.

ВСЛ, 2018. – 288 с. ISBN:978-617-679-575-9

38

 

Ігор Антонюк

Шепіт сосен

 

Десь там, у дитинстві, ми набуваємо своїх найпотаємніших страхів. Знаємо, що зараз налякаємося, але гра тіней манить нас. Герої оповідань – люди зі своїми мріями, кожен – зі своєю неповторною історією. Найважче – закоханим ангелам, найлегше – привидам, адже їм однаково, вірите ви у них чи ні. Читаючи цю книжку, будьте обережними зі своїми бажаннями, бо вони мають властивість здійснюватися…

Мандрівець, 2018. – 176 с. ISBN 978-966-944-036-5

39

 

Назарій Вівчарик

Те, що серед нас

 

Оповідання цієї збірки – моторошні, але чи вигадані сюжети? Автор багато років працює журналістом. За редакційним завданням він справді їздив шукати чупакабру, писав репортажі з психлікарні й колонії, разом із поліцією виїжджав до розритого чорними археологами кургану. Усе це навіювало сюжети, в основі яких – спроба привідкрити завісу двох світів, що, здавалось би, не перетинаються: підсвідомого і потойбічного. Містичні історії відображають темний бік суспільства, маскуючи роздуми про його серйозні проб­леми: від корупції до екології.

Мандрівець, 2018. – 216 с. ISBN 978-966-944-035-8

 

40

 

Вадим Сиренко

Пітьма зникає

 

Повість «Пітьма зникає» Вадима Сіренка тільки на перший погляд — історія про життя і смерть. Наше підсвідоме часто ховає у собі приховані можливості і навіть нашу долю.

 

Зелений пес, 2018. – 96 с. ISBN:  978-966-279-071-9

41

 

Дмитро Білий

Кабінет доктора Калігуси

 

Молода вродлива аспірантка Інга приїздить до подільського містечка Млинник на запрошення тамтешнього товариства краєзнавців – досліджувати спадщину загадкового етнографа Ґустава Калігуси, що був звинувачений у злочинах, пов’язаних із темою його наукових зацікавлень – магічними обрядами. Та невдовзі, опинившись у небезпечному колі, дівчина починає шукати вже не академічні здобутки, а спосіб урятуватися. Містика, історія, наука, детектив… Новий роман Дмитра Білого. Трилер, загадка для читачів, подорож лабіринтами психіки, де прояви тілесності пов’язані з історією, насиллям та магією…

 

Легенда, 2018. – 352 с. ISBN: 978-966-97689-7-1

42

 

Роксана Сьома

Світи суміжні

 

Казимира, практичний психолог, часто переїздить із міста до міста через специфіку роботи чоловіка. З паранормальними явищами вона подеколи стикалася й мешкаючи за попередніми адресами. Одначе там не ставалося чогось небезпечного. І лише переселення до галицького містечка Ж., куди Михайла направляють відроджувати алебастрові промисли, замалим не обертається для них загибеллю доньки. Іноді доводиться заплатити велику ціну, аби зрозуміти, що минуле й сучасність мають куди більше спільних таємниць, аніж бачиться на перший погляд.

 

Легенда, 2018. – 206 с. ISBN: 978-966-97689-5-7

43

 

Сергій Оксеник

Самка богомола

 

У романі Сергія Оксеника змальовані сучасні читачам реалії — всі, крім однієї: Росії як держави більше не існує. Вона розпалася на багато різних країн, а біженці звідти, без яких не обходиться в часи політичної нестабільності, переходять український кордон і осідають у тимчасових бараках. В одному з таких живе Алевтина. Хто вона, яка її історія й навіщо вона вчиняє так, а не інакше, — питає у себе і в колег молодий солдат Віктор Бусол. Шлях до відповідей — непростий, заплутаний, і пройти його до кінця випаде не кожному.

Темпора, 2018. – 312 с. ISBN: 978-617-569-371-1

44

 

Альона Нойвілль

Нічна

 

Вийти заміж за нелюба - півбіди. Викрити своє єство перед розлюченим натовпом - ото вже біда велика. Якби не прикрий випадок з перукою, довіку приховувала б це. Ейна, котру вважали звичайною дівчиною, виявилася зовсім іншою. Вона - нічна. Марра. Може біду накликати, а може, домовившись із силами ночі, й удачу принести. Їй складно бути в злагоді із звиклим до самотності серцем. А тут ще необхідно рятувати себе й життя брата, спираючись на допомогу ворога усіх нічних - ловця Елверда. А в нього свої таємниці, звички і плани. Обоє ходили стежками долі, не відаючи, що їм призначено зустрітися, що на них чекає велика місія. А її переслідує тривожна загадка: Елверд допоможе чи погубить її? Дорога веде їх через неймовірні випробування, де кожен по-своєму прагне свободи й любові. Вони ризикують заради надії.

ВЦ-Академія, 2018. – 144 с. ISBN 978-966-580-555-7, 978-966-580-480-2

45

 

Сергій Рибницький

Я – кисень. Збірка оповідань

 

Чи уявляли ви, як звучить космос? Певно, ви спершу подумаєте про «Space Oddity» Девіда Бові. А може, кожної миті Всесвіт розширюється звуками «Блакитного Дунаю» Штрауса? 2084 рік, людство досі спостерігає в телескопи за Марсом – у надії, що одного дня таки пощастить висадитися на поверхні червоної планети і вдихнути на повні груди кисень чужої атмосфери. У відповідь на оптимістичний запит земної цивілізації у скронях гупає кров – так звучить порожнеча, глибини й виміри якої досліджує у своїх оповіданнях Сергій Рибницький. Його герої блукають вулицями Вінниці, поверхнею Марса, губляться між кільцями Сатурна та на периферії української залізниці, щоразу виринаючи з химернішої й небезпечнішої пригоди – або ні (не виринаючи). Бо коли прокручувати реальність у зворотному напрямку, Хепі Енд може стати катастрофою космічних масштабів. Ви коли-небудь слухали «Місячну сонату» навспак? Ground control to Major Tom – подорож от-от почнеться.

 

Смолоскип, 2018. – 440 с. ISBN: 978-617-7173-84-6

46

 

Остап Українець

Транс


Європа, наші дні. Молодий хлопець вирушає в мандрівку, Паломництво, мета якого йому невідома, а кожен крок вказує лише на наступний. Ним рухає бажання з’ясувати, ким є друга особа, із якою він ділить тіло, а також – хто такий зловісний Третій, що завжди йде поруч із ними. Водночас слідчий віденської поліції кидається навздогін за єдиним свідком дивного злочину, проходячи маршрут Паломництва у зворотньому напрямку – у процесі розслідування йому відкривається правда про головного героя. Правда, яку і сам герой може дізнатися, тільки здійснивши самопожертву.

Відповідь на запитання «про що цей роман?» у кожного буде своя, так само, як і трактування, ким насправді був головний герой на початку «Трансу» і ким він став наприкінці.

Видавництво Жупанського, 2018. – 200 с.

47

 

Євген Лір

Підземні ріки течуть


На початку збірки «Підземні ріки течуть» автор запалює свічку у темному підвалі – і замикає читача у ньому, лишаючи сам-на-сам з безликими картонними фігурами з порцеляновими головами. У кожної з восьми фігур є своя історія, своя тінь на пожовклій від часу стіні. Навіщо літнє подружжя прямує у самісіньке серце небезпечної зони Темряви? Що ховається за личиною гротескного «ми»? Як утекти від потойбічного птаха, якщо він оселився у твоїй голові? Хто переможе у протистоянні між Китом, Островом і Темрявою? Чи можна знайти Бога? І, зрештою, де не ходить смерть?

Низка символів, що проходить крізь усі частини книжки, поступово перетворюється на тло для прихованої, дев’ятої історії, де поєднуються всі події, всі сенси та натяки. І тоді вам буде що сказати чорній істоті з зубастою пащею, яка чекає наприкінці шляху.

Ці тексти химерні. Приховані знаки – підступні. Силуети за поворотом – жаскі.

Видавництво Жупанського, 2018. – 160 с.

48

 

Геннадій Тітов

Три сторони медалі. Аверс. Кн. 1

 

Молодий київський скульптор Сашко Савченко на прізвисько Сава втрапив у цю історію досить несподівано. Він зайшов до родичів, поговорив із двоюрідним дідом-емігрантом, отримав у спадок загадкову скриньку, надприродні властивості й кількох досить небезпечних ворогів. Герой, який читає про скульптора Саву, втрапляє в історію так само раптово: пив у барі, переплутав флешки — і ось маєш, є чим зайнятися! Ну а тамплієри, які на- скрізь проходять через ці дві гілки сюжету, — самі собі історія, причому пов’язана і з Савою, і з його читачем. Перша частина нового гостросюжетного роману Геннадія Тітова переважно ставить запитання. Відповіді будуть потім, у другій і третій. Дочекайтеся!

 

Темпора, 2018. – 424 с.

49

 

Геннадій Тітов

Три сторони медалі. Реверс. Кн. 2

 

Молодий київський скульптор Сашко Савченко на прізвисько Сава намагається ужитися зі своєю нещодавно виявленою сутністю, яка затягнула його у світ надприродного. І світ цей дружнім аж ніяк не назвеш. В такому не зайве мати товариша, який завжди допоможе роздобути пива, втекти від ворогів, та ще й розібратися в химерних законах химерного світу. Тим часом пошуки господаря флешки теж стають сповнені несподіваних небезпек і загадок, а нові знайомі дивним чином починають нагадувати героїв роману. Переплетення світла й темряви, східних походів середньовіччя і спальних районів сьогодення, реальності й потойбіччя – все це в продовженні гостросюжетного роману Геннадія Тітова. Розв’язка вже близько!

Темпора, 2018. – 424 с. ISBN: 978-617-569-386-5

50

 

Андрій Курков

Приятель небіжчика

 

До книги ввійшли два гостросюжетних романи Андрія Куркова. У першому – «Приятель небіжчика» – головний герой шукає найманого вбивцю, щоб замовити... власне вбивство. Здавалося б, все передбачено. Та наслідки його рішення виявилися драматичними і несподіваними (а інакше у Куркова й не буває). Другий роман – «Не приведи мене в Кенгаракс» – містичний трилер. Його герой, студент, наймається супроводжувати таємничий вантаж, за яким починається справжнє полювання... Про те, як все відбувалося і що було далі – ви дізнаєтеся з книги…

 

Фоліо, 2018. – 234 с. ISBN: 978-966- 03-8125- 4

51

 

Андрій Курков

Садівник з Очакова

 

У романі Андрія Куркова «Садівник з Очакова» непримітне, на перший погляд, татуювання на плечі одного з героїв призводить до розгадки таємниці, яку понад півстоліття зберігав будинок в Очакові. Варто 30-річному Ігорю надіти знайдену там стару міліцейську форму, як ця форма перестає бути старою, і він опиняється в 1957 році в Очакові, де на нього чекають сюрпризи з минулого...

 

Фоліо, 2018. – 254 с. ISBN: 978-966-03-8196-4

52

 

Марія Слободяник

Потойбічне

 

Це своєрідний мікрокосмос, що вмістив у себе безліч інтонацій, відтінків, почуттів. У формуванні особистого стилю Марії неабияке місце займають вкраплення декадансу й готики. Декаданс, який не є мистецтвом енергії та юності, вирізняється естетизмом, демонструє незадоволення «банальним прогресом». Цей стиль 22-річна авторка збірки «Потойбічне» обрала перш за всетому, що вона має такий світогляд.

 

Ф.О.П. Стасюк, 2018. – 60 с.

53

 

Олексій Декань

Коріння Всесвіту

 

Ця книга не схожа на попередні роботи автора. На перший погляд, неве­личкі оповідання в стилі горору не мають нічого спільного між собою, але насправді складають єдину історію сучасного світу. Є тут і розповіді про привидів, і ретродетектив, і герметичний трилер, і наукова фантастика, і оповідання про злочинців й письменників; є навіть щось подібне до біблійної оповіді. Але насправді все це – своєрідна космічна Одіссея, філософська історія про монстрів, які живуть у нас усередині, роздуми про всесвітнє коріння, що ним пов’язано цілі епохи; це також скромна спроба автора з’ясувати сенс людського існування. Аби зрозуміти, про що саме ця книга, уявіть себе останньою людиною, єдиною, загубленою в космосі людиною, якій від народження брехали про її сутність. Вона не має ні батьків, ані домівки, позбавлена власної історії, ба, навіть власної планети.

Брайт Букс, 2018. – 208 с. ISBN 978-617-7418-51-0

54

 

Володимир Єшкілєв

Тінь попередника. Фаренго. Кн. 1


Трилогія «Фаренго» Володимира Єшкілєва – перша українська фантастична епопея в жанрі space opera. Її дія розгортається в майбутньому, коли людство, залишивши планету-колиску, досягає чергової кризової межі. Розслідування несанкціонованого проникнення в системи корабля-розвідника несподівано для всіх виявляє загрозу набагато вищого порядку. Слідча група зустрічає спротив не лише невідомого ворога, але й політиків, які грають у власні ігри. Чим далі просувається розслідування, тим ширші обрії заколоту відкриваються для детективів і вчених.

Про це йдеться в першій книзі трилогії «Тінь попередника».

Фоліо, 2018. – 432 с. ISBN: 978-966-03-8083-7

55

 

Володимир Єшкілєв

Гніздо. Фаренго. Кн. 2

 

У другій книзі епопеї «Фаренго» «Гніздо» гібридна гра могутніх сил переходить у відкриту війну. І перемога в ній криється не у простуватій солдатській стійкості і не в технічній перевазі. Для перемоги потрібно знайти гніздо, а до­ки воно не знайдене, наповзатиме темрява. І буде піднятий пил на мертвих планетах, і всі очевидності та розрахунки будуть піддані сумнівам, і в химерних місцях знайдуться не лише сліди невгасимої ненависті... А поки йдуть пошуки і руйнуються репутації, серед космічного металолому згасає кохання двох подружок і народжується політична інтрига

 

Фоліо, 2018. – 412 с. ISBN: 978-966-03-8084-4

56

 

Володимир Єшкілєв

Гойдалка. Фаренко. Кн. 3

 

Справжній поліцейський запрограмований на боротьбу з загрозами правопорядку, а справжня партизанка має вести свій бій до кінця. У третій книзі епопеї «Фаренго» «Гойдалка» сюжетні лінії здаються прямими та прогнозованими. Але коли маєш справу з тілами, у яких замешкали боги, варто чекати на несподівані повороти та прояви збоченої логіки. Все впирається в гойдалку, яку створили зовсім не для гойдання, та в іграшку, спроектовану для самотності. І коли на гральну дошку кидають останні резерви, нікому вже немає діла до тих, хто просто хоче жити…

 

Фоліо, 2018. – 368 с. ISBN: 978-966-03-8085-1

57

 

Богдан Коломійчук

Король Болю


Дія твору відбувається в XVI столітті у Львові, Поморянах, Кракові та інших містах давньої Речі Посполитої. Тут знову з’являються герої, знайомі читачеві з першої книги автора «Людвисар. Ігри вельмож»: майстерний стрілець і фехтувальник Христоф, найманці Казимир та Орест, лікар Домінік Гепнер та інші. В 1572 році помирає король Речі Посполитої Сігізмунд ІІ, забираючи з собою безліч таємниць. Та одну він мусить передати в надійні руки, навіть якщо доведеться домовитися з самою Смертю про ще один день життя… Середньовіччя представлене в романі цікаво та захоплююче, а карколомні містичні та еротичні пригоди персонажів роблять цю книгу однією з найкращих в доробку Коломійчука.

 

Літмайданчик, 2018.

58

 

Богдан Коломійчук

Людовисар. Ігри вельмож

 

Дія роману «Людвисар. Ігри вельмож» відбувається в другій половині XVI століття переважно у Львові. А також у давньому Острозі, Дубні, Межирічі та Невицькому. Персонажі Коломійчука, як завжди, колоритні й цікаві. Це шляхтичі та волоцюги, відьми та найманці, лицарі та негідники. У романі багато історичних постатей: король Речі Посполитої Сигізмунд Август, князь Костянтин Острозький та інші. Якоїсь миті світ збожеволів, і найсильніші монархи та вельможі починають полювання за незвичайним артефактом — коштовним каменем під назвою Ангельська Кров, що зробить їх іще могутнішими… Мова твору легка й цікава. Тут багато гумору та карколомних пригод. Книжка тримає увагу читача від першої до останньої сторінки.

 

Літмайдансик, 2018. – 352 с.

59

 

Богдан Коломійчук

Лемберг

 

Під титулом «Лемберг» зібрані романи і повісті з циклу пригод львівського комісара Адама Вістовича. Події у творах, що увійшли до видання, відбуваються на початку XX століття у Львові, Кракові, Відні, Будапешті. Загадкові події, заплутані справи, карколомні пригоди і безкомпромісний комісар поліції володіють увагою читача до останнього рядка.

 

Фоліо, 2018. – 432 с. ISBN: 978-966-03-8335-7

60

 

Владислав Івченко

Ігри пам’яті

 

У новій збірці оповідань Владислав Івченко поєднує, здавалося б, непоєднуване: інопланетян, екскурси в історію, побутові оповідки, ліричні замальовки, розповіді про авантюри, злочини і навіть містику. Як вдається тримати цей кольоровий, різнобарвний світ купи? Гумор і наскрізні персонажі — ось рецепт автора. І давні шанувальники Івана Карповича Підіпригори, і нові читачі будуть приємно здивовані: в «Іграх пам’яті» Владислав Івченко починає експериментувати не лише зі змістом, а й з літературною формою.

Темпора, 2018. – 568 с. ISBN: 978-617-569-349-0

61

 

Роксана Тимків

Диявол – це я

 

Вперше я розказав цю історію Роксані за кавою…ну добре, може, не за кавою. Я повідав правду про своє неземне походження, найдивовижнішого друга, як вперше закохався, як мене знайшли Вони і про те, чим це все закінчилось. Роксана запропонувала записати мою розповідь, але я попросив нікому не розказувати. Та, зрештою, вона переконала мене в тому, що у це і так ніхто ніколи не повірить…

 

Піраміда, 2018. – 205 с.

62

 

Артур Закордонець

Багряний сокіл. Кн. 3

 

Там, де є Сила, зажди буде бій, навіть якщо Сильний його не хоче. Ті, хто називає себе володарями людей, хочуть, аби всі сили світу слугували їхній величі, аби піддані бездоганно грали свої ролі, забуваючи, що король – теж лише назва однієї з ролей і актор, котрий її грає, теж може зазнати провалу… Це остання книга трилогії про Грана – відуна, коваля і воїна. Дар відуна може стати прокляттям, якщо через муки і боротьбу не навчишся ним керувати. Але найважче для наділеного неймовірною силою Дароносця – йти своїм шляхом, а не грати роль, яку лукавий світ людей називає долею.

 

Твердиня, 2018. – 220 с. ISBN: 978-617-517-290-2

63

 

Катерина Мотрич

Трьохсотлітня Голгофа. Фавор

 

Гостросюжетний роман «Трьохсотлітня Голгофа. Фавор» – про Україну сьогоднішню, колишню і дуже-дуже древню. Про Україну, яка попри її свіжі й задавнені рани не здатна подолати свій недуг, свою Голгофу. Україну, яка опинилась в епіцентрі битви двох цивілізацій –європейської і азійсько-ординської (московської). Це битва двох світів –світу світла і світу темряви за долю Європи і всього людства. Чи переможе в ній Світло? Чи вистоїть Україна? Відповідь шукайте в романі Катерини Мотрич, адже його дія триває від княжої доби і сягає аж 2077 року.

 

Ярославів Вал, 2018. ISBN: 978-617-605-016-2

64

 

Денис Богуш

Козак-характерник або Темна наука діда Архіпа

 

Книга «Козак-характерник, або Таємна наука діда Архипа» – унікальна історія, що описує магічну тисячолітню традицію, яка чудом збереглася на території сучасної України. Ця наука яскраво проявилася у козацький період, під час захисту нашої землі від ворогів. Автор має за мету відродити традицію виховання та освіти воїнів-магів та створити національного супергероя, щоб маленькі діти хотіли бути схожими на козаків-характерників! Історія, що описана в книзі, проходить в наш час, коли дід Архип, справжній козак-характерник, протягом 20 років вчить головного героя книги з самого малого віку характерницькій науці.

 

АртЕк, 2018. – 280 с. ISBN: 978-617-7674-41-1

65

 

Юрій Винничук

Легенди Львова

 

Письменник, перекладач, краєзнавець Юрій Винничук зібрав під однією обкладинкою все, що вдалося розшукати про унікальне місто у фольклорних записах минулого. Фантастичний світ Львова, населений духами, чортами, відьмами, тісно переплітається в легендах зі світом реальним, в якому живуть історичні особи - королі, бургомістри, чорнокнижники і батяри. Старовинний Львів постає перед нами як унікальне явище світової культури, джерело багатющого міського фольклору та життєрадісного гумору.

 

Фоліо, 2018. – 416 с. ISBN: 978-966-03-8222-0

66

 

Українська містична проза

Укладач Ю. Винничук

 

Готична, або романтична, фантастика в Україні виникла на основі давньої української літератури і народної міфології. Романтики захоплювалися казками й містикою, і згодом міфічні істоти заполонили українську поезію і прозу. Українська народна демонологія набула такої популярності, що захопила не тільки українських, а й російських та польських письменників. Але ані в Росії, ані в Польщі не існувало такого багатства міфологічних образів і сюжетів.Класична фантастична проза в кожній європейській літературі виглядає по-різному. Особливістю ж слов’янських літератур є те, що надприродне зображається з великою дозою гумору і тяжіє до фольклорного тлумачення фантастичних подій та образів. У цій книжці українську фантастичну прозу ХІX—ХХ сторіч представляють мало відомі твори Івана Барщевського, Михайла Чайковського, Івана Бороздни, Миколи Костомарова, Євгена Згар­ського, Наталі Кобринської, Івана Франка, Івана Липи, Гната Хоткевича та багатьох інших авторів.

 

Фоліо, 2018. – 480 с. ISBN: 978-966- 03-8110- 0

67

 

Сергій Куліш

Слід берсерка


Боєць 20 батальйону Сергій Куліш написав книгу в жанрі фентезі «Слід берсерка». Вона – про вигадані війни ельфів та орків, водночас – про реальні людські переживання. 

самвидав???, 2018. – 154 с.

68

 

Наіль ісмайлов

По небу вниз

 

Кожні три тижні молодик прокидається в тілі іншої людини. Він знає, що йому двадцять шість років, але не пам’ятає свого імені, звідки він і хто його батьки. Три  тижні він живе життям іншої людини, переймається її проблемами, щоб одного разу знову опинитися в тілі іншої людини. Всі його зусилля спрямовані на те, щоб знайти свій дім і своїх батьків. Він розуміє, що його поведінка в тілі іншої людини впливає на те, в якій країні він проснеться. Чоловік знає, що його рідна мова іспанська і здогадується, що його батьки живуть в Іспанії або в Латинській Америці. За погану поведінку доля карає чоловіка, переселивши його душу в якусь із арабських країн або в Україну.

 

Друге дихання, 2018.– 268 с.

69

 

Марина та Сергій Дяченки

Мігрант

 

Андрій Строганов раптом опиняється на іншій планеті — він мігрував з Землі.  Два останні роки його життя вилучено в якості сплати за візу, тому Андрій не пам’ятає, чому вирішив поїхати. Що сталось на Землі, і чи є вороття? Тим часом на затишний світ Раа, в який потрапив Андрій, наповзає тінь... Роман «Мігрант, або Brevi Finietur» Марини та Сергія Дяченків продовжує цикл «Метаморфози», але при цьому являє самостійний твір.

 

Фоліо, 2018. – 288 с. ISBN: 978-966- 03-8120- 9

70

 

Марина та Сергій Дяченки

Олена й Аспірин

 

Що ви робитимете, коли зустрінете у темному підворітті перелякану маленьку дівчинку з плюшевим ведмедиком у руках? Пройдете повз, зробивши вигляд, що не помітили? Спитаєте, що сталося, і спробуєте допомогти? Перше поривання — найблагородніше — допомогти. Однак, на жаль, жодна добра справа не лишається безкарною — отак і ді-джей Аспірин, він же Олексій Гримальський, ускочив у халепу, врятувавши Оленку від хуліганів. От тільки вона виявилася зовсім не звичайною дівчинкою, а прибулицею з іншого світу, яка шукала свого зниклого брата, й життя Аспірина після зустрічі з нею кардинально змінилося. Та чи зрадів він цим змінам?..

 

Фоліо, 2018. – 304 с. ISBN: 978-966-03-8144-5

71

 

Марина та Сергій Дяченки

Пандем

 

Кожна людина хоч раз у житті відчувала, що її хтось покликав. Покликав зсередини... Пандем — що це? Ніхто не знає, звідки він (вона? Воно?) прийшов, ніхто не розуміє, що йому потрібно. Але він є, і є майже повсюди, він розмовляє з людьми. Зсередини. Реальність починає мінятися. В одній лікарні одужали всі безнадійно хворі пацієнти, цивілізація йде шляхом прогресу. Та цей “співрозмовник” починає міняти світовідчуття людей. Це добре чи погано, і взагалі що принесе людству прихід Пандема — добро чи зло? Це кожен має вирішувати сам...

 

Фоліо, 2018. – 300 с. ISBN: 978-966-03-8238-1

72

 

Марина та Сергій Дяченки

Стократ

 

Світ — це пасма крижаних гір на півночі та жовті пустелі на півдні, страшні ліси на сході та чудовиська глибоко в землі. Світ — це ім’я дівчини, від якої залежить — буде існувати світ чи ні. А Стократ — це людина з мечем, яка йде своїм шляхом, допомагає людям, якщо це по­трібно, але ніде не затримується. Чого він хоче, за що б’ється з ворогами? Іноді Стократ і сам не може відповісти на ці запитання. Але, так чи інакше, він має врятувати Світ... і світ..

 

Фоліо, 2018. – 256 с. ISBN: 978-966- 03-8089- 9

73

 

Марина та Сергій Дяченки

Цифровий

 

Арсен Cніжицький, чотирнадцять років (скоро буде п’ятнадцять). Це в реалі. Але реальне життя його не дуже цікавить. Арсен — ґеймер, природжений ґеймер, для якого гра — і є життя. У грі він майже всемогутній Міністр, у якого є влада і гроші. Та влади і грошей завжди на всіх не вистачає, як в реалі, так і в грі. І Міністр програв, був страчений прилюдно на головній площі віртуального міста… Це кінець?.. Та ні, це тільки початок, початок нової гри. Максим — преферансист з нічного Інтернет-клубу. Максим може все, майже все. Причому в реальному житті. Чи все ж таки в грі?.. Так чи інакше, Арсен починає співпрацювати з Максимом. Велика Гра починається…

 

Фоліо, 2018. – 336 с. ISBN: 978-966- 03-8100- 1

74

 

Юрій Сорока

Куля для вовкулаки

 

Дивні речі віднедавна відбуваються на околицях тихого подільського Меджибожа. Вихідці з розпечених глибин пекла все частіше з"являються поряд з переляканими мешканцями міста і збирають свій кривавий врожай. Хто вони, ці породження нічного мороку? Для яких цілей тримають у жаху фортецю і фільварки? Відповідь на ці питання надто складні, щоб хтось відшукав на них відповідь. Хіба що цей "хтось" - безстрашний фехтувальник, колишній курінний отаман Запорізької Січі, приватний детектив і просто непересічна людина - Семен Ольховський-Паливода. А коли за справу береться він - істина мусить бути встановленою. Хоча легко пану Семену і його вірному зброєносцю Микиті не буде. Про їхні пригоди, перемоги і поразки розповідають сторінки першого роману з серії "Нотатки Семена Паливоди". Зустрічайте детективний ретророман "Куля для вовкулаки".

 

Фоліо, 2018. – 352 с. ISBN: 978-966-03-8232-9

75

 

Олесь Ульяненко

Перли і свині

 

«Перли і свині» (2009) сам автор називав романом-коміксом. Події у творі відбуваються у Києві, одразу після початку ядерної війни — у паралельному зрізі майбутнього, яке дуже схоже на сьогодення. Кілька шахраїв у компанії з чорношкірим проповідником Абрахамом Лі знаходять шпарину в просторі та часі й потрапляють у цивілізацію динозаврів. Там вони з успіхом розпочинають свої оборудки, захоплюють владу і розбещують еліту наркотиками.

 

Фоліо, 2018. – 192 с. ISBN: 978-966-03-7160-6

Українська фантастика для підлітків

76

 

Володимир Арєнєв

Порох із драконових кісток

 

Старшокласницю Марту кличуть Відьмою — і не даремно. Характер у неї складний, та й життя непросте: батько поїхав на заробітки, тож жити доводиться з мачухою, яку Марта терпіти не може. А після випускного класу лишатися у Нижньому Ортинську вона не хоче: містечко занедбане, прикордонне, тут немає жодних перспектив для молодої амбітної дівчини… От тільки для вступу до столичного універу Марті потрібні гроші, багато грошей. І тому вона робить те, що в принципі законом заборонено. Викопує й заклинає те, що охоче купують на «чорному ринку», — давні токсичні кістки. Кістки драконів, що колись правили цією країною…

 

АССА, 2018. – 288 с. ISBN 978-617-7385-56-0

77

 

Володимир Арєнєв

Дитя песиголовців

 

Колекційне видання. Обмежений наклад. Автограф автора. Марта на прізвисько Відьма вже знає, що сталося з її батьком за річкою, в країні песиголовців. Тепер їй треба зрозуміти, як жити із цим знанням – і чи здатна вона хоч якось допомогти батькові? І все це – на тлі загадкового зникнення класного керівника, пана Штоца. Все це – в місті, де минуле перемішується із теперішнім і проростає драконовими зубами.

 

До колекційного видання також увійшли кілька нових позациклових оповідань. Книжка, як завжди, ілюстрована знаним художником Олександром Проданом, лавреатом «Єврокона-2014».

 

ВД Києво-Могилянська Академія, 2018. – 308 с. ISBN: 978-966-518-742-4

78

 

Володимир Арєнєв

Дитя песиголовців

 

Марта на прізвисько Відьма вже знає, що сталося з її батьком за річкою, в країні песиголовців. Тепер їй треба зрозуміти, як жити із цим знанням – і чи здатна вона хоч якось допомогти батькові? І все це – на тлі загадкового зникнення класного керівника, пана Штоца. Все це – в місті, де минуле перемішується із теперішнім і проростає драконовими зубами.

 

Книжка, як завжди, ілюстрована знаним художником Олександром Проданом, лавреатом «Єврокона-2014».

 

ВД Києво-Могилянська Академія, 2018. – 294 с. ISBN: 978-966-518-739-4

79

 

Володимир Арєнєв

Дитя песиголовців

 

Марта на прізвисько Відьма знає, чому батько повернувся з-за річки саме таким. Та вона досі не уявляє, що тепер їй робити і як його врятувати. Здається, єдина людина, котра може допомогти, — класний керівник Людвіг Штоц, та він віднедавна дуже сильно змінився. І це не дивно: після того, як в місті з’явилися песиголовці, все пішло шкереберть. Так, неначе минуле прокинулося й проростає у теперішньому житті гострими драконячими зубами…

 

АССА, 2018. – 416 с. ISBN 978-617-7660-04-9

80

 

Володимир Арєнєв

Відчайдушний боягуз

 

Герой книжки Володимира Арєнєва «Відчайдушний боягуз» Данько — звичайнісінький хлопчик, життя якого повне пригод: він блукає світами сновидінь, грає головну роль у захопливому фільмі, мандрує машиною часу в майбутнє та бореться із мікробами-прибульцями. Він вчиться долати труднощі, з якими щодня стикаються діти, і на допомогу йому приходять вірні друзі. Данько розуміє, що подолати страх можна, лише переставши боятись, а справжня сміливість полягає в допомозі тим, хто її потребує. І, звісно, ця книжка про дива, любов та підтримку й віру у краще.

 

ВСЛ, 2018. – 84 с. ISBN:978-617-679-519-3

81

 

Наталія Матолінець

Гессі


У затишному світі, що нагадує часи Belle Époque, де люди дбають передусім про мистецькі насолоди, танцювальні вечірки й вишукані манери, живе 15-річна Гестія Амалія. Проте її життя незбагненним чином перетинається з іншим світом — невидимим, але вловлюваним у химерних подіях і яскравих снах. І чим далі, то більше Гессі розуміє: вона має розгадати хитросплетіння цих світів — лише тоді сповна пізнає себе…

Дівчина балансує  між очікуваннями інших і тим, до чого озивається її серце, але рано чи пізно доведеться обирати. Це історія довгих пошуків і неминучих потрясінь. Історія давніх богів, долі яких вплелися в життя людей. І про те, що закохатися до нестями можна, просто побачивши очі, які до тебе всміхаються. Розповідь про звичайну дівчинку та її незвичайну внутрішню магію.

Віват, 2018. – 416 с EAN: 9789669422903

82

 

Наталія Матолінець

Варта у грі

 

Темна чаклунка Варта Тарновецька доволі спокійно жила у Львові: працювала у кав’ярні, зустрічалась із друзями та часом потрапляла в сутички зі світляками. Але все змінилось, коли у місті почалася Гра. На кону вирішальної битви темних та світлих — влада у Центральноєвропейському конгломераті на наступне століття. Попри всі намагання, Варті не вдається залишитись осторонь від жорстокого змагання. Попереду в неї мітки, які чекають чародійської крові, історія про демона та про те, що сталося сто років тому… Отож, тепер Варта у Грі.

 

АССА, 2018. – 288 с. ISBN 978-617-7385-55-3

83

 

Любов Відута

Ловці думок


Між світами причаїлися дивовижні краї, у яких точиться незрима боротьба за рівновагу. Квадроси і вогнекрили, могутні маги й касти укладачів угод – всі вони ниточками пов’язані із Правителем, мудра воля якого забезпечує лад і викликає заздрість у темних сил. І коли двадцять найсильніших родів гинуть із волі зрадників, постати проти них може лише він — юнак, якому стерли пам’ять, але в якого не змогли забрати талант ловця думок. Він знаходить вірних друзів і пізнає могуть ворогів, мандрує між світами, розплачуючись чужими думками й емоціями, отримує найвищий дар — кохання — і віднаходить себе. Але боротьба ще попереду… 

Віват, 2018. – 240 с. EAN: 9789669422897

84

 

Анастасія Лавренішина

Дрімучий ліс

 

Уляна не знає, хто вона і якого роду. Змалечку, відколи себе пам’ятає, вона мешкає в моторошної рогатої чаклунки, яку називають просто Старою. Стара вважається в лісі найголовнішою, проте є такі закутки, в які Дрімучий ліс її не пускає. І ось одного разу стаються дивні речі: подруга зникає, перетворившись на дерево, а в ліс придибує чужий Сірий Вовк, за яким відмовляється ходити його тінь. Тоді Стара відправляє Уляну серед ночі в той закуток Дрімучого лісу, куди самій їй ходу нема, і вимагає, щоб Уляна принесла їй звідти Відьомську книгу... Повість Анастасії Лавренішиної «Дрімучий ліс» — переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку!», оголошеного видавництвом «Фонтан казок» з метою простимулювати українських письменників до створення книжок, у героях яких сучасні українські підлітки зможуть упізнати себе.

 

Фонтан казок, 2018. – 256 с. ISBN: 978-617-7262-55-7

85

 

Аліна Штефан

Реальність Барґеста

 

Дівчинка Дзиґа, одна з трьох сестер, знаходить і приносить додому книгу-перевертня, що викрадає наймолодшу сестричку Малу і забирає її в Реальність Барґеста. Це світ штучно синтезованих уявних, міфічних та казкових істот. Під час створення і заселення цієї фантастичної реальності вчені та представники надцивілізації Колекціонерів і Реставраторів не все врахували, тож тепер їй загрожує руйнація. Дзиґа і найстарша сестра — Читачка — разом з друзями Тролем та Чеширським вирушають в Реальність Барґеста, щоб урятувати і Малу, і казковий світ. Та на перешкоді їм стають восьмирука Павуча Ткаля, Раму-Колекціонер світів і химерні горгульї… Що допоможе друзям протистояти небезпеці і досягнути мети — читайте у захопливій, сповненій пригод повісті української письменниці Аліни Штефан «Реальність Барґеста».

 

ВСЛ, 2018. – 160 с. ISBN:978-617-679-582-7

86

 

Марина Макущенко

Темний бік будинку


Люди покинули красиві столичні маєтки, але забули забрати Духів Будинків. Голодні, самотні та невидимі мешканці продовжують захищати оселі та понад усе шанують споконвічні традиції. Яра — донька звичайного київського домовика — завжди підозрювала, що вона не така, як усі. Дівчина опиняється у вирі потойбічних інтриг і дізнається страшну таємницю свого народження. Та саме її інакшість допомагає їй протистояти злу, знайти кохання та зрештою порозумітись із батьками.

Історію записала письменниця та мисливиця за враженнями — після того, як особисто обійшла усі кімнати, зазирнула в пічки та кутки Будинків. Провела інтерв'ю з істориками та попрацювала в архівах, вивчаючи історію та міфи Києва. За збереження історичної архітектури авторка боролася як телевізійний журналіст, та як мрійниця вона бореться за те, щоб старі Будинки жили заради нових ідей і нових Духів.


ВСЛ, 2018. – 328 с. ISBN:978-617-679-536-0

87

 

Ігор Калинець

Данка і Крак

 

Одного погожого дня до Данки завітав незвичайний гість — крук на ім’я Крак, який уміє розмовляти. Скільки цікавого з історії давнього Львова він їй розповів! Але, виявляється, птах, з яким так полюбила спілкуватися дівчинка, прилітає неспроста. Він розповідає їй про загадкового козака-характерника Купер’яна, таємницю якого Данці доведеться розгадати самій...

 

ВСЛ, 2018. – 128 с. ISBN:978-617-679-580-3

88

 

Наталія Щерба

Лунастри. Кроки в безмежжі

 

Дволикий світ стоїть на порозі знаменної Години Затемнення. Хто відкриє шлях у таємничий Астраліс: білий дракон сильвебр чи чорний дракон аурум? Хто заволодіє новим світом: астри чи лунати? А що, коли корені цього протистояння сягають іще сивої давнини? Тім Князєв, Селестина Святова й Алекс Волков шукають власне місце у дволикому світі в ці неспокійні часи. Вони відчувають, що насувається мить, коли доведеться, ризикнувши всім, зробити крок у Безмежжя... І що чекає там, за Великою Межею, — життя чи смерть?

 

Школа, 2018. – 400 с.

ISBN

978-966-429-542-7

89

 

Наталія Щерба

Королева часу


Овіяна цифровим вітром, оповита чарами — зимова казка від автора «Часодіїв» Наталії Щерби! Ох, і пощастило дітям із часодійного світу! Вранці, напередодні Нового року, вони відзначають ще одне свято — День подарунка під подушкою, причому подарунки їм приносить сам Час! Та іноді все відбувається не так, як уявлялося. Фелікс, Оллі й Том впевнені, що Час щось переплутав і вони отримали геть не ті подарунки, на які заслужили. Проте, може, помилки ще можна виправити? Поки б’є годинник на старій вежі, можливо все — добрі чудеса і зле чаклунство, здійснення недосяжної мрії та крах усіх надій... Тільки б устигнути до дванадцятого удару!


Школа, 2018(2019). – 80 с.

ISBN

978-966-429-579-3

90

 

Катерина Соболь

Королі майбутнього


У другій книзі циклу «Дарителі» головний герой Генрі вирушає до замку, аби віддати Серце чарів королю. Здавалося, ось і закінчилась чарівна казка, але несподіваний лютий вітер повертає всі події в інший бік, і тепер у замку розгортається жорстока боротьба за королівську корону. Неждано-негадано насувається зловісна, таємнича пітьма, огортає замок і хижо нависає над кожним. Чи здолає Генрі цю темну силу, чи вона таки поглине замок? Хто в цій шаленій війні виявиться другом, а хто — ворогом? І чи знайдеться, нарешті, омріяна корона?

Школа, 2018. – 368 с.

ISBN

978-966-429-517-5

91

 

Катерина Соболь

Гра мудрих

 

У третій книзі циклу «Дарителі» чарівне королівство тривожать чутки про лихих істот, які спали триста літ і прокинулися з поверненням Серця чарів. Таємнича тварюка, що спустошує довколишні села, не милуючи ні старого, ні малого, дошкуляє всім і може дійти до палацу. І Генрі зважується облишити все, бере меч, сідає на коня і рушає в похід, щоб кинути виклик чудовиську. Це не просто геройство, а нагода здобути квітку пам’яті, завдяки якій Генрі зможе згадати минуле. Але шлях до мети непростий: дорогою підступна Таїнниця жадає розказати всім його потаємні думки, приятелі несподівано зраджують, а нетрі Осяйного лісу оживають… Хто ж виграє люту битву? Хто підставить Генрі плече, а хто встромить ніж у спину? Хто зловтішно реготатиме з нього, а хто приспіє на допомогу?

 

Школа, 2018. – 320 с.

ISBN

978-966-429-518-2

92

 

Леся Воронина

Таємне товариство близнюків

 

Хижі космічні прибульці-синьоморди, які володіють універсальною зброєю, хочуть перетворити Землю на власну колонію. Адже на нашій планеті існують місця сили — стародавні споруди-мегаліти, що можуть наділити будь-яку живу істоту надприродними властивостями. Однак Клим Джура, хлопець, який розуміє мову синьомордів і вміє читати їхні думки, збирається перемогти ворога його власною зброєю. Здійснити небезпечну операцію «Антижаб-4», від успіху якої залежить доля людської цивілізації, Климові допомагають не лише члени Таємного Товариства Близнюків,а й загадкове чудисько озера Лох-Ойх...

 

Знання, 2018. – 143 с. ISBN: 978-617-07-0633-1

93

 

Леся Воронина

Таємне товариство боягузів

 

Чи доводилось вам потрапляти у дивні й загадкові обставини? Ось ви біжите знайомою вулицею і раптом, провалившись крізь люк, опиняєтесь у секретному штабі Таємного Товариства­ Боягузів. Ваша рідна бабуся виявляється геніальною винахідницею, що створила часоліт, а Землю от-от мають захопити хижі космічні прибульці-синьоморди, які хочуть заразити людей вірусом страху. І порятунок людства залежить тільки від вас! Головне — зуміти здолати свій страх, і тоді най­потужніша зброя перетвориться на порох, а підступні космічні завойовники стануть безпорадними. Адже кінець-кінцем ви здобудете універсальний ЗАСІБ ВІД ПЕРЕЛЯКУ № 9.

Знання, 2018. – 126 с. ISBN 978-617-07-0596-9

94

 

Галина Гурська

Про королевича Готфрида Лицаря Різдвяної зорі

 

Казкова повість “Про королевича Ґотфріда, лицаря Різдвяної Зорі”, яка вперше побачила світ у Львові в 1930 році, — це барвиста й захоплива розповідь про шляхетного лицаря, який виріс у гірському краї, напрочуд схожому на українські Карпати, а відтак завдяки майстерній грі на скрипці, вправному володінню мечем і перед­усім силі духу та відданості лицарським правилам переміг своїх ворогів і захистив кохану королівну Роксану. До збірки входять також оповіді про благословенного отрока Джоана та Христину Мірабелу, чия любов до людей і навколишнього світу була настільки великою, а страждання такими безмірними, що сам Господь Бог зглянувся над ними й прихистив біля себе.

 

Знання, 2018. - 191 с. ISBN: 978-617-07-0650-8

95

 

Юлія Чернінька

Лицар Смарагдієвого ордену

 

Звичайний хлопчик Ярослав мандрує у інший світ, щоб повернути тамтешнім дітям щастя та посмішки.

 

Самміт-Книга, 2018. – 232 с.

ISBN

978-617-7672-24-0

96

 

Володимир Данилюк

Незвичайні пригоди у княжому граді

 

Нова книга Володимира Данилюка «Незвичайні пригоди у Княжому граді» є продовденням неймовірних пригод Василька та його старшої сестрички Катру¬сі вже у місті Володимирі. Батьки вирішили влітку відправити дітей на відпо¬чинок в один із дитячих оздоровчих таборів. Потрапили головні герої розповіді з Луцька на заповітне озеро Світязь, а потім - і в Княжий град, який буквально живе своєю славною історією... Сестричці, як старшій і відповідальнішій, наказали дуже уважно дивитися за Васильком. А хлопчисько, хоч уже й трохи підріс, та слухнянішим від цього не став... Як колись без дозволу старших лазив старими підвалами, так і зараз на місці не всидить... Здавалося б, наші головні герої вже давно вийшли з віку, коли треба вірити в казочки та сподіватися на покровительство Білого Духу. І в злі чари Вічного Мороку мало хто вже й вірить... Але... У житті завжди є місце неймовірним пригодам. Тож у подорож!

 

Надстир’я, 2018. ISBN: 978-966-517-814-9

97

 

Володимир Рутківський

Бухтик з Тихого Затону

 

Відпочиваючи у лісовому санаторії, Сергійко з друзями задумали для дівчинки Олі, яка захворіла, казку. Проте вони й не підозрюють, що вигадані ними водяники, лісовики і русалки живуть насправді...
Захоплива казкова повість лауреата Шевченківської премії Володимира Рутківського про зворушливу дружбу школярів Сергійка й Олі з дивовижним підводним створінням Бухтиком. Цей незвичайний герой, блискуче вигаданий Володимиром Рутківським і чудово зображений Ростиславом Попським, просто приречений на читацьку любов і успіх.
Це перша частина казкової трилогії.

 

Абабагаламага, 2018. – 240 с.

98

 

Володимир Рутківський

Щирик зі Змієвої гори

 

Кожні чотириста літ прокидається страшний Змій Горинович і вирушає на полювання. Разом зі своїм другом Костієм Безсмертним вони не тільки розбишакують по довколишніх горах, а й викрадають хлопця, який приїхав у гості до карпатських родичів. На допомогу людській дитині приходять герої з попередніх казок Володимира Рутківського.

Ця повість є заключною частиною казкової трилогії, до якої входять повісті «Бухтик з тихого затону» та «Гості на мітлі».

ВСЛ, 2018. – 256 с. ISBN:978-617-679-633-6

99

 

Павло Матюша

Вієчка

 

Вієчка та її батьки, тато Жаринка і мама Талія, — дуже незвичайна родина. Вони такі доброзичливі й людяні, так люблять одне одного і весь світ навколо, що завдяки їм змінюється на краще все непривітне й самолюбиве гном'яче плем'я. Дебютна книжка Павла Матюші «Вієчка» відкриває серію покетбуків «Казка під подушку», розрахованих на те, щоб дитина читала їх перед сном, брала з собою на прогулянку чи в подорож.

 

Фонтан казок, 2018. – 88 с. ISBN: 978-617-7262-58-8

100

 

Валерій Роньшин

Про Мар’яна Морквяна та Маринку Мандаринку

 

Мар’ян і Маринка — пригодники. Це значить, що з ними постійно трапляються неймовірні, дивовижні, а то й просто дивні пригоди. То до Мар’яна крихітні інопланетяни завітають, то він на інший континент випадково потрапить... Та й Маринка від нього не відстає! Незвичайні історії із життя звичайного хлопчика та звичайної дівчинки не тільки розважать та звеселять читача, а й дадуть привід замислитися над буденними, але важливими речами.

 

Час майстрів, 2018. – 80 с. ISBN: 9789669152381

101

 

Наталка Кримська

Казки сонячного півострова

 

Сонячний півострів захопили. Тут запанували сірість, бруд і страх. Герої книжки - Софійка, Богданчик, Надійка, Айше і Енвер  - борються за те, щоб півостів знову став вільним, світлим та чистим. У цьому їм допомагають друзі - казкові герої дощик Кап, морський Баранець, неслухняна Зірочка, Пісочний чоловічок, Кіт Мурчик і рожева кішечка Лілі,песики Бімка і Булька. Чим займається пірат на пенсії?  Чому Пісочний чоловічоквивчає українську мову?  Що виросло на дереві з насіння чарівного плоду?  Відповіді на ці й інші запитання ви дізнаєтеся лише тоді, коли прочитаєте цю книгу.

 

Гамазин, 2018. – 100 с.

ISBN

978-966-279-081-8

102

 

Оксана Була

Туконі – мешканець лісу

 

У лісі живуть туконі.  Одні тримаються поряд зі своїми деревами, інші дбають про звірів або птахів. Хтось стежить за зміною пір року. Всі туконі дуже заклопотані, але це для них не робота.

Туконі Мандрівник відомий своїм рюкзаком-жолудем, його легко впізнати. Одного дня він зібрався навідати свого найкращого друга... Хто його найкращий друг і що означає бути мешканцем лісу? Саме про це – у новій книжкі-картинці Оксани Були.


ВСЛ, 2018. – 96 с. - ISBN:978-617-679-492-9

103

 

Оксана Була

День народження ялинки

 

Усі дерева народжуються влітку. Серед них і ялинки. Ялинковий туконі дбає, щоб до зими вони підросли і зміцніли. Проте одна ялинка виростає таки серед зими, і завжди невідомо, де ж вона з’явиться. Лише куріпковому туконі під силу знайти її. Отож, коли народжується особлива ялинка, її прихід святкують усі лісові мешканці. Адже це особливий день — день народження всіх туконі.

Чудова книжка-картинка відомої української художниці Оксани Були запросить малюків у зимову казку і навчить берегти природу разом з добрими духами лісу – туконі.

ВСЛ, 2018. – 44 с. ISBN:978-617-679-618-3

104

 

Юрій Винничук

Місце для дракона

 

Що станеться, коли народові буде замало смерті змія, бо зло ним не вичерпалось? Що буде, коли він кинеться шукати й інші джерела зла? Одного дракона на всю державу замало. Де взяти ще стільки драконів, аби кожен мав кого розіп’ясти? Де взяти стільки юд, аби мали на кого перекласти провину? Коли народ не має кого проклинати – сили його підупадають. Боже! Пошли нам драконів!


Чорні вівці, 2018.

 

105

 

Дмитро Павличко

Золоторогий олень

 

Читаючи цю пречудову казку Дмитра Павличка про вірну дружбу хлопчика і оленя, я й досі відчуваю особ­ли­вий трепет, а надто коли йдеться про цю нову – розширену і ґрун­товну – редакцію твору, яку автор зробив спеціально для нашого видання. У дитинстві це була моя улюблена книжка. Сподіваюся, що вона полюбиться й вам, адже, на мою думку, «Золоторогий Олень» — найкраща сучасна казкова поема для дітей. Поетична казка настільки вразила талановиту львівську художницю Олю Квашу, що вона на кілька місяців утекла в Карпатські гори, щоб бродити стежками Золоторогого Оленя, надихаючись на створення цих непересічних ілюстрацій, намальованих у двох різних техніках, одна з яких філігранно імітує традиційні гуцульські кахлі». (Іван Малкович)

 

Абабагаламага, 2018. – 32 с. ISBN 978-617-585-133-3

106

 

Роман Крижанівський

Орден лицарів. Привид з минулого

 

Шестеро кроликів-героїв та їхні духи-охоронц раз-за разом рятують світ.

107

 

Олександр Есаулов

Якого кольору собаки в Прип’яті

 

Зелений собака, рожева видра і червоний їжачок... Незвично? Михові Ватсону, Льосі Холмсу та Насті Бонасьє не вперше. На них знову чекають пригоди.

 

Теза, 2018. – 155 с. ІSВN 978-966-421-258-5

108

 

Юлія Ілюха

Як Грицик Муху-Нехочуху переміг

 

Поринь у казковий світ пригод разом із відважним хлопчиком Грициком: дізнайся, хто поширює небезпечний вірус, застосуй секретне заклинання, урятуй чарівні джунглі й стань справжнім переможцем! Ця книжка навчить малюка: ● вільно спілкуватися з однолітками; ● швидко долати поганий настрій; ● допомагати друзям і радіти успіху; ● бути сміливим і вірити у власні сили.

 

Моноліт Bizz, 2018. – 24 с. ISBN: 978-617-577-146-4

109

 

Олексій Надемлінський

Маленька відьма та Кір

 

Коли дванадцятирічна Маринка надала притулок бездомному ко­ту, вона з подивом дізналася, що має дар чарівниці. Перед дівчинкою постає питання: або стати ученицею Кота, що володіє древньою магією, або жити звичайним людським життям. 

Марина обирає перше, але навчання несподівано перетворюється на захопливу та небезпечну пригоду, яку дівчинці доведеться пережи­ти зі своїми вчителями та друзями – котячим волхвом Кіром, Домовиком, Коловершею та різними хухликами й китоврасами.

ВСЛ, 2018. – 200 с. ISBN:978-617-679-429-5

110

 

Ростислав Попський

Мене забули на Місяці

 

Привіт з Місяця! Цю книжку намалював і написав для тебе відомий український ілюстратор Ростислав Попський, у чиїй уяві народжуються найнеймовірніші історії. Сюжет справді незвичайний: інженера-астронавта посилають на Місяць відремонтувати деяку техніку і... забувають про нього. На тебе чекають справжні переживання за долю головного героя, несподівані відкриття і грандіозні звершення... Зрештою, ось-ось ти про все довідаєшся...

 

Абабагаламага, 2018. – 32 с. ISBN 978-617-585-150-0

111

 

Сашко Дерманський

Мері

 

Нова книжка провідного українського дитячого письменника Сашка Дерманського не залишить байдужим нікого з читачів...
Сім'ю Ковальчуків важко назвати якоюсь особливою. Мама, тато, двоє діток. Щоправда, старший син, Андрійко, й досі не розмовляє. Принаймні, у цьому впевнені всі, хто його знає. А меншій, Марійці, бракує друзів і батьківської уваги. В татка на роботі все летить шкереберть, а мама просто хоче, щоб усе було добре. Звичайна сім'я, звичайне життя… І ось одного дня довкола починають коїтися дуже дивні речі. І що далі, то дивніші й небезпечніші. Може б, усе якось владналося, якби, наче сніг на голову, на них не звалилася бігова лошиця Мері, а за нею криничник Мефодій і підступний пан Вихиляс...

 

Абабагаламага, 2018. – 192 с. ISBN 978-617-585-155-5

112

 

Сергій Вдовенко

Місто малярів

 

Миле курортне містечко на березі моря. Пальми, сонце, чисті вулиці, білосніжні будинки, дбайливо побілені паркани, привітні мешканці...
Однаково гарно відпочивається тут і заможним клієнтам елітного санаторію, і галасливим учасникам рок-фестивалю, і постояльцям маленького місцевого готелю. Та вся ця ідилія до пори, до часу... Якийсь негідник занадився псувати білосніжні стіни будинків химерними малюнками-графіті. Через ті малюнки й стали відбуватися у місті незвичайні події. А потім почалося і зовсім неймовірне... Геній карного розшуку, майор Риль Жолудьє, з радістю покинувши пляжний шезлонг, береться до справи.

 

КМ-Букс, 2018. – 464 с. ISBN: 978-966-948-138-2

113

 

Лія Достлєва, Кузько Кузякін, Зекентій Горобйов

Абобаль→ябобаль

 

Що робити комусь, кого насправді не існує, якщо раптом він подумає, що таки існує? Можна, звісно, одразу взятися за розгадування сенсу свого буття. Але для початку варто хоча б чхнути. А далі просто довіритися усьому, що б не відбувалося далі. Події стежкою виповзатимуть з-під ніг, із плутанини слів сплітатиметься історія, яка нікуди не вестиме, а кудись-таки й виведе. Адже не може не бути книжки, яка вже є. Абобаль→ябобаль.

 

Талант, 2018. – 108 с. ISBN: 978-966-635-565-2

114

 

Сергій Товстенко

Ремонт летючих чудес

 

Дивовижна книга, що поєднує сучасну пригодницьку історію та улюблені казки світу про польоти. Андрійко та Марійка – звичайні діти. Однак їм пощастило знайти справжнісіньке диво – чарівну кульку, яка приводить їх до таємничого «Ремонту чудес», знайомить із чародієм Майстром Гастусом Дев’ятим і дозволяє зазирнути до справжньої казки. Захоплива історія про дива, які поруч і можуть трапитися з кожним. П’ять найцікавіших казок про летючі чудеса та неймовірні ілюстрації роблять цю книжку по-справжньому чарівною.

 

Glowberry Books, 2018. – 80 с. ISBN 978-966-97699-1-6

115

 

Таня Малярчук

Мох Nox

 

Ця химерна книжка перенесе тебе, читачу, в чорно-білу реальність майбутнього, де над руїнами людської цивілізації ширятимуть дивні рукокрилі істоти і в якій тебе, дорогий читачу, більше може не існувати.

ВСЛ, 2018. – 120 с.
ISBN 978-617-679-501-8

116

 

Галина та Тарас Микитчаки

Джмеленя та Рожка з Чивчинського лісу

 

Біля Чорного Каменю, на лісовалі з обгорілими смереками, стояла Марена. У долонях вона крутила чорну кулю, схожу на вовняний моток…
Чорні душі стікалися у верхів’я Чорного Черемошу, щоб той почорнів від чорноти їхніх справ.
Полювання на Рожка розпочалося…
Ці канікули Джмеленя і Дмитрик запам’ятають надовго. Так-так, їм доведеться боронити Рожка…

 

Теза, 2018. – 160 с. ІSВN 978-966-421-253-0

117

 

Галина та Тарас Микитчаки

Джмеленя та Дерево Ву

 

Знову Джмеленя і Дмитрик у центрі подій. Бо знову дорослі нічого не помічають:
ані привидів, ані велетенського дерева Ву з його гігантськими мешканцями,
ані втрачені полотна Воронцовського палацу...
Смерчі, зламані канатні дороги, гігантські горіхи посеред моря?—
усьому цьому нема коли і дивуватись, бо стільки ще треба вирішити.

 

Теза, 2018. – 160 с. ІSВN 978-966-421-256-1

118

 

Михайло Коцюбинський

Нюрнберське яйце, казки, оповідання, новели

 

До збірки увійшли найкращі твори Михайла Коцюбинського для дітей, аbтакож уривки ізbновел таb повістей, доступні для сприймання дітьми молодшого шкільного віку. Твори Михайла Коцюбинського ніколи неb застаріють іb неb вийдуть ізb моди. Описи природи зb уривків творів відкриють для читачів чарівні таb колоритні краєвиди рідної землі.

 

Ранок, 2018. – 112 с.

119

 

Галина Малик

Принцеса Мішель і король Грифаїни

 

Герої казкових історій Галини Малик вирушають у захоплюючі подорожі, де на них чекають неймовірні пригоди, нові знайомства, дивовижні перевтілення та цікаві випробування.
Запрошуємо вас до чарівної подорожі. Сміливо вирушайте в путь!

 

Ранок, 2018. – 112 с.

120

 

Женя Миронюк

Не бійся монстриків

 

«Не бійся монстриків» – перша інтерактивна книжка авторства ілюстраторки Жені Миронюк. Хатні монстрики, які ховаються в темряві, можуть бути не лише страшні, але й кумедні, і з ними можна навіть потоваришувати. Дитині видається, що в шафі чи під ліжком хтось зачаївся? Не варто боятися. Краще побавитися з дитиною в «театр тіней», створити свого монстра, вивчити монстрячий алфавіт чи замалювати лихих монстриків, залишивши тільки добрих. Із книжкою «Не бійся монстриків» дитина зможе подолати свої страхи і гарно побавитися.

 

ВСЛ, 2018. – 32 с. ISBN: 978-617-679-405-9

121

 

Наталія Дев’ятко

Легенда про юну весну


 У фантастичній повісті молодої української письменниці Наталії Дев'ятко «Легенда про юну Весну» розповідається про таємничий паралельний світ, де панує магія, а люди і чаклуни змагаються за владу. Проте й там не менш важливими є сміливість, вірність і щире кохання. Героями цієї книги стають не лише мешканці іншого, магічного, світу, а й четверо дітей, які полюбляють пригоди. Друзі втекли з оздоровчого табору, щоб зустріти схід сонця, навіть не уявляючи, чим обернеться їхня витівка. Тепер лише від слухачів казки, розказаної вночі під шурхіт хвиль, залежить, чим завершиться вся ця історія.
   Для середнього шкільного віку.

 

Підручники і посібники, 2018. – 64 с. ISBN

9789660733008

122

 

Наталія Дев’ятко

Злато сонця, синь води

 

«Злато Сонця, синь Води. Фольк-реалізм» — приклад сучасного українського епосу, написаного в жанрі фольк-реалізму молодою українською письменницею Наталею Дев'ятко. Книга складається з дванадцяти оповідей, об'єднаних тематично, стилістично, ідейно, а також спільними героями і міфорогічними образами. У творі, який має глибокий філософський зміст, порушено питання національного відродження, національного коду і міфології. Текст написано з використанням міфопоетичних прийомів, але так, що він може бути сприйнятий широкою аудиторією.
   Для старшого шкільного віку.

 

Підручники і посібники, 2018. – 112 с. ISBN

9789660733015

123

 

Богдан Гринюк

Креген. Душа воїна. Т. 1

 

 Беручи участь в історичній реконструкції епохи середньовіччя, шістнадцятирічний юнак потрапляє у вир неочікуванних подій через втручання сил паралельного світу.

Потрапивши під прокляття темного чаклуна, герой намагається за-лишитись вірним своїм переконанням, тому вирішує боротись проти зла, що пробудилось у його душі.

Що отримає, а що утратить хлопець перед ликом настільки вража- ючого ворога, від імені якого тремтить цілий світ?

Ліра, 2018. – 206 с. ISBN 978-617-7502-20-2

124

 

Кирило Кожум’яка

 

Гарне подарункове видання з неймовірними малюнками Валентина-Івана Задорожного, до речі, за ескізами, якого оформлені вітражі на станціях фунікулеру в Києві.

 

Веселка, 2018. – 36 с. ISBN: 978-966-01-6024-8

125

 

Сергій Оксеник

Лісом, небом, водою. Кн. 1. Лисий

 

Коли на плечі дванадцятилітнього хлопчика лягає тягар відповідальності за інших, коли весь cтрашний ліс повстає проти нього, коли самому треба вирішувати, що є добре і що є погано, кожен крок небезпечної мандрівки може виявитися останнім… Чи вдасться герою дійти до мети своєї подорожі? Чи пощастить йому врятувати людей і при цьому не перетворитися на вовкулаку? Чи допоможе йому те, що він іще підліток а чи встане на заваді?..

 

Смолоскип, 2018. – 200 с. ISBN: 978-617-7173-82-2

126

 

Сіргій Оксеник

Лісом, небом, водою. Кн. 2. Леля

 

Чи може бути щось страшніше, ніж прихід до села лисого і босого? Хто краде чарівні речі в дітей? Як стати бабою Ягою? Куди приведе останній шлях вовкулаків? На всі ці питання ви дістанете відповідь у новому романі про пригоди Лелі, Лисого та їхніх друзів у страшному світі, де не лишилося майже нічого доброго. Але ж іншого немає!..

 

Смолоскип, 2018. – 280 с. ISBN: 978-617-7173-83-9

127

 

Сергій Оксеник

Лісом, небом, водою. Кн. 3. Інженер

 

От уже ніби й довідалися, що то за страшна сила, яка прагне знищити всіх людей і взагалі всіх живих істот на Землі, а як її здолати – так нікому й не відомо. Безнадійний, жахливий, авантюрний план Лисого не сподобався нікому – ні Лелі, ні Марічці, ні Бороді... І все ж усі вони й навіть півень на ймення Сокіл беруться допомогти. Страшно й подумати, до чого це може призвести. І все ж – звідки ця темна підземна сила взялася? Чому вона така ворожа до людини? На ці запитання, можливо, відповість доля зовсім іншого персонажа, який назвав себе Інженером. Остання книга трилогії “Лісом, небом, водою” так само сповнена фантастичних пригод і пригодницької фантастики, як і дві попередні: “Лисий” і “Леля”.

 

Смолоскип, 2018. – 344 с. ISBN: 978-617-7173-12-9

128

 

Олег Чаклун

Мікробот і той, кого нема


Четверта книжка пригод маленького робота Мікробота – справжнього супергероя сучасних українських дітей. Цього разу нас чекають карколомні мандрівки в часі: від дня створення Робопланети до… кількох митей перед тим, як вона має загинути. Чи вистачить цих кількох митей Мікроботу і його друзям, роботам Веселки, для того, щоб урятувати рідну планету? Яку роль у всьому цьому відіграє Той, кого нема – і навіщо його нема, і як він є?

Надсучасні технології, суперможливості, дива техніки органічно поєднуються в новій книжці найтаємничішого сучасного українського дитячого письменника Олега Чаклуна з живими традиціями доброї казки.

Фонтан казок, 2018.

129

 

Олег Чаклун

Монстри, що живуть у шафах

 

До нової книжки популярного сучасного українського дитячого пись­менника Олега Чаклуна увійшли казки про наші страхи, які ми зазви­чай придумуємо собі самі — й самі їх лякаємося. Чаклун — справжній майстер у творенні яскравих, ефектних, коло­ритних, близьких дитині «мультикових» образів. Його кумедні мон­стри Малюк, Забіяка, Хвалько, Незграба, а особливо — Хтось із темряви неодмінно полюбляться маленьким читачам. А ключовою особливіс­тю цих казок є теплий ненав’язливий гумор, яким тонко просякнута вся оповідь. Письменник не насміхається зі страхів, якими так часто оповивають себе діти (та й дорослі також), а разом зі своїми читачами усміхається до цих страхів — і добра сила цієї усмішки така дієва, що легко перетворює монстрів на друзів.

 

Фонтан казок, 2018. – 48 с. ISBN: 978-617-7262-53-3

130

 

Олена Колінько

Шпалереон

 

Якщо уважно придивитися до нових шпалер у класі й «увімкнути» уяву, то в їхніх візерунках залюбки можна розгледіти чудернацьких істот. Скажімо, кумедного динозавра Хвильку, кенгуру з валізою, метелика-офіціанта чи навіть чубатого однокласника в образі «гавайського носорога». Усе це дуже цікаво й кумедно на нудному уроці — але не тоді, коли потрапляєш до Шпалереону, де всі ці істоти виявляються живими, але їхньому чудернацькому світові загрожує страшна небезпека через твою-таки незграбність... Повість-казка Олени Колінько «Шпалереон» — переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку» в номінації «Добрі пригоди».

 

Фонтан казок, 2018.

131

 

Микола Михтодович

Пригоди Кота-Золотовуса

 

Мабуть, ви читали чимало казок про пригоди котів. Але ця — особлива. Такої незвичної за вигадкою, чистої і піднесеної, як наївне малярство, повісті ви ще не читали. Її мова сповнена якогось щемливого і, сказати б, глибинно українського внутрішнього ритму.
Котові Пухові Золотовусові — звичайному сільському котові з золотою вусинкою — судилася доля справжнього героя, якому доведеться пройти чимало неймовірних випробувань, побувати в далеких світах і стати рятівником своєї напівзабутої прабатьківщини Руданії...

 

Абабагаламага, 2018. – 184 с. ISBN 978-617-585-136-4

132

 

Павел Шрут

Шкарпеткожери завжди поряд

 

У третій книзі вже відомої шкарпеткожерської саги вирішується доля багатьох героїв, і не тільки шкарпеткожерів. Шалена боротьба за сфери впливу, гонитви й переслідування, підступні плани, таємничий голос, що поневолює всіх, раптові повороти у стосунках, — ось що спіткає героїв у цій історії. Хто з них витримає випробування? Кого зваблять слава і гроші? Хто зрадить, а хто зрештою виявиться справжнім другом і буде «завжди поряд»? У третій книзі вже відомої шкарпеткожерської саги вирішується доля багатьох героїв, і не тільки шкарпеткожерів. Шалена боротьба за сфери впливу, гонитви й переслідування, підступні плани, таємничий голос, що поневолює всіх, раптові повороти у стосунках, — ось що спіткає героїв у цій історії. Хто з них витримає випробування? Кого зваблять слава і гроші? Хто зрадить, а хто зрештою виявиться справжнім другом і буде «завжди поряд»?

 

Школа, 2018. – 237 с.

ISBN

978-966-429-461-1

133

 

Оленка Бугренкова

Як потрапити на Місяць?

 

Двоє нерозлучних друзів кролик Ронні і жучок Кука надзвичайно допитливі і винахідливі. Якось вони заповзялися дістатися до Місяця... Що з того вийшло, ти довідаєшся, коли прочитаєш цю пречудову книжечку, яку створила для тебе Оленка Бугренкова — нове яскраве відкриття в українській дитячій ілюстрації.
Це перша із серії книжок про Ронні і Куку.

 

Абабагаламага, 2018. – 24 с. ISBN 978-617-585-152-4

134

 

Олександр Гаврош

Музей пригод

 

Героям фантастичної повісті Олександра Гавроша вдалося знайти загадковий портал переміщення у часі: він – у нещодавно виявленій потайній музейній кімнаті, куди будь-що-будь вирішив потрапити письменник-початківець Мирон Клаповух. Задля втілення своїх планів він, оманою й хитрістю, намагається залучити до них головну героїню – юну берегиню Музею раритетів Яну Приймак... До кімнати потрапляє і Роман Лук'янович, директор музею... А там є дивне крісло-гойдалка: якщо в нього сісти і розкрутитися, то... опинишся у XVII столітті! Де чекають дивовижні пригоди і знайомство з мешканцями Києво-Печерської лаври тих часів, з самим Памвою Бериндою! Чи всі повернуться у сьогодення, чи прихоплять на згадку «пам'ятку з минулого» – дізнаєтеся, прочитавши цю цікаву книжку

 

Фоліо, 2018. – 122 с. ISBN: 978-966-03-8060-8

135

 

Олександр Корнейко

Попіл

 

Юнак Попіл — виродок, бо народився не на Висоті, де живуть представники вищої раси, а в Низу, великій клоаці, де надприродні здібності кожного компенсуються якимось дефектом. Нікому не спадає на думку перевірити, чи можна вийти за межі свого світу. Чи вдасться це Попелові та його новій товаришці?

(2 варіанти обкладинки) Темпора, 2018. – 208 с. ISBN: 978-617-569-361-2

136

 

Ніна Ягоджинська

Володар жахів. Характерницька сила

 

Це повість про українського підлітка, який має здібності характерника. Не підозрюючи про це, хлопець ненароком телепортується на планету Іктур. Пригоди починаються! Виявляється, характерники здавна борються з нечистою силою, окрім того, у них є власна школа, бойові летючі загони й двадцять сім підшефних планет.
Магічна школа? Звичайно! Нові друзі? Легко! Інші світи? Та без питань! Проблеми, негаразди, форс-мажори? — без них точно не минеться. Приємного читання!

 

Гамазин, 2018. – 164 с.

ISBN

978-966-279-080-1

137

 

Олександр Гаврош

Закохані казки

 

«Закохані казки» видані ужгородським «Видавництвом Олександри Гаркуші». Книжка має підзаголовок «Чотирнадцять маленьких історій для однієї великої дівчинки» і присвячена «милій Елізі». Як зізнається автор, ці тексти-алегорії писалися впродовж тривалого часу і адресовані не тільки підліткам, але і дорослому читачеві.

 

Видавництво Олександри Гаркуші, 2017. – 88 с.

Наук-поп, мемуари

 

138

 

Алістер Кроулі

Щоденник наркомана


Культовий англійський письменник, поет, містик і церемоніальний маг, засновник релігійної філософії Телеми, астролог, художник, альпініст та шахіст Алі­стер Кроулі (1875—1947) і сьогодні залишається знако­вою постаттю. 2002 року Бі-бі-сі назвала його 73-м най­впли­вовішим британцем усіх часів.  «Щоденник наркомана» — автобіографічний роман автора, який уперше вийшов друком 1922 року й відтоді його перевидавали понад 40 разів. Тогочасні газети одразу охрестили його «книгою, яку треба спалити». Щоденник відкриває читачеві поета, коханця та загадкового містика, яким був Алістер Кроулі.

Фоліо, 2018. – 448 с. ISBN: 978-966-03-8116-2

 

139

 

Наталка Лещенко

Фантастичні істоти української міфології

 

Ця книга знайомить читачів із образами української міфології, уявленнями наших предків про уособлення сил Природи. Слов’яни були переконані в існуванні духів — невидимих істот, які населяли оточуючий світ. Природним явищам і об’єктам вони надавали людські якості, почуття, навіть подобу. Книга розповідає про духів і надприродних істот які, за уявленнями наших пращурів, жили поряд з ними.

 

Классіка, 2018. – 84 с. ISBN: 978-966-2522-22-8

 

140

 

Юлія Буйських

Колись русалки по землі ходили

 

Здавна й дотепер українці вірили в русалок, відьом та потерчат, уважали, що «нечистий» дух передчасно померлих змушує їх «ходити» після смерті й шкодити живим, а лісами сновигають звабники-перелесники. Доля та Смерть в уявленнях людей були цілком реальними створіннями, які мали жіночу подобу, так само як Пропасниця та Чума, Неділя і П’ятниця… Розмаїття надприродних істот, чиє походження, вигляд і функції тісно пов’язані із повсякденням людей, становить складну систему міфологічних уявлень населення України.

Ця книжка — поєднання наукової інтерпретації міфологічних вірувань і уявлень українців та «живих» усних текстів, записаних авторкою від носіїв традиції в різних регіонах України. Традиційні жіночі постаті української міфології проаналізовані разом із такими явищами культури, як народна релігійність і народна медицина. Книжка орієнтована на широку читацьку аудиторію та буде цікавою кожному, хто прагне поглибити свої знання з української культури.

 

КСД, 2018. – 320 с. ISBN

978-617-12-5113-7

 

141

 

Кевін Келлі

Невідворотне. 12 технологій, що формують наше майбутнє

 

Технологічна галузь не лише найдинамічніша в сучасному світі — вона здатна суттєво змінити наше життя в недалекому майбутньому. Які професії зникнуть, а які набиратимуть обертів? Які нові джерела прибутку з’являться в підприємців, а які бізнес-моделі перестануть працювати? Чого варто навчатися і в що інвестувати? Ви можете отримати максимум від цих змін, дізнавшись, якими будуть наслідки безперервного технологічного потоку через 30 років. Аналізуючи тренди, що проявляються вже сьогодні, Кевін Келлі окреслює напрямки, у яких неминуче рухатиметься світ. Він виокремлює 12 невідворотних технологій, які, тісно переплітаючись, визначатимуть глобальні тенденції розвитку.

 

Наш формат, 2018. – 364 с.

ISBN

978-617-7513-99-4

 

142

 

Девід Роуз

Дивовижні технології. Дизайн та інтернет речей

 

Це не просто фантастика, — це технології, про які ми читали у фантастичних романах та бачили у фільмах. Гаманець із доступом до інтернету, який взаємодіятиме із вашим смартфоном, автівкою, холодильником та зубною щіткою — чому б ні? Девід Роуз не просто прогнозує, він фантазує, пропонуючи власні цікаві розробки та «чарівні» трансформації звичних нам речей, балансуючи на межі мрій та серйозного наукового підходу.

 

КСД, 2018. – 336 с. ISBN

978-617-12-5388-9

 

143

 

Володимир Гнатюк

Галицько-руські народні легенди. Том 1

Двотомна праця «Галицько-руські народні легенди», видана 1912 року Науковим товариством ім. Шевченка, містить 412 легенд, з яких 148 записав сам В. Гнатюк. Отже, це був найповніший і до сьогодні неперевершений збірник легенд у слов’янській фольклористиці.

До І тому увійшли біблійні легенди Старого й Нового Завітів, а також легенди про святих та чарівників.

Фоліо, 2018. – 240 с. ISBN: 978-966-03-8270-1

 

144

 

Володимир Гнатюк

Галицько-руські народні легенди. Том 2


Двотомна праця «Галицько-руські народні легенди», видана 1912 року Науковим товариством ім. Шевченка, містить 412 легенд, з яких 148 записав сам В. Гнатюк. Отже, це був найповніший і до сьогодні неперевершений збірник легенд у слов’янській фольклористиці.

До ІІ тому увійшли легенди про потойбічне життя і кінець світу, моралізаційні, філософські та жартівливі легенди, а також сатири на святі теми.

Фоліо, 2018. – 304 с. ISBN: 978-966-03-8295-4

 

145

 

Володимир Гнатюк

Знадоби до Галицько-руської демонології


Двотомна праця «Галицько-руські народні легенди», видана 1912 року Науковим товариством ім. Шевченка, містить 412 легенд, з яких 148 записав сам В. Гнатюк. Отже, це був найповніший і до сьогодні неперевершений збірник легенд у слов’янській фольклористиці.

До ІІ тому увійшли легенди про потойбічне життя і кінець світу, моралізаційні, філософські та жартівливі легенди, а також сатири на святі теми.

Фоліо, 2018. – 304 с. ISBN: 978-966-03-8295-4

 

146

 

Володимир Гнатюк

Етнографічні матеріали з Угорської Русі

 

Серед видатних учених, уродженців Тернопільщини, чільне місце належить Володимирові Гнатюку (1871—1926) — відомому фольклористу, етнографу, мовознавцю, літературознавцю, історику, журналісту, редактору, книговидавцю, перекладачу, члену-кореспонденту Петербурзької АН (1902), академіку АН України (1924), члену Чеського наукового товариства (1905), Празької та Віденської Академій наук. Про його справді титанічну наукову роботу свідчать близько 300 праць — монографій, статей, рецензій тощо. Серйозне зацікавлення українським фольклором виникло у В. Гнатюка під впливом М. Грушевського, О. Колесси, І. Франка. А завдяки М. Драгоманову він звернув увагу на майже не досліджену етнографами територію — Закарпаття. Здійснивши туди упродовж 1895—1903 рр. шість фольклорно-етнографічних експедицій, В. Гнатюк зібрав матеріали, які лягли в основу фундаментальної праці — шеститомника «Етнографічні матеріали з Угорської Руси» (1898—1912), один із томів якого з легендами та новелами представлений у цьому виданні. Ці матеріали й досі є унікальним джерелом для пізнання мови та фольклору Закарпаття.

 

Фоліо, 2018. – 272 с. ISBN: 978-966-03-8184-1

 

Альманахи, журнали, збірки

 

147

 

Das ist fantastisch! Альманах україномовної фантастики

№4, 2017-2018 р.

 

На сторінках журналу на вас чекають: інтерв'ю з відомим польським фантастом Томашем Колодзейчаком, українським художником-коміксистом Олександром Корешковим, організатором «Київського фестивалю коміксів» – Дмитром Данилюком. По-іншому подивитись на фантастику та розширити свій світогляд допоможуть статті про альтернативну історію в Польщі від Сергія Легези, сучасну українську комікс-індустрію, наукпоп, польський досвід становлення ринку коміксів, українську «якбитологію» від Дмитра Шурхала, погляд зсередини на польську фантастику від Пйотера Гочєка, а також про те, чи можуть люди помінятися тілами та які це матиме наслідки з наукової точки зору. Окрім того до номеру увійшли репортажі з фантастичних конвентів та фестивалів, огляд українського ринку фантастики від Олега Сіліна, огляд мерчу до українських коміксів, цікаві факти про український фантастичний кінематограф, каталоги україномовних фантастичних книг, рецензії на фільми та книги. Завершують випуск фантастичні оповідання в жанрі альтернативної історії.

 

(електронне видання), 2018. – №4. – 246 с.

 

148

 

Світ фентезі

№1(25), зима-весна 2018 р.

 

Шановне товариство!
До вашої уваги свіжий випуск “Світу Фентезі”, перший у цьому році. У ньому ви знайдете книжкові й кіноновинки, інтерв’ю з письменниками, репортажі з фантастичних конвентів, тематичні статті, огляди книжок та коміксів, а ще — художні твори добре відомих письменників та авторів-початківців. Номер містить багато інтерактивних посилань на медіаматеріали (➤) — просто читанням журнал не обмежується.

 

(електронне видання), 2018. - №1(25). – 142 с.

 

149

 

Брама. Багряні ночі

 

«Багряні ночі» — книжка, що започатковує серію справжнього українського фентезі. Її видано за підсумками щорічного конкурсу фентезійних історій «Брама-2017». Конкурс презентує авторів з усього світу: як відомих, так і тих, хто лише робить перші кроки в літературі. До антології увійшло 27 найкращих творів із понад 500, надісланих на розгляд. Фентезі тут різне: від «темного» до високого, від дитячого до епічного. Тож кожен поціновувач усього магічного та чарівного неодмінно знайде улюбленого автора і твір до смаку. Запрошуємо читачів у мандрівку незбагненними паралельними світами, де усілякі дива й вигадки — не щось надприродне, а найсправжнісінька реальність.

Віват, 2018. – 656 с. ISBN 978-966-942-794-6

 

150

 

Український пост апокаліпсис

 

Збірка конкурсних оповідань «Український постапокаліпсис».
До збірки увійшло 17 творів малої прози сучасних українських письменників. Кожен твір – своєрідний заклик до людства бути обачними у використанні потенційно небезпечних технологій.
Народилася книга завдяки ініціативній групі Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки (ДНТЦ ЯРБ).
Тексти різного жанру: наукова фантастика, фентезі, оповідання. Тематика творів: техногенні катастрофи, світ і Україна, Чорнобиль.

 

???, 2018.

 

151

 

Ріплі

Збірка оповідань, 2018 р.

 

Збірка оповідань від фензіну «Підвал» за всесвітом «Чужих».

 

 

 

152

 

Ліс

Збірка оповідань, 2018 р.

 

Збірка тематичних оповідань від фензіну «Підвал».

 

153

 

Крамничка жахіть. Том 1

Збірка оповідань, 2018 р.

 

Збірка оповідань у жанрі горор від українських авторів. Перевидання першого тому.

 

154

 

Крамничка жахіть. Том 2

Збірка оповідань, 2018 р.

 

Крім того, збірка включає 18 моторошних історій, серед яких одна класична: «Жовтий знак» Роберта Чемберса.

 

155

 

РБЖ «Азимут»

Вип. 35, 2018 р.

 

Збірка фантастичних оповідань вітчизняних авторів

 

156

 

РБЖ «Азимут»

Вип. 36, 2018 р.

 

Збірка фантастичних оповідань вітчизняних авторів.

 

157

 

РБЖ «Азимут»

Вип. 37, 2018 р.

 

Збірка фантастичних оповідань вітчизняних авторів.

 

158

 

«Гроно». Кримський літературний альманах. Вип. 1

 

Вірші В’ячеслава Гука і Домініка Арфіста, оповідання Влада Сорда, який нині захищає країну у лавах 93-ї механізованої бригади, та Петра Руха, який воював у 1-й танковій, уривки з повісті Валерія Верховського «Драгунія» та роману Маріанни Малиної «Калиновий міст», філософська притча Олега Деріма та невигадані морські бувальщини Мирослава Мамчака — все це Крим, все це кримська література.

 

ФОП Юрченко В. П., 2018. — 144 с.

 

 

Комікси, графічні романи, артбуки

 

 159

 

Олександр Корешков

Серед овець. Вип 1 (перевидання)

 

Другий наклад першого випуску комікса «Серед овець».

Що змінилось:

  • нова обкладинка
  • повністю відредагований текст
Вовкулака, 2018. – 32 с.

 

 160

 

Олександр Корешков

Серед овець. Вип. 3

 

Особливості випуску:

  • Комікс виріс за обсягом — 52 сторінки несамовитого задоволення!
  • Події набувають масштабу та стають ще більш суворі і жорстокі.
  • Цей випуск завершує першу міні-серію про Всесвіт Овець. Далі буде гірше…
Вовкулака, 2018. – 56 с.

 

 161

 

Воля 2

Художник: Євгеній Тончилов
Колористи: Павло Білик, Марина Немеш, Ігор Давиденко
Автор ідеї та продюсер:
 В’ячеслав Бугайов
Автор обкладинки: Олексій Бондаренко
Сценаристи: Денис Фадєєв, Денис Скорбатюк, Олександр Филипович, Ольга Вознюк
Художник історичних сторінок: Максим Богдановський
Історичний консультант: Ольга Вознюк
Діалоги: Денис Скорбатюк, Денис Фадєєв, Ольга Вознюк, Анастасія Фадєєва, Олександр Филипович, В’ячеслав Бугайов
 

 

Комікс про часи визвольних змагань, де історичні персонажі воюють із зомбі. Ще більше історичних постатей, суцільний сюжет, збільшений об’єм та багато-багато іншого відрізняють другий том від першого. «ВОЛЯ» виходить на новий рівень якості!

 

UGAR PRODACTION, 2018. – 80 с.

 

 162

 

Андрій Данкович

Мор


Щоб здолати Зло потрібно буде принести в жертву звичний світогляд.

Перша половина ХІІІ ст. Хрестоносець Тівадар повертається зі Святої Землі додому. По дорозі він натрапляє на місто, в яке заїхати можна, а виїхати вже ні – заважає якась невидима стіна. Час-від-часу в місті з’являються істоти в чорних плащах верхи на монстрах і забирають двох або трьох людей. Багато мешканців в відчаї накладають на себе руки, вбивають своїх дітей, щоб ті їм не дісталися, інші просто змирилися і чекають, коли і по них прийдуть. Яка причина цієї «бісовщини»?

Чи є в цьому вина містян?

Чи вдасться лицарю вибратися з цього проклятого міста?


UA Comics, 2018. – 80 с.

 

 163

 

Михайло Піменов, Річард Муні

Хроніки Аптауна. Т. 1

 

Та чи лишилася хоч якась надія для людей, які жили за режиму, що не передбачав існування правосуддя?
Чи можна було сподіватися на позитивні зрушення в ситуації, коли кілька впливових осіб мали більше влади, ніж більшість населення мало прав?

Лише невеличка група знайшла відповіді на ці питання.
І одного звичайного дня у місті Аптаун вони зробили те, на що ніхто досі не наважувався!

UA Comics, 2018. – 72 с.

 

 164

 

Ігор Штанько, Ілля Чеботарь

В землю. Вип. 1

 

Усі ми сотворені із праху та у нього повернемось, по тому як завершиться наш вік людський. Та чи одвічна та правда, що глаголять нам книги вічного життя чи це лиш слова когось із кобзарів великої дороги? Бурі мечів, клекотіння помсти та почвари на кожному кроці не за втіленням, а духом. Жахіття лісу, морок життя та магія, що чинить дивні діяння все це і є «В землю».

 

UA comics, 2018. – 24 с.

 

 165

 

Вадим Назаров

Патріот. Ренегат 2. Книга 3

 

Перед вами продовження пригод Патріота, і завершення арки під загальною назвою Ренегат. У першому номері Ренегата, Патріот зіштовхнувся з перевтіленими мутантами, що підкорюють Землю, під виглядом сепаратистів. Але існують і загадкові промінчики світлої енергії, яких необхідно врятувати. Хто вони, і як їм допомогти ви дізнаєтесь у другому номері пригод Патріота. І поки підступні вороги будують плани по підкоренню планети, у людства ще залишається надія — Патріот.

 

(самвидав), 2018. – 44 с.

 

 166

 

Юрій Бонсевич, Федір Левченко, Анатолій Тягур

Укрмен. Початок

 

Наш світ вже ніколи не буде таким, як раніше. Жахлива трагедія назавжди змінила хід еволюції. Відтепер у будь-яку мить  надприродні здібності можуть відкритись у кожного з нас.  Нещасний випадок перетворив талановитого науковця на злого генія і породив у його уяві страшний план.  Саме зараз один із його підконтрольних мутантів трощить Київ. Поліція і військові  безсилі. Коли здається, що надії на порятунок вже немає, коли протистояти — означає загинути… Хто наважиться вступити в бій?
Цей комікс — про сучасних українських супергероїв та підступних лиходіїв. Неймовірні пригоди та захопливі історії перенесуть вас у Всесвіт, в якому можливо все!

 

Рідна мова, 2018. – 64 с. ISBN: 978-966-917-245-7

 

 167

 

Ігор Баранько

Скеггі Згуба

 

Один з найвідоміших українських авторів мальованих історій Ігор Баранько у своїй історії «Скеггі Згуба» розповідає про пригоди вікінгів, що плавають у Центральній Америці, в ХІ столітті у пошуках золота. Випробуйте епічне доколумбове культурне зіткнення, наповнене гумором, війною і містичними видіннями, зображене в фантастичному стилі Ігоря Баранько і зосереджене навколо трохи некомпетентного, але високо мотивованого вікінга на ім’я Скеггі.

 

Чорним по білому, 2018. – 168 с.

 

 168

 

Еван Вольф, Мила Лес, Катя Форосто

ПараБлог. Тайна карпатського єті  (випуск #1)

 

Це комікс вітчизняних авторів, що розповість історію двох шукачів пригод – блогерки Даші та мисливця Віктора, котрі мандрують Україною та іншими куточками світу у пошуках відповідей на місцеві загадки.

 

Northern Lights, 2018. – 40 с.

 

 169

 

Марія Ланцута

Фаетон: Протерра. Том #1

 

Дії відбуваються у майбутньому, коли людство розселилось по всій Галактиці. Миттєве переміщення по Галактиці будь-яких об,єктівта живих істот здійснюється за допомогою штучно сгенерованого паралельного інфосвіту – Протерри. Яка є основною складовою інфраструктури Галактики. За допомогою Протерри можна переміщуватися з однієї зіркової системи в іншу, з однієї планети на другу; переправляти предмети, грузи, пасажирів, космічні кораблі; передавати інформацію. І це використання Протерри стає для населення звичайним ділом.

 Та у деяких людей в Протеррі виявилися надзвичайні здібності. Одні з таких людей займаються будівництвом Протерри, створенням її архітектури. Але інші, з кримінальними нахилами, використовують свої здібності у злочинних цілях.

 У Протеррі існує своя служба безпеки Меркурій –Мерки, яка бореться із злочинністю в інфосвіті. Якось під час патрулювання у Протеррі при загадкових обставинах гинуть двоє Мерків на очах головного героя Нітана, який був їх направляючим – Лідером.

Нітан вражений загибеллю друзів і починає розслідувати причини трагедії. Окрім того, відбувається викрадення аналітика служби безпеки Меркурій, непомітно для самої системи безпеки – СКАМ, та заміна його віртуальним двійником.

 Це викрадення показало вразливість СКАМу, про що одразу стало відомо злочинному світу, та спровокувало потужну хвилю вторгнення порушників в інфосвіт. Протерра стає нестабільною та небезпечною для використання.

Служба Меркурій кидає всі сили на боротьбу. Чи вдасться їм здобути перемогу?


(самвидав), 2018. – 88 с.

 

 170

 

Ігор Лобода

Blessed Sons. Вип. 1

 

У центрі сюжету – закрита Школа для хлопчиків десь у Карпатському лісі. В учнів – свої інтриги, у викладачів – свої. До речі, викладацький склад – священики.

 

(самвидав), 2018.

 

 171

 

Miu manga

 

Пілотний («нульовий») випуск першого українського журналу манґи, що вийшов під фестиваль «Комік Кон Україна»

 

(самвидав), 2018.

 

 172

 

Miu manga. Вип 1

 

В Україні з'явився журнал манґи "Miu manga". У першому випуску 6 історій, половина з яких українською мовою. Цікаво, що перед випуском першого номеру у журналу виходив "нульовий" випуск під "Комік Кон Україна".

 

(самвидав), 2018.

 

 173

 

Тарас Прохасько

Непрості (артбук)

 

Альтернативна міфологія Карпат першої половини ХХ ст., розказана через історію "непрОстих" (так гуцули називали "земляних богів" - людей з паранормальними здібностями) письменником-мольфаром і намальована не менш магічною художницею Юлією Табенською, зачарує вас довіку у Карпатський край. Тому не "шукайте червону руту вечорами", а просто читайте "НепрОстих".

Терра Інкогніта, 2018. – 184 с. ISBN 978-617-7646-15-9, 978-966-97596-8-9

 

 174

 


В’ячеслав Кокошкін

Чорні кішки

 

Комікс про недалеке майбутнє, де відбуваються змагання між роботами-вбивцями та людьми.

 

(електронний самвидав), 2018. – 15 с.

 

 175

 

Максим Богдановський, Катерина Сірик, Ігор Давиденко

Княжа воля


Багато років минуло відтоді як наші пращури врятувалися від страшного лиха світу Велетнів та побудували Хом’якиїв у самому серці Споконвічного лісу. Тривалий час наш край процвітав під правлінням мудрого князя Морквослава.

Та одного разу, таємничим чином, князь зник. Біди заполонили наші землі, а морок причаївся у хащах. Проте не всі втратили надію — знайшлися сміливці, готові врятувати Хом’якиїв! »


Asgardian Comics, Ugar Production, 2018. – 40 с.

 

 176

 

Руслан Самарик, Володимир Поворозник

Шмаркачі. Випробувальний політ

 

Збірка кумедних стріпів (міні-історій) від українського художника Володимира Поворозника

 

Вовкулака, 2018. – 24 с.

 

 177

 

Упорядник Дмитро Данилюк

Малюємо комікси. Вип. 1

 

Збірка аматорськіх коміксів від українских авторів за організаційної підтримки Comics Club.

 

(самвидав), 2018. – 22 с.

 

 178

 

Упорядник Дмитро Данилюк

Малюємо комікси. Вип. 2

 

Збірка аматорськіх коміксів від українских авторів за організаційної підтримки Comics Club.

 

(самвидав), 2018. – 28 с.

 

 179

 

Освіта в коміксах

 

Підручник з алгебри для 8-го класу перемалювали у коміксах.За сюжетом школярі мандрують у часі до видатних математиків, а ті особисто пояснюють тематичний матеріал. Над втіленням проекту працює українська команда "Ботан" на грантові кошти. Як вам такий вид коміксів?

 

(електронний самвидав), 2018. – 55 с.

 

180


Богдан Кордоба, Віра Кунець-Кордоба

Бубл

 

Дитяча оповідь про незвичного, а можливого уже й не такого незвичного нам героя, що гепнувся на нас прямісінько із самого неба посеред гущі лісу. Хто він такий? Навіщо він тут? І як йому знову опинитися вдома ?

 

UA comics, 2018. – 20 с.

 

 

181


Олександр Зимба

Пригоди Бровка та Мурчика. Вип. 1

 

Дитячий комікс про пригоди котика Мурчика та песика Бровка. Перший випуск.

 

Вісім лапок, 2018. – 32 с.

 

182


Оксана Лущевська

Безхвоста

 

"Безхвоста" - перша українська графічна повість для дітей 6-9 років. Чи доводилось вам грати у шкільному театрі? Тоді вам точно будуть знайомі і припадуть до смаку події, описані у новій книжці Оксани Лущевської. Якщо точиться боротьба за роль Лисиці, усі методи і засоби виправдані. А може, таки ні? Ця добра історія – про справжню дружбу, найкрутішу кураторку арт-студії і таку знайому «Рукавичку», яку ми всі спізнаємо по-новому. І вас обов’язково зачарує дивовижний світ, створений Яною Гавриш, весь зітканий із напівсвітла і легких олівцевих штрихів.

 

Віват, 2018. – 64 с. EAN: 9789669422354

 

183


JUNO (випуск #2)

 

  • Цікаві та веселі комікси про фантастичні пригоди
  • Якісні ілюстровані історії для найменших читачів
  • Огляд цікавих книжок для дітей та їх батьків в рубриці Книжкова полиця
  • Корисна інформаційнія в рубриці Цікавинки
  • Додатково: розмальовки

Головна фішка журналу: власне виробництво коміксів.
Головна мета: просування якісних україномовних коміксів в Україні.

???, 2018. – 80 с.

 

184


Пол Тобін, Джо Куеріо

Відьмак. Дім зі скла

 

Графічна новела «Відьмак. Дім зі Скла». Це насичене жахливими подіями темне фентезі від лауреата Премії Айзнера  – Пола Тобіна  та відомого художника  Джо Куеріо , яке переносить читача у всесвіт відомої книжкової та ігрової серії «Відьмак».

 

Вовкулака, 2018. – 120 с.

 

185


Call me Kate: Шепіт Божевілля. Вип. 2


Гільдія Ван Хелсінга поставила собі за мету винищення монстрів і боротьбу із силами темряви. Їм доводиться стикатися зі злом у найрізноманітніших формах і протистояти йому попри всі труднощі та перешкоди. І нове завдання виявляється безпосередньо пов’язаним із представником самої гільдії – сером Томасом Блеквудом. Адже у нього в руках опинилася позаземна сфера, чий шепіт божевілля згубно впливає на свого власника та готує наближення невідомої загрози для світу людей. Відчайдушні мисливці навіть не уявляють, куди приведе їх ця місія… Чи можуть вони бути готові до справжнього жаху?


Фаерклоу, 2018. – 36 с.

 

 

 

186Call me Kate: Ціна незалежності

Американська революція змінила звичний світ назавжди. Але століття потому виявилося, що деякі її наслідки неочікувані та страхітливі. Тепер незалежності й миру загрожують темні сили…

 

(безкоштовний електронний спецвипуск) Фаурклоу, 2018. – 32 с.

 

187


Нохалія. Генеза

 

Комікс присвячений ЛОРу фентезійного світу Нохалії і оповідає про історію його зародження.

 

(безкоштовний електронний спецвипуск) Фаурклоу, 2018.

 

188


Даган Готорн

Дедпул. Балакучий мільйонер

 

Вейд Вілсон народився в Канаді, але виріс, щоб стати останньою людиною на світі, про яку скажеш, що він канадець. Коли справа доходить до балакучого найманця, велика сила не несе ніякої відповідальності. Невмерущість набридливого вбивці (і його постійно відкритий рот) робить його одним із найневтомніших та безтурботних героїв у Всесвіті.

 

Фаерклоу, 2018. – 128 с.

 

189


Солу Чон, Деодато Макгеннес, Пачеко Росанас дель Мундо

Вражаючі Люди Ікс. Т. 1

 

Сліди серії брутальних нападів на кращих телепатів світу привели до жахливого демона свідомості Амаля Фарука, Тіньового короля. Могутній телепат Псайлок зібрала в Лондоні декількох мутантів, сподіваючись покласти цьому край, доки Фарук не схопив такого сильного телепата, з яким би він опустив наш світ у вічний морок.

 

Фаерклоу, 2018. – 144 с.

 

190


Ремір С. Майоло

Старий Лоґан. Т. 1

 

Недалеке майбутнє. Світом правлять злодії. А Росомахи більше немає. Його знають як Старого Лоґана – простого фермера і відданого сім’янина. Та коли банда Халка безжально вбиває його дружину, сина і доньку, Лоґан змушений знов пускати в хід свої пазурі, аби помститися поганцям, які зруйнували його майбутнє.

Фаерклоу, 2018. – 96 с.

 

191


Джим Дейвіс

Гарфілд (книга 1)

 

Кіт без турбот! Тільки йому під силу з’їсти велетенську лазанью, заїдаючи піцою з гострими ковбасками, грибами, cосисками, ананасами, подвійним соусом, подвійним сиром!
Він – Гарфілд! Кіт, у якого немає турбот

 

Molfar Comics, 2018. – 112 с.

 

192


Деніел Вей, Франсискео Еррера

Веном. Тремтіння


Іншопланетний симбіот наділяє свого носія убивчою суперсилою, підпитуючись такими звичними людськими емоціями, як лють, жадоба та ненависть. Одного разу створіння знайшло ідеального носія — зухвалого журналіста Едді Брока, що був одержимий бажанням помститися Людині-Павуку. Це стало початком переслідування супергероя безрозсудним та безжалісним ворогом, що тривало роками. Проте зараз Веном повернувся і опинився неподалік Північного полярного кола. Він з легкістю стрибає між носіями, втікаючи від загадкових агентів, що мають власні плани на невловимого монстра.

В збірку увійшли #1-5 випуски серії «Веном», написані Даніелем Вейем («Росомаха») та проілюстровані Франсіско Еррера («Пітер Паркер: Людина-Павук»).


Northern Lights, 2018. – 124 с.

 

193


Розенберг Фабела

Єнот Ракета. Домашній арешт

 

Єдиний представник свого виду, Ракета – мультипрофесіонал: пілот, професійний злодій, ентузіаст-конструктор, геніальний тактик, герой, який обрав служити добру у складі Вартових Галактики. До речі, він не єнот. У битві на Землі Вартові Галактики розтрощили свій корабель (який Ракета любив усією душею, частково за здатність полетіти з Землі). В усьому він звинувачує лідера Вартових, Пітера Квіла, та й решта були роздратовані через менш вагомі речі. Тож Вартові розійшлись кожен своєю дорогою…

 

Фаерклоу, 2018. – 112 с.

 

194


Пригоди Драґонеро. Вип. 1

Трійко юних героїв 1 з 2

 

Ян Аранілл – нащадок славетного роду драконоборців Варлієдарто. Разом з його сестрою, кмітливою винахідницею Мірвою, та завзятим другом на ім’я Ґмор вони вирушають назустріч нескінченним пригодам, щоб зупинити страшного і кровожерливого архімага, знаного як Ляльковод.

 

Фаерклоу, 2018. – 32 с.

 

195


Пригоди Драґонеро. Вип. 2

Трійко юних героїв 2 з 2

 

Ян Аранілл – нащадок славетного роду драконоборців Варлієдарто. Разом з його сестрою, кмітливою винахідницею Мірвою, та завзятим другом на ім’я Ґмор вони вирушають назустріч нескінченним пригодам, щоб зупинити страшного і кровожерливого архімага, знаного як Ляльковод.

 

Фаерклоу, 2018. – 32 с.

 

196


Пригоди Драґонеро. Вип. 3

У лігві гоблінів 1 з 2

 

Ян Аранілл – нащадок славетного роду драконоборців Варлієдарто. Разом з його сестрою, кмітливою винахідницею Мірвою, та завзятим другом на ім’я Ґмор вони вирушають назустріч нескінченним пригодам, щоб зупинити страшного і кровожерливого архімага, знаного як Ляльковод.

 

Фаерклоу, 2018. – 32 с.

 

197


Пригоди Драґонеро. Вип. 4

У лігві гоблінів 2 з 2

 

Ян Аранілл – нащадок славетного роду драконоборців Варлієдарто. Разом з його сестрою, кмітливою винахідницею Мірвою, та завзятим другом на ім’я Ґмор вони вирушають назустріч нескінченним пригодам, щоб зупинити страшного і кровожерливого архімага, знаного як Ляльковод.

 

Фаерклоу, 2018. – 32 с.

 

198


Пригоди Драґонеро. Вип. 5

Крилатий демон 1 з 2


Дивні чутки повзуть околицями «Срібної Долини»! Подейкують, що з останніми променями сонця якесь містичне кровожерливе чудовисько виповзає зі свого лігва і розорює навколишні ферми. А наші юні герої не звикли сидіти без діла. І поки мирні мешканці й носа бояться висунути зі своїх домівок, відважна трійця готується до нової, смертельно небезпечної місії! Та цього разу не все так просто. Взяти до рук меча – найшвидший і найлегший спосіб вирішення проблем, та це не значить, що він є найбільш правильним.

Розсудливість і добре серце – ось, що відрізняє справжнього воїна від звичайного вбивці. Але що оберуть наші герої? Покластись на холодний розум чи прислухатись до глибин свого серця?

Фаерклоу, 2018. – 32 с.


Пригоди Драґонеро. Вип. 4

У лігві гоблінів 2 з 2

 

Ян Аранілл – нащадок славетного роду драконоборців Варлієдарто. Разом з його сестрою, кмітливою винахідницею Мірвою, та завзятим другом на ім’я Ґмор вони вирушають назустріч нескінченним пригодам, щоб зупинити страшного і кровожерливого архімага, знаного як Ляльковод.

 

Фаерклоу, 2018. – 32 с.

199


Людина-павук. Вип. 1

Арка знаків зодіака 1 з 4

 

Після того як Пітера Паркера вкусив радіоактивний павук, у нього з’явилась сила, спритність та швидкість павука, тільки завбільшки з людину. Усвідомивши, що “Велика сила – це велика відповідальність”, він став боротися зі злом під маскою Людини-Павука.

 

Фаерклоу, 2018. – 28 с.

 

200


Людина-павук. Вип. 2

Арка знаків зодіака 2 з 4

 

Пітер Паркер уже давно не школяр. Тепер він відома людина і серйозний бізнесмен. Але пригоди Людини-Павука не припиняються! Він і досі рятує світ разом із своїми товаришами зі Щ.И.Т.а. Цього разу отримувати на горіхи буде злочинна організація “Зодіак”.

 

Фаерклоу, 2018. – 24 с.

 

201


Людина-павук. Вип. 3

Арка знаків зодіака 3 з 4


Міжнародне терористичне угруповання “Зодіак” полює на Паркера в усьому світі й навіть хакнуло його персональний МудроВеб – модний ґаджет з особистою інформацією, включно з паролями від обладнання Щ.И.Т.а та даними про секретну особистість – Дивовижну Людину-Павука. 

Тож протистояння зі злом продовжується. А проблеми наростають зі швидкістю сніжного кому! Щ.И.Т. готує повномасштабну атаку на “Зодіак”, але Павуччо має інші плани – йому потрібно летіти в Надуа, щоб рятувати тітку Мей! Що ж сталося в африканській країні та що загрожує єдиній родині Пітера?

Не зволікайте та шукайте відповіді на сторінках свіжого коміксу прямо зараз!

Фаерклоу, 2018. – 24 с.

 

202


Людина-павук. Вип. 4

Арка знаків зодіака 4 з 4

 

Пітер Паркер уже давно не школяр. Тепер він відома людина і серйозний бізнесмен. Але пригоди Людини-Павука не припиняються! Він і досі рятує світ разом зі своїми товаришами зі Щ.И.Т.а. Цього разу отримувати на горіхи буде злочинна організація “Зодіак”.

 

Фаерклоу, 2018. – 24 с.

 

203


Людина-павук. Вип 5.

Царство пітьми 1 з 3


Комікси українською про найкрутішого супергероя продовжуються! Компанія Пітера “Паркер Індастріз” покращує світ розробками ультрасучасних технологій і вже відкрила філіали по всій планеті, навіть у Шанхаї (Китай). Саме там Пітер дізнався, що його давній ворог, Містер Негатив, раптом вигулькнув на поверхню і наказав своїм посіпакам – внутрішнім демонам – активно розповсюджувати вулицями новий надзвичайно небезпечний (викликає залежність із першого разу!) наркотик. Він має назву “Тінь” і пригнічує волю. Під його впливом людина робить усе, що їй скажуть…

Павуччо має дуже постаратися. Перед ним постало непросте завдання – знайти спосіб зупинити нестримного злочинця! Але як же це зробити?

Фаерклоу, 2018. – 24 с.

 

204


Людина-павук. Вип 6.

Царство пітьми 2 з 3


Комікси українською про найкрутішого супергероя продовжуються! Компанія Пітера “Паркер Індастріз” покращує світ розробками ультрасучасних технологій і вже відкрила філіали по всій планеті, навіть у Шанхаї (Китай). Саме там Пітер дізнався, що його давній ворог, Містер Негатив, раптом вигулькнув на поверхню і наказав своїм посіпакам – внутрішнім демонам – активно розповсюджувати вулицями новий надзвичайно небезпечний (викликає залежність із першого разу!) наркотик. Він має назву “Тінь” і пригнічує волю. Під його впливом людина робить усе, що їй скажуть…

Павуччо має дуже постаратися. Перед ним постало непросте завдання – знайти спосіб зупинити нестримного злочинця! Але як же це зробити?

Фаерклоу, 2018. – 24 с.

 

205


Людина-павук. Вип 7.

Царство пітьми 3 з 3


Комікси українською про найкрутішого супергероя продовжуються! Компанія Пітера “Паркер Індастріз” покращує світ розробками ультрасучасних технологій і вже відкрила філіали по всій планеті, навіть у Шанхаї (Китай). Саме там Пітер дізнався, що його давній ворог, Містер Негатив, раптом вигулькнув на поверхню і наказав своїм посіпакам – внутрішнім демонам – активно розповсюджувати вулицями новий надзвичайно небезпечний (викликає залежність із першого разу!) наркотик. Він має назву “Тінь” і пригнічує волю. Під його впливом людина робить усе, що їй скажуть…

Павуччо має дуже постаратися. Перед ним постало непросте завдання – знайти спосіб зупинити нестримного злочинця! Але як же це зробити?

Фаерклоу, 2018. – 24 с.

 

206


Людина-павук. Вип. 8

Реванш Скорпіо 1 з 3

 

Через активну діяльність Пітера Паркера його альтер-его, Дивовижна Людина-Павук, мусить дедалі частіше відбивати напади нових, смертельно небезпечних ворогів. Павуччо рятує людей в усьому світі, від Монреаля до Бердичева! А у вирі нових загроз повилазили зі своїх дір і давні затяті вороги Паркера.

 

Фаерклоу, 2018. – 24 с.

 

207


Людина-павук. Вип. 9

Реванш Скорпіо 2 з 3


Міжнародне терористичне угруповання «Зодіак» отримало несанкціонований доступ до мережі супутників Щ.И.Т.а, аби скористатись їхніми планетарними сканерами. Після чого вони здійснили зухвалий напад на Британський музей і викрали стародавній містичний артефакт Оррері. Щ.И.Т. разом з Дивовижною людиною-павуком розробляє контроперацію. Остання місія закинула Людину-павука у відкритий космос, де він намагався відновити контроль над супутниками. І для того, щоб відвернути чергову атаку «Зодіаку», йому довелось пірнати до поверхні Землі прямісінько зі стратосфери. Без аварійної капсули, без парашуту. Як він вижив – невідомо. Та далі гірше – на землі його чекав Скорпіо, ватажок «Зодіаку», вже готовий до нападу.

Фаерклоу, 2018. – 24 с.

 

208


Людина-павук. Вип. 10

Реванш Скорпіо 3 з 3


Міжнародне терористичне угруповання «Зодіак» отримало несанкціонований доступ до мережі супутників Щ.И.Т.а, аби скористатись їхніми планетарними сканерами. Після чого вони здійснили зухвалий напад на Британський музей і викрали стародавній містичний артефакт Оррері. Щ.И.Т. разом з Дивовижною людиною-павуком розробляє контроперацію. Остання місія закинула Людину-павука у відкритий космос, де він намагався відновити контроль над супутниками. І для того, щоб відвернути чергову атаку «Зодіаку», йому довелось пірнати до поверхні Землі прямісінько зі стратосфери. Без аварійної капсули, без парашуту. Як він вижив – невідомо. Та далі гірше – на землі його чекав Скорпіо, ватажок «Зодіаку», вже готовий до нападу.

Фаерклоу, 2018. – 24 с.

 

209


Луїза Симонсон

Світ очима супергероя. Супермен

 

Раніше він був просто сином канзаського фермера, а тепер – легендарна Людина Зі Сталі, міжгалактичний оборонець миру та справедливості.
У книзі «Світ очима супергероя. Супермен» Останній Син Криптона відверто розповідає про своє життя, яке він присвятив захисту скривджених, життя настільки неймовірне, що його навіть важко вповні осягнути. Це захопливі історії про досвід прибульця, який намагається прижитися серед людей, про неймовірну суперсилу, стосунки із Диво-жінкою та багато іншого. Читач отримає унікальний шанс зазирнути у внутрішній світ уславленого супергероя.
У книзі вміщено також креслення одного з бойових костюмів Лекса Лютора й ексклюзивний постер із Суперменом.

 

КМ-Букс, 2018. – 64 с. ISBN: 978-966-948-003-3

 

210


Денієль Воллес

Світ очима супергероя. Людина-павук

 

Життя супергероя і так нелегке, а тут ще й проблеми з дівчиною та на роботі... У книжці «Світ очима супергероя. Людина-павук» дотепний герой розповість, як йому вдається балансувати у подвійному житті, не втрачаючи почуття гумору навіть тоді, коли доводиться стикнутись із доктором Восьминогом чи Зеленим Гобліном. Секрети догляду за костюмом, веселі афоризми, труднощі професії – все це стане предметом розмови Павучка з героями-початківцями, які хочуть почути корисні поради, щоб теж досягти успіху.

 

КМ-Букс, 2018. – 64 с. ISBN: 978-966-948-002-6

 

211


Метью К. Меннінг, П. Балмен

Диво-Жінка. Світ очима супергероя. Книга про всесвіт DC

 

Insight Legends — це серія з бібліотеки поп-культури, до якої входять книжки, що в подробицях розглядають епохальних персонажів та інші елементи зі світів коміксів, телебачення й відеоігор. Ця серія пропонує незрівнянно детальний огляд найулюбленіших героїв і лиходіїв сучасної фантастики й світів, у яких вони живуть.
Спадкоємиця Ареса, дочка Зевса та Іпполіти, цариця амазонок Діана, відома, як Диво-жінка, змалку готувалася стати представницею
Феміскіри у світі смертних. У новому захопливому видання про супергероїв Діана поділиться своїми поглядами на життя з точки зору безстрашного воїна і посланця миру, розповість свою історію, починаючи з дитинства та участі в Лізі Справедливості до перетворення на богиню війни.

 

КМ-Букс, 2018. – 64 с. ISBN: 978-966-948-053-8

 

212


Ларрі Гама й Марк Сумерак,Мірко П’єрфедерічі

Залізна людина. Світ очима супергероя. Книга про всесвіт Марвел

 

Хто ж такий цей Тоні Старк, також відомий як Залізна Людина? Це вперше Тоні ненадовго залишає керівництво Stark Industries і боротьбу проти суперлиходіїв, щоб поділитися своїм особистим поглядом на світ. Месник у броні ділиться думками про велике різномаїття тем, ближчих до його серця навіть за арковий реактор: від мистецтва гострого язика чи створення броні до повітряного бою і пошуків по-справжньому шикарного ресторану після важкого дня боротьби проти Мандарина. Окрім цих захопливих історій, «Світ очима Залізної Людини» додатково збагачений неймовірними доповненнями, включно з сертифікатом власника акцій Stark Industries, запрошенням на новорічну вечірку Месників і об’ємною бронею Залізної Людини.

 

КМ-Букс, 2018. – 64 с. ISBN: 978-966-948-054-5

 

213


Кріс Опріско, Ешлі Вуд

Metal Gear Solid

 

Перший том збірки коміксів Metal Gear Solid, що є літературною адаптацією сюжету однойменної серії ігор видатного японського ґеймдизайнера Хідео Коджіми, було анонсовано 4 березня. Видавництво Molfar Comics, що придбало ліцензію на переклад та випуск коміксу на території України.

 

Мольфар комікс, 2018.

 

214


Алан Мур

Вартові

 

 «Вартові» — роман Алана Мура, відзначеного багатьма нагородами за комікси «В — значить Вендетта» і «Бетмен: Убивчий Жарт», і художника Дейва Ґіббонса, що працював також над «Зеленим ліхтарем». Це видання містить висококласні  сторінки з коміксу «Вартові: Абсолютне видання», а також ескізи, не публіковані раніше бонусні матеріали та нову передмову пера Дейва Ґіббонса.

 

Рідна мова, 2018. – 532 с. ISBN: 978-966-917-255-6

 

215


Ґарт Енніс, Стів Діллон

Проповідник. Том 1


Техас,
Заради Бога!

Щирий, саркастичний і безпардонно профанний ПРОПОВІДНИК висвітлює епічні мандри Преподобного Джессі Кастера, який відстежує Бога-втікача, щоб змусити Його відповісти за страждання Його творіння.
У пошуках божественного одкровення Джессі зі своїми друзями прокладає праведний шлях крізь душу Америки: від попелища містечкової церкви до яскравих вогнів Нью-Йорка й лісових нетрів Луїзіани.
Їм протистоїть усе зло, яке в змозі згуртувати Земля і Небо.

Рідна мова, 2018. – 360 с. ISBN: 978-956-917-257-0

 

216


Ніл Ґейман

The Sandman. Пісочний чоловік. Том 2. Ляльковий дім

 

Друга з дванадцяти книг, які складають повну серію про "СЕНДМЕНА", розповідає історію Роуз Вокер. Їй дістається усе, чого вона не очікувала: давно загублені родичі, конвенція серійних убивць, і, врешті, її справжня суть. Володар Снів намагається розгадати таємницю, не підозрюючи, що дехто, дуже близький до родини, пише сценарій.

 

Рідна мова, 2018. – 256 с. ISBN: 978-966-917-254-9

 

 

217


Скотт Снайдер

Бетмен. Кн. 2. Місто сов

 

«Снайдер знову пролив світло на темні куточки міфу Бетмена і зробив ще глибшим світ, який і без того був надзвичайно багатим. Снайдер та Капулло доводять, що розуміються не лише на Бетмені, але й на мистецтві наративу та коміксах як таких» — CRAVEONLINE
«З допомогою світла нового видавничого етапу, значно детальнішого наративу та видатного художнього стилю, цей Бетмен став прикладом того, що помірковане та драйвове можуть бути поєднані, як рівні» — POPMATTERS

 

Рідна мова, 2018. – 208 с. ISBN: 978-966-917-244-0

 

218


Скотт Снайдер

Бетмен. Кн. 3. Смерть сім’ї

 

ВГАДАЙТЕ, ХТО ПОВЕРНУВСЯ?
Джокер повернувся, і він став смертоноснішим і підступнішим, ніж будь-коли раніше. Схоже, цього разу його мішень — не Темний Лицар. Натомість усю свою злість і ницість Джокер спрямував на комісара Ґордона, Альфреда, Робіна, Найтвінґа, Бетґьорл, Червоного Ковпака та Червоного Робіна… на єдину родину, яка залишилася в Брюса Вейна. Принц-Клоун злочинності Ґотема вчинить найбільш непередбачуваний, жорстокий і психопатичний напад на все те, що любить Бетмен.
Чи зможе Бетмен зупинити найбожевільнішу атаку свого затятого суперника? Чи йому доведеться заплатити за розкриття смертельної таємниці всім тим, що він зміг збудувати?

 

Рідна мова, 2018. – 176 с. ISBN: 978-966-917-256-3

 

219


Лі Бермехо

Бетмен: Ноель

 

У той час як Темний лицар переслідує свого найзапеклішого ворога засніженими вулицями Ґотема, відбувається низка дивовижних подій, здатних змінити його життя... назавжди.

Написаний і вишукано проілюстрований Лі Бермехо, «БЕТМЕН: НОЕЛЬ» розповідає різдвяну казку нового типу.

Рідна мова, 2018. – 112 с. ISBN: 978-966-917-227-3

 

220


Лі Бермехо

Джокер


Так починається пекуче знайомство з божевільним світом і надтріснутою свідомістю Джокера... короля рекетирів Ґотем-Сіті.

Джокер виходить з божевільні, і хоча він і сміється, він не щасливий. Поки його не було, колеги-бандити роздерибанили його шматок пирога і розпродали за копійки — думаючи, що вже не побачать Джокера. Але ось Джокер повернувся, і він змусить Ґотем стікати кров’ю, як ніколи раніше.

Протягом цієї ночі душі він перетнеться з Пінгвіном, Дволиким, Убивцею Кроком, Гарлі Квінн, Загадником — і, звісно, з Бетменом... і хай допоможуть їм усім небеса.

Розказана словами його вірного (та наївного) поплічника Джонні Фроста, «Джокер» — це справді нуарна кримінальна історія. Це — мандрівка в місто вимочених дощем вулиць, вимазаних простирадел і виключно поганих рішень, від якої у вас мороз по шкірі піде.

Рідна мова, 2018. – 136 с. ISBN: 978-966-917-258-7

 

221


Френк Міллер

Повернення Темного Лицаря

 

«...можливо, найкращий з будь-коли опублікованих коміксів...»
— Стівен Кінґ

«Такої оповіді ще не було. Вона для тих, для кого комікси — це мистецтво»
— Washington Post

Рідна мова, 2018. – 232 с. ISBN: 978-966-917-259-4

 

222


Джеф Леб

Бетмен: довгий гелловін

 

КЛАСИЧНИЙ БЕСТСЕЛЕР ЗА ВЕРСІЄЮ «НЬЮ-ЙОРК ТАЙМС»
«“Довгий Гелловін” — не просто комікс. Це епічна трагедія».
— Крістофер Нолан (режисер фільму «Темний лицар повертається»)
Герой у костюмі, що доходить гіркого висновку — не довіряй нікому. Кримінальний бос, що намагається попередити розпад імперії. Чесний окружний прокурор, що приховує страшну таємницю. А також дружба, що може бути зруйнована  навіки. 
Усе це чекає на вас у детективному романі «Довгий Гелловін».

 

Рідна мова, 2018. – 392 с. ISBN: 978-966-917-260-0

 

223


Френсіс Манапул

Флеш. Кн. 2. Революція бунтарів

 

«Буччеллато і Манапул перетворили мене на справжнього фаната ФЛЕША» - COMIC BOOK RESOURCES
«Манапул презентує динамічний сценарій, чудові розгортки і оповідає так майстерно, що йому, я переконаний, заздрять інші художники» -
NEWSRAMA
«ФЛЕШ… із часом може стати однією з найвдаліших серій американських коміксів про супергероїв» -
NEWSRAMA 

До видатної команди ФРЕНСІСА МАНАПУЛА та БРАЙАНА БУЧЧЕЛЛАТО приєдналися МАРКУС ТО (HUNTRESS), СКОТТ КОЛІНС (JUSTICE SOCIETY OF AMERICA) та інші… і створили ФЛЕШ: РЕВОЛЮЦІЯ БУНТАРІВ – у головних ролях Найшвидша Людина на Землі та увесь загін бунтарів (Колекційні випуски №9-12, №0 та Щорічник Флеша № 1)!

Рідна мова, 2018. – 168 с. ISBN: 978-966-917-247-1

 

224


Джефф Джонс

Аквамен. Кн. 1. Западина

 

Могутнішим за море... може бути лише той, хто ним править
Аквамен царює у водах, що вкривають більшу частину Землі. Однак на поверхні — у світі, заради якого воюють вони разом із Мерою, його коханою — володар опиняється поза своєю стихією. Людство не поважає ані його, ані океану, яким він править.
Люди можуть його не любити, але вони його потребують. 
Адже Аквамен — не єдина сила під товщею води. Жахлива нова загроза з’явилася з темної безодні. Там, куди не сягає сонячне проміння, виживає лише голод і ненависть.
Тепер Аквамен має вибирати: життя людства й винищення цілого виду чи загибель людства в ненаситних пащах морських чудовиськ...

 

Рідна мова, 2018. – 144 с. ISBN: 978-966-917-262-4

 

225


Пейо

Смурфетка

 

Якось, гуляючи лісом, один зі смурфиків зустрів дивну істоту, якої ніколи раніше не бачив. Вона ніби й була схожа на звичайного смурфика, і разом з тим виглядала зовсім інакше — якось незвично…

Смурфетку — саме так називалася дивна смурфоподібна істота — запросили до Смурфидола. Та смурфики не знали, що Смурфетка є витвором підступного чаклуна Гаргамеля, який намірився з її допомогою принести до Смурфидола розбрат і чвари…

 

Влітку і восени смурфики завзято працювали, щоб наповнити комору припасами на зиму: горіхами, каштанами, а перш за все — смачнючою сарсапареллю. І ось настала зима. Смурфики безтурботно бавляться в смурфосніжки, ліплять смурфовика і зовсім не бояться холоду: адже на них чекають теплі домівки і гаряча страва.

Та сталося лихо: зайнялася комора. Смурфики залишилися без припасів. Над Смурфидолом нависла загроза голоду…

 

Ірбіс-комікси, 2018. – 64 с.

 

226


Пейо

Смурфи і яйце


«Смурфи і яйце» — збірка з трьох історій про смурфів.У першій з них, «Смурфи і яйце», смурфи знаходять яйце, яке виявляється чарівним: якщо його стукнути, воно виконує будь-яке бажання. Все почалося з того, що одного смурфика воно перетворило на сардельку! Та з’ясовується, що здійснення бажань — доволі небезпечна річ, і коли чарівного яйця все-таки вдається позбутися, всі зітхають з полегшенням. Ну, майже всі «Несправжній смурфик» — історія про те, як лихий чаклун Гаргамель прийняв подобу смурфика, щоб вивідати смурфські секрети, передусім розташування смурф’ячого селища — Смурфидола, а також поквитатися зі смурфиками за давні образи. Але виявляється, що бути смурфиком нелегка справа, коли насправді ти — злий чаклун. «Сотий смурфик» — у цій історії на Тата Смурфа звалюється несподіваний клопіт. Наближається Свято Місяця, яке буває лише раз на 654 роки і під час якого рівно 100 смурфиків мають танцювати особливий місячний танець. Та от халепа — скільки би Тато Смурф не перелічував, а смурфиків разом із ним самим лише 99! Де ж узяти ще одного смурфика?

Ірбіс-комікси, 2018. – 64 с.

 

227


Пейо

Різдво у Смурфів

 

Смурфики теж святкують Різдво! Але при цьому, звичайно ж, не може обійтися без різноманітних пригод — іноді веселих, іноді не дуже. Та оскільки це Різдво, та ще й у чарівній країні, усі ці пригоди завжди добре закінчуються.

 

У цій книзі ми розповімо вам аж про п’ять пригод.

 

Ірбіс-комікси, 2018. – 48 с.

 

228


Джеронімо Стілтон

Врятувати Олімпійські ігри

 

Джеронімо Стілтону доводиться взяти участь у змаганні з Котордоном III Котолонським, правителем котів-піратів! Чи вдасться Джеронімо та його друзям Патті, Бенджаміну, Трапу і Брюсу не дати котам-піратам змінити результати перших у новітній історії Олімпійських Ігор, що відбулись у 1896 році? Чи все ж його закляті вороги нарешті
зуміють здобути таку жадану перемогу?

 

Ірбіс-комікси, 2018. – 48 с.

 

229


Люк Пірсон

Гільда і троль


Морські духи, велетні, химерні лісовики й тролі… Гільдине оточення не назвеш звичайним. Ясна річ, чого тільки з нею не стається! Але, як каже сама Гільда, таке воно – життя шукача пригод.

«Гільда і троль» – перша книга з цілої серії коміксів про пригоди безстрашної дівчинки з блакитним волоссям. Вигадав і намалював Гільду популярний британський ілюстратор Люк Пірсон. Сюжет коміксу та дотепні діалоги припадуть до душі не лише дітям, а й дорослим. «Гільда» вже отримала кілька престижних нагород у світі, а у вересні цього року на Netflix відбудеться прем’єра мультсеріалу за мотивами коміксу.


Артбукс, 2018. – 40 с.

 

230


Люк Пірсон

Гільда і опівнічний велетень

 

Вирушай разом з Гільдою назустріч новій пригоді — вам доведеться рятувати її дім! Гільдине життя пішло шкереберть. Схоже, дівчинці доведеться полишити рідну домівку серед снігових вершин і перебратися в гамірне місто. Але чому ці загадкові ельфи так уперто прагнуть прогнати їх з мамою? І чому дрібний народець бачить лише Гільда? І врешті-решт, що то за таємничий велетень навідується до їхнього будинку щоночі?

 

Артбукс, 2018. – 40 с.

 

231


Джо Тодд-Стентон

Артур і золота линва

 

Уявіть собі сховище, де містяться всі найбільші світові скарби і реліквії, від муміфікованих останків древніх монархів до блискучих мечів легендарних воїнів. Музей старожитностей і магічних предметів. Як представникам одного сімейства вдалося зібрати таку вражаючу колекцію? Вас чекає занурення в чарівний світ, в якому живуть могутні боги і міфічні тварини.

 

Артбукс, 2018. – 40 с.

 

232


Крістіан Жолібуа, Крістіан Хайнріш

Відважні курчата. Назустріч мрії (книга 1)

 

Серія книг, які не залишать байдужими маленьких читачів.

 

Наша ідея, 2018. – 48 с.


 

233


Крістіан Жолібуа, Крістіан Хайнріш

Відважні курчата. Космічний курятник (книга 2)

 

Цікава серія дитячих книг про курчат, яким не сумно у своєму курятнику.

 

Наша ідея, 2018. – 40 с.

 

234


Крістіан Жолібуа, Крістіан Хайнріш

Відважні курчата. День, коли має з’явитися мій братик  (книга 3)

 

Пригоди Кармеліто тривають! Рожеве курчатко мріє про те, щоб у нього з’явився молодший братик, з яким він зможе гратися в «курячу чехарду» або «витягни черв’ячка». І його бажання здійснюється… Ну, майже!

«Я теж хочу, щоб у мене був братик!» – наполягав Кармеліто. Мама Кармела й тато Петруньйо пояснюють малюку, що це неможливо, бо дружина фермера забирає їх усі яйця! А якщо немає яєць – то немає й курчат».

І Кармеліто зрозумів, що в нього, мабуть, уже ніколи не буде братика. Але раптом у баклана Педро виникла одна геніальна ідея: «Друзі, віддайте це яйце мені! А я потайки його висиджуватиму!». Кармеліто в захваті від цієї ідеї: у нього буде маленький братик!

Наша ідея, 2018. – 48 с.

 

235


Кріс Гетфілд

Нейтемніша темрява

 

Книга для дітей від відомого канадського астронавта Кріса Хедфілда. Кріс із дитинства мріяв бути астронавтом. І ще він дуже боявся темряви і тих, хто в ній ховається. Але одного дня він дізнався, що омріяний космос – то суцільна темрява. Чи подолає він цю перешкоду на шляху до своєї мрії? Історія автобіографічна, тож автор на власному прикладі доводить, що не варто боятися, а впевнено йти своїм шляхом.

(книга-картинка) Жорж, 2018. – 46 с. ISBN 978-617-7579-25-9

 

236


Ніколя Убеш, Серж Блок

Зук. Маленька відьма з великим серцем

 

Це оповідання про маленьку відьму з характером, але з великим серцем. Зук – мила маленька дівчинка, яка нічим не відрізняється від інших. Вона живе разом зі своїми батьками й двома друзями: котом Вугликом і паном Гарбузиком. І в неї звичайнісінька сім’я. Або ж… майже звичайнісінька.

Тому що в цій родині всі чаклуни!

Наша ідея, 2018. – 60 с.

 

237


Россіо Бонілла, Орео Малет

Макс та супергерої

 

Макс захоплюється всiма супергероями, але є в нього один улюблений. Насправдi, це супергероїня на iм’я Мегасила! Вона неймовiрно хоробра, вмiє знешкоджувати бомби, програмувати комп’ютери, бачити крiзь стiни i має надзвичайну силу. Та найкраще, на що здатна Мегасила, значно вiдрiзняє її вiд усiх супергероїв на планетi. Макс добре знає, про що йде мова...

Nebo BookLab Publishing, 2018. – 48 с. ISBN 978-617-7537-40-2

 

 

238


Аарон Блейбі

Погані хлопці. Епізод «Мовчання цуценят»

 

МІСТЕР ВОВК. МІСТЕР ЗМІЯ. МІСТЕР АКУЛА. МІСТЕР ПІРАНЬЯ.

Вони ще ті ПОГАНЦІ, це знає кожен. Вони страшні, небезпечні й добряче попсували всім життя.

Але ці хлопці хочуть бути ГЕРОЯМИ. І вони беруться творити ДОБРІ СПРАВИ… хочете ви того чи ні.

Це найцікавіша, найсміливіша та найкумедніша книжка з тих, що ви коли-небудь брали до рук.

Тож час і вам зустрітися зі справжніми ПОГАНИМИ ХЛОПЦЯМИ.

 

Віват, 2018. – 144 с.

 

239


Аарон Блейбі

Погані хлопці. Епізод «Не загубити ані пір’їни»

 

ПОГАНІ ХЛОПЦІ повертаються!

Вони планують урятувати 10 000 курчат із ФЕРМИ, захищеної НАЙНАДІЙНІШОЮ лазерною системою у світі. АЛЕ… одного з них усі знають як ПОЖИРАЧА КУРЧАТ! Приєднуйтесь до ПОГАНИХ ХЛОПЦІВ, які беруться до ДОБРИХ СПРАВ із новим членом команди, що наводить жах одним лише виглядом… І, хочете того чи ні, ви неминуче поринете в найвигадливіші, найкумедніші та найцікавіші пригоди у своєму житті.

Віват, 2018. – 144 с.

 

240


Гаррі Поттер. Книжка-розмальовка

 

Ідеальний мікс розмальовок «Гаррі Поттер»!
Це оригінальне ювілейне видання містить добірку із розмальовок «Гаррі Поттер», «Гаррі Поттер: магічні істоти» і «Гаррі Поттер: магічні істоти та персонажі», а також декілька ексклюзивних зображень.

 

КМ-Букс, 2018. – 96 с.

 

Для доповнень

 

 241

 

Леся Українка

Лісова пісня. Бояриня

 

Драма-феєрія “Лісова пісня” Лесі Українки (1871—1913) — глибоко символічний твір, що є шедевром світового значення. Це поетична і водночас трагічна історія про чисте кохання, одвічний потяг людини до прекрасного та до гармонії з природою, а також про невичерпний конфлікт між високими мріями й зашкарублою буденністю. Драматичну поему “Бояриня” Леся Українка написала всього за три дні, проте через цензурні заборони її не було на­друковано за життя авторки. Це єдиний твір письменниці, побудований на історичному матеріалі. Він має глибокий патріотичний підтекст, а порушені в ньому проблеми є наболілими та актуальними.

 

Знання, 2018. – 190 с. ISBN: 978-617-07-0620-1

 

 242

 

Леся Українка

Лісова пісня (переказ для дітей)

 

Переказ для дітей найвідомішого та найулюбленішого читачами твору Лесі Українки – «Лісова пісня». Тепер геніальну драму-феєрію української письменниц ідіти зможуть прочитати у легкій і доступній формі, її зрозуміють та по-люблять навіть найменші читачі. Це спеціальне видання присвячене світовому релізу повнометражного мультфільму «Мавка. Лісова пісня», запланованому на 2020 рік.

Київський Будинок Книги, 2018. – 48 с. ISBN 978-617-660-288-0

 

 243

 

Григорій Квітка-Основ’яненко

Конотопська відьма

 

У бурлескно-реалістичній повісті «Конотопська відьма» Григорій Квітка-Основ’яненко поєднав фольклорні мотиви з реалістичними картинами життя і побуту представників козацької військової старшини провінційного Конотопа та його жителів. «Сердешна Оксана» — сентиментальна повість про нещасливу долю дівч...

 

КМ-Букс, 2018. – 168 с. ISBN: 978-966-948-023-1

 

 244

 

Олександр Винокуров

Сучі Діти

 

«Сучі діти»... Кого так сердито обізвав автор? Оскаженілих собак, які повністю паралізували життя Києва, вийшовши з-під контролю людей, масово заражаючи їх сказом і творячи інші біди? Чи людей, які ще вчора щиро любили самих відданих із-поміж тварин «друзів наших менших», а сьогодні змушені вести з ними справжню війну, проявляючи жорстокість і забувши про милосердя? Звичайно, автор вигадав ситуацію, але як близька вона до правди, особливо в психологічних портретах дійових осіб, правдивих деталях, замальовках життя Києва на самому початку нового століття! Тоді ще ми не знали, що до нас прийде справжня війна з її вже не вигаданою «гібридною» жорстокістю... Сьогодні трилер (так визначили жанр цього твору самі читачі) «Сучі діти» читається з особливою цікавістю, ще виразніше відчуваєш щиру, без ілюзій любов автора і до людей, і до тварин, тривогу за наше майбутнє...

Авіаз, 2018. – 344 с. ISBN 978-617-7209-16-3

 

 245

 

Дмитро Халітов

У серці Кам’яного гіганта

 

Це розповідь діда Миколи про те, як він ще малим хлопчиком зустрів дивного, але страшенно цікавого чоловіка - відлюдника, який жив в лісній хатині під величезною брилою. Той чоловік прийшов з далекої-далекої країни, яку оберігав гігантський кам'яний велетень. Він був такий великий, що його голови не було видно за хмарами, а його плече служило домівкою для людей. Аж поки гігант не помер, розлетівшись на сотні частин по всьому світу. З того часу відлюдник шукає серце велетня, щоб визволити ту, яка залишилась в ньому закритою... Це розповідь діда Миколи про те, як він ще малим хлопчиком зустрів дивного, але страшенно цікавого чоловіка - відлюдника, який жив в лісній хатині під величезною брилою. Той чоловік прийшов з далекої-далекої країни, яку оберігав гігантський кам'яний велетень. Він був такий великий, що його голови не було видно за хмарами, а його плече служило домівкою для людей. Аж поки гігант не помер, розлетівшись на сотні частин по всьому світу. З того часу відлюдник шукає серце велетня, щоб визволити ту, яка залишилась в ньому закритою...

 

Гамазин, 2018. – 172 с.

ISBN

978-966-279-087-0

 

 246

 

Олег Кулішов

Ілля та Агата. Чарівна бандероль

 

Хіба бувають на світі чарівні бандеролі? А такі, що рухаються? А такі, що допомагають спілкуватися багатьма мовами? Як думаєте, що всередині? Чергове дивовижне створіння, неземний пристрій або попросту новий гаджет?
Нізащо не здогадаєтеся, доки не прокинетесь у той самий ранок у тому самому містечку, де листоноша Еріх Брюнер шукає майбутнього героя.
Навіть Агата, зробивши крок за Мелісою, не здогадувалася, куди потрапить, а Ілля й гадки не мав, кого зустріне по дорозі.
Взагалі у цей ранок усе пішло шкереберть через те, що хтось невідомий вирішив зіграти проти всіх правил.
А отже, комусь доведеться пильнувати обома, щоб не стати пішаком у чужій грі!

 

Гамазин, 2018. – 428 с.

ISBN

9789662790863