Наш Клуб‎ > ‎

Новини



Дарт Вейдер прагне відновити імперію

опубліковано 8 квіт. 2014 р., 04:54 Святослав Чирук   [ оновлено 8 квіт. 2014 р., 04:55 ]

    
    Сили темряви більше не переховуються, а відкрито кажуть про те, що вони хочуть створити імперію, підтримувати штурмовиків та бити повстанців. А тим, хто вагається, натякають на те, що в них є "пєчєнькі"
    Маразм міцнішає, а кордони між реальністю та фантастикою в сучасній українській політиці стають усе більш розпливчастими. Свою кандидатуру на президентських виборах спробував зареєструвати ... Вейдер Дарт Олексійович, представник т.зв. "Інтернет партії України". Треба розуміти, що ця людина, як колись достатньо відомий кандидат у президенти "Противсіх" з цією метою спеціально змінив документи. Утім, від участі у виборах українському Дарту Вейдеру відмовили через неправильно заповнені документи. На думку деяких політологів Дарт Вейдер був технічним кандидатом одного одеського регіонала, створений для того, щоби хоча б частково відтягнути на себе голоси молоді, серед якої підтримка проукраїнських партій є найбільшою. Те, що має кумедний вигляд іноді тягне за собою зовсім не кумедні наслідки.

Офіційний сайт "кандидата".

P.S.  За переписом 2001 р. в Англії нараховується 1,5 % (390 тис.) джедаїв від загальної кількості населення, а в Автралії таких 70 тис. За результатами російського перепису 2002 р. у цій країні також нараховується кілька сотень джедаїв, а разом - 430 різновидів фантастичних національностей.

Висунення кандидатів на Єврокон

опубліковано 31 бер. 2014 р., 04:00 Святослав Чирук   [ оновлено 31 бер. 2014 р., 05:45 ]

Всеукраїнська організація любителів фантастики (ВОЛФ) проводить голосування щодо висування кандидатів від України на призи Європейського Співтовариства Наукової Фантастики (ESFS) (Єврокон). Подати свою заявку із голосом може будь-який фен, громадянин України, надіславши заповнену анкету на адресу організаторів: [email protected]. Останній день прийому анкет першого туру — 12 квітня. У кожній номінації може висуватися лише 1 кандидат.
    У 2014 р. Єврокон проходитиме в Дубліні (Ірландія) 22-24 серпня та носитиме назву "Шамрокон". Участь у Євроконі коштує 35 євро (для тих, кому виповнився 21 рік), але може змінюватися у сторону збільшення ближче до фестивалю (з 1-го серпня буде 40 євро). Студентам та пенсіонерам передбачена знижка. Для них Єврокон обійдеться в 25 євро. Серед запрошених почесних гостей: Джим Фіцпатрік; Сеанан МакГуір; Анджей Сапковський; Майкл Керролл; Ільва Спронгберг.

Зареєструватися на офіційному сайті Шамрокону.

Деталі:

  • Зоряна фортеця;
  • КЛФ-портал;
Анкета у додатку:

Альтернативна модель світу

опубліковано 30 бер. 2014 р., 17:24 Святослав Чирук   [ оновлено 30 бер. 2014 р., 17:25 ]

Український кінематограф розвивається, переважно, не як повнометражні фільми. Режисерам та мультиплікаторам набагато легше випробувати себе у невеликому форматі, утім, якість фільмів від цього не страждає, а оригінальних ідей українським режисерам не займати. Так, у 2008 р. глядачам уперше була продемонстрована робота Олександра Жукова "Альтернативна модель світу". Фільм дійсно незвичайний та заслугувоє на те, щоби його споглядали не тільки учасники фестивалів.

Олександр Жуков 

Відео інженер, звукорежисер, режисер відео монтажу, композинга дизайнер, FX дизайнер, дизайнер-режисер тілі програм, режисер відео кліпів, 3D аніматор, 3D моделер, режисер анімаційного кіно. Керував відділом Сінематека та візуалізації в ігровій компанії Boston animation. На даний момент є головним фахівцем в компанії Abyss Lights Studio. Роботи виставлялися на Oscar, Golden Globe, Крок, Київський фестиваль Реклами і ін анімаційних та кіно форумах і фестивалях.

Відео YouTube


Кілька спів про сплаттерпанк

опубліковано 8 бер. 2014 р., 15:30 Святослав Чирук   [ оновлено 8 бер. 2014 р., 15:31 ]

    Фантастика багатоманітна. Це поняття здатне об'єднувати під своєю кроною не тільки однодумців, але і непримиренних ворогів - прихильників різних фантастичних напрямів - піджанрів. Про останні сьогодні також говорити важко, оскільки самі піджанри почали породжувати від себе нові відгалуження, ба-більше, перетинатися між собою, створюючи складне павутиння, де не видно ані початку, ані кінця і все зав'язано та міцно переплетено в товстому Гордієвому вузлі. Сьогодні важко уявити собі спробу описати всі напрями фантастичної прози. Це просто неможливо. Це буде вже, навіть, не "Енциклопедія" Д.Дідро, і не "Вікіпедія". Ми не ставимо собі такого завдання і ніколи не поставимо, проте частково "занурити" вас у світи, створені окремими авторами, можна спробувати. Наразі мова піде про відносно молодий жанр - сплаттерпанк, що розповсюджується, у тому числі і на фантастику. Жанр доволі неоднозначний, але який набирає обертів і чим далі, тим більше знаходить своїх шанувальників. Бо жанрова література жанровою літературою, та головне - це, все ж таки, літературна майстерність. І авторам сплаттерпанку у ній не відмовиш. Отже, завіса підіймається...

Бойкот фантастів

опубліковано 3 бер. 2014 р., 16:23 Святослав Чирук   [ оновлено 3 бер. 2014 р., 16:40 ]

    Як вже зазначалося, у з'язку зі зростанням напруження в суспільно-політичному житті та в українсько-російських стосунках, чимало авторів-фантастів, в першу чергу - російських, вирішили висловити свою громадянську позицію. Утім, на жаль, далеко не всі письменники змогли зробити це коректно, виважено та з точки зору людини, а не бійця ідеологічного фронту. Особливо "відзначився" в цьому Сергій Лук'яненко, який не тільки назвав Україну "проклятою землею", але і "образившись" на російськомовних колег по цеху з України, погрожував їм заважати усіма своїми силами у виданні їх творів на території РФ, а також радив їм "не приїздити на російські конвенти" та заборонив перекладати свої книги українською мовою. Про дану ситуацію, зокрема, писав сайт "Цензор.Нет". Свою відповідь на заяви С. Лук'яненка зробив Дніпропетровський російськомовний фантаст Ян Валєтов, в якій засудив втручання росіян у внутрішні справи України. Відреагував і інтернет-ресурс, присвячений українській фантастиці - "Аргонавти Всесвіту", чий заклик ви можете побачити на зображенні.

    В цілому підтримуючи ініціативу, від себе хочеться додати, що письменник, як і священник, є не тільки ремісником і "майстром" слова, а і, перш за все, провідником людської совісті. Цю очевидну істину, нехай і з деякую нехіттю, визнає навіть такий відомий провідник "ремісницького" значення письменницької діяльності, у тому числі - в фантастиці, як Юрій Нікітін ("Как стать писателем"). І саме через це письменник, не може собі дозволити таких слів, які прозвучали із вуст (чи пак - клавіатури) С. Лук'яненка, яку б громадянську позицію він не займав. Я ніколи не був, не є, і не стану прихильником навмисного нищення книг. На мій погляд це є варварством, порівняти яке можна тільки зі спаленням Олександрійської бібліотеки чи знищенням "ідеологічно ворожої" літератури у гітлерівській Німеччині. Це буде неправильна позиція, від якої нікому не стане легше, а постраждає, в першу чергу ваша бібліотека. А головне - мета не буде досягнута. Я пропоную не спалювати і не викидати книжки зазначених авторів, яким від цього не буде ні холодно, ні жарко (а якщо, не припусти Господь, ви ще й спеціально її КУПИТЕ задля цієї мети - то навіть приємно), а оголосити їм бойкот. Схожий до того, який оголошувався товарам "регіоналів". Не купуйте їхніх книг, не ходіть в кіно на фільми за їхніми сценаріями. Принаймні доти, доки ці люди не принесуть публічних вибачень. Якщо пан Лук'яненко вважає для себе нормальним тиск на інших письменників та зневажає українських читачів, то він має відчути на собі, що так робити з людьми НЕ можна.

    Посилання на ЖЖ С.Лук'яненка із розміщеним дописом.
   Список цитат із блогів авторів зі "списку", у який чимало з них, чомусь, мріяло потрапити (відчути себе "героями"?), можна подивитися на сайті газети "Сегодня".

Повернення Кремедія

опубліковано 2 бер. 2014 р., 16:14 Святослав Чирук   [ оновлено 2 бер. 2014 р., 16:19 ]

 

    Молодий український режисер Олесь Юсипчук (концепт-художник фільму "Тіні незабутих предків") нещодавно відзняв невеличку фентезі-короткометражку за мотивами компьютерної гри "SKYRIM". Сам режисер без особливих претензій зізнався, що концепція фільму склалася сама по собі - він просто тестував нову камеру, коли раптом із цього склався якийсь сюжет. Утім, автор зізнався, що коли відео набере 1000, або хоча б 100 лайків, він відзніме продовження. Тому, будь ласка, переглядайте, а коли хочете продовження, дайте знати про це режисеру у зазначений спосіб на його офіційному каналі ютуб.

Відео YouTube

  За інформацією Playua.net.



Репетиція війни?

опубліковано 21 лют. 2014 р., 16:25 Святослав Чирук   [ оновлено 21 лют. 2014 р., 18:55 ]

Тематика громадянського конфлікту в Україні вже давно обговорювалась письменниками-фантастами, які працюють у жанрі альтернативної історії. Особливо - російськомовними. Що стоїть за появою цих книг? Чи пов'язані вони із сучасною ситацією в державі? Якою є суспільна відповідальність фантаста ми коротко спробували розглянути у статті: "Репетиція війни?" Подальший розгляд проблеми вимагає до себе більш грунтовного підходу. З огляду на її значимість, хочеться думати, що знайдуться автори, які можуть і хочуть зробити цей аналіз.

Українська соціальна фантастика. Короткометражний фільм "Жовта коробочка".

опубліковано 27 січ. 2014 р., 04:14 Святослав Чирук   [ оновлено 27 січ. 2014 р., 04:21 ]

    Українська письменниця Катерина Бабкіна, автор поетичних збірок "Вогні святого Ельма", "Горчиця", книги "Лілу після тебе" та роману "Соня" у 2013 р. на фестивалі Гоголь-фест-2013 презентувала свій дебютний короткометражний фільм - "Жовта коробочка". За своєю суттю фільм можна віднести до соціальної фантастики і стосується реалій сучасної України. Головний мотив фільму - двоє дослідників віднайшлу унікальну, безвідмовну технологію боротьби із корупцією. Оскільки в рамках фестивалю ознайомитися з фільмом змогли далеко не всі охочі, нещодавно автор добровільно виклала його в інтернеті. Приємного перегляду.




   

Відео YouTube


Фантаст Сергій Лук'яненко засудив Майдан

опубліковано 24 січ. 2014 р., 15:39 Святослав Чирук   [ оновлено 25 січ. 2014 р., 02:34 ]


     
Збирався утриматися від політики, але вона, хочеш чи не хочеш, просуває собі дорогу в табір фантастів та їх читачів. Нещодавно відомий російський письменник-фантаст, автор книг "Нічна варта" та "Денна варта" Сергій Лук'яненко прокоментував ситуацію в Україні в своєму ЖЖ:

    "Періодично заходять люди (як правило з України ) і патетично вигукують: "! Ах, як ви можете бути проти Майдану?! Я виріс на ваших книжках, а тепер глибоко у вас розчарований."
    Копати - колотити! У хвіст і в гриву! Та що могло вас хоч навести на думку, що я можу симпатизувати:
  • відвертим нацистам, русофобам, антисемітам,
  • людям, які руйнують Росію - бо Київ і вся Україна це частина єдиної Великої Росії,
  • погромникам, гвалтівникам, брехунам і зрадникам,
  • людям, що закидають каменюками і "коктейлем Молотова" міліцію, якій заборонено бити ідіотів,
  • людям, що закликають: "бийте дружин і дітей міліціонерів»,
  • людям, які ненавидить Росію і росіян - хтось із власної глибокої нерусі, а хтось із ще більш глибокої вирусі.
    Що в моїх книжках могло хоча б навести на думку, що я можу підтримувати цю руду майданну шваль? Що в моїх книжках могло хоча б навести на думку, що заради читачів і тиражів я злякаюсь озвучити свою позицію - промовчу або відбудуся млявим інтелігентським "чума на обидва ваші доми"?
    Так, Янукович ваш не торт. Чоловічок він жадібний і безпринципний. Але ті, хто бешкетує на вулицях і ті, хто їх підтримує - взагалі не люди.
... Вибирати, кого і як підтримувати, звичайно, українцям. Але я свою думку вправі озвучити - як і будь-який росіянин. Навіть якщо вона для когось образлива. Навіть якщо скривджені - мої читачі".


Джерело: http://dr-piliulkin.livejournal.com/495140.html

    Оскільки дана новина стосується України та фантастики, змовчати про неї вважаю неправильним. Утім, від коментарів утримаюсь. Якщо в когось є бажання, можна відписати самому автору.

Фантастичні кінопрем’єри 2014

опубліковано 19 січ. 2014 р., 09:41 Святослав Чирук   [ оновлено 20 січ. 2014 р., 05:50 ]


    З розвитком спецефектів з кожним роком починають знімати все більше фантастики. Звичайно, це приємний бонус для поціновувачів не тільки книжок, але й фільмів. Отож, на що цьогоріч можна сходити у кіно?
Найбільш касовими за традицією обіцяють стати блокбастери, зняті за коміксами. На нас чекатимуть: «Нова Людина-павук. Висока напруга», «Люди Х. Дні минулого майбутнього», «Перший месник: інша війна», «Вартові галактики». Останні анонсуються авторами як продовження та розширення всесвіту «Месників».
    Друге життя отримали також і декілька класичних історій. На кіноекрани виходять нові «Робокоп», «Годзила» та «Черепашки-ніндзя». А російський кінематограф нарешті представить екранізацію за романом братів Стругацьких «Важко бути Богом».
Для молоді у цьому році заготовано як мінімум 2 гучні прем’єри: соціально-фантастичні «Дивергент» та перший фільм останньої частини «Голодних ігор».
    Поціновувачів мультфільмів цьогоріч чекатиме повернення Гикавки та Беззубика у «Як приборкати дракона 2», а також новий мультфільм від творців «Шрека» та «Короля льва» - «Пібоді та Шерман». Приємно дивують російські студії, випускаючи одразу кілька анімаційних стрічок: черговий мультик про богатирів «Три богатирі та Юлій Цезар», «Білка та Стрілка. Місячні пригоди», а також спінофф про троля Орма зі «Снігової королеви» - «Сніговий король». Останні, до речі, комп’ютерні. Тут хочеться додати, що нажаль, дата виходу нашого комп’ютерного дива – «Микити Кожум’яка» залишається невідомою.
    Продовжать радувати шанувальників вже звиклі до фантастичних ролей актори. Так, у цьому році можна подивитися на Рассела Кроу та Емму Уотсон у фільмі «Ной», Джоні Деппа одразу у двох фільмах: «Досконалість» та «У ліс», Тома Круза у «Гранях майбутнього», Шона Біна та Мілу Куніс у «Сходженні Юпітер». Безперечно, зірковий склад зібрала остання частина «Гоббіта». Цікавинкою сезону може стати високобюджетна казка від Дісней «Маліфасента» (в українському прокаті – «Чаклунка») з Анжеліною Джолі у головній ролі, яка переповідає історію «Сплячої красуні» очима злої королеви-мачухи.
    Не можна обійти увагою і українські стрічки, які, як видно, вирішили зосередитися на одному жанрі – «жахи». Після нещодавніх «Тіней незабутих предків» у прокат виходять знятий спільними зусиллями кількох країн «Вій» та вітчизняний «Синевір». Сподіваймося, що автори не будуть «брати кількістю», а навпаки, потроху отримають безцінний досвід та навчаться якісно знімати, хоча б і жахи для початку.
Тож, цьогоріч достатньо широкий вибір фільмів на будь-який смак.
    З повним переліком стрічок, датами їх виходу та трейлерами ви можете ознайомитися на сайті КЛУФ. Бажаємо приємного перегляду.



 

 

181-190 of 222