Статті‎ > ‎

Каталог україномовної фантастики 2015

Каталог україномовної фантастики 2015 

ФАНТАСТИКА ВІД УКРАЇНСЬКИХ АВТОРІВ

 

1


Макс Кідрук

Бот – 2: Гуаякільський парадокс

 

Країною прокотилася серія жорстоких убивств. Люди наче божеволіють! Тих, хто піддався цій дивній епідемії, називають сутінковими. Вони надзвичайно чутливі до магнітного поля. А ще всі сутінкові кличуть якогось Тимура...
Психіатр Лаура розуміє, що вони мають на увазі програміста Тимура Коршака, з якими вона працювала в Чилі над надсекретним проектом...

 

КСД, 2015. – 512 с. ISBN:

978-966-14-9632-2

2


Василь Кожелянко

Дефіліада у Москві

 

Цей роман належить до жанру альтернативної історії, адже основою його сюжетної лінії стала перемога спільних німецько-українських сил над Росією та пишний парад союзників 7 листопада 1941 року на Красній площі в Москві. Написаний вигадливо і з гумором, він нагадує про те, що творити історію, долати міфи та стереотипи ніколи не пізно. І звучить особливо актуально саме зараз, саме в цей час.

 

(перевидання) ВСЛ, 2015. - 192 с.

ISBN:

978-617-679-114-0

3


Олексій Чупа

Акваріум

 

"Акваріум" - то справжній шок навіть для найвибагливішого читача... "Ці раби, яких я виховав, ніколи вже не зможуть стати людьми", - свідчить передсмертна записка власника акваріума Олеся Шенколюка. Щоправда, це не такий акваріум, який ми звикли бачити на полицях у кімнатах чи на вітринах зоомагазинів. В акваріумі головного героя мешкають... дорослі люди, зменшені в десятки разів за допомогою медичного препарату. Вимушені виживати, ці напівлюди-напіврибки продовжують існувати за законами суспільства: їдять, сплять, розмножуються... Тимчасом господар акваріума проводить на них досліди і встановлює свої закони у створеному владною рукою божевільному соціумі. Соціумі, що складається не з людей - з біомаси, не здатної мислити, самостійно приймати рішення й висловлювати свою думку. Де навіть вибір політичної партії залежить від господаря, а не викликаний власними думками псевдогромадянина. Фантастика? Звичайно. Та чи не зустрінемо ми на сторінках цієї книжки знайомі обличчя?

 

Віват, 2015. – 144 с.

ISBN:

978-617-690-061-0, 978-617-690-058-0

4


Леся Гончар

Пам'ятниці предків

 

Події часів Золотого Віку здавна переповідалися біля родових багать нащадками огнищан. Повість «Симаргл і Великий Перехід» — це легенда про древнього і могутнього чарівного звіра Симаргла, що міг обертатись соколом, туром, псом і навіть людиною. Він добровільно прийшов на допомогу племені народичів, коли їх покликала у нові землі Велика Богиня, рятуючи від небувалої посухи. «Вовчиці Вирію» —про древній орден жінок-войовниць, які в безкраїх степах першими приручили коня, а «Руса — з атлантів» та «Подорож Апі» третя й четверта із серії історично-фантастичних повістей, де йдеться про часи, давніші за пам’ять — у них діють нові й знайомі вже персонажі. У повістях частково використані сюжети невідомих досі легенд про народичів-трипільців, занотованих Русланом Найдою на Київщині на початку1990-х...

 

Самміт книга, 2015. – 352 с.

ISBN:

978-617-735-020-9

5


Олег Шинкаренко

Кагарлик

 

Роман Олега Шинкаренка "Кагарлик" - це сатирична антиутопія, що зображує життя в Україні через сто років. Відбулася російська окупація, внаслідок якої Україна повернулася у середньовіччя. Головний герой, чию свідомість використали для виготовлення комп'ютерів російських військових супутників, намагається повернути втрачену через це пам'ять та свою дружину. Для цього він вирушає у загадкове місто Кагарлик, де в результаті випробування новітньої зброї назавжди зупинився час.

 

Люта справа, 2015. – 240 с.

ISBN:

978-966-97508-3-9

6


Олександр Михед

Понтиїзм

 

«Понтиїзм» - це 25 історій про черговий кінець світу в країні, життя в якій уже давно є безкінечним апокаліпсисом. Оповіді про прірву, що ховається за кожним полотном - хоч асфальтом, хоч картиною. Казки про любов, зраду, кров, ненависть, м'ясо і шлюб. Хроніки віртуальної війни під проводом віртуальних генералів невіртуальної держави. Проповіді жорстокого вірування в понти, яким поклоняється більшість країни.

 

Видавництво Аннети Антоненко, 2015. – 216 с.


ISBN:

978-617-719-223-6

7


Олександр Михед

Астра

 

«Астра» — це захоплива історія життя Віктора Варецького, розказана ним самим. Історія пошуку відповідей на запитання, які краще не ставити. Пошук правди, на шляху до якої губиш усіх, кого любив. І розумієш: усе вигадка, все ілюзія. Мандрівка дорогою, що веде серце темряви, в основу світобудови.

 

Видавництво Аннети Антоненко, 2015. – 212 с.

ISBN: 978-6-17-719219-9

8


Оксана Кіртог

Повельтелька хаосу

 

Кассандра, мешканка невеличкого приміського селища, що розкинулося в передгір’ї Карпат, ніколи не знала батьківського тепла та дружньої підтримки. Єдиними, хто розумів її, були тварини. Вони замінили дівчині людей, а дика природа — дім. І чи здогадувалася вона, що з усім цим невдовзі доведеться попрощатися? Коли в її життя ввірвалася загадкова крилата істота, Кассандра зрозуміла, що реальність не така проста, як їй здавалось, як їй здавалось, і що Земля всього лиш піщинка в безмежному космосі.
Чи вистачить Кассандрі мужності подати руку тим, хто може показати їй інше життя — за межами нашої Сонячної системи? Чи зможе вона здолати труднощі й здобути все те, чого була позбавлена на землі?
А може, новий світ стане для дівчини золотою кліткою, з якої вона захоче втекти?..

 

Мандрівець, 2015. – 456 с.

ISBN:

978-966-634-877-0, 978-966-634-876-3

9


Наталія Околітенко

Повернення фараонового сина


Книга складається з двох частин: перша — дві науково- фантастичні повісті та оповідання — є спробою спрогнозувати ті етичні проблеми, що постануть в недалекому майбут­ньому з відродженням древніх генетичних програм. Зміст другої частини якнайкраще характеризують слова одного з Отців Церкви — великого філософа Аврелія Августина: «Диво не суперечить законам природи, воно — суперечить нашим про них уявленням». Якщо все суще виживає завдяки тому, що передбачає хід грядущих подій, то чому дар прозрін­ня дається тільки обраним? Чи можна побачити власне ефір­не тіло й за яких обставин? Що таке матеріалізовані прима­ри? На ці та багато інших запитань автор не тільки відповідає, а й пропонує свої гіпотези.

Пульсар, 2015. – 608 с.

ISBN:

978-617-613-055-8

10


Дара Корній, Тала Владмирова

Крила кольору хмар

 

Ада росла без матері, а батька взагалі не знала. Вона навіть не здогадувалася, що народилася в сім`ї янголів і стала вигнанницею, сірим янголом. Ні добро, ні зло не беруть її на свій бік. Господар клубу «Темний янгол», в якого дівчина працює, теж виявився не простою людиною. Він наказав Аді забрати душу Ірен, її подруги. Дівчина не може відмовитися. Чи може? Адже чимало людських душ у полоні Господаря і благають про допомогу. Вона може загинути, допомагаючи їм. Але настав час робити вибір. Що обере Ада — темну чи світлу сторону?

КСД, 2015. - ISBN: 978-966-14-8784-9

 

11


Наталя Савчук

Діти переступу

 

Десь у глибинах пам’яті роду на тебе тисячоліттями чекав твій першосвіт, твоє Семисвіття. У ті часи на праукраїнських теренах чоловік мало що важив для богів, людськими громадами верховодили чуйні берегині та загонисті лярви, а в Дикому Степу панували птаховичі зі змієвичами та Вражеві діти, котрі зналися з лютими перевертями та мервям. Але якось берегиня з любові до чоловіка замість доньки, котра мала успадкувати всю її силу, народила двійню, вділивши чулості синові. Так у Семисвіття ввійшли «діти переступу» — напівчулі напівмужні берегиничі Врода та Волошко. Рівновагу було порушено. І тепер ніхто не знає, чи зможуть доньки Великої Ма втримати у руках світ, адже мужі почали підступну гру за панування... Наталі Савчук вдалося зазирнути у неймовірну глибочінь українського міфу й донести його до читача живим і багатобарвним, духмяним і многоликим.

 

НК-Богдан, 2015. – 216 с. ISBN: 978-966-10-2213-2

 

12


Володимир Єшкілєв

Ефект Ярковського: Те, котре холод, все те – смерть

 

Романом «Те, котре – холод, те, яке – смерть…» Володимир Єшкілєв починає новий цикл прози «Ефект Ярковського», присвячений розслідуванням ідеальних злочинів та парадоксів часу. Головний герой Олександр Ярковський – наш сучасник, котрому доступний так званий «запетльований час». Його збоченими лабіринтами можна, маючи вроджені вміння та відвагу, дійти до найглибших джерел оточуючого нас зла. Цей «ефект Ярковського» намагаються поставити собі на службу сильні світу сього, але ігри з могутніми силами завжди непередбачувані. Те, що спочатку нагадує слідство, яке ведуть екстрасенси, крок за кроком наближається до тієї безодні, звідки до нас приходять чудиська і межові питання…

 

Фоліо, 2015. – 260 с. ISBN: 978-966-03-7362-4

 

13


Костянтин Когтянц

Монети для патріарха

 

Чи часто ви читали фентезі, в якому всі історичні факти, до найдрібніших подробиць, викладені напрочуд точно?! Навіть така дивовижна подія, як громадянська війна між червоними та білими у Єгипті та Сирії на межі XVII—XVIII століть... Сердюк Мусій Ільченко на прізвисько Пройдисвіт отримує завдання — доставити Антіохійському патріархові дивні монети, знайдені під час зведення укріплень Києво-Печерської лаври... А що із цього вийшло, дізнаєтеся із нового роману Костянтина Когтянца.

 

Фоліо, 2015. – 217 с.

ISBN:

978-966-03-6682-4

14


Олексій Геращенко

Лише секунда

 

У чужій квартирі Андрій випадково знаходить щоденник, у якому описане… його життя. Що станеться, якщо раптом ти знайдеш щоденник, в якому описані життя й думки, схожі на твої як дві краплі? Це насправді твій щоденник і твоє власне життя? Те, що ти сам обрав, чи лише прожив за намальованим наперед сценарієм? Головний герой шукає відповіді на запитання, які він колись давно відклав, залишив на майбутнє. І ось вони нібито вже й забулися і загубилися, проте раптом випурхнули із глибин пам’яті, тож доводиться усвідомлювати свої слабкості й бажання, пізнавати самого себе.

Кальварія, 2015. – 192 с. ISBN: 978-966-663-349-4

15


Сергій Батурин

Вакансія для диктатора

 

У романі Автор моделює ситуацію, коли диктатор починає втрачати владу, а вчорашні покровителі роблять ставку на іншого, досліджує, як тоді поведеться вчорашній правитель, як вчинять його, здавалося би, вірні споборники, його близькі й рідні. У романі йдеться про події, які мають місце після успішного замаху на керівника держави, в одній неназваній країні. І хоча в романі не зустрічається реальних імен, читач одразу розуміє, алюзію на яку край велику країн зі злісним диктатором і коханкою-чемпіонкою світу зі спорту, зробив Сергій Батурин.

 

Кальварія, 2015. – 176 с. ISBN: 978-966-663-350-0

16


Артур Закордонець

Відунський сокіл

 

Гран разом з матір’ю-калікою мешкає у світі мисливців і відунів, у світі з давніми законами пращурів. Звичайний хлопчина з Долини наділений особливим «відунським» Даром: він може бачити очима сокола, що кружляє високо в небі. Таке вміння привертає до нього увагу мудрих відунів, котрі збирають для навчання отаких особливих учнів з рідкісними талантами.

 

Твердиня, 2015. – 301 с. ISВN 978-617-517-216-2

17


Григорій Гусейнов

Одіссея шкіпера та чугайстра

 

Нова книжка лауреата Національної премії України імені Т.Г.Шевченка, відомого українського письменника Григорія Гусейнова засвідчує відому істину, що жити ізольовано від світу, охопленого безжалісною, нещадною війною, не вдається нікому. Це драматична, з елементами фантастики, історія двох юнаків та собаки, на ім’я Чугайстер, що розгортається у степовому українському місті в часи німецької окупації.

 

Ярославів вал, 2015. – 416 с.

ISBN:

978-617-605-012-4

18


Василь Тибель

Тріанські рішкунці

 

Цей роман написаний в легкому жанрі як пародія на нашу дійсність. Усі герої твору, потрапляючи у фантастичні обставини, ведуть себе надто по-людськи, навіть трішки по-голлівудськи. Автор обрав це свідомо, аби читач відчув запах того кіно, коли головний герой запросто справляється з безвихіддю. Разом з тим, малюючи таку несхожість різних далеких світів, він хотів підкреслити, що в усьому Все­світі любов і вірність, ненависть і підлість існують за одними і тими ж законами, але добро має тріумфувати.

Твердиня, 2015. – 200 с. ISBN 978-617-517-213-1

19


Ольга Ліщук

Стрибок

 

Перша книга прози запорізької поетеси, бардеси та письменниці Ольги Ліщук. Фантастична повість призначена для широкого кола читачів.

 Плюс 73, 2015. – 172 с.

ISBN:

978-966-8612-63-3

20


Ольга Мігель

Сновида

 

Роксана намагалася не думати про власні давні рани, про друзів під кулями, і навіть про суспільство, що впало в анабіоз. Але, на жаль, вона трохи відкрила очі – лише на мить, але цього вистачило, щоб яскраве світло болісно надірвало її сон. Проте чи можливо вижити, дивлячись на істину, яка так тебе лякає?
Він ходить вулицями селища неподалік від міста. Щоночі, від опівночі до четвертої ранку. В нього є ключі від усіх дверей, він може зайти куди завгодно. І якщо твій сон буде не достатньо міцним, його заплющені очі подивляться на тебе крізь воскові повіки, і він уже не дасть тобі спокою. Але коли ти спатимеш, він тебе не займатиме! Це – єдиний вихід для тебе, звичайної маленької людини.
…Якщо, звісно, тебе влаштовує життя у вічному солодкому сні.

 

Імекс, 2015. – 288 с.

ISBN 978-966-189-364-0

21


Дмитро Дим

Казка про Зимову Дівчину

 

Ці повіді, неначе загублене в часі мереживо, сплетене зі снів та билин. Добуті вони з вуст старих характерників, та ніде правди діти, та відуни того й не приховували, - навіть їм самим вже не завжди під силу розрізнити, де у тих повідях сни, а де достеменна Ява. Однак, якщо уважно дослухатися до власного серця, то воно обов’язково вкаже вірну дорогу - вважали характерники. А так воно чи не так ? вирішуйте самі.

 

Гамазин, 2015. – 104 с. ISBN: 978-966-279-027-6

22


Наталя Тисовська

Двокнижжя

 

У пропонованій читацькій увазі книжці під однією обкладинкою зібрані найцікавіші детективно-пригодницькі романи лауреатки літературного конкурсу «Коронація слова-2011» Наталі Тисовської. Разом з героями читачі «Двокнижжя» розплутуватимуть загадки не тільки в Україні, а й у далекій заокеанській Буремній Затоці.

 

Наш час, 2015. – 512 с. ISBN: 978-617-7113-09-5

23


Марія Зоря

Гра з вогнем

 

В Україні гримить літературний конкурс романів, де головним персонажем має бути переконливо позитивний… Диявол.

 

Кальварія, 2015. – 176 с. ISBN: 978-966-663-351-7

24


Ярина Каторож

Алхімія свободи

 

Далеким чарівним королівством править мудрий і добрий король. Край, в якому мирно живуть лікарі, алхіміки та хлібороби, захищає дивний камінь світлорит, з якого побудовано Світле місто — столицю диво-країни. А ще в короля є молодший син Марк, якого випадково рятує юна Медина зі славетного давнього роду алхіміків. Дівчина не хоче, як її родичі, вдосконалювати зброю за допомогою алхімії, тож вибираючи плату за порятунок юнака — обирає можливість навчатися у найславетнішого лікаря королівства.

 

ПВД «Твердиня», 2015. –  328 с.  ISBN 978-617-517-217-9

25


Світлана Коба

Хутір – 5

 

Семикласник Андрій разом з іншими підлітками зі своєї школи вирушає в табір історичної пам’яті, в якому діти повинні прожити тиждень так, як жили їхні далекі прадіди на українському хуторі в середині ХХ століття. Чи зможуть вони впоратися з цим завданням? Адже в своєму повсякденному побуті діти звикли до зручностей, які їх оточують у мегаполісі ХХІІ століття.

 

Гамазин, 2015. – 108 с. ISBN 978-966-279-036-8

26


Юрій Винничук

Місце для дракона

 

«Місце для дракона» — напрочуд дивна історія, у якій усе навпаки: дракон на ім’я Грицько — це не лютий і кровожерливий хижак, що поїдає молодиць, а добрий травоїдний мрійник та романтик, натомість лицарі на чолі з володарем королівства — підступні та трусливі. Дракон тішиться метеликам, пише вірші та читає Біблію.

Окрім повісті «Місце для дракона» до книжки увійшли фантастичні та моторошні «Дивні оповідання» та «Львівські легенди», а також антиутопічна повість «Ласкаво просимо у Щуроград».

(перевидання) Фоліо, 2015 – 313 с. ISBN

978-966-03-7259-7

27
Юрій Винничук

Аптекар


Події нового роману Юрія Винничука «Аптекар» відбуваються у 1646–1648 роках спочатку у Венеційській республіці, а далі – у Львові. Історичне тло уміло використане для захопливої гри в дійсне-недійсне, де персонажі історичні сусідять з вигаданими, а їхні складні стосунки формуються у любовні трикутники.Фантазійні описи звучать як реальні, авторська вигадка відходить на другий план, змушуючи читача вірити у світ, витканий зі сну. Проза Ю. Винничука – це завжди інтригуюча оповідь завдяки бурхливій уяві майстра вишуканих стилізацій. Автор знову дивує тим, що новий роман, який поєднує у собі метафоричність і гострий сюжет, не схожий на жоден попередній. Хоча окремі натяки й алюзії єднають його з «Танґом смерті».

Фоліо, 2015. – 318 с.

(м’яка обкладинка):

ISBN:

978-966-03-73662

ISBN:

978-966-03-7367928


Ярослав Яріш

Сповідь з того світу

 

Не в змозі змиритися зі смертю коханого чоловіка під час подій на Майдані Марія спробує змінити Долю і повернути Коло Історії навспак. І ось жереб кинуто: Доля заводить жінку в дохристиянські часи, вимірявши дистанцію у 13 століть. Галасливим вертепом пробігають покоління, змінюються епохи... Авари, хрестоносці, монголи, яничари, НКВС... А Марія все мандрує і мандрує: щойно перетнувши фінальну лінію, знову опиняється на старті. Це і є відповіддю всесильної Долі на її виклик, адже Кола Історії не розірвати. Як гинули Іванові прадіди, так і він мусить віддати своє життя за рідну землю...

 

Фоліо, 2015. – 352 с. ISBN 978-966-03-7361-7

29


Ігор Сілівра

Цепелін до Києва

 

Світ, де електрику сприймають як шарлатанство та лженауку. Світ, де в Києві замість метро – монорейковий транспорт, у небі панують велети-цепеліни, а розрахунки виконують механічні обчислювачі. Два детективи розслідують таємничі події, що починаються випадковою зустріччю з померлим колегою, а закінчуються дослідженнями загадкових артефактів. Алгоритміст із Чернівців робить неймовірне відкриття: невідома сила контролює розвиток людства. Розслідування, відкриття та романтичні стосунки переплітаються в захопливу історію альтернативного світу.

 

(перевидання) Темпора, 2015. – 384 с.

ISBN: 978-617-569-237-0

30


Андрій Кокотюха

Привид із валової

 

Початок ХХ століття, 1909 рік. Успішний київський адвокат Клим Кошовий тікає до Львова від переслідувань царської охорони, де стає лише скромним помічником старого нотаря. Його нудні злиденні будні порушує візит комісара кримінальної поліції: у кишені трупа, знайденого у будинку на вулиці Валовій, виявили візитівку Клима. Сам чоловік загинув за досить дивних обставин, хоча офіційно це нещасний випадок. Але той дім має у Львові недобру славу. Кажуть, у ньому вже сто років блукає привид Чорної пані. Всякого, хто зустрінеться з нею, чекає погибель. І така смерть на Валовій — не перша. У гонитві за привидом Кошовий та його відданий друг Йозеф Шацький змушені зануритися у львівські нетрі та спуститися на міське дно. Ризикуючи життям, вони таки дізнаються правду про привида. І вона дуже не сподобається загадковій та впливовій красуні Магді Богданович...

 

Фоліо, 2015. – 288 с.   ISBN:978-966-03-7165-1

31


Владислав Івченко

Найкращий сищик на великій війні

 

Найкращого сищика імперії Івана Карповича Підіпригору забирають на війну. Але за характером він не воїн, і найкраще місце для таких людей – тил. Шанувальникам воєнної літератури в книжці перепаде небагато – кілька пострілів, трохи поранених, далекий відгомін канонад. Зате історій тут не менше, ніж у попередній частині, – від загадкових боліт і чудовиськ до родових проклять і нещасного кохання. Поки на фронті здобуваються перемоги, в тилу розказують історії. Вони – у цій книжці.

 

Темпора, 2015. - 491 с. ISBN 978-617-569-206-6

32


Владислав Івченко

Найращий сищик та падіння імперії

 

Війна триває, але у Івана Карповича свої турботи. Він стає знаменитістю, їздить із презентаціями книжок, опановує аероплан із відомою спортсменкою та веде богемне життя. Але без найкращого сищика все одно не обійтися. У нього далі просять допомоги, адже таємничих справ не меншає.

 

Темпора, 2015. - 428 с. ISBN 978-617-569-210-3

33


Сергій Мисько

Ін’єкція у вітрильник, або химерні пригоди тарілки

 

Людоньки, простуйте не озираючись… Простуйте і спростованим, і невтішним, і неминучим, і змінами, і зайвим, і використаним, і необхідним, і здійсненим теперішнім… Без звітів майбутньому докором минулого.

 

Твердиня, 2015. – 286 с. ISBN: 9786175172148

34


Галина Павленко

Перетворення

 

Ця книга насичена й наскрізь пройнята любов'ю до України та її народу. Герой книги, потрапляючи то до минулого, то до майбутнього, усвідомлює, настільки тісний зв'язок між часами і як багато залежить від нього самого.
Автор змушує читача переживати то емоції жалю від безповоротності трагічних помилок, то підносить на патріотичні хвилі до розуміння, що все в наших руках і ми здатні змінити хід історії, бо самі куємо свою долю.

 

Зелений пес, 2015. – 164 с.

ISBN

978-966-279-030-6

35


Андрій Процайло

Мер сидить на смерті

 

Мер Львова осідлав смерть і дійняв її до живого. Бо вона й гадки не мала ділитися своїми секретами. Хотіла взяти місто тихо і без проблем. Адже 15 квітня 2015 року – час змови! Місто Лева, стародавній прекрасний Львів, має померти – так вирішили привиди! Гіршої біди місто не знало від заснування. Чому його потайки від людей треба стерти з лиця землі і хто в цьому винен – проблема не лишень українського красеня. Леву Безрукому знову доводиться рятувати світ. І це не перебільшення. Бо ціною тепер є не тільки звільнення однієї неприкаяної душі. На шальках терезів – свобода! Пітьма прагне раз і назавжди вкрасти в світу сонце!..

 

Фоліо, 2015. – 266 с.

ISBN

978-966-03-7251-1

36


Олександр Дмитровський

Втрачені дні

 

На планету вторглася позаземна раса завойовників. Україна не стала винятком. Віктор Сікорський разом з побратимами розпочав партизанську війну проти прибульців у місті Львові. Так розпочався Спротив…

 

Айс-принт, 2015. - 194 с.
ISBN: 978-131-025-136-8

37


Еміл Андрєєв

Скляна ріка

 

Еміл Андреєв – майстер інтриг та несподіваних сюжетів. Таємничий і багатий на легенди світ Болгарії, містика, богомили, любовні трикутники і нерозділене кохання – усе це майстерно сплетено у захопливу повість.

 

Темпора, 2015. – 436 с.

ISBN

978-617-569-245-5

38


Марина та Сергій Дяченки

Ритуал

 

Перше кохання і перша зрада. Як зрозуміти, де добро, а де зло, якщо добро викликає жах, а зло приваблює красою? «Ритуал» – один із найперших, найсильніших і найпопулярніших творів знаменного подружжя Марини та Сергія Дяченків, визнаних найкращими фантастами Європи.

 

(перевидання) Абабагаламага, 2015. – 304 с.

ISBN:

968-617-585-013-8

39


Тарас Бонд

Вічність на продаж

 

Події розгортаються навколо відкриття, яке змінить світ назавжди. Бажання володіти таємницею, що забезпечить безсмертя клітинам та цілим організмам, породжує безжальну смертельну гру. Головний герой переживає не найкращі часи. Його, комерційного директора дистриб юторської компанії, звільнили, а незабаром покинули всі. Він живе в орендованій квартирі і проводить час з пляшкою, вважає, що нічого гіршого статися вже не може. І ось дзвонить телефон

Зелений пес, 2015. – 184 с.

ISBN

978-966-279-031-3

40


Микола Біоус

Секретний острів

 

У цій книзі надзвичайно реалістична і водночас фантастична проза, яка якнайкраще розкриває недоліки й трагічні умови нашого сьогодення.
Планета Земля заселена комунофашиськими рабами, які одурманені пропагандою і вже збайдужіли до всього навколишньго світу. Їх примушують обожнювати свого вождя і лише схвалювати будь-які його дії.
Вождь землян провокує заколоти в сусідніх державах: брехливою пропагандою розколює суспільство на ворожі табори, і коли ті починають конфліктувати один з одним, використовує нагоду, щоб захопити частину території сусідів. Йому весь час замало. Хоча його країна займала одну шосту частину земної суші, там панував суцільний безлад. Параноя володіння усім світом не давала Редерові спокою, він люто ненавидів усе вільне й демократичне суспільство і тому винаходив усе нову й нову зброю масового знищення та розбудовував мільйонну армію, яка, ніби зомбована, кидалася на сусідні держави, немов скажений пес.

 

Гамазин, 2015. – 160 с.

ISBN

978-966-279-034-4

41


Алекс Дігель

У місячному сяйві

 

Останньої миті демон Деметр втрачає душу жінки, яка мала скоїти самогубство, але схаменулася, згадавши подругу – Зою. Демон вирішує помститися своїй суперниці і, ставши її невидимим супутником, пробуджує давно забуті страхи Зої, які починають зводити її з розуму. Однак чим більше Деметр пізнає душу дівчини, тим сильніше змінюються його почуття до неї, і тепер він прагне захистити Зою від жахів, які сам породив.

 

Discursus, 2015. – 288 с.

ISBN

978-617-7236-20-6

42


Брати Капранови

Кобзар 2000 Soft

 

«Кобзар 2000» Братів Капранових витримав шість перевидань і за визначенням літературознавців став класикою сучасної української популярної літератури. Це – містичний зріз сучасної України, де відьми існують поряд із мобільними телефонами, вовкулаки та русалки не зважають на наявність автомобілів та бетонних парапетів, а жінки привертають коханих у той самий спосіб, що й їхні прабабусі.
Романтичні, драматичні, іноді смішні і завжди цікаві історії розбито на дві частини: SOFT, рекомендований для жінок, та HARD – для чоловіків. Подивіться уважно на обкладинку і виберіть свою книжку!

 

(перевидання) Зелений пес, 2015. – 272 с.

ISBN:

978-966-151-555-9

43


Брати Капранови

Кобзар 2000 Hard

 

Світ жорстокий, тому кожен чоловік народжується воїном. Він носить свою смерть при боці і завжди готовий до битви. Для воїна не існує мирних часів. Саме про це роман братів Капранових "Кобзар 2000 hard" - про помсту, про мужність і зраду, про війну, що тримає тут і тепер. З'їж серце ворога, і ти станеш сильнішим. Випий його очі, і ти прозрієш. Прочитай цей роман, і ти помудрішаєш.

 

(перевидання) Зелений пес, 2015. – 324 с.

ISBN:

978-966-279-038-2

44


Богдан Бойчук

Над сакральним озером кохання поза світанком

 

Двоє закоханих усвідомлюють, що вони були одружені тисячу років тому назад, у часи майя і ацтеків у Мехіко. Автор перекидає невидимі мости між віруваннями майя та карпатською демонологією і показує, як різні цивілізації формують і деформують людей та визначають їхні стосунки на тисячу років наперед.

 

Піраміда, 2015. – 216 с.

ISBN

978-966-441-367-8

45


Михайло Коцюбинський

Тіні забутих предків. Дорогою ціною

 

“Тіні забутих предків” Михайла Коцю­бинського (1864—1913) — справжній шедевр української літератури. В основу твору покладена гуцульська легенда про дивовижну любов юних Івана і Марічки. Кохання наповнює їхнє життя сенсом, проходить через усі життєві випробування, високо підносить і залишається з ними навіть після смерті. Повість сповнена яскравим колоритом гуцульського життя, віруваннями­, чарівними співанками, карпатським словесним орнаментом. Вона захоплює­ читача і засвідчує одвічність людської історії, чистоти почуттів, жадання добра в людях і абсолютну цінність кришталево чистої любові.

До видання входить також романтична повість­ “Дорогою ціною”.

 

(перевидання) Знання, 2015. – 174 с. ISBN: 978-617-07-0295-1

ФАНТАСТИКА У ПЕРЕКЛАДІ

46


Дж. Р. Р. Толкін

Гобіт або туди і звідти

 

Це історія надзвичайної пригоди, яку втнула ватага ґномів, узявшись відшукати загарбане драконом золото. Мимохіть учасником цієї ризикованої виправи став Більбо Торбин, прихильний до комфорту і позбавлений амбіцій гобіт, котрий, на власний подив, виявив неабияку винахідливість і вправність у ролі зломщика. Сутички з тролями, ґоблінами, ґномами, ельфами та гігантськими павуками, бесіда з драконом, Смоґом Величним, і радше мимовільна присутність на Битві П’ятьох Армій — ось лише деякі пригоди, що їх судилося пережити Більбо. Але траплялись і світліші моменти: щира дружба, смачне частування, сміх та пісні.
Написаний професором Толкіном для власних дітей, «Гобіт» відразу ж по виході у світ зустрів палке схвалення. Ця дивовижна історія, цілком закінчена та вивершена, водночас є преамбулою до «Володаря Перснів».

 


(перевидання) Астролябія, 2015. – 384 с.

ISBN:

978-617-664-082-0

47


Дж. Р. Р. Толкін

Діти Гуріна

 

Твір, який опублікував син автора — Крістофер Толкін, — описує трагічну долю Туріна та Нієнор, що мусять спокутувати мужність їхніх батькíв. Над ними тяжіє прокляття Морґота — жахлива помста їхньому батькові за небажання скоритися волі Темного Володаря. Сумної розв’язки не уникнути навіть завдяки співчуттю ельфів, власній відвазі чи перемозі над драконом Ґлаурунґом. Утім боротьба, навіть безнадійна, все-таки має сенс — як запорука перемог у майбутніх битвах зі злом, що їх Дж. Р. Р. Толкін описав у інших творах — «Гобіті» та «Володарі Перснів».

 

(перевидання) Астролябія, 2015. – 320 с.

ISBN:

978-617-664-061-5

48


Дж. Р. Р. Мартін

Буря мечів

 

Перед вами третя частина знаменитої саги Джорджа Мартіна "Пісня льоду й полум?я". "Буря мечів" - саме це очікує читача на сторінках роману. Причому найбільш гострий та безжальний меч тримає в руках автор. Незамінних героїв не буває, безсмертних також. Війна збирає свій кривавий врожай, та все більш наполегливо серед брязкоту сталі звучить голос магії. Кожен сам за себе.
У своїй пристрасті до реалізму Джордж Мартін не шкодує ніжні почуття читачів. Побут роздертої в клапті війною країни описаний в усіх подробицях: мародерство, розбій, голод, сварки і бійки усіх з усіма, міжусобиці дрібних місцевих панів, бруд, хвороби та інші напасті, що супроводжують військовий час. Куди не кинь оком, від Стіни до самого півдня - руїна. І на такому тлі надзвичайно яскраво виступають персонажі. Як їх змінить війна? Що вони втратять, а що віднайдуть?

 

КМ-Букс, 2015. – 1152 с. ISBN: 978-617-538-399-5

49


Ендій Вейр

Марсіянин

 

Якщо вся команда наукової експедиції "Арес 3" бачить, як Марка Вотні проштрикнуло антеною, це ще не значить, що він мертвий. Навіть якщо його, пораненого, залишили самого на безлюдній планеті. Що ж залишається бідоласі? Будувати із залишених експедицією матеріалів транспорт, що допоможе йому повернутися на Землю? Чи зачаїтися і дочекатися наступної експедиції? А що як вона не прибуде?

 

КМ-Букс, 2015. – 416 с. ISBN: 978-966-923-060-7

50


Ричард Метисон

Куди приводять мрії


Що чекає на нас за порогом життя? Небуття чи вічність? Чи, можливо нескінченна подорож? Саме така мандрівка поза простором та часом судилася Крису після смерті. Щоб визволити кохану, яка вкоротила собі віку, та знову знайти надію й любов, він ладен покинути рай і спуститися в пекло. адже справжнє кохання не зможе зруйнувати навіть смерть.

 

КСД, 2015. – 288 с. ISBN: 978-966-149-100-6

51


Габріель Гармія Маркес

Сто років самотності

 

Переплітаючи казки, старовинні перекази, легенди і притчі, розсуваючи межі реального до меж фантастичного, Маркес описує історію відірваного від світу маленького містечка Макондо, де живуть кілька поколінь роду Буендіа, кожен з представників якого несе в собі печатку самотності. Роз'єднаність членів сім'ї, їхня нездатність порозумітися, набувають у романі воістину міфологічного характеру, призводячи до загибелі роду.

 

(перевидання) Фоліо, 2015. – 480 с.

ISBN:

978-966-03-7181-1

52


Деніел Кіз

Квіти для Елджернона

 

Популярне оповідання у жанрі наукової фантастики, один з найважливіших і найбільш відомих творів у бібліографії американського письменника і філолога. Книга Деніела Кіза «Квіти для Елджернона» вперше побачила світ у 1959 році, а вже наступного року здобула престижну премію «Х’юго», яку багато хто з критиків і читачів вважає аналогом Оскара у середовищі науково-фантастичної літератури.

 

КСД, (2014) 2015. – 304 с.

ISBN:

978-966-14-8332-2, 978-0-15-603008-3

53


Сельма Лагерлеф

Сага про Єсту Берлінга

 

Сельма Лаґерлеф, поряд з Авґустом Стріндберґом, належить до найбільших шведських письменників кінця ХІХ і початку ХХ сторіччя. У своїх творах вона, як ніхто з її співвітчизників, зуміла віднайти найхарактерніші риси шведського національного характеру. Тому, хоч її яскрава, оригінальна творчість усе ж таки тяжіє до традиційної, класичної манери художнього зображення і сягає корінням у фольклор, вона мала і має великий вплив на видатних представників сучасної шведської літератури, навіть на тих, що належать до різних новітніх течій. Критика одностайно визнає, що поява "Саги про Єсту Берлінґа" Сельми Лаґерлеф знаменує собою початок епохи великого роману в шведській літературі.

 

(перевидання) Видавництво Жупанського, 2015. – 368 с.

ISBN:

978-966-2355-53-6

54


Мішель Уельбек

Покора

 

2023 рік. До влади у Франції приходять мусульманскі партії — ліквідовано рівність між чоловіками і жінками, вводиться багатоженство.
Викладач Сорбони Франсуа приймає іслам і «знаходить себе»: отримує престижну роботу і кілька дружин. Але до чого це приведе?

 

КСД, 2015. – 256 с.

ISBN:

978-966-14-9099-3, 978-2-0813-5480-7

55


Рей Бредбері

Марсіанські хроніки

 

Чи існують насправді марсіани? Доки наші науковці з’ясовують ці питання, ми можемо пофантазувати і знайти відповіді на них у «Марсіанських хроніках» Рея Бредбері. Люди прилетіли на червону планету зі спустошеної ядерною війною Землі й взялися її колонізувати. Звичайно ж, за своїм образом і подобою. Почалося все з витіснення корінного населення, марсіан, і засмічування незайманого світу старим мотлохом своїх земних уявлень та уподобань... До чого все це призведе? Що трапиться з Марсом? Чи виживуть марсіани після контакту з людьми і навпаки? Приємної Вам мандрівки на загадкову планету Марс…

 

(перевидання) НК-Богдан, 2015. -392 с.

ISBN: 978-966-10-3629-0

56


Рей Бредбері

Кульбабове вино

 

Як цікаво жити, коли тобі лише 12… Можна ночувати у дідовій вежі, бігати у тенісних туфлях-легкоступах, вести облік повсякденних подій і нових відкриттів, побачити справжню Машину щастя, а ще… а ще… За літо потрібно встигнути так багато! Та найголовніше — приготувати кульбабове вино, так багато кульбабового вина, аби вистачило на цілу зиму. Адже те вино і є «спіймане і закорковане в пляшках літо». Сповнене чарівних пригод літо 1928 — прекрасна пора для дванадцятирічного Дуґа та його рідних і друзів — чекає на вас на сторінках повісті «Кульбабове вино». Читайте і насолоджуйтесь.

 

(перевидання) НК-Богдан, 2015. – 432 с.

ISBN:

978-966-10-2539-3

57


Рей Бредбері

Кульбабове вино

 

Як цікаво жити, коли тобі лише 12… Можна ночувати у дідовій вежі, бігати у тенісних туфлях-легкоступах, вести облік повсякденних подій і нових відкриттів, побачити справжню Машину щастя, а ще… а ще… За літо потрібно встигнути так багато! Та найголовніше — приготувати кульбабове вино, так багато кульбабового вина, аби вистачило на цілу зиму. Адже те вино і є «спіймане і закорковане в пляшках літо». Сповнене чарівних пригод літо 1928 — прекрасна пора для дванадцятирічного Дуґа та його рідних і друзів — чекає на вас на сторінках повісті «Кульбабове вино». Читайте і насолоджуйтесь.

 

(перевидання) НК-Богдан, 2015 (2016). – 432 с.

ISBN: 978-966-10-4272-7

58


Рей Бредбері

Все літо наче день один. 100 оповідань. Том 1

 

До книги увійшли 50 відібраних самим автором оповідань. Українською мовою абсолютна більшість з-поміж них друкується вперше. Значний інтерес для любителів фантастики становитимуть передмова Рея Бредбері, у якій він розповідає про причини «появи» того чи іншого твору, а також ґрунтовні примітки та «паспорти» кожного оповідання.

 

НК-Богдан, 2015. – 576 с. ISBN: 978-966-10-4269-7

59


Рей Бредбері

Все літо наче день один. 100 оповідань. Том 2

 

До книги увійшли 50 відібраних самим автором оповідань. Українською мовою абсолютна більшість з-поміж них друкується вперше. Значний інтерес для любителів фантастики становитимуть передмова Рея Бредбері, у якій він розповідає про причини «появи» того чи іншого твору, а також ґрунтовні примітки та «паспорти» кожного оповідання.

 

НК-Богдан, 2015. – 592 с. ISBN: 978-966-10-4270-3

60


Рей Бредбері

451 градус за Фаренгейтом

 

Що трапилося з нашим світом? Чому пожежники спалюють будинки, а не гасять пожежі? Чому люди не читають книги, не ходять пішки і майже не розмовляють одне з одним? Як виглядатиме наша Земля та якими будуть люди, якщо заборонити їм читати книги? Зі сторінок одного з найкращих творів Рея Бредбері ви дізнаєтеся, як люди навчаться зберігати книги для наступних поколінь, хто повстане проти пануючої системи і як зустріч із «чудною» дівчиною Кларіс змінить життя пожежника Ґая Монтеґа…
   Для широкого кола читачів.

 

НК-Богдан, 2015. – 272 с.
ISBN: 978-966-10-3874-4

61


Рей Бредбері, Дуглас Адамс та ін.

Фантастика

 

Збірка оповідань.

 

 

Генеза, 2015. – 304 с.

ISBN:

978-966-11-0555-2

62


Стівен Кінг, Пітер Страуб та ін.

Що ховається у сутінках

 

Збірка оповідань майстрів горору, детективу, трилеру! Серед авторів — уславлений Стівен Кінг і його співавтор Пітер Страуб, чотириразовий володар премії Брема Стокера Джек Кетчам та ін. «Миттєва вічність» У спустошеному місті журналіст помічає дівчинку, яку більше не бачить ніхто... «Доллі» Батько наказав п`ятнадцятирічній Еллі викинути свою ляльку. Та вона заховала її. А тепер чує її голос... «Кольору крові» Двоє чоловіків напали на беззахисну жінку. Але вона відьма...

 

КСД, 2015. – 118 с.

ISBN

978-617-12-0329-7

63


Стівен Кінг

Ярмарок нічних жахіть

 

Нова збірка Стівена Кінга містить 20 оповідань, написаних за останні роки. Над перекладами працювали фахівці, які знають і люблять творчість автора.
Захопливі, моторошні й абсолютно переконливі розповіді стануть кращим подарунком усім прихильникам його творчості. У маленьких передмовах до кожної історії автор розповідає, що спонукало його до написання.

 

КСД, 2015 (2016). – 448 с.

ISBN 978-617-12-0392-1

 

64


Стівен Кінг

Чаклун та сфера


Колись Роланд дізнався, що Темна вежа почала руйнуватися, а отже світу загрожує небезпека. Через її пошуки він втратив кохану. І тепер Роланд і його друзі вже не можуть зректись свого шляху.
На них чекають нові зустрічі і небезпека, страшніша за смерть...

 

(перевидання) КСД, 2015. – 784 с. ISBN

978-966-14-0159-3

 

65


Стівен Кінг

Вовки Кальї

 

Роланд і його безстрашні друзі продовжують свою подорож світами. На їхньому шляху зустрічається селище Калья. Скоро сюди прийдуть істоти, яких називають вовками, і заберуть із собою половину дітей містечка.
Стрілець обіцяє допомогти їх врятувати. Але чи зможе він зупинити вовків?

 

(перевидання) КСД, 2015. – 720 с. ISBN

978-966-14-0584-3

 

66


Стівен Кінг

Пісня Сюзанни

 

Сюзанна разом зі стрільцем Роландом пройшла довгий шлях у пошуках Темної вежі. Але тепер контроль над її тілом захопила демониця Міа. Вона збирається відправитися до Червоного короля — ворога стрільця. Міа переноситься в інший світ.
Чи зможуть друзі знайти її там і визволити Сюзанну з-під влади демониці? Над ними нависла смертельна небезпека, але вони продовжують свою подорож.

 

(перевидання) КСД, 2015. – 464 с. ISBN

978-966-14-0791-5

 

67


Стівен Кінг

Темна вежа

 

Щоб перемогти, Роланду і його друзям треба врятувати від загибелі письменника Стівена Кінга!
Вони роблять це, але ціно
ю життя одного з них. Роланд наблизився до Темної вежі сам, як і бачив це у снах. Стрілець робить останній крок і...

 

(перевидання) КСД, 2015. – 784 с. ISBN

978-966-14-1164-6

68


Стівен Кінг

Вітер у замкову шпарину

 

Ця книга продовжує роман «Чаклун та сфера. Темна вежа IV».
Страшна буря, болото, повне жахів, стовп, увінчаний головою, — все це побачив Кінг і зрозумів, що хоче побачити й інше. Так з`явилася ця книга про пригоди відважного стрільця та його друзів після того, як вони покинули Смарагдове місто.

 

(перевидання) КСД, 2015. – 352 с. ISBN: 978-966-14-4259-6

69


Стівен Кінг

Чотири сезони


Шоушенк - в'язниця, з якої ще нікому не вдавалося втекти. Енді Дюфрейн потрапив сюди за вбивство, якого не вчиняв. Невинна людина засуджена на довічне ув'язнення... У тюремному пеклі так легко збожеволіти! Але Енді виявився міцним горішком... Ще ніхто не втікав із Шоушенку? Отже, він буде першим! Пронизлива історія про силу людського духу і про те, що ніколи не можна здаватися - навіть коли здається, що виходу немає...

До видання також увійшли повісті "Здібний учень", "Тіло" та "Метод дихання".

КСД, 2015. – 704 с.

ISBN:

978-966-14-9291-1, 978-0-670-27266-2

70


Стівен Кінг

Мізері

 

У житті успішного письменника Пола Шелдона була лише одна жінка, яку він щиро ненавидів, — героїня його мелодраматично-пригодницьких романів Мізері Честейн. «Убивши» нарешті Мізері й добряче відсвяткувавши початок нового етапу творчості, письменник на глухій дорозі потрапляє в автокатастрофу. Опритомнівши в будинку колишньої медсестри Енні Вілкс, своєї «найпалкішої шанувальниці», схибленої маніячки-вбивці, Пол Шелдон зрозуміє, що таке справжня ненависть, біль і жах і яку ціну має сплатити автор за своє творіння.

 

КСД, 2015 (2016). – 384 с.

ISBN

978-617-12-0397-6

71


Стівен Кінг

Кладовище домашніх тварин

 

Улюбленого кота сім`ї Луїса збила вантажівка. Приятель пропонує поховати його на старому індіанському цвинтарі. А вранці кіт повертається додому. Виявляється, домашніх улюбленців можна повернути з того світу. Що станеться, коли хтось спробує поховати там людину...

 

КСД, 2015. – 400 с.

ISBN

978-966-14-9548-6

 

72


Стівен Кінг

Відродження

 

Джеймі було шість, коли він зустрів пастора Чарльза. Вони багато часу проводили разом. Але після жахливої загибелі родини Чарльз прокляв небо й покинув містечко.
Через кілька років пастор урятував життя Джеймі. Прийшовши до тями, хлопець відчуває, що втратив щось важливе. Чому йому сняться мертві син і дружина пастора?

 

КСД, 2015. – 416 с.

ISBN

978-966-14-8916-4

 

73


Стівен Кінг

Що впало, те пропало

 

Легендарного письменника вбиває збожеволілий фанат Морріс Белламі. Він викрадає записники літератора, які містять його новий роман, але прочитати твір не встигає — поліція наступає йому на п’яти. Перш ніж потрапити до поліцейських у руки, Морріс заховує свій скарб… Роки по тому хлопчик Піт Сауберс знаходить скриню із записниками славетного письменника. Але ця знахідка смертельно небезпечна — безжальний Белламі виходить на волю! Урятувати Піта від навіженого має детектив Ходжес…
Другий роман Трилогії Білла Ходжеса

 

КСД, 2015. – 448 с. ISBN

978-617-12-0015-9

74


Стівен Кінг

Воно

 

Одна з найбільших і найпопулярніших робіт у бібліографії автора. Роман за крупицями створювався протягом довгих 4 років. Книга цікава і сюжетом, і манерою викладу. Королю жахів вдалося створити по-справжньому містичний і несамовитий образ зла, яке, як заведено, буде стерто з лиця землі. У написану Стівеном Кінгом книгу «Воно» увійшов збірний образ, письменник скористався переказами й легендами про злих духів в Америці, Європі та Азії. У підсумку вийшов твір, який легко полоскоче нерви навіть сміливцю.

 

КСД, 2015. – 1344 с.

ISBN:

978-966-14-8697-2

75


Стівен Кінг

11.22.63


22 листопада 1963 року в Далласі пролунали три постріли. Президента Кеннеді було вбито, і світ змінився.

У наш час звичайний вчитель Джек Еппінг дізнається, що у барі його приятеля розташований портал, що веде в 1958 рік. Джек може почати нове життя у часи Елвіса Преслі та рок-н-рола, познайомитися з відлюдником Лі Харві Освальдом і не дати йому вбити президента. Але чи можна грати з минулим? Що чекає на світ, де Кеннеді залишиться живим?

(перевидання) КСД, 2015. – 896 с. ISBN 978-966-14-3432-4

76


Брем Стокер

Самоцвіт семи зірок


Уславлений автор "Дракули" написав далеко не один ґотичний роман, а його містичний твір про прокляття єгипетської мумії - "Самоцвіт семи зірок" - свого часу так вразив публіку, що видавець навіть змусив автора переписати похмуру кінцівку, зробити її щасливішою. Ось уже понад століття містична історія про археолога, який заповзявся оживити древню єгипетську мумію цариці Тери, бентежить не одне покоління читачів; роман був чотири рази екранізований і започаткував новий напрямок у ґотичній літературі.

Ексмо, 2015. – 256 с.

ISBN:

978-0-7504-0005-3

77


Герберт Веллс

Невидимець. Машина часу

 

«Машина часу» (1895) стала першим науково-фантастичним романом письменника. У цьому творі геніальний винахідник уможливлює мандрівки людини у часі й просторі. За десять років до Ейнштейна Веллс назвав реальність чотиривимірною. Паралельні світи, антигравітація, прискорювач темпу життя також вперше зявилися у текстах фантаста-експериментатора, як і люди на Місяці. У романі «Невидимець» (1897) вчений Гриффін, після тривалих наукових досліджень, відкрив таємницю перетворення людини в невидимця. Ставши невидимим, герой здобуває необмежену владу над людьми, що він і намагається використати лише для своїх інтересів. Непомітно для себе чоловік перетворюється на злочинця, а потім і на жертву, що мусить боротися за своє виживання.

 

Наш формат, 2015. – 248 с.

ISBN

978-617-7279-24-1

78


Томас Главініч

Життя бажань

 

Уявіть собі, що починають збуватися ваші найглибинніші бажання. Найпотаємніші, темні бажання, про які ви досі не мали ані найменшого здогаду. Так відбувається з Йонасом, головним героєм роману, якому одного дня несподіваний зустрічний пропонує виконати три бажання. Йонас, одружений, батько двох дітей, працівник рекламної агенції і пристрасний коханець поза шлюбом, пристає на пропозицію і поринає в гру. Що бажає собі Йонас? А може, ніч відає більше про його бажання, ніж він сам? «Його життя, здавалося, набрало швидших обертів, щоб раптово зупинитись і обережно дати йому змогу пережити щось вагоме. Невдовзі він знову жив ніби перед камерою, швидко, але не безболісно.» Австрійський письменник Томас Ґлавініч ділиться з читачем історією нічим непримітного тридцятип’ятирічного чоловіка, який одержує саме те, чого бажає. І дещо більше…

 

Книги ХХІ, 2015. – 252 с.

ISBN:

978-617-614-100-6

79


Джозеф Конрад

Серце пітьми

 

Роман «Серце пітьми» (1902) всесвітньо відомого англійського письменника польського походження та вихідця з України Джозефа Конрада (1857–1924) сягає найглибших основ людського єства і, можливо саме через це, вважається одним із найвидатніших літературних творів ХХ століття. Його основною темою, як і інших творінь письменника, є нескінченна мандрівка західної людини світовими околицями. Бездомний, знекорінений моряк Марлоу винаймається шкіпером річкового пароплава у бельгійську торгову компанію з єдиним завданням: знайти у нетрях Конго її найуспішнішого агента — постачальника слонової кістки Курца, — який, з невідомих для Марлоу причин, став для компанії дуже «незручним». Але буденна для колоніальних часів мандрівка перетворюється у жахливу подорож до серця пітьми…

 

Астролябія, 2015. – 160 с. ISBN: 978-617-664-081-3

80


Джозеф Конрад

Серце темряви

 

“Серце темряви” — один із найбільш визнаних і глибоких творів англійського письменника, польського емігранта родом з України Джозефа Конрада (1857—1924). Зі сторінок роману перед читачем постає сповнена недомовленостей, а часом і натяків, розповідь моряка, капітана судна, про свою подорож до берегів Конго. Важливо, що природа Африки у творі постає як окремий персонаж. Зустріч із цим світом, можливість поглянути на нього очима колонізаторів і колонізованих дає змогу головному героєві по-новому оцінити ту темряву, що визирає з густих джунглів, і побачити її в душах білих людей, які вважають себе носіями цивілізації і культури.

 

Знання, 2015. – 175 с. ISBN: 978-617-07-0320-0

81


Едгар Аллан По

Чорний кіт

 

Едгар Аллан По (1809—1849) — класик американської літератури, людина яскравого таланту і тра­гічної долі. До пропонованої збірки увійшли оповідання письменника, написані у готичному стилі, герої яких мають незвичайну вдачу й вирізняються ексцентричною поведінкою. Твори насичені глибоким психологізмом, екстремальними ситуаціями, в яких вижи­вають лише сильні духом. Майстерне поєднання міс­тичних елементів, сцен жахіть, вчинків, що суперечать усталеним уявленням про життя і смерть, з романтикою, сатирою, натяками і недомовленостями робить твори Едгара По цікавими і привабливими для читачів і сьогодні.

 

Знання, 2015. – 190 с. ISBN: 978-617-07-0324-8

82


Джеймс Джойс

Улісс


Джойсів «Улісс», який був уперше опублікований 1922 року, вважається не лише найвизначнішим модерністським твором, а й узагалі найвизначнішим літературним твором ХХ сторіччя. Завдяки своєму таланту, своєрідному гумору та надзвичайній ерудованості Джеймс Джойс майстерно сполучає опис одного-єдиного дня із життя рідного йому Дубліна 16 червня 1904 року та захопливу мандрівку історією культурних здобутків усієї людської цивілізації. Завдяки складній поліморфній стилістиці твору, чисельним алюзіям, парафразам і цитуванням «Улісс» і понині вважається одним із найскладніших і найзаплутаніших творів в історії літератури. Йому присвячено не одну сотню наукових робіт, досліджень, монографій і книжок, а коментарі до нього часом значно перевершують обсяг самого роману.

Видавництво Жупанського. 2015, - 736 с.

ISBN:

978-966-2355-61-1

83


Чак Поланік

Чарівна ти

 

Скромна Пенні шокована — вона отримала запрошення на побачення з мільйонером Максвеллом. Він привіз дівчину в розкішні апартаменти і подарував неймовірну насолоду... навіть не доторкнувшись до неї. Пенні дізнається, що на ній тестували нову секс-іграшку...

 

КСД, 2015. – 288 с. ISBN

978-966-14-9098-6

84


Ян Потоцький

Рукопис, знайдений у Сарагосі

 

"Рукопис, знайдений у Сараґосі" - один з найхимерніших романів світової літератури, справжній шедевр, який підштовхує до щораз нових прочитань та інтерпретацій. За своєю структурою він нагадує китайську шкатулку, відкриваючи яку, ми в найнесподіваніших місцях виявляємо нові, менші шкатулки, а в них - знову нові, і так мало не до безконечності. За багатством змісту йому важко знайти аналоги в світовій літературі. Це захоплююче читання найвищого ґатунку, яке дарує читачам багато інтелектуальних насолод і безліч емоцій у пошуку ключів до таємниць і розв'язання несамовитих загадок. Роман цей можна читати як філософський твір, як містичний роман, як роман жахів, як гру з літературними традиціями, згідно з засадами літератури Просвітництва чи згідно з засадами карт таро. Знайдемо тут і фантастичні мотиви і елементи пригодницького та шахрайського романів, екскурси в теологію, філософію, геометрію і т. д. Сицилійські бандити, пірати, контрабандисти, монахи, рицарі, вчені, купці, жебраки, арабські шейхи, дипломати, солдати, єгипетські жерці, кабалісти, підвладні їм духи, перевертні, нарешті сам диявол стають героями численних розповідей, відчутно приправлених еротикою. Отож, відкрийте для себе химерний, фантастичний, барвистий світ роману Яна Потоцького.

 

Піраміда, 2015. – 720 с.

ISBN

978-966-441-411-8

85


Володимир Войнович

Москва 2042

 

Знаменитий роман-антиутопія, що наробив багато галасу в Радянському Союзі. Віталій Карцев дивовижним чином мандрує в часі й потрапляє до Москви майбутнього — дивної держави МОСКОРЕП. Вона обнесена високою залізобетонною стіною, люди тут схожі на роботів, а править усіма Геніалісимус, який виявляється давнім другом Карцева з минулого — Льошкою Букашевим.

 

КСД, 2015 (2016). – 400 с. ISBN

978-617-12-0090-6

86


Конні Вілліс

Книга судного дня

 

Що буде, якщо людина опиниться не в тому місці і не в той час? Швидше за все, що нічого доброго. Принаймні, так трапилося із головною героїнею роману Ківрін — студенткою Оксфорду, котра із 2054 року потрапила в середньовічну Англію 1348 року, у самий розпал епідемії чуми. Їй зостається покластися лише на себе та на людяність інших.
   А щодо самого роману, відзначеного трьома найпрестижнішими преміями SF — Х’юґо, Неб’юла і Локус, як і його титулованої авторки, то вони коментарів не потребують.

 

НК-Богдан, 2015. – 576 с.
ISBN: 978-966-10-2037-4

 

87


Джордж Орвелл

1984

 

"1984" — один з найголовніших і вже точно найважливіший роман сторіччя. Важко пригадати якийсь інший літературний твір, який би настільки ж чітко, прадиво і жорстоко поставив перед загалом таку ж важливу проблематику. А саме: що таке влада? Яка її природа? Куди прямує сучасне суспільство? Що таке справжня смерть, і яка саме смерть є справжньою — фізична смерть індивіда, а чи смерть його внутрішнього єства, при збереженні фізичного тіла?

 

Видавництво Жупанського, 2015. – 312 с.

ISBN:

978-966-2355-57-4

88


Джордж Орвелл

Колгосп тварин

 

В романі алегорично відображено події під час становлення та існування епохи Сталінізму перед Другою світовою війною. Орвелл, будучи за переконаннями соціал-демократом, та членом Незалежної лейбористської партії, критично ставився до Йосипа Сталіна та до керованої з Москви політики комуністичних партій після спостереження за роботою НКВС під час громадянської війни в Іспанії.

 

Видавництво Жупанського, 2015. – 120 с.

ISBN:

978-966-2355-60-4

89


Володимир Сорокін

Блакитне сало

 

Сюжет крутиться довкола унікальної речовини, яку виробляють двійники російських письменників в альтернативному 1954 році.

 

Фоліо, (2014) 2015. – 384 с. ISBN: 978-966-03-6705-0

 

90


Роджер Желязни

Девять принців Амбера

 

«Дев’ять принців Амбера» — перша книга циклу романів «Хроніки Амбера» американського письменника-фантаста Роджера Желязни.
У приватній лікарні після автокатастрофи до головного героя роману — Корвіна, повернулась свідомість. Але він не пам’ятає, хто він. Від лікаря йому вдається дізнатися, що у нього є сестра Евелін. Корвін тікає з лікарні і приходить до неї додому. В домі сестри він натрапив на шокуючу знахідку — колоду карт Таро, на яких зображений він та члени його сім’ї… У нього попереду безліч пригод та небезпек. Чи подолає він їх?

 

НК-Богдан, 2015. – 280 с. ISBN: 978-966-10-4280-2

91


Роджер Желязни

Рушниці Авалону

 

«Рушниці Авалону» — друга книга циклу романів «Хроніки Амбера» американського письменника-фантаста Роджера Желязни.
Прокляття Принца Амбера, сказане у гніві, скріплене стражданнями й кров'ю, завжди збувається.
Вирвавшись з ув'язнення, Корвін виявляє, що темні сили загрожують неминучою загибеллю не лише його ворогам, але і йому та всьому, що для нього важливе.
І тепер Принц Корвін повинен зробити вибір між помстою та благополуччям Амбера.

 

НК-Богдан, 2015. – 304 с. ISBN: 978-966-10-4281-9

92


Дуглас Адамс

Путівник по Галактиці для космотуристів

 

«Путівник по Галактиці для космотуристів» – фантастично-унікальна книжка про пригоди вельми веселої компанії оригінальних персонажів, серед яких є двоє аборигенів з планети Земля. Своїми карколомними пригодами та дотепними діалогами вони не дадуть вам розслабитись ані на сторінку.
   Рекомендуємо прочитати мислячим істотам, котрі шукають у своєму житті хоч якийсь сенс. Бо в книзі містяться всі відповіді на питання, що ж таке Життя, Всесвіт, ну і все таке інше.
   Роман увійшов до списку «200 найкращих книг за версією ВВС (Бі-Бі-Сі)». Та й у списку «100 найкращих книг» також є!
   Саме час долучитись до міжпланетної культури та витонченого англійського гумору.

 

НК-Богдан, 2015. – 232 с.
ISBN: 978-966-10-4358-8

93


Джоан Ролінг

Гаррі Поттер і філософський камінь

 

Це перша книга про Гаррі Поттера. Відірвавшись від комп'ютерів і телеекранів, сотні мільйонів дітей та дорослих у всьому світі ЗНОВУ ЧИТАЮТЬ! Такого успіху не знала жодна художня книга. Казка про хлопчика-чарівника Гаррі Поттера зачарувала всю планету...

 

(колекційне перевидання) Абабагаламага,2015. – 248 с. ISBN 978-617-585-100-5

94


Джоан Ролінг

Казки барда Бідла


Казки барда Бідла («The Tales of Beedle the Bard») безпосередньо пов’язані з книгами про Гаррі Поттера. Це п’ять абсолютно несхожих казкових історій, читання яких викликає то захоплення, то сміх, а то й тривожне відчуття смертельної загрози. І маґлам, і чарівникам буде вельми цікаво ознайомитися з коментарями Албуса Дамблдора, у яких він ділиться невідомою досі інформацією про життя Гоґвортсу.

(перевидання) Абабагаламага,2015. – 128 с. ISBN 978-966-7047-78-8

95


Джоан Ролінг

Квідич крізь віки

 

Якщо ви коли-небудь цікавились, звідки взявся золотий снич, як з'явилися бладжери і чому на мантіях «Комет із Віґтауна» зображено м'ясні тесаки, то «Квідич крізь віки» саме для вас. Юні шанувальники квідичу мало не щодня гортають сторінки цієї безцінної книжки, консультуючись із нею.

 

Абабагаламага, 2015. – 96 с.

ISBN:

978-617-585-086-2

УКРАЇНСЬКА ПІДЛІТКОВА ФАНТАСТИКА

96


Володимир Арєнєв

Порох із драконових кісток

 

Перша книга дилогії «Сезон Кіноварі» складається з 13 розділів та містить близько 30 кольорових і чорно-білих ілюстрацій Олександра Продана.

 

Марта на прізвисько Відьма — звичайна старшокласниця. Відтоді, як батько поїхав на заробітки, вона живе удвох із мачухою, яку терпіти не може. Марта мріє вирватися з рідного містечка, а для цього сумлінно вчиться й підробляє в Інкубаторі. Однак зароблених грошей навряд чи вистачить на платне навчання в столичному універі.І тому в Марти є ще один приробіток: вона потай викопує, нейтралізує і збуває токсичні кістки. Кістки драконів.

 

КМА, 2015. – 236 с. ISBN: 978-966-518-679-3

(колекційне видання) ISBN: 978-966-518-679-3

97


Наталія Щерба

Часодії

 

У шостій, завершальній, книзі циклу "Часодії" на Василину й Феша чекають неймовірні випробування. Наближається фатальна мить — вирішальна битва за трон Часу. Зодче Коло збентежене: Василина Огнєва стала ученицею Астрагора, запеклого ворога всіх ефларських часівників, Феш Драгоцій безслідно зник, і невідомо, що очікує ключників у майбутньому. І тільки Астрагор упевнений у своїй долі та стрімко прямує до найголовнішої мети, залучаючи союзників і розбиваючи ворогів. Чи вдасться Василині врятувати свого друга? Яка доля судилася її батькові, Нортону Огнєву? Ким же насправді є Родіон Хардіус і які ще таємниці зберігає Розколотий замок? В останній книзі часодійної історії розкриються всі найважливіші секрети і ми нарешті дізнаємося, на чиєму боці сам Час!

 

Школа, 2015. – 448 с.

ISBN:

978-966-429-290-7

98


Оршуля Фариняк

Айхо, або полювання на шпигуна

 

...Чи завершується Подорож, коли закінчуються мрії? Чи закінчуються мрії, коли завершується шлях? Айхо нарешті дістається омріяної Шанталії, стає спудеєм Університету Природо знавства, потрапляє в легендарний Клас Правиці. Здавалося б, на цьому і завершаться його митарства. Після піратського полону, небезпечних мандрів химерною Вершиною Тиші, рабовласницькою Сакарією – Шанталія з величчю її Університетів, веселим галасом спу деїв, атмосферою свободи і рівноправ’я видається світлим, казковим сном.Та чи не ховається у цій оманливій безтурботності щось темне, лихе, смертоносне? Чи не перетвориться мирний сон Шанталії у жахіття? Чи вдасться Айхо розгадати загадку Вісьмох? Чи зустрінеться віч-на-віч з потаємним ворогом? Чи розпочнеться полювання? Полювання на шпигуна…

 

Твердиня, 2015. – 228 с. ISBN 978-617-517-199-8

99


Дара Корній

Петрусь химородник


У найчарівнішу пору року, на Івана Купайла, коли сходить на землю Сила Сварожа, коли превеликої моці набувають духи, добрі й лихі, Петрусеві доведеться шукати чарівну квітку папороті. І під час того іспиту від його мужності залежатиме доля не тільки людей, а навіть самих богів. Проти нього постане лихе воїнство підступної Мари. І пропав би Петрусь, згинув би… але ж серед його друзів – Домовик Дрім і Лісовик Пугач, Віла Жива й сестра її Стрига. Але ж так хочеться повернутися додому, та він не простий дванадцятирічний хлопчик, він — химородник.

Теза, 2015 (2016). – 256 с. ІSВN  978-966-421-158-8

100


Ніка Ініна

Хрангели

 

Фантастична повість київської письменниці Ніки Ініної розповідає про чудових істот — хрангелів, мета яких — підтримувати, оберігати, охороняти довірених їм дітей. Навіювати їм гарні сни. Бути поруч, коли дитині боляче. Або просто сумно. Або хочеться плакати, а — нікому. Або коли в темряві ховаються якісь жахливі істоти, і навіть маму покликати немає сил ...
Драматична історія починається тоді, коли шість хрангелів розпочинають бій із темнонами. Останнім дуже хочеться керувати душами дітей, вчинками. Чим закінчиться протистояння, хто з хрангелов постраждає, і що мають зробити темнони після вироку, — читач дізнається, пройшовши разом з героями до останньої сторінки.

 

Ранок, (2014) 2015. – 256 с.

ISBN:

978-617-09-1998-4

 

 

 

101


Володимир Рутківський

Джури і підводний човен


«Джури і підводний човен» — заключна книга захоплюючої історичної трилогії «Джури». На тебе, любий читачу, чекають неймовірні пригоди, шалені звитяги і нові відкриття. Разом з героями роману ти оборонятимеш Київ, перепливеш неприступні дніпровські пороги, розвідаєш таємниці підземної Хортиці, штурмуватимеш Очаківську фортецю. Ти також дізнаєшся, як Санько допоміг Грицикові стати непереможним воїном-характерником, чому Демко Дурна Сила знову змінив своє прізвисько, і як Телесикові з Чорториєм вдалося винайти підводний човен і перепливти на ньому Чорне море. А небезпеки… На те вони й небезпеки, аби їх долати.

(перевидання) Абабагаламага, 2015. – 336 с. ISBN 978-617-585-015-2

102


Володимир Рутківський

Джури і кудлатик

 

«Джури і Кудлатик» — четвертий роман трилогії відомого українського письменника Володимира Рутківського «Джури», за яку її автора удостоєно Шевченківської премії. З появою цього «незапланованого» роману трилогія стала тетралогією.Це — незвичайна книжка. Історична й сучасна, смішна і мудра. В ній ідеться про життя і смерть, про земне й небесне, про перші ніжні почуття (і то не тільки в людей), про переміщення в часі, де вірність і дружба залишаються незмінними.

 

Абабагаламага, 2015. – 272 с. ISBN 978-617-585-089-3

103


Леся Воронина

Таємне товариство брехунів

 

Що б ви зробили, якби довідались, що на Землю має прибути десант космічних піратів-синьомордів? Мабуть, знизали б плечима й вирішили, що це дурний жарт. Та, виявляється, загроза цілком серйозна, адже синьоморди мають на нашій планеті своїх агентів, котрі вже підготували вторгнення космічних завойовників. І лише Клим Джура та його вірні друзі можуть врятувати людство від страшної катастрофи. Але для цього треба проникнути у підземний саркофаг, розгадати таємницю давніх єгипетських богів і оживити Сонячного Сфінкса.

 

Знання, 2015. – 135 с. ISBN: 978-617-07-0037-7

104


Галина Малик

Злочинці з паралельного світу

 

Фантастична дилогія відомої української письменниці Галини Малик “Злочинці з паралельного світу” - весела розповідь про безпритульного хлопчика Хроню, який наперекір долі сподівається знайти своїх батьків. Вірний друг пес Рекс, чеченець Джохар, мудрий ворон Гай, “крутий” кіт Рата, підла і підступна потвора Чмак - далеко не повний перелік персонажів, з якими доля зводить Хроню у його поневіряннях. М’який гумор, іронічність оповіді, колоритна мова, часом трагізм ситуацій тримають читача у постійній напрузі. Але найбільше зворушують прагнення головних персонажів до справедливості, атмосфера людяності і любові, якими сповнена кожна сторінка книги.

Знання, 2015. – 206 с.

ISBN

978-617-07-0247-0

105


Марина Павленко

Русалонька із 7-В, або прокляття роду Кулакових

 

Мабуть, Софійка їх до себе притягує. Бо ж хіба можна лишатися осторонь, коли вночі у покинутому замкові лунає музика, а порожніми залами блукає самотній привид?! Привид, що… загубився у часі. 

Теза, 2015 (2016). – 220 с.

ISBN

978-9-66421-133-5

106


Олена Захарченко

Хутір

 

Христинка оселяється на хуторі в бабусі, коли тата звільняють з роботи в університеті, бо він – за незалежну Україну.  Там вона не лише знаходить нових друзів, а й вчиться розуміти мову звірят, птахів і міфічних істот – русалок і мавок. Адже насправді вона – не проста собі дівчинка, а Лісова Князівна. У книзі «Хутір» Олени Захарченко буденність, пригоди, історія та міфологія переплітаються так само тісно, як гілля дерев у таємничому лісі біля села, де ще навіть можна знайти… криївку зі справжнісінькими повстанцями. І допомогти їм розвалити Радянський Союз.

 

ВСЛ, 2015. – 240 с. ISBN:978-617-679-170-6

107


Сергій Ухачевський

Казка старого мельника


Головні герої книжки несподівано для себе стають Воїнами Світла, які попри неймовірну потугу темних сил, звільняють рідну землю від ворожої нечисті та повертають людям мир і спокій.До родового маєтку повертається герой війни пан Адам. Він застає рідну землю в біді. Поки його не було на батьківщині, там облаштувалися песиголовці та повітрулі. Чорні сили намагаються знищити усе живе і вільне. Люди, звірі, рослини об’єднується, аби перемогти зло. Здається, що подолати песиголовців і повітруль неможливо. Але завдяки впевненості у перемозі світла, любові, мужності та наполегливості головних героїв Христини та Миколки ця історія закінчується щасливо.

Кальварія, 2015. – 104 с.

ISBN:

978-966-663-355-5

108


Антін Мухарський

Легенда про квітозавра


Я давно мріяв написати казку, яку було б цікаво читати дітям та їхнім батькам. І щоб там неодмінно буди динозаври, інопланетяни, міжгалактичні подорожі, детективні пригоди та справжнє кохання. А ще таку, де всі герої були б упізнаваними, а сюжет розгортався у нашому чарівному місті саме о тій порі, коли дніпровські схили вкриває бузкова піна, а на старих каштанах запалюються мільйони свічок і Київ стає схожим на справжню казку.

 

Фоліо, 2015. – 208 с. ISBN: 978-966-03-7202-3

109


Сашко Дерманський

Танок Чугайстра

 

Уночі, посеред лісових нетрів, ти стоїш і з останніх сил стискаєш у долоні квітку папороті. А довкола все кричить, виє, насуває… Саме така ніч випала Іванкові, Лільці й Васькові, коли вони пішли до лісу рятувати… знайомого чугайстра.

 

(перевидання) Теза, 2015. – 160 с.

ISBN:

978-966-421-190-8

ФАНТАСТИКА ДЛЯ ПІДЛІТКІВ У ПЕРЕКЛАДІ

110


Касан Клер

Місто кісток

 

П'ятнадцятирічна Клері вважала себе звичайнісіньким підлітком, доки одного чудового дня не з'ясувала, що належить до давнього роду таємничих Мисливців за тінями. Багато століть її предки захищали світ від темних сил. І тепер хай стережуться демони, чаклуни, вовкулаки та вампіри! Настав її час взяти до рук зброю...

 

КСД, 2015. – 400 с.

ISBN:

978-966-14-9297-3, 978-1-4169-1428-0

111


Вероніка Рот

Дивергент. Нескорена

 

В Чикаго далекого майбутнього все не так, як сьогодні. Шістнадцятирічна Беатрис стоїть перед вибором: вона має приєднатися до однієї з п’ятьох наперед визначених фракцій, що й вирішить її долю до кінця життя. Але рішення виявляється не таким простим, адже Беатрис не така, як усі, й у наперед визначені рамки вона не пасує. Та й світ, у якому вона живе, схоже, не такий уже й ідеальний.

 

КМ-Букс, 2015. – 384 с. ISBN: 978-617-538-389-6

 

112
 

 

Вероніка Рот

Дивергент. Бунтівниця

 

Весь світ завмер в очікуванні: 19 березня на екрани виходить друга частина трилогії "Дивергент" — "Інсургент". Видавництво "Країна мрій" приготувало до цієї дати подарунок своїм читачам — дві перші частини бестселеру Вероніки Рот — "Дивергент. Нескорена" й "Інсургент. Бунтівниця". Як зазвичай, ми у своєму виданні використали оригінальні обкладинки, а друга книжка додатково виходить у суперобкладинці з кіногероями. Третя книга — "Віддана" — піде в друк найближчим часом. Приємного читання!

 

КМ-Букс, 2015. - 384 с.

(кінообкладинка та звичайна обкладинка) ISBN:978-617-538-408-4
113


Джеймс Дешнер

Бігун у лабіринті

 

Отямившись у ліфті, Томас пам'ятає тільки одне: власне ім'я. Ліфт виносить його у дивне місце, де мешкають такі самі підлітки, як він, - підлітки, яким навіщось стерли пам'ять. Усіх їх для чогось помістили у велетенський лабіринт, з якого вони от уже два роки марно шукають вихід. Але вихід знайти треба будь-що, бо дуже скоро жалюгідне, однак безпечне життя закінчиться, і чи зможе бодай хтось тоді вижити?

 

ОСМА, 2015. – 384 с.

ISBN:

978-966-923-044-7

114


Джеймс Дешнер

Випробовування вогнем

 

Втеча з лабіринту мала відкрити Томасу й решті глейдерів шлях на свободу. Тільки виявилося, що тести ще не закінчилися, і тепер їх чекає друга фаза — випробування вогнем у розжареній пустелі, яку дуже влучно назвали Пеклом. На те, щоб перетнути Пекло й дістатися безпечного прихистку, глейдери мають два тижні. Але тепер у них є конкуренти, тож ставки підвищуються. Кому вдасться дійти до кінця й не загинути?

 

ОСМА, 2015. – 320 с.

ISBN:

978-966-923-046-1

115


Сюзанна Коллінз

У вогні

 

Ігри завершилися, переможці визначені. Нещасливі закохані з далекого Округу 12 Катніс Евердін та Піта Мелларк змушені й надалі запевняти публіку у їх вічному коханні, однак і цього стає замало. Люди в Округах зрозуміли останній вчинок Катніс на Іграх як акт непокори. Її життя, життя її родини та близьких знову у небезпеці. Розпочалися масові заворушення, які не в силах контролювати навіть сам Капитолій і тому влада деспотичного Панему вирішує здихатися від тих, хто надихнув повстанців, оголосивши умову ювілейних сімдесят п'ятих Голодних Ігор. Чи вдасться Катніс та Піті заспокоїти мешканців Округів? Переможці знову зустрінуться зі старими жахіттями та чи зможуть на цей раз вийти сухими з води? Історія про іскру, яка переросла у полум'я. Полум'я, яке поглинуло країну.

 

(перевидання) КМ-Букс, 2015. – 384. ISBN: 978-617-538-060-4

116


Сюзанна Коллінз

Переспівниця

 

Вирвавшись із кривавої арени других Голодних ігор Катніс Евердін усвідомлює, що життя більше ніколи не повернеться до попереднього. Піта лишився в руках Капітолія, а Голодні ігри вийшли за рамки арени і охопили всю країну. Повсюди спалахують повстання, і люди постають перед вибором: померти в рабстві чи загинути в боротьбі за свободу. Велика політика править бал, розмінюючи людей, наче карти у грі. Але, навіть на війні, в центрі подій - люди. Їхні душі, скалічені жорстокістю та безжальністю навколишнього світу, розірвані в клапті втратою друзів та коханих. І навіть дівчину, якій судилося стати втіленням пророцтва, не омине призначена їй чаша болю. Над нею тяжіє не тільки відповідальність за майбутнє Панема, але й необхідність зробити вибір між двома чоловіками. Чи зможе Катніс з гідністю пройти через всі випробування? І чи не буде ціна перемоги зависокою?..

 

(перевидання) КМ-Букс, 2015. – 384 с. ISBN: 978-617-538-038-3

117


Саллі Грін

Напівдикий

 

У сучасній Англії, де серед людей живуть Чорні й Білі чаклуни, які ворогують між собою, сімнадцятилітньому Натанові ведеться дуже непросто. Адже він – ЧБ, Напівкодовий, ні Чорний, ні Білий. На нього полюють Білі маги, його не сприймають Чорні. Він закоханий, але навіть на дівчину, якій належить його серце, ледве чи може покластися – хтозна, можливо, вона теж шпигунка? Натан здобув свій унікальний чарівний Дар, але опанувати його дуже складно – звір, що живе у хлопцеві, надто любить вбивати. Проте навчившись керувати своїм Даром, Натан допоможе відновити втрачений баланс сил у відьомському світі, і нарешті визначиться, який же він: добрий чи все-таки лихий?

 

ВСЛ, 2015. – 400 с. ISBN:978-617-679-123-2

118


Томас Тімайєр

Закон Хроноса

 

«Невже Карл Фрідріх фон Гумбольдт побудував машину часу? Чи може він зробити так, щоб замаху на нашого улюбленого імператора не сталося?» — запитували заголовки «Берлінер Моргенпост» червневого дня 1895 року, після вбивства імператора Вільгельма II і його дружини. Гумбольдт спростував це припущення. Його дослідження законів часу є суто науковим експериментом. Хід історії в жодному разі не можна порушувати. Але відбувається щось, що змушує Гумбольдта змінити своє рішення, і шукачі подорожей знову вирушають у дорогу...

 

Ранок, 2015. — 400 с. ISBN: 978-617-09-2402-5

119


Томас Тімайєр

Подих Диявола

 

За дванадцять років після руйнівного виверження вулкана Кракатау в протоці між Явою та Суматрою, країна усе ще не може знайти спокій. Із глибин землі піднімається жовтий туман, а ночами звідти з’являються моторошні створіння. Дивні рогаті істоти наганяють жах на місцеве населення. Генерал-губернатора голландської Ост-Індської компанії непокоять випадки нападів на людей, що останнім часом почастішали. Він звертається до свого міністра закордонних справ, а той, у свою чергу, просить про допомогу директора Берлінського університету.

 

Ранок, 2014 (2015). — 416 с. ISBN: 978-617-09-1967-0

120


Гордон Корман

39 ключів – 1: Операція «Медуза»

 

13-річний Ден Кехіл і його старша сестра Емі думали, що належать до наймогутнішого клану на світі. Вони гадали, що пошуки 39 ключів — джерела могутньої сили — закінчено. Вони думали, що перемогли. Емі з Деном ще ніколи так не помилялися. Тривожні дзвінки один за одним надходять з усіх кінців світу. Членів родини Кехілів викрадає таємнича група, більш відома як Веспери. У Емі з Деном є лише кілька днів, щоб виконати небезпечне завдання, інакше їхніх ув’язнених друзів почнуть убивати по одному. Емі з Деном не знають, що насправді потрібно Весперам і як їх зупинити. Відомо тільки одне.

 

(перевидання) Ранок, 2015. – 256 с. ISBN: 9786170923493

121


Джуд Вотсон

39 ключів – 2. Королівський викуп

 

Після того як семеро членів сім’ї Кехілів було викрадено таємничою організацією, відомою під ім’ям Веспери, тринадцятирічний Ден Кехіл і його старша сестра Емі поклялися знайти своїх родичів і повернути їх додому цілими і неушкодженими. Але Веспери вимагають абсолютно немислимий викуп. У Емі з Деном лише кілька днів на те, щоб знайти і вкрасти старовинну мапу. У чому ж підступ? Ніхто не бачив цієї мапи понад півстоліття. Тепер Емі з Деном пустилися у карколомні пошуки, які приведуть їх до нацистів, шпигунів, Божевільного Короля і розкриття давніх таємниць усесвітньої історії.

 

(перевидання) Ранок, 2015. – 224 с. ISBN: 9786170923509

122


Пітер Леранжис

39 ключів – 3: У лиху годину

 

Коли семеро членів його родини були викрадені Весперами, тринадцятирічний Ден Кехіл знав, що битиметься за їхні життя. Також він знав, що йому протистоятиме надзвичайно сильний ворог. І ще Ден знав, що дехто із членів його родини не врятується.

 

(перевидання) Ранок, 2015. – 240 с. ISBN: 9786170923516

123


Роланд Сміт

39 ключів – 4: Незламний

 

Коли семеро членів його родини були викрадені Весперами, тринадцятирічний Ден Кехіл знав, що битиметься за їхні життя. Також він знав, що йому протистоятиме надзвичайно сильний ворог. І ще Ден знав, що дехто із членів його родини не врятується. Але навіть якщо Ден змушений був сприйняти ці факти, сталося те, з чим він змиритися ніяк не міг. Веспери викрали Аттікуса, кращого Денового друга. І тепер Ден має врятувати Аттікуса, який перебуває на межі між життям і смертю. Карколомні пригоди тривають у провулках Праги і печерах Туреччини. Але Денові краще поквапитися з пошуками Аттікуса.

 

(перевидання) Ранок, 2015. – 208 с. ISBN: 9786170923523

124


Лінда Сью Парк

39 ключів - 5: Не довіряй нікому

 

Коли семеро членів їхньої родини були викрадені, тринадцятирічний Ден Кехіл і його старша сестра Емі були готові битися за їхні життя. Але вороги з клану Весперів виявилися невловимими. Вони завжди залишаються в тіні, ліквідуючи Кехілів по одному.
І тепер Веспери завдали їм нищівного удару, який уразив родину Кехілів у самісіньке серце. Виявилося, що в їхньому колі працює «кріт», засланий Весперами. Емі й Ден мають виявити, хто саме зраджує їхню справу, інакше наступний заручник помре. Вони мають лише кілька днів, щоб з’ясувати це і врятувати рідних.

 

(перевидання) Ранок, 2015. – 224 с. ISBN: 9786170923530

125


Девід Балдаччі

39 ключів – 6: Судний день

 

Усе почалося із викрадення. Таємна організація, відома як Веспери, вирвала зі звичного життя сім членів родини Кехілів, вимагаючи за них низку дивних викупів зі всього світу. Тринадцятирічний Ден Кехіл і його старша сестра Емі розпочали полювання за скарбами, вирішивши віддати Весперу все заради порятунку заручників.

 

(перевидання) Ранок, 2015. – 272 с. ISBN: 9786170923547

126


Корнелія Функе

Чорнильне серце

 

Меґі любить читати книжки. Любить читати книжки і її тато Мо, палітурник, «книжковий лікар», як називає його Меґі. Проте він не читав їй уголос ще відтоді, як загадково зникла її мама. Вони жили собі спокійним життям аж до тієї ночі, коли незнайомець прийшов із попередженням. Наступного дня Мо став пакувати валізи, не повідомивши Меґі причини. Вони мусять переховуватись. Але від чого і від кого?
Невдовзі таємницю Мо розкрито. Він, виявляється, має надзвичайний дар — втілювати в життя історії, оживлювати їхніх героїв. Чимало років назад він випадково вичитав з книжки у наш світ бездушного злочинця. І от тепер цей злодій полює на Мо та його рідкісний талант.
Меґі поринає у карколомні пригоди, в яких уявне переплітається зі справжнім. І тепер саме від неї залежить, як завершиться історія, що полонила їх усіх.

 

(перевидання) Теза, 2015. – 576 с.

ISBN

978-966-421-065-9

127


Корнелія Функе

Чорнильна кров

 

У першому романі Корнелії Функе Мо і Меґі Фольхарти з'ясовують, що їх наділено надзвичайним умінням вичитувати героїв зі сторінок книжки «Чорнильне серце» у наш світ. У книжці «Чорнильна кров» це вміння працює в зворотньому напрямку, і Меґі з Мо вписано до нечувано лихого чорнильного світу.

 

(перевидання) Теза, 2015. – 510 с.

ISBN    9789664210666


128


Корнелія Функе

Чорнильна смерть

 

У «Чорнильній смерті» головні герої змушені жити у вигаданому світі, сповненому викликів і небезпек, позаяк сюжет розгортається злощасно. Здається, що вони назавжди загубилися поміж обкладинками. Та з'являється надія на визволення. Але за умови, що Меґі і Мо зможуть переписати минулі помилки й укласти небезпечну угоду зі смертю.

 

(перевидання) Теза, 2015. – 670 с.

ISBN: 978-966-421-067-3

129


Сіссель Бее

Жили собі тролі. Свято

 

У глибині лісу живе казковий народ - тролі. Вони ховаються від людських очей і сонячного світла та дуже люблять вогкість і темряву. Ти познайомишся з однією втішною родиною тролів: Мамою Еною, Татом Врисилем і їх дітьми, такими різними і такими неспокійними! Вони сваряться і миряться, іноді допомагають одне одному, а іноді й пустують, але ніколи не нудьгують!
Свято. Маленькій Паї так не хочеться йти на свято, якого мешканці лісу очікують з великим нетерпінням. Не хочеться вбиратися, знайомитися з русалками, танцювати. Але, як тільки вона потрапляє в різношерсту компанію, що веселиться від душі, поганий настрій зникає. І ось подивись: вона вже кружляє в танці з русалками, і, виявляється, це так чудово!

 

(перевидання) Рідна мова, 2015. – 40 с. ISBN: 978-617-526-409-6

130


Сіссель Бее

Жили собі тролі. Чарівний корінь

 

У старого Тата Врисиля сьогодні день народження.

Пая та Пайко весь день збирали в лісі різні дрібнички, з яких можна було б змайструвати подарунок.

Вони дуже старалися, щоб подарунок вийшов великий і красивий! Але сталося не зовсім так, як вони задумали а… навіть ще краще!

(перевидання) Рідна мова, 2015. – 40 с. ISBN: 978-617-526-373-0

131


Сіссель Бее

Жили собі тролі. Моє чи твоє?

 

В глибині лісу живе казковий народ – тролі. Вони ховаються від людських очей і сонячного світла і дуже люблять вогкість і темноту. Ви познайомитеся з одним забавним троллічьім сімейством – матусею Еной, папою Врісилом і їх дітьми, такими різними і такими неспокійними! Вони сваряться і миряться, інколи допомагають один одному, а інколи і пустують, але ніколи не нудьгують! МОЄ АБО ТВОЄ? Пайко і Пайя знайшли покинуту лисячу нору і вирішили влаштувати в ній тайник. Вони вистилали пів мохом і прикрасили нору пташиними кігтями, пір'ям, шишками і намистинами. Але який же тайник без скарбів? І вони вирішують, що папа Врісил сповна міг би поділитися з ними своїми скарбами, які він стереже більше зіниці ока. Ось тільки папа Врісил дізнається про це останнім!

 

(перевидання) Рідна мова, 2015. – 40 с. ISBN: 978-617-526-376-1

132


Антуан де Сент Екзюпері

Маленький принц

 

Одного разу, прочитавши таку книжку, як «Маленький принц», ми розуміємо, що, дорослішаючи, втратили в собі щось важливе й цінне, без чого неможливо відчути себе дійсно щасливими. І ми пориваємось шукати втрачене, ладні навіть сісти в космічний корабель, щоб серед мільярдів зірок знайти саме ту планету, де усміхнений золотоволосий хлопчик піклується про свою квітку.

 

Час майстрів, 2015. – 112 с.

ISBN:

978-966-915-141-4

133


Джонатан Свіфт

Мандри Гуллівера

 

У формі фантастичної оповіді про подорожі Ґуллівера до різних вигаданих країн Свіфт жорстоко висміює державний лад та суспільні порядки сучасної йому Англії і виступає непримиренним ворогом брехні, лицемірства й тиранії. На жаль, світ і люди в ньому майже не змінюються, тому «Мандри Ґуллівера» сприймаються актуально завжди і в кожній країні, зокрема і в нашій, і саме сьогодні.

 

Абабагаламага, 2015. – 384 с. ISBN 978-966-7047-43-6

134


Оскар Вайльд

Кентервільський привид

 

Американський посол містер Отіс купує в Англії замок, про який ходять легенди. Причому купує разом із меблями та… привидом. Здавалося б, тепер дух кривавого злочинця зможе досхочу познущатися з нових господарів… Та дзуськи: Отісів голими руками не візьмеш! Зрештою нещасний привид визнає поразку, і його самого можна просто пожаліти… Саме це й робить юна дочка посла Вірджинія. Оповідання знаменитого Оскара Вайльда навчає доброти, терпіння та співчуття — чого так бракує в сучасному житті. Читайте класичну прозу, милуйтеся прекрасними ілюстраціями і вірте: дива трапляються!

 

Віват, 2015. —  64 с. ISBN:978-617-690-155-6

135


Олександр Волков

Урфін Джюс і його дерев’яні солдати

 

Книгами Олександра Волкова, написаними в середині минулого століття, зачитувалися діти кількох поколінь. Але і в наш час історії про сміливу дівчинці Еллі та її друзів, які вирушили до великого чарівника Гудвіна, щоб він виконав їхні найзаповітніші бажання, читаються на одному диханні. Волков не просто талановито переклав для російських дітей сюжет американського письменника Френка Баума, але подарував своїм маленьким читачам безліч нових пригод улюблених героїв - Еллі і Тотошки, Опудала, Залізного Дроворуба і Лева.

 

Махаон-Україна, 2015 (2016). – 288 с. ISBN:978-617-526-223-8

136


Кір Буличов

Селище

 

Фантастичний роман відомого російського письменника Кіра Буличова "Селище" перенесе юних читачів у небезпечний світ інопланетних мандрів. Під час космічного перельоту дослідницький корабель "Полюс" зазнав аварії, і групка людей, яким вдалося врятуватися, створила на чужій, дикій планеті невеличке поселення – селище. Жителі селища намагаються вижити серед хижих лісів і лютих тварюк – і попри те залишитися Людьми. Через 20 років на планету прилітає інший дослідницький корабель, який не здогадується про існування тут землян. Юні жителі селища – Дік, Казик, Мар’яна і Олег шукають прибульців, аби повернутися на Землю. Роман Кіра Буличова зацікавить читачів поєднанням фантастики і реалізму та допоможе зазирнути у цікавий світ космічних пригод. Для середнього та старшого шкільного віку.

 

(перевидання) НК-Богдан, 2015. – 304 с.

ISBN:

  

978-9-66692-876-7

137


Майкл Баклі

Сестри Грімм - 1: казкові детективи

 

Життя Сабріни і Дафни Ґрімм не було казкою. Після таємничого зникнення батьків сестер відправили жити з бабусею — жінкою, яку вони вважали померлою! Бабуся Рельда розповіла дівчатам, що вони мають двох видатних предків, братів Ґрімм, чия класична книга казок — це насправді збірка всіляких магічних капощів. Тепер дівчата повинні виконати родинний обов’язок і стати казковими детективами.
Яка їх перша справа? Катання на «американських гірках» та інші пригоди, в результаті чого вони мають зупинити велетня, який прагне зруйнувати ціле місто, що стало їх рідним домом.

 

Ранок, 2015. – 352 с. ISBN 78-617-7316-89-2

138


Майкл Баклі

Сестри Грімм - 2: незвичайні підозрювані

 

Для Сабріни Ґрімм жити поміж казковими персонажами — означає завжди бути готовою до неприємностей. Крім того, щось не так в її новій школі. Дорослі видаються занадто злими, діти — надто сонними, а вчитель фізкультури постійно змушує гратися у викидайла. Ну й, звісно, молодша сестра, Дафна, займає весь її час. (Хоча Білосніжка, яка викладає у молодших класах, дуже добра вчителька!) Але коли вчителя Сабріни, містера Грюмнера, знайшли завинутого в гігантську павутину, навіть безтурботна Дафна переконалася, що у школі Феріпорт-Лендінга не бракує проблем із монстрами. Чи зможуть сестри Ґрімм розкрити злочин?

 

Ранок, 2015. – 336 с. ISBN


9786170922090

139


Майкл Баклі

Сестри Грімм - 3: проблемне дитя

 

Сабріна і Дафна Ґрімм, яким довелося стати казковими детективами, більш за все на світі прагнуть розкрити одну-єдину таємницю. Хто викрав їхніх батьків більше року тому? Сабріна знаходить сховище «Руки Скарлет», зловісної банди одвічних, які тримають у полоні її батьків. У неї є шанс урятувати маму і тата, але їй заважає найвідоміший у світі казковий персонаж.
Як може людська дитина протистояти чародійству?
За допомогою своєї молодшої сестри (яка теж може бути жорсткішою, ніж уважає Сабріна) і давно втраченого родича Сабріна знаходить могутню зброю для боротьби з ворогами, і виявляє, що магія високо ціниться.

 

Ранок, 2015. – 368 с.

ISBN

9786170922526

КОМІКСИ

140


Вадим Назаров

Патріот: Атака клонів

 

Комікс з елементами шпигунського бойовика про українського супергероя.

 

(самвидав), 2015. – 60 с.

141


Леся Воронюк (автор), Софія Розуменко (художник)

Українські супергерої: врятувати жайворонка

 

Дитячий комікс про боротьбу Кобзаря, Травника, Кіборга та студентки проти колорадів та дво-орлів.

 

142


Леся Воронюк (автор), Софія Розуменко (художник)

Українські супергерої – 2: невидимий острів

 

Дитячий комікс про боротьбу Кобзаря, Травника, Кіборга та студентки проти колорадів та дво-орлів.

 

АЛЬМАНАХИ, ЖУРНАЛИ, КОНКУРСНІ ЗБІРКИ ОПОВІДАНЬ

143


Світильник Джека

 

Збірка оповідань у жанрі жахів за результатами інтернет конкурса (укладач Олександр Дмитровський).

 

Айс-Принт, 2015. ISBN: 978-131-161-418-6

144


Повна темрява

 

Збірка оповідань у жанрі жахів за результатами конкурса, проведеного фензіном «Світ Фентезі».

 

145


РБЖ Азимут №29 (2015)

 

Друкований журнал фантастичної прози за результатами інтернет-конкурса. Виходить українською та російською мовами.

 

СПД Кожухова Н. В., № 29, 2015. – 224 с. ISSN
1994-0645

146


РБЖ Азимут №30 (2015)

 

Друкований журнал фантастичної прози за результатами інтернет-конкурса. Виходить українською та російською мовами.

 

СПД Кожухова Н. В., № 30, 2015. – 204 с.
ISSN 1994-0645


147


Альманах україномовної фантастики «Das ist fantastisch!»

№2. Astra Nostra

 

Щорічний фензін, присвячений фантастиці. Тематикою другого номеру стала НФ, альманах включає в себе: тематичні статті, інтервю, анонси, фантастичні оповідання тощо.

 

(електронний альманах), 2015. – 166 с.

148


Світ Фентезі № 12-2 (2014-2015)

 

Електронний фензін, що розповідає про новини зі світу фантастики, кіно, аніме тощо.

 

(електронний журнал), 2014-2015. – 124 с.

149


Світ Фентезі № 3-4 (2015)

 

Електронний фензін, що розповідає про новини зі світу фантастики, кіно, аніме тощо.

 

(електронний журнал), 2015. – 136 с.

150


Світ Фентезі № 5-8 (2015)

 

Електронний фензін, що розповідає про новини зі світу фантастики, кіно, аніме тощо.

 

(електронний журнал), 2015. – 148 с.

ДЛЯ ДОПОВНЕНЬ

 151

 

 Роман Росіцький

Лук нічної громовиці


(підліткове фентезі) Чого бракує тринадцятирічному під­літкові, як то кажуть, для пов­ного щастя? Сенсорної «труби», крутого ноутбука, мерседеса останньої моделі? А може, життя втрачає сенс без любові і турботи батьків, доброти бабусі й дідуся, вірної подруги? Або – вічної і неповторної природи, яка відкриває всі свої скарби, якщо ти не ледар і не варвар? Не зайвою буде й дрібка фантазії. І непереборне бажання змінювати світ на краще. Не віриш? Читай!


ВСЛ, 2015. - 240 с. ISBN: 978-617-679-106-5