Наш Клуб‎ > ‎

Новини



Анонсовано збірку фантастичних оповідань від українських письменників

опубліковано 29 жовт. 2018 р., 06:20 Святослав Чирук   [ оновлено 29 жовт. 2018 р., 06:22 ]

    
    Видавництво «KM-Books» опублікує міжавторську збірку фантастичних оповідань «Кишеньковий мандруарій. Частина перша: фантастичний транспорт», - повідомили представники літературного об’єднання «Зоряна фортеця» Олег Сілін та Альона Савінова в рамках книжкового фестивалю «Запорізька книжкова толока». Літературне об’єднання підписало контракт із видавництвом. Вихід книги очікується до «Книжкового Арсеналу» (орієнтовно навесні 2019). До збірки увійшли оповідання: Ярини Каторож, Наталки Ліщинської, Марини Смагіної, Світлани Тараторіної, Ігоря Сіліври, Олени Красносельської, Тали Владмірової, Марії Карплюк, Сергія Пильтяя, Олега Ростковича та Наталії Матолінець, об’єднані спільною темою фантастичного транспорту.

    Як сказав Олег Сілін, запрошення написати оповідання до збірки, переважно, отримали автори, які добре проявили себе у конкурсах «Зоряної фортеці», проте не всі змогли вписатися в рамки заявленої теми, а отже мав місце певний відбір. Книга розрахована на те, щоби її було легко та приємно читати у дорозі, тому укладачі відмовилися від горору, більше зосередившись на пригодах. Книга вийде у м’якій обкладинці у форматі euro pocket book. Автором обкладинки буде письменниця та ілюстратор Ярина Каторож.

    За повідомленням ЛО «Зоряна фортеця», збірка планується як перша в серії «кишенькових мандруаріїв». На сьогоднішній день маються плани на іще дві збірки, утім, їх вихід залежатиме від попиту на перший випуск. Хочеться сподіватися, що проект реалізується вдало. Ця збірка – одна з небагатьох антологій, які заповнюються виключно українськими авторами і видаються у професійних видавництвах.

Фурор фантастів: фантастичні заходи на львівському «Book Forum» 2018 р.

опубліковано 22 жовт. 2018 р., 13:37 Святослав Чирук   [ оновлено 22 жовт. 2018 р., 13:53 ]

"BookForum" 2018 відзначився надзвичайною навалою фенів, які приїхали з різних куточків України. Це не просто випадковість - цього року на фестиваль приїхали довгоочікувані автори, автори зі світовим ім'ям - Пітер Воттс та Яцек Дукай. Вони, їх незвичайна творчість, їх шанувальники та видавці, а також молоді українські фантасти допоможуть-таки змінити упереджене ставлення в Україні до фантастики як до низькопробної літератури. Більше про це читайте ТУТ.

«Book Forum» 2018. Частина 2: Заходи за участю зірок зарубіжної фантастики

опубліковано 14 жовт. 2018 р., 04:33 Ия Новицкая   [ оновлено 14 жовт. 2018 р., 04:40 ]

    
«Book Forum» приємно вразив персоналіями. З особливою приємністю можна констатувати, що до нас все частіше запрошують зіркових письменників, що працюють у жанрі фантастики. Зокрема, фестиваль відвідав Пітер Воттс – канадський автор, після якого НФ отримала «друге дихання». Пан Воттс мав приїхати до нас ще минулого року, але переклад його роману «Сліпобачення» не встигали завершити до «Форуму», тож візит відклали. Проте, цього року все склалося якнайкраще, і новенькі екземпляри «Сліпобачення» можна було підписати прямо у автора. За автографами вишиковувалися довжелезні черги, а перехожі пошепки питали один в одного: «Хто ж це такий, що зібрав навколо себе такий натовп»? Ще однією зіркою «Book Forum» став польський фантаст Яцек Дукай. Він приїхав до Львова аби презентувати свій роман у жанрі альтернативної історії «Крига». На Батьківщині пана Яцека надзвичайно шанують, називаючи «другим Станіславом Лемом», а ось українські читачі тільки відкривають для себе цього надзвичайно багатогранного і ерудованого автора. Окрім Яцека Дукая з Польщі до нас завітав Войтек Мілошевський, чий дебютний роман «Вторгнення» розповідає про війну між Росією і Польщею у наші дні. Сюжет роману хоч і фантастичний, але, на думку письменника, злободенний для українських читачів.

    На презентаціях та дискусіях зарубіжні гості розповідали чимало цікавого, про що можна почитати у другій частині репортажів із "Book Forum". Для перегляду матеріалу натисність ТУТ.

«Book forum» 2018. Частина 1: Презентації фантастики та дискусії

опубліковано 13 жовт. 2018 р., 13:22 Ия Новицкая   [ оновлено 14 жовт. 2018 р., 04:40 ]

    Яскравий книжковий фестиваль у Львові цьогоріч порадував більш ніж сотнею фантастичних заходів. Серед них: презентації книжок, дискусії, зустрічі з вітчизняними та зарубіжними письменниками. Особливо приємно, що фантастичний напрямок нарощує оберти, і Україну все частіше відвідують зірки світової літератури. Зокрема, до Львову приїхали Пітер Воттс – найвідоміший канадський фантаст та Яцек Дукай – польський інтелектуал, філософ, автор фантастичних бестселерів у себе на Батьківщині. Обидва письменники представили перші українські переклади своїх романів, а завдяки «Book forum» чисельні шанувальники змогли з ними сфотографуватися та взяти автографи. Українські автори теж не відставали від зарубіжних – на фестивалі багато дискутували про майбутнє вітчизняної фантастики, прийдешні тренди та про те, як треба писати, щоби видавці опублікували рукопис. Про все це читайте у циклі репортажів із «Book forum» 2018. У першій частині йтиметься про презентації новинок фантастики від українських авторів та перекладачів, а також про дискусії за участю вітчизняних письменників.

Про все це читайте ТУТ.

Книжковий космос: фестиваль «Book space» у Дніпрі

опубліковано 3 жовт. 2018 р., 06:21 Ия Новицкая   [ оновлено 3 жовт. 2018 р., 06:28 ]

    
В останні вихідні вересня у Дніпрі пройшов  фестиваль «Book Space» - велика книжкова подія вперше за багато років. На нього з’їхались багато видавництв і письменників. Частина заходів була присвячена й фантастиці. Ми побували на фестивалі і готові поділитися враженнями. Як пройшов «Book space» - читайте тут.

Новинки фантастики до Львівського «Book Forum» 2018

опубліковано 19 вер. 2018 р., 04:50 Ия Новицкая   [ оновлено 19 вер. 2018 р., 04:51 ]

На нашому сайті зібрані новинки фантастики, що вийшли під Львівський «Book Forum» (та комікси з «Comic Con Ukraine»). На додаток ми вказували ціну видавництва, якщо вона була відома. Тож до новинок можна не тільки придивитися, а й прицінитися.

Заходьте за посиланням та обирайте фантастику в свою бібліотеку.

Куди любителям фантастики піти восени?

опубліковано 10 вер. 2018 р., 05:49 Ия Новицкая   [ оновлено 10 вер. 2018 р., 05:52 ]


    Осінь – пора яскравих фестивалів, де буде чимало фантастики. Щоби нічого не забути і не пропустити, пропонуємо невеликий путівник.

·         15 вересня «VI KyivSteamCon», м. Київ (квитки 150-200 грн.). У програмі: тематичні лекції, косплей, уроки танців, виступи музичних гуртів, ярмарок сувенірів. Детальніше тут: https://www.facebook.com/events/1770823873006531/

 

·         19-23 вересня «Book Forum», м. Львів (квитки 50-100 грн., вечірки до 500 грн.). У програмі: презентації книжок, зустрічі з українськими та зарубіжними письменниками, ярмарок. Детальніше тут: http://bookforum.ua/events/

 

·         22-23 вересня «Comic Con Ukraine», м. Київ (квитки 350-500 грн., зустріч з запрошеними зірками, зокрема, з Джоном Ріс-Девісом оплачується додатково за бажанням: +200-300 грн.). Повної програми ще немає, з анонсованого раніше: косплей, собачий косплей, реслери, музичні гурти, презентації коміксів, лекції, ярмарок. Детальніше тут: https://comiccon.ua/

 

·         28-30 вересня «Книжковий фестиваль Book Spase», м. Дніпро (вхід вільний). Програми поки немає, готується книжковий ярмарок та зустрічі з письменниками. Деталі тут: https://www.facebook.com/bookspacefest/

 

·         1-7 жовтня Фестиваль фентезі «Брама», м. Івано-Франківськ. Інформації про квитки та програму поки небагато. Очікується нагородження переможців літературного конкурсу, ярмарок, лекції тощо. Слідкувати за анонсами можна тут: https://www.facebook.com/bramafantasy/?fb_dtsg_ag=AdxgsQSYWIOu39DPacXgZw_BiFcxZdOmAyK1ClG-aM1y5g%3AAdx_lBqJCn92R1Q8d8-nZ5cap6VFw_GKgqyH203c4M3_4w

 

·         26-28 жовтня «Запорізька книжкова толока», м. Запоріжжя (вхід зазвичай вільний). Інформації про програму немає, слідкувати за новинами можна тут: https://www.facebook.com/zp.booktoloka/



Приймаються тексти до нового числа альманаху "Das ist fantastisch!" - Cimmeria. Тема - героїчне фентезі

опубліковано 29 серп. 2018 р., 06:29 Святослав Чирук   [ оновлено 29 серп. 2018 р., 06:30 ]

Оголошується прийом текстів до нового числа альманаху «Das ist fantastisch!». Наступний номер отримає назву «Cimmeria» і буде присвячений героїчному фентезі.

У цьому світі правлять магія, меч і мускули. Тут все тримається на силі і жорстокості. Тут є місце кентаврам та єдинорогам, гладіаторам та вікінгам в рогатих шоломах, дівчатам в бронеліфчиках і м’язистим накачаним чолов’ягам в пов’язках із рваної тканини на стегнах, з чудернацькими мечами в руках та шкірою леопарда на спині.

Культури і епохи можна змішувати, особливо античність, середньовіччя і прадавню історію.Єдине, про що не слід забувати, – це світ ВАРВАРІВ. Надихаємось «Конаном варваром» і картинами Бориса Валєджо. Пам’ятаймо, що Конан-варвар з України, але давайте обійдемося без нього особисто. Дія також необов’язково має розгортатися в Кіммерії. До ваших послуг – Гіперборея, Боспорське царство, Урарту, Мохенджо-Даро, Колхіда, Таврида, Йотунхейм, Скіфія, Імперія Чингізхана і безліч інших вигаданих та реальних країн (при чому вони можуть бути сусідами у вигаданому вами світі). Не обмежуйте себе!

До розгляду приймаються прозові твори українською мовою. В разі якщо твір раніше публікувався (у тому числі - в інтернеті), обов'язково вкажіть, де і коли. Проте, бажано, щоби твори були раніше неопублікованими. Кінцевий строк подання творів - 16 грудня 2018 р. Максимальний обсяг - до 40 тис. знаків із пробілами. Альманах виходить як e-zine (в електронній формі). 

В темі листа зазначте "Cimmeria". Приймаються файли у форматах doc та docx.

Увага! Перед твором ОБОВ'ЯЗКОВО зазначте ім'я автора або псевдонім під яким ви хочете опублікувати твір.

Оповідання надсилайте на скриньку: [email protected]

Нагадуємо, що ми також приймаємо статті та рецензії на тему фантастики. Якщо ви маєте бажання підготувати такий матеріал, прохання спочатку обговорити тематику з редакцією. Будемо раді також іншим варіантам співпраці. Контактна скринька: [email protected]. У темі листа вкажіть "Cimmeria. Співпраця".

Ми неприбуткове видання, а отже - не виплачуємо гонорарів.

Випуск заплановано на першу половину 2019 р.

Виходить новий фантастичний роман Наталки Ліщинської "Не люди, люди, нелюди"

опубліковано 29 серп. 2018 р., 06:17 Святослав Чирук   [ оновлено 29 серп. 2018 р., 06:18 ]

Видавнича група "КМ Букс", редакція української сучасної літератури в 2018 році на Форумі видавців у Львові презентуватимуть другий роман Наталки Ліщинської "Не люди, люди, нелюди". На презентації можна буде поспілкуватися з авторкою, дізнатись цікаві подробиці написання роману і, звісно ж, придбати саму книгу.

Видавництво "КМ Букс" активно публікує фантастику українською мовою, як українських, так і перекладних авторів. Наталка Ліщинська пише фантастику вже давно та за цей час встигла знайти своїх читачів. Публікувалася у багатьох фантастичних збірках та журналах, у тому числі - Українському фантастичному оглядачі (УФО). Постійний автор "Das ist fantatisch!" та дописувач Клубу любителів україномовної фантастики. "Нова людина" - перший роман Наталки, до того ж виконаний у незвичному для української фантастики піджанрі – антиутопії. А от другий "Не люди, люди, нелюди" діаметрально протилежного жанрового спрямування – фентезі!

Авторка та видавництво люб'язно надали Клубу любителів україномовної фантастики анотацію та офіційну обкладинку книги.

Анотація:

    У романі Наталки Ліщинської "Не люди, люди, нелюди", як і личить мудрій фентезі, йдеться про долю світів. Тут діють могутні герої. Кожен прагне перемоги, поразки їх не зупиняють, не приймаються, як остаточний і невідворотний присуд.  Однак лише у тих, кого підтримує ніжна сила, начеб слабка, але насправжки нездоланна, є шанси перемогти. Перемогти, заплативши жорстоко високу ціну. Та в книзі не варто шукати традиційних для української літератури плачів про неволю і недолю, натомість на запит епохи, що відчайдушно потребує сильних героїв, постає яскрава, динамічна, непередбачувана, міцно спаяна з нашою реальністю епічна фантастика. З магічною легкістю в романі «Не люди, люди, нелюди» Наталка Ліщинська із насінин рідної та власної міфологій вирощує світи на ґрунті історичних подій і сьогодення.

(ОНОВЛЕНО!) Програма заходів із фантастики на Львівському «Форумі видавців» 2018

опубліковано 21 серп. 2018 р., 05:51 Ия Новицкая   [ оновлено 18 вер. 2018 р., 14:42 ]

З 19 по 23 вересня відбудеться найбільша книжкова подія України – Львівський «Форум видавців». Цього року для любителів фантастики там буде чимало цікавого. На особливу увагу заслуговує візит зіркових гостей – легендарного канадського фантаста Пітера Воттса, який представить український переклад своєї НФ «Сліпобачення», та «живого класика» польської фантастики – Яцека Дукая, що презентуватиме переклад альтернативної історії «Крига». Та й окрім зустрічі з цими письменниками буде безліч цікавих лекцій, презентацій книжок і коміксів, а також майстер-класів.

За традицією ми відібрали з програми «Форуму» ті заходи, які стосуються фантастики. Ознайомитися з «фантастичною» програмою фестиваля можна ТУТ.

Подивитися повну програму Львівського «Форуму видавців» - 2018 можна на їхньому офіційному сайті (до фестивалю вона доповнюватиметься).

31-40 of 222