Наш Клуб‎ > ‎

Новини



6-7 травня пройде найбільший в Україні фестиваль гік-культури - KyivComicCon-2017

опубліковано 23 квіт. 2017 р., 17:27 Святослав Чирук   [ оновлено 24 квіт. 2017 р., 11:44 ]

6-7 травня відбудеться по-cправжньому фантастична подія! У Києві відбудеться третій за рахунком фестиваль geek культури - KyivComicCon-2017. На затятих шанувальників фантастики чекає безліч цікавих подій: презентації фільмів, коміксів, зустрічі з улюбленими письменниками, лекції про фантастику та багато іншого. KyivComicCon потішить відвідувачів презентацією стім-панк коміксу "Воля" та українського перекладу коміксів "DC", творів Ніла Геймана, "Дюни" Френка Герберта, а також пре-промо українського переклату "Дискосвіт" Террі Пртачета і традиційним косплей-дефіле. Утім, це лише верхівка айсбергу. На гостей чекають зустрічі з фантастами Г. Л. Олді, Дарою Корній та багатьма іншими, лекції про творчість С. Лема,
Дж. Р. Р. Толкіна, новинки та плани на майбутнє щодо видання фантастики від видавництва "Навчальна книга - Богдан" і ще багато і багато чого цікавого.

Ознайомитися із повною програмою та придбати квитки можна на ОФІЦІЙНОМУ САЙТІ ФЕСТИВАЛЮ.

Як і раніше, KyivComicCon відбудеться в Києві, в "Українському домі" за адресою: вул. Хрещатик, 2.

Новинки фантастики початку 2017

опубліковано 14 квіт. 2017 р., 11:18 Святослав Чирук   [ оновлено 14 квіт. 2017 р., 11:24 ]

До «Книжкового Арсеналу» залишається місяць,  і видавці приємно дивують кількістю анонсів фантастики. Напередодні фестивалю ми вирішили скласти список україномовної фантастики, що виходила з початку року, враховуючи перевидання та плани видавництв на травень. І нарахували майже 120 книжок!

 

Аби вибрати, що купувати найближчим часом на «Книжковому Арсеналі» чи у книгарні свого міста, Каталог україномовної фантастики на початок 2017 року можна переглянути тут

 

До речі, гарячі новинки фантастики досі анонсують, тому представлений каталог доповнюватиметься й уточнюватиметься аж до самого «Арсеналу». Тож слідкуйте за оновленнями.

Готується до друку новий фантастичний комікс «Серед овець»

опубліковано 12 квіт. 2017 р., 04:03 Святослав Чирук   [ оновлено 12 квіт. 2017 р., 04:14 ]

     Новинка розповідає про пса, що живе в тоталітарному суспільстві овець. Автором ідеї та художником є Олександр Корешков. Перший випуск має з’явитися вже на початку травня.

Зазирнути під обкладинку новинки можна тут.

Як змінювалися обкладинки україномовної фантастики

опубліковано 11 квіт. 2017 р., 12:23 Святослав Чирук   [ оновлено 11 квіт. 2017 р., 12:24 ]

Обкладинки  проходять довгий шлях від ескізу до фінальної версії. Часом буває так, що вони змінюються в останній момент, і навіть попередньо затверджені офіційно представлені видавництвами на виході вони можуть виглядати зовсім інакше. Ми вирішили порівняти, як виглядали перші офіційні обкладинки до деяких книжок україномовної фантастики з остаточним варіантом книги, який побачив світ.

Подивитися на обкладинки можна
тут.

Вийшов третій номер альманаху "Das ist fantastisch!" (Fairy)

опубліковано 18 бер. 2017 р., 03:25 Святослав Чирук   [ оновлено 18 бер. 2017 р., 03:29 ]

Хоча і з певним відставанням від графіка, третій номер електронного альманаху україномовної фантастики «Das ist fantastisch!» (Fairy) вийшов! Тематикою цього випуску стала фентезі з ірландським та скандинавським колоритом. У номері на вас чекають інтервю з відомими письменниками-фантастами і перекладачами (Яцек Комуда, Сергій Легеза), організаторами реконструкторських фестивалів (Софія Гоас), художниками та видавцями коміксів (Адрій Шафетов, автори комікс-проекту «Воля»). Ви також дізнаєтесь про збирачів західноєвропейського фольклору, які проклали місток між народною культурою та фентезі, навчитесь користуватися рунічним календарем, дізнаєтесь про фантастичні конвенти та фестивалі, що відбулись в Україні у 2016 р., поміркуєте над тим, чому блокбастери провалюються в прокаті, матимете змогу ознайомитися з рецензіями на фантастичні фільми та книги, разом з Олегом Сіліним проаналізуєте ринок сучасної україномовної фантастичної книги і багато іншого. А в кінці номеру, у рубриці «Librarium», як завжди, зможете почитати чудові фантастичні оповідання.

Нагадаємо, що альманах – один із проектів «Клубу любителів україномовної фантастики» і видається з 2014 р. один раз на рік за тематичним принципом.

Ми вдячні всім тим, хто приймав участь у його створенні, у тому числі тим, чиї тексти не увійшли до номеру (залишайтеся з нами, наступного разу удача може посміхнутися саме вам). Тривала та важка колективна праця, нарешті, дала свої плоди, і всі охочі можуть почитати та завантажити собі свіжий випуск «Das ist fantastisch!».

Ознайомитися з третім випуском «Das ist fantastisch!» (Fairy) можна на офіційній сторінці альманаху на нашому сайті.

Приємного вам читання!

Відгук на роман Олега Шинкаренка "Перші українські роботи"

опубліковано 7 бер. 2017 р., 10:27 Святослав Чирук   [ оновлено 7 бер. 2017 р., 10:28 ]

Окрім самих фантастичних романів українська фантастика потребує і дискурсу навколо них. Це потрібно одразу х кількох причин - для того, щоби зрозуміти, чи до вподоби нам той або інший твір, зробити висновок на скільки якісним він є і, нарешті, для того аби краще його осмислити, мати змогу відкрити у ньому щось нове. Саме Клуб любителів україномовної фантастики починає вести рубрики рецензій/відгуків на фантастичні книги. Наразі розглянемо роман Олега Шинкаренка "Перші українські роботи". Роман привернув нашу увагу одразу з кількох обставин - у книги незвичне оформлення, роман позиціонується як новаторський і заявляє про свою приналежність до кіберпанку, а отже, хотілось з'ясувати чи це правда. З іншого боку, після відвідин авторських презентацій та зачитування вголос цікавих та сповнених гумору уривків тексту хотілось зрозуміти на скільки цілісним та добрим є весь роман.

Враження і спостереження про роман Олега Шинкаренка "Перші українські роботи" читайте ТУТ.

В Україні пройшов фестиваль фатастичних короткометражок

опубліковано 7 бер. 2017 р., 10:01 Святослав Чирук   [ оновлено 7 бер. 2017 р., 10:02 ]

23 лютого в Україні стартував фестиваль фантастичних короткометражок «Вest Sci Fi». До показу відібрали 10 фільмів виробництва Іспанії, США, Франції, Ізраїлю та Хорватії. Разом із нашою країною фантастичні короткометражки переглядатимуть мешканці понад 17 країн. Редакція «Das ist fantastisch!» також побувала на фестивалі і готова поділитися враженнями.
Отож, на глядачів чекало 105 хвилин відео. Фільми транслюють мовою оригіналу з субтитрами. Перед переглядом картин показали коротенькі відеозвернення кількох режисерів, які побажали, щоб їхні стрічки сподобалися. Короткометражки відібрали зовсім різні, нам здалося, що кожна з них уособлює окремий жанр фантастики.
Загальне враження від перегляду… не надто приємне. Так, на жаль, із 10 фільмів сподобалися лише 3. Решта відзначилася або простеньким сюжетом, або автори надто перемудрили з концептуальністю. Якщо пройтися по фільмам, то враження такі:
1. «Перезавантаження». Трилер. Такий собі «день бабака». Мінімум акторів і локацій, максимум концептуальності, аж надто. Середнячок.
2. «Редукс». НФ. Подорожі в часі, простенький сюжет, ніби екранізація мініатюри. Не сподобалося.
3. «Третій закон Кларка». Біографія. Кіно про А. Кларка з голосом за кадром, за постановкою схоже на міні-версію фільмів ВВС, дивне завершення. Не сподобалося.
4. «Джульєтта». Антиутопія. Кіно про штучний розум і роботів-коханців, знято з гумором. Укінці сюжет цікаво перевертається на утопію. Сподобалося.
5. «Містер Дентон». Горор. Дуже простий, можна сказати, примітивний сюжет. Знову ніби екранізація мініатюри. Не сподобалося.
6. «Аполлон 81». Романтична комедія. Гарна ідея, цікава подача, є купа приємних дотепних деталей: перше побачення подається як настільна карточна гра хлопця і дівчини. Сподобалося.
7. «Чарівний олівець». Виробничий роман. Головний герой – «офісний планктон». Знято непогано, навіть із гумором, але після перегляду одразу забувся. Середнячок.
8. «Мишача дилема». Військова драма. Фільм про експлуатацію єврейського вченого у концтаборі. Давить на емоції, багато крові, але не зайшло.
9. «Викрадена фантазія». Підліткове фентезі. Фільм про уявних друзів дітей (таких собі суперменів із суперсилами). Найбільше комп’ютерних спецефектів із усіх фільмів у програмі, намальовано добре. Виглядає жваво, динамічно, по-дитячому наївно, але в цьому є свій шарм. Сподобалося.
10. «Втеча». Містичний реалізм. Дуже короткий фільм про читачку фантастики, що вирішила пройтися тими місцями, що й герой книги. Кінець розчарував. Не зайшло і хотілось більшого.

Став доступним уривок із "Зоряних щоденників Ійона Тихого" Станіслава Лема

опубліковано 20 лют. 2017 р., 04:04 Святослав Чирук   [ оновлено 20 лют. 2017 р., 04:04 ]


Видавництво "Навчальна книга "Богдан" оприлюднило уривок із "Зоряних щоденників Ійона Тихого" класика польської фантастики Станіслава Лема. Окрім того, була оприлюднена обкладинка книги. Наразі, "Зоряні щоденники..." знаходяться у друці. Ознайомитися з доступним фрагментом можна ТУТ

Фантастичні кінопрем'єри 2017 р.

опубліковано 20 січ. 2017 р., 10:15 Святослав Чирук   [ оновлено 20 січ. 2017 р., 10:18 ]

Із кожним роком на екрани виходить все більше фантастики і 2017 р. у цьому – не виняток. Ми зібрали інформацію про цьогорічні новинки фантастики: НФ, фетнтезі, горори, трилери тощо, разом із описами, трейлерами та датами прем’єри. Отож, дивіться та обирайте, на які фільми сходити у кіно. Приємного перегляду!

Із переліком фільмів можна ознайомитися ТУТ.

Оприлюднено уривок з роману Дуґласа Адамса

опубліковано 16 січ. 2017 р., 10:31 Святослав Чирук   [ оновлено 16 січ. 2017 р., 10:32 ]

Видавництво "Навчальна книга - Богдан" оприлюднило уривок з роману Дуґласа Адамса "Життя, Всесвіт та все інше" - третьої з п'яти книг циклу "Путівник по галактиці для космотуристів". Наразі роман готується до друку і буде опублікований у 2017 р.

Ознайомитися з оприлюдненим уривком можна ТУТ.

91-100 of 222