Статті‎ > ‎

Каталог україномовної фантастики 2003

Каталог україномовної фантастики 2003


1


Брати Капранови

Кобзар 2000

 

«Кобзар 2000. Soft» (Жіноча версія)
Тільки жінка знає, що таке справжня любов. Життя мертве, якщо воно не зігріте вогнем кохання.
Що може звести розкішний палац у пустелі душі? Тільки любов. Крім права жити, кожна жінка має ще одне важливе право — право на любов. Воно закріплене у цьому романі. І горе тим, хто зазіхне на це віковічне право.

 

Зелений пес, 2003

2


Брати Капранови

Кобзар 2000

 

«Кобзар 2000. Хард» (Чоловіча версія)
Тільки жінка знає, що таке справжня любов. Життя мертве, якщо воно не зігріте вогнем кохання.
Що може звести розкішний палац у пустелі душі? Тільки любов. Крім права жити, кожна жінка має ще одне важливе право — право на любов. Воно закріплене у цьому романі. І горе тим, хто зазіхне на це віковічне право.

 

Зелений пес, 2003

3


Ярина Джурик

Смерть виповзає з підвалів

 

Жахливі, спраглі крові потвори, що виповзають із львівських каналізацій і темних вологих місцин, несуть смерть і паніку. Та борються із ними та перемагають не типові супермени, а звичайні львів’яни.

 

Піраміда, 2003.

4


Марина Меднікова

Тю!

 

Роман-фрістайл з елементами аерофотозйомки.
У традиційному сенсі цей твір — сімейна хроніка останнього десятиліття ХХ століття. Дві сільські жінки. Їхні дочки з непростими долями та колоритними коханцями. Хрещеник-космонавт, непересічні сусіди, численні приятелі, і нові «герої» нашої доби — люди пов’язані з великою політикою, кандидати у президенти країни і їхні добрі приятелі-адвокати, які можуть залагодити будь-яку проблему...

 

Кальварія, 2003. ISBN: 966663077X

 

5


Олександр Левченко

Я, Володар

 

Хто знає межу між фантастикою і реальністю? Життя сьогодні випереджає найсміливішу фантастику, а літературні передбачення справджуються частіше за прогнози метеорологів. Олександр Левченко працює у галузі геоінформаційних технологій і щодня своїми руками перетворює фантастику на реальність. А ввечері створює нову фантастику. Карколомні повороти сюжету спираються на точні психологічні портрети, і це примушує читача вірити кожному слову автора. Хто скаже, що знає межу між фантастикою і реальністю? Тільки той, хто не тямить ні в тому, ні в іншому.

 

Зелений пес, 2003.

6


Генечка Ворзельська

Янголятко в кутих черевиках

 

Тримайтеся! У ваших руках справжня бомба. Твір на межі фолу. На межі жанрів. На межі етики. І за межами фантастики. Здавалося, неможливо вигадати щось нове. Все вже вигадано, всі жанри випробувані, й письменники переписують одне одного. Проте авторка сміливо кидає виклик усім канонам, усім грандам, а заразом і читачам. Бо тільки такі твори можна оцінювати за великим рахунком. Бо тільки такі книжки мають шанс стати культовими. Про що ця книжка? Про війну, про смерть, про кохання. Про нас з вами. Можливо, це літературний комікс, а може - новий світ. Але у будь-якому разі гарантуємо вам силу-силенну вражень. А чого ще вимагати від гарної книги?

Зелений пес, 2003.

7


Михайлина Омела

Мертва кров

 

Вражає те, що на фоні прекрасної поезії Мандельштама, Блока, Ахматової, відбувалися події моторошні, містичні, незрозумілі. Головних героїв - мертву красуню Єлизавету, відомого поета Венчеслава Боголюбського та інших героїв зв'язує між собою магія, містика, маніяки. Чи вся ця історія була вигаданою, чи вона була правдою, ви можете дізнатися, прочитавши книжку «Мертва кров».

Ярославів Вал(???), 2003.

 

8


Василь Шкляр

Кров кажана

 

«Кров кажана» перехоплює подих. Це «страшний» епатажний роман, який спровокує чимало «офіційних» претензій до автора. Похмура містика, відверта еротика, божевільна кримінальна історія... Однак то тільки гіпнотична форма, в яку автор «Ключа» та «Елементала», може, як ніхто досі, зодягає глибокий соціальний зміст. Витончений психологізм, філософічність, іронія, інтелектуальна та мовна ґраційність забезпечують романам Василя Шкляра статус яскравого, самобутнього явища в сучасній літературі.

 

Кальварія, 2003. ISBN: 9666630843

9


Радій Радутний

Три життя про запас

 

Придивись до обличчя ворога. Не впізнаєш? А може, ти просто стоїш перед дзеркалом? Кілька сміливців ведуть нерівний бій проти цілої армади. Вони захищають мир. Воюють проти війни. Вони вбивають і помирають в ім’я життя. А за що воюють їхні вороги? Візьміть з собою запаси їжі та питної води. Бо ця книга не дасть вам відірватися до останньої сторінки. Бо ви станете учасником галактичної війни. Більшість людей твердять, що голосують за мир. Але слово «війна» у назві книжки збільшує її продажі на 30%. Отож вперед до перемоги, любий читачу! Якщо ворог не здається, його знищують!

 

Зелений пес, 2003.

10


Володимир Арєнєв

Бісова душа

 

Чому ми любимо фентезі? Мабуть, тому, що в душі ще не охолов вогник цікавості до життя, і хочеться вірити у казку, і хочеться її читати навіть, якщо скроні зрадницьки сивіють. Але поперджаємо — діючі особи цієї книжки не скандинавські ельфи, не китайські дракони, а наші рідні вовкулаки, чаклуни і навіть, Баба Яга. Головний герой отримує просте завдання — пронести скриньку зі скарбом у закляте місце і там закопати. Ну і, як годиться, — не обертатися, не відкривати скриньку, не говорити зайвого… І не боятися. Тож і ви не бійтеся — страховиська тут не справжні, а кінець щасливий.

 

Зелений пес, 2003.

11


Юрій Грицина

Без права на повернення

 

До яких тільки викрутів у нетрях Космосу не удаватиметься головний герой роману- наш із вами земляк, аби звільнитися з пастки, куди він потрапив через те, що пристав на пропозицію незнайомця.
Йому доведеться втікати з полону космічних волоцюг та бути рекрутом загону інопланетних легіонерів, брати участь у боях на планеті барданосців та підміняти президента Малокії, і навіть... завагітніти від неземної істоти. Зрештою голвоний герой повертається на рідну планету для щасливого життя з дружиною і сином. Але не все так просто. Його дитина- не людина...

 

КСД, 2003. ISBN: 9668218159

12


Олександр Іравнець

Очамимря

 

Повість «Очамимря», яка й зорганізувала назву всій книжці, є, за визначенням самого автора, «казочкою в діґґерському стилі», а насправді – перелицьованою новочасною версією давньої легенди про Кирила Кожум’яку. Оповідання «Львівська брама» – це химерна інтерпретація сучасної політичної ситуації в країні. Завершується книга чотирма ранніми оповіданнями О. Ірванця з так званого піонертабірного циклу – ці твори, написані на початку 90-х років минулого сторіччя, належать до перших спроб Підскарбія «Бу-ба-бу» у жанрі прози.

 

Факт, 2003. ISBN: 9668408020

13


Ольга Компанієць

Обличчя янгола

 

Це роман-притча про кохання, для якого навіть смерть не стала перешкодою. Під час автокатастрофи зустрічаються дві жінки: Аліна, що гине в аварії, і Марго, що стає випадковим свідком. Душа Аліни не може відірватись від землі, бо жінка під час свого життя недолюбила.

 

Піраміда, 2003.

14


Олег і Валентин Авраменки

Сутінки великих

 

Приємно поговорити з розумною людиною. А з розумним котом? Це не казка і кіт без чобіт. Спілкування з ним не обіцяє вам слави Маркіза Карабаса, проте ви обов’язково влізете в халепу. Отже, якщо такий котик трапиться на вашому шляху, краще перейдіть на інший бік вулиці. Але якщо ви любите пригоди, якщо вас не лякає небезпека, сміливо вступайте у діалог. Цікаве життя вам гарантовано, а заразом і Всесвіт врятуєте, щоб двічи не ходити. Тонка іронія, захоплива інтрига, безодня фантазії, гумор — от фірмові риси фантастики від братів Авраменків.

 

Зелений пес, 2003.

15


Олександр Стражний

Храм Афродіти

 

Ця книга — історія кохання української балерини та американського тележурналіста. Молода солістка Київського театру опери та балету вирішила пошукати кращої долі в Європі. Опинившися у незнайомій країні без грошей, без підтримки, але не ставши на шлях “жриці кохання”, дівчині вдалося знайти вихід зі скрутного становища і зробити блискучу кар’єру. Однак жрицею кохання, жрицею храму Афродіти, вона все-таки була в одному зі своїх минулих життів, і події того її життя тісно переплітаються з цим.

 

Факт, 2003.

16


Валерій Поляков

Бусове поле

 

"Нас було багато. Одні, такі, як я, слідкували, аби у безмірі не поширювался зло. Інші були його адептами. І от сталося щось. То було відхилення. Відхилення від рівноваги. Спричинив його один із темних духів. Він обрав незвичайний шлях. Аби порушити лад у світі багатовимірності, він перейшов до найпростішого, тривимірного світу. І то було дуже погано. Тривимірний світ є лише однією з компонент багатовимірності. Отже, порушивши її, темний дух змінив би й усі інші. Треба було за всяку ціну зупинити його. Для цього я й змінив свою сутність, поринувши у тривимірність. Прирік себе на заслання."

 

Український письменник, 2003. ISBN: 9665791400

17


Олександр Шевченко

Глибинка

 

У пошуках втраченого натхнення письменник Стефан Хошкевич вирішує змінити метушню міста на принади сільської глибинки. Але доля підкидає йому небезпечні випробування в обличчі прадавніх істот, що потребують людської крові – вампірів…

 

Піраміда, 2003.

18


Василь Кожелянко

Тероріум

 

Твори визнаного майстра жанру альтернативної історії Василя Кожелянка користуються у читача заслуженою популярністю: п'ять його романів-анекдотів, включно з культовою "Дефілядою в Москві", "Конотопом", "Людинцем", "Котигорошком" та "Лженострадамусом", що вийшли у 2001 році вже практично зникли з полиць книгарень. Проте навіть шанувальників Кожелянка "Тероріум" неабияк здивує: політична фантасмагорія з упізнаваними персонажами - це нове слово й новий щабель для письменника.

 

Кальварія, 2003.

19


Віктор Савченко

З того світу інкогніто

 

Важко сказати, чого більше в романі Віктора Савченка - фантастичної вигадки, фантастичних моментів, від яких крижаніє кров, чи справді наукової ідеї розвтілення і знову втілення людської сутності у власну або чужу плоть. Часом здається, що цей твір однаково художній і езотеричний. І все ж, попри карколомність сюжету, попри оригінальність ідеї, справжньою метою роману є одвічна боротьба людини й нелюдини в людській подобі.

 

Український письменник, 2003. ISBN: 9665791052

20


Ентоні Берджес

Механічний апельсин

 

Після появи однойменного фільму відомого американського режисера Стенлі Кубріка, «Механічний апельсин» Ентоні Берджеса став світовим бестселером. Іронічний Берджес так прокоментував цю подію: «Тривалий час, протягом довгих років ця книжка не належала до бестселерів, але невідворотно стала моїм найвідомішим твором, і це мене дратує. З-поміж інших тридцяти книжок, які я написав, переважно знають тільки цю одну».

 

Кальварія, 2003. ISBN: 9666631040

21


Казки туманного Альбіону

 

До книги увійшли британські казки рицарських часів: дві шотландські та англійська («Юний Роланд»). Проілюстрував книгу знаменитий книжковий майстер.
«Казки Туманного Альбіону», без сумніву, один із визнаних шедеврів Владислава Єрка. Тут філігранність художника сягнула майже неможливого — ще далі людське око зазирнути, мабуть, неспроможне.

 

Абабагаламага, 2003. ISBN: 9789667047801

22


Джоан Ролінг

Гаррі Поттер і келих вогню

 

Попереду у Гаррі Поттера четвертий рік навчання у Ґогвортській школі чарів та чаклунства, на яку несподівано насувається дивовижна подія — Тричаклунський турнір. І на жаль, не лише він...

 

Абабагаламага, 2003. ISBN: 9789667047405

23


Джоан Ролінг

Гаррі Поттер і Орден Фенікса

 

Ніхто й не сподівався, що п’ятий рік навчання у Ґогвортсі буде для Гаррі та його друзів легкою прогулянкою. Проте запровадження в школі посади Верховного інквізитора ще більше все ускладнило...

 

Абабагаламага, 2003. ISBN: 9789667047429

 

24


Клайв Льюїс

Хроніки Нарнії. Книга 3. Кінь і хлопчик

 

У третій книзі із протоєвангелічного циклу “Хроніки Нарнії” К. С. Люїса читач знову стрінеться з Едмундом, Люсі та Асланом, а також познайомиться з новими героями, Шастою та Аравісою, які відкрили для себе дивовижну країну Нарнію. Випробовування, що трапились на шляху до цього чарівного краю, дали їм змогу пізнати справжню дружбу і вірність.
Книга неодмінно принесе задоволення усім, хто слідкує за розвитком подій у нарнійських хроніках.

 

Свічадо, 2003.

25


Дж. Р. Р. Толкін

Володар перснів. Хранителі персня

 

Перед вами — перша книга всесвітньо відомої трилогії "Володар Перснів" англійського письменника Дж. Р. Р. Толкієна. Смертельна небезпека загрожує світу Середзем’я. Якщо Повелитель сил Тьми Саурон заволодіє магічним талісманом — Перснем Влади, всі вільні народи загинуть або потраплять у рабство. Так судилося, що Хранителем цього Персня стає гобіт Фродо — мирний житель тихої Гобітанії, яка так схожа на Англію. Разом з трьома друзями гобітами він вирушає у небезпечну подорож…

 

Фоліо, 2003. ISBN: 9660319150

26


Дж. Р. Р. Толкін

Володар перснів. Дві вежі

 

"Дві вежі" — друга книга всесвітньо відомої трилогії "Володар Перснів", написаної англійським письменником Дж. Р. Р. Толкієном. Страшна небезпека чигає на загін Хранителів Персня. Безодня поглинула мудрого мага Гандальфа, гине в нерівній боротьбі відважний витязь Боромир. Загін розпадається, і кожен з Хранителів повинен зробити все можливе й неможливе для того, щоб зберегти світ Середзем’я. Двійко друзів гобітів — Фродо і Сем — йдуть до смертельно небезпечного Мордору…

 

Фоліо, 2003. ISBN: 9660319169

27


Дж. Р. Р. Толкін

Володар перснів. Повернення короля

 

Перед вами - третя книга всесвітньо відомої трилогії "Володар Перснів" англійського письменника Дж.Р.Р. Толкіна.
Повелитель сил Тьми Саурон спрямовує свої численні раті під мури Мінас-Тіріту, Фортеці Останньої Надії. Він тішиться наперед, упевнений у перемозі, і це заважає йому помітити дві крихітні постаті - гобітів, що наближаються до Рокової Гори, де вони мають знищити Перстень Влади...

 

Фоліо, 2003. ISBN: 9660319177

 

 

Для доповнень

 28

 

Марина Соколян

Кодло

 

У книзі є все, щоб зацікавити якнайширше коло читачів — напружений сюжет, симпатичні молоді герої, які відчайдушно дурять один одного, старовинні таємниці та інформаційні технології. Події розгортаються на «прихованому факультеті» Університету Сент-Ендрюза — Школи Містифікації. У цій школі юні таланти набувають знань з фальсифікації, міфотворчості та теорії змови, щоб потім успішно застосувати їх на практиці. Єдина підказка для читачів — не слід сприймати буквально все, що діється в цій школі, адже, як стверджує авторка, це лише містифікація, лише гра, яка, щоправда, має всі шанси стати нещадною грою без правил.

 

Факт, 2003. – 200 с.

 29

 

Микола та Марія Дмитрієви

Заглушецька брама

 

Ви не повірите, але усі теперішні комп'ютерні ігри побудовані на реальних подіях. Колись на землі водилися дракони, чаклуни, стояли королівські палаци, таємничі печери та підземелля. Хоча чому колись – і палаци, і печери, і підземелля досі збереглися і ваблять до себе шукачів пригод. Тому що справжні пригоди значно кращі за віртуальні. Отож саме пошуки пригод повели трьох хлопців у нетрі старовинного Луцька і врешті-решт завели до кам’яного мішка. Мабуть, комусь-таки вони перейшли дорогу. Але не будемо забігати вперед – ви все прочитаєте самі. Бо цікаве життя – це мандри, бійки, таємниці, переслідування і, звичайно, кохання, бо як обійтися без кохання!

 

Зелений пес, 2003. – 208 с.

 30

 

Тетяна Парнюк

Неприємності замовляли?

 

Герої комп’ютерних ігор позеленіли б від заздрощів, якби довідалися про пригоди двох подруг – Нінки та Ксені. Одного чудового дня дівчатам довелося стати детективами та розслідувати загадкове вбивство, а тоді перетворитися на завзятих шукачів скарбу, і врешті-решт, навіть на відьом! А все тому, що спокійне життя не для них, а головне – через заповіт Нінчиного прадіда – відомого археолога Феодосія Храмова, який вказує дорогу до старовинних коштовностей. Швидше вимикайте комп’ютери і вирушайте в карколомну подорож за скарбами! Гарантуємо масу задоволення та приємних емоцій.

 

Зелений пес, 2003. – 192 с.

 31

 

Юрій Винничук

Мальва Ланда

 


Роман «Мальва Ланда» написаний у постмодерністській манері зі збереженням усіх характерних особливостей цього напрямку. Він захоплює карколомним сюжетом, присмаченим еротикою, чорним гумором, нестримним потоком фантазії і, звичайно ж, розкішною мовою. Та водночас у цьому своєрідному романі-лабіринті присутній глибокий підтекст у формі незліченних літературних алюзій і натяків, гри з читачем, як сюжетної, так і мовної.

 

Піраміда, 2003. ISBN: 978-966-441-037-0

 32

 

Валентин Тарнавський

Матріополь

 

Матріополь – держава-острів, де немає місця чоловікам. Винятково жіноче суспільство, яким правлять Музи на чолі з божественною Ейдос.
Це навіть не фантастика, це фантасмагорія, коктейль, у якому замішано гіпізм, морську романтику, грецьку міфологію, тоталітарну ідеологію, фемінізм і текстуальність. І кохання, звісно, куди ж без нього? Деякі епізоди, як-от комбінат посеред грецького полісу з комуністичним режимом, де живуть самі жінки, викликає відчуття стьобної абсурдності. Так само, як черги — квартирні, за холодильниками — й комуналки у світі циклопів та нереїд. Наскрізна самоіронія, легкий стиль і виверти авторської фантазії дають у результаті веселе іронічне чтиво, яке вирізняється з-поміж накатаних сюжетів типової «масовки».

 

Український письменник, 2003. – 240 с. ISBN: 966-579-121-4

 33

 

Юрій Бедзик

Меч Торквемади

 

Американський лікар за сумісництвом полковник ЦРУ нищить у джунглях Оріноко бази неонацистів, що винайшли «квантову бомбу».

 

Юг, 2003. – 312 с. ISBN: 966-7082-22-9

 34

 

Петро Масляк

Три сни українця

 

Цей роман написаний у 2000 році і вперше виданий у 2003 році тиражем одна тисяча екземплярів. Він дуже швидко розійшовся і осів на полицях поціновувачів подібного типу літературної продукції. Наскільки в ньому збулися "нострадамічні" передбачення автора будь-який читач може пересвідчитися сам, прочитавши даний твір. Нині автор підготував до друку ще два романи. Один з них можна охарактеризувати як реалістичну фантастику, а другий розповідає про життя в Радянському Союзі такої "неописаної" в українській художній літературі категорії "трудящих", якою є аспіранти.

 

Книгодрук, 2003.

 35

 

Жюль Верн

Замок у Карпатах

 

Книга відомого французького письменника-фантаста, яка вперше побачила світ українською мовою у Львові 1934 р. в передплатній серії “Українська бібліотека”, розповідає про таємничі події, що відбувалися в закарпатській околиці Залісся, про “духів”, які оселилися в безлюдному середньовічному замку, про трагічну історію кохання князя Рудольфа Горца та італійської співачки Стіллі.

 

Криниця, 2003. – 96 с. ISBN: 966-7575-53-5

 36

 

Герберт Веллс

Острів Епіорніса

 

Серія "Золотий жук" - це невеликі за обсягом, написані всесвітньо відомими майстрами детективного жанру, твори, що поведуть читачів крученими стежками карколомних пригод.

 

Веселка, 2003. ISBN: 966-01-0256-9, 966-01-0238-0

 37

 

Герберт Веллс

Машина часу

 

Головний герой «Машини часу», аматор-винахідник, сконструював машину часу і ризикнув вирушити в подорож у майбутнє. Потік часу прискорився, з шаленою швидкістю закружляли навколо Землі Сонце та Місяць, змінюється обличчя планети, і наш герой опиняється в 802 701 році н.е. Людська раса «еволюціонувала», розділившись на два види: життєрадісних і недалеких елоїв, що живуть в утопічній країні вічного свята і населяють поверхню планети, та звіроподібних морлоків, мешканців підземель… Чи вдасться нашому герою потрапити назад в Англію 1895 року, адже морлоки вирушили на полювання...

Фоліо, 2003.

 38

 

Анна Хома

Провина

 

Де пролягає межа між Добром і Злом? Куди поспішають, чи краще спитати, — від кого втікають двоє самотніх подорожніх, що випадково зустрілися на землі тисячоліть? Що принесла їм ця зустріч — довгоочікуваний порятунок чи остаточну загибель? Чи варто тривожити приспаних привидів і де взяти відвагу, щоб уцілити у боротьбі з ними? Одвічні запитання. Одвічна війна між Світлом і Темрявою. Війна, яка ніколи не завершується. І треба вирішити, під чиї знамена встати, і в цьому рішенні не можна помилитися, бо помилка може перерости в Провину, яка здатна перекреслити теперішнє і зруйнувати майбутнє, і яку не можна буде згладити навіть найбільшою ціною.

Піраміда, 2003. ISBN: 966-7188-80-9

 39

 

Ліман Ф. Баум

Чарівник Країни Оз

 

Повість-казка популярного американського письменника Л. Ф. Бау-ма розповідає про дивовижні пригоди дівчинки Дороті та її щирих друзів — Страшила, Бляшаного Лісоруба, Лева та песика Тото. Разом вони мандрують дорогами чарівної Країни Оз. Чимало випробувань трапляється їм на шляху, але завдяки міцній дружбі, винахідливості та згуртованості наші герої успішно долають усі перепони.

 

Школа, 2003. ISBN: 966-661-204-6

 40

 

Казки Старого Лева

 

Збірка історій від різних авторів.


ВСЛ, 2003.

 41

 

Астрід Ліндгрен

Малий і Карлсон, що живе на даху

 

Нині важко уявити сучасного хлопчика чи дівчинку, які б не знали про маленького чоловічка Карлсона, що живе на даху одного з будинків Стокгольма - столиці Швеції. Книжку про Карлсона написала шведська письменниця Астрід Анна Емілія Лінгрен, володарка Великої Золотої медалі Шведської академії і найпочеснішої нагороди дитячих письменників - Міжнародної премії імені Г. К. Андерсена.

Школа, 2003. ISBN: 966-661-131-7

 42

 

Микола Носов

Незнайко у Сонячному місті

 

"Незнайко в сонячному місті" - друга книжка ідомого російського письменника Миколи Носова (1908-1976) про кумедного малюка-коротунчика Незнайка та його друзів. Цього разу вони здійснили незабутню мандрівку до великого Сонячного міста. Веселі, захопливі пригоди дивовижних героїв роману-казки неодмінно припадуть і юним читачам, і їхнім батькам.

Школа, 2003. ISBN: 966-661-198-8