Наш Клуб‎ > ‎

НовиниГоловна подія для любителів фантастики в Україні - LiterraCon

опубліковано 5 жовт. 2016 р., 01:55 Святослав Чирук   [ оновлено 5 жовт. 2016 р., 02:00 ]

    

    З 7 по 9 жовтня у Музеї історії Києва ( м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 7) відбудеться найбільший на теренах України конвент – «Фестиваль фантастики та уявних світів ЛіТерра».   Організатори обіцяють багату програму та аж 4 майданчики, де одночасно проходитимуть лекції, презентації, дискусії, автограф сесії та багато чого цікавого.
На відвідувачів чекають:

•    науковий блок (в рамках якого обговорюватиметься, як гармонійно поєднати науку з фантастикою);
•    візуальний блок (для поціновувачів вітчизняних та зарубіжних коміксів, а також бажаючих поспілкуватися з українськими художниками-ілюстраторами);
•    анімаційний блок (де представлятимуть найновіші проекти вітчизняної мультиплікації);
•    дискусійний блок (в якому обговорюватимуть різні аспекти впливу фантастики на людину та людини на фантастику);
•    лекційний блок (розкриватиме цікаві факти з творчості окремих письменників та їх творів);
•    секція літературної майстерності (куди можуть завітати всі бажаючі удосконалити свої навички письменника);
•    навчальний блок (в якому можна буде протестувати розвивальні комп’ютерні ігри);
•    презентації новинок вітчизняної фантастики та зустріч з авторами;
•    на фестивалі очікуються косплеєри, з якими можна буде зробити яскраве фото на пам'ять;
і це далеко не все!

    Серед гостей: відомий польський письменник, фантаст, історик, реконструктор та просто цікава людина – Яцек Комуда, білоруський автор Сергій Булига, український письменник, що наразі мешкає у Литві – Ярослав Мельник, автор детективів та фантастики з Ізраїлю – Даніель Клугер, азербайджанський фантаст Ігор Ревва. Відвідувачі зможуть поспілкуватися і з вітчизняними авторами: Генрі Лайоном Олді, Володимиром Арєнєвим, Яном Валетовим, Володимиром Єшкілєвим, Дарою Корній, Ігорем Сіліврою та багатьма іншими.

    З повною програмою ви можете ознайомитися на сайті фестивалю за посиланням.

Презентації та анонси новинок фантастики на львівському «Форумі видавців» 2016 (частина 1)

опубліковано 29 вер. 2016 р., 15:00 Святослав Чирук   [ оновлено 29 вер. 2016 р., 15:01 ]

    Найважливішою книжковою подією року в Україні є «Форум видавців», що проводиться у Львові. На нього традиційно з’їжджаються письменники та видавці, аби представити найсвіжіші новинки. Шанувальники фантастики цього разу могли відвідати близько 100 тематичних заходів: презентацій, дискусій, автограф-сесій. 
   Журналісти «Клубу любителів україномовної фантастики» також побували на «Форумі видавців» і тепер діляться з вами новинами зі світу фантастики та своїми враженнями від побаченого. У цій публікації ми розповімо про загальну атмосферу фестивалю та деякі новинки. У наступній статті на вас чекатиме анонс фантастичних книжок, що вийдуть найближчим часом.

Читайте першу частину огляду ТУТ.

Вийшла друком збірка горор-оповідань "Підвал"

опубліковано 21 вер. 2016 р., 08:12 Святослав Чирук   [ оновлено 21 вер. 2016 р., 08:12 ]

Вийшла друком збірка горор-оповідань "Підвал". Збірку робила та ж сама команда, що і "Світильник Джека" та "Після опівночі", а зараз набирає оповідання для анталогії космічних жахів за мотивами світу "чужих" - "Ріплі". Від себе зазначимо, що над збірками завжди ретельно працюють і їх приємно тримати в руках. "Підвал" буде цікавий усім, хто захоплюється горором як піджанром фантастики.

Видавці розповсюджують збірки через інтернет. Придбати собі екземплярчик можна, зробивши замовлення на e-mail: 

[email protected]

Вартість 50 грн.

Нове обличчя фантастики

опубліковано 6 вер. 2016 р., 15:18 Святослав Чирук   [ оновлено 6 вер. 2016 р., 15:23 ]

image description
Дорогі друзі! Раді повідомити вам, що видавництво "Навчальна книга "Богдан" запускає новий (паралельний) дизайн серії "Горизонти фантастики". На обкладинках цих книг не буде дивану. У новому дизайні вийде і весь цикл книг Р. Желязни "Хроніки Амбера". Іще більший вибір матимуть шанувальники творчості Д. Сіммонса, оскільки окрім серії "Горизонти фантастики", його роман "Гіперіон" також побачить світ у серії "Чумацький шлях". Уже на книжковому форумі у Львові видавництво презентує "Гіперіон" та 3 і 4 томи "Хронік Амбера".

Поглянути на різні варіанти обкладинок можна ТУТ.

Фантастичні події Львівського форуму видавців 2016 (повний перелік)

опубліковано 2 вер. 2016 р., 12:38 Святослав Чирук   [ оновлено 2 вер. 2016 р., 12:43 ]

    Вже за два тижні центр Львову перетвориться на справжню книжкову столицю. Мешканці міста і численні туристи зможуть поспілкуватися з відомими письменниками, побувати на цікавих заходах та перформансах (а їх вибір великий – кілька сотень!), а також запастися найсвіжішими новинками від видавництв. Фестиваль проходитиме з 15 по 18 вересня, але літературні події розпочнуться вже з 9 числа.

Приємною особливістю фестивалю стане наскрізна тематика, пов’язана з надбанням польського фантаста Станіслава Лема. Його особистості і творчості буде присвячений окремий проект, що отримав відповідну назву «Місто Лема», котрий стартує з 13 вересня. Любителі фантастики зможуть дізнатися біографію письменника, взяти участь у круглих столах, подивитися тематичні фільми та навіть відвідати пішу екскурсію «місцями Лема» по центральних вулицях Львова.

«Клуб любителів україномовної фантастики» ознайомився з програмою «Форуму видавців» і нарахував майже 80 фантастичних подій, серед яких: автограф сесії, презентації книжок та навіть театралізовані вистави. Аби вам було зручніше зорієнтуватися у величезній кількості заходів, ми «просіяли» програму та відібрали всі фантастичні події. Окремі труднощі виникли з заходами від «Видавництва Старого Лева» та «Фоліо», оскільки вони не вказали, в яких жанрах працюють їх автори, чиї презентації анонсовано. Деякі новинки настільки свіжі, що навіть анотацію в мережі знайти складно. Проте, ми шукали і уточнювали інформацію на стільки, на скільки це можливо. Перелік фантастичних заходів на "Форумі видавців" можна подивитися за посиланням.

        Організатори «Форуму видавців» зазначають, що представлена програма може доповнюватися та уточнюватися. З повним переліком заходів (не тільки фантастичних) ви можете ознайомитися на сайті «Форуму видавців» за посиланням: http://bookforum.ua/events/

З днем незалежності України!

опубліковано 23 серп. 2016 р., 15:30 Святослав Чирук   [ оновлено 23 серп. 2016 р., 15:31 ]

Дорогі друзі! Любителі фантастики та українського літературного слова! 

Вітаємо вас с Днем незалежності України!

Бажаємо вам щастя, натхнення, багатьох нових книг та фільмів фантастики. Нехай серед них більшає якісного українського продукту та чудових перекладів справжніх світових бестселерів. 
 
Вже чверть сторіччя ми із вами живемо у вільній та незалежній державі. Це і тільки це гарантує нам, що ми можемо читати та писати фантастику українською мовою. Тільки живучи у демократичній державі ми можемо бути певні, що у фантастиці немає заборонених тем, що цензор не стоятиме у вас за спиною, не зазиратиме і не правитиме ваші думки на догоду владі. Здобуття незалежності співпало і з тим, що до фантастики почали ставитися як до серйозного жанру, а не дитячої літератури. Пам'ятаймо про це і цінуймо. Добробуту вам і благополуччя!

З повагою,
КЛУФ

Оголошено прийом творів до третього випуску альманаху "Das ist fantastisch! Fairy".

опубліковано 20 серп. 2016 р., 02:47 Святослав Чирук   [ оновлено 21 серп. 2016 р., 14:56 ]

Дорогі друзі! 

Оголошуємо прийом робіт для третього номеру альманаху "Das ist fantastisch! Fairy". Тематикою цього випуску є фентезі в ірландсько-скандинавському дусі. Ми очікуємо, що ви зможете передати атмосферу та дух ірландських і скандинавських саг, легенд чи казок. Спробуєте уявити собі безкраю крижану пустіль, глибокі, затиснуті серед скель, фйорди з прозорою водою, гейзери та вулкани, тролів, альвів, гномів, лепреконів, драконів та незламних людей, які живуть у цьому жорстокому світі.

Ми не вимагаємо від вас ідеальних знань із історії та культури скандинавських країн чи Ірландії. Цю атмосферу можна передати, спираючись на вигаданий фольклор, як це вдалось Дж.Р.Р.Толкіну (але не надсилайте нам толкініану!).
Окремо зауважуємо, НЕ надсилайте БУДЬ-ЯКУ фентезі (мавки, чугайстри, арабські казки не підійдуть). 

До розгляду приймаються прозові твори українською мовою. В разі якщо твір раніше публікувався (у тому числі - в інтернеті), обов'язково вкажіть де і коли. Проте, бажано, щоби твори були раніше неопублікованими. Кінцевий строк подання творів - 31 листопада 2016 р. Максимальний обсяг - до 40 тис. знаків із пробілами. Альманах виходить як e-zine (в електронній формі). З минулими випусками можна ознайомитися ТУТ.

Оповідання надсилайте на скриньку: [email protected]

Ми неприбуткове видання, а отже - не виплачуємо гонорарів. Випуск заплановано на кінець січня 2017 р.

Творчіх вам успіхів та натхнення!

Альманах україномовної фантастики "Das ist fantastisch!"

"Все літо наче одна ніч". Видавництво "Богдан" презентує другий том збірки оповідань Рея Бредбері

опубліковано 11 серп. 2016 р., 13:42 Святослав Чирук   [ оновлено 11 серп. 2016 р., 14:49 ]

Видавництво "Навчальна книга - Богдан" анонсує вихід чергової книги Рея Бредбері. Цього разу видавці порадують любителів фантастики другою книгою другого тому (а отже - четвертою книгою) збірки оповідань "Все літо наче ніч одна". До книги увійшли 50 відібраних самим автором оповідань. Абсолютна більшість із них видається українською вперше. Значний інтерес для любителів фантастики становитимуть передмова Рея Бредбері, у якій він розповідає про причини «появи» того чи іншого твору, а також ґрунтовні примітки та «паспорти» кожного оповідання.

Видавці люб'язно надали офіційну обкладинку книги та можливість ознайомитися із українським перекладом оповідання "Дракон", яке видається української вперше.

Приємного вам читання!

("паспорт" оповідання)

    Фантастичне оповідання «Дракон» («The Dragon») було написане у 1951 р., а вперше опубліковане на сторінках журналу «есквайр»  (Esquire)  у  серпні 1955 р. Також виходило друком у фантастичному журналі «Мéґазін оф фéнтезі енд сáйєнс фікшн» (The Magazine of Fantasy and Science Fiction) у березні 1956 р. друкувалося в авторських збірниках «Medicine for Melancholy» [Медикаменти від меланхолії] (1959), «The Day It Rained Forever» [день, коли постійно дощило] (1959), «R Is for Rocket» [р — означає «ракета»] (1962), «Twice Twenty-two» [двічі по двадцять два] (1966), «Classic Stories 1: From The Golden Apples of the Sun and R is for Rocket» [класичні оповідання 1: від «Сонце — яблука злотаві» до «р — означає “ракета”»] (1990), «The Golden Apples of the Sun and Other Stories» [«Сонце — яблука злотаві» та інші оповідання] (1997), «Bradbury Stories: 100 of His Most Celebrated Tales» [Оповідання Бредбері: 100 його найзнаменитіших історій] (2003) і «A Sound of Thunder and Other Stories» [«Гуркіт грому» та інші оповідання] (2005).
    Увійшло у міжавторську антологію «Dragons: The Greatest Stories» [дракони: прекрасні історії] (1997, редактор — Мартін Ґрінберґ).
    Українською мовою перекладено вперше.

Читайте оповідання Рея Бредбері тут:


Переклад Олени Кіфенко


У видавництві "Країна мрій" вийшла антиутопія Наталки Ліщинської - "Нова людина"

опубліковано 8 серп. 2016 р., 11:50 Святослав Чирук   [ оновлено 8 серп. 2016 р., 11:54 ]

Видавнича група КМ Букс ("Країна мрій"), редакція української сучасної літератури Міли Іванцової, на Форумі видавців у Львові презентуватимуть роман-антиутопію Наталки Ліщинської "Нова людина". На презентації можна буде поспілкуватися з автором, дізнатись цікаві подробиці написання роману і, звісно ж, придбати саму книгу.

Видавництво "Країна мрій" активно публікує фантастику українською мовою, як українських, так і перекладних авторів. Серед нещодавно виданих фантастичних книг: "Марсіянин" Е. Вейра; "Бігун у лабіринті" Дж. Ешнер; книги циклу "Пісня льоду й полум'я" Дж. Мартіна та багато інших.

Наталка Ліщинська пише фантастику вже давно та за цей час встигла знайти своїх читачів. Публікувалася у багатьох фантастичних збірках та журналах, у тому числі - Українському фантастичному оглядачі (УФО). Постійний автор "Das ist fantatisch!" та дописувач Клубу любителів україномовної фантастики. "Нова людина" - перший роман Наталки, до того ж виконаний у незвичному для української фантастики піджанрі - антиутопії.

Автор та видавництво люб'язно надали Клубу любителів україномовної фантастики анотацію та офіційну обкладинку видання.Анотація:

    2117 рік. Поруч із звичайними людьми, дітьми природи, так званими діпрами, з’являються нові люди, генетично вдосконалені, або геники.
    Ви можете в елітній клініці за великі гроші замовити дитину з ідеальним набором генів. І обираєте не тільки зовнішність (колір очей, волосся, зріст і т.і.), а й характер дитини. Навіть вищий рівень IQ – це коштує дорого. Зате ви ж батьки майбутнього генія!
    Згодом поміж двома гілками людства виникає конфлікт. Розумні, сильні, гарні, однак безжальні геники вирішують позбутися діпрів, які заважають їм панувати, розвиватися, вдосконалюватися.  І коли начеб уже перемагають сильніші, загнавши дітей переможених в огидні концтабори та  перетворивши їх на рабів, а дорослих ворогів майже повністю винищивши, втручається третя сила…
    Тут доведеться зупинитися. Адже антиутопія тим і цікава, що читаючи її, кожен в уяві виписує власну картину розвитку подій та, дочитуючи до кінця, несподівано розуміє, що автор моделює по-своєму. Так, як це бачить-передбачає-відчуває тільки він. І в «Новій людині», на позір класичній антиутопії, раптом ближче фіналу сюжет починає розгортатися геть несподівано. Це кардинально міняє масштаб подій, із палаючого розореного мурашника однієї планети виводить у Всесвіт, змушує замислитися над перспективами, призначенням людини і... назвою роману. Бо хто ж стане «новою людиною», майбутнім виду homo sapiens?Приємного вам читання!

Нові фантастичні книги від КСД

опубліковано 6 серп. 2016 р., 06:20 Святослав Чирук   [ оновлено 6 серп. 2016 р., 06:33 ]

Кількість фантастики українською мовою постійно зростає. Клуб сімейного дозвілля порадував фенів добірною десяткою фантастичних книг, які можна буде придбати вже на Львівському форумі видавців. Щоправда, видавництво і надалі дотримується політики не маркувати фантастику, тому аби ви не витрачали зайвий час на перегляд каталогу, ми зробили це за вас. Відібрані книжки дивіться ТУТ.


Приємного вам читання!

111-120 of 222