Статті‎ > ‎

Каталог україномовної фантастики 2012

Каталог україномовної фантастики 2012


Фантастика від українських авторів

1


Михайло Бриних

Хліб із хрящами

 

Земля, задобрена людською плоттю, рано чи пізно розродиться. «Радіо Живих Мерців» веде прямий репортаж про кінець світу з села Міцне на Київщині. «Хліб із хрящами» — це роман про голод і непрощенність, про ген канібалізму і морок свідомості. Апокаліпсис не буде лагідний до тебе, й триватиме він довше, ніж пульсація інстинкту виживання. Колишній священик стоїть на порозі свого дому й молитва його проста: сокира чи таки автомат?

Ярославів вал, 2012. – 168 с. ISBN 978-617-605-005-6

 

2


Михайло Бриних

Хрустальна свиноферма

 

«Хрустальна свиноферма» — продовження роману Михайла Бриниха «Шахмати для дибілів», який мав шалений успіх у читачів і здобув нагороди конкурсів «Книжка року ББЦ» та «Коронація слова». Це експериментальна проза, писана густим соковитим… суржиком — а отже, книжка не для всіх, а лише для тих, хто має почуття гумору.

Грані-Т, 2012. – 158 с. ISBN 978-966-465-377-7

 

3


Олесь Ульяненко

Жінка його мрії

 

Майор у відставці відчуває полегкість - нарешті дружина Лада звільнила його… наклавши на себе руки. Тепер він може без перешкод здійснювати свої сексуальні фантазії. Майору байдуже, що син Руслан прагне перевершити «подвиги» батька. Але коли хлопець зникає, стають відомими подробиці його особистого життя. Вони несподівані й приголомшливі. А тим часом у незнайомій квартирі прокидається Лада. Вона не пам'ятає, як опинилася тут. А на вулиці на неї чекає невідомий чоловік… Грішне кохання і витончена розпуста!

 

Фоліо, 2012. – 281 с.

ISBN

978-966-03-6012-9

4


Костянтин Когтянц

Покохати відьму

 

Новий роман Костянтина Когтянца "Покохати вiдьму" на перший погляд написаний за традиціями героїчного фентезі. Але тільки на перший погляд! Насправді автор викладає сюжет так, наче зак...

 

Фоліо, 2012. – 192 с. ISBN

978-966-03-5722-8

5


Радій Радутний

Важка чоловіча робота

 

Багато скарбів ховають землі та води України, але трапився серед них один такий, що буквально сколихнув усю спільноту «чорних археологів». Ніхто достеменно не знав, що воно, але навіть чуток вистачило для того, щоб одночасно кілька зграй кинулися на пошуки загадкового скарбу – й суходолом, й вниз по Дніпру. Справжні бої влаштовували вони дорогою, з стріляниною, з жертвами, з потопленням кораблів та допитом полонених. Кров’ю й насильством позначився їхній шлях до мети, супроводжувався коханням та ненавистю, страхіттям та жахом – бо коли не вистачило сил у живих, вони гукали на допомогу і мертвих, і ненароджених… Багато моторошних відкриттів чекало на тих, хто вперше мав справу з цим бізнесом, тому що стерлися кордони між людськими та звірячими почуттями в його учасників. Не завжди вдавалося розрізнити, чи ще людина перед тобою, чи вже щось інше – бо не лише світ живих сколихнувся від тої чутки, але й дещо інше…

Навчальна книга – Богдан, 2012. – 624 с.

ISBN

978-966-10-2872-1

6


Дара Корній

Зворотній бік світла

 

Поки прихильники сутінкової саги сумують над тим, що Стефані Маєр відклала завершення свого роману «Сонце півночі» (сповідь Едварда Каллена), її українська колега Дара Корній започаткувала власну сагу. Зазирніть у чорну душу темного безсмертного — і ви побачите там кохання, яке виточило лють. Сутінки спустилися на світ Чотирьох Сонць, коли лихий Стрибог, стоячи на Дівич-горі, віддавав накази нищити, палити все, що було дорого Птасі — на той час безпорадній дівчинці. Це згодом вона стане найсильнішою з світлих безсмертних і… пробачить йому, і покохає, і приборкає звіра… Але чому надзвичайну дитину ціною власного життя йому народить звичайна смертна жінка?

 

КСД, 2012. – 320 с. ISBN: 978-966-14-4004-2

7


Дара Корній

Тому, що ти є

 

Ніколи не рано закохатися. Сашко з дитсадка марив Оксаною, та вони прожили життя нарізно. Але ніколи не пізно щось змінити. Справжнє кохання ламає всі перешкоди, навіть перемагає смерть. Чи то так здається? Сашко, втративши кохану, заходить у кімнату номер бескінечність і отримує шанс почати все спочатку. Яку дату він обере, щоб виправити минуле: день її весілля чи єдину пристрасну ніч, яку вони провели разом?

 

КСД, 2012. ISBN: 978-966-14-2355-7

8


Наталка Шевченко

Сонце в крові

 

Чарівна незнайомка, що з’явилася в житті Богдана несподівано й нізвідки — наче з неба впала — називає себе ельфом, і стверджує, що потребує допомоги в своїй, дуже делікатній місії... Молодий скрипаль не знає, чи вважати дівчину шахрайкою, а чи просто божевільною, але згодом пересвідчується — магія існує. То магія справжньої любові, а проти неї приписи чи обов’язок, а чи навіть час і відстань — безсилі...

 

Простобук.ком, 2012.

9


Наталка та Олександр Шевченки

Оксамитовий перевертень

 

Наталка та Олександр Шевченки – талановитий тандем у сучасній українській літературі, яскраве відкриття конкурсу «Коронація слова» та поки ще єдині письменники, котрі наполегливо розвивають жанр «хоррор» на рідних теренах.
У харківському видавництві «Фоліо» вийшли їхні романи  «Бранці мороку» (2007) та «Кривава осінь у місті Лева» (2008).
«Оксамитовий перевертень» - це знову суміш жахів, містики, вибухового екшену та гумору в класичних пропорціях подружжя Шевченків за рецептурою, що гарантує насолоду.
Двох переможців тут бути не може…

 

Гімназія, 2012. – 254 с. ISBN: 978-966-474-191-7

10


Ярослав Мельник

Телефонуй мені, говори зі мною

 

Ярослава Мельника, людину химерної долі, закордонна критика називає містиком і неосимволістом. У книзі прози цього українського письменника, який мешкає між Литвою і Францією, читач зіткнеться з гіпнотичним зсувом знайомої нам щоденної реальності, завдяки якому стає можливим духовне звільнення й вихід — через катарсис — в іншу, «паралельну» реальність. Будинок, у якому зникають кімнати; кіносеанс, якому немає кінця; батько, який говорить із сином невідомо звідки… Інтелектуальна насиченість сюрреалістичної прози Я. Мельника дозволяє вийти на відображення архетипів Батька, Бога, Матері, Вітчизни. Прикметні риси повістей та оповідань Ярослава Мельника — напружений сюжет, тонкість психологічного аналізу та рідкісна в наш час «класична» завершеність форми.

Темпора, 2012. – 224 с. ISBN 978-617-569-066-6

11


Надія Гуменюк

Янгол у сірому

 

У кожній з новел, які складають архітектоніку роману Надії Гуменюк «Янгол у сірому», — окрема людська доля, що використовується або занепадає у нестримному крутежі історії. Але всі вони зав’язуються у тугий сюжетний вузол навколо криниці, що колись стояла на хуторі, а тепер опинилася у «царському» селі. Пам’ять води невмируща, а час робить над нею нове коло... Ніщо не минає безслідно, все має своє продовження. Такий лейтмотив роману — сучасної варіації біблійної притчі про Авеля і Каїна.

НК-Богдан, 2012. – 200 с. ISBN 978-966-10-2830-1

12


Павло Коробчук

Море для шульги

 

Молодий хлопчина потрапляє на незвичну роботу – бути кур’єром порожнечі… На тлі успіхів у цій та особистих сферах він опиняється в безвихідній ситуації… Кожна вуличка, кожна зустрічна людина може стати для нашого героя фатальною… Ліворукість – усе, що в нього залишається... Кохання чи ілюзія? Вбивства чи вимушеність? Праця чи втаємниченість? Кім Чен Ір чи Кім Кі Дук? Субкультури чи інтелектуали? Трансгуманізм чи трансреальність? Переслідування чи параноя?

Твердиня, 2012. – 216 с. ISBN 978-617-517-113-4

 

13


Вячеслав Васильченко

Дворушники

 

У розпалі літо. Поблизу Києва відбуваються таємничі вбивства жінок, слід від яких тягнеться у давню легенду про вовкулаку. Богдан Лисиця, київський професор словесності, працюючи на прохання свого товариша – головреда газети «Презумпція» – кореспондентом, паралельно займається пошуком убивці й написанням статей про це. Розплутуючи клубок неординарних загадок, професор починає розуміти, що все насправді не так, як здається на перший погляд. І опиняється у вирі таємничих подій та небезпечних пригод…

 

Твердиня, 2012. ISBN: 978-617-517-125-7

14


Артем Чех

Рожеві сиропи

 

"Рожевi сиропи" - нова книжка Артема Чеха. Передусім, це однойменна повість, у якій автор познайомить своїх читачів із надзвичайними персонажами та їхніми феноменальними здібностями. На вас чекатимуть фантастичні пригоди, в які потрапляють герої книжки, подорожі в часі і просторі, чудернацькі винаходи та вічні питання честі, добра і справедливості. Також у цій книжці представлено кілька оповідань.

Фоліо, 2012. – 186 с. ISBN 978-966-03-5408-1

15


Василь Шкляр

Ключ

 

Журналіст Андрій Крайній - справжній ерудит, вільно володіє живими й мертвими мовами, але з матеріальними цінностями якось не склалося: доживши до віку Христа, не має даху над головою. Не йому, безхатченку, гребувати теплим помешканням - хай навіть заповітний ключ простягнув йому дивакуватий незнайомець, а номер квартири навіює забобонний страх. Що ж це було: манна небесна чи прикра помилка? Незабаром Крайньому знадобляться ще два ключі: до таємниці зникнення господаря квартири номер 13 і до серця фатальної жінки, до якого не так легко достукатися...

КСД, 2012. – 256 с. ISBN 978-966-14-3816-2

16


Юрій Щербак

Час великої гри

 

Роман Юрія Щербака «Час Великої Гри. Фантоми 2079 року» є другою книгою - продовженням гостросюжетного політичного трилера, антиутопії «Час смертохристів. Міражі 2077 року». Вихід сенсаційного роману «Час смертохристів» у 2011 році став значною літературною подією, привернув увагу читачів і критиків, про що свідчать дві престижні премії. У центрі роману «Час Великої Гри» - драматична доля головного героя, генерала української розвідки Ігоря Гайдука. Діючи в період Великої Темряви та після її закінчення, беручи участь у жорстокій політичній боротьбі, наражаючись на смертельний ризик, генерал Гайдук приймає доленосне рішення...

Ярославів вал, 2012. – 440 с. ISBN 978-617-605-003-2

17


Юрій Винничук

Танго смерті

 

Події у новому романі Юрія Винничука «Танґо смерті» розгортаються у двох сюжетних зрізах. У довоєнному Львові і під час Другої світової четверо друзів — українець, поляк, німець і єврей, батьки яких були бійцями армії УНР і загинули у 1921 році під Базаром, — переживають різноманітні пригоди, закохуються, воюють, але за будь–яких катаклізмів не зраджують своєї дружби. Паралельно у наші дні відбуваються інші події з іншими героями. І не лише у Львові, але й у Туреччині. Проте яким чином обидві сюжетні лінії зійдуться докупи, довідаєтеся у несподіваному фіналі.

 

Фоліо, 2012. - ISBN: 978-966-03-6055-6

18


Ольга Кай

Портрет з минулого

 

Її герої - неоднозначні, складні, самобутні. А теми, яких торкається молода письменниця, напрочуд актуальні для сучасного світу. Це й екологія, й духовне зубожіння суспільства, й моральний вибір героїв, і пізнання себе.

Та насамперед Ольга пише для людей і про людей, бо її герої та їхні емоції близькі і зрозумілі нашим сучасникам, не зважаючи на те, чи живуть вони у нашому рідному місті, чи прийшли з паралельних світів та інших часів.

Пороги, 2012. – 80 с.

19


Василь Кожелянко

Діти застою

 

Розділена між кількома персонажами автобіографія і узагальнений портрет розчарованого покоління, нереалізовані кохання і втрачені України, даремні в наших умовах західні ідеали і безсила в наших головах східна мудрість, художньо переконливі екскурси у трагічне минуле і чітке передбачення безпросвітного майбутнього, бездонний розпач і в’їдливий гумор, «ліричні» відступи і «ненормативні» вислови – ось далеко не повний перелік того, що знайде у цьому романі спантеличений читач.

 

Книги ХХІ, 2012. – 328 с.

20


Леся Іванівна

Місто карликів

 

Заключна книга роману — фантастична історія, радше схожа на казку, в якій усе ж так гостро дотикають і впізнаваність реалій, і дражливість дозволеного — не дозволеного, таїни й одкровення, права вибору й права на вибір... І домінантною понад усім — Віра й Любов, що єдино спричинюють Владу з великої літери.

 

НК-Богдан, 2012. – 328 с. ISBN: 978-966-10-3045-8

21


Наталя Девятко

Скарби примарних островів. Кн. 1

 

Піратський капітан Ярош Сокіл отримує зачаровану карту, на якій вказано шлях до скарбів Примарних островів.
Але карта зникає: малюнок проявиться знову, коли він збере нову команду. Знаходячи для команди як людей, так і зачарованих істот, дехто з яких був йому ворогом, Ярош все більше наближається до покинутої через поразку справи — боротьби з безіменною Імперією і білокрилою Химерою, які майже повністю знищили піратське братство.

 

НК-Богдан, 2012. – 304 с. ISBN: 978-966-10-0066-6

22


Наталя Девятко

Скарби примарних островів. Кн. 2

 

Через зраду ледь не вся команда піратського корабля потрапляє у полон. І хоча деяким в'язням вдається утекти, шляхи піратів розходяться. Дітей забирає до столиці радник Імператора, де їх вчитимуть у найкращій школі світу, в якій виховують імперських командирів. Химера обіцяє, що юні пірати славитимуть Імператора, коли закінчать навчання. А сімох жінок з піратського корабля везуть у Саркон, покинуте стародавнє місто посеред пустелі, овіяної легендами.

НК-Богдан, 2012. – 320 с. ISBN 978-966-10-1273-7

 

23


Галина Пагутяк

Уріж та його духи

 

«Уріж та його духи» — унікальна книга в українському літературному дискурсі. Це духовна історія в міфологічному часі реального села Уріж, в якому народилася самобутня письменниця Галина Пагутяк, лауреат Шевченківської премії, і зобразила його у своїх творах як безмежний Всесвіт. В оформленні книжки використано фрагмент картини «Золоті струни» (1972) відомого українського художника Володимира Лободи.

 

Піраміда, 2012. – 120 с.

ISBN

978-966-441-236-7

24


Галина Пагутяк

Слуга з Добромиля

 В окрузі старовинного галицького містечка Добромиль в часи середньовіччя у вдови, яку вважають відьмою, народжується син. «Байстрюк!» – зневажливо називають хлопчика односельці поміж себе, однак насправді він є дхампіром (сином мертвого опиря і відьми), істотою іншої раси з особливими магічними властивостями. Саме йому протягом 800 років в різні історичні епохи доведеться стати для добромильської землі опікуном і захисником.

 

Піраміда, 2012. – 200 с.

 

 

25


Юрій Винничук

Вікна застиглого часу

 

«Вікна застиглого часу» — це магічний реалізм по-українськи, замішаний на легендах, фольклорі, романтиці спогадів, приправлений справжнім балаком, яким вміє писати лише Юрій Винничук. Легка і барвиста українська мова плюс використання етнічної галицької моделі спілкування – ось рецепт успіху.

 

Піраміда, 2012. – 288 с.

26


Сергій Серна

Макс. Вибір є завжди

 

Вічний пошук сенсу буття та боротьба з усталеними законами життя – головна тема книги фантастики молодого письменника Сергія Серни. Події відбуваються на різних планетах Cонячної системи у ХХVI столітті н. е. Герої книги намагаються зробити свій вибір, втекти від сірості життя, знайти альтернативу сірій буденності. Перетинаючи простір та час, відвойовуючи право на інше життя вони врешті решт знаходять себе.

Зелений пес, 2012. – 192 с. ISBN 978-966-1515-64-1

 

27


Юрій Сичук

Місячна машина

 

Що станеться, якщо поєднати романи Володимира Винниченка «Сонячна машина» і Жозе Сарамаґо «Євангеліє від Ісуса»?

Це спробував зробити Юрій Сичук в новій книзі «Місячна машина». Чи це йому вдалося? А Бог його знає! Однак те, що з того вийшло ви можете прочитати саме зараз. Головний герой протягом роману пройшов владними коридорами й кабінетами опозиціонерів, зустрівся з багатьма особами, був на дачі в голови СБ і в будинку бувшого президента, навіть дістався до приймальні нинішнього лише для того, аби спробувати позбутися гріха.

 

Смарагд, 2012. – 168 с.

28


Брати Капранови

Приворотне зілля

 

Чи знаєте ви українську жінку? Ні, ви не знаєте української жінки. Та вона і сама себе не знає. Свого часу Брати Капранови поставили відомий експеримент з потопленням для доказу того факту, що українські жінки – відьми. Не всі лишилися задоволені результатами цього експерименту, але спростувати їх не зміг ніхто. У романі авторів знаменитого «КОБЗАРЯ 2000» експеримент продовжують дуже компетентні люди. Цікаво, якими будуть їхні висновки?

Зелений пес, 2012. – 288 с. ISBN 966-7831-33-7

29


Марина Гримич

Ти чуєш, Марго?

 

"Ти чуєш, Марго?" - це чуттєва і врдночас дотепна історія кохання, що почалася як службовий роман у маленькому, але теплому колективі етносоціологів-польовиків, а закінчилася Великою Пригодою в позачассі і позапросторі. Лауреат конкурсу "Коронація слова".

Дуліби, 2012. – 212 с. ISBN 978-966-8910-26-5

30


Тетяна Парнюк

Неприємності замовляли?

 

Здавалося, у ХХІ столітті нікому вже не спало б на думку вирушити на пошуки… скарбів! Однак Нінка Храмова, правнучка відомого археолога, та її подруга Ксеня Колісник уважають інакше. Випадково віднайшовши записи вченого, дівчата вирішують будь-що знайти овіяний столітніми таємницями скарб давніх киян. Та, виявляється, не лише вони прагнутимуть цього. Шлях до розгадки заповіту прадіда, розпочавшись зі страшного вбивства та загрозливого пророцтва циганки, затягне дівчат у темні тенета містики. Коли здаватиметься, що неприємності вже позаду, небезпечні пригоди лише набиратимуть обертів. Межі реальності стираються, круговерть подій не підвладна здоровому глузду. На одвічний герць укотре виходять Добро і Зло. Ціна перемоги - життя. Чия візьме?..

Зелений пес, 2012. – 456 с. ISBN 978-966-1515-60-3

31


Володимир Лис

Щоденники Ієрихар

 

Світлана Ігорівна – звичайна вчителька літератури у забутому Богом селі Загоряни. Троє дітей, чоловік-невдаха, неозорі городи, школа… Здається, усе надто банально і просто. Якби ж то не дивні сни та відчуття на межі божевілля, якби ж то не раптове осяяння – «То хто ж я насправді? Хто живе в мені?». І відповідь: «Ієрихар. Насправді я – Ієрихар, мешканка Трамедіону, астробіологічний космодослідник, супермагістр, наймолодший в історії планети автор наукового закону». Перетворення і перевтілення, запитання і відповіді, бажання та обов’язок сплелися у єдиній душі та двох тілах жінки. Хто переможе у ній? Любов чи безсмертя?

НК-Богдан, 2012. – 160 с. ISBN 978-966-10-2770-0

 

32


Валерій Шевчук

Птахи з невидимого острова

 

До нової книжки найвидатнішого сучасного українського майстра прози дібрано три філософські повісті з пригодницько-фантастичними фабулами (так звані мислительні детективи) — жанр, більше опрацьований у літературі західно-європейській, аніж в українській.
Завершує книгу «Маленьке вечірнє інтермеццо» — зразок гумористично-фантастичної повісті.
Повісті «Птахи з невидимого острова» та «Початок жаху» було інсценізовано й поставлено в театрах Києва та Львова.

 

Абабагаламага, 2012. – 384 с. ISBN 978-617-585-033-6

33


Галина Ткачук

Найкращі часи

 

«Найкращі часи» – збірка коротких новел, складених у цілісний ліричний монолог або ж у фрагментарний цикл (на вибір читача). Мова твору – жива. Композиція –вибаглива. Стиль – глибоко індивідуальний, але надзвичайно легкий для сприйняття. Хочеш пройтися парком на прізвище Коцюбинський чи потрапити до почту Вербового короля? Мандрувати електричками й автостопом?.. Науково доведено: вдумливе прочитання цієї книжки наближає Найкращі Часи до читача.

Електрокнига, 2012. – 140 с. ISBN 978-617-7026-04-3

34


Галина Хитенко

Микита – драна свита

 

До книги увійшло 7 оригінальних казок, котрі рясно, у кольорі, ілюстровано Оленою Беркутенко.

Книга буде чудовим дарунком усім маленьким хлопчикам та дівчаткам.

 

Склянка часу, 2012. – 52 с.

35


Марина Муляр

Гра

 

Троє підлітків з далекого майбутнього несподівано стають свідками, а потім і учасниками небезпечної й непередбачуваної комп'ютерної гри. В їхнє звичне життя на штучно створеній планеті раптово проникають прибульці з іншого світу.

 

Прудкий равлик (Темпора?), 2012. – 104 с. ISBN: 978-966-2545-62-2

36


Дмитро Кузьменко

Аеніль

 

Аеніль дель Уберті — 12-річна донька послів королівства Ерлі, яка навчається в Академії чарів на відділенні алхімії. Замок Академії, що має давню історію, сповнений багатьох таємниць і прихованих небезпек, які не завжди можуть подолати навіть викладачі — найталановитіші чарівники, чародії, алхіміки, цілителі та книжники. У школі свої традиції, звичаї і правила, не всі з яких відомі стороннім. Тиха, сором'язлива і невміла у чарах Аеніль стикається з небезпечними істотами, забороненими чарівницькими експериментами, таємними спілками учнів і викладачів, смертельними чарами, плетивом змов і підступів, расовою та становою нерівністю. Чи зможе вона усупереч усьому гарно вчитися, знайти друзів, пережити кпини однокласників, вберегти свою сестричку Іно?

 

НК-Богдан, 2012. – 304 с.

37


Алєкса Вольських

Міла Рудик і кристал Фобоса

 

Мешканців Тлоллінбурга постійно переслідують власні жахи, у місті з’являється четвертий з «п’яти врятованих», а до Міли приходить дивна стара, схожа на тінь.

 

Віват, 2012. – 384 с. ISBN 978-966-180-385-4

38


Лада Лузіна

Київські відьми. Меч і хрест

 

Три молоді киянки прийняли від помираючої відьми Килини її дар. Як же вони зуміють розпорядитися ним? Адже вони такі різні: студентка історичного факультету Маша Ковальова, залізна бізнес-леді Катерина Дображан ська і звільнена з нічного клубу спі вачка-зайдиголова Даша Чуб на прі-звисько Землепотрясна. Всі події розгортаються в наші дні. Але, володіючи магічною силою, не важко потрапити в минуле і познайомиться з авторами «Трьох богатирів» і «Демона» — Віктором Васнецовим та Михайлом Врубелем. А також відвідати київську Лису Гору, де, за переказами, збиралися усі слов’янські відьми.

Фоліо, 2012. – 431 с. ISBN 978-966-03-6087-7

 

39


Тамара Крюкова

Гордівниця

 

«Гордівниця» — це перша з семи історій про пригоди в світі фентезі. На сторінках цього гостросюжетного роману оживають легенди. Кинувши виклик долі, героїня книг Злата пізнає таємниці Всесвіту.
На шляху до щастя їй доведеться пройти крізь труднощі і негаразди, чари і чорну магію, дізнатися ціну дружбі, любові та зради, відкрити для себе сенс життя. У захоплюючій казці «Закляття гномів» красуня Злата потрапляє в астральний світ у пошуках відповідей на чарівні загадки. Через безліч пригод прекрасну героїню веде одне бажання — знову зустрітися з коханим принцом, якого вона колись несправедливо образила. Якщо Ви прочитаєте цю книгу разом з дитиною, то і самі отримаєте величезне задоволення і по-новому поглянете на чарівну сторону власного дитинства. Книга розрахована на читачів середнього та старшого шкільного віку.

 

Ранок, 2012. – 400 с. ISBN: 978-617-540-764-6

40


Тамара Крюкова

Кубок Чарівника

 

У книзі об'єднано дві. казкові повісті: «Кубок чарівника» і «В'язень дзеркала». Це цікаві чарівні історії, що піднімають питання морального вибору, вірності, дружби, любові, зради, самопожертви.
У «Гордівниці» Злати народився син Гліб. Але зла чаклунка перетворила Агнесу — суперницю Злати —- на брата-близнюка Гліба. І тільки Кубок чарівника допоможе дізнатися, хто з братів — син Злати.
За гладкою поверхнею магічного дзеркала живуть люди-відображення. У тому світі все примарно і ніщо не реально, крім небезпек, що підстерігають кожного, хто ризикне перейти межу.
Стрімкість розвитку подій, багатство фантазії, незвичайний сюжет з перших же сторінок втягують у дивовижний світ казки, допомагають розібратися в життєво важливих питаннях.

 

Ранок, 2012. – 384 с. ISBN: 978-617-540-770-7

41


Тамара Крюкова

Чорний альбатрос

 

Дія нового пригодницького роману відомої дитячої письменниці Тамари Крюкової «Чорний альбатрос» захоплює з перших сторінок. Герої книги потрапляють через волю бога часу Хроноса в таємничий світ лихоліття, де їм судилося пройти нелегкий шлях, перш ніж вдасться зрозуміти, хто є друг, а хто — ворог.

 

Ранок, 2012. – 384 с. ISBN: 978-617-540-772-1

42


Тамара Крюкова

Чарівниця з острова Гроз

 

Головній героїні пригодницького роману Тамари Крюкової «Чарівниця з острова Гроз» чотирнадцять років. Маріка норовлива, незалежна, і у неї повно проблем, як у будь-якої дівчини в її віці. Але вона ще не знає, що її головна проблема в тому, що вона наділена сильним магічним даром. ЇЇ чекають змови, злидні і небезпеки, перш ніж вона дізнається про те, що носить у себе на грудях заповітний оберіг знак влади. Маріка чарівниця. їй під силу багато чого, але вона мріє стати простою смертною, тому що знає, яким тяжким є тягар могутності.

 

Ранок, 2012. – 384 с. ISBN: 978-617-540-766-0

43


Тамара Крюкова

Зоряний Лицар

 

Він з'являється в повний місяць, лицар з опущеним забралом на примарному коні. З тих пір як він покинув землю, в ньому немає ні зла, ні добра. Його багатства незліченні, як зірки на небі, як сріблясті відблиски місяця на воді. Але горе тому, хто волею долі став його боржником. Всякого, у кого в душі знайшовся куточок для жадібності, чекають суворі випробування.
Для середнього та старшого шкільного віку.

 

Ранок, 2012. – 432 с. ISBN: 978-617-540-768-4

44


Валентин Чемерис

Заповіт нічного демона

 

Збірка оповідань.

 

(?), 2012.

45


Ксенія Петухова

Легенда золотої кицьки

 

Що відчуває людина, яка наважилася на вбивство? А та, що пробує втекти з власного життя? Чи може бути добро з кулаками? Тоді яке ж воно добро? Ці та інші питання турбують головного героя повісті Ксенії Петухової. Хто він, Ян чи Джон? І що йому підказує Золота кицька? Можливо, дивовижна істота існує лише в уяві його ексцентричної супутниці? Інтелектуальний детектив молодої авторки може стати непоганим сценарієм сучасного фільму, а читача змусить замислитися над вічними питаннями любові й зради, збагнути цінність кожної хвилини в світі, що постійно випробовує на міцність кожного з нас. Водночас, книга стане чудовим засобом розваги та відпочинку.

Зелений пес, 2012. – 216 с. ISBN 978-966-1515-76-4

46


Володимир Рутківський

Сторожова застава

 

Нова повість неперевершеного майстра українського дитячого історичного роману Володимира Рутківського присвячена героїчним і маловідомим сторінкам нашого прадавнього минулого. П'ятикласник Вітько Бубненко якимось дивом потрапляє у 1097-й рік, де разом зі славетними праукраїнськими богатирями Іллею Муровцем, Олешком Поповичем та Добринею захищає рубежі нашої землі, тобто землі Руської.

 

Абабагаламага, 2012. – 304 с. ISBN 978-617-585-037-4

47


Володимир Рутківський

Бухтик з Тихого Затону

 

Відпочиваючи у лісовому санаторії, Сергійко з друзями задумали для дівчинки Олі, яка захворіла, казку. Проте вони й не підозрюють, що вигадані ними водяники, лісовики і русалки живуть насправді... Захоплива казкова повість лауреата Шевченківської премії Володимира Рутківського про зворушливу дружбу школярів Сергійка й Олі з дивовижним підводним створінням Бухтиком. Цей незвичайний герой, блискуче вигаданий Володимиром Рутківським і чудово зображений Ростиславом Попським, просто приречений на читацьку любов і успіх. Це перша частина казкової трилогії.

Абабагаламага, 2012. – 240 с. ISBN 978-617-5850-26-8

 

48


Олександр Есаулов

Зоряна електричка

Товаришувати з говірким котом, мандрувати у часі, заввиграшки діставатися зоряною електричкою в іншу галактику до бабуні.

Вигадка? Авжеж, вигадка. Але уважний читач знайде у цій книжці і багато правди. Жорстокої, розумної, безглуздої, брехливої – правда буває різною. Адже, коли кажуть, що саме це і є правда, то зовсім не означає, що так воно і є. І навпаки, коли говорять, що це – облудна і суцільна вигадка, то зовсім не означає, що це неправда.

Заплуталися? Та я й сам не так далеко від цього. Тож почитаємо, а там якось вирішимо, що у цій книжці автор прибрехав, а що є чистісінькою правдою.

Теза, 2012. – 288 с. ISBN 978-966-421-155-7

49


Леся Воронина

Хто впіймає шаленого Кльоцика?

 

Якщо ви любите фантастичні мандрівки та дивовижні пригоди, якщо хочете дізнатися про мешканців планети Білої Лілеї, познайомитися з хвалькуватими співочими бананами, покататися на голкохвості й погратися у небезпечну, але захопливу гру «Як упіймати шаленого кльоцика» ця книжка для вас! Адже разом із космічною мандрівницею Олею та її вірним другом Люмом ви побуваєте у найвіддаленіших куточках Мінливої галактики і станете учасниками неймовірних подій!

 

Темпора, 2012. – 76 с.

ISBN

978-617-569-100-7

50


Сергій Волошин

Подорож пройдисвіта

 

Примирити озерний світ нелегко, а особливо тоді, коли бандюгани на чолі зі Щукою-Злюкою прагнуть заволодіти Озером із усіма його жителями. Раптова смертельна небезпека, що нависла над країнами Жабії, Тритонії та Карасії, не залишає для міжусобиць місця. Навести лад в озерному житті допоможе висококласний всюдихід ''Пройдисвіт''. Але чи впораються із цим завданням Сашко та його балакучі друзі? Чи зможуть вони ризикнути? Чи проковтнуть зменшувальні пігулки?
Озбройся переконливими аргументами, перегорни сторінку - і допоможи Сашкові стати Капітаном!

 

Гамазин, 2012. – 128 с. ISBN: 978-966-2938-82-1

51


Сергій Гридін

Федько у пошуках чупакабри

 

Хто в дитинстві не мріяв про скарби? Хто не ховався від жаху під ковдру у темній кімнаті, слухаючи страшні оповідки? У кого не бігали мурашки по шкірі від передчуття зустрічі з невідомим? Це був ти!? Тоді саме для тебе ця книга!

Весела, насичена подіями історія про добре відомого віруса Федька та його друзів. Познайомся з новими героями, поринь у вир пригод РЕАЛЬНОГО світу!

ВСЛ, 2012. – 176 с.

52

Page 1

Сашко Дерманський

Казки дракона Омелелька

 

Нова книжка Сашка Дерманського — наймолодшого і найвеселішого з сучасних українських дитячих письменників — це довгоочікувана мандрівка у казковий світ дракона Омелька — невтомного казкаря, що складає безліч казок, але якому завжди бракує слухачів. Адже тільки-но він підкрадається до когось, щоб розповісти казку, як усі одразу верещать: «Дракон!» — і втікають... Можеш собі уявити, який щасливий буде бідолашний Омелько, коли ти прочитаєш і полюбиш його чудові казки...

Абабагаламага, 2012. – 32 с. ISBN 978-617-585-027-5

53


Сашко Дерманський

Танок Чугайстра

 

Ця чудова пригодницька книга вражає своїм дитячим світобаченням. Головні герої дуже різні: дівчинка розбишака Іванка, велика розумниця Ліля, та Васька-танцюрист. Видання містить багато оповідей і легенд, які тісто переплітаються з сюжетом і будуть цікавими кожній дитині.
Чугайстри та нявки, таємний та фантастичний світ, що оточує головних героїв — гарна пригодницька повість змальована Сашком Дерманським, не залишить байдужим жодного читача.

 

Теза, 2012. – 160 с. ISBN: 978-966-8317-36-1, 978-966-421-139-7, 978-966-421-190-8

Фантастика від зарубіжних авторів

54


Стівен Кінг

11.22.63

 

22 листопада 1963 року — дата вбивства Джона Кеннеді. Пролунали три постріли — і світ змінився назавжди. Сьогодення. Дізнавшись, що в барі його приятеля розташований портал до 1958 року, звичайний вчитель Джейк Еппінг не може опиратися спокусі почати нове життя у рок-н-рольні часи Елвіса Преслі. Хіба гостю з майбутнього важко познайомитись із відлюдником Лі Гарві Освальдом і завадити йому вбити президента? Та чи варто гратися з минулим? Яким буде світ, де Кеннеді виживе?

 

КСД, 2012. – 896 с. ISBN 978-966-14-3432-4

55


Беовульф

 

Книга продовжує програму видання українських перекладів європейської середньовічної літератури. Це перший в історії української літератури переклад найдавнішої германської епічної поеми, яка, у поетично-міфологічній формі, передає політичні і воєнні події Північної Європи першої половини VI століття. Видання ілюстроване артефактами того часу.

Астролябія, 2012. – 208 с. ISBN 978-966-8657-86-3

 

56


Дж. Р. Р. Толкін

Гобіт. Туди і звідти

 

Це історія надзвичайної пригоди, яку втнула ватага ґномів, узявшись відшукати загарбане драконом золото. Мимохіть учасником цієї ризикованої виправи став Більбо Торбин, прихильний до комфорту і позбавлений амбіцій гобіт, котрий, на власний подив, виявив неабияку винахідливість і вправність у ролі зломщика. Сутички з тролями, ґоблінами, ґномами, ельфами та гігантськими павуками, бесіда з драконом, Смоґом Величним, і радше мимовільна присутність на Битві П’ятьох Армій — ось лише деякі пригоди, що їх судилося пережити Більбо. Але траплялись і світліші моменти: щира дружба, смачне частування, сміх та пісні. Написаний професором Толкіном для власних дітей, «Гобіт» відразу ж по виході у світ зустрів палке схвалення. Ця дивовижна історія, цілком закінчена та вивершена, водночас є преамбулою до «Володаря Перснів».

Астролябія, 2012. – 384 с.

57


Чак Палагнюк

Прокляті

 

Чак Палагнюк презентує: «ІСТОРІЯ МЕДІСОН СПЕНСЕР. Автор і власник копірайту — Сатана». Хто такий Сатана? А він, взагалі-то, володар Пекла. Хто така Медісон Спенсер? Тринадцятирічна дівчина, що була вбита під час гри «французький поцілунок». Її батьки — дуже-дуже-дуже багаті люди. Вони розважаються тим, що замикають покоївок у ванних кімнатах, вручають премію «Оскар» і всиновлюють дітей у різних куточках планети, яких через кілька днів відправляють в інтернат. «Я дівчина, і я мертва», — каже про себе Медісон. Разом зі своїми друзями, молодими грішниками, вона йде в похід на штаб-квартиру Пекла. Що з цього вийшло — читайте сценарій, який написав сам Сатана...

 

Фоліо, 2012. – 287 с. ISBN: 978-966-03-5746-4

58


Сюзанна Коллінз

Переспівниця

 

«Хай везіння завжди буде на твоєму боці!» — побажали мешканці Округу 12 Катніс Евердін, коли вона вдруге вирушала на Голодні ігри. І їхнє побажання справдилося: Катніс дивом вижила. Але навіть вирвавшись із кількома іншими трибутами з кривавої арени, вона не може почуватися щасливою, адже Піта лишився в руках Капітолія, а Округ 12 зрівняли з землею. Панемом прокотилася хвиля повстань, і Катніс нарешті доведеться зробити вибір: померти в рабстві — чи загинути в боротьбі за свободу. Але вона ще навіть не уявляє, що вороги здатні вміло вдавати друзів, а друзі в небезпеці тільки через те, що знайомі з Катніс.

 

КМ-Букс, 2012. – 384 с. ISBN: 978-617-538-038-3

59


Джеймс Роллінс

Вівтар Едему

 

Із багдадського звіринцїо зникають екзотичні тварини, із секретної підземної лабораторії — рідкісні ембріони разом із науковцем-дослідником. А сім років по тому в бурхливих водах Міссісіпі знаходять корабель-привид без жодної людської дущд на борту та з доісторичними істотами у трюмі: шаблезубим ягуаром, змією о двох головах, папугою без пір’я, але з розумовими здібностями, які суперечать будь-яким еволюційним теоріям...

 

КСД, 2012. – 384 с. ISBN: 978-966-14-2917-7

60


Поль Віллемс

Сніг. Зелене кошеня

 

У збірці вистав для дітей одного з найоригінальніших представників бельгійського «магічного реалізму» Поля Віллемса у формі дотепних різдвяних оповідок піднімаються численні загальнолюдські морально-етичні, суспільні та культурні проблеми. Для широкого кола читачів.

 

НК-Богдан, 2012. – 56 с. ISBN: 978-966-10-2568-3

61


Клайв Льюїс

Хроніки Нарнії. Леві, Відьма та шафа

 


У світі існує безліч дверей. Та лише одні ведуть до чарівної країни Нарнії, де панує магія, мешкають фавни, гноми, кентаври, а звичайні тварини здатні розмовляти наче люди. І саме ці двері випадково знаходить четвірка дітлахів у звичайній платтяній шафі. Пітеру, Сьюзан, Едмунду і Люсі судилося виконати древнє пророцтво: стати королями Нарнії та разом із величним левом Асланом й добрими мешканцями Нарнії врятувати прекрасну країну від довічного льодового полону, у який її закувала підступна Біла Відьма.

 

КСД, 2021. – 256 с. ISBN: 978-966-14-3942-8, 978-0-00-726943-3

62


Крістофер Паоліні

Ерагон. Спадок

 

Довгі місяці тренувань і чимало перемог породжують надію, та водночас приносять втрати й розбивають серця. Утім головна битва Ерагона й Сапфіри ще попереду — Вершник і його дракон мають здолати Галбаторікса. Другого шансу не буде, і, крім них, на це не може зважитися ніхто. Чи знищать вони ненависного короля, чи відновлять справедливість в Алагезії? І яку ціну доведеться за це сплатити?

 

Ранок, 2012. – 1088 с. ISBN: 978-966-08-5737-7

63


Рік Ріордан

Персі Джексон і викрадач блискавок

 

Персі Джексон, дванадцятирічний школяр, випадково дізнається, що його рід бере початок від грецького бога морів Посейдона. Більш того, його звинувачують у тому, що він викрав блискавки Зевса. Тепер, щоб запобігти війні богів, Персі повинен відшукати справжнього злодія і повернути блискавки. Цикл романів про пригоди Персі став надзвичайно популярним в усьому світі. В 2012 році на екрани виходить голівудський фільм за 2-ю книгою циклу.

 

Ранок, 2012. – 406 с. ISBN: 978-966-672-439-0

64


Рік Ріордан

Персі Джексон та море чудовиськ

 

Персі Джексон, дванадцятирічний американський школяр, випадково дізнається, що його рід бере початок від грецького бога морів Посейдона. Виявляється, все те, про що говорилося в міфах про богів, титанів, чудовиськ і героїв — правда. І він, Персі Джексон, один з багатьох дітей-напівкровок цих богів!

 

Ранок, 2012. – 368 с. ISBN: 978-617-540-719-6

65


Рік Ріордан

Персі Джексон і прокляття Титана

 

Немислимі небезпеки і страшні випробування чекають Персі і його друзів у третій книзі циклу Ріка Ріордана. Богиня Артеміда та інші Олімпійські боги намагаються допомогти відважному синові Посейдона в його протистоянні з титаном Атласом. А допомагає в цій подорожі Персі Джексону Талія — дочка самого Зевса.

 

Ранок, 2012. – 400 с. ISBN: 978-617-540-806-3

66


Рік Ріордан

Персі Джексон і лабіринт смерті


Персі в четвертий раз повертається в «Табір напівкровок», де юні герої та їхній наставник кентавр Хірон готуються до передбачуваного вторгнення військ Кроноса. Легендарний Лабіринт Дедала може стати лазівкою в захисті «Табора», і цією лазівкою має намір скористатися Лука, щоб провести армію Кроноса через Лабіринт прямо у табір.
В Лабіринті героїв чекає багато небезпек — чудовиська Кроноса, підступні пастки, кузні бога Гефеста, гладіаторські бої. Наближається остання битва з повелителем титанів Кроносом.

 

Ранок, 2012. – 528 с. ISBN: 978-617-540-929-9

67


Рік Ріордан

Персі Джексон і останнє пророцтво

 

Гряде війна проти Кроноса, а Персі Джексону ось-ось виповниться шістнадцять. А це означає, що в силу вступить велике пророцтво, сказане Дельфійським оракулом. Герою здається, що це пророцтво говорить про те, що він неминуче повинен загинути, рятуючи Олімп і це не додає йому впевненості в собі. Персі повинен зануритися у води Стіксу, як це зробив в античності герой Ахілл, і отримати невразливість. Кронос і його армія чудовиськ вже на підходах до міста, і напівкровки вступають у відчайдушну сутичку. Персі розуміє, що ще трохи і пророцтво виповниться...

 

Ранок, 2012. – 512 с. ISBN: 978-966-672-451-2

68


Корнелія Функе

Чорнильне серце

 

Меґі любить читати книжки. Любить читати книжки і її тато Мо, палітурник, “книжковий лікар” як називає його Меґі. Проте він не читав їй уголос ще відтоді, як загадково зникла її мама. Вони жили собі спокійним життям аж до тієї ночі, коли незнайомець прийшов із попередженням. Наступного дня Мо став пакувати валізи, не повідомивши Меґі причини. Вони мусять переховуватись. Але від чого і від кого?
Невдовзі таємницю Мо розкрито. Він, виявляється, має надзвичайний дар — втілювати в життя історії, оживлювати їхніх героїв. Чимало років назад він ви- . падково вичитав з книжки у наш світ бездушного злочинця. І от тепер цей злодій полює на Мо та його рідкісний талант.
Меґі поринає у карколомні пригоди, в яких уявне І переплітається зі справжнім. І тепер саме від неї залежить, як завершиться історія, що полонила їх усіх.

 

(перевидання) Теза, 2012. – 576 с. ISBN: 978-966-421-065-9, 978-3-7915-0465-0

69


Томас Тімайєр

Хроніет шукачів світів. Місто заклиначів дощу

 

Це історія про людину на ім`я Карл Фрідріх Донхаузер , котрий називав себе сином великого натураліста Вільгельма фон Гумбольдта. Разом зі своїми вірними супутниками він не раз навідувався до найвіддаленійших і найменьш досліджених куточків Землі, стираючи одну за одною з карти ''білі плями'' Він відкривав невідомі світові народи й племена, зав`язував дружбу з неймовірними істотами, відшукував фантастичні скарби і звідав при цьому простотаки грандіозні пригоди.

 

Ранок, 2012. – 448 с. ISBN: 978-966-672-275-4

70


Пірати Карибського моря. Прокляття «Чорної перлини»

 

Книга за мотивами фільму.

 

Егмонт-Україна, 2012. – 228 с.

71


Пірати Карибського моря. На дивних берегах

 

Пірати Карибського моря. На дивних берегах. Остання на даний час частина відомої кіноепопеї про пригоди авантюрного пірата Джека Горобця, історію з якої ви знайдете на сторінках цієї книжки. Справжні фанати піратів зрадіють нагоді знову зустрітися із улюбленим героєм, який цього разу зайнятий пошуком джерела вічної молодості. І не він один – на пошуки джерела вирушає іспанський флот та не менш легендарний пірат Чорна Борода. Джеку, до того ж, доведеться зустрітися із своїм колишнім коханням – піраткою Анжелікою. За таких героїв оповідь просто не може бути нудною. Тож запрошуємо до захопливого читання!

 

Егмонт-Україна, 2012. – 228 с. ISBN: 978-617-500-218-6

72


Петер Хьог

Тиша

 

Каспер Кроне, клоун із світовим ім'ям і шанувальник Баха, відчуває людей як музику, визначаючи мелодію і тональність кожної людини. Одного разу до нього приводять дев’ятирічну дівчинку Клару-Марію, яка ніяк не звучить. Усередині дитини — тиша. Невдовзі з'ясовується, що дівчинку було викрадено. Клара-Марія благає допомогти їй, і Каспер з головою поринає у хитросплетіння інтриг, де все змішалося: діти з пара-нормальними здібностями, гравці на ринку копенгагенської нерухомості, геодезисти та сейсмологи, циркові акробати, монахині із Східної церкви, гонщики-інваліди — і все це на тлі сучасного Копенгагена, химерного міста-лабіринта.

 

Фоліо, 2012. – 509 с. ISBN: 978-966-03-5936-9

73


Реном Ріггз

Дім дивних дітей. Кн. 1

 

Шістнадцятирічний Джейкоб з дитинства звик до розповідей свого діда про його юність на далекому острові у графстві Уельс, у притулку для дивних дітей: про чудовиськ із потрійними язиками, про невидимого хлопчика, про дівчинку, яка вміла літати... Єдиним побічним ефектом цих вигадок були нічні кошмари, що мучили підлітка. Але одного разу кошмар увірвався в його життя, убивши діда наяву...

 

КСД, 2012. – 432 с. ISBN: 978-966-14-3877-3

74


Муні Вітчер

Джено і біла руна Золотого Кречета

 

Знаменита італійська письменниця Муні Вітчер продовжує захопливу розповідь про пригоди юного мага Джена Астора Венті. Вирушивши на пошуки батьків і брата, він здійснює другу подорож у чарівний світ. Проте Джено й уявити собі не міг, наскільки небезпечною вона виявиться. Пройшовши всі випробування, юний чарівник потрапляє до далекої Ірландії, де друїд вручає йому рятівний магічний предмет. А у вирішальну мить хлопчикові допоможе Золотий Кречет: він принесе половинку давньої білої руни, здатної змінити долю сім'ї Астор Венті.

 

Махаон-Україна, 2012. – 560 с. ISBN: 978-617-526-191-0

75


Лізі Гаррісон

Нечиста сила

 

У Школі Мерстон Клео де Ніл завжди була справжньою царицею і серед монстрів, і серед нормалів. Аж поки на обрії не з'явилися нормами Мелоді Карвер і вискочка Френкі Штайн. І тепер навіть фотосесія для модною журналу, на яку в ролі моделей Клео запросила своїх подруг — Клодін Вовк, Лагуну Блакитну та Дракулору, потьмяніла в порівнянні з боротьбою за права монстрів, яку ініціювала Френкі. Але начувайся, Френкі! Клео ще покаже, що єгипетська киця має кігті.

 

КМ-Букс, 2012. 256 с. ISBN: 978-617-538-156-4

76


Меггі Стівотер

Трепіт

 

Грейс була зовсім дівчинкою, коли на неї напали вовки. І якби не дивний жовтоокий вовк, який урятував її, вона б загинула в засніженому лісі. Саме тому рік у рік вона з приходом зими виглядає свого вовка, не розуміючи, чому в неї тріпоче серце, коли вона зазирає в його дивовижні очі. Та одного разу під час облави в лісі таємниця розкривається: жовтоокий вовк, отримавши кулю в шию, перевертається на хлопця на ім’я Сем, і Грейс усвідомлює, що все життя була в нього закохана, підсвідомо розгадавши його справжню сутність. Та скоро Сем знову повернеться у вовчу шкуру, і Грейс утратить його назавжди. Невже їхньому зимовому коханню так і не судилося справдитися?

КМ-Букс, 2012. – 352 с. ISBN 978-617-538-146-5

 

77


Меггі Стівотер

Перевтілення

 

Сем і Грейс нарешті знову разом. Невже несподіване лікування і справді подіяло, і Сем більше ніколи не перевертатиметься на вовка? І зимове кохання, про яке вони вдвох так довго мріяли, здійсниться? Та схоже, не все так просто: Грейс почувається дуже дивно, так ніби та вовчиця, на яку вона так і не перевернулася, починає прокидатися у неї в нутрі. І тепер Семові доведеться шукати протиотруту, щоб урятувати кохану. От тільки чи вдасться це йому?

КМ-Букс, 2012. – 352 с. ISBN 978-617-538-145-8

78

Page 1

Франц Кафка

Оповідання, романи, листи, щоденники

 

У книзі вибраних творів Франца Кафки - одного з найвидатнішх німецькомовних посьменників ХХ столітть, австрійського чиновника, єврейського страдника і громадянина Чехії - подано оповідання з усіх пожиттєвих і посмертних видань, романи "Процес", "Америка" (уривок), "Замок" (уривок), а також його листи і щоденники. Це найповніше видання творів Кафки українською мовою.

Абабагаламага, 2012. – 592 с. ISBN 978-617-585-008-4

79


Оскар Вайлд

Портрет Доріана Грея

 

«Портрет Доріана Ґрея» — вершина проповідуваного Оскаром Вайлдом естетизму і водночас великої мистецької сили заперечення декадентських крайнощів цієї концепції; це один із найпарадоксальніших романів модернізму. За словами самого письменника, «справжня мораль цього твору полягає в тому, що всяке надуживання, так само, як і самозречення, тягне за собою покару». Моральний злочин призводить до колапсу естетики. Ще один і, можливо, найголовніший урок цього роману полягає в тому, що людина не може надміру загравати ані з мистецтвом, ані з життям....

Абабагаламага, 2012. – 320 с. ISBN: 978-617-585-031-2 ...

80


Ернст Гофман

Малюк Цахес

 

До книги видатного німецького письменника, композитора і художника Ернста Теодора Амадея Гофмана (1776-1822) ввійшли одні з найвідоміших його творів, у яких втілився дух німецького романтизму. У фантастичних повістях-казках письменника присутні романтична іронія, теми безумства, реальності ілюзорного, ірраціональності буденного...

Фоліо, 2012. – 655 с. ISBN 978-966-03-5889-8

81


Чарльз Дікенс

Різдвяні повісті

 

Вперше українською мовою увазі юного читача пропонуються такі твори всесвітньо відомого англійського письменника Чарлза Діккенса: "Різдвяна пісня", "Новорічні дзвони", "Цвіркун домашнього вогнища", "Битва життя", "Одержимий". У них Чарлз Діккенс прославляє звичайні людські радощі і висуває на передній план цінність людського тепла та щастя.

НК-Богдан, 2012. – 464 с. ISBN 966-692-827-2

 

82


Гурам Петриашвілі

Казки дідуся Гурама

 

Ця незвичайна книга казок від дивовижного казкаря Ґурама Петріашвілі – для усіх, хто залишається дітьми, хто не боїться мріяти і літати у снах.

ВСЛ, 2012. – 64 с.
ISBN 978-966-2909-85-2

 

83


Льюїс Керролл

Аліса в Дивокраї

 

Яскрава, барвиста, з веселими і кумедними малюнками книжка розкаже про неймовірні пригоди Аліси в Дивокраї, познайомить з його чудернацькими мешканцями - Білим Кроликом, Чеширським Котом, Грифоном, Березневим Зайцем, яких створив для своїх маленьких друзів видатний англійський математик, що зажив слави як відомий письменник, Льюїс Керролл (1832-1898). Ілюстрації виконала Євгенія Гапчинська.

Фоліо, 2012. – 144 с. ISBN 978-966-03-5966-6#978-966-03-5461-6

84


Льюїс Керролл

Аліса в Задзеркаллі

 

Нові пригоди Аліси.

 

Фоліо, 2012. – 160 с.

85


Ігор Носов

Нові пригоди Незнайка

 

Розповіді і повість про нові пригоди веселого гурту коротунок з Квіткового міста. Як відомо, Незнайка і його друзі більше всього на світі любили подорожувати. Ось і тепер вони вирушають в плавання на плотах вниз по Огурцовій річці. Їх чекають незвичайні пригоди, адже капітаном в цьому плаванні став звичайно ж Незнайка.

Махаон-Україна, 2012. – 320 с. ISBN 978-5-389-03554-6#978-617-526-509-3

86


Микола Носов

Пригоди Незнайка та його друзів

 

Пропонована книга відомого дитячого письменника Миколи Носова розповість вашій дитині про мешканців Квіткового міста – коротуньок Незнайка та його друзів, їхні пригоди під час мандрівки на повітряній кулі та нові знайомства у Зеленому місті. Маленькі читачі не тільки подружаться з веселими, кумедними та яскравими героями, а ще й повчаться доброти, чуйності, дружби та людяності.

Перо, 2012. – 192 с. ISBN 978-966-462-571-2#978-966-462-570-5

87


Ганс Христиан Андерсен

Дикі лебеді

 

Одна з кращих казок письменника.

 

Махаон-Україна, 2012. – 44 с. ISBN 978-617-526-482-9

88


Ганс Христиан Андерсен

Стійкий олов’яний солдатик

 

Ця історія не залишить нікого байдужим.

 

Махаон-Україна, 2012. – 40 с. ISBN 978-617-526-478-2

89


Ганс Христиан Андерсен

Русалонька

 

Класична казка з чудовими ілюстраціями.

 

Махаон-Україна, 2012. – 48 с. ISBN 978-617-526-484-3

Фантастичний наук-поп

90


Слов’янська фантастика

 

Збірка наукових праць

 

Київський університет, 2012. – 576 с.

91


Лілія Мусіхіна

Магія українців устами очевидця

 

Ми живемо у магічному світі. На дворi ХХІ століття, а в українських домівках ворожать, відробляють, привертають, замовляють абощо. В кожному селі вам покажуть, де живе відьма або знахарка – і це точно така реальність, як мобільник у кишені. Хтось скептично посміхнеться, хтось боязко перехреститься – а справжній науковець візьметься дослідити цей феномен. Адже магія прийшла до нас з глибини віків, і за кожним віруванням та ритуалом стоїть тисячорічна традиція, глибокий культурний шар. Авторка книжки Лілія Мусіхіна пройшла сотні кілометрів у експедиціях, спілкувалася з десятками ворожок, відьом, мольфарів, знахарів, і тому відповідально заявляє – українська магія існує, і значно ближче, ніж ви вважаєте. Ретельність у вивченні, ясність у викладі, зразкова класифікація і чітка рубрикація – от що робить з цієї книжки справжній скарб.
 

Зелений пес, 2012. – 400 с. ISBN 978-966-2938-91-3

92


Н. Логвіненко

Українська фантастична проза в системі факультативних занять

 

Навчальний матеріал посібника орієнтує вчителя на формування в учнів сприйняття української фантастичної прози як окремого літературного явища. Розкрито зміст понять «фантастичний прийом», «фантастичний елемент», «фольклорна фантастика», «фентезі», «фантастика»; «наукова фантастика», «пригодницька фантастика», «фантастика», «альтернативна історія». Презентовано методику вивчення творчості українських письменників-фантастів. Упровадження посібника сприятиме підвищенню інтересу учнів до історії розвитку української фантастичної прози, рівня сформованості умінь пошуково-дослідницької діяльності старшокласників у процесі аналізу літератури фентезі. Рекомендовано вчителям-словесникам.

Книга, 2012. – 228 с.

93


Тім Фернісс

Дослідження космосу. Історія та майбутнє

 

У книзі оживає історія підкорення космосу і його майбутнього, від ранніх космічних ремесел до народження першої ракети, і до останніх відкриттів інших планет, комет та зірок. Книга містить деталізовану інформацію відносно не лише американської просторової програми, але і Радянської програми також. Містить старовинні та сучасні фото, діаграми, наочність, історичні факти, за якими можна прослідкувати всю хронологію дослідження космосу. Вперше книга була опублікована у Великобританії під назвою «A History of Space Exploration» у видавництві Thalamus.

Темпора, 2012. – 192 с.

Комікси

94


Максим Прасолов, Олексій Чебикин, Олег Колов

Даогопак. Кн. 1

 

Перший український графічний роман-блокбастер про козаків-характерників Запорізької Січі – могутнього лицарського ордена майстрів бойових мистецтв і магії середньовічної України. Автори: Максим Прасолов, Олексій Чебикін, Олег Колов. Видання книги готувалося протягом 7 років. Обсяг першого тому графічної прози про боротьбу сил Добра і Зла - 60 сторінок, на яких розмістилося більше 400 ілюстрацій. Три друга-козака – Олесь Скоровода, Тарас Пересічеволя і характерник Мозговий – виконують завдання кошового отамана, відправляючись з розвідувальною місією до Туреччини під виглядом мандрівних артистів. Їх мета – визволити полонених козаків, що працюють в надрах нового султанського палацу в Анталії. Але не сталося, як гадалося, і в справу втрутилися зовсім інші сили та обставини. Несподівана зустріч з японською дівчинкою Арі-Сан, охоронцем сина Султана, змінила долю молодого козака Олеся.

Nebeskey, 2012. – 60 с. ISBN 978-966-439-550-9

Періодика, збірки

95


УФО №1(19)

 

Літературний журнал сучасної української фантастики.

 

Панорама, 2012. – 96 с.

96


УФО №2(20)

 

Літературний журнал сучасної української фантастики.

 

Панорама, 2012. – 96 с.

97


УФО №3(21)

 

Літературний журнал сучасної української фантастики.

 

Панорама, 2012. – 96 с.

98


УФО №4(22)

 

Літературний журнал сучасної української фантастики.

 

Панорама, 2012. – 96 с.

Для доповнень