Статті‎ > ‎

Каталог україномовної фантастики 2007

Каталог україномовної фантастики 2007


1


Олексій Спейсер Кацай

Пекло

 

Сучасний світ сповнений непередбачених реалій та сюрреалістичних зустрічей. Людське життя вимірюється швидкістю лету кулі або політичним абсурдом, створюваним меншістю. Усе оточує глибока безвихідь і... морок інших світів.

 

Панорама, 2007. – 344 с. ISBN:  966-8084-54-3

2


Олег та Валентин Авраменки

Зруйновані зорі

 

3593 рік... У розпалі галактична війна. Минуло сім років, відколи люди знову ступили на Землю — свою давню прабатьківщину. Весь цей час людство невтомно тіснило Чужих, відроджуючи колишню могутність своєї раси. А чужинці, роз’єднані на два ворожі табори, воювали не лише з людьми, але й поміж собою. Це протистояння було вигідне людям — їхні вороги самі знекровлювали один одного, полегшуючи справу звільнення тих людських планет, що й досі перебували під владою Чужих.

Аж тут трапилося неочікуване: одна з рас-ворогів оволоділа зброєю такої руйнівної сили, що під загрозою опинилося існування всієї Галактики...

Тож вічність насправді у наших руках, просто у долонях. Людям до снаги вже мало не все, навіть зруйнувати зорі. Не вірите? Дарма. У своєму новому романі брати Авраменки беззастережно доводять: майбуття належить саме нам.

 

Зелений пес, 2007. – 352 с.

3


Володимир Арєнєв

Магус

 

На вас чекає дві подорожі чарівними світами. За одну з них ваш екскурсовод, а за сумісництвом і автор Володимир Арєнєв отримав на всеєвропейській конвенції “Єврокон-2004” звання кращого молодого фантаста Європи, друга вже номінована на декілька престижних премій. Але всі премії та відзнаки — річ набагато умовніша, ніж ті світи, які чекають на вас, щойно ви перегорнете наступну сторінку.

 

Зелений пес, 2007. – 382 с.

4


Тарас Антипович

Мізерія

 

«Мізерія» – це несподіване балансування на межі поезії й непристойності, іронії й трагізму. Тут майже мультиплікаційні імена героїв, дивакуваті сюжетні виверти, однак людські нерви і мізки – справжні. Автор створив неповторну метафоричну реальність, крізь яку наша дійсність проступає тонким пунктиром.

 

Нора-Друк, 2007. – 208 с. ISBN 978-966-2961-10-2

5


Оксана Луцишина

Сонце так рідко заходить

 

Роман Оксани Луцишиної — це триєдина оповідь про любов. Троякість ця виражена у декількох сюжетних лініях, що розгортають перед читачем історії трьох дівчат. Юля, тендітне дівча з бідняцької сім’ї, проходить пекло вуличних поневірянь і відчуває себе залишеною і непотрібною навіть собі. Таня, випускниця філологічного факультету, якій набридла нудна робота в банку і розмови про «дівчину на виданні», рятується фантазіями про свій роман-бестселер. Юнона, за незвичним ім’ям якої читач відразу ж потрапляє з ординарного колориту провінційного містечка в екзотику флоридських боліт, кидається у двобій з авторитарним батечком-мафіозі. Й у долі всіх трьох проявляється містика єгипетської міфології з богом-крокодилом Собеком і золотою квіткою лотоса, що допомагають віднайти те єдино значуще.

Факт, 2007. – 356 с. ISBN: 978-966-359-198-8

6


Ірен Роздобудько

Пастка для жар-птиці

 

Віра свідомо зробила так, щоб події дитинства щезли з її пам'яті — сучасна медицина може зробити й не це. Адже там було щось страшне, а вона тільки-но почала жити нормально: отримала цікаву роботу, новий колектив, усіх цих бізнес-леді, які досить гламурні, але, з рештою, її не дратують. Життя начебто налагодилося, але раптом... її колеги починають по черзі помирати. Чому? Хто буде наступний? Невже... вона? Здається, це якось пов'язане з її минулим. Віра вирішує відновити пам'ять... І це виявилося дійсно страшним. Здається, вона потрапила у пастку. Пастку свого дитинства...

Фоліо, 2007 – 159 с. ISBN: 978-966-03-3856-2

7


Марина Соколян

Херем

 

Той, Хто Несе Світло і Той, Хто Несе Звістку: в християнській міфології це два протилежні герої. А що, якби було не так? У світі «Херему» все не так: вірні чекають не спасителя, а руйнівника; трійця янголів відвідує не останнього праведника, а останнього грішника; героя зраджує учитель, а рятує – повія. Цей світ – викривлене дзеркало, в якому звичні чесноти зможуть навіч побачити власне химерне лице.

 

Факт, 2007. — 184 с.

8


Оксана Веліт

Нульова заповідь

 

"Нульова заповідь" — перший прозовий твір Оксани Вєліт. Розгорнувши книгу, ви потрапите у світ, де легко уживаються боги, напівбоги і прості смертні, де реальність переплетено зі сном, а професійна убивця є всього лише наляканою розгубленою дівчинкою. Герої роману багато думають про життя, шукають явних і прихованих сенсів, однак єдине, що вони знають напевне — це те, що "ми сильніші за смерть, але слабші за нас самих". 

 

Факт, 2007. – 276 с. ISBN: 978-966-359-183-4, 978-966-359-185-8

9


Артем Чех

Киня

 

Одного дня Киня, герой однойменної повісті, вирішує змінити все: коло спілкування, жінок, спосіб існування, клімат, врешті_решт. І почалося: какофонія почуттів, карнавальне дійство, буфонада, і він — посеред цього театру абсурду, неспроможний щось второпати. Розслабся і відчувай, каже йому персональний диригент, гід у власній кунсткамері, де головним експонатом є він сам.

 

Факт, 2007. - ISBN: 978-966-359-187-2

 

10


Олена Захарченко

Брат-і-сестра

 

...«Скажіть мені, бо думав я і не придумав, — попросив учень старого відьмака. — Звідки взялись зачаровані місця, урочища нечисті, будинки, куди люди не заходять, руїни зі стогонами, привиди і таке всяке?» Засміявся відьмак і розказав... Хлопець і дівчина, брат і сестра, внуки того учня йдуть по землі старої Волині, тікають від смерті чи шукають її, йдуть по краю, по грані, що відділяє наш світ від чогось чужого, і вітер з того боку здуває їм пісок з очей. Минають містечка, міста, села і відкривають усе страшніші таємниці.

 

Факт, 2007. – 180 с.

11


Марина та Сергій Дяченки

Vita Nostra


Страх жив в кожному з нас. Дрімає до часу десь на денці душі. А чи не найсильніший страх — за життя власної родини.

Сашку, вже майже випускницю школи, безтурботне дівча, шантажем і погрозами лиховісна людина (людина?) у чорному змушує вступити до таємничого Інституту спеціальних технологій десь мало не на краю землі. Надлюдськими зусиллями крок за кроком студенти-першокурсники визубрюють абсурдні завдання, суцільну нісенітницю, а над їхніми головами дамокловим мечем нависає повсякчасний страх за свою сім’ю.

Здолати його в собі, здійнятися над ним, стати невразливим, ПРОЗВУЧАТИ — найвище призначення кожного студента. Сашчин фініш так близько! Та чи вдасться останній крок?

 

Зелений пес, 2007. – 544 с. ISBN: 978-966-2938-35-7

12


Марина та Сергій Дяченки

Авантюрист

 

Ретанаару Рекотарсу, авантюристу, блазню та шахраєві, жити залишилося недовго. Він спійманий та засуджений, і, здається, цього разу покарання вже не уникнути! Всевидющий Суддя старанно відраховує кожний із відведених йому днів. Але і за цей час можна встигнути багато…
Павутиння доріг, хитросплетіння доль… Мертві й зниклі колись повертаються. Повертаються, щоб зустрітися знову, щоб дописати свій життєвий роман до кінця. “Скитальці” призначають нам останнє побачення…

 

Зелений пес, 2007. – 464 с.

13


Нічний привид

(укладач Ю. Винничук)

 

Нічний привид:українська готична проза ХІХ ст.

Піраміда, 2007. – 412 с.

14


Олег Шинкаренко

Як зникнути повністю (збірка оповідань)

 

Олег Шинкаренко – молодий автор із Запоріжжя, стверджує, що в дитинстві був вражений казками Вільгельма Гауфа в українському перекладі, що надавало їм особливого жаху, потім – фантастичними історіями з-за кордону. Захоплення незбагненними могутніми силами, які уособлювала література, призвело до того, що у 17 років, будучи повністю дезорієнтованим, він вступив до технічного інституту. Наступні десять років марно намагався стати інженером. Нарешті, отямившись, почав працювати журналістом у місцевій газеті.

 

Смолоскип, 2007. – 214 с.

15


Ірина Волинська, Кирило Кащєєв

Ірка Хортиця – Надніпрянська відьма

 

Одна справа — читати про вигадані пригоди, чаклунів, які ніколи не існували, і зовсім інша — мчатися крізь ніч, втікати від нещадних псів-ярчуків, що готують тобі болісну смерть через те, що ти відьма.
Одна справа — насміхатися з подруги, яка так хоче стати відьмою, і зовсім інша — рятувати її від суперниць, які прагнуть відібрати відьмин дар разом із життям. Чи зможе пройти всі випробування звичайнісінька дванадцятирічна дівчинка — яка випадково дізналася про власну чаклунську силу — Ірка Хортиця? Адже справжнє життя відрізняється від чарівних книжкових казок й у ньому насправді існують і страшні перевертні, і люті песиголовці, і мерці, що постали з могил, і домові, і русалки, і...
могутні відьми!

 

Ранок, Веста, 2007. – 512 с.

 

16


Ірина Волинська, Кирило Кащєєв

Ірка Хортиця приймає виклик

 


Заробити самостійно перші гроші й допомогти доброму знайомому — чому б ні? Ірка, Тетянка та Богдан взялися знайти для бізнесмена Іващенка зниклого компаньйона й украдені мільйони... Чаклунська трійця переступає поріг корпорації — і починається! Мчать офісними коридорами люті вовкулаки, старовинні закляття руйнують стіни з гіпсокартону, Тетянку інсталюють у комп’ютер, Богдан виходить із дворучним мечем проти тисяч гострих веретен, в Ірки просто на уроці відростає собача голова, крихітний будиночок на дні міської балки беруть в осаду змії, а Ментівського Вовкулаку закльовують соколи-перевертні.

 

Ранок, 2007. – 512 с. ISBN: 966-08-1692-3, 978-966-08-1692-3

17


Марина Павленко

Русалонька із 7-В та загублені в часі. Книга 2

 

Таємниці, таємниці! Мабуть, Софійка їх до себе притягує. Бо ж хіба можна лишатись осторонь, коли вночі у покинутому замку лунає музика, а порожніми залами блукає самотній привид?! Привид, що... загубився у часі.

 

Теза, 2007. – 216 с.

ISBN

978-966-421-134-2

18


Тарас Лютий

Вулики сновидінь

 

Оповідання з книги «Вулики сновидінь» дійсно нагадують уривки чиїхось нічних марень. Вбивство коханого чоловіка схоже на вбивство Марата. Шахматні фігури заполоняють світ за законами чисел Фібоначчі. Єдиний порятунок від «слизької Безодні» — робота в похоронній конторі. Маленький хлопчик сам, всупереч традиційному сюжету, викрадає райські яблучка, але уникає вигнання. Поступово читач уподібнюється до одного з персонажів, який живе у безкінечному ланцюгу сновидінь. Можливо, в оповіданнях Тараса Лютого ви впізнаєте свій сьогоднішній сон?

 

Факт, 2007. – 112 с. ISBN 978-966-359-172-8

19


Віктор Савченко

Золото і кров сінопа

 

Р оман «Золото і кров Сінопа» починається трохи традиційно як для українського історичного твору, та вже за кілька розділів від традиційності не залишається й сліду. Натомість у сюжет вплітаються елементи неймовірного, дивовижного, часом фантастичного, але такого, що не руйнує історичної правди. Елементи ці можна назвати скоріше невідомою (або маловідомою) реальністю. Хіба підводні човни-чайки, вперше винайдені на Січі і застосовані козаками при взятті турецької фортеці Сіноп у 1595 році, не вважалися на той час чимось дивовижним? У романі знати руку і науковця (розробка і побудова підводного човна), і езотерика (образ Оникія – характерника, мага), і фантаста. В. Савченко залишається вірним собі в мотивації подій і вчинків героїв, деталізації (але не надмірній) антуражу, доборі цитат з автентичних джерел, що в підсумку вселяє довіру до ситуації, хоч якою б неймовірною вона здавалася.

 

Зоря, 2007. – 448 с. ISBN: 978-966-511-255-6

20


Михайло Бриних

Електронний пластилін

 

Якщо отримаєш можливість прожити ще одне життя - тобі це сподобається. Бо кількість перевтілень - необмежена. Одна проблема : кожен, хто потрапляє в цю січкарню людських доль, стає заручником системи, яка може помилятись.
Ти думаєш, що ліпиш із пластиліну свій буттєвий ідеал. І не знаєш, що пластилін бачить ваші взаємини зовсім інакше.
Своєю появою роман "Електронний пластилін" завдячує кіберпанку, треш-культурі та поп-критиці.

 

Факт, 2007. – 244 с.

21


Яна Дубинянська

Листи до полковника

 

Смерть Ніколаса Роверти, або ж Лілового полковника, колишнього диктатора екзотичної держави, який останні двадцять років прожив інкогніто у чужій країні, несподівано набуває розголосу. Колись він володів цілим паралельним світом на ймення Зріз. Там, у дивному і первісному Зрізі, він ховав від ворогів і від життя свою доньку, принцесу Еву Роверта.

 

Нора-Друк, 2007. – 432 с.

22


Валерій Шевчук

Сон сподіваної віри

 

Нова книга Валерія Шевчука - тематичний збірник оповідань та повістей, написаних із використанням притчевої та Готичної поетики, часом ужитих у класичному вигляді, а часом модельованої в алегоричні твори з поглибленим мислительним наповненням. Особливістю книги є те, що вона писалася автором, починаючи з початків літературної творчості, впродовж усього її часового простору дотепер. Оповідання та повісті цього типу ніколи досі не виходили книжковим виданням (за винятком «Жінки-змії») і складають окремий блок у творчості письменника.

 

Піраміда, 2007. – 416 с. ISBN: 978-966-441-007-3

23


Дмитро Шурхало

Українська якбиТОлогія. Нариси альтернативної історії

 

Книга ближча до наук-попу. Роздуми автора над карколомними моментами української історії з позиції, що якби в певно ній ситуації справи склалися інакше.

 

КСД, 2007.

24


Олександр Корнейко

Ніч долі

 

Давно зросили землю кров’ю Сутінки Богів, минули епохи, відколи впав Араттан, Фортеця-На-Горі, і лише хроніки пам’ятали про ті часи. Та після віків миру наближається час, коли знову заспіває сталь, час, коли оживуть давні легенди, час, коли кожен – людина чи ельф, гном чи йотун, шаргак чи орк – муситиме робити вибір… Час, який мудрі нордлінги називають Ніччю Долі. Для кращого орієнтування читачів у просторі й часі роману наприкінці книжки наведено Глосарій – покажчик імен та географічних назв.

Твердиня, 2007. ISBN: 978-966-2115-06-2, 978-966-8770-24-1

 

25


Наталка та Олександр Шевченки

Бранці мороку

 

Нарешті українська література дочекалася свого Стівена Кінга, і навіть двох. Письменницьке подружжя Наталка та Олександр Шевченки пропонують читачеві свій перший спільний роман, створений у жанрі хорор. У цьому творі їм вдалося органічно поєднати вражаючий реалізм у зображенні подій з їхнім ірраціональним, надприродним змістом. Саме таке «поєднання того, що поєднати не можна» свого часу стало «фірмовим знаком» видатного американського літератора і зробило його «королем жахів». Свій особливий світ створюють і молоді українські письменники. Світ фантасмагоричний, що жахає і водночас приваблює, як те провалля, котре з'являється у страшному сні і кличе поглянути у прірву...

Фоліо, 2007. ISBN: 978-966-03-3936-1

26


Марія Штельмах

Янголи вигадують сни

 

Історія секти, як на перший погляд, насправді зображення хворобливої уяви божевільних людей ,життя поза свідомістю. Історія людини, яка вирішила, що є Богом і владна вирішувати долі інших. Вона очищає світ від непотребу, караючи за гріхи, вірить, що від цього інші стануть чистіше.Сама ж робить найстрашніший з усіх смертних гріхів - вбивство (у множині). Лола є заручницею своїх "янголів" - друзів, що за її допомогою вирішують свої проблеми. У творі сни змішуються з реальністю. Лола надто вірить у сою винятковість. Янголи живуть у психіатричних лікарнях, Карл вигадує Лолу. Лола живе відокремлено від нього. Світ страшний, життя закоротке.

 

Фоліо, 2007. – 319 с. ISBN: 978-966-03-3835-7

27


Марія Штельмах

Чотири ночі з Богом

 

Роман Марії Штельмах «Чотири ночі з Богом» – іще одна фантазія на тему богоборства і обранництва, про те, як «по-справжньому» прожити відведене на землі, про вічні пошуки сенсу. Чи, радше, іще кілька фантазій на згадані теми, адже письменниця переплітає низку історій про дечим подібні передсмертні, не зв’язані вже суспільними конвенціями пригоди кількох таких собі «обраних» персонажів, останні шляхи на межі, де відкривається щось більше за філістерську буденність. (за рец. Д. Семенової)

 

Фоліо, 2007. – 345 с.

28


Василь Шкляр

Ключ

 

Одного дня пошуки квартири для оренди приводять Андрія на вулицю Рогнідинську, де незнайомий чоловік пропонує орендувати таку собі квартиру номер 13. Після угоди цей чоловік безслідно зникає, а Андрій залишається сам у чужій квартирі. Сюжет побудовано як історію пошуків ключа. Ключів потрібно знайти два. Перший: ключ до загадки дивної квартири. Другий: ключ до серця коханої жінки Сани, з котрою Андрій познайомився під час розслідування.

Кальварія, 2007.

29


Андрій Шмалько

Епос, якого нема

 

Українську „Іліаду” скласти неможливо.
Такий вирок підписали вітчизняному епосу фольклористи ХІХ століття після кількох невдалих спроб вплести у спільну художню канву думи – єдині збережені уламки колишнього величного українського епосу.
Висновок нищівний: адже українців фактично позбавили навіть надій на реконструкцію величного епосу. Так само, як і на його відтворення – на зразок фінської “Калевали”, яка була зібрана, з’єднана наново у ХІХ столітті, а потім ще раз, у вдосконаленому варіанті у середині ХХ-го.
А може нам, як і фінам, просто не треба слухати своїх фольклористів?
Андрій Шмалько впевнений, що таки не треба. Відомий історик та письменник-фантаст не кидає слів на вітер і пропонує до уваги читача зібрану з окремих дум поему, підкріплену історично-фольклорною розвідкою. Хтозна, раптом саме цей текст через кілька років увійде у шкільні програми як жива пам’ятка духу.

 

Зелений пес, 2007. – 176 с.

30


Дмитро Білий

Шлях срібного яструба

 

Роман «Шлях Срібного Яструба» переносить читача у стародавні часи, коли у наддніпрянських степах вирували бурхливі події, пов’язані з Великим переселенням народів. Гостросюжетний твір, у якому конкретні історичні події тісно переплетені зі стародавніми легендами і переказами, примусить читача поринути з головним героєм роману — молодим скіфом Атеєм — у дивовижний світ небезпечних і карколомних пригод, дозволить познайомитися з життям і побутом стародавніх народів, які населяли Україну в античні часи.

 

ПП «ЦСО», 2007. - 304 с. ISBN 978-966-96444-4-2

31


Микола Руденко

У череві дракона

 

Микола Руденко — один із найвидатніших письменників XX століття. Понад тридцять років його мужні й мудрі книжки не виходили в Україні. В роки брежнєвського застою полум’яний патріот і прозірливий мислитель кинув виклик тоталітарній системі, відбув за свої політичні погляди тривалі терміни ув’язнення і заслання, але не зламався, вистояв і в кінцевому підсумку переміг. Романи, що увійшли до книги «У череві дракона», — своєрідне втілення доленосних думок і передбачень геніального українця.

 

КП «Редакція журналу Дніпро», 2007. – 151 с. ISBN: 966-8963-06-7

32


Олександр Есаулов

Вихідний формат

 

Комп’ютерний вірус – не грип. Ця штука, звісно, неприємна для комп’ютера, але нічим не загрожує людині. Принаймні не загрожувала досі… Від сьогодні наш світ у небезпеці: злісний вірус Макропойнт винайшов спосіб переформатовувати живі організми, перетворювати їх на віртуальних, підкорених його волі глюків. Для початку Макропойнт хоче повернути брата, знищеного Великим Процесором (див. книжки Олександра Есаулова “Game over!”, “Антивірус” та “Канікули для Інформи”). Червоний вірус впевнений, що секрет безсмертя у нього в кишені. Тепер йому вже ніхто не завадить!

 

Зелений пес, 2007. – 240 с.

33


Олександр Есаулов

Канікули для інформи

 

Літо – час для канікул і пригод. Це відомо усім. Тому якщо принцеса Заекрання Інформа відпочиватиме влітку у свого приятеля, звичайного хлопчика Сергійка, це нікого не здивує: ані самого Сергійка, ані його друзів, ані злісного віруса Макровіра, який готує для принцеси та її батька, Великого Процесора, страшну пастку. Звісно, підступний вірус не вперше атакує Заекрання (див. книжки Олександра Есаулова “Game over!” та “Антивірус”), але здається, цього разу він вигадав щось неймовірне. Йому майже вдалося реалізувати свій план, але… Інформа зникла, її не можуть розшукати ні друзі, ні вороги. Хто перший розгадає заплутану таємницю? Можливо, саме ти?

 

Зелений пес, 2007. – 376 с.

34


Наталя Околітенко

А що за межею?

 

Повість-казка (весела й сумна, а головне – пізнавальна).

 

Варта, 2007. – 36 с. ISBN 978-966-585-043-4

35


Ірина Потаніна

Ну чисто Янгол

 

Чи знаєте ви, що у янголів, як і в людей, теж бувають конкурси краси? Чи знаєте ви, що переможниця такого конкурсу стане дружиною принца? А чи знаєте ви, що претенденток, які не пройдуть у фінал, віддадуть на поживу дракону?.. Певне, що не знаєте. Так само, як і не знаєте, як із монстра і грім-дівки зробити справжнього янгола. А ось Ірина Потаніна знає, і зовсім не проти поділитися секретами.
Цікаво? Тоді не гайте часу, хапайте книжку і вперед!

 

Зелений пес, 2007. – 192 с.

36


П. Кущ

Кото-Васія

 

Що потрібно для найкращого відпочинку під час канікул? Відповідь на це питання знає кожен школяр, і вона надзвичайно проста: для щонайкращого відпочинку потрібно літо, сонце, річка і… повна відсутність контролю з боку дорослих! І звісно, таке не можливе в санаторії, таборі відпочинку чи на турбазі, де купа дорослих саме опікуються, аби ти не мав ані хвилини спочинку. А коли ти залишаєшся на літо вдома, батьки впевнені, що ти нікуди не дінешся, ні у що не втрапиш і нікуди не зникнеш…
Але ж хіба так буває? Якщо ти залишаєшся сам удома, то пригоди чекають на тебе просто за порогом – або під обкладинкою цієї книжки! Не барись, перегортай сторінку!

 

Зелений пес, 2007. – 240 с.

37


Вдовенко С.

Щоденник ваговозика

 

Привіт, я – Веприк! Ні, я не той веприк, котрий насправді маленький вепр, я зовсім інший Веприк – вантажник-ваговоз. Я легкий, верткий і дуже сильний. І скажу вам по секрету, я дуже хочу потрапити в цирк! Я міг би допомагати артистам, а ввечері дивитися вистави… І здається, мені таки пощастило – ці двоє, що приїхали за мною, справжнісінькі клоуни.
Але чому ми їдемо в інший від цирку бік? І чому поночі на мене вантажать якісь ящики? І чому ми тікаємо від міліції? Щось із цими клоунами нечисто… Я змушений втрутитися! Негайно!

 

Зелений пес, 2007. – 112 с.

38


Тарабанчук Ю.

Небезпечні хованки

 

Хованки – весела й приємна гра.
За єдиним винятком – якщо доводиться грати на невідомій небезпечній території, та ще й із бандою смердючих скунсів-розбійників, які захопили у полон молодшого брата самого коменданта Фортеці Доброї Надії. Проте Серж Люка, розвідник загону бойових собак, не збирається поступатися нахабам. У нього є вірні друзі, а ще – чудова ідея, як визволити бранця. Люка точно знає: підступним скунсам його жарт буде до вподоби!

 

Зелений пес, 2007. – 224 с.

39


Олександр Пащенко

Життя з варіантами

 

Збірка оповідань.

 

Смарагд, 2007. – 176 с. (самвидав?)

40


Тарас Завітайло

Coma.ua

 

Химерний світ снів... Що це? Брама до потойбіччя і світу духів? Чи може це інший вимір та інша реальність, така близька і водночас далека, щільно переплетена з нашим, сповненим хиткою раціональністю світом? Полиньте у глибину хаосу, наберіться терпіння і віри у надзвичайне. У добрий шлях.

Наш час, 2007. – 88 с.

41


Тарас Завітайло

Діти праліса

 

У новій книжці Тараса Завітайла «Діти Праліса» читач має змогу знову зануритися у світ фентезі й зустріти знаних із попередніх творів героїв — Пташку, Андрія з Гапкою Упиря та іншу братію. Потрапляючи у світ чаклунів і мавок, долають перешкоди і відкривають таємницю дітей Праліса — демона, який створив усю погань на нашій землі. Чи під силу буде тендітній Пташці та її друзям протистояти силам темряви? Читайте, вас чекає ще одна історія про вічну боротьбу світла й темряви, боротьбу добра і зла.

Наш час, 2007. – 120 с.

42


Тарас Завітайло

В тіні янгола смерті

 

На тебе чекає захоплива подорож у минуле, під час якої ти дізнаєшся про історію знайомства козаків-характерників і білої нечисті — героїв попередніх творів автора. І, звісно ж, — пригоди, відвага, щира дружба і прекрасні почуття…

 

Наш час, 2007.

43


Тетяна Винокурова-Садиченко

Жарт другий

 

Молода журналістка живе у кварталі повному нечистої сили. Але це її мало турбує – вона знає як дати собі раду з цим. Правда інколи їй доводиться просити поради і допомоги у знайомої старої відьми. Їй завжди допомагає її вірний супутник – старий, балакучий, здоровезний котяра Елвіс. Елвіс не лише лякає знайомих хлопців своєю балакучістю, а й допомагає героїні позбуватись різної нечисті та настирливих «рекламних агентів бога». Роман був номінований конвентом російських фантастів на премію «Спіраль століть». Нагороди: Лауреат українського відкритого інтернет-рейтингу «Краща українська книга 2007 року».

Кальварія, 2007. – 160 с. ISBN: 978-966-663-247-3

44


Леонід Полтава

Чи зійде завтра сонце

 

«Повість з недалекого майбутнього», - такий підзаголовок був актуальним в час написання та першої публікації твору, тобто в першій половині 50-х років минулого століття, адже дія відбувається у 2000 році. Сьогодні ж ми маємо нагоду порівняти наскільки збулися прогнози і сподівання автора, що є вельми цікавим процесом. Зокрема автор точно передбачив постання Самостійної України, шантаж енергоносіями з боку Москви, жертовну допомогу українців діаспори молодій державі.

«Повість «Чи зійде завтра сонце» - це своєрідний гімн відданості національним ідеалам, ідеалам добра і справедливості, в які вірив і які творив наш земляк, митець і борець Леонід Полтава», - слушно підкреслює в передмові до видання кандидат філологічних наук Лариса Йолкіна. Героям твору протистоять агенти російських спецслужб і від мужності та кмітливості українських вчених залежить доля не лише рідного краю, але й усього світу. Хто вийде переможцем зі смертельного двобою, чи зійде завтра сонце? Про це, та про багато іншого дізнається читач.

 

Українська видавнича спілка, 2007.

45


Павло Бондаренко

Прокляття обраного

 

Сімнадцять страшних років він жив у цілковитому усвідомленні того, що повільно божеволіє. А як інакше пояснити дивні голоси у власній свідомості, тривожну фіолетову барву, якої набуває світ довкіл, і жахливу апатію?.. Та коли одного дня відкриється Брама Потойбіччя і Землю заполонять демони, до нього прийде усвідомлення того, що насправді він – Обраний. І його найбільше прокляття – навіть не повернути світові втрачену рівновагу, а здолати демонів у власній душі.

 

Зелений пес, 2007. – 480 с.

46


Борис Левандовський

Байки проти ночі

 

Перші літературні спроби людини-загадки Бориса Левандовського припадають іще на шкільні роки. Тоді його коньком були страшилки. Відтоді минуло чимало часу, він став визнаним письменником, та об’єкт його пристрасті – не змінився. З-під пера львівського літератора виходять настільки мистецьки виписані романи-жахи, що мимоволі радієш: усе це відбувається не з тобою.

Не вірите?

Тоді миттю перегортайте сторінку і поринайте в глибини людської психіки, але стережіться читати проти ночі. Бо найважче долати демонів, народжених вашою уявою. Про це доконечно знає майстер національного містичного трилера Борис Левандовський, а тепер дізнаєтесь і ви.

 

Зелений пес, 2007. ISBN: 978-966-2938-05-0

47


Василь Кожелянко

Дефіліада

 

Основа сюжету – альтернативна історія про перемогу в Другій світовій війні держав Вісі за значного сприяння українців. Спільні українсько-німецькі війська захопили Москву, вигнали більшовиків за Урал, і тепер готується їх парад на Красній площі.
Для читача, що з ними не знайомий, вона, швидше за все, буде сприйматися як гротескна метафора абстрактного заполітизованого суспільства, описаного з вигадливістю, сарказмом та узагальненнями, що апелюють до художньої манери Дж.Свіфта.

 

Кальварія, 2007. – 384 с.

48


Василь Кожелянко

Третє поле

 

Життя прожити — таки й справді не поле перейти. Принаймні Ран — герой нового роману одного з найпопулярніших сучасних українських письменників Василя Кожелянка — переконаний, що треба перейти щонайменше три поля.
Воно й не дивно, адже Ран живе в часи легендарного Трипілля, і для того, щоб стати повноправним володарем не лише краю людей Бика, а й усіх довколишніх країв, він мусить пройти крізь безліч випробувань, створити нову релігію і навіть переступити через себе. А коли стане, що він учинить тоді?! Ніколи не здогадаєтеся: нинішні володарі так не чинять...
Цю книжку виготовлено на якісному фінському книжковому папері, який знижує контрастність і полегшує читання

 

ВСЛ, 2007. – 22 с. ISBN: 966-8317-69-6

49


Володимир Рутківський

Джури козака Швайки

 

Усі ми знаємо імена Северина Наливайка, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи. А ким були найперші козаки? Звідкіля вони взялися? На ці запитання ти знайдеш відповідь у новому гостросюжетному історичному романі Володимира Рутківського — одного з найблискучіших сучасних українських дитячих письменників. Його дивовижні герої — Грицик та малий волхв Санько, юний богатир Демко Дурна Сила, його мама-велетка, невломий козак Швайка зі своїм вірним вовком Барвінком та їхні численні друзі — з честю виходять із найскладніших ситуацій. А небезпека чигає на кожному кроці, а надто, коли ти зважився підняти шаблю на могутню татарську орду, а за твоєю спиною — майже нікого…

Абабагаламага, 2007. – 430 с.

50


О. Бригинецт, Птіцин А.

Анжеліка – принцеса Анру

 

Один звичайний хлопчик плюс одна звичайна дівчинка плюс одна казкова тітка дорівнює… дорівнює… купі пригод – ось чому це дорівнює!

Авжеж, якщо тобі пощастило мати за тітку принцесу з чарівної країни, нудьгувати точно не доведеться. Від сьогодні на тебе чекає стільки подарунків, несподіванок і дивовиж, а на додачу – мандрівка у чарівний світ! Але будь уважний: дорогою ти мусиш повертати лише праворуч, аби не зустрітися з неприємностями, негараздами та іншими страхіттями… Готовий? Отже, не барись, перегортай сторінку – пригоди починаються!

 

Зелений пес, 2007. – 240 с.

51


Юрій Винничук

Мальва Ланда

 

Роман Юрія Винничука критики оцінили як визначну подію в українській літературі. Написаний у постмодерністській манері зі збереженням усіх характерних особливостей цього напрямку, він захоплює карколомним сюжетом, присмаченим еротикою, чорним гумором, нестримним потоком фантазії і, звичайно ж, розкішною мовою. Та водночас у цьому своєрідному романі-лабіринті присутній глибокий підтекст у формі незліченних літературних алюзій і натяків, гри з читачем, як сюжетної, так і мовної.

(перевидання?) Піраміда, 2007. ISBN: 978-966-441-037-0

52


Богдан Малина

Король джерел

 

Оповідання Богдана Малини – дебют у прозі канадсько-українського журналіста й публіциста. Автор народився у Львові, а тому й не дивно, що в його творах так багато галицьких виразів і словечок. Жанр цих оповідань – містична фантастика, їх відокремлює ґотична настроєвість, бурхлива уява і захоплюючий сюжет.

 

Піраміда, 2007.

53


Борислав Пекич

Новий Єрусалім

 

Сьогодні серед маси найрізноманітнішої літератури часом так складно відшукати щось таке, що змусить нашу свідомість змінитися, почати думати по-іншому, інакше ставитися до буття... Книга Борислава Пекич — подія в сучасній сербській літературі, мабуть, унікальна, адже автор в своїх новелах звертається до всіх бід, з якими зіткнулося людство за багато століть свого існування: епідемії, релігійний фанатизм, руйнівні війни, злочини проти людства. Чума і інквізиція у Середньовіччі — це не найстрашніше, що довелось пережити людині. Були ще ГУЛАГ, голод, геноцид століття двадцятого... П'ять новел — п'ять епох, п'ять героїв, які страждали так по-різному, але, в той же час, так однаково...

 

Кальварія, 2007. – 192 с. ISBN 978-966-663-238-1

54


Аркадій і Борис Стругацькі

Малюк. Пікнік на узбіччі. Хлопець із пекла

 

Повісті Аркадія і Бориса Стругацьких "Малюк", "Пікнік на узбіччі" та "Хлопець із пекла" — найцікавіші та найпопулярніші фантастичні твори для підлітків. "Малюк" — це сумна історія самотньої дитини, котра з волі випадку опинилася на чужій планеті. Земляни, прагнучи контакту із могутньою негуманоїдною расою, хочуть використати Малюка в якості посередника, забуваючи, що він, попри все, — мудра жива істота, сформована особистість. Сюжет твору "Пікнік на узбіччі" розгортається на Землі через тридцять років після прильоту невідомих прибульців. Деякі учені роблять дотепне припущення щодо мети інопланетного візиту — мовляв, це був такий собі пікнічок на узбіччі міжгалактичних трас. Усі залишки "сміття", яке залишили прибульці, стають предметом полювання і пошуків, дослідів і нещасть. Повість "Хлопець із пекла" розповідає про хлопця Гака з чужої, охопленої війною планети. Гак не уявляє себе поза війною, позаяк його змалку виховували як бійця. Головна проблема твору — проблема вибору: Гак-Бійцівський КІТ врешті-решт вирішує утекти з успішної і ситої Землі, яка люб’язно його прихистила, аби бути корисним на своїй згорьованій планеті. Для середнього та старшого шкільного віку.

 

НК-Богдан, 2007. – 368 с. ISBN: 966-692-283-5

55


Станіслав Лем

Соляріс

 

Соляріс - найвідоміший роман Станіслава Лема. Саме з нього почалася світова слава письменника. "Соляріс" вважається класикою science fiction, його перекладено безліччю мов і двічі екранізовано режисерами зі світовими іменами. Інтелектуальна та емоційна сила історії випробування Людських почуттів у драмі пізнання Нелюдського є такою, що її перекладали і ще перекладатимуть, видавали і ще видаватимуть, екранізували і ще екранізуватимуть...

 

(перевидання) Кальварія, 2007.

56


Дж. Р. Р. Толкін

Діти Гуріна

 

Твір, який щойно тепер опублікував син автора — Крістофер Толкін, — описує трагічну долю Туріна та Ніенор. Над ними тяжіє страхітливе прокляття Морґота — жахлива помста їхньому батькові за небажання скоритися волі Темного Володаря. Сумної розв’язки не уникнути навіть завдяки співчуттю ельфів, власній відвазі чи перемозі над драконом Ґлаурунґом. Утім, навіть безнадійна, боротьба все-таки має сенс — як запорука перемог у майбутніх битвах зі злом, що їх Дж. Р. Р. Толкін описав у інших творах — „Гобіті” й „Володарі Перстенів”.

 

Астролябія, 2007. – 256 с.

57


Дж. Р. Р. Толкін

Гобіт

 

Це історія надзвичайної пригоди, яку втнула ватага ґномів, узявшись відшукати загарбане драконом золото. Мимохіть учасником цієї ризикованої виправи став Більбо Торбин, прихильний до комфорту і позбавлений амбіцій гобіт, котрий, на власний подив, виявив неабияку винахідливість і вправність у ролі зломщика. Сутички з тролями, ґоблінами, ґномами, ельфами та гігантськими павуками, бесіда з драконом, Смоґом Величним, і радше мимовільна присутність на Битві П’ятьох Армій — ось лише деякі пригоди, що їх судилося пережити Більбо. Але траплялись і світліші моменти: щира дружба, смачне частування, сміх та пісні.

 

Астролябія, 2007. ISBN: 978-966-8657-22-1

58


Дж. Ролінг

Гаррі Поттер і смертельні реліквії

 

Г аррі звалив на свої плечі таємниче, небезпечне і майже нездійсненне завдання: знайти і знищити решту Волдемортових горокраксів. Ще ніколи Гаррі не почувався таким самотнім, а його майбутнє ще ніколи не здавалося йому таким похмурим... У цій заключній і чи не найяскравішій зі всієї «поттеріани» книзі Дж. К. Ролінґ дає довгоочікувані відповіді на багато запитань. Її захоплююча манера оповіді з численними несподіваними сюжетними поворотами дарує неймовірну насолоду мільйонам читачів — тим, які трималися з Гаррі аж до самого кінця.

 

Абабагаламага, 2007. – 640 с. ISBN 978-966-7047-70-2

59


Анджей Сапковський

Lux Perpetua. Кн. 3

 

Рейневан, головний герой книжок "Вежа блазнів" і "Божі воїни", далі має клопоти: весь час хтось або чигає на його життя, або робить пропозиції, від яких неможливо відмовитися. Його переслідують прозаїчні агенти розвідки та нечиста сила, яка зовсім не приховує свого диявольського походження. Але ж Рейневан живе в жорстокі і небезпечні часи. У Шльонську і в Чехії, коли через ці землі прокочувалися хрестові походи та гуситські каральні експедиції. Коли не знали слова "милосердя" і з іменем Бога на устах вирізали тисячи невинних. Рейнмар вірить у релігійне оновлення, стає на боці прихильників Гуса, навіть коли ті вчиняють неймовірні злочини. Він, медик і травник, ідеаліст і безкорисний захисник хворих і страждених, повинен перевтілитись в роль гуситського шпигуна, диверсанта, вбивці та безжального месника. Розриваючись між обов`язком і покликом серця, він йде ва-банк.

 

Зелений пес, 2007. – 632 с.

60


Лемоні Снікет

Величезне вікно. Кн. 3

 

Якщо ви планували прочитати оповідь, наповнену радісними хвилюваннями, то змушений визнати: ви, на жаль, обрали не ту книжку. Бо так уже повелося, що сиріткам Бодлерам випадало дуже мало добрих хвилин у їхньому похмурому і нещасному житті. А нове лихо цих дітей вкрай моторошне! Настільки моторошне, що мені важко змусити себе про нього писати. Тому, якщо ви не хочете читати оповідь про трагічне і сумне, то саме зараз останній слушний момент відкласти книжку. 

 

НК-Богдан, 2007. – 192 с. ISBN: 966-692-852-3

61


Лемоні Снікет

Злощасний тартак. Кн. 4

 

Життя Вайлет, Клауса і Сонечка дуже відрізняється від життя більшості людей, а головна відмінність у кількості бідувань, нещасть та ударів долі. Цим діткам ніколи навіть думати про витівки, бо лихо щомиті наступає їм на п'яти. Вони не влаштовували жодних пікніків, відколи їхні батьки загинули в пожежі. А найбільшим трофеєм чи призом, який вони могли би здобути, був би Кубок За Безталання. Звісно, це страшенно несправедливо, та така вже наша історія.

 

НК-Богдан, 2007. – 192 с. ISBN: 966-692-942-2

62


Сінкен Гопп

Юн і Суфус. Книга 2

 

Знайомтеся. Юн та його друг Софус – головні герої цієї книжки. Хлопчик Юн якось намалював собі друга крейдою на паркані, а той взяв та й ожив, бо крейда виявилася чарівною. Ожив та сказав, що його кличуть Софус. Чого можна чекати від хлопця з таким дивним ім`ям, крім пригод?

А далі було таке: хлопці знайшли справжню чарівну паличку, але до ладу не знали, як нею користуватися... Уявляєш, що з ними могло трапитися?

Прочитай про все це в книзі знаменитої норвезької письменниці Сінкен Гопп. До того ж, тут ти знайдеш багато віршиків та пісеньок, які зможеш вивчити та співати разом з друзями та батьками.

А ще хочу тобі порадити почитати першу книжку про пригоди Юна та Софуса – "Диво-крейда". Бо хороші книжки, як і хороші друзі, ніколи не набридають. Смачного читання!

 

Зелений пес, 2007. – 144 с.

63


Салман Рудші

Опівнічні діти

 

"Опівнічні діти" Салмана Рушді - це дивовижний текст, веселий, красивий, сповнений ерудиції - чи то казка, чи то політична розповідь в жанрі "магічного реалізму". Після своєї публікації роман практично водночас переніс свого автора в авангард світової художньої літератури. У 1981 році твір отримав одну з найпрестижніших літературних премій світу - The Man Booker Prize, а у 1993 був визнаний найкращим Букерівським переможцем за 25 років існування премії. Згідно з опитуванням британського тижневика Guardian роман "Опівнічні діти" входить у список 100 найкращих творів художньої літератури 20 сторіччя.

Видавництво Жупанського, 2007. – 704 с. ISBN 966-8118-56-1

64


Льюїс Керрол

Алісині пригоди в Дивокраї. Аліса в Задзеркаллі

 

Льюїс Керрол не без усмішки писав, що "Алісині пригоди у Дивокраї", як, додамо від себе, й "Аліса у Задзеркаллі", розраховані на дітей віком від п’яти років до п’ятнадцяти, від п’ятнадцяти — до двадцяти п’яти, від двадцяти п’яти — до тридцяти п’яти і т. д. ... А для малят віком від "нуля до п’яти років" він спеціально скомпонував "Дитячу "Алісу"! Отож перекладачеві Керролового шедевру немає жодної потреби спрощувати його стилістику. Тим часом у нас узвичаїлася саме така практика.

 

НК-Богдан, 2007. ISBN: 9789664081228

65


Льюїс Керрол

Аліса в Країні чудес

 

Одного разу маленька дівчинка Аліса зробила необережний крок - вона побігла за дивним Білим Кроликом й ... Опинилась в Країні Чудес, де на неї чекали надзвичайні пригоди! Тут розмовляють Черепахи, оживають гральні карти, Омари танцюють кадриль, велика Синя Гусінь курить кальян, а Чеширський Кіт дарує свою чарівну посмішку...

 

КСД, 2007. - ISBN: 9789663435237

66


Льюїс Керрол

Аліса в Країні Чудес

 

Махаон, 2007.

67


Василь Головачов

Релікт. Кн. 1-2 (2 варіанти обкладинки)

 

Фантастична епопея.

 

яка обкладинка) НК-Богдан, 2007. – 352 с. ISBN: 978-966-10-1496-0

(тверда обкладинка) НК-Богдан, 2007. – 352 с. ISBN: 966-692-820-5

 

 

68


Брем Стокер

Дракула

 

Уперше повна версія роману! Тільки українською!
У невеличке містечко на півночі Румунії до графа Дракули в його родовий замок їде Джонатан Харкер. Але чому ж усі, хто довідується, куди він прямує, жахаються? Чому намагаються намовити його не відвідувати замку? Чому дивляться на Харкера із жалем й покладають на нього хрест? Може тому, що сьогодні - переддень святого Георгія і вночі, коли годинник вдарить північ, безперешкодно запанує все зло світу?...

 

КСД, 2007. ISBN: 9663434732

69


Кейт Мосс

Лабіринт

 

Липень 1209 року: в Каркасоні батько дає сімнадцятирічній Алаїс Книгу, яка, за його словами, містить таємницю Граалю. Хоча дівчина не може зрозуміти дивні слова й символи, та вона знає, що її доля - заїищати Книгу.

 

КСД, 2007. ISBN: 9789663435404

70


Стівен Кінг

Шукач. Темна вежа 1

 

Роланд був лицарем-стрільцем у рідній країні. Зрада змусила його вирушити в мандри, метою яких став пошук Темної вежі, де зберігаються відповіді на всі питання. Щоб відшукати потаємний шлях, він має йти слідами загадкового та небезпечного чоловіка в чорному, який сіє смерть та нещастя, воскрешає негідників...
Чи знайде Роланд заповітну Вежу, чи здолає монстрів, які заступатимуть йому шлях, чи подолає чоловіка в чорному?

 

КСД, 2007. ISBN: 9789663435473

71


Стівен Кінг

Крізь час. Темна вежа 2

 

На березі Західного моря, де Роланд подолав чоловіка в чорному, він вступає у нерівний двобій з чудовиськами, які тяжко поранили його. Але з кожним кроком герой наближається до мети своїх мандрів — загадкової Темної вежі.
Проте в пророцтві сказано, що доленосну роль у його пошуках зіграє Трійця: монстр під назвою героїн, незвичайна жінка і смерть, яка спостигне не його. Відчинивши таємничі двері, Роланд потрапляє...

 

КСД, 2007. ISBN: 9789663436913

72


Стівен Кінг

Історія Лізі

 

Скотт Лендон. Дитинство: «Я втікаю з холодної кімнати, де потвора у шкурі мого тата намагається вбити мене, й сідаю біля могили брата посеред літньої ночі, м’якшої, ніж оксамит. Місяць котиться по небу, як начищений срібний долар, а сміюни, певно, влаштували гулянку десь у глибині Зачарованого Лісу. А ще далі в тому лісі вряди-годи лунає якийсь рев...»

...Лізі з дивовижною гостротою відчула, що якась проява підкрадається до неї і чекає лише настання темряви, щоб зробити свій хід. Свій СТРИБОК.

 

КСД, 2007. ISBN: 9789663436098

73


Філіп Пуллман

Північне сяйво

 

Запрошуємо до паралельного світу, де існують янголи та примари, у небі шугають відьми, а на півночі живуть ведмеді в обладунках. Дівчинка Ліра Красномовна, якій до рук потрапив магічний предмет, що допомагає передбачати майбутнє, хоче дізнатися що таке Пил. З цього починаються дивовижні пригоди..

 

КСД, 2007. ISBN: 9789663437675

74


Філіп Пуллман

Магічний ніж

 

Філіп Пуллман вважається гідним продовжувачем традицій Дж. Р. Р. Толкієна. Не випадково права на екранізацію трилогії «Темні початки» придбала кінокомпанія, яка нещодавно екранізувала суперпопулярну трилогію «Володар перснів». Опинившись у скрутному становищі, англійський хлопчик Віл випадково знаходить шлях до іншого світу, де доля зводить його зі сміливою Лірою. Дівчинці дуже важко: вона мусить переховуватися від сил Зла, які намагаються знайти і знищити її. Але тепер у Ліри є новий товариш, зустріч з яким надихає її на нові подвиги.

 

КСД, 2007. ISBN: 9789663437439

75


Філіп Пуллман

Янтарне скло

 

Філіп Пуллман вважається гідним продовжувачем традицій Дж. Р. Р. Толкієна. Не випадково права на екранізацію трилогії «Темні початки» придбала кінокомпанія, яка нещодавно екранізувала суперпопулярну трилогію «Володар перснів». Заключна книга трилогії «Його темні матеріали» видатного майстра слова Філіппа Пуллмана. Книга розповість про небезпечні пригоди дівчинки Ліри, що мешкає у іншому, схожому на наш, світі та її друга Віла.

 

КСД, 2018.

76


Крістофер Паоліні

Ерагон. Найстарший

 

Світовий бестселер американського письменника Крістофера Паоліні є другою частиною його трилогії «Спадок». На сторінках цієї книги читач потрапляє у фантастичний світ магії, драконів, ельфів, гномів, щоб разом із головним героєм твору юнаком Ерагоном вирушити в мандрівку казковими пустелями, горами, підземеллями та містами, здолати силу-силенну перешкод, знайти собі вірних друзів, нажити лютих ворогів і врешті-решт здобути перемогу над силами зла.

 

Ранок, 2007.

77


Пол Стюарт, Кріс Рідел

Вільняк

 

Темноліс, Каменосад, Крайріка... Нижнє місто і Санктафракс... Назви на мапі... Та за кожною з них криються тисячі історій — як занотованих у стародавніх сувоях, так і переказуваних із покоління в покоління — історій, що їх переповідають ще й нині. Подана нижче — лишень одна з них.

 

НК-Богдан, 2007. ISBN: 9789664082850

 

78


Чарльз Діккенс

Різдвяні повісті

 

Вперше українською мовою увазі юного читача пропонуються такі твори всесвітньо відомого англійського письменника Чарлза Діккенса: "Різдвяна пісня", "Новорічні дзвони", "Цвіркун домашнього вогнища", "Битва життя", "Одержимий". У них Чарлз Діккенс прославляє звичайні людські радощі і висуває на передній план цінність людського тепла та щастя.

 

НК-Богдан, 2007. ISBN: 9666928272

Комікси

79


Наталя Тарабанова (худ.)

Конотопська відьма

 

Відтепер твори класиків української літератури набули нового і несподіваного вигляду: серія «Класні комікси» доводить, що шкільна програма може і повинна бути цікавою. Ти вже прочитав повість Григорія Квітки-Основ’яненка «Конотопська відьма» у повному обсязі? Саме час перегорнути сторінки коміксу за цим твором. По-перше, це корисно – хороші оцінки з літератури гарантовано. По-друге, стильно – начитана людина завжди цікава у спілкуванні. І головне, ти зрозумієш, що твори класиків ніколи не виходять з моди.

Грані-Т, 2007. – 56 с.

 

80


Наталя Тарабанова (худ)

Комікс за мотивами повісті «Захар Беркут»

 

Відтепер твори класиків української літератури набули нового і несподіваного вигляду: серія «Класні комікси» доводить, що шкільна програма може і повинна бути цікавою. Комікс за мотивами повісті Івана Франка «Захар Беркут» справді класний, адже його можна із задоволенням читати всім класом. Веселі ілюстрації та влучні репліки здатні зацікавити і спонукати до прочитання твору в повному обсязі. Тож не зволікай! Саме час перегорнути сторінки коміксу і відкрити для себе класичну українську літературу в новому форматі.

Грані-Т, 2007. – 80 с.

 

81


Наталя Таробарова (худ.)

Комікс за мотивами повісті «Кайдашева сім'я»

 

Відтепер твори класиків української літератури набули нового і несподіваного вигляду: серія «Класні комікси» доводить, що шкільна програма може і повинна бути цікавою. Комікс за мотивами повісті Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім'я» справді класний, адже його можна з задоволенням читати всім класом. Веселі ілюстрації та влучні репліки здатні зацікавити і спонукати до прочитання твору в повному обсязі. Тож не зволікай! Саме час перегорнути сторінки коміксу і відкрити для себе класичну українську літературу в новому форматі.

Грані-Т, 2007. – 64 с.

 

82


О. Дяченко-Цах (худ.)

Ненькова сопілка і Батіжок

 

Звик дивитися мультфільми на екранах телевізору, кінотеатру чи комп’ютера? А чи знаєш ти, як вони туди потрапляють? Часто їх просто малюють звичайними фарбами і пензликом! Саме такі мультфільми презентує серія нашого видавництва «Мультстудія «Грані-Т». Майстерно створені малюнки та влучні репліки не залишать тебе байдужим. Спробуй і ти створити власний мультфільм.

Грані-Т, 2007. – 64 с

 

 

83


С. Палій (худ.)

Ой був собі козак Шевчик

 

Звик дивитися мультфільми на екранах телевізору, кінотеатру чи комп’ютера? А чи знаєш ти, як вони туди потрапляють? Часто їх просто малюють звичайними фарбами і пензликом! Саме такі мультфільми презентує серія нашого видавництва «Мультстудія «Грані-Т». Майстерно створені малюнки та влучні репліки не залишать тебе байдужим. Спробуй і ти створити власний мультфільм.

Грані-Т, 2007. – 56 с

 

84


О. Кузьменко (худ.)

Цапові мрії

 

Звик дивитися мультфільми на екранах телевізору, кінотеатру чи комп’ютера? А чи знаєш ти, як вони туди потрапляють? Часто їх просто малюють звичайними фарбами і пензликом! Саме такі мультфільми презентує серія нашого видавництва «Мультстудія «Грані-Т». Майстерно створені малюнки та влучні репліки не залишать тебе байдужим. Спробуй і ти створити власний мультфільм.

Грані-Т, 2007. – 64 с.

 

85


Л. Лазарєва (худ.)

Червона шапочка

 

Звик дивитися мультфільми на екранах телевізору, кінотеатру чи комп’ютера? А чи знаєш ти, як вони туди потрапляють? Часто їх просто малюють звичайними фарбами і пензликом! Саме такі мультфільми презентує серія нашого видавництва «Мультстудія «Грані-Т». Майстерно створені малюнки та влучні репліки не залишать тебе байдужим. Спробуй і ти створити власний мультфільм.

Грані-Т, 2007. – 40 с.

86


В. Тюряєв (худ.)

Як козак характерником став

 

Звик дивитися мультфільми на екранах телевізору, кінотеатру чи комп’ютера? А чи знаєш ти, як вони туди потрапляють? Часто їх просто малюють звичайними фарбами і пензликом! Саме такі мультфільми презентує серія нашого видавництва «Мультстудія «Грані-Т». Майстерно створені малюнки та влучні репліки не залишать тебе байдужим. Спробуй і ти створити власний мультфільм.

Грані-Т, 2007. – 64 с.

 

87


І. Гуєвська (худ.)

Смалені вовки

 

Звик дивитися мультфільми на екранах телевізору, кінотеатру чи комп’ютера? А чи знаєш ти, як вони туди потрапляють? Часто їх просто малюють звичайними фарбами і пензликом! Саме такі мультфільми презентує серія нашого видавництва «Мультстудія «Грані-Т». Майстерно створені малюнки та влучні репліки не залишать тебе байдужим. Спробуй і ти створити власний мультфільм.

 

Грані-Т, 2007. – 40 с.

88


О. Кузьменко (худ.)

Як чорти за скрипкою ходили

 

Звик дивитися мультфільми на екранах телевізору, кінотеатру чи комп’ютера? А чи знаєш ти, як вони туди потрапляють? Часто їх просто малюють звичайними фарбами і пензликом! Саме такі мультфільми презентує серія нашого видавництва «Мультстудія «Грані-Т». Майстерно створені малюнки та влучні репліки не залишать тебе байдужим. Спробуй і ти створити власний мультфільм.

Грані-Т, 2007. – 64 с.

Журнали

89


УФО (Український Фантастичний Оглядач) №1

 

Літературний журнал сучасної української фантастики та пригод.

 

Панорама, 2007. – 32 с.

90


УФО (Український Фантастичний Оглядач) №2

 

Літературний журнал сучасної української фантастики та пригод.

 

Панорама 2007(2008). – 64 с.

 

91


Позапростір

 

Позапростір: збірник науково-фантастичних повістей та оповідань

 

Твердиня, 2007.

 

 

Для доповнень